Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (398)Книжкові видання та компакт-диски (432)Журнали та продовжувані видання (653)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чупов А.В. 
Відтворення інгаляційних доз опромінення після аварії на ЧАЕС в 30-км зоні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Чупов ; НАН України. Міжгалуз. НТЦ "Укриття". — Чорнобиль, 2002. — 26 с.: рис. — укp.

Розроблено методику відтворення інгаляційних дозових навантажень на населення, яке проживало в тридцятикілометровій зоні ЧАЕС, а також методику відтворення радіаційної обстановки в даній зоні в перші дні аварії, засновану на аналізі поширення радіонуклідів у діапазоні 0 - 1000 км, за допомогою якої виділено області з домінуючим аерозольним компонентом. Відновлено параметри радіаційної обстановки в повітрі в тридцятикілометровій зоні в перші дні аварії на ЧАЕС, виконано розрахунки та створено банк даних про інгаляційні дозові навантаження, отримані населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 Чорнобиль + Р126.0
Шифр НБУВ: РА321667

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Процак В.П. 
Вторинний підйом радіоактивних аерозолів при виконанні агротехнічних операцій, осушенні водойм, лугових та лісових пожежах: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.П. Процак ; Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій НАН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Оцінено параметри вторинного підйому й атмосферного переносу чорнобильських радіонуклідів під час виконання агротехнічних операцій, лугових і лісових пожеж на радіоактивно забруднених територіях з донних відкладів осушених водойм, що зазнали радіоактивного забруднення. Визначено значущість вторинного підйому радіонуклідів у додаткове забруднення територій, дезактивованих населених пунктів і аерального забруднення рослинності. Оцінено параметри радіоактивного аерозолю у зоні забруднення, видів агротехнічних операцій, метеоумов, типу грунту, умов праці. Показано, що незважаючи на значне збільшення концентрації радіонуклідів у повітрі, лугові та лісові пожежі за нормальних метеоумов не призводять до будь-якого значущого перерозподілу радіоактивного забруднення у локальному масштабі, а основний радіологічний ефект пожеж у Чорнобильській зоні зумовлений забрудненням екосистем трансурановими елементами. Експриментально одержано параметри ресуспензії з донних відкладів осушених водойм Чорнобильської зони, необхідні для математичного моделювання атмосферного переносу й оцінювання ризику у разі зниження рівня води у водоймі-охолоджувачі ЧАЕС до природного рівня. Показано, що до цього часу у донних відкладеннях водойми-охолоджувача ЧАЕС основна маса радіонуклідів міститься у матриці паливних частинок, що не зазнали значних змін з моменту аварії на ЧАЕС через нейтральні умови навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + Е0*801.1-652.15 + Р126 +
Шифр НБУВ: РА365194

Рубрики:

      
3.

Даценко В.І. 
Гігієнічна оцінка електромагнітного випромінювання, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку стандарту NMT- 450і: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Даценко ; АМН України; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання наукового обгрунтування гігієнічної регламентації ЕМВ, що створюється радіотехнічними засобами стільникового мобільного зв'язку, та розробки профілактичних заходів щодо захисту населення від несприятливої дії даного фактора. Встановлено основні закономірності просторового розподілу ЕМП, розроблено методики інструментального контролю і розрахункового прогнозу електромагнітної обстановки в місцях розміщення та експлуатації радіотехнічних засобів стільникового зв'язку. Визначено показники енергетичного навантаження на населення під час використання мобільних терміналів. Виявлено закономірності формування біоефектів ЕМП 450 МГц. Досліджено зміни функціонального стану користувачів стільникових радіотелефонів. Надано оцінку потенційного ризику для населення, пов'язаного з впливом ЕМП мобільних терміналів. Науково обгрунтовано гранично допустимий рівень ЕМП, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту NMT-450і, та гігієнічні рекомендації щодо запобігання несприятливому впливу даного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.61
Шифр НБУВ: РА320055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка електромагнітної ситуації та наукове обгрунтування вимог до її безпеки в сучасних населених місцях України: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2009. — 41 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та удосконалено комплекс гігієнічних заходів з охорони здоров'я за умов сучасної електромагнітної ситуації внаслідок стрімкого розвитку мережі радіотехнічних і електроенергетичних об'єктів і засобів. Визначено основні закономірності територіально-просторового розподілу електромагнітного забруднення (ЕМЗ), що створюється електроенергетичними та радіотехнічними об'єктами. Розроблено методичний підхід до встановлення загального ЕМЗ та його навантаження на населення. Охарактеризовано стан існуючого ЕМЗ навколишнього середовища (НС) в Києві, Львові та Одесі, викладено відповідні гігієнічні рекомендації, визначено пріоритетні джерела ЕМЗ НС населених місць (НМ) України, закономірності розподілу електричного та магнітного полів, що створюється підземною високовольтною кабельною лінією електропередачі та запропоновано підходи до гігієнічного регламентування даних чинників за умов НМ. Обгрунтовано та розроблено для населення допустимий гранично рівень електромагнітного випромінювання, що створюється мобільними терміналами стільникового зв'язку стандарту GSM-900, наведено нові дані про вплив на організм електричного поля екстранизької частоти (50 Гц) за поєднаної дії малих доз іонізуючої радіації (цезій-137), гігієнічні вимоги щодо захисту здоров'я населення за умов існуючого електромагнітного забруднення НМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 +
Шифр НБУВ: РА370026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Партас О.В. 
Гігієнічна оцінка іонізуючої радіації та заходи протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Партас ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню радіаційного впливу на гірників вугільних шахт на робочих місцях і у побуті. Визначено величини компонентів радіаційного фактора на робочих місцях у вугільних шахтах. Оцінено питомий внесок кожної з них щодо рівня впливу на легені і ефективну еквівалентну дозу опромінення гірників. Встановлено рівні радону в повітрі житлових приміщень типового міста вугледобувного регіону. Розраховано реальні дози опромінення гірників з урахуванням радіаційного чинника на робочих місцях і радону в повітрі житлових будинків. Визначено зміни показників здоров'я гірників в залежності від рівня радіаційного впливу. Розроблено і впроваджено в роботу санітарно-епідеміологічної служби адекватну систему заходів протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт, яка показала високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

      
6.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691
Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Стусь В.П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.П. Стусь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4 +
Шифр НБУВ: РА368237

Рубрики:

      
8.

Думанський В.Ю. 
Гігієнічна оцінка сумісної дії іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Ю. Думанський ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться результати вивчення рівнів іонізуючого випромінювання та магнітного поля промислової частоти в місцях розміщення атомних електростанцій (АЕС) та впливу цих чинників на організм. Показано, що АЕС і високовольтні електроустановки (відкриті розподільні пристрої, трансформаторні підстанції, лінії електропередач) є техногенними джерелами іонізуючої радіації (цезій-137) і магнітного поля промислової частоти. Встановлено, що при нормальній роботі АЕС вміст цезію-137 в грунті знаходиться в межах 6-44 Бк/кг, у воді водоймищ - від 0,002 до 5,4 Бк/л, рівень магнітного поля на робочих місцях обслуговуючого персоналу електроустановок знаходиться в межах від 170 до 2000 мкТл, а в місцях проходження трас ЛЕП - від 0,1 до 38 мкТл, в населених місцях - від 0,1 до 23 мкТл. Результати біолого-гігієнічних досліджень, виконаних на лабораторних білих щурах-самках свідчать про те, що сумісна дія цезію-137 і магнітного поля в різні періоди експерименту викликали зміни з боку показників нервової системи, біохімічних процесів, імунної системи, репродуктивної функції. На основі виконаних досліджень рекомендовано для населення гігієнічний норматив на сумісну дію цезію-137 і магнітного поля 50 Гц, який становить 0,2 мкТл, а також розроблені інші заходи по охороні здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5

Рубрики:

      
9.

Саргош О.Д. 
Гігієнічна оцінка техногенно підсилених радіоактивних джерел природного походження, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Д. Саргош ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено детальне дослідження та здійснено комплексну гігієнічну оцінку радіоекологічного стану на об'єктах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області. Наведено радіаційно-гігієнічну оцінку дозового навантаження на працівників підприємств нафтогазового комплексу на прикладі Полтавської області за рахунок зовнішнього опромінення. Науково обгрунтовано заходи щодо обмеження опромінення працівників нафтогазового комплексу техногенно підсиленими радіоактивними джерелами природного походження, які утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості. Обгрунтовано наукові засади удосконалення нормативної бази щодо поводження з технологічними відходами з підвищеним вмістом природних радіонуклідів, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691 +
Шифр НБУВ: РА348039

Рубрики:

      
10.

Коршун М.М. 
Гігієнічне обгрунтування заходів профілактики поєднаної дії іонізуючого випромінювання та хімічних забруднювачів грунту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / М.М. Коршун ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 40 с.: рис. — укp.

Здійснено експериментально-теоретичне обгрунтування заходів профілактики поєднаної дії хімічних забруднювачів грунту та іонізувального випромінення для збереження та зміцнення здоров'я населення шляхом регіонального нормування хімічних засобів захисту рослин за умов їх застосування на радіоактивно забруднених територіях, аліментарної корекції порушень окисно-антиоксидантної рівноваги та удосконалення прискореного гігієнічного нормування пестицидів у грунті. Показано, що превалюючим ефектом поєднаної дії досліджених чинників є ефект сумації. Визначено критерії раннього виявлення та запропоновано орієнтовну шкалу оцінки функціонального стану організму за умов одночасної дії іонізувальної радіації та хімічних забруднювачів довкілля. Запропоновано методику розрахункового гігієнічного нормування пестицидів у грунті. Науково обгрунтовано концепцію та розроблено алгоритм регіонального регламентування застосування пестицидів на радіоактивно забруднених територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.56 + Р121.6 +
Шифр НБУВ: РА339456

Рубрики:

      
11.

Приліпко В.А. 
Гігієнічні та соціальні фактори формування здоров'я працездатного населення у віддалений період аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.А. Приліпко ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 1999. — 33 с. — укp.

Містяться результати вивчення комбінованої дії соціальних та гігієнічних факторів, обумовлених наслідками аварії. Встановлено закономірність формування соціальної, фізичної та психічної компонент здоров'я населення від соціальних факторів та зв'язки між рівнем соціально-психологічної напруги населення і здатністю адаптуватися до соціоекологічного середовища з врахуванням професійної належності окремих груп, зони радіаційного забруднення. Обгрунтовано концепцію щодо формування захворюваності постраждалого населення, рекомендації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Р11(4УКР)28

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ковган Л.М. 
Еколого-дозиметричні моделі опромінювання населення у разі глобальної радіаційної аварії (за досвідом Чорнобильської катастрофи): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Л.М. Ковган ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Уперше сформульовано та обгрунтовано основні вимоги та принципи побудови еколого-дозиметричних моделей, що застосовуються для масових широкомасштабних ретроспективно-проспективних оцінок доз опромінення населення за умов глобальної комунальної радіаційної аварії. Описано розроблену еколого-дозиметричну модель зовнішнього опромінювання, що відображає рівні та часову динаміку доз опромінення від радіоактивних випадів на грунті впродовж усіх часових фаз аварії. Встановлено абсолютні та відносні внески різних гамма-опромінювачів у дозу зовнішнього опромінення на різних фазах аварії. Для різних професійно-вікових груп населення кількісно охарактеризовано модифікуючу роль характеру життєдіяльності на процес дозоутворення. Розроблено комплекс референтних еколого-дозиметричних моделей внутрішнього опромінювання (за рахунок споживання радіоактивно-забруднених продуктів харчування) для ранньої та початку середньої, а також для середньої та пізньої фаз аварії. Обгрунтовано трирівневу систему реконструкції поглинутих доз опромінення щитовидної залози від радіойоду аварійного походження, яка спроможна з різними рівнями індивідуалізації відтворити дозові навантаження для всього населення. Обгрунтовано вимоги щодо процедур загальнодозиметричної паспортизації окремих населених пунктів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3 с21 + Р361 с21 +
Шифр НБУВ: РА339187

Рубрики:

      
13.

Василенко В.В. 
Забезпечення інструментального комплексного моніторингу внутрішнього опромінення дорослого населення України (на прикладі аварії на ЧАЕС): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.В. Василенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано комплексне забезпечення моніторингу внутрішнього опромінення з впровадженням унікального експертного лічильника випромінювання людини (ЛВЛ), що забезпечує прижиттєве визначення та локалізацію інкорпорованих радіонуклідів різних видів випромінювання на фоні інкорпорованої радіоізотопної суміші. Досліджено закономірності та особливості формування індивідуальних доз внутрішнього опромінення дорослого населення за результатами прямих вимірів за весь післяаварійний період залежно від радіаційних, статево-вікових, професійних, сезонних факторів. Прижиттєво виявлено та ідентифіковано у ділянці легень нерозчинні форми радіонуклідів ("гарячі" частки) в учасників ліквідації наслідків аварії та персоналу ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 + Р36
Шифр НБУВ: РА315756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кіптик 
Забезпечення радіаційної безпеки населення на основі використання будівельних матеріалів з заданими параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Валерій Антонович Кіптик ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Н300.639-1
Шифр НБУВ: РА310559

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Чесанов В.Л. 
Зменшення дозового навантаження опромінення людини в приміщеннях будівель за допомогою протирадонових захисних заходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.Л. Чесанов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно використано дані геологічного та радіаційно-гігієнічного досліджень для забезпечення радіаційної безпеки об'єктів будівництва. Розроблено розрахунково-експериментальну модель радононадходження з грунту до повітря приміщення, яка дозволяє вирішити поставлені завдання. Встановлено припустимі значення швидкостей ексхаляції радону з джерел, що дозволяють оцінити ступінь радононебезпеки території міста та будівельних матеріалів. На підставі проведеної порівняльної оцінки економічної ефективності застосованих протирадіаційних захисних заходів щодо величини їх грошових еквівалентів зроблено висновок, що найбільш ефективним є протирадоновий захисний екран. З'ясовано, що отримані результати досліджень дозволяють реалізувати запропоновану регулювальну систему радіаційного контролю будівельного виробництва для забезпечення радіаційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н7-022.8 + Р126.69
Шифр НБУВ: РА315908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Гриджук М. Ю. 
Індивідуальна радіорезистентність людини та розробка системи добору осіб для роботи з джерелами іонізуючих випромінювань: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / М. Ю. Гриджук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито особливості адаптивної відповіді організму людини, залежно від вегетативного статусу, на хронічну дію іонізуючого випромінювання, що визначає процес формування її радіорезистентності. З'ясовано, що індивідуальну радіорезистентність можна визначити за загальними показниками. Встановлено, що значення максимального споживання кисню, десять показників кардіогемодинаміки та п'ять показників кардіоритму, які визначаються в процесі тестування стану серцево-судинної та вегетативної нервової систем з застосуванням навантажувального тесту, є достатніми для формування єдиного інтегрального показника, що відображає ступінь порушення гомеостазу за хронічної дії радіаційного чинника та характеризує радіорезистентність людини. Визначено дозову залежність запропонованого інтегрального показника для осіб чоловічої та жіночої статі залежно від їх вегетативного статусу. Запропоновано експрес-методику неінвазивного визначення індивідуальної радіорезистентності людини за загальними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-638 + Р126
Шифр НБУВ: РА384593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тарасюк О.Є. 
Наукове обгрунтування оптимальних обсягів нормативної бази в галузі радіаційної гігієни: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Є. Тарасюк ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки. Проаналізовано нові міжнародні підходи щодо побудови системи радіаційної безпеки та діючі в Україні нормативи. Розглянуто питання радіаційних аварій на території України. Доведено необхідність реалізації національної стратегії відновлення регулювального контролю за покинутими джерелами іонізуючого випромінювання. Визначено першочергові нормативні документи, що потребують розробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126 к + Ц9-524.1-3 +
Шифр НБУВ: РА370946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Григор'єва Л.І. 
Оцінка динаміки радіоекологічної обстановки та дозового навантаження на населення в районах функціонування головних зрошувальних систем Миколаївського регіону: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Л.І. Григор'єва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Поглиблено уявлення про формування у кожному зрошуваному масиві радіаційної ситуації, динамічно пов'язаної з регіональними природно-техногенними факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152 + Р126 +
Шифр НБУВ: РА330876

Рубрики:

      
20.

Штангрет Б.С. 
Оцінка зменшення впливу природних радіонуклідів будівельного виробництва на безпеку життєдіяльності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Б.С. Штангрет ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

На основі експериментальних і теоретичних досліджень розглянуто питання зменшення впливу природних радіонуклідів будівельного виробництва на безпеку життєдіяльності населення України. Розроблено методику визначення і встановлення рівнів регулювання контрольних радіаційних параметрів будівельних матеріалів, виробів. Встановлено на прикладі Дніпропетровщини потенційні та регіональні рівні регулювання, які визначають зовнішню і внутрішню складові дози опромінення в приміщеннях будівель. Розроблено моделі, які дозволяють ще на етапі проектування будівель, зважаючи на протирадіаційні захисні заходи, встановити регіональні рівні регулювання параметрів будівельних матеріалів (виробів) і об'єктів будівництва. Розроблена методика управління рівнем радіаційної безпеки об'єктів будівництва дозволяє реалізувати принципи Норм радіаційної безпеки України. Надано оцінку ефективної еквівалентної дози опромінення і розглянуто можливості її зменшення. Показано, що для зниження гама-фону в приміщеннях будівель можна використовувати захисні екрани. Наведено методику розрахунку необхідної товщі захисного екрану. Проаналізовано соціально-психологічний і економічний результати у випадку зменшення дози опромінення в приміщеннях будівель завдяки впровадженню встановленого рівня регулювання параметрів будівельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.5 + Н7-022.8
Шифр НБУВ: РА310586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського