Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (9)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Х912.526$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кулько А.В. 
Інституційні та договірні механізми регламентації міжнародного співробітництва з використання ресурсів ріки Дунай: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.В. Кулько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано інституційні та договорні механізми міжнародного співробітництва у використанні ресурсів ріки Дунай, висвітлено теоретичні та практичні аспекти цього питання. Досліджено історію формування інституційних і договірних механізмів міжнародного співробітництва із використання ресурсів Дунаю. Висвітлено основні тенденції цього процесу, сформульовано цілісне бачення та визначено особливості їх сучасного стану. Проаналізовано міжнародні нормативно-правові акти, що регламентують навігаційні та ненавігаційні аспекти використання Дунаю та практику їх застосування, а також судові рішення, що стосуються використання річкових ресурсів ріки Дунай.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526(4)1 +
Шифр НБУВ: РА368406

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Мельник О.З. 
Міжнародно-правове регулювання несудоплавного використання транскордонних водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.З. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції історичного розвитку принципів і норм міжнародного права, які регулюють питання несудноплавного використання водних ресурсів. Розкрито значення кодифікаційної діяльності міжнародних урядових і неурядових організацій у цій сфері. Проаналізовано положення рамкової Конвенції про право несудноплавних видів використання міжнародних водотоків 1997 р., яка містить універсальні принципи несудноплавного використання транскордонних водних ресурсів. Досліджено правила поведінки, встановлені Конвенцією про охорону та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер 1992 р., яка створює основу для регіонального співробітництва. З'ясовано характерні риси басейнового принципу управління водними ресурсами ЄС на підставі Директиви 2000/60/ЄС, яка встановлює межі для дій Співтовариства в сфері водної політики. Проаналізовано договірну практику України у сфері несудноплавного використання водних ресурсів, які є спільними для неї та сусідніх з нею держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА370056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд 
Міжнародно-правовий режим міжнародних водотоків ненавігаційного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Нуман Ража Ахмад Аль-Дауд ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію права ненавігаційного використання міжнародних водотоків як нової, що динамічно розвивається, галузі сучасного міжнародного права. Здійснено комплексний аналіз основних і допоміжних джерел права міжнародних водотоків (ПМВ), визначено юридичний зміст категорій і термінів, важливих для встановлення видів правовідносин галузі міжнародного права, що формується. Проаналізовано у порівнянні різнорівневі міжнародні угоди, що регулюють питання ненавігаційного використання міжнародних водотоків. Розроблено концепцію норм і нормативних комплексів, що мають полісистемний характер та визначають зв'язок галузі, яка формується, з ціннісними пріоритетами сучасного міжнародного права. Обгрунтовано найбільш ефективні моделі двох-, трьох- та багатостороннього урегулювання питань розподілу та використання регіональних міжнародних водотоків близькосхідного регіону на підставі аналізу ізраїльсько-палестинських, йордано-ізраїльських договорів 1990-х рр., існуючих проектів міжнародно-правового регулювання водного конфлікту на близькому Сході та зіставлення результатів аналізу з сучасним рівнем розвитку ПМВ. Створено концепцію двоступеневого вирішення проблеми встановлення міжнародно-правового статусу спільних водних ресурсів країн басейну ріки Йордан. Наведено концепції, пропозиції та модель багатосторонньої екологічної конвенції з охорони, захисту та відновлення рік Йордан і Ярмук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА338100

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського