Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БАБУШКІН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Транспорт   
1.

Бабушкін Г.Ф. 
Підвищення ефективності систем управління процесами заводських перевезень безрейковим колісним транспортом: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.22.12 / Г.Ф. Бабушкін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 37 с. — укp.

Розроблено новий метод управління багатоетапним оснащенням процесу перевезень рухомим складом з урахуванням динаміки обсягів перевезень, зниження продуктивності машин залежно від строку служби та дотримання термінів заміни автомобілів. Метод враховує стохастичність попиту, постачань та часу виконання замовлень; надійність роботи системи та економічну ефективність від зниження запасів та звільнення виробничих площ; можливі втрати в разі припинення роботи цеху через дефіцит матеріалу. Вказано можливості практичного використання розробок, наведено їх техніко-економічну оцінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О902 +
Шифр НБУВ: РА327861

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Бабушкіна Н. С. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методу профілактики карієсу зубів у дітей, що мешкають в геохімічній зоні з антропогенним навантаженням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. С. Бабушкіна ; Ін-т стоматології акад. мед. наук України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості епідеміології карієсу у дітей, які проживають за умов несприятливої екологічної обстановки, що характеризується негативним впливом високої твердості та лужності питноі води, високого забруднення повітря сірчистим ангідридом і зваженими речовинами, впливом субтоксичних доз сполук брому. Розроблено лікувально-профілактичний комплекс для профілактики карієсу за умов впливу несприятливих екзогенних чинників, що складається з санації порожнини рота. Карієспрофілактичну ефективність даного комплексу підтверджено за умов лабораторного експерименту, що моделює вплив субтоксичних доз брому на тлі високого надходження в організм кальцію, і контрольованого клінічного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА373643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського