Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (181)Книжкові видання та компакт-диски (216)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОЛИНЕЦ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=СЕМЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Волинець В.В. 
Легітимність влади як фактор політичної стабільності суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Волинець ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено політологічне дослідження проблем легітимності влади у контексті їх впливу на політичну стабільність суспільства, висвітлено їх значення у процесі політичної модернізації. Розкрито теоретико-методологічні основи аналізу легітимності влади та сформульовано визначення цього поняття. У порівняльному аспекті проаналізовано зміст і положення про необхідний характер зв'язку між легальністю та легітимністю публічної влади за умов демократичних політичних режимів. Досліджено специфіку легітимаційних процесів у ході модернізації політичної системи, а також вплив рівня легітимності на політичну модернізацію, причини виникнення кризи легітимності та делегітимації. Доведено, що основним засобом забезпечення політичної стабільності за умов політичної модернізації є налагодження функціонування демократичних механізмів легітимації влади, а також забезпечення розвитку громадянського суспільства як основного суб'єкта її легітимації

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф011 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА360851

Рубрики:

      
2.

Волинець 
Методика вивчення літературного краєзнавства в курсі зарубіжної літератури у старших класах загальноосвітньої школи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ірина Миколаївна Волинець ; Інститут педагогіки АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0) р20
Шифр НБУВ: РА359817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волинець Є. С. 
Механізми формування та реалізації стратегії міжрегіональної інтеграції в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Є. С. Волинець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади формування механізмів реалізації стратегії міжрегіональної інтеграції, що включає сукупність взаємопов'язаних принципів: інституційне забезпечення інтеграційної взаємодії регіонів, узгодження інтересів сторін міжрегіональної інтеграційної взаємодії, відмова від владних відносин, побудованих виключно по вертикалі, та перехід до горизонтальних мережевих відносин. Удосконалено управлінські засади реалізації стратегії міжрегіональної інтеграції в Україні у напрямку зміни форм і методів регулювання на національному та регіональному рівнях. Уточнено дефініції: "стратегія міжрегіональної інтеграції", яку в аспекті дослідження розглянуто як сукупність стратегічних цілей, заходів, механізмів, інструментів і взаємоузгоджених дій органів публічної влади щодо стимулювання інтеграційних взаємодій між регіональними системами й їх економічними та соціальними агентами, "механізм державного регулювання інтеграційних процесів", як сукупності взаємопов'язаних органів публічної влади й аналітичних, політичних, правових, організаційних, інформаційних, фінансових заходів, а також політичної волі вищого керівництва держави, широкої підтримки громадян, взаємодії влади та суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(4УКР)212.51
Шифр НБУВ: РА379460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Волинець Л.М. 
Моделі та стратегії забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.М. Волинець ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів. Розроблено та реалізовано на практиці моделі, стратегії та механізм, які дозволяють установити наявність прямих і зворотних зв'язків між рівнями дослідженої соціально-економічної системи, для врахування їх під час розробки альтернатив діяльності автотранспортних підприємств. Проаналізовано діючу соціально-економічну систему та показано наявність завдань на рівнях - державному, галузевому і підприємства. Вивчено транспортну галузь, зокрема міжнародні перевезення пасажирів з використанням системного підходу, на базі якого сформовано систему альтернатив забезпечення ефективності даних перевезень, які передбачають застосування заходів, що найбільшою мірою відповідають умовам підвищення рівня рентабельності та зниження собівартості. Розроблені моделі та систему вибору оптимальних альтернатив діяльності даних підприємств доведено до рівня обчислювальних і організаційних процедур, їх можна реалізовувати у кожному автотранспортному підприємстві незалежно від форми власності та відомчої належності. Використання результатів дослідження дозволяє обгрунтувати альтернативи діяльності підприємства, з'ясувати основні чинники впливу на міжнародні перевезення пасажирів, моделювати результати діяльності автотранспортного підприємства за певних альтернатив та вибирати оптимальну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О385.3 + У9(4УКР)373.30-813.2 +
Шифр НБУВ: РА362786

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Волинець Г.М. 
Нульсуфіксація в словотвірній системі українського іменника: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.М. Волинець ; Держ. вищ. навч. закл. "Запоріз. нац. ун-т". — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

На базі фактичного матеріалу сучасної української мови здійснено функціонально-словотвірний опис нульсульфіксальних дериватів на тлі похідних з матеріально вираженими суфіксами, а також особливості мотивації та творення нульсуфіксальних іменників. Визначено місце та роль нульсуфіксального словотворення в системі суфіксальної деривації українського іменника. З'ясовано семантичну орієнтацію та функціональне навантаження нульового суфікса. Встановлено тенденції розвитку матеріально не вираженого творення іменників у сучасній українській мові XIX - початку XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.1*20 +
Шифр НБУВ: РА363883

Рубрики:

      
6.

Волинець Є. А. 
Оптимальні за точністю стратегії розв'язування некоректних задач: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.07 / Є. А. Волинець ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2011. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.19,0
Шифр НБУВ: РА384768 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волинець Н.В. 
Психологічні механізми виявлення та протидії маніпулятивним намірам у студентів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Н.В. Волинець ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено психологічний аналіз маніпуляційних впливів у міжособовій взаємодії. Визначено психологічні характеристики суб'єкта й об'єкта маніпулятивного впливу. Описано психологічні засоби розгортання маніпулятивної атаки. Визначено психологічні критерії маніпулятивного впливу й оцінки рівня маніпулювання. Встановлено, що репертуар засобів протидії маніпулятивним намірам у студентському середовщиі є недостатнім для ефективного захисту від маніпуляцій. Розроблено моделі психологічних механізмів виявлення осибистістю маніпулятивних намірів і протидії їм. Показано, що підвищення здатності до даних дій забезпечується компексним застосуванням таких заходів, як тренінг з розвитку здібностей розпізнавання маніпулятивних намірів і неманіпулятивної взаємодії через позитивне спілкування; формування особистісних установок, спрямованих на неманіпулятивні способи взаємодії; запровадження окремих тематичних блоків у спецкурсах "Основи ділового спілкування" та "Психологія спілкування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.3 +
Шифр НБУВ: РА358568

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Волинець О.О. 
Функціонування української греко-католицької церкви в контексті державно-церковних відносин: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.О. Волинець ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес національної та еклезіальної самоідентифікації українських греко-католиків у контексті взаємин між державою та українською греко-католицькою церквою (УГКЦ). Проаналізовано філософські та конституційно-правові аспекти державно-церковних стосунків, розглянуто питання взаємозв'язку національного та релігійно-духовного відродження. Розкрито основні напрямки діяльності УГКЦ за умов сучасного державотворчого процесу в Україні. З'ясовано вплив даної церкви на формування системи морально-етичних цінностей українського суспільства та її роль у подоланні духовної кризи, спричиненої пануванням тоталітарного політичного режиму. Охарактеризовано соціальну доктрину УГКЦ, джерела міжконфесійних конфліктів, а також запропоновано моделі міжцерковного діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-11 + Т3(4УКР)64-55 +
Шифр НБУВ: РА324235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волинець Т.В. 
Цивільно-правові засоби здійснення права на медичну допомогу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Волинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Розкрито зміст права на медичну допомогу. Проаналізовано особливості договірного правовідношення щодо надання медичних послуг, його зміст, правовий статус сторін, цивільно-правову відповідальність за неналежне виконання договору. Досліджено певні аспекти медичного страхування в механізмі здійснення права на медичну допомогу. Проаналізовано правову природу договору страхування медичних витрат, його поняття й ознаки. Наведено правову характеристику елементів страхового правовідношення. Розроблено науково-практичні пропозиції з метою усунення прогалин і суперечностей у чинному законодавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8:Р + Х839(4УКР)212.22:Р +
Шифр НБУВ: РА358042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Волинець В. О. 
Віртуалізація культури в добу інтернет-технологій / В. О. Волинець. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації виявлено особливості віртуалізації культури, звернено увагу на неоднорідність віртуальності у культурі, вказано на виникнення віртуальної культури як наслідку віртуалізації суспільства, яка формує нові принципи взаємодії з культурними цінностями. Відзначено, що комп'ютерна віртуальна реальність може забезпечити освоєння людиною культури, в межах якої вона формується як особистість, але водночас вона сприяє становленню постійно оновлюваної віртуальної культури. Зазначено, що процес віртуалізації істотно впливає на створення єдиної віртосфери як нового культурного рівня соціальної спільноти, що обумовлює появу і поширення віртуальних культурних феноменів, які в останні роки все частіше стають більш затребуваними, ніж реальні. Ключові слова: комп'ютерна віртуальна реальність, віртуалізація, віртуальна культура, інтернет, віртуальне співтовариство, інформаційно-комунікаційні технології,інформаційне суспільство, культура, культурні практики.^UThe dissertation looks into the peculiarities of culture virtualization; it draws attention to the virtuality's heterogeneity in culture, thus pointing out the virtual culture emergence as a result of the virtualization of society, forming new principles of interaction with cultural values. A computer virtual reality is noted to ensure the human to perceive culture. This reality forms a personality, the same time contributing to a constantly updated virtual culture formation.The virtualization process is noted to significantly affect the creation of a united virtusphere as a new cultural level of the social community, causing the virtual cultural phenomena emergence and spread. In recent years these phenomena are increasingly becoming more popular than real.Key words: computer virtual reality, virtualization, virtual culture, internet, virtual community, information and communication technologies, information society, culture, cultural practices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Васільцова Н. М. 
Формування тарифу на перевезення пасажирів автотранспортним підприємством з урахуванням якості транспортних послуг / Н. М. Васільцова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці науково-методичних положень і обгрунтуванню практичних рекомендацій щодо формування тарифу на міські пасажирські перевезення з урахуванням якості надання автотранспортних послуг. Розроблено інструментарій оцінки якості транспортної послуги на перевезення пасажирів та модель підвищення рівня якості обслуговування пасажирів, внаслідок впливу інвестування автотранспортного підприємства. Запропоновано методичний підхід до розрахунку економічно-обгрунтованого тарифу на перевезення пасажирів з урахуванням якості транспортних послуг.^UThe dissertation is devoted to the development of scientific and methodological provisions and substantiation of practical recommendations for the formation of the tariff for city passenger transportation taking into account the quality of motor transport services. A toolkit for assessing the quality of transport services for passenger transportation and a model for improving the quality of passenger service due to the impact of investing in the trucking company has been developed. A methodical approach to the calculation of economically justified tariffs for passenger transportation taking into account the quality of transport services is proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Горобінська І. В. 
Механізм управління економічним розвитком автотранспортного підприємства / І. В. Горобінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню питань, пов'язаних з формуванням та реалізацією механізму управління економічним розвитком автотранспортного підприємства, що базуватиметься на створенні мотиваційних чинників структурних зрушень та використанні інноваційних фінансових інструментів.Обґрунтовано механізм управління економічним розвитком автотранспортних підприємств, який передбачає узгодження інструментів управління на рівні підприємства із тенденціями ринку та інструментами формування мотиваційного макросередовища через тарифну, податкову та інвестиційну політику. Його застосування дозволить ефективну реструктуризацію елементів ціни транспортної послуги та формування ресурсної бази виробничого відтворення на автотранспортних підприємствах та в транспортному секторі. Інтегровано фінансовий інжиніринг в механізм управління економічним розвитком автотранспортних підприємств, який відрізняється комбінуванням банківських, бюджетно-податкових та гібридних інструментів фінансування діяльності автотранспортних підприємств, спрямованих на формування цільових грошових потоків та досягнення цілей економічного розвитку^UThe dissertation work is devoted to the study of issues related to the formation and implementation of a mechanism for managing the economic development of a motor transport enterprise, which will be based on the creation of motivational factors for structural changes and the use of innovative financial instruments.The definition of the mechanism for managing economic development has been formed, which is a system of principles, methods and tools for implementing the tasks of economic activity that harmonize the interests of economic entities: employers, employees and the state, forming a motivational environment that encourages the actions of employers and employees in the direction of increasing the effectiveness of their work, activating internal opportunities to achieve the strategic objectives of the enterprise development.The mechanism for managing the economic development of motor transport enterprises has been substantiated, which provides for coordination of management tools at the enterprise level with market trends and tools for the formation of a motivational macroenvironment through tariff, tax and investment policies. Its application will allow an effective restructuring of transport service price elements and formation of resource base of production reproduction at transport enterprises and in transport sector.Financial engineering is integrated into the mechanism for managing the economic development of motor transport enterprises, which is characterized by a combination of banking, fiscal and hybrid instruments of financing the activities of motor transport enterprises aimed at generating targeted cash flows and achieving economic development goals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Стратюк А. О. 
Правове регулювання медіації як способу вирішення трудових спорів. / А. О. Стратюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено теоретико-правовій характеристиці медіації якспособу вирішення трудових спорів. Окреслено сутність її роль таоптимізацію. Саму медіацію та процес медіації охарактеризовано як один зважливих в сьогоденні важелів, що забезпечують вирішення трудових спорів.Основну увагу було зосереджено на комплексному аналізі особливостейпроцедури медіації, способів вирішення найбільш загострених проблем, урозрізі трудового права, що в процесі допомогло автору виділити важливістьдослідженого явища, оскільки судові методи вирішення трудових споріввичерпують себе. Автором було проаналізовано механізм правовогорегулювання медіації як способу вирішення трудових спорів. Визначенопроблеми правового регулювання медіації як способу вирішення трудовихспорів, з яких основним недоліком було українське законодавства, що полягаєу відсутності нормативно-правового акта, який регламентував би питаннямедіації. Здійснено пошук шляхів для оптимізації правового регулюваннямедіації як способу вирішення трудових спорів.Досліджено поняття, сутність та ознаки правового регулювання медіаціїяк способу вирішення трудових спорів. В процесі автором було визначенонизку термінів, одним з яких є медіація трудових спорів, яку автор визначив,як системна діяльність професійного та нейтрального посередника, щоздійснюється на основі конфіденційності, незалежності та у відповідності зправовими нормами, щодо надання допомоги сторонам трудового спорусамостійно вирішити непорозуміння між ними щодо укладання, тлумачення йрозірвання трудового, колективного договорів та внаслідок порушеннязаконодавства та прийти до взаємного рішення. Не менш важливої увагиавтором було приділено сутності медіації трудових спорів яку автор визначив,як вирішення непорозуміння викликаного різним баченням у суб'єктівтрудових правовідносин можливостей забезпечити власні інтереси. Такевирішення здійснюється через з'ясування та донесення медіатором задопомогою застосування спеціальних методів та прийомів до кожної із сторінсправжніх причин конфлікту, розширення бачення можливостей йоговирішення через перенаправлення уваги кожної із сторін з власної позиції набажану мету, яку вона прагне досягти. Щодо ознак медіації трудового споруавтором виділено загальні та спеціальні. До загальних ознак медіаціїтрудового спору було віднесено: законність, конфіденційність,рефлективність, професійність. До спеціальних ознак медіації трудовогоспору було віднесено: зацікавленість сторін, гнучкість, добровільністьвиконання, диференціація причин проведення.Автором було комплексно досліджено особливості сучасного станумедіації трудового спору в Україні та світі. Аналізуючи сучасний стан медіаціїтрудових спорів США автор виділив наступні особливості: неоднорідність,яка проявляється у різних підходах до інституту медіації трудових спорів,диференціація, що пов'язано із різними видами трудових спорів, державназабезпеченість, оскільки медіація дозволяє не лише вирішити конфлікт міжроботодавцем та працівником але й забезпечити державні інтереси. Щодоособливостей сучасного стану медіації трудових спорів європейських країн,було виділено наступне: заснованість на принципах, дуалістичність,добровільність. Звертаючи увагу на українське законодавство, автор виділивнаступні особливості сучасного стану медіації трудових спорів:безсистемність, обмеженість, дихотомічність зв'язку з державою. Аналізуючиособливості сучасного стану медіації автором було виділено загальніособливості сучасного стану медіації у вирішенні трудових спорів:правоохоронна роль, диспозитивність, принциповість, процесуальнийхарактер, цілеспрямованість.^UThe dissertation is devoted to the theoretical and legal characteristics ofmediation as a way of resolving labor disputes. The essence of its role andoptimization are outlined. Mediation itself and the mediation process are describedas one of the important levers in today that ensure the resolution of labor disputes.The main focus was on a comprehensive analysis of the features of the mediationprocedure, ways to solve the most acute problems, in terms of labor law, which inthe process helped the author to highlight the importance of the phenomenon, asjudicial methods of resolving labor disputes exhaust themselves. The authoranalyzed the mechanism of legal regulation of mediation as a way to resolve labordisputes. Problems of legal regulation of mediation as a way of resolving labordisputes have been identified, of which the main drawback was the Ukrainianlegislation, which is the lack of a legal act that would regulate the issue of mediation.The search for ways to optimize the legal regulation of mediation as a way to resolvelabor disputes.The concept, essence and features of legal regulation of mediation as a way ofresolving labor disputes are studied. In the process, the author defined a number ofterms, one of which is the mediation of labor disputes, which the author defined asa systematic activity of a professional and neutral mediator, carried out on the basisof confidentiality, independence and in accordance with legal norms.misunderstandings between them regarding the conclusion, interpretation andtermination of employment, collective agreements and due to violations of the lawand come to a mutual decision. No less important attention was paid by the authorto the essence of mediation of labor disputes, which the author defined as a solutionto the misunderstanding caused by different visions of the subjects of labor relationsopportunities to ensure their own interests. This decision is made by clarifying andcommunicating to the mediator through the use of special methods and techniquesto each party the real causes of the conflict, expanding the vision of its solution byredirecting each party from its own position to the desired goal it seeks to achieve.Regarding the signs of mediation of labor dispute, the author singled out general andspecial. The general features of labor dispute mediation included: legality,confidentiality, reflectivity, professionalism. The special features of mediation oflabor disputes included: interest of the parties, flexibility, voluntary performance,differentiation of the causes.The author comprehensively studied the features of the current state of labordispute mediation in Ukraine and the world. Analyzing the current state of mediationof labor disputes in the US, the author highlighted the following features:heterogeneity, which is manifested in different approaches to the institution ofmediation of labor disputes, differentiation associated with different types of labordisputes, state security, as mediation not only resolves conflicts between employersand employee but also to ensure the state interests. Regarding the peculiarities of thecurrent state of mediation of labor disputes in European countries, the following washighlighted: based on principles, dualism, voluntariness. Paying attention to theUkrainian legislation, the author singled out the following features of the currentstate of labor dispute mediation: unsystematic, limited, dichotomous connectionwith the state. Analyzing the features of the current state of mediation, the authorhighlighted the general features of the current state of mediation in resolving labordisputes: law enforcement role, dispositiveness, principledness, procedural nature,purposefulness.The general principles of mediation in resolving labor disputes are defined: 1)the principle of neutrality and independence; 2) the principle of self-determination,3) the principle of equality. The special principles of mediation in resolving labordisputes include: 1) the principle of good faith; 2) the principle of professionalism;3) the principle of specialization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Волинець І. П. 
Захист прав інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції на ринку лікарських засобів / І. П. Волинець. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню особливостей захисту прав інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції на ринку лікарських засобів.Сформульовано висновок про те, що недобросовісною конкуренцією на ринку лікарських засобів є дії чи бездіяльність суб'єктів господарювання спрямовані на введення в оману споживачів, посягання на ділову репутацію, порушення торгових та інших чесних звичаїв та правил у сфері конкурентних відносин, у тому числі неправомірні дії по використанню результатів інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються як об'єкти права інтелектуальної власності.Встановлено форми прояву недобросовісної конкуренції на ринку лікарських засобів, які є правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності, до яких належать: умисне продовження фармацевтичними компаніями дії патентного захисту лікарського засобу, тобто зловживання патентними правами шляхом створення «вічнозеленого» патенту; патентний тролінг; умисна не реєстрація торговельних марок на лікарські засоби; зміна форми та/ або шляху введення розробленого і реалізованого лікарського засобу, якщо відповідні зміни не призводить до покращення фармацевтичної ефективності лікарському засобу тощо. Обґрунтовано поняття «захисту прав інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції на ринку лікарських засобів».Виявлено основні проблеми (економічного, соціального та правового характеру), які виникають на ринку лікарських засобів та впливають на ефективність правового регулювання відносин у цій сфері, до яких належать: попит на лікарські засоби залежить від їх цінової політики; захищеність лікарських засобів патентами, які унеможливлюють випуск генериків; відсутність альтернативних генеричних копій в багатьох оригінальних лікарських засобів (в т.ч. орфанних); зростання цін на лікарські засоби через стабільну монополію провідних фармацевтичних компаній тощо.Сформульовано поняття «ринку лікарських засобів».Розглянуто особливості форм охорони лікарських засобів у системі права інтелектуальної власності через авторське право, патентне право та охорону прав на торговельні марки. Визначено, що не можуть бути охарактеризовані як форми прояву недобросовісної конкуренції випуск генериків (раніше сплину патентного строку), надання примусових ліцензій на лікарські засоби, а також, ввезення лікарських засобів через паралельний імпорт.Сформульовано висновок про можливі негативні наслідки повної заборони реклами лікарських засобів на телебаченні та радіо, а також в інших засобах масової інформації. Зокрема, відсутність на телебаченні реклами для наочної демонстрації упаковок, торговельних марок та назв лікарських засобів може збільшити випадки порушення прав інтелектуальної власності фармацевтичних виробників та розповсюдження недобросовісної конкуренції.Обґрунтовано позицію щодо запровадження механізму захисту прав інтелектуальної власності на торговельні марки в адміністративному порядку «post-grant opposition» в Апеляційній палаті Національного органу інтелектуальної власності. Аргументовано положення щодо розширення компетенції Вищого суду з питань інтелектуальної власності завдяки утворенню Судової палати з розгляду справ у сфері захисту прав інтелектуальної власності і економічної конкуренції.Констатовано актуальність посиленого нагляду з боку державних органів за діяльністю учасників ринку лікарських засобів, які мають реагувати на прояви недобросовісного поширення інформації, що вводить в оману, містить хибні, неточні твердження, мінімізує ризики товару, перебільшує ефективність, містить бездоказове, необґрунтоване чи безпідставне порівняння одного товару з іншим. Зазначено, що зі зміною законодавства у порівняльній рекламі лікарських засобів наразі дозволено використовувати торговельні марки без згоди власника, проте, на противагу законодавству США та ЄС, у законодавстві Україні не визначені обмеження використання торговельної марки конкурента, відсутні критерії порівняння, а також основні приписи, які мають бути наявні у порівняльній рекламі представлених товарів: застереження щодо побічних дій, алергічних реакцій тощо. Водночас, порівняльна реклама не може дискредитувати конкурента, містити неповну/ неточну/ неправдиву інформацію про лікарський засіб конкурента та інші твердження.Запропоновано визначення поняття «корегуючої реклами лікарських засобів».^UThe dissertation is devoted to complex research of features of intellectual property rights protection from unfair competition on the pharmaceutical market.The principle conclusion of the investigation presupposes that unfair competition on the pharmaceutical market consists of the actions or inaction of business entities aimed at misleading of consumers, business reputation intervention, violation of trade and other fair customs and regulations in the field of competition, including illegal actions regarding the results of intellectual and creative activity, that are subject to protection of intellectual property rights.Forms of unfair competition on the pharmaceutical market are defined, namely infringements in the field of intellectual property, which include: intentional extension of pharmaceutical companies' patent protection of medicines, i.e. abuse of patent rights by creating an "evergreen" patent; patent trolling; intentional non-registration of trademarks for medicines; change of the form and/or route of administration of the developed and sold medical product, unless the corresponding changes do not lead to the improvement of the pharmaceutical efficacy of the medical product, etc. The dissertation arguments the concept of "protection of intellectual property rights from unfair competition on the pharmaceutical market". The main problems (economic, social and legal), arising on the pharmaceutical market and affecting the legal regulation of relations in this area are underlined, which include the following: demand for medicines depends on their pricing policy; protection of medicines by patents, which make it impossible to produce generics; lack of alternative generic copies in many original drugs (including orphan); rising prices for medicines due to the consistent monopoly of leading pharmaceutical companies, etc.The investigation formulates the concept of "pharmaceutical market".It is investigated the peculiarities of medicines protection forms in the system of intellectual property rights under copyright, patent law and protection of trademark rights.The work determines that the production of generics (in advance of the expiration of the patent term), the granting of compulsory licenses for medicines, as well as the import of medicines through parallel imports cannot be characterized as forms of unfair competition.The conclusion of the dissertation contemplates among other about possible negative consequences of the ban on medicines advertising on television and radio, as well as in other media. In particular, the lack of advertising on television for demonstration of packaging, trademarks and names of medicines can increase the number of infringements of intellectual property rights of pharmaceutical manufacturers and the spread of unfair competition.The position on the providing the mechanism for the protection of intellectual property rights to trademarks in the administrative procedure "post-grant opposition" in the Chamber of Appeal of the National Intellectual Property Authority is substantiated. The paper provides the arguments on expanding the competence of the High Court on intellectual property issues due to the establishment of the Judicial Chamber for the Protection of Intellectual Property Rights and Economic Competition.It is underlined the urgency of enhanced oversight of the activities of market participants in medicinal products by government agencies, which must react on the forms of unfair spread of misleading information, containing false, inaccurate statements, minimizing product risks, exaggerating efficiency, containing unproven, unreasonable or unjustified comparison goods with another. It is noted that the change of legislation in the field of comparative advertising of medicines allows to use trademarks without the consent of the owner, however, in contrast to US and EU legislation, Ukrainian legislation does not restrict the use of a competitor's trademark, comparing criterions are absent, as well principle prescriptions, necessary in the comparative advertising of the presented goods, namely: warnings about side effects, allergic reactions, etc. At the same time, comparative advertising may not discredit a competitor, contain incomplete/ inaccurate/ false information about a competitor's medicinal product and other allegations.It is proposed to define the concept of "corrective advertising of medicines" as advertising that corrects (amends) already published advertising of medicines (on television, radio or other media and otherwise) and eliminates allegations that mislead consumers, contain incomplete/ inaccurate / false information about the medicinal product, as well as eliminate infringements of intellectual property rights.It is determined that the legislative enshrinement of the term "corrective advertising".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Куцовол К. В. 
Оціночні поняття у праві соціального забезпеченняУкраїни.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / К. В. Куцовол. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено теоретико-правовим засадаманалізу оціночних понять у праві соціального забезпечення України.Здійснено теоретико-правову характеристику даної правової категорії.Визначено поняття, сутність, а також ознаки оціночних понять у правісоціального забезпечення.Розкрито визначення категорій «понятійний апарат», «термінологічнийапарат», категоріальний апарат», їх співвідношення та складові; з’ясованоспіввідношення та специфіку кожного з понятійних апаратів правасоціального забезпечення як науки, як галузі права та як навчальноїдисципліни; сформульовано визначення, функції та ознаки оціночних понятьяк складової частини понятійного апарату права соціального забезпечення;визначено особливості тлумачення та застосування оціночних понятьнаведено приклади оціночних понять у джерелах права соціальногозабезпечення.^UThe dissertation study is devoted to the theoretical and legal foundations ofthe analysis of evaluative concepts in the law of social security of Ukraine. Thetheoretical and legal characterization of this legal category has been carried out.The concept, essence, and signs of evaluative concepts in social security law aredefined.The definition of the categories "conceptual apparatus", "terminologicalapparatus", categorical apparatus", their relations and components are disclosed;the relationship and specifics of each of the conceptual apparatuses of socialsecurity law as a science, as a branch of law and as an academic discipline areclarified; the definition, functions, and features of evaluative concepts areformulated as a component of the conceptual apparatus of social security law; thepeculiarities of the interpretation and application of evaluative concepts aredetermined, and examples of evaluative concepts in the sources of social securitylaw are given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського