Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (172)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛЕСНІЧЕНКО$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Колесніченко А.А. 
Вплив нових способів електромагнітного перемішування на формування безперервнолитих заготівок з середньо- та високовуглецевої сталі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.А. Колесніченко ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію безперервного розливання та формування сортових заготівок з середньо- та високовуглецевих сталей і підвищення їх якості за рахунок використання нових способів і технологічних схем електромагнітного перемішування металу та розробки оригінальних манітогідродинамічних пристроїв для їх реалізації. Створено оригінальні МГД пристрої, що одночасно створюють обертальний момент і пульсуючий електромагнітний тиск, хвилі якого поширюються вздовж осі заготовки. Їх функціонування за резонансних режимів забезпечило стабілізацію кірки, що формувалась, інтенсифікацію теплового потоку через стінки кристалізатора, збільшення в середньому на 15 % теплозйому від зливка, зменшення на 80 % глибини проникнення струменя, що надходить з проміжного ковша в кристалізатор. Це призвело до підплавлення дендритів у двофазній зоні зливка, що кристалізується. Розроблено нові технічні рішення й електромагнітні системи для пригнічення збурень на меніску за рахунок живлення пристрою електромагнітного перемішування (ЕМП) полігармонійним струмом і фінальні неявнополюсні перемішувачі, що створюють завдяки значному індукованому у розплаві струму потужний обертовий момент під час формування зливка у кінцевій зоні. Визначено раціональні режими перемішування та параметри роботи пристроїв ЕМП. За цього знизилась вартість пристроїв ЕМП, систем їх живлення та капітальних вкладень у разі їх установки на машинах безперервного лиття заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.03 + К616.33 +
Шифр НБУВ: РА357732

Рубрики:

      
2.

Колесніченко У.О. 
Домінантні мотиви у християнських дитячих журналах сучасної України: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / У.О. Колесніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування домінантних мотивів у християнських дитячих виданнях України 1890 - 1939 рр. ("Дзвінок", 1890 - 1914 рр., "Утро жизни", 1908 р., "Молода Україна", 1908 - 1912 рр., 1914 р., "Світ Дитини", 1914 - 1939 рр., "Волошки", 1917 р., "Дзвіночок", 1931 - 1939 рр.) і доби незалежності ("Ангелятко", "Агнець", "Богдан", "Вертоград", "Водограй", "Зернятко", "Незабудка", "Отрок.ua", "Радость моя", "Свет Рождества", "Сто талантів", "Шишкин лес"). Запропоновано нову типологію українських християнських дитячих журналів, розкрито їх значення у процесі духовного розвитку українських дітей. Досліджено неперервність традицій українського виховання, яку забезпечує християнська журнальна періодика України. Проаналізовано такі домінантні (християнські) мотиви у різножанрових творах дитячих журналів: "Божа воля - понад усе", "будь-які здібності, талант - це Божий дар", а також мотиви чуда Божого, милосердя, любові до ближнього, любові та поваги до батьків, любові до братів наших менших, євхаристії, сили віри та молитви. Показано значення дитячої періодики як засобу комунікації та передачі юному поколінню інтелектуального та духовного потенціалу суспільства. Розкрито позитивний вплив даних видань на формування християнського світогляду українських дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш88:Ч612 + Ч612.4(4УКР)722.1 +
Шифр НБУВ: РА368163

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Колесніченко Н.О. 
Економіко-математичне моделювання ліквідності комерційних банків в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.О. Колесніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблеми ліквідності банківської системи України за сучасних умов. Розглянуто переваги та недоліки існуючих моделей управління банківською ліквідністю, обгрунтовано системи показників, за допомогою яких може здійснюватись комплексна оцінка показників ліквідності банку. Досліджено вплив міжбанківського середовища на діяльність комерційних банків за допомогою узагальненої схеми грошових потоків за їх складовими та агрегатами. Обгрунтовано узагальнену модель управління активно-пасивними операціями комерційного банку на основі критерію оптимальності. Розглянуто можливості використання моделі управління банківською ліквідністю в автоматизованих банківських системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34 в611 + У9(4УКР)262.181.34 в611
Шифр НБУВ: РА327294

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колесніченко В.Ф. 
Інвестиційне забезпечення інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ф. Колесніченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Наведено теоретичні підходи щодо складових інноваційного процесу ("нововведення - інновація - інноваційна діяльність"). Обгрунтовано доцільність використання сутності поняття інноваційного об'єкта (ІО) як системи "підприємство - інноваційний проект". Визначено ознаки класифікації підприємств, що впроваджують інновації, запропоновано додаткову ознаку - інвестиційну привабливість підприємства як складову ІО. Надано оцінку сучасного стану ІП в Україні, тенденцій його розвитку, процесу стимулювання інноваційної діяльності підприємств та їх інвестиційного забезпечення. Досліджено фактори впливу на обсяги фінансування інноваційної діяльності підприємств. Охарактеризовано напрямки підвищення інвестиційної привабливості ІО за результатами їх фінансово-господарської та інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА342951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Колесніченко 
Ісламський чинник у сучасному політичному процесі України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ганна Леонідівна Колесніченко ; Чорноморський держ. ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6 + Ф015.29 + Э380.9(4УКР)-110.0
Шифр НБУВ: РА366115

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колесніченко О.В. 
Клініка, лікування та профілактика карієсу зубів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Колесніченко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 15 с. — укp.

Вивчено ураженість зубів карієсом та ефективність комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Виявлено, що в дітей цього контингенту розповсюдженість й інтенсивність карієсу зубів значно вища, а показники ротової рідини, що характеризують її фізичні, морфологічні властивості, структурно-функціональна резистентність є нижчими від аналогічних у контрольній групі. Доведено, що первинна та вторинна мінералізація зубів у таких дітей відбувається з порушеннями. Застосування комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на зазначену патологію, забезпечує редукцію карієсу молочних зубів - 28,29 %, постійних зубів - у 30,71 %, зниження приросту карієсу молочних і постійних зубів, покращення структурно-функціональної резистентності емалі, нормалізацію фізичних, морфологічних параметрів ротової рідини. Використання для лікування гострого початкового карієсу запропонованого пристрою та засобу значною мірою підвищують його ефективність у дітей основної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА345208

Рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Колесніченко В.А. 
Остеохондропатія хребта. Рання діагностика та прогнозування перебігу захворювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / В.А. Колесніченко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 34 с. — укp.

На підставі системного підходу розроблено новий напрямок у вивченні патогенезу остеохондропатії, згідно з яким хвороба є безперервним дипластично-дистрофічним процесом, в основі якого лежить структурна аномалія замикальних тіл хребців. Вперше встановлено ранні клінічні ознаки різних варіантів захворювання, а також вивчено вікову динаміку клінічного перебігу окремих форм остеохондропатії. Визначено ранні рентгенологічні ознаки за різної локалізації; виявлено якісні та кількісні критерії структурних змін хребтових сегментів, а також їх динаміку за даними звичайних рентгенограм і рентгеноконтрастних методів дослідження. На базі отриманих даних розроблено обчислювальні діагностичні таблиці для диференціації ранніх проявів остехондропатії різної локалізації. Визначено і вивчено кількісні критерії, які дозволяють прогнозувати перебіг і наслідки остеохондропатії за різних варіантів структурно-функціональних змін хребтових сегментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.408-3
Шифр НБУВ: РА313285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колесніченко В.В. 
Принципи права Європейського Союзу: загальнотеоретичне дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Колесніченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано особливості, функції, генезис, джерела та систему права ЄС. Визначено цінності ЄС, його співвідношення з правом ЄС. Висвітлено загальнотеоретичні проблеми права, питання генезису і джерел права ЄС. Розкрито зміни та доповнення в системі та змісті права ЄС згідно з Лісабонським договором (ЛД), роль і функціональне значення права у правовій системі ЄС, виділено функції права, зокрема, регулятивну, охоронну, стабілізувальну, перетворювальну, інтеграційну, комунікативну та інтерпретаційну. Наведено визначення системи права ЄС з застосуванням синтетичного підходу з урахуванням змін і доповнень в системі права ЄС згідно з ЛД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-2 +
Шифр НБУВ: РА370321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Колесніченко Л.А. 
Психологічні особливості саморегуляції у професійній діяльності менеджерів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.А. Колесніченко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок особистісного та професійного розвитку, досліджено специфіку професійної діяльності менеджера. Визначено психологічний зміст та функції поняття "саморегуляція". Теоретично обгрунтовано модель особистісної саморегуляції менеджерів, визначено її компоненти: змістовий, процесуальний і чинник самооцінки особистості. Розроблено методику дослідження особистісної саморегуляції менеджерів, проаналізовано процес і наслідки її реалізації. Висвітлено особливості та рівні сформованості особистісної саморегуляції успішних, неуспішних та майбутніх менеджерів. Розроблено програму підвищення рівня особистісної саморегуляції. Встановлено позитивний вплив її реалізації на розвиток і удосконалення досліджуваної професійної якості менеджерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + У9(4УКР)212.14 +
Шифр НБУВ: РА334108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Колесніченко С. В. 
Технологічна безпека будівельних сталевих конструкцій / С. В. Колесніченко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – будівельні сталеві конструкції промислових (цивільних) об'єктів, шо знаходяться в умовах довготривалої експлуатації за межами свого проектного ресурсу; мета дослідження – розробка теоретичних підходів до обґрунтування показників технологічної безпеки сталевих конструкцій, що знаходяться в умовах довготривалої експлуатації при визначенні технічного стану та розрахунку залишкового ресурсу на основі нормованих індексів надійності із оцінюванням ризиків подальшої експлуатації конструкцій; методи досліджень: методи технічної діагностики, інформаційне та експериментальне моделювання параметрів технічного стану сталевих конструкцій, методи математичної статистики, методи теорії надійності, механіки деформованого твердого тіла і механіки руйнування, системний аналіз, розрахункові положення методики граничних станів; результати: розроблена нова процедура розрахунку технологічної безпеки як узагальненої оцінки можливості експлуатації будівельних сталевих конструкцій; розвинені принципи призначення технічного стану сталевих конструкцій на основі нормованого індексу надійності; удосконалені математичні моделі розрахункової оцінки залишкового ресурсу сталевих конструкцій в імовірнісній постановці з урахуванням історії експлуатації об'єкта; розроблені принципи використання та прийоми застосування активного теплового неруйнівного контролю для підвищення якості робіт з обстеження; запропоновано номенклатуру показників організаційно - технічної безпеки як складової частини технологічної безпеки; удосконалена математична модель якісного та кількісного розрахунку ризику експлуатації конструкцій у межах залишкового ресурсу з урахуванням невизначених під час обстеження дефектів і пошкоджень; розвинена номенклатура дефектів та пошкоджень сталевих конструкцій; удосконалені заходи безпечної експлуатації будівельних конструкцій; впроваджено - під час виконання господарчих договірних робіт у науково-технічних звітах і проектно-кошторисній документації будівельних об'єктів із задачею реалізації організаційно-технічних засобів конструктивної технологічної безпеки, що здійснена на підприємствах: Публічне акціонерне товариство «Донецьккокс»; Публічне акціонерне товариство «Макіївкокс»; Закрите акціонерне товариство «Донецьксталь металургійний завод»; Публічне акціонерне товариство «Донбасенерго» - Слов'янська ТЕС; Публічне акціонерне товариство «Авдіївський коксохімічний завод»; Публічне акціонерне товариство «Центренерго» - Вуглегірська ТЕС.^UThe object of research is building steel structures of industrial and civil construction entity, which are under long-term operation under of its project re-source or very close to its depletion; the main goal is the elaboration of theoretical approaches for steel structures' technological safety indexes proving when its are under long-operation term for technical state determination and residual life determination with adopted risk of future operation assessment; methods – technical diagnostics, information and experimental modelling of technical state parameters, mathematical statistics, the reliability theory, the deformed solid body mechanics, the destruction mechanics, system analysis, the limit state analysis; results – a new procedure of technological safety calculation as general estimation of possibilities for future operation of steel structures is prepared; on the basis of standard reliability index the principles of technical state estimation is developed; in stochastic view, the mathematic models of steel structures' residual life estimation with the history of long-term operation are improved; the main principles of operation and application for non-destructive heat control method are developed; the indexes of organizing-technical safety as a part of general technological safety are proposed; the mathematical model of quality and quantity risk evaluation in the frames of defined residual life with the non-determined imperfections is improved; the list of defects and imperfections for steel structures is developed; realization during technical agreement fulfillment and scientific reports preparation for companies: PJSC “Makiyivcoke”; PLC “Donetsksteel – metallurgical plant”; PJSC “DonbasEnergy – Sloviansk EPS”; PJSC “Avdiyivka coke chemical plant”; PJSC “CentrEnergo – Vuglegirska EPS”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гресько І. В. 
Механізми розвитку, діагностика та лікування порушень рухового стереотипу у хворих на поперековий остеохондроз / І. В. Гресько. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкти – було обрано руховий стереотип у хворих на поперековий остеохондроз з міотонічними реакціями м'язів попереково-тазової області; мета – удосконалення діагностики та лікування порушень рухового стереотипу у хворих на поперековий остеохондроз на основі клініко-рентгенологічного дослідження механізмів їх розвитку; методи – а) клінічні:1) дослідження ортопедичного статусу з оцінкою положення парних антропометричних точок; конфігурації хребта у фронтальній і сагітальній площинах; реакції пацієнта на пальпацію тригерних точок попереково-тазової області; загальної рухливості хребетного стовпа з використанням тесту «пальці-підлога», рухливості грудного і поперекового відділу хребта за методом Sсhober, обсягу рухів в кульшових суглобах за нейтральним 0-прохідним методом; функціонального стану м'язів-згиначів і розгиначів поперекового відділу хребта, тазу і стегна з дослідженням їхнього тонусу, сили та витривалості; 2) дослідження рухового стереотипу за результатами тестів активного рухового контролю м'язів попереково-тазової області та тестів, імітуючих виконання повсякденних рухів; 3) анкетування хворих з самооцінкою свого функціонального стану; б) рентгенологічні; в) статистичні; результати – за результатами клінічних досліджень виявлено переважання несиметричного розташування досліджених антропометричних орієнтирів в статичному положенні та під час динамічних навантажень не тільки праворуч і ліворуч, але й у верхній і нижній половині тулуба хворих. Результати пальпації тригерних точок попереково-тазової області дозволили встановити, що найбільш болючими виявилися тригерні точки нижньопопереково-тазової області. Рухливість хребетного стовпа в цілому за результатами тесту «пальці-підлога» була обмежена за рахунок міофіксації поперекового відділу хребта. Функціональний стан м'язів характеризувався підвищеним тонусом, зниженням показників сили і витривалості усіх досліджених м'язів. Результати тестування активного рухового контролю м'язів попереково-тазової області виявили реалізацію патологічних рухових патернів. Компенсаторні механізми виявлено за результатами тестів, імітуючих повсякденні навантаження. Результати самооцінки хворими свого функціонального стану дозволили виявити, що інтенсивність поперекового болю, рівень дисабілітації відображали виражені функціональні порушення в опорно-руховій системі; високими виявилися рівні кінезіофобії та страху і тривоги, пов'язаних з очікуванням болю. Результати порівняльного аналізу дослідження поперекових спондилограм загальної групи хворих на остеохондроз хребта з порушенням рухового стереотипу і групи асимптомних волонтерів виявили статистично вірогідне переважання всіх варіантів асиметрій поперекових хребців на всіх нижньопоперекових рівнях. За результатами клініко-рентгенологічних досліджень розроблено несуперечливу концепцію патогенезу порушень рухового стереотипу у хворих на поперековий остеохондроз. Була обрана корекція дисбалансу м'язів попереково-тазової області та стегон. Результати застосування розробленої програми фізичної реабілітації (поєднання екстракорпоральної ударно-хвильової терапії з програмою релаксувальних вправ та вправ на кординацію) хворих на поперековий остеохондроз з міотонічними реакціями і порушенням рухового стереотипу продемнстрували її ефективність, яка проявлялась значущим зниженням показників інтенсивності болю, рівнів дисабілітаціі і кінезіофобії, достовірним збільшенням рухливості хребта і його поперекового відділу, а також амплітуди згинання в тазостегнових суглобах; впроваджено – у практичну роботу закладів охорони здоров'я; галузь – медицина.^UThe objects – motor stereotype in patients with lumbar osteochondrosis with myotonic reactions of the muscles of the lumbar-pelvic region was selected; the purpose – improving of diagnosis and treatment of motor stereotype disorders in patients with lumbar osteochondrosis on the basis of clinical and radiological study of the mechanisms of their development; methods – a) clinical: 1) study of orthopedic status with assessment of the position of paired anthropometric points; spinal configurations in the frontal and sagittal planes; the patient's reaction to palpation of the trigger points of the lumbar-pelvic region; general mobility of the spine using the test «fingers-floor», mobility of the thoracic and lumbar spine by the method Sсhober, the volume of movements in the hip joints by the neutral 0-pass method; the functional state of the flexor and extensor muscles of the lumbar spine, pelvis and thigh with the study of their tone, strength and endurance; 2) study of motor stereotype according to the results of tests of active motor control of the muscles of the lumbar-pelvic region and tests that simulate the performance of daily movements; 3) questioning patients with self-assessment of their functional status;b) radiological; c) statistical; results – аccording to the results of clinical studies, the predominance of asymmetric location of the studied anthropometric landmarks in the static position and during dynamic loads not only on the right and left, but also in the upper and lower half of the torso of patients was revealed. The results of palpation of the trigger points of the lumbar-pelvic region allowed to establish that the most painful were the trigger points of the lower lumbar-pelvic region. The mobility of the spine as a whole according to the results of the test «fingers–floor» was limited due to myofixation of the lumbar spine. The functional state of the muscles was characterized by increased tone, decreased strength and endurance of all studied muscles. The results of testing active motor control of the muscles of the lumbar-pelvic region revealed the implementation of pathological motor patterns. Compensatory mechanisms have been identified by tests that simulate daily loads. The results of self-assessment of patients of their functional state revealed that the intensity of lumbar pain, the level of disability reflected severe functional disorders in the musculoskeletal system; levels of kinesiophobia and fear and anxiety associated with the expectation of pain were high.The results of a comparative analysis of the study of lumbar spondylograms of the general group of patients with osteochondrosis of the spine with motor stereotype and the group of asymptomatic volunteers revealed a statistically significant predominance of all variants of lumbar vertebral asymmetries at all lower lumbar levels. Based on the results of clinical and radiological studies, a consistent concept of the pathogenesis of motor stereotype disorders in patients with lumbar osteochondrosis has been developed. Correction of the imbalance of the muscles of the lumbar-pelvic region and thighs was chosen. The results of the developed program of physical rehabilitation (combination of extracorporeal shock wave therapy with the program of relaxing exercises and coordination exercises) of patients with lumbar osteochondrosis with myotonic reactions and violation of motor stereotype demonstrated its effectiveness, which was manifested by a significant decrease the intensity of pain, levels of disabling and kinesiophobia, a significant increase in the mobility of the spine and its lumbar region, as well as the amplitude of flexion in the hip joints; introduced – in the practical work of health care institutions; branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Колесніченко В. В. 
Аналіз факторів, що впливають на проведення та післяопераційний перебіг операції тонзилектомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / В. В. Колесніченко. — Б.м., 2023 — укp.

Рецидивуючий тонзиліт вважається одним з найпоширеніших ЛОР-захворювань, яким страждає значна частина населення. Тонзилектомія, поширений метод лікування, виконується приблизно в 20% усіх ЛОР-операцій. Успішність тонзилектомії оцінюється на основі різних факторів, включаючи частоту періопераційних ускладнень, віддалені результати лікування та час відновлення пацієнта. Фактори, що впливають на результат, включають вибір анестезії та періопераційну гемостатичну підтримку. Метою нашого дослідження була оптимізація підходу до виконання тонзилектомії шляхом виваженого вибору між загальним та місцевим анестезійним забезпеченням та використанням інгибіторів фібринолізу, а саме розчину транексамової кислоти 10% для зменшення обсягу періопераційних ускладнень. Вперше на великому клінічному матеріалі була проведена багатофакторна оцінка виконання й післяопераційного перебігу тонзилектомії з урахуванням таких факторів, як застосування інгибіторів фібринолізу, та вибору між загальним та місцевим знеболенням. Оцінювали різні клінічні параметри, включаючи тривалість хірургічного втручання, крововтрату, інтраопераційні кровотечі, частоту післяопераційних кровотеч, інтенсивність болю, необхідність в знеболювальних засобах, час відновлення дієти, тривалість госпіталізації та післяопераційне самопочуття.У нашому клінічному дослідженні взяли участь 212 пацієнтів з рецидивуючим тонзилітом, які перенесли двосторонню тонзилектомію. Для вирішення поставлених завдань були виділені три групи пацієнтів. Результати показали, що тонзилектомія із застосуванням місцевої анестезії вимагає менше часу для виконання, супроводжується меншою крововтратою та меншою кількістю епізодів інтраопераційних подій, супроводжується меншою кількістю випадків первинної та вторинної кровотечі. Середній рівень болю вищий у пацієнтів, які перенесли ендотрахеальний наркоз. Середній бал психічного здоров’я в післяопераційному періоді був достовірно кращий серед пацієнтів прооперованих з використанням загальної анестезії. Застосування транексамової кислоти 10% суттєво зменшує обсяг крововтрати, сприяє зменшенню інтраопераційних ускладнень, знижує частоту післяопераційної кровотечі та її інтенсивність.^URecurrent tonsillitis is considered one of the most common ENT diseases, affecting a significant portion of the population. Tonsillectomy, a common treatment method, is performed in approximately 20% of all ENT surgeries. The success of tonsillectomy is evaluated based on various factors, including the frequency of perioperative complications, long-term treatment outcomes, and the patient's recovery time. Factors influencing the outcome include the choice of anesthesia and perioperative hemostatic support. Currently, both general and local anesthesia are widely used for tonsillectomy, each with its own advantages and disadvantages. Moreover, there is limited research on the use of tranexamic acid to reduce post-tonsillectomy bleeding. Existing studies are outdated, warranting a new, well-planned randomized controlled trial to assess the risks and benefits of tranexamic acid. The primary objective of our study was to optimize tonsillectomy by analyzing anesthesia methods and evaluating the efficacy of fibrinolysis inhibitors, specifically a 10% tranexamic acid solution, in reducing complicationsThe study introduced novel elements by comprehensively evaluating tonsillectomy procedures, anesthesia approaches, and the use of tranexamic acid. Various clinical parameters were assessed, including surgical duration, blood loss, intraoperative bleeding events, postoperative bleeding frequency, pain levels, analgesic requirements, diet resumption time, hospitalization duration, and postoperative well-being. Our clinical study involved 212 patients with recurrent tonsillitis who underwent bilateral tonsillectomy, divided into three groups. Conclusions: tonsillectomy surgery using local anesthesia requires less time to perform, has less blood loss, fewer intraoperative events and less incidents of primary and secondary bleeding. The average level of pain is higher among patients using endotracheal anesthesia. The average score of mental health in the postoperative period was significantly better among patients who underwent tonsillectomy with the use of general anesthesia. The use of tranexamic acid 10% significantly reduces the amount of blood loss, helps to reduce intraoperative complications, and lowers the emergence of postoperative bleeding and its intensity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ларіонова І. Т. 
Психологічні особливості корупційної поведінки правоохоронців (на прикладі військовослужбовців НГУ): автореферат дис. ... д.філософ : 053 / І. Т. Ларіонова. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-емпіричному дослідженню психологічних особливостей корупційної поведінки персоналу сектору безпеки і оборони України, зокрема військовослужбовців Національної гвардії України.Проблема корупції в Україні натепер є однією з центральних, навколо неї формується суспільний і політичний дискурс, що негативно впливає на ставлення до нашої країни всередині та зовні. За даними міжнародної організації Transparency International, Україна за підсумками 2022 року займає 116 місце з 180 країн, поряд з такими країнами як Алжир, Замбія, Монголія, Сальвадор та Філіппіни. За даними НАЗК за 2022 рік, з точки зору громадян України, корупція входить в трійку найважливіших суспільних проблем. Збитки від корупції важко оцінити реалістично, за даними порталу «Наші гроші» вони складаються від прямих втрат від корупційних схем та недоотриманих внаслідок цього інвестицій, і щороку приблизно дорівнюють обсягу державного бюджету. Правоохоронні органи є важливою ланкою корупції, за даними НАЗК особистий корупційний досвід взаємодії з правоохоронними органами мали 32,7% населення. Таким чином, боротьба з корупцією, її профілактика у складових сектору безпеки і оборони України, є важливим завданням, успішність виконання якого прямо впливатиме на обсяги допомоги від країн-партнерів та загалом на майбутнє нашої країни. Тому дослідження корупційної поведінки правоохоронців вбачається актуальним науково-практичним завданням. Службово-бойова діяльність військовослужбовців Національної гвардії України (НГУ) з огляду на їх повноваження віднесена до корупційно небезпечних видів діяльності. Кількість злочинів корупційної спрямованості, скоєних як рядовими військовослужбовцями НГУ, так і начальниками (командирами) різних підрозділів, незважаючи на реформування НГУ та проведення комплексу організаційних і правових антикорупційних заходів, як і раніше залишається значною. Певні надії командування у зв’язку з цим покладаються на створений в НГУ відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління НГУ, а також на відділ психологічного забезпечення Головного управління НГУ. Силами останнього відповідно до чинних нормативно-правових актів проводяться спеціальні психофізіологічні дослідження із застосуванням поліграфа, спрямовані на виявлення у громадян, які бажають проходити службу, і військовослужбовців НГУ при призначенні на вищі посади, девіантної (суспільно небезпечної) поведінки, а також на запобігання проникненню в Національну гвардію України представників злочинних угруповань і осіб, які переслідують особисті корисливі інтереси. Однак, як показує досвід, масові поліграфічні обстеження кандидатів на службу і військовослужбовців через їх високу трудомісткість, витратність, значну залежність від кваліфікації й досвіду експертів-поліграфологів, за обмежених психодіагностичних можливостей не вирішують належною мірою проблему психологічної діагностики осіб, схильних до корупційної поведінки через певні їх індивідуальні психологічні особливості. Враховуючи, що корупція тільки в її наслідках є проблема правова та економічна, а початково вона – суто психологічна і загальнолюдська, без психологічно обґрунтованих підходів тут навряд чи щось можна зробити. Саме це і зумовлює наш інтерес до дослідження об’єктивних і суб’єктивних факторів, що визначають індивідуальну психологічну сутність корупціонера.Аналіз сучасних наукових досліджень довів, що майже немає психологічних теорій, що пояснюють корупційну поведінку особистості. Вона розглядається у руслі різних психологічних теорій в межах «вузького» і «широкого» підходів. У вузькому сенсі корупція – це взаємодія декількох осіб, що включає підкуп, в широкому – й інші зловживання службовим становищем чи авторитетом посади у корисних цілях. На підставі систематизації понять, нами корупція тлумачиться як негативне соціально-психологічне явище, що полягає у протиправному використанні людиною своїх службових повноважень та/або службового становища в особистих, корпоративних або групових інтересах для отримання вигод матеріального або нематеріального характеру, всупереч інтересам громадян, суспільства і держави. Теоретичний аналіз психологічних детермінант й особливостей особистості потенційного корупціонера засвідчив наявність низки ситуативних (серед яких вік, стать, сімейний статус, рівень доходу, освіта, тип населеного пункту та інші) і особистісних предикторів (психодинамічні, поведінкові, характерологічні, ціннісної спрямованості й відповідальності тощо). Воднораз дослідники підкреслюють, що індивідуальні й психологічні чинники корупційної поведінки вивчені недостатньо.^UThe dissertation is devoted to theoretical and empirical research of psychological features of corrupt behavior of security and defense sector personnel, particularly on the example of the National Guard of Ukraine servicemen.Nowadays, around corruption in Ukraine social and political discourse is formed since it is one of the focus issues, which negatively impact on external and internal image of our country. According to Transparency International Ukraine is number 116 from 180 countries in 2022 and neighbors in corruption rate with Algeria, Zambia, Mongolia, El Salvador and Philippines. With the reference to the National Agency on Corruption Prevention (NACP) corruption is considered by citizens of Ukraine as a top three important social problem. The damage from corruption could be hardly evaluated realistically, according to data from portal “Nashi hroshi” the damage comprises from direct loss from corruption and investments lost as a result of it and annually are equal to the budget of the country. Law enforcement agencies are the important element of corruption, due to NACP, 32,7% of population had personal corruption experience while interacting with law enforcement agencies. Thus, the success of fight against corruption as well as its prevention in the security and defense sector of Ukraine is an important task, which directly impact on aid provided by partner countries and on the future of our country as a whole. Therefore, the study of corrupt behavior of law enforcement officers is considered as a relevant scientific and practical task.Service and combat activity of servicemen of the National Guard of Ukraine (NGU) considering their powers and authority is classified as a corruption-hazardous activity. Despite the reform of the NGU and implementation of a set of organizational and legal anti-corruption measures, the number of corruption-related crimes committed by both ordinary servicemen and their supervisors (commanders) of various units, still remains significant. There is some hope the command place on the Department for prevention and detection of corruption created in the NGU Main Headquarters in this regard as well as on the Psychological Support Department of the NGU Main Headquarters. By means of the Psychological Support Department of the NGU Main HQ special psychophysiological examination with the use of polygraph are conducted in accordance to current regulations. Such examinations are aimed on identification of deviant (socially dangerous) behavior as well as prevention of enlistment to the NGU of both criminal groups’ representatives and people, who pursue personal selfish interest. However, as experience shows, mass polygraph examinations of both candidates for service and servicemen do not adequately solve the problem of psychological diagnostics of people, who are prone to corruption behavior due to their individual psychological characteristics and because of high labor intensity and cost of polygraph examination, its significant dependence on the qualifications and experience of polygraph expert and due to its limited psychodiagnostics capabilities. Considering the fact, that the corruption is only a legal and economic problem in its consequences, but initially – it is purely a psychological issue, so psychologically based approaches are needed. So, this is what precisely leads our interest to the study of objective and subjective factors, which determine the individual psychological essence of a corrupt official.The analysis of modern scientific sources shows that there are almost no existing psychological theories, which explain corrupt behavior of a personality. It is considered in line with different psychological theories within the “narrow” and “broad” approaches. In narrow sense, the corruption is an interaction of several people which includes bribery, in broad sense – it is also other abuse either of official or authority of a position for selfish useful purposes. Systematizing the concepts studied, we interpret corruption as a negative socio-political phenomenon, which lays in unlawful use by a person of his official powers and/or official position in personal, corporate or group interests to obtain benefits of a material or intangible nature contrary to the interests of citizens, society and the state.Theoretical analysis of psychological determinants and features of a potential corrupt official showed the presence of a number of situational (including age, gender, marital status, income level, education, type of settlement, etc.) and personal predictors (psychodynamic, behavioral, characterological, value orientation and responsibility, etc.). At the same time, researchers highlight that both individual and psychological factors for corrupt behavior have not been studied enough.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Пащенко А. О. 
Психологічні чинники делінквентної поведінки правоохоронців (на прикладі військовослужбовців Національної гвардії України): автореферат дис. ... д.філософ : 053 / А. О. Пащенко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-емпіричному дослідженню психологічних чинників делінквентної поведінки персоналу сектору безпеки і оборони України, зокрема військовослужбовців Національної гвардії України.В умовах залучення частин та підрозділів Національної гвардії України до відсічі збройної агресії російської федерації проблема делінквентної поведінки стоїть дуже гостро, військовослужбовці регулярно вчиняють низку правопорушень, зокрема: пияцтво, злочини, пов’язані із вживанням та незаконним обігом наркотичних речовин, самовільне залишення місця несення служби, необережне поводження зі зброєю, боєприпасами, яке призвело до загибелі людей тощо. Зазначені негативні явища зустрічаються не тільки в підрозділах, що знаходяться у безпосередньому зіткненні з противником, але й у навчальних центрах та місцях постійної дислокації військових частин. Аналіз статистики злочинів, надзвичайних подій та дисциплінарних проступків військовослужбовців НГУ з 2014 року вказує на важливість питання своєчасного виявлення, діагностики та попередження проявів делінквентної поведінки військовослужбовців НГУ.Характеризуючи дії особистості, що відхиляються від встановлених у певному суспільстві й в певний час законів, що загрожують благополуччю інших людей або соціальному порядку і є кримінально караними в найтяжчих своїх проявах, використовується поняття «делінквентність». Проблема делінквентної поведінки активно вивчається спеціалістами у суміжних науках: кримінальному праві, кримінології, юридичній психології, судовій психіатрії тощо. На сьогоднішній день, незважаючи на значну кількість досліджень причин та передумов делінквентної поведінки правоохоронців, у Національній гвардії України, не сформовано єдиної концепції виявлення під час професійно-психологічного відбору та запобігання відхилень у поведінці військовослужбовців в системі психологічної роботи. Наявні на сьогодні підходи до мінімізації цих явищ не враховують усіх особливостей їхнього розвитку в бойовій обстановці, унеможливлюють проведення ефективної профілактичної роботи та супроводу службово-бойової діяльності військовослужбовців Національної гвардії України.Аналіз сучасних наукових досліджень показав, що делінквентність вивчається в основному в руслі теорій девіантної поведінки особистості. Надвелика кількість публікацій з цього напряму дозволяє дослідникам оперувати метааналітичними даними, згідно яких є широкий спектр зв’язків девіантності з численними негативними наслідками, як-то алкоголізм, вживання психоактивних речовин, труднощі міжособистісної і професійної адаптації, знижена здатність до саморегуляції поведінки, схильність до аутоагресивної поведінки, психологічний дистрес тощо. На даний час існує низка груп теорій девіантної поведінки, які систематизовані в дисертації: позитивістські (теорії соціального навчання, аномії, самоконтролю, стримування, диференціальної асоціації), конструктивістські (теорії маркування, символічного інтеракціонізму, феноменологічні, соціальних конфліктів), інтегративні. Воднораз констатовано, що натепер відсутній єдиний методологічний підхід, який би охоплював основні теорії девіантності з психологічної та соціологічної (включаючи кримінологічну) точки зору.Теоретичний аналіз проблеми делінквентної поведінки показав, що вона розглядається як антисуспільна протиправна поведінка індивіда, втілена у діях чи бездіяльності, спрямована на нанесення шкоди окремим громадянам чи суспільству в цілому (в континуумі від асоціальної поведінки до власне кримінальної, антисоціальної поведінки). Узагальнення теорій делінквентної поведінки дозволило констатувати, що вона є продуктом складних взаємодій між різними психосоціальними змінними: система особистості (що включає цінності, очікування, переконання, мораль та ставлення до самого себе та суспільства), мікросоціальна система (оцінка ставлення кола спілкування до забороненої поведінки), поведінкова система (включає соціально прийнятну та неприйнятну поведінку). Визначено, що проблема делінквентної поведінки персоналу сектору безпеки і оборони України охоплює широкий спектр специфічних поведінкових відхилень, що проявляється у вчиненні протиправних дій як у межах професійної діяльності, так і поза ними. Під час війни спостерігається зростання випадків делінквентної поведінки військовослужбовців, це об’єктивно обумовлено ускладненням діяльності всіх учасників військової системи та одночасним розширенням меж свободи (автономії) і особистої відповідальності військовослужбовців при виконанні ними службових (бойових) завдань.^UThe dissertation is devoted to the theoretical-empirical study of psychological factors of delinquent behavior of personnel of the security and defense sector of Ukraine, in particular, military personnel of the National Guard of Ukraine.In the conditions of the involvement of military divisions and units of the National Guard of Ukraine in repelling the armed aggression of the Russian Federation, the problem of delinquent behavior is very acute, servicemen regularly commit a number of offenses, in particular: drunkenness, crimes related to the use and illegal circulation of narcotic substances, unauthorized abandonment of the unit, careless handling of weapons, ammunition, which led to the death of people, etc. These negative phenomena occur not only in units that are in direct contact with the enemy, but also in training centers and places where military units are permanently located. The analysis of statistics of crimes, extraordinary events and disciplinary offenses military personnel of the National Guard of Ukraine since 2014 indicates the importance of timely detection, diagnosis and prevention of delinquent behavior military personnel of the National Guard of Ukraine.Characterizing the actions of the personality, deviating from the laws established in a certain society and at certain times, which threaten the well-being of other people or the social order and are criminally punishable in their most severe manifestations, the concept of "delinquency" is used. The problem of delinquent behavior is actively studied by specialists in related sciences: criminal law, criminology, legal psychology, forensic psychiatry, etc. Currently, despite a significant number of researchers of the causes and prerequisites of delinquent behavior of law enforcement officers, in the National Guard of Ukraine has not formed a single concept of detection during professional and psychological selection and prevention of deviations in the behavior of servicemen in the system of psychological work. The currently available approaches to minimizing these phenomena do not take into account all the features of their development in a combat environment, make it impossible to carry out effective preventive work and support the service and combat activities of the servicemen of the National Guard of Ukraine.The analysis of modern scientific research showed that delinquency is studied mainly along the lines of theories of deviant personality behavior. A very large number of publications on this area allow researchers to operate with meta-analytical data, according to which there is a wide range of connections of deviance with numerous negative consequences, such as alcoholism, substance use, difficulties in interpersonal and professional adaptation, reduced ability to self-regulation of behavior, tendency to auto-aggressive behavior, psychological distress, etc. Currently, there are a number of groups of theories of deviant behavior, which are systematized in the dissertation: positivist (theories of social learning, anomie, self-control, restraint, differential association), constructivist (theories of marking, symbolic interactionism, phenomenological, social conflicts), integrative. At the same time, it is stated that at present there is no single methodological approach that would cover the main theories of deviance from a psychological and sociological (including criminological) point of view.The theoretical analysis of the problem of delinquent behavior showed that it is considered as an antisocial illegal behavior of an individual, embodied in actions or inaction, aimed at harming individual citizens or society as a whole (on a continuum from asocial behavior to actually criminal, antisocial behavior). The generalization of the theories of delinquent behavior made it possible to state that it is the product of complex interactions between various psychosocial variables: the personality system (which includes values, expectations, beliefs, morals and attitudes towards oneself and society), the micro social system (estimation of the attitude of the social circle towards prohibited behavior), behavioral system (includes socially acceptable and unacceptable behavior).It was determined that the problem of delinquent behavior of the personnel of the security and defense sector of Ukraine covers a wide range of specific behavioral deviations, which manifests itself in the commission of illegal actions both within the limits of professional activity and outside them. During the war, there is an increase in cases of delinquent behavior of servicemen, which objectively due to the complication of the activities of all participants of the military system and the simultaneous expansion of the limits of freedom (autonomy) and personal responsibility of servicemen when they perform official (combat) tasks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського