Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (1352)Книжкові видання та компакт-диски (1327)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>A=Бас$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Басов А.В. 
Адміністративно-правовий режим надзвичайного стану: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Басов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правовий механізм реалізації режиму надзвичайного стану. Здійснено історико-правовий аналіз становлення інституту цього стану на українських землях. Досліджено суть і правові засади, а також міжнародно-правові аспекти режиму надзвичайного стану. Вивчено умови та процедури його ведення та скасування. Здійснено аналіз системи органів державної влади, що забезпечують реалізацію режиму надзвичайного стану. Досліджено місце та роль органів внутрішніх справ (ОВС) у його забезпеченні. Визначено загальні засади організації відповідної діяльності ОВС. Розглянуто адміністративно-примусові заходи за умов дії режиму надзвичайного стану, здійснено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА348526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Басістий П.В. 
Вплив воденьвмісних газових середовищ на кінетику фазових перетворень у сплавах на основі нікеля і заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / П.В. Басістий ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено методологічні підходи до вивчення впливу наводнення на фізико-механічні властивості сплавів на основі Fe і Ni, легованих вуглецем та азотом. Встановлено аналітичну залежність, що зв'язує обмінну енергію феромагнітного сплаву з ГЦК-структурою та енергію активації проникання водню. Виявлено конкуруючий вплив водню та вуглецю на параметри феромагнітного перетворення в сплавах системи Fe - Ni. Визначено, що водень знижує, а вуглець підвищує температуру точки Кюрі сплаву FeNi (36 %). Запропоновано фізичний механізм покращання інварних та міцнісних властивостей цього сплаву за водневої обробки. Встановлено закономірності протікання процесу зневуглецювання (водневої корозії) сталі 10Х9ВФА за водневої обробки за умови підвищених температур. Показано, що сумісна дія водню та азоту інтенсифікує процес азотування конструкційних матеріалів. Встановлено, що термічна обробка у водні прискорює процеси атомного впорядкування у сплавах системи Ni - W - Re, що дозволяє покращити їх фізико-механічні характеристики. Запропоновано експрес-методику визначення часу зневуглецювання конструкційних матеріалів на основі вимірювання кінетики зміни їх електрофізичних властивостей та експрес-методику оптимізації умов азотування конструкційних матеріалів з азотоводневих сумішей на основі вимірювання їх водневої проникності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К232.208 +
Шифр НБУВ: РА328847

Рубрики:

      
3.

Басараба 
Вплив водневої обробки на структуру та розрядні властивості сплавів на основі фаз Лавеса ZrCr2: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Юрій Борисович Басараба ; НАН України; Фізико-механічний ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К225.043 + К235.170.43
Шифр НБУВ: РА346605

Рубрики:

      
4.

Басовський Д.М. 
Вплив мікрохірургічних маніпуляцій на цитогенетичні особливості запліднення та доімплантаційного розвитку in vitro у великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Д.М. Басовський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київ. обл., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив порушення цілісності прозорої оболонки ооцитів корів шляхом часткового розсічення або повного ферментативного видалення на активацію до партеногенезу, моно- та поліспермне запліднення яйцеклітин та доімплантаційний розвиток зародків поза організмом. Розглянуто морфологічні та цитогенетичні особливості формування пронуклеусів у поліспермних зиготах великої рогатої худоби. Розроблено методику часткового розсічення прозорої оболонки ооцитів корів, яка не потребує використання мікроманіпулятора. Проведено порівняльний аналіз розвитку поза організмом половинок і четвертинок морул, а також бластоцист, одержаних in vitro та in vivo. Досліджено здатність до розвитку in vitro ізольованих бластомерів 4 - 8-клітинних зародків, отриманих поза організмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345,022
Шифр НБУВ: РА309302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Басраві К.М. 
Вплив теплових процесів на стабільність частоти коливань у багаторезонаторних магнетронних автогенераторах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.М. Басраві ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено частотні властивості магнетронних автогенераторів. Вивчено загальні фізичні процеси в даних автогенераторах з урахуванням впливу теплових процесів на катоді. Розроблено двовимірну математичну модель магнетрона з урахуванням впливу процесів тепловиділення та теплообміну між катодом і анодом, аналітичну математичну модель теплових процесів, що мають місце на катоді магнетронного автогенератора. Запропоновано метод експериментального визначення "холодних" електродинамічних параметрів анодних блоків магнетронів. Проведено теоретичний аналіз фізичного механізму фазового угруповання електронного потоку в магнетронних автогенераторах з урахуванням впливу на фазування потоку складових поля ПЗ і компонент синхронного високочастотного поля (за динамічного режиму). Розглянуто особливості протікання конвекційного струму від катода магнетронів до анода на підставі траєкторного аналізу руху електронів за наявності різних видів емісії (термоелектронної та вторинної). Проведено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вивчення впливу температури оксидного катоду непрямого розжарення на стабільність частоти магнетрона. Показано, що одним з частотних чинників нестабільності частоти у магнетронах є флуктуації струму термоелектронної емісії, зумовлені додатковим розігріванням анода вторинною електронною емісією. Показано добру відповідність результатів математичного моделювання та натурного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З848-041.3 + З848.43 +
Шифр НБУВ: РА354785

Рубрики:

      
6.

Басун О.П. 
Діяльність професора Б.Г.Іваницького в контексті розвитку агролісомеліоративної дослідної справи в Україні (кінець XIX - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / О.П. Басун ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження життя та діяльності видатного українського ученого лісознавця професора Б.Г.Іваницького (1878 - 1953) - засновника лісової дослідної справи в незалежній Україні, організатора наукових і вищих освітніх закладів в еміграції. Висвітлено процес становлення його як науковця та педагога. Визначено чинники формування науковго світогляду ученого, розкрито науково-організаційну та законотворчу діяльність Б.Г.Іваницького у часи становлення незалежності України (1917 - 1920 рр.), висвітлено його внесок в організацію української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина). Розглянуто науково-організаційну та просвітницьку діяльність Б.Г.Іваницького у Товаристві "Сільський господар" на західноукраїнських землях, показано його участь у відновленні діяльності українських науково-освітніх фахових установ за кордоном у післявоєнний період (Німеччині, США). Охарактеризовано наукову діяльність ученого в галузі агролісомеліоративної науки. Показано роль Б.Г.Іваницького у розробці наукових засад ведення лісового господраства, зокрема, висвітлено його внесок у формування найбільш ефективної методики створення захисних лісових насаджень у малолісистих південних районах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347 г(4УКР) + П347 д(4УКР) Іваницький Б.Г. +
Шифр НБУВ: РА350801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Басараб М.Б. 
Досвід європейської інтеграції Польщі: перспективи для України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / М.Б. Басараб ; Нац. ін-т стратег. дослідж., Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2004. — 15 с. — укp.

Досліджено особливості досвіду євроінтеграції Польщі, а саме договірних відносин Європейського Союзу (ЄС) та Польщі, інституційного механізму забезпечення євроінтеграції Польщі, нормативного забезпечення даного процесу, зовнішньополітичної стратегії країни. Проаналізовано стан і перспективи інтеграції України з ЄС з урахуванням внутрішньополітичних, економічних та інших факторів, що ускладнюють цей процес. Висвітлено проблеми стосовно одержання статусу асоційованого члена союзу. Значну увагу приділено використанню Україною позитивних моментів польського досвіду щодо європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 +
Шифр НБУВ: РА328727

Рубрики:

      
8.

Басараба О.І. 
Експресія адаптерних білків родини (Ruk/CIN85)/(CD2AP/CMS) та механізми реалізації їх ефектів у пухлинах грудної залози і матки людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / О.І. Басараба ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1 + Р569.714
Шифр НБУВ: РА372806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бассім Тхафер 
Елетромагнітні датчики систем діагностики трансмісій машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Тхафер Бассім ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериметальних досліджень електромагнітних датчиків систем діагностики трансмісій машин, які є магнітною системою, що містить постійний магніт і два стрижневих магнітомодуляційних елементи. Здійснено розрахунок полів у робочій зоні датчика за методом розв'язання інтегральних рівнянь Фредгольма, а також числові експерименти, завдяки яким одержано спрощені залежності коефіцієнта перетворення магнітної системи та зроблено її параметричну оптимізацію. Зауважено, що наведені дані, одержані експериментальним шляхом, підтверджують коректність результатів теоретичних досліджень. Описано принципи формування сигналу електромагнітними датчиками у процесі діагностування трансмісій машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3-01 +
Шифр НБУВ: РА335721

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Бассіл Марееі Мухамед 
Ефективні рішення покрить підземних будівель з тонкостінних монолітних залізобетонних оболонок для умов Близького Сходу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Марееі Мухамед Бассіл ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено методику розрахунку положистих куполів підземних будинків з обліком температурно-вологісних впливів і реальної роботи матеріалів. Визначено температурно-вологісні режими роботи будівельних конструкцій у субтропічному поясі за даними регіональної класифікації кліматичних зон, запропоновано розрахункові залежності річного ходу основних параметрів середовища (потенціалу вологості та температури), сформульовано межові умови задач тепло-вологопровідності. Розраховано розподіл потенціалу вологості за товщиною залізобетонних оболонок, що частіше зустрічаються у разі однобічного висихання. Запропоновано методику визначення напружень від усадки та набухання шляхом введення еквівалентних температур. Наведено методику розрахунку куполів, що дозволяє враховувати фізичну нелінійність залізобетону - тріщини та повзучість. Виявлено, що повзучість бетону істотно впливає на розподіл зусиль у системі, складеної з тонкостінного купола та масивної кільцевої балки. Розглянуто методику розрахунку покрить - оболонок підземних будинків із плоским прямокутним контуром. Розроблено кінцево-різницеву модель положистої оболонки двоякої кривизни, а також алгоритм і програму SHELL для ПК. Проведено числові дослідження температурно-усадочних напружень у залізобетонних прямокутних оболонках на прикладі розрахунку оболонки розміром 12 12 м. Доведено, що оболонка переносу у процесі зміни вологісного режиму до повного висихання, проходить стадії з більш високим рівнем напружено-деформованого стану, ніж кінцеве.Визначено "верхні" межові навантаження для різних схем розташування оболонки покриття щодо денної поверхні землі, а також габаритно-конструктивні розміри та умови на контурі. Наведено оптимальні конструктивні рішення покрить-оболонок підземних будинків. Розроблено методичні рекомендації з проектування та економічної оцінки покрить-оболонок підземних будинків для умов Близького Сходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.56 + Н78 +
Шифр НБУВ: РА322852

Рубрики:

      
11.

Басов В.Є. 
Ефективність сумісного використання багатопозиційних сигналів та згорткових кодів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Є. Басов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб завадостійкого кодування, за якого не вводяться до інформаційного потоку додаткові перевірочні символи, а збільшується вихідний алфавіт коду, внаслідок чого виникає надмірність кодування. Розроблено методику побудови таких неперервних кодів, призначених для прийому за алгоритмом Вітербі і відповідне програмне забезпечення. Побудовано нові неперервні коди запропонованим способом, призначені для передачі за каналами з кількістю сигналів, що відрізняється від цілого ступеня двійки, доведено їх нелінійність. Одержано характеристики завадостійкості кращих зі знайдених кодів з використанням методу імітаційного моделювання передачі за каналом з адитивним білим Гауссівським шумом. Створено сигнально-кодові конструкції на основі запропонованих кодів і ансамблів сигналів: фазова маніпуляція M і трикутна амплітудно-фазова маніпуляція M, де M - кількість сигналів в ансамблі, у тому числі і відмінна від цілого ступеня двійки. Одержано аналітичний вираз оцінки ймовірності правильного прийому для кожного біта інформації на виході пристрою перетворення таймерного сигналу у розрядно-цифровий код (РЦК). Розроблено метод одержання м'якого рішення для кожного біта РЦК на вході демодулятора таймерних сигналів у вигляді розрахунку ймовірностей та у метриці Евкліда. Розроблено метод синтезу сигнально-кодової конструкції на основі ітераційного декодування турбокодів для каналів з таймерними сигналами. Одержано характеристики завадостійкості таких сигнально-кодових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-014 +
Шифр НБУВ: РА345065

Рубрики:

      
12.

Басова-Воробйова В.О. 
Застосування електростимуляції та озокериту в комплексному лікуванні хворих з ускладненими формами поперекового остеохондрозу хребта в післяопераціному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.О. Басова-Воробйова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовно результати комплексного клініко-неврологічного та інструментального обстеження хворих на поперековий остеохондроз(ПОХ) у ранньому післяопераційному періоді. Визначено особливості ускладнених грижами дисків форм ПОХ, характеру у них периферичної та системної гемодинаміки. Обгрунтовано необхідність застосування фізичних факторів у післяопераційному періоді, у тому числі у хворих з поєднаною кардіологічною паталогією. Розроблено новий спосіб фізіотерапії ПОХ у ранньому післяопераційному періоді шляхом послідовного проведення аплікацій озокериту на попереково-крижову ділянку хребта та електростимуляції м'язів гомілок. На підставі результатів лікування доведено, що включення даного способу аплікацій озокериту й електростимуляції підвищує ефективність їх лікування, що проявляється зниженням поширення й виразності неврологічної симптоматики, поліпшенням електрозбудженості м'язів гомілок з підвищенням їх рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА337263

Рубрики:

      
13.

Бас 
Застосування електрофоретичних зубних щіток та зубної пасти, що містить пелоїди, в індивідуальній гігієні порожнини рота хворих із запальними захворюваннями пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Наталія Олександрівна Бас ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА352930

Рубрики:

      
14.

Баскакова Ю.В. 
Зміна істотних умов трудового договору з державними службовцями: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Ю.В. Баскакова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано соціально-правову природу умов трудового договору (ТД) з державними службовцями. Визначено поняття державного службовця як суб'єкту трудових правовідносин. Проаналізовано юридичну природу істотних умов ТД з державними службовцями, розглянуто соціальну взаємодію сторін ТД під час зміни даних умов. Уточнено порядок зміни істотних умов ТД з державними службовцями, визначено особливості зміни істотних умов праці за таким ТД. Охарактеризовано порядок переведення та переміщення державних службовців, проаналізовано їх співвідношення. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізму нормативно-правового регулювання умов праці державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА372217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бастєєв Д.А. 
Знанняорієнтовані методи та інформаційна технологія підтримки прийняття рішень на підприємствах авіаційного профілю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.А. Бастєєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено комбінований метод логічного виводу, який базується на поочерговому використанні спадного та висхідного виводів у середовищі концептуальної моделі знань, що дозволило усунути неповноту та суперечливість знань. Удосконалено дедуктивний метод логічного виводу з використанням концептуальної моделі знань у частині послідовності формування ланцюга виводу, що дозволило врахувати дочірні зв'язки між концептами предметної галузі та забезпечити коректність знань. Розвинуто інформаційну технологію створення виробничих експертних систем шляхом застосування як ядра концептуальної системи знань, що дозволяє здійснювати ефективне формування рішень для управлінського персоналу на підприємствах авіаційного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-210.11 ф121 +
Шифр НБУВ: РА357163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Басова О.В. 
Клініко-гематологічна ефективність терапії інтерфероном альфа 2b хворих на ідіопатичний мієлофіброз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О.В. Басова ; АМН України. Державна установа "Ін-т гематології та трансфузіології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження ефективності застосування лаферону для лікування хворих на ідіопатичний мієлофіброз (ІМ) I та II стадій. Наведено дані клініко-гематологічного, імунологічного й біохімічного обстеження пацієнтів до лікування та після проведення терапії з використанням лаферону. Показано, що застосування даного препарату дозволяє контролювати органомегалію, достовірно знижує підвищений вміст лейкоцитів та тромбоцитів, віддаляє термін призначення та є альтернативою цитостатичного лікування. Виявлено, що використання лаферону дозволяє одержати позитивну відповідь у 90 % хворих та зменшує потребу в цитостатичних препаратах. Показано переваги призначення інтерферону на I стадії хвороби з вираженим гіпертромбоцитозом у порівнянні зі стандартним лікуванням й обгрунтовано можливість його використання як терапії 1-ї лінії. Встановлено, що застосування лаферону срияє зменшенню патологічної проліферації клітин кісткового мозку, появі осередків нормального кровотворення, зменшенню фіброзоутворення. Виявлено, що застосування лаферону у хворих на ІМ призводить до достовірного збільшення імунокомпетентних клітин, нормалізації рівня імуноглобулінів класів M, G, що сприяє зменшенню кількості інфекційно-запальних ускладнень і знижує потребу в антибактеріальних препаратах. З'ясовано, що захворювання на ІМ супроводжується активацією процесів перекисного окиснення нейтральних ліпідів та фосфоліпідів в еритроцитах і плазмі крові хворих. Встановлено, що зростання рівня цитотоксичних продуктів перекисного окиснення ліпідів призводить до суттєвих змін у структурно-функціональній організації клітинних мембран. Обгрунтовано доцільність використання терапії з включенням лаферону для корекції метаболічних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-5 +
Шифр НБУВ: РА352831

Рубрики:

      
17.

Басок О.С. 
Клінічне значення інтерлейкінів та імунної відповіді при сальмонельозі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.С. Басок ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Встановлено клініко-патогенетичне та прогностичне значення інтерлейкінів і показників імунної відповіді у разі захворювання на сальмонельоз дітей раннього віку. Наведено результати клінічного та лабораторного обстеження хворих. Проведено вивчення кількісного вмісту інтерлейкінів, основних популяцій та субпопуляцій імунних клітин периферичної крові, а також імуноглобулінів основних класів. Виявлено особливості клінічного перебігу захворювання й імунної відповіді залежно від вихідного рівня інтерлейкінів. У всіх хворих, особливо з тяжкою формою сальмонельозу, відмічено зниження відносної кількості CD3+, CD19+-лімфоцитів, моноцитів/макрофагів (CD14+), IgA, IgG, підвищення CD8+ і CD16+-клітин. Найбільші відхилення від норми (показників здорових дітей) виявлено у хворих осіб з низьким вихідним рівнем інтерлейкінів. Досліджено внутрішньосистемні та міжсистемні кореляційні взаємозв'язки між рівнями інтерлейкінів, показниками імунітету та периферичної крові за різних варіантів перебігу хвороби. Виявлено два типи функціонування системи саногенезу: нормореактивний, характерний для хворих зі сприятливим перебігом сальмонельозу та гіперреактивний на рівні імунної системи з дефіцитом компенсації на рівні організму, за якого формується несприятиливий перебіг хвороби. Доведено, що імунні параметри мають більш високий прогностичний ранг у порівнянні з клініко-анамнестичними та іншими лабораторними даними, а серед імунних показників перше місце посідають інтерлейкіни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121-3 +
Шифр НБУВ: РА345699

Рубрики:

      
18.

Баскаков В.Є. 
Компромісно-комбінований метод регулювання потужності РУ з ВВЕР-1000 (В-320) у змінному режимі навантаження: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / В.Є. Баскаков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено компромісно-комбінований метод регулювання потужності реакторних установок (РУ) з водо-водяними енергетичними реакторами (ВВЕР)-1000 (В-320) у змінному режимі навантаження. Удосконалено метод аналізу міцності оболонки твела реактора ВВЕР-1000 з використанням енергетичного варіанту теорії повзучості. Синтезовано модель аналізу стану оболонки, що дозволяє достовірно оцінити граничну кількість циклів навантаження оболонки залежно від характеристик змінного режиму та конструкційних особливостей тепловиділяючих зборок (ТВЗ). Проаналізовано вплив невизначеності у заданні режимних параметрів активної зони (АКЗ) АКЗ і конструкційних характеристик твела на оцінювання довговічності його оболонки у режимі змінних навантажень. Запропоновано комплексний показник ефективності експлуатації енергоблока АЕС з ВВЕР-1000 у змінному режимі, що враховує одночасно вимоги цілісності ключових елементів РУ, стабільності фізичних процесів у РУ, економічності та керованості РУ. Запропоновано компромісно-комбінований метод регулювання потужності РУ, що дозволяє забезпечити максимальну ефективність експлуатації РУ з ВВЕР-1000 у змінному режимі. Результати наукового досліження використано у процесі розробки програм регулювання для АЕС України з ВВЕР-1000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-042.2
Шифр НБУВ: РА372805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Басок В.А. 
Контекстуальна синонімія: семантико-стилістичний та прагматичний аспекти (на матеріалі іменників сучасної німецької мови): Автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.А. Басок ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто контекстуальні синоніми-іменники сучасної німецької мови як засоби забезпечення комунікативної ефективності висловлення. Вперше обгрунтовано визначення контекстуальної синонімії з урахуванням її прагматичної спрямованості. Здійснено системне дослідження особливостей компонентів значень контекстуальних синонімів-іменників сучасної німецької мови та прагматичної спрямованості кожного з них. Уперше визначено залежність їх прагматичної марковності від комунікативного наміру мовця. Інтерпретовано взаємозв'язок внутрішніх і зовнішніх прагматичних чинників виникнення синонімів у контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.1 + Ш143.24-315.3 +
Шифр НБУВ: РА343558

Рубрики:

      
20.

Басенко О.В. 
Креативність особистості спортсмена та її вплив на спортивний результат в автомобільному спорті (картинг): автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / О.В. Басенко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок спортивного результату з креативними здібностями особистості спортсменів-картингістів (СК). Вдосконалено тренувальний процес за рахунок підвищення рівня показників креативності. Розроблено комп'ютерну програма "Креативність", що дозволяє оцінити рівень креативних здібностей особистості як взагалі, так і за окремими показниками. Розроблено та перевірено ефективність методики підготовки креативної спрямованості СК з викоританням бортового комп'ютера "Mychron". Досліджено динаміку змін креативності СК за віком і кваліфікацією. Розглянуто факторну структуру їх креативних і психофізіологічних здібностей, що впливають на спортивний результат у різних класах машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.215
Шифр НБУВ: РА373490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського