Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (223)Книжкові видання та компакт-диски (99)
Пошуковий запит: (<.>U=Р418.12-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гойдаш І.М. 
Вивчення шлунково-кишкових і кардіоваскулярних уражень, обумовлених нестероїдними протизапальними препаратами, та ефективності цитопротекторних посередників за ревматоїдного артриту та остеоартрозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Гойдаш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено шлунково-кишкові та кардіоваскулярні ускладнення, що виникають в результаті побічної дії нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) й обгрунтовано доцільність призначення цитопротекторних лікарських засобів для лікування даних патологій. Встановлено, що серед неселективних інгібіторів циклооксигенази (ЦОГ) найбільш небезпечно впливає на гастродуоденальну зону (ГДЗ) індометацин. Виявлено, що застосування ібупрофену практично не викликає ерозивних і виразкових уражень слизової оболонки (СО) ГДЗ. З'ясовано, що препарати "Ібупрофен" та "Целекоксиб" достовірно не підвищують ризик виникнення серцево-судинних ускладнень. Доведено, що прийом медикаментів значно погіршує олужнювальну функцію шлунка, що є однією з причини виникнення гастродуоденопатії (ГДП). Обгрунтовано доцільність включення до комплексного лікування хворих з ГДП, ускладненою побічною дією НПЗП, цитопротекторних препаратів. Встановлено їх позитивний вплив на репаративні процеси в СО ГДЗ, що сприяє підвищенню ефективності лікування даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р410-3 + Р413-3 +
Шифр НБУВ: РА355283

Рубрики:
  

      
2.

Зупанець К. О. 
Експериментальне об|рунтування комбінованого застосування похідних глюкозаміну з кверцетином при різних варіантах перебігу остеоартриту: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / К. О. Зупанець ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено відсутність фізико-хімічної взаємодії компонентів даної композиції за результатами комп'ютерного моделювання. Встановлено найбільш оптимальне співвідношення активних інгредієнтів - суміші аміноцукрів і кверцетину, що складає (3:1) у дозі 81,85 мг/кг. Показано, що сумісне застосування похідних глюкозаміну з кверцетином призводить до виникнення ефекту фармакодинамічного синергізму у вигляді потенціювання дії, що підтверджено на моделях ексудативного, альтеративного та проліферативного запалення. Встановлено, що дана композиція належить до відносно нешкідливих речовин. Комбіноване застосування кверцетину з похідними глюкозаміну сприяє модифікації його фармакокінетичних параметрів, збільшуючи його біодоступність і сприяючи пролонгації фармакокінетичного профілю. На моделях різних варіантів остеоартриту показано високу протизапальну та хондропротекторну активність композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5
Шифр НБУВ: РА379412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Арват 
Застосування контрастної кріотерапії у комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на остеоартроз: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Альбіна Миколаївна Арват ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2009. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-54 + Р458.280.40-54
Шифр НБУВ: РА365986

Рубрики:

      
4.

Жураєв Р.К. 
Клініко-імунологічне обгрунтування застосування флуренізиду в комплексному лікуванні хворих на реактивні артрити, поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.К. Жураєв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість суттєвого підвищення ефективності лікування хворих на реактивні артрити (РеА), поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом, шляхом включення в терапевтичний комплекс нового антихламідійного засобу флуренізиду. Вперше досліджено ефективність флуренізиду в комплексному лікуванні реактивних хламідій-асоційованих артритів, встановлено його виражений антихламідійний ефект, а також позитивний вплив на перебіг суглобового синдрому у хворих на РеА, поєднані з хронічним урогенітальним хламідіозом. Розроблено нову методику лікування РеА, поєднаних з хронічним урогенітальним хламідіозом. Удосконалено методологічний підхід щодо діагностики та лікування даних патологій. Розроблено загальний комплексний показник у балах для оцінки ефективності лікування РеА, поєднаних з хронічним урогенітальним хламідіозом. Розширено спектр показань для нового українського препарату "Флуренізид".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р696.016-3 +
Шифр НБУВ: РА350218

Рубрики:

      
5.

Антіпова Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електромагнітних хвиль дециметрового та міліметрового діапазонів у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на реактивні артрити: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.М. Антіпова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 25 с. — укp.

Охарактеризовано особливості проявів суглобового синдрому, запальних реакцій, зміни в імунному статусі, системах перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантній системі (АОС) у хворих на реактивні артрити (РеА) на госпітальному етапі відновлювального лікування. Установлено, що зміни в імунному гомеостазі виявляються вираженими порушеннями у клітинній ланці імунітету, які свідчать про наявність вторинного Т-клітинного імунодефіциту з недостатністю хелперної та супресорної популяцій Т-лімфоцитів, зниження фагоцитарної активності нейтрофілів, у гуморальній ланці у вигляді дисімуноглобулінемії. Вперше вивчено дію фармако-фізіотерапевтичних комплексів, які включають електромагнітні дециметрові або міліметрові хвилі у хворих на РеА на госпітальному етапі роботи. Вперше встановлено, що включення до фармако-фізіотерапевтичного комплексу електромагнітних дециметрових хвиль на ділянку надниркових залоз або міліметрових хвиль на ділянку тимуса здійснює виражений терапевтичний ефект на прояви суглобового синдрому, позасуглобові ураження, сприяє нормалізації лабораторних показників запалення, відновленню порушень в імунному гомеостазі, системах ПОЛ і АОС. Визначено умови перебігу РеА, за наявності яких можливості застосування фармако-фізіотерапевтичних лікувально реабілітаційних комплексів обмежені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542
Шифр НБУВ: РА315299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Грабовська О.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні хворих на артроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.А. Грабовська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 24 с. — укp.

За результатами проведеного комплексного клініко-лабораторного та інструментального дослідження у 37 % хворих на артроз уперше виявлено зміни кісткової тканини - зниження її мінеральної щільності, тобто наявності хвороб остеопорозу та остеопенії. Визначено, що ступінь порушень процесів ремоделювання кісткової тканини у хворих на артроз залежить від стадії дегенеративно-дистрофічного процесу та корелює зі статтю та віком (у жінок залежить від тривалості менопаузи). Доведено доцільність призначення магнітотерапії хворим на артроз зі змінами мінеральної щільності кісткової тканини. Виявлено особливості механізму дії магнітотерапії та кальцеміну у комплексному лікуванні даних хворих та з'ясовано їх сприятливу дію на процеси кісткового ремоделювання. Установлено, що застосування комплексного лікування, що передбачає отримання кальцеміну позитивно впливає на процеси кісткового ремоделювання, сприяє зростанню щільності кісткової тканини, а за умов лікування з використанням магнітотерапії - стабілізації втрат кісткової маси у даних хворих. За результатами клінічних, лабораторних і остеоденситометричних досліджень показано ефективність комплексного лікування, що передбачає застосування магнітотерапії та кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р418.110.408-5 +
Шифр НБУВ: РА331154

Рубрики:

      
7.

Сімбірцева К.Ю. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушення обміну кальцію в лікуванні хворих на остеоартроз з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / К.Ю. Сімбірцева ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти особливостей перебігу остеоартрозу з супутньою артеріальною гіпертензією, що мають прояв у порушенні обміну кальцію, зниженні мінеральної щільності кісткової тканини, дефіциті ендотеліального оксиду азоту та змінах добового профілю артеріального тиску. Терапія, яка проводиться з використанням індапамідому у хворих на остеоартроз з артеріальною гіпертензією, сприяє стимулюванню ендотеліальної продукції оксиду азоту, зменшенню ступеня кісткового ремоделювання та вираженості суглобового синдрому, а також здійснює значний антигіпертензивний ефект. Установлено, що використання глутаргіну забезпечує підвищення адекватності механізмів регуляції гомеостазу кальцію, уповільнення кісткової резорбції, поліпшення добового ритму артеріального тиску зі збереженням ефективності терапії суглобового синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА356902

Рубрики:

      
8.

Ярош В.В. 
Клінічний перебіг та активність запального процесу у хворих на ревматоїдний артрит під впливом терапії статинами: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / В.В. Ярош ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що застосування статинів на додаток до проведеної терапії у хворих на ревматоїдний артрит покращує клінічний перебіг захворювання і є визначеним незалежно від стану ліпідного профілю. Проаналізовано, що сприятливий вплив статинів забезпечується їх протизапальними й імуномодулювальними властивостями, що підтверджується не лише змінами клінічних показників активності процесу, але й зміною цитокінового профілю. Зазначено, що застосування статинів змінює рівень діагностичного та прогностичного маркера цитрулінового виментину убік його зменшення. Розкрито імуномодулювальну дію симвастатину, яка проявляється в зменшенні деструктивних змін у суглобах, незалежному від застосованої дози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52
Шифр НБУВ: РА372657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ганьбергер І. І. 
Клінічний перебіг, зміни показників системного запалення, кістково-хрящового метаболізму у хворих на остеоартроз із супутніми хронічним обструктивним захворюванням легень і хронічними гепатитами та їх медикаментозна корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / І. І. Ганьбергер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на клінічні прояви та перебіг остеартрозу (ОА), яке виявило, що наявність супутньої патології зумовлює більш важкий перебіг основного захворювання, і це супроводжується суттєвим підвищенням інтенсивності суглобового синдрому та зниженням функціональної активності хворих. Вперше встановлено, що рівень токсемії, деструктивних процесів сполучної тканини та запальних змін є вищим у пацієнтів із ОА в поєднанні з ХОЗЛ у порівнянні з хворими лише на ОА. Обтяжливий вплив супутніх хронічних гепатитів на клінічну картину та перебіг ОА виявляється змінами рівня маркерів ендотоксемії, кістково-хрящового метаболізму, системного запалення й ендотоксикозу, які за такого поєднання значно перевищують аналогічні показники хворих на ОА без клінічно-значущих супутніх захворювань. Вперше патогенетично обгрунтувано доцільність використання індуктора ендогенного інтерфероноутворення аміксину суглобового індексу у складі комбінованої стандартної терапії хворих на ОА на тлі ХОЗЛ. Доведено ефективність застосування комплексного лікування з використанням гепатопротектора антралю та вказаного індуктора ендогенного інтерфероноутворення. Вперше обгрунтовано диференційований підхід таких лікувальних заходів у хворих на ОА у поєднанні з вірусним ураженням печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р412.201.1-5 + Р514.16-5
Шифр НБУВ: РА380190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Жеребкін В.В. 
Комплексне лікування суглобових захворювань (ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту) із застосуванням голкорефлексотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / В.В. Жеребкін ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено апробації нових способів лікування ревматоїдного артриту, остеоартрозу та хронічного подагричного поліартриту з використанням голкорефлексотерапії. В результаті дослідження клінічної ефективності запропонованих методик голкорефлексотерапії при ревматоїдному артриті та хронічному подагричному поліартриті, які включають вплив на стандартні точки меридіанів, доведено доцільність застосування голкорефлексотерапії при цих захворюваннях з вираженою та високою активністю (2 та 3 ступені) та значними (2 та 3 стадії) рентгенологічними змінами в суглобах, а також пи остеоартрозі великих суглобів 2 та 3 стадії. Показано, що голкорефлексотерапія, проведена відповідно до розробленої методики, підвищує ефективність медикаментозного лікування важких форм цих захворювань в термін госпіталізації без збільшення побічних дій. Уточнено характер лікувальної дії голкорефлексотерапії та проведено порівняльну оцінку її ефективності при суглобових захворюваннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-58 + Р419.180.11-58

Рубрики:

      
11.

Заічко Н.В. 
Лікувальна ефективність амізону у хворих на ревматоїдний артрит та остеоартроз (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Заічко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за клінічних та експериментальних умов оцінено протизапальну, аналгетичну та імуномодулюючу дію амізону у випадку патології суглобів. Доведено, що амізон ефективно гальмує прогресування експериментального остеоартрозу щурів, сприяє збереженню суглобового хряща, активує репаративні процеси переважно в кістковій тканині і, на відміну від індометацину, є хондробезпечним препаратом. Виявлено, що амізон в дозі 1500 мг на добу забезпечує терапевтичний ефект у разі остеоартрозу I - II рентгенологічної стадії та ревматоїдного артриту з мінімальною активністю запального процесу на фоні базисної терапії. Встановлено, що за протизапальною активністю амізон відповідає німесуліду і поступається індометацину. Доведено, що фармакотерапія суглобового синдрому амізоном є більш безпечною, ніж індометацином та німесулідом, і не супроводжується розвитком побічних ефектів, які потребують відміни препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р418.12-52 +
Шифр НБУВ: РА327822

Рубрики:

      
12.

Куликович Ю.М. 
Механізм анальгетичної дії електромагнітних полів міліметрового діапазону у хворих на хронічний гонартроз (клініко-експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Ю.М. Куликович ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-542
Шифр НБУВ: РА310206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Загородний М.І. 
Обгрунтування ефективності комбінованої терапії гастропатій, викликаних диклофенаком натрію, у хворих на остеоартроз (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.02 / М.І. Загородний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено ефективність кверцетину щодо попередження та лікування у щурів петехій, ерозій та виразок, що виникають під час застосування диклофенаку натрію. Встановлено лікувальний вплив диклофенаку натрію, кверцетину та їх комбінації на показники перекисного окиснення ліпідів в еритроцитах та печінці кролів, а також нормалізуючий вплив цих медикаментів на активність метаболічних процесів сполучної тканини в експерименті в сироватці крові кролів і хворих на остеоартроз. На основі клініко-експериментальних досліджень доведено ефективність, безпечність та доцільність застосування комбінованої фармакотерапії остеоартрозу з використанням кверцетину та диклофенаку натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52 + Р413.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА328206

Рубрики:

      
14.

Ткаченко М. В. 
Оптимізація патогенетичної терапії остеоартрозу у поєднанні з атеросклерозом та метаболічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / М. В. Ткаченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що клінічний перебіг остеоартрозу в поєднанні з атеросклерозом і метаболічним синдромом характеризується тяжким ураженням колінних і тазостегнових суглобів, вірогідним збільшенням товщини інтими-медіа загальної сонної артерії на тлі зниження показників вазодилатації у порівнянні з хворими на остеоартроз. Патогенетичними механізмами прогресування синтропії є активація оксидатного стресу, атерогенна дисліпідемія, інсулінорезистентність і системне запалення. Включення піоглітазону та розувастатину до базисної терапії позитивно впливає на ключові ланки патогенезу поєднаної патології, що дозволяє покращити клініко-функціональний стан пацієнтів і запобігти розвитку ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р410.210.41-5 + Р415.2-5
Шифр НБУВ: РА379355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ханик 
Організаційно-економічне обгрунтування оптимізації медикаментозного забезпечення населення нестероїдними протизапальними лікарськими засобами: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Наталія Любомирівна Ханик ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52к + Р11(4УКР)26к
Шифр НБУВ: РА365312

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Шілкіна 
Особливості комплексного лікування ревматоїдного артриту, поєднаного з остеоартрозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Людмила Миколаївна Шілкіна ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-5 + Р418.12-5
Шифр НБУВ: РА306342

Рубрики:

      
17.

Міцукова С.А. 
Особливості перебігу, патогенезу і лікування остеоартрозу на фоні цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / С.А. Міцукова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу остеоартрозу за наявності цукрового діабету. Обгрунтовано шляхи поліпшення якості діагностики захворювання. Розглянуто патогенез ураження опорно-рухового апарату, досліджено порушення вуглеводного й ліпідного обмінів, зміни системи перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантного захисту, прозапальних ейкозаноїдів і цитокінів. Показано ефективність використання антиагрегантів, поліферментних сумішей і хондромодифікаторів для лікування пацієнтів з остеоартрозом на фоні цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р458.280.40 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА349890

Рубрики:

      
18.

Левон М.М. 
Особливості порушень функціонально-морфологічного стану гепатобіліарної системи та кишечнику у хворих на остеоартроз та шляхи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.М. Левон ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вікові та гендерні аспекти впливу супутньої патології гепатобіліарної системи (ГБС) і кишечнику у хворих на остеоартроз (ОА) на підставі аналізу біохімічних параметрів, мікробіологічних показників. Розкрито можливості використання препаратів антраль і біфілакт-екстра для удосконалення лікування. Встановлено, що супутня патологія ГБС і кишечнику у хворих на ОА викликає дисбаланс у про- й антиоксидантних системах організму, системах протеолізу, фібринолізу крові, порушення мікрофлори вмісту порожнини товстої кишки. Показано, що включення до лікувального комплексу препарату антраль виявляє гепатопротекторну, гіпохолестеринемічну, мембраностабілізувальну, антиоксидантну властивість, а біфілакт-екстра нормалізує мікрофлору вмісту порожнини товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р413-5 +
Шифр НБУВ: РА361366

Рубрики:

      
19.

Проценко Г.О. 
Оцінка стану хрящової і кісткової тканини у хворих на остеоартроз та обгрунтування диференційованих програм фармакотерапії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.12 / Г.О. Проценко ; АМН України, Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено стан хрящової та кісткової тканини у хворих на остеоартроз (ОА). На підставі аналізу клінічного перебігу захворювання з використанням біохімічного й імунологічних методів, а також результатів вивчення стану хрящової та кісткової тканини за даними рентгенологічного, ультразвукового дослідження, магнітно-резонансної томографії (МРТ), денситометричного методів обстеження та вивчення морфологічних показників запропоновано диференційований підхід до вибору фармакотерапії залежно від стадії захворювання та супутньої патології. Визначено особливості порушення хрящової та кісткової тканини у хворих на остеоартроз залежно від стадії захворювання та поєднаної патології опорно-рухового апарату. Доведено необхідність проведення МРТ суглобів для ранньої діагностики морфологічних змін у хворих на ОА та моніторингу ефективності лікування препаратами модулювальної дії. На підставі результатів морфологічного аналізу біоптатів суглобової хрящової тканини підтверджено ефективність хондроїтин сульфату у відновленні функціональної активності хондроцитів та посиленні репаративних процесів хряща та сповільнення його руйнації. Розроблено клініко-діагностичний алгоритм діагностики та безпечного лікування хворих на ОА з супутньою патологією серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та підвищеною толерантністю до глюкози. Обгрунтовано підходи до лікування хворих на ОА з поєднаною патологією опорно-рухового апарату (остеопороз, подагричний артрит).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52
Шифр НБУВ: РА371877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
20.

Вишневський В.О. 
Патогенетичне обгрунтування принципів етапного відновлювального лікування хворих на артроз (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / В.О. Вишневський ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 32 с. — укp.

Проведено модельні досліди на щурах лінії Вістар з артрозом колінного суглоба з та без синовіту уточнено уявлення про механізми дії низькоінтенсивного лазерного випромінювання та електромагнітних хвиль міліметрового діапазону у вигляді монотерапії або у поєднанні з нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) або з остеозом - препарата з хондромодульними властивостями. Встановлено, що фізіофармакологічний лікувальний комплекс посилює терапевтичний ефект, що проявляється у превалюванні відновних процесів і купіруванні деструктивних. На підставі одержаних даних сформовано ЛВК для хворих на артроз, що включають лазерне випромінювання, НВЧ-терапію, бальнеотерапію та їх поєднання з НПЗП і препаратом хондромодульної дії (остеоїзом, алфлутопом і гіалуроновою кислотою - гіалганом). На підставі результатів клінічного обстеження 463-х хворих на гонартроз I, II, III стадій у період відносної ремісії виявлено ознаки хронізації патологічного процесу. Доведено, що наявність дисбалансу у функціонуванні оксидантної та антиоксидантної систем, який супроводжується підвищенним рівнем лізосомальних ферментів, дозволяє прогнозувати нестійкість терапевтичного ефекту, короткий період ремісії, хронізацію та прогресування захворювання і обумовлює необхідність проведення повторних лікувальних курсів. Показано ефективність трьох- або двохетапного відновлювального лікування, що дозволяє доягти стійкого періоду ремісії від 6-ти до 12-ти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-54 +
Шифр НБУВ: РА340195

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського