Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (409)Книжкові видання та компакт-диски (323)Журнали та продовжувані видання (137)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц9-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мелкумян К. Ю. 
Автоматизована система моніторингу типових техно-екологічних подій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / К. Ю. Мелкумян ; НТУУ "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи та методи організації роботи мобільних роботів (МР) за екстремальних зовнішніх умов, на підставі якого зроблено висновок щодо актуальності розв'язання всіх взаємопов'язаних для цього задач у комплексі. Запропоновано новий підхід щодо автоматизації в рамках втоматизованої системи моніторингу типових ТЕП (АСМ ТТЕП) процесів створення технічного й інформаційного забезпечення для проведення моніторингу типових ТЕП. Запропоновано класифікацію ТЕП, що дозволило виділити та сформувати типові ТЕП, які стали базовими для розробки методів і моделей системи. В рамках алгоритмічного та програмного забезпечення розроблено алгоритми автоматизованого вибору оптимальних шляхів доставки обладнання від ситуаційного центру до об'єкта моніторингу та розрахунку в реальному масштабі часу дискретних просторових координат траєкторії руху маніпулятора, функції визначення типу ТЕП і формування комплектації МР. Створено новий підхід до синтезу в реальному масштабі часу траєкторії просторового руху маніпулятора МР, який передбачає оптимізацію інтерполяційних агрегатів на внутрішніх ділянках, забезпечуючи підвищення гладкості кривих і зменшення обчислювальних витрат, що є актуальним під час керування МР з обмеженими обчислювальними ресурсами. Розроблено та програмно реалізовано метод відновлення геометрії просторових об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.99 + Ц9-53 с51
Шифр НБУВ: РА381814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Дронова О. Л. 
Геосистемний аналіз факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій в Україні: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. Л. Дронова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено систематизацію процесів та явищ у геосистемі, які виникають під впливом факторів техногенного ризику. Проаналізовано причинно-наслідкові зв'язки у комплексі виникнення та розвитку надзвичайних ситуацій, на підставі чого розроблено методику конструктивно-географічного оцінювання факторів ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Проведено оцінювання соціально-економічних факторів надзвичайних ситуацій в Україні, встановлено їх зв'язок з відповідними змінами у стані природних компонентів і здоров'ї людини. Запропоновано функціональне зонування адміністративних областей України за факторами ризику техногенних надзвичайних ситуацій. Досліджено кореневі причини виникнення техногенних надзвичайних ситуацій в Україні, пов'язані з фундаментальними макроекономічними проблемами розвитку суспільства на сучасному етапі та, на підставі застосування методів стратегічного планування, запропоновано науково-практичні рекомендації щодо можливих заходів з їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0(45УКР) с6 + Ц9-532
Шифр НБУВ: РА379031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шпильовий І.М. 
Державне регулювання у сфері природно-техногенної безпеки України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.М. Шпильовий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Концептуально обгрунтовано теоретико-методологічні та прикладні аспекти державного регулювання у сфері природно-техногенної безпеки як перспективного напряму наукового дослідження. Визначено шляхи удосконалення державного управління природно-техногенною безпекою територій. Узагальнено існуючі підходи щодо державного регулювання у сфері природно-техногенної безпеки та результати досліджень з даної проблематики. Здійснено системний аналіз механізмів державного регулювання у сфері природно-техногенної безпеки, встановлено ефективність їх застосування на загальнодержавному (національному) та регіональному рівнях й обгрунтовано напрями оптимізації. Визначено основні завдання та розроблено пропозиції щодо удосконалення державного регулювання у сфері природно-техногенної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1 + Х819(4УКР)120.15 + Ц9-53 +
Шифр НБУВ: РА356042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Жукова Л.А. 
Державне управління у сфері цивільного захисту в Україні: функціонально-структурний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.А. Жукова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми побудови ефективної функціонально-структурної моделі державного управління у сфері цивільного захисту в Україні з урахуванням сучасних потреб суспільства. Обгрунтовано необхідність встановлення співвідношення системи та структури центральних і місцевих органів державної влади та їх апаратів зі структурними елементами небезпеки (типами, класами, видами, підвидами). Визначено принцип гармонізації організації ефективного державного управління у сфері цивільного захисту. Розкрито зміст понять "безпека", "ризик", "прийнятний ризик", "надзвичайна ситуація". Запропоновано внести зміни до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій, зокрема, розширити класифікацію нещасних випадків відповідно до міжнародного класифікатора МКХ-10. Визначено основні завдання та функції, охарактеризовано систему та структуру органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту в Україні. Обгрунтовано доцільність створення консультативно-експертних центрів на всіх владних рівнях з включенням апарату МНС України. Проаналізовано міжнародний досвід розвинених демократичних країн у сфері цивільного захисту, обгрунтовано можливості його застосування в Україні. Встановлено закономірності, принципи та методи врегулювання міжвідомчих державно-управлінських відносин у сфері цивільного захисту в Україні. Наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності органів державного управління у сфері цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-3 + Ц9-5 +
Шифр НБУВ: РА353896

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Кочетков Ю.В. 
Державний контроль у сфері захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та надзвичайних ситуацій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Кочетков ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правового регулювання здійснення державного контролю у сфері захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та надзвичайних ситуацій. Визначено структуру сфери захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та надзвичайних ситуацій, охарактеризовано систему суб'єктів контрольної діяльності. Розглянуто діяльність спеціалізованих контролюючих органів у сфері захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та надзвичайних ситуацій. Проаналізовано зарубіжне законодавство у сфері захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій. Охарактеризовано сучасний стан захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС та надзвичайних ситуацій. Запропоновано комплекс заходів удосконалення Єдиної державної системи запобігання та регулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в Україні. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.12 + Ц9-524.1 +
Шифр НБУВ: РА353709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Томенко В.І. 
Інформаційні технології створення автоматизованих систем управління підрозділами МНС при надзвичайних ситуаціях у природних екосистемах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.І. Томенко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційні технології для створення автоматизованих систем управління критичного застосування, зокрема, розроблено інформаційні технології для створення автоматизованих систем управління (АСУ) підрозділами Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України за надзвичайних ситуацій (НС) у природних екосистемах. Запропоновано оптимізацію структури базового стану таких АСУ з урахуванням ризиків виникнення кожної з НС для побудови АСУ, які поєднують заздалегідь створені базові частини системи та добудови після виникнення НС. Визначено граничні значення параметрів передавачів і приймачів інформації, які забезпечують потрапляння розрахункових відстаней між підрозділами до області допустимих значень. Запропоновано застосування коефіцієнтів зменшення довжини інформаційних каналів у разі побудови топологічних структур місцезнаходжень мобільних підрозділів МНС на територіях з різним типом і профілем місцевості. Розроблено метод підготовки даних створення АСУ, що функціонують у природних екосистемах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-53ф +
Шифр НБУВ: РА360876

Рубрики:

      
8.

Малець І.О. 
Інформаційно-системні моделі діалогового управління в термінальних ієрархічних системах в умовах надзвичайних ситуацій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.О. Малець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення функціонування термінальних ієрархічних систем на базі побудови інформаційно-системних моделей діалогового керування процесами ліквідації загроз і надзвичайних ситуацій (НС). Вперше розроблено процедуру синтезу стратегій координаційного керування з використанням моделей цільового та термінального просторів і схему ієрархічної термінальної системи керування для маршрутизації каналів обміну потоками ситуаційних даних і команд керування на базі комплексування мультимедійних ситуаційних образів, одержаних з місця НС. Удосконалено інформаційні технології, використані для синтезу координаційних стратегій управління ліквідацією загроз та оперативно-командного управління ієрархічною структурою МНС, шляхом побудови моделі термінально-ситуаційного простору та введення межових режимів. Вперше розроблено інформаційну технологію синтезу координаційної стратегії управління в цільовому просторі для об'єднання в ієрархічну термінальну структуру інтегрованих систем виробництва та МНС. Удосконалено методи маршрутизації каналів зв'язку та визначення шляхів руху груп ліквідаторів до потенційно небезпечних об'єктів, що забезпечує оперативний діалог у процесі прийняття та реалізації управлінських рішень у термінальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-5с +
Шифр НБУВ: РА367347

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Зеленько Ю.В. 
Ліквідація екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ю.В. Зеленько ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено шляхи міграції дизельного палива та бензину у контексті найбільш поширених типів грунтів України за різних умов. Проаналізовано особливості використання відходів різних виробництв для поглинання розлитих під час аварій нафтопродуктів. Наведено результати досліджень кінетики поглинання, а також поглиначої здатності поглиначів щодо нафтопродуктів. Встановлено вплив природи нефропродукту та механізму процесів. Запропоновано метод поглинання розливів нафтопродуктів шляхом використання сорбентів, що є відходами підприємств металургійної, енергетичної, будівельної та деревообробної промисловостей України, а також деякі природні матеріали. Визначено високу поглинальну здатність тирси та стружок деревини хвойних пород щодо бензину, що узгоджується з квантово-хімічними розрахунками систем "ароматичний вуглеводень - молекули целюлози". Розроблено технологію ліквідації екологічних наслідків транспортних аварій з нафтопродуктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.84 н6 + П032.518 + Ц9-532 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА336566

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Коба К.М. 
Моделі і методи розв'язання задач маршрутизації при ліквідації наслідків техногенних аварій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / К.М. Коба ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто прикладні задачі оцінки обстановки й оптимізації планів евакуації та проведення аварійних робіт з урахуванням вимог, затверджених законами України та державними нормами, що стосуються техногенних аварій. Побудовано математичну модель основної задачі оцінки обстановки та маршрутизації (ООМ). Для задач оцінки обстановки розроблено ефективні (за витратами пам'яті та трудомісткістю) числову модель і методи розв'язання такої задачі за даними аварійного моніторингу від нерегулярної мережі датчиків змінної структури. Для задач маршрутизації сформульовано основні обмеження та критерії, що враховують мінімаксні та середні показники часу та дози, з'ясовано їх типові комбінації, зокрема лексикографічні критерії. Розроблено методи розв'язання базових задач оптимізації маршрутів для аварійних бригад і евакуації населення, що передбачають їх зведення до задач пошуку оптимальних маршрутів і транспортних задач різного типу. Одержано лінійні залежності витрат пам'яті, а оцінки трудомісткості не перевищують кубічної залежності від числа бригад і пунктів евакуації, що доводить обчислювальну ефективність запропонованих моделей і методів оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082-07 + Ц9-532 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА338069

Рубрики:

      
11.

Губін Ю. Л. 
Моделі та інформаційна технологія управління ліквідацією наслідків надзвичайних природних ситуацій на магістральних автодорогах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Ю. Л. Губін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено моделі моніторингу небезпеки надзвичайних природних ситуацій на магістральних автодорогах (НПСМА), що, на відміну від існуючих, дозволяють приймати ефективні рішення за умов високого ступеня невизначеності початкової інформації. Вперше розроблено моделі ідентифікації наслідків НПСМА, оцінювання можливих планів ліквідації цих наслідків з вибором з них ефективного плану, необхідних функціональних підрозділів та їх ресурсів для ліквідації наслідків НПСМА, що, на відміну від існуючих, за рахунок багатокритеріальної оцінки й оптимізації, дозволяють приймати ефективні рішення залежно від міри невизначеності початкової інформації. Удосконалено моделі планування реалізації робіт з ліквідації наслідків НПСМА в частині урахування одночасно ресурсних і часових критеріїв та обмежень, а також ризиків, що дозволяє приймати ефективні планові рішення залежно від вимог, що висуваються, та заданого рівня ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-533 + О311.12-082.03
Шифр НБУВ: РА384759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Тарасюк О.Є. 
Наукове обгрунтування оптимальних обсягів нормативної бази в галузі радіаційної гігієни: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Є. Тарасюк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки. Проаналізовано нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки та діючі в Україні нормативи. Розглянуто питання радіаційних аварій на території України. Доведено необхідність реалізації національної стратегії відновлення регулювального контролю за покинутими джерелами іонізуючого випромінювання. Визначено першочергові нормативні документи, що потребують розробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 к + Ц9-524.1-3 +
Шифр НБУВ: РА370946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Вовчаста Н. Я. 
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки фахівців пожежно-рятувальної служби: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Н. Я. Вовчаста ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано систему підготовки фахівців пожежної служби в західноукраїнських землях. Здійснено компаративний аналіз навчальних планів і програм ВНЗ України та Польщі. Розроблено та теоретично обгрунтовано компетентнісну модель щодо вимог Болонського процесу. Визначено організаційно-педагогічні умови професійної підготовки фахівців пожежно-рятувальної служби у контексті інтеграції в європейський освітній простір. Створено й експериментально перевірено методику застосування дидактичного комплексу інформаційного забезпечення дисципліни та навчального тренінгу для формування професійно-значущих якостей майбутніх працівників служб МНС. Експериментально перевірено педагогічну ефективність даної методики, розроблено навчальний посібник, два словники, методичні рекомендації з проблеми дослідження для працівників ВНЗ МНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 р3 + Ц9-528 р
Шифр НБУВ: РА373585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Садковий 
Особливості прояву посттравматичних стресових розладів у працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Володимир Петрович Садковий ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.035 + Ц9-528 + Ю942-69
Шифр НБУВ: РА342487

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Касьян О. І. 
Підвищення безпеки аварійно-відновлювальних робіт з ліквідації наслідків обвалення будівельних конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. І. Касьян ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення оптимальних маршрутів руху в зону надзвичайної ситуації, яку спрямовано на зменшення втрат часу на шляху руху. Науково обгрунтовано необхідність дообладнання аварійно-рятувальних комплексів (АРК) засобами малої механізації міні комплексами АРК-1 та АРК-2. Обгрунтовано підхід щодо вирішення завдання доставки "прямим наведенням" рятувальних засобів на верхні поверхи висотних будівель за допомогою міні комплексу АРК-2. Розглянуто комп'ютерне тактико-технічне забезпечення безпечного й ефективного його застосування за виконання аварійно-відновлюваних та аварійно-рятівних робіт за екстремальних умов. Проведено дослідно-промислові випробування всього АРК і його складових комплексів АРК-1 та АРК-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-532 + Х879(4УКР)813
Шифр НБУВ: РА371969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Гордієнко 
Підвищення ефективності виявлення факторів небезпеки надзвичайної ситуації природного характеру, обумовлених землетрусами, сейсмічними засобами: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / Юрій Олексійович Гордієнко ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц980с + Ц9-533 + Д217.1
Шифр НБУВ: РА366098

Рубрики:

      
17.

Гонтаренко Л.О. 
Професіографічний аналіз діяльності працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Л.О. Гонтаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Доведено, що ефективність професійної діяльності персоналу чергово-диспетчерської служби екстреного виклику Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України як однієї з основних у ланцюгу дій усіх оперативно-рятувальних підрозділів щодо реагування на надзвичайні ситуації залежить від комплексу професійно важливих якостей працівників, який за результатами професіографічного опису має використовуватися під час проведення професійно-психологічного відбору та за умов психологічного супроводження діяльності персоналу. Як основні професійно важливі якості працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України вірогідно виділено максимально значущі атенційні, мнемічні, моторні, імажинітивні, емоційні, вольові, мовні та комунікативні якості, а також провідні мотиви професійного вибору даних працівників. Виділено й описано основні психологічні типи працівників чергово-диспетчерської служби екстреного виклику МНС України, які мають загальні психологічні особливості, а саме: активно-послідовний, тривожно-інтровертований, імпульсивний й активно-імпульсивний тип працівників серед фахівіців "Служби 112"; імпульсиво-гіпостеничний, пасивно-залежний, невротично-боязливий та гіпертимний тип працівників серед фахівців зазначеної служби. Розроблено та запропоновано алгоритм (вирішальне правило) одержання психологічної інформації стосовно придатності особистості до диспетчерської діяльності у межах МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.29 + Ц9-51 +
Шифр НБУВ: РА356333

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Босак В. В. 
Профілювання місії державної цільової соціальної програми цивільного захисту: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / В. В. Босак ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто науково-прикладну задачу розроблення методів і моделей профілювання місії державної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту. Розкрито системно-чинникові засади профілювання місії державної цільової програми розвитку цивільного захисту, обгрунтовано причинно-наслідкові зв'язки між групами чинників ефективності системи-продукту у сфері цивільного захисту та проаналізовано прояв чинників ефективності стосовно функціонування складових системи-продукту. Обгрунтовано критерій оцінення системної ефективності варіантів перетворень. Встановлено принципи визначення ефективних перетворень системи пожежогасіння на основі методології управління конфігурацією проектів, описано метод визначення пріоритетних перетворень системи пожежогасіння у сільських населених пунктах адміністративних областей та держави. Запропоновано концептуальну модель елементарної системи-продукту пожежогасіння у сільських населених пунктах і методичні основи визначення ефективного її структурного перетворення. Розроблено метод визначення ієрархічної множини пріоритетних перетворень системи пожежогасіння у сільських населених пунктах адміністративної області. Досліджено характеристики проектного середовища та визначено ієрархічну множину пріоритетних перетворень системи пожежогасіння у сільських населених пунктах Львівської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н965 + Ц9 р(4УКР)3-31 + Ц9-528 р
Шифр НБУВ: РА382853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Склень О.І. 
Психологічні особливості поведінкових стратегій подолання стресу в професійній діяльності працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.І. Склень ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Розкрито суть копінг-поведінки працівників пожежно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України. Виявлено особливості структури їх базових копінг-стратегій і особистісні копінг-ресурси. Доведено, що внаслідок впливу стресогенної ситуації поведінка працівника пожежно-рятувального пізрозділу МНС України може бути адаптивною, псевдоадаптивною або дезадаптивною. З'ясовано наявність прямого, помірного за ступенем, кореляційного зв'язку між категорією стажу й ефективною формою копінг-поведінки. Установлено, що найменш досвідчені пожежні (стаж служби менше п'яти років) для подолання стресу здебільшого обирають активні й асоціальні копінг-стратегії. Для вогнеборців, стаж служби яких становить від 5-ти до 10-ти років, характерним є обрання пасивних непрямих і просоціальних форм подолання стресу. Найбільш досвідченим фахівцям характерне використання за умов надзвичайної ситуації просоціальної та активної копінг-стратегій. Установлено взаємозв'язок між ефективністю копінг-поведінки та індивідуально-психологічними особливостями пожежних. Відзначено, що адаптивну форму копінгу значною мірою визначають стаж служби фахівця, інтелектуальний рівень особистості та вольові особливості працівників пожежно-рятувальних підрозділів МНС України. Відзначено, що вирішальну роль у забезпеченні ефективності подолання стресу відіграє комунікативна складова особистості, зокрема, вміння працювати у команді, здатність встановлювати та підтримувати контакти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю942-7 + Ц9-528:Ю91 +
Шифр НБУВ: РА356191

Рубрики:

      
20.

Приходько 
Психологічні чинники успішності професійної діяльності пожежних- рятувальників МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / Юрій Олександрович Приходько ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.191-69с + Ц9-528р
Шифр НБУВ: РА365339

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського