Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф043.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федченко Є.М. 
Близькосхідна політика Ізраїлю в контексті стратегії розвитку ізраїльського суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Є.М. Федченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес та умови становлення і розвитку регіональної політики Ізраїлю, в першу чергу щодо палестинців, визначено її суть, спрямованість, теоретичні засади, основні доктрини та механізми її реалізації в історичній ретроспективі. Цей процес висвітлено за умов постійних трансформацій в Ізраїлі, на Близькому Сході та у світовій системі в цілому, що перейшла від біполярного протистояння до пост-біполярного стану. Визначено характер та природу змін у сприйнятті імперативів близькосхідної політики в Ізраїлі під впливом внутрішньорегіональних чинників (змін у вибудові стратегії розвитку ізраїльського суспільства - від заснування держави Ізраїль на основі сіонізму як панівної ідеології до сучасності) та зовнішніх чинників. Досліджено ступінь залежності основних прерогативів ізраїльської політики щодо свого оточення від контексту та еволюції позарегіональних інтересів на Близькому Сході, зокрема американських, появи нових глобальних викликів, що постали перед людством, а саме розгортання глобальної антитерористичної кампанії після 11 вересня 2001 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф4(5ІЗР)64 + Ф055.257 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА327228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
2.

Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сокур Н.В. 
Державна політика по зниженню соціальної напруженості у перехідному суспільстві (сфера трудових відносин): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.В. Сокур ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на поняттях і категоріях, за допомогою яких здійснено науковий аналіз проблем державної політики у перехідному суспільстві щодо зниження соціальної напруженості. Розглянуто причини соціальної напруженості у сфері трудових відносин у перехідному суспільстві та основні напрямки державної політики щодо її зменшення. Досліджено становлення системи соціального партнерства, удосконалення політики на ринку праці, у сфері зайнятості, зниження конфліктогенності держави, удосконалення програми реформ, досягнення політичної та економічної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф043.2 + Х879(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА312205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Аль-Аваса Раед 
Еволюція політики Ізраїлю по близькосхідному врегулюванню в 80-ті - 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Аваса Раед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено процес формування та релаксації регіональної політики Ізраїлю в контексті розвитку близькосхідного мирного процесу в 80-ті - 90-ті рр. Проаналізовано механізм формування і здійснення політики Ізраїлю з проблеми близькосхідного врегулювання. Особливу увагу присвячено дослідженню чинників геополітичного, глобального, регіонального і внутрішньодержавного характеру, що обумовили процес еволюції даної політики. Визначено місце ядерної стратегії у близькосхідній політиці Ізраїлю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2(5ИЗР)
Шифр НБУВ: РА308055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Москаленко О.М. 
Конфліктно-консенсусна парадигма регулювання суспільно-політичних відносин: Автореф. дис...канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Москаленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано політологічну концепцію синтезу конфліктного та консенсусного підходів до регулювання суспільно-політичних відносин. На основі нової парадигми розкрито внутрішню логіку розвитку суспільно-політичних процесів та узгодження світоглядно-філософського й емпіричного потенціалів конфліктно-консенсусної взаємодії. Визначено роль поняття консенсусу у дискурсі соціально-гуманітарних наук та специфіки його функціонування у політичній науці крізь призму його аксіологічної сутності. Здійснено порівняльний аналіз елементів світового досвіду розгортання конфліктів та механізмів їх розв'язання. Проаналізовано особливості вияву конфліктно-консенсусного потенціалу в суспільстві перехідного типу та систематизовано наукові підходи до "консенсусної моделі демократії" як ціннісної основи демократизації українського суспільства. Розглянуто можливості застосування методу консенсусу у політичних, зокрема, виборчих технологіях та процесі прийняття політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА309450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Збрицька Л. Г. 
Медіатизація політичного конфлікту в умовах глобалізуючогося світу (на прикладі сучасного українського суспільства): автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Л. Г. Збрицька ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто медіатизацію, яка є процесом впливу ЗМІ на індивідів і на всі сфери життя соціуму та виражається в перетворенні соціальних змістів, а також соціального поля. Модель медіатизації політичного конфлікту держав, що трансформуються, і її емпірична перевірка в межах дослідження трьох конфліктних кейсів дозволяє зробити висновок щодо присутності двох взаємозалежних сторін даного процесу: інформаційної складової політичного конфлікту та великого впливу конфліктних ситуацій на події сучасної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА376593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Отару Е.П. 
Міждержавні конфлікти в Африці на південь від Сахари в середині 70-х - на початку 90-х років (типологія і шляхи врегулювання): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Е.П. Отару ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проаналізовано причини їх виникнення, визначено типологію політичних конфліктів. У дисертації прослідковано результати колоніального розподілу Африки і виявлено приховані причини виникнення як внутрішніх, так і міжнародних конфліктів, проведений порівняльний аналіз африканської конфліктогенності в умовах існування біполярної системи і після її розпаду. Показана роль міжнародних і африканських регіональних і субрегіональних організацій і інститутів у врегулюванні міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проведений аналіз діяльності Організації Африканської Єдності та формування механізмів її взаємодії з ООН у справі врегулювання міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари, приводяться приклади перших позитивних результатів взаємодії механізму ООН і ОАЄ в нормалізації ситуації в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

      
8.

Скороход Ю.С. 
Міжнародно-політичний та регіональний виміри врегулювання ліванського конфлікту: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Ю.С. Скороход ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 39 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему міжнародно-політичного та регіонального вимірів урегулювання ліванського конфлікту у всіх його аспектах. Розроблено концепцію моделей забезпечення стабільності, ідентифіковано суть, формальні ознаки та механізм функціонування даних моделей, які існували в ліванському суспільстві. Проаналізовано модель ліванського етноконфесійного конфлікту, виокремлено її формальні ознаки. Значну увагу приділено дослідженню моделей та механізмів урегулювання цього конфлікту, апробованих ООН, Лігою арабських держав, США, Сирією, Ізраїлем. Визначено три типи моделей врегулювання криз у глибоко розділених мозаїчних соціумах: стабілізаційну, адаптаційну, трансформаційну, а також запропоновано спеціальну методику врегулювання конфліктів у таких соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф035 + Ф4(4УКР)64-(53) + Х915.212-921 + Э29(5) 691 +
Шифр НБУВ: РА327612

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Іжнін І.І. 
Особливості застосування воєнної сили у збройних конфліктах 90-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / І.І. Іжнін ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто сучасний стан проблеми застосування воєнної сили у розв'язанні міжнародних конфліктів. З'ясовано суть поняття "воєнна сила" як категорії, що передбачає єдність засобів з застосування насильства та політичної волі. Досліджено сучасні особливості застосування воєнної сили у міжнародних конфліктах. Визначено чинники, які впливають на ефективність цього застосування, а саме: наявність чи відсутність публічних інституцій чи політичних структур, проти яких можна застосовувати воєнну силу; ступінь розвиненості інфраструктури, яка обмежує можливості силового впливу; готовність населення до збройної боротьби; глобалізаційні процеси; інформаційне забезпечення воєнних кампаній. Розглянуто роль і місце воєнної сили як методу вирішення збройних міжнародних конфліктів. Проаналізовано механізми прийняття рішень щодо застосування воєнної сили у даних конфліктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф043.2 + Ц35(0)64 + Ц851 +
Шифр НБУВ: РА333560

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
10.

Батрименко О.В. 
Особливості сучасних збройно-політичних конфліктів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Батрименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть збройно-політичного конфлікту, виокремлено витоки, закономірності, структурні елементи таких конфліктів сучасності. Розроблено типологію та доведено їх практичну цінність за умов розробки експертних рекомендацій щодо врегулювання збройно-політичних конфліктів. На підставі узагальнення світового досвіду проаналізовано способи їх врегулювання та доведено, що ефективність цих способів залежить від оптимальності поєднання силових і несилових підходів до врегулювання на кожному з етапів еволюції конфлікту. Запропоновано принципи, які можуть слугувати теоретичною засадою для розробки стратегії реагування України на виникнення та розвиток збройно-політичних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА341977

Рубрики:

      
11.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х - 90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено політику США стосовно палестинської проблеми кінця 80-х - 90-х років XX ст. Визначено внутрішні та зовнішні чиннники, що впливають на механізм формування політики США щодо палестинської проблеми. Проаналізовано американські зусилля, спрямовані на врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту і пошуку можливостей розв'язання палестинської проблеми, дипломатичну діяльність США у реалізації поставленої мети в період, що досліджується, а також висвітлено позицію США з проблеми палестинської державності. Особливу увагу приділено аналізу палестино-ізраїльських домовленостей та проблемі їх практичного втілення в життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Найрат Мухамед Раед 
Палестинська проблема в зовнішній політиці США наприкінці 80-х-90-ті роки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Найрат Мухамед Раед ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Інститут міжнародних відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА308187

Рубрики:

      
13.

Зарицька І.В. 
Парламентська опозиція як чинник функціонування сучасної демократії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Зарицька ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Запропоновано авторське тлумачення поняття "парламентська опозиція" як інституту функціонування сучасної демократії, метою якого є артикуляція інтересів і цінностей, які не представлені в діяльності правлячого режиму. На новому теоретичному рівні та фактологічному матеріалі розкрито роль інституту парламентської опозиції у функціонуванні демократичних політичних систем і визначено її базові функції. Визначено чинники, які впливають на ефективність парламентської опозиції, серед яких: законодавчо закріплене та гарантоване право на свободу об'єднань, зібрань, думок; врахування прав парламентської меншості під час прийняття рішень; залучення на бік парламенту опозиційних верств населення через мобілізацію громадської думки; дотримання опозицією конституційно-правових вимог парламентських процедур; згуртованість опозиційних сил і наявність в них авторитетних лідерів. Проаналізовано основні моделі парламентської опозиції в демократичних системах Великобританії, США, Франції, Німеччини, Ізраїлю та країн Скандинавії, виявлено їх переваги та недоліки. Вперше уточнено хронологію етапів формування вітчизняної політичної опозиції. Визначено чинники, які обмежують ефективність парламентської опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.21 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА367186

Рубрики:

      
14.

Безрученко В.І. 
Політика міжнародного співтовариства по врегулюванню конфлікту в Боснії та Герцеговині (1992 - 1995 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.І. Безрученко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему врегулювання конфлікту (ВК) у Боснії та Герцеговині у 1992 - 1995 рр. Розглянуто сутність політики США, Великобританії, Франції, Німеччини та Російської Федерації щодо ВК, описано миротворчі операції ООН і НАТО за участю України. Проаналізовано територіально-конституційні форми ВК на підставі децентралізації держави. Показано, що українська держава доклала значних зусиль у процесі ВК в даному регіоні у контексті миротворчих операцій ООН у процесі діяльності національного миротворчого контингенту, запобігши одній з найбільших планових антимусульманських етнічних чисток в анклаві Жепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256 + Ф043.2 + Ф4(0)64 + Ф51(476) +
Шифр НБУВ: РА342918

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Побочий І.А. 
Політична боротьба як форма взаємовідносин соціальних сил в умовах утвердження державності сучасної України: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / І.А. Побочий ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Здійснено філософсько-політологічний аналіз феномену політичної боротьби на базі системного підходу до суспільної діяльності у контексті утвердження державності сучасної України. Досліджено методологічні та політико-практичні аспекти політичної боротьби як форми взаємодії різних політичних сил, які представляють потреби й інтереси відповідних суспільних груп. Здійснено конфліктно-дискурсивний аналіз взаємовідносин між владою й опозицією у процесі українського державотворення. Охарактеризовано сучасний стан політичного протистояння різних соціальних сил та їх організацій. Проаналізовано взаємозв'язок політичної культури та менталітету українського народу з формами та методами політичної боротьби. Запропоновано шляхи досягнення політичного консенсусу та соціальної злагоди в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф043.21 + Ф69(4УКР)28 + Ф055.250 +
Шифр НБУВ: РА355162

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
16.

Колтунов О.Ю. 
Політична коректність: концептуальні основи та технологічні прийоми: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Колтунов ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз феномену політичної коректності, розглянуто технологічні прийоми та сфери її застосування в американському суспільстві. Проаналізовано сучасні наукові підходи щодо вивчення політичної коректності та існуючі визначення даного поняття (зокрема такі, як політична доктрина, громадський рух, сатиричний ефект евфемізації мови, політична технологія). Сформульовано концептуальні засади політичної коректності, що містять двополюсну картину соціального світу (гнобителі та гноблені), ідеальну модель суспільного устрою, принципи взаємин людини та природи, відношення до особистості та соціальних груп, принципи сприйняття соціального світу. Проведено дослідження технології політичної коректності, розглянуто її місію, прийоми та методи реалізації, умови та сфери застосування. Розглянуто можливості використання технології політичної коректності як інструменту збереження соціального миру та пом'якшення політичних конфліктів. Наведено оцінку практичного застосування в США принципу політичної коректності та надано рекомендації щодо його використання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф043.1 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА339424

Рубрики:

      
17.

Христюк Т.А. 
Політична опозиція в Росії (кінець 1980-х - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.А. Христюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено процес формування, розвитку та діяльності політичної опозиції в Росії наприкінці 1980-х рр. - початку 2000 р., ставлення різних опозиційних політичних партій і рухів до владних інститутів, особливості формування ідеологічних концепцій, що визначають політичну спрямованість різних типів політичної опозиції та їх відмінних рис. З використанням численних історичних джерел і напрацювань науковців різних країн проаналізовано основні історичні етапи становлення та розвитку різних типів політичної опозиції в РФ. Розкрито роль політичної опозиції у головних історичних суспільно-політичних подіях Росії під час першого президентства Б.Єльцина. Охарактеризовано особливості еволюції політичної опозиції в Росії у роки другого президентства Б.Єльцина та приходу до влади В.Путіна. Висвітлено причини нестійкості структурних об'єднань опозиції у 1990-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.21 + Ф69(4РОС)28 +
Шифр НБУВ: РА338997

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бондар С.С. 
Політична опозиція в системі владних відносин України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.С. Бондар ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено можливості та перспективи політичної опозиції у системі владних відносин України. Досліджено процес виникнення та розвитку концепцій політичної опозиції. Виокремлено та проаналізовано особливості функціонування, чинники ефективної діяльності та процедурні передумови діяльності політичної опозиції у розвинених демократичних країнах. Виявлено чинники, що впливають на характер інституціоналізації політичної опозиції. Сформульовано основні етапи її розвитку в Україні. Визначено критерії опозиційності, відповідні сучасному етапу розвитку політичної системи країни. Висвітлено перспективи та проблеми розвитку політичної опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.21 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356697

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Бавико О.Є. 
Політична опозиція гетьманатові П.Скоропадського (квітень-грудень 1918р.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Є. Бавико ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 16 с. — укp.

На прикладі діяльності політичних сил доби гетьманату П.Скоропадського досліджено визначальні чинники процесу оформлення та функціонування інституту політичної опозиції та домінантні характеристики її суб'єктів. В Українській Державі гетьмана П.Скоропадського існували різні типи політичної опозиції, основними з яких були легальна та нелегальна. Легальна опозиція - партії, які діяли за легітимними методами у межах існуючого правового поля. Нелегальну опозицію складали партії, які перейшли на нелегальне становище з метою організації збройної боротьби проти режиму. Неконструктивність стосунків між владою та опозицією спричиняла негативні результати для політичного режиму - більшість суб'єктів легальної опозиції перейшли на нелегальний стан і очолили антигетьманське повстання, яке усунуло гетьманський режим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-34 + Ф043.21 +
Шифр НБУВ: РА351989

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Вінничук Н.Ю. 
Політична опозиція як інститут сучасної демократії: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.Ю. Вінничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проаналізовано функціональний і структурно-організаційний підходи щодо визначення політичної опозиції. Розкрито сутність поняття "політична опозиція" як організованої політичної сили, яка критикує владу та здійснює контроль за її діяльністю. Виокремлено й систематизовано функції й типи політичної опозиції за умов сучасної демократії. Встановлено, що основними функціями політичної опозиції у демократичній політичній системі є репрезентація інтересів, комунікативна функція, критика й формування альтернатив у політиці, а також зняття громадського невдоволення та участь у вирішенні конфліктів. Охарактеризовано такі типи політичної опозиції, як: структурна - неструктурна; парламентська - непарламентська; активна - пасивна; відповідальна - невідповідальна; лояльна, нелояльна та напівлояльна. Досліджено основні етапи становлення інституту політичної опозиції, якими є: філософсько-етичне осмислення явища опозиційності; раціональне, природничо-правове обгрунтування протесту владі; інституціоналізація політичної опозиції у демократичних країнах. Розглянуто основні моделі інституціоналізації опозиції у країнах сучасної демократії, зокрема, у Великобританії, Німеччині, Франції, США та Швейцарії. Проаналізовано актуальні проблеми інституціоналізації опозиції у політичній системі України. Доведено, що важливу роль відіграють: консенсус у політиці, слабкість опозиційного лідерства, недостатній кадровий потенціал професійних чиновників вищого рангу, недоліки політичної реформи, невизначеність суб'єктів опозиційної діяльності та низький рівень демократичної політичної культури суспільства. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності процесу інституціоналізації політичної опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.21 + Ф02 +
Шифр НБУВ: РА354264

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського