Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (387)Книжкові видання та компакт-диски (213)
Пошуковий запит: (<.>U=Р542-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Черенько С.О. 
Антибактеріальна терапія хворих на туберкульоз легень з мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / С.О. Черенько ; АМН України; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2001. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА314016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванкова О.В. 
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.В. Іванкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності антимікобактеріальної хіміотерапії хворих на хронічний туберкульоз легень. Проведено рандомізоване дослідження хворих, які виділяли чутливі, монорезистентні, полірезистентні та мультирезистентні мікобактерії туберкульозу (МБТ). Вивчено частоту та профіль медикаментозної резистентності МБТ. Відзначено, ща у хворих дана резистентність до протитуберкульозних препаратів першого ряду становить 79,7 % до етіонаміду, канаміцину та фторхінолонів - відповідно у 26,4, 30,8 та 25,1 % хворих, що значно обмежує їх використання в режимах хіміотерапії та є підставою до удосконалення зазначених режимів з включенням циклосерину, клартитроміцину, капреоміцину та фторхінолону. Доведено, що вдосконалені режими антимікобактеріальної терапії підвищили на 20,8 % ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 22,4 % зменшили частоту побічних реакцій від фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350723

Рубрики:

      
3.

Норейко С.Б. 
Бронхообструктивний синдром у хворих на туберкульоз легень (діагностика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / С.Б. Норейко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2007. — 28 с. — укp.

Установлено, що найбільш важливою особливістю туберкульозу легенів є збільшення частоти дифузних, переважно катаральних, форм ендобронхіту специфічної етіології. Гістоморфологічно доведено, що туберкульозний процес у бронхах є вагомим компонентом патоморфологічних змін за умов туберкульозу легенів. Надано нову інтерпретацію рентгенологічної картини туберкульозу легенів з урахуванням взаємозалежності туберкульозного процесу в легенях та стану бронхіальної прохідності. Доведено, що результати функціональних проб з бронходилататорами можуть бути використані для прогнозування реабілітаційних можливостей систематичного курсу патогенетичної терапії бронхообструктивного синдрому (БОС). Доведено, що бронхіальна прохідність та мукоциліарний кліренс (МЦК) перебувають у певному функціональному взаємозв'язку, забезпечуючи саногенетичну дренажну функцію бронхів. У хворих на туберкульоз легенів виявлено приховану форму мукоциліарної недостатності та десинхронізацію цих функцій, яка частковою мірою коригується завдяки призначенню бронходилататорів з лікувальною метою. Установлено, що БОС на тлі активних форм туберкульозу виникає та має прояв у гострій формі на початку захворювання. БОС характеризується у більшості випадків генералізованою обструкцією з перевагою порушень прохідності у дрібних і середніх бронхах. Доведено, що використання розробленої методики патогенетичної терапії туберкульозу легенів за умов застосування кортикостероїдів та бронходилатуючих препаратів забезпечує одержання оптимального результату лікування цієї хвороби, ускладненої БОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350061

Рубрики:

      
4.

Бєгоулєв О.Є. 
Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.Є. Бєгоулєв ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень шляхом удосконалення стандартних режимів хіміотерапії (ХТ) на підставі вивчення віддалених результатів лікування у 1 549-ти хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від тривалості інтенсивної фази й основного курсу ХТ, терміну перебування у стаціонарі. Установлено, що у разі застосування 4-компонентних стандартних режимів ХТ припинення бактеріовиділення відбувається у більш пізні терміни, ніж триває інтенсивна фаза у 46,3 % хворих, що зумовлено високою частотою первинної медикаментозної резистентності (27,0 %) і поширеними деструктивними процесами. Показник загоєння каверн є важливим критерієм оцінювання результатів лікування хворих на деструктивний туберкульоз легень навіть за умови припинення бактеріовиділення та завершення основного курсу хіміотерапії. У хворих з незагоєними кавернами рецидиви туберкульозу виникають у 5,2 раза частіше. Подовження основного курсу ХТ понад 8 місяців за таких випадків забезпечує зменшення частоти рецидивів туберкульозу у 4 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА354071

Рубрики:

      
5.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
6.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
7.

Гончар К.Є. 
Вплив нового лікарського препарату "Теком" на перебіг запального процесу і показники імунологічної реактивності при туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.Є. Гончар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52#
Шифр НБУВ: РА311702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лузан Л. В. 
Діагностика та ендоскопічне лікування туберкульозу трахеї та бронхів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Л. В. Лузан ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефективність стандартних методів дослідження, що вживаються в пульмонології та фтизіатрії в ракурсі інформативності їх для діагностування різних форм туберкульозного запалення слизової оболонки трахеї та бронхів. Визначено бронхологічні, рентгенологічні, функціональні ознаки різних форм специфічного ураження слизової оболонки трахеобронхіального дерева (ТБД). Розроблено протокол діагностики туберкульозного бронхіту. Розроблено та впроваджено спосіб контролю ефективності дії лікарського препарату під час лікування різних форм туберкульозу бронхів. Доведено, що доповнення антимікобактеріальної терапії хворих на туберкульоз зі специфічним ураженням слизової оболонки ТБД ендоскопічними методами лікування сприяє інтенсифікації процесу лікування туберкульозу в цілому та дозволяє мінімізувати залишкові рубцеві зміни в бронхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59
Шифр НБУВ: РА378181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Растворов О.А. 
Екстракорпоральні методи терапії в комплексному лікуванні хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.А. Растворов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльної оцінки ефективності лікування 110 хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду з використанням у комплексі лікувальних заходів екстракорпоральних методів терапії (ультрафіолетового опромінювання крові в сполученні з плазмаферезом, комбінованої лазеротерапії) та без їх використання.Встановлено, що застосування екстракорпоральних методів терапії зменшує інтенсивність і рівень процесів перекисного окиснення ліпідів, коригує системи антиоксидантного захисту та згортання крові, поліпшує показники функції зовнішнього дихання та легеневого кровообігу. Ультрафіолетове опромінювання крові спільно з плазмаферезом більш істотно впливає на перебіг процесу у хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду, ніж комбінована лазеротерапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА314992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Солодовник О. В. 
Екстраплевральна торакопластика поширеного туберкульозу легень в умовах епідемії туберкульозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. В. Солодовник ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59 + Р542-59
Шифр НБУВ: РА369349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Погребна М.В. 
Ефективність антимікобактеріальної терапії у різних категорій хворих з рецидивами туберкульозу легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / М.В. Погребна ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження хворих з рецидивами туберкульозу легень в динаміці на протязі 4-х років, що мешкають у Києві, встановлено межі поширеності, структуру, ефективність лікування рецидивів теберкульозу легень і виявлено основні впливові фактори. Обстежено 258 хворих з рецидивами туберкульозу легень та встановлено, що ефективність сучасних режимів хіміотерапії із 4, 5 і 5 - 6 препаратів за термінами та частотою загоєння порожнин розпаду вірогідно не відрізняється і є недостатньою, тому для підвищення ефективності лікування необхідно розподіляти хворих із рецидивами туберкульозу легень на категорії залежно від основних факторів, які впливають на результати лікування: з недеструктивними (обмеженими та поширеними), деструктивними процесами (усіма формами, без фіброзно-кавернозної, яка виділяється у окрему групу) та з полірезистентними МБТ. Для кожної групи хворих призначається адекватний (стандартний) режим антимікобактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА313538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Василенко С. П. 
Ефективність антимікобактеріальної хіміотерапії із застосуванням ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів у хворих на мультирезистентний тубуркульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / С. П. Василенко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто задачу фтизіатрії - підвищення ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз легень (ТЛ) шляхом застосування ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів в індивідуалізованих схемах хіміотерапії. В контрольованому рандомізованому дослідженні вивчено ефективність ін'єкційних форм ПАСК, етамбутолу, левофлоксацину й їх поєднання в 240-ка хворих на мультирезистентний ТЛ, розраховано вартість такого лікування. Встановлено, що включення будь-якого з перерахованих препаратів в режим інтенсивної фази хіміотерапії дозволяє підвищити ефективність лікування за термінами зникнення клінічних симптомів і припинення бактеріовиділення. Застосування сполучення даних препаратів в ін'єкційній формі дозволяє більш суттєво підвищити ефективність лікування за рахунок збільшення частоти та прискорення темпів припинення бактеріовиділення відповідно на 28 % та 33 % та заощадити на лікуванні одного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА382882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кучеренко О.В. 
Ефективність застосування гелів ізоніазиду та апілаку в комплексному лікуванні туберкульозних увеїтів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Кучеренко ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що гель ізоніазиду має бактеріостатичну активність, діє пролонговано протягом чотирьох годин і може використовуватися замість ін'єкцій водних розчинів ізоніазиду. Одночасне застосування аплікацій гелю ізоніазиду та низькоенергетичного гелій-неонового лазерного випромінювання у комплексному методі лікування туберкульозних увеїтів ефективніше за традиційну терапію. Вперше до комплексного методу лікування передніх туберкульозних увеїтів залучено аплікації 1 %-го гелю апілаку, це сприяло підвищенню функціональних наслідків і скороченню термінів лікування. Розроблений спосіб лікування дозволяє запобігти рецидивам туберкульозного процесу у 81,5 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.601.1-52 + Р542-52
Шифр НБУВ: РА313759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кривошапова О.І. 
Ефективність комплексного лікування деструктивних форм інфільтративного та дисемінованого туберкульозу легень у хворих, які зловживають алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.І. Кривошапова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення методики лікування деструктивного туберкульозу легень у хворих, які зловживають алкоголем, шляхом використання патогенетичних засобів терапії. Розроблено ефективний метод лікування, що базується на використанні в комплексній терапії нашкірного лазерного випромінювання низької інтенсивності і магнітотерапії на рефлексогенні зони. Доведено, що застосування комбінованої магнітолазеротерапії (МЛТ) зменшує інтоксикацію, прискорює процеси розсмоктування інфільтрації, збільшує частоту припинення бактеріовиділення та скорочує його термін у середньому на 1,3 міс., а також збільшує частоту закриття порожнин розпаду та зменшує його термін на 1,1 міс. Крім того, МЛТ позитивно впливає на імунну систему та нормалізує склад мікрофлори кишечника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА318174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бойко 
Ефективність комплексного лікування із застосуванням інтерферону альфа-2 бета у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень із бактеріовиділенням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Анна Вікторівна Бойко ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА365959

Рубрики:

      
16.

Бутов Д.О. 
Ефективність комплексного лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень із використанням кверцетину з полівінілпіролідоном: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Д.О. Бутов ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На моделі експериментального туберкульозу на мишах доведено відмежування казеозного некрозу гранульоми від неушкоджених ділянок сполучною тканиною за допомогою кварцетину з полівінілпіролідоном (КП). Виявлено, що КП забезпечує запобігання розвитку казеозного некрозу, гепатопротекторну дію, стимуляцію утворення клітин Пирогова - Лангханса та лімфоцитів. Доведено, що КП у хворих на туберкульоз легень проявляє гепатопротекторний, антиагрегаційний, імуномоделювальний та антиоксидантний ефект, завдяки чому полегшується перебіг специфічного процесу на тлі лікування, скорочуються терміни досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки на 12,9 % у пацієнтів на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень, та посилюються репаративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА375654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Калениченко М. І. 
Ефективність кріохірургічного лікування хворих на поширений туберкульоз легень, пухлини межистіння та гнійні захворювання грудної стінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Калениченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження 204-х хворих. 108 хворих було оперовано із застосуванням кріовпливу, а 96 хворих - без застосування кріовпливу. Досліджено дві групи по 20 лабораторних пацюків, тканини легень однієї з яких піддавалися кріовпливу. Встановлено, що під час кріовпливу на легеню існує можливість одержання стабільно відтворюваних ефектів - гемостатичного та герметизуючого. Застосування кріовпливу під час хірургічного лікування хворих з новоутвореннями межистіння забезпечило зменшення загальної операційної крововтрати на 24,2 %, скорочення об'єму плевральної ексудації на 62 %. Хірургічне лікування хворих на гнійні захворювання грудної стінки із застосуванням кріовпливу забезпечило скорочення терміну фебрильної температури на 56,5 %, відсутність рецидивів остеомієліту ребер. Застосування кріоаналгезії сприяє скороченню термінів активізації хворих і виразності післяопераційних ускладнень, а застосування кріовпливу за розширених пневмонектоміях з приводу раку легень забезпечило зменшення інтраопераційної крововтрати на 32,6 %, скорочення терміну перебування в стаціонарі на 37,6 %. Застосування кріовпливу за екстраплевральних торакопластиках забезпечило покращання загальних результатів лікування за рахунок зниження післяопераційної ексудації на 81,3 %, зменшення кількості місцевих гнійних ускладнень на 18,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59 + Р569.42-59 + Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА378166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Волошина В.В. 
Ефективність лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень та анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.В. Волошина ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено, що анемія несприятливо відбивається на проявах туберкульозу легень за наявності в хворих виражених клініко-лабораторних та рентгенологічних змін. Встановлено, що розміри специфічної деструкції у легеневій тканині знаходяться у прямій залежності від ступеня дефіциту заліза сироватки крові. Виявлено істотне зниження ефективності лікування хворих на тлі анемії та науково обгрунтовано необхідність її корекції. Доведено, що призначення даним хворим антиоксидантів (токоферолу ацетату, аскорбінової кислоти) й антигіпоксанту (рибоксину) протягом перших трьох місяців лікування сприяє появі тенденції до скорочення термінів припинення бактеріовиділення - на 0,65 місяця, загоєння порожнин розпаду легеневої тканини - на 0,82 місяця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р411.033-52 +
Шифр НБУВ: РА323789

Рубрики:

      
19.

Валецький Ю.М. 
Ефективність ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ю.М. Валецький ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень шляхом застосування Ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії. Доведено, що Ліпостабіл проявляє бронхолітичний, гіполіпідемічний, антиагрегаційний ефект, прискорює детоксикацію організму, інволюцію специфічного процесу, зменшує частоту побічної дії антимікобактеріальних препаратів. Це скорочує термін досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки у хворих та на 5,97% збільшує частоту загоєння порожнин розпаду, а також скорочує терміни припинення бактеріовиділення на (1,0+-0,3) міс., загоєння порожнин розпаду - на (1,3+-0,3) міс., тривалість стаціонарного лікування - на (1,3+-0,4) міс., основного курсу антимікобактеріальної терапії - на (2,3+-0,4) міс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА308521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гульчук Н.М. 
Ефективність препарату ізофон в комплексному лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Н.М. Гульчук ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив ізофону - імуномодулятора з антимікобактеріальною дією на стан системного імунітету та перебіг специфічного процесу за умов експерименту й у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень. Доведено, що у разі застосування ізофону, зменшується індекс ураження внутрішніх органів, з'ясовано його стимулювальний вплив на лімфоїдні органи, рівень фагоцитозу та розеткотвірних клітин. Доведено, що у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень застосування ізофону в комплексному лікуванні зумовлює вірогідне підвищення функціональної активності реакції бласної трансформації лімфоцитів (РБТЛ) з фітогемаглютиніном (ФГА), позитивних змін у рівні циркулюючих комплексів (ЦІК), зменшує кількість хворих з негативними змінами РБТЛ з туберкуліном (PPD), сприяє підвищенню частоти та скороченню строків загоєння порожнини розпаду, забезпечує покращання переносимості хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА364356

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського