Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (1129)Книжкові видання та компакт-диски (1125)Журнали та продовжувані видання (131)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пікуліна Н.Ю. 
Венчурний капітал у системі економічних відносин ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.Ю. Пікуліна ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Запропоновано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо реформування інноваційної сфери шляхом запровадження механізмів фінансування з використанням венчурного капіталу. Надано визначення венчурного капіталу та показано його місце в системі відносин суспільного капіталу. Поглиблено рентну концепцію доходів на вечурний капітал, розглянуто його організаційно-економічні форми, а також форми, методи та інструменти механізму венчурного фінансування, які дозволяють мінімізувати ризики. Відзначено необхідність розвитку інфраструктури інноваційного підприємства як важливої умови становлення венчурного капіталу. Запропоновано заходи щодо вдосконалення інституціонального середовища, в якому розвивається венчурний капітал. Вказано чинники, які впливають на розвиток організаційних форм венчурного підприємництва та подано пропозиції щодо створення мережі венчурних фондів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19
Шифр НБУВ: РА320268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фещенко Є.А. 
Відтворення кваліфікованої робочої сили в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Є.А. Фещенко ; Нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджуються теоретичні та практичні проблеми відтворення кваліфікованої робочої сили в умовах змішаної економіки. На основі аналізу основних тенденцій розвитку системи підготовки кадрів розглядаються економічні функції держави по забезпеченню підготовки фахівців у відповідності з вимогами сучасного виробництва та з врахуванням перспективних зрушень в економіці. На основі конкретних даних досліджуються проблеми реорганізації та вдосконалення системи освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.142

      
3.

Насипайко Д. С. 
Відтворення людського капіталу в контексті впливу на розвиток економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Д. С. Насипайко ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції відтворення людського капіталу на етапі зміни суспільних формацій на національному рівні. Виявлено сучасні регіональні відмінності й особливості його розвитку на рівні підприємств. Обгрунтовано концептуальні засади модернізації людського капіталу в контексті впливу на розвиток економіки. Розроблено стратегічні напрями вдосконалення механізму управління розвитком людського капіталу підприємств регіону й обгрунтовано кодекс корпоративної соціальної відповідальності бізнесу в системі управління його відтворенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА374782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Яковенко Р. В. 
Відтворення людського потенціалу в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Р. В. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено еволюцію поглядів на роль людини в економіці в працях представників різних наукових шкіл і течій. Розкрито сутність людського потенціалу, важливу роль в структурі якого відіграють виробничі та невиробничі елементи та чинники, що характеризує переростання "людини економічної" у "людину творчу" в процесі трансформації економічних і суспільних відносин і переході на якісно новий рівень. Визначено головні передумови зростання продуктивної сили людини на основі поєднання матеріальних і нематеріальних виробничих відносин і стимулів. Проаналізовано стан людського потенціалу України, який визначається науково-технічним прогресом, розвитком освіти, поліпшенням умов праці та життя. Розкрито суперечливий характер розвитку людини та її праці, що знаходить вираз у недостатньому науково-технічному удосконаленні засобів виробництва. Доведено, що скорочення тривалості та низький рівень життя, незадовільні умови праці у певних галузях виявляються у доволі низьких темпах зростання продуктивності суспільної праці, а також неповною мірою діють соціально-культурні чинники й умови розвитку людини, що призводить до недостатньої громадянської активності. Наведено рекомендації щодо удосконалення соціально-економічної політики держави в контексті розвитку людського потенціалу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА380909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Діденко Я.О. 
Вплив інвестування на зайнятість у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.О. Діденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Висвітлено економічну суть, функціональну роль інвестиційного процесу в економіці як чинника забезпечення ефективної зайнятості, сталого економічного зростання. Розглянуто основні ознаки ринкової моделі зайнятості, специфіку її формування у трансформаційній системі. Установлено особливості функціонування ринку праці у перехідній економіці та роль інвестиційних ресурсів малого підприємництва у цьому середовищі. Визначено основні напрямки становлення ефективного механізму кредитування малого підприємництва як чинника зайнятості. Проаналізовано інвестиційний потенціал фондового ринку, процеси роздержавлення й приватизації в Україні. Показано роль прямого іноземного інвестування, інститутів спільного інвестування у формуванні ефективної зайнятості. Запропоновано заходи, які дають змогу підвищити роль інвестиційного процесу у забезпеченні зазначеного формування за умов ринкової трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У010.86 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА333035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Бевз З. В. 
Гармонізація соціально-трудових відносин в умовах модернізації національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / З. В. Бевз ; Львів. ун-т бізнесу та права. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Систематизовано наукові підходи щодо розумінння поняття соціально-трудових відносин (СТВ) і вдосконалено їх класифікацію. Уточнено наукове розуміння поняття "гармонізація СТВ", умови, чинники, принципи, механізми її забезпечення в контексті завдань модернізації національної економіки. Проаналізовано зміни в розвитку СТВ в Україні за період ринкових трансформацій. Визначено соціально-економічні домінанти напруженості СТВ. Здійснено оцінювання дієвості регулювання СТВ на різних економічних рівнях. Запропоновано доктрину гармонізації СТВ в Україні. Розроблено методичні основи оцінювання рівня гармонізації СТВ і напрями вдосконалення моніторингу СТВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА379763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Романінець Р.М. 
Економічний механізм інноваційної активності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Р.М. Романінець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено категорію "інновація" та визначено, що інновація відображає певні економічні відносини. Уточнено зміст відповідної категорії та показано механізм дії інновацій за ринкових умов та його особливості в Україні. Вивчено недоліки економічної діяльності щодо впровадження інновацій та показано можливі підходи до активізації інноваційних процесів. Розглянуто чинники, які впливають на формування механізму інноваційної активності, серед яких - інституційні, приватні та державні. Виявлено, що за умов сьогоднішнього стану економіки України відсутня мотивація впровадження інновацій, особливо на стадії розробки, у відособлених суб'єктах господарювання. Розглянуто інноваційну роботу в зарубіжних країнах та зроблено висновок щодо неможливості конкурування на світовому ринку за відсутності злагодженої взаємодії держави та підприємств інших форм власності. Запропоновано оптимізувати власні засоби підприємств і держави для їх використання в інноваційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА357748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Лучко Т.І. 
Економічні основи формування середнього класу в країнах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.І. Лучко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Проаналізовано та систематизовано економічні засади формування середнього класу у перехідній економіці. Теоретично доведено факторну роль праці та власності у процесах формування економічних основ зазначеного класу. Визначено механізми забезпечення соціальної спрямованості економічного зростання, обгрунтовано значення інвестицій до людського капіталу. Визначено інституційні засади оптимізації соціальної структури за умов ринкової трансформації. Виявлено механізм реалізації соціального контракту між основними суб'єктами формування середнього класу, проаналізовано вплив чинника економічної культури, що обумовлює соціально-економічні стратегії індивідуумів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 +
Шифр НБУВ: РА338780

Рубрики:

      
9.

Задоренко О.В. 
Економічні основи формування середнього класу в умовах становлення соціального ринкового господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Задоренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено методологічні основи вивчення середнього класу. Виявлено його суть, функції, особливості та критерії ідентифікації за умов ринкової трансформації. Доведено необхідність соціальної спрямованості перетворень для створення економічних основ для формування масового середнього класу. Проаналізовано економічні основи формування даного класу за умов ринкової трансформації. Доведено, що факторна модель доходів населення, яка найбільш ефективно поєднує працю та власність, забезпечує умови для зростання чисельності середнього класу. Обгрунтовано, що за сучасних умов актуалізуються нові форми капіталу, а саме: людський, інтелектуальний, соціальний, культурний, а його носії є представниками нових верств середнього класу. Доведено, що сучасний стан "консервації" індустріального типу розвитку в Україні уповільнює постіндустріальні тенденціії та гальмує створення могутнього середнього класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА359657

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Чатченко Т.В. 
Зайнятість в макродинаміці транзитивної економіки: зміст, особливості та фактори: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Чатченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти змісту, особливостей та факторів зайнятості за умов ринкових перетворень економіки. З'ясовано методологічні, теоретичні та практичні напрямки досягнення ефективності зайнятості. Висвітлено основні кризові явища в сфері зайнятості, встановлено, що в період глибокої трансформаційної кризи економіки система зайнятості не змінюється, а адаптується до несприятливих макроекономічних умов. Виявлено фактори та тенденції, що визначають зайнятість в макродинаміці сучасної економічної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240.5 +
Шифр НБУВ: РА330361

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Баласинович Б.О. 
Зайнятість в умовах становлення інформаційного суспільства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.О. Баласинович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми зайнятості за умов становлення інформаційного суспільства. Висвітлено економічну сутність та функціональну роль інформаційно-комунікаційних технологій в економічній системі як чинника впливу на зайнятість і сталий соціально-економічний розвиток. Визначено основні ознаки та ефективні механізми зайнятості в соціально-економічному середовищі сучасного етапу інформаційного суспільства - у період "нової економіки". Досліджено специфіку й особливості формування зайнятості. Розроблено систему її інноваційних форм і видів, встановлено особливості функціонування ринку праці та роль інформаційно-комунікаційної індустрії (ІКТ) в його динамізації. Проаналізовано зміни у структурі зайнятості за період з 1990 р. до 2004 р. року в країнах ЄС, США, Канаді та Японії. Розглянуто сферу зайнятості в Україні за даний період й обгрунтовано перспективність розвитку ІКТ як одного з важливих чинників якісного поліпшення національної структури зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА335839

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Шевченко О.О. 
Інновації як пріоритетний напрямок інвестування в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Шевченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо оцінювання ефективності інноваційних проектів, вибору пріоритетних напрямків івестування в інновації. Удосконалено законодавче забезпечення. Досліджено питання стимулювання активізації інвестування в інновації. Узагальнено та розширено класифікаційні ознаки інновацій. Обгрунтовано методологічний підхід до проведення порівняльного оцінювання (визначення відносних пріоритетів) ефективності розроблених інноваційних проектів з метою оптимізації інвестиційної програми та раціональної послідовності їх фінансування. Обгрунтовано ідею використання конкретних стимулів активізації інвестування за етапами та стадіями життєвого циклу інновацій. Виділено недоліки та проблеми інвестування в інновації, що дозволило розробити заходи щодо вдосконалення інвестування в інновації та вибрати ефективні напрями інвестування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази інвестування в інновації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 +
Шифр НБУВ: РА357102

Рубрики:

      
13.

Знаменський І.О. 
Інноваційна діяльність у відтворювальному процесі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.О. Знаменський ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито сучасні підходи щодо визначення сутності поняття інновація. Доведено недоцільність протиставлення статистичного і динамічного підходів. Проаналізовано найбільш поширені класифікації інновацій. Розглянуто структуру інноваційної діяльності, охарактеризовано організації, що складають інноваційну інфраструктуру. Наведено характеристики інноваційного розвитку країни на сучасному етапі. Визначено системні перешкоди на шляху здійснення інноваційної діяльності в Україні. Підкреслено необхідність державного регулювання й стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено організаційно-економічні механізми розробки і впровадження інновацій. Розглянуто головні групи методів державного стимулювання інноваційної діяльності. Визначено основні структуроутворювальні блоки національної інноваційної системи України, їх основне завдання. Обгрунтовано необхідність чіткого визначення пріоритетів науково-технічного розвитку. Описано види інновацій, що потребують пріоритетного стимулювання. Запропоновано заходи щодо подолання головних перешкод на шляху інноваційного розвитку української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА361242

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ашон Т.П. 
Інноваційна діяльність України в контексті міжнародного науково-технічного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.П. Ашон ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти інноваційної діяльності України у контексті міжнародного науково-технічного співробітництва. Обгрунтовано теоретичні засади інноваційної діяльності, еволюцію теорій, моделей і концепцій розвитку інноваційних процесів. Запропоновано структурну модель національної інноваційної системи країни, удосконалено визначення поняття міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційної діяльності держави. Проаналізовано особливості розвитку світового ринку технологій та головних його сегментів, а також надано оцінку сучасного стану розвитку національної економіки щодо рівня її інновативності. Проведено економіко-математичний аналіз захищеності високотехнологічних товарів від зовнішньої конкуренції на засадах використання ввізного мита. На підставі проведеного дослідження та аналізу статистичних даних обгрунтовано підходи щодо формування стратегії інноваційної діяльності України за умов міжнародного науково-технічного співробітництва, основними елементами якої є визначення інноваційно-інвестиційного клімату, інноваційного потенціалу держави, збільшення ступеня впливу інноваційних факторів з метою розробки та реалізації інноваційних проектів за умов інституціональної реформи у сфері інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345357

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Соловйов В.П. 
Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.02 / В.П. Соловйов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 35 с. — укp.

Досліджено питання виявлення синергетичних ефектів, які спостерігаються у процесі економічного зростання. Розвинуто методологію формування інноваційної політики як важливого фактора соціально-економічного розвитку держави у перехідний період. Удосконалено організаційно-нормативні принципи зниження техногенного ризику за умов реалізації інноваційної моделі для формування умов ефективної реалізації інтелектуального потенціалу у контексті побудови інноваційної економіки. Наведено нові методологічні й організаційні принципи управління трансфером вітчизняних технологій з урахуванням світових тенденцій побудови міжнародних мереж передачі інновацій. Базуючись на міжнародному та вітчизняному досвіді, запропоновано нові підходи до ефективної організації експертизи об'єктів інноваційної діяльності. Розвинуто методологічні засади побудови системи оцінки ефективності інновацій. Розроблено методи формалізації інноваційних процесів й інтелектуалізації системи управління інноваційним розвитком на різних функційних рівнях з урахуванням синергетичних ефектів інновацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА345439

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Федотов О. О. 
Інноваційна діяльність: інституційний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Федотов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та розвитку інституціонального середовища інноваційної діяльності в системі економічних відносин. Обгрунтовано категоріальну сутність понять "інновація" та "інституційне середовище інноваційної діяльності". Наведено класифікацію інновацій за місцем в інституційному середовищі. Досліджено роль і місце інституційного середовища в якості механізму перерозподілу грошових ресурсів на виробничі цілі та механізму підвищення адаптивності економічної системи. Визначено систему зовнішніх і внутрішніх факторів. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку інноваційної сфери економіки України. Запропоновано концепцію інституційного забезпечення інноваційної діяльності на макро- та мікрорівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА375094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Кравченко О. О. 
Інноваційний розвиток та структурні зміни в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Кравченко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості інноваційних процесів, розкрито сутність категорії "інновації" як іманентної якості економічної динаміки, проаналізовано та досліджено природу структурних змін в економіці України через наступні складові: національну інноваційну систему розвитку економіки України; компоненти перебудови транзитивної економіки під впливом інноваційних процесів. Визначено особливості становлення інноваційної сфери України, причини її кризового стану. Розкрито інноваційну модель розвитку економіки України та запропоновано підходи щодо формування стратегії інноваційного розвитку економіки України. Розроблено економіко-математичну модель інноваційного розвитку економіки України, що дозволяє здійснити прогноз економічного зростання країни завдяки активізації використання факторів інноваційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55
Шифр НБУВ: РА382350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Чорнобаєв В.В. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність та її регулювання в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Чорнобаєв ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження суті та характеру інноваційно-інвестиційної діяльності. Виявлено фактори впливу на інновації та інвестиції. Установлено різний характер впливу чинників щодо мотивації до інвестицій та інновацій. Визначено необхідість синхронізації інноваційної та інвестиційної діяльності за рахунок поєднання ринкового та державного регулювання. Запропоновано класифікацію інновацій за критеріями мотивації до інноваційної діяльності на основі виділення матеріально-мотиваційних і загальноекономічних цільових спрямувань у структурі підприємницького інтересу. Доведено, що регулювальний вплив держави в інноваційно-інвестиційній сфері повинен спрямовуватись на мотивацію економічних суб'єктів та на усунення перешкод, які виникають на шляху здійснення інноваційних інвестицій. Розроблено багатофакторну модель прогнозування поведінки підприємницького сектора під час проведення інноваційно-інвестиційної діяльності за умов ризику та невизначеності, яка встановлює зв'язок інноваційно-інвестиційної активності з факторами, які мотивують, а також перешкоджають інноваційному інвестуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У010.86 + У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА361107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Колядич О.І. 
Інститути соціально-трудових відносин в розвитку ринкової економіки другої половини ХХ ст.: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.І. Колядич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності й особливості становлення та розвитку системи соціально-трудових відносин у структурі ринкової економічної системи, інституціональний зміст і структура соціально-трудових відносин і таких її інститутів як соціальне партнерство та трипартизм, зайнятість, найм. Розглянуто такі основні категорії інституціонального аналізу як інститут, інституція, організація, трансакція та рутинізація й висвітлено методологічні можливості їх інструментального застосування в аналізі інститутів соціально-трудових відносин. Визначено взаємодію таких суб'єктів соціально-трудової сфери як роботодавець, найманий працівник і держава, а також особливості проведення ними соціальної місії. Розглянуто особливості соціально-трудових відносин планово-директивної системи господарства, а також обгрунтовано необхідність ринкової трансформації інститутів соціально-трудових відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 +
Шифр НБУВ: РА368752

Рубрики:

      
20.

Катигробова О.В. 
Інституціоналізація інноваційного розвитку в умовах ринкової трансформації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Катигробова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно доліджено теоретичні та практичні аспекти інституціоналізації інноваційного розвитку економіки України за умов ринкової трансформації. Розкрито суть інноваційних процесів, розглянуто особливості їх генези у концепціях теорії інновацій і в інституціональній економічній теорії. Обгрунтовано тенденції та закономірності інституціоналізації інноваційної сфери. Визначено зміст інституційних змін як основу подолання суперечностей іноваційного розвитку та запропоновано стратегічні напрями вдосконалення реалізації інноваційної політики. Проаналізовано інституціональні проблеми регуляторної діяльності держави. Розглянуто інституціональний механізм формування національної інноваційної системи України. Розроблено модель інноваційного розвитку економіки. Побудовано економічно-математичну модель і визначено вплив інституційних чинників інноваційного розвитку на темп росту валового внутрішнього продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА365500

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського