Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (143)Книжкові видання та компакт-диски (87)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.140.45-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Школьник В.В. 
Вплив інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту на активність цитокінів та ендотеліну-1 у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Школьник ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі вивчення маркерів ендотеліальної дисфунції та динаміки прозапальних цитокінів (ПЦ) обгрунтовано доцільність раннього дозозалежного призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) з метою покращення ефективності лікування гострого інфаркту міокарда (ГІМ). Відзначено достовірний кореляційний зв'язок між рівнем ПЦ та показниками ендотеліальної дисфункції у гострий період інфаркту міокрада. Встановлено, що дане порушення найбільш виражене на 28-му добу ГІМ. Обгрунтовано можливість проведення багатофакторного аналізу патогенетичних механізмів ГІМ. Доведено, що ступінь ендотеліальної дисфункції та активація ПЦ залежать від розміру та корелюють з рівнем МВ-фракції креатинфосфокінази, а також локалізації інфаркту міокарда (найбільш виражені за переднього ГІМ) та наявності супутньої артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено ефективну медикаментозну терапію на базі використання дозозалежних ефектів ІАПФ, призначення якої дозволяє об'єктивувати та контролювати динаміку ендотеліальної дисфункції та активність маркерів імунного запалення і сприяє запобіганню розвитку раннього післяінфарктного ремоделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА337712

Рубрики:

      
2.

Піонтковський В.О. 
Вплив перфторану на стан системи перекисного окислення ліпідів мембран еритроцитів у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Піонтковський ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження до практичної медицини нового методу комплексної інтенсивної терапії хворих на гострий інфаркт міокарда з використанням перфторану на підставі вивчення стану системи перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) клітинних мембран на моделі еритроцитів і системи їх антиоксидантного захисту. Вперше в умовах клініки доведено, що застосування перфторану хворим на гострий інфаркт міокарда, які надійшли до стаціонару у перші 6 годин від початку больового приступу, призводить до зменшення проявів гіпоксемії і тканинної гіпоксії, сприяє зменшенню дії ушкоджуючих процесів ПОЛ і компенсаторному підвищенню активності антиоксидантної системи, поліпшенню клінічного перебігу захворювання, зниженню частоти рецидивування та інтенсивності больового синдрому, зниженню сегмента ST на ЕКГ і формуванню підгострої стадії інфаркту міокарда вже на 2 добу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА308437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рябоконь О.М. 
Вплив системної ензімотерапії на показники ліпідного обміну, імунозапальні реакції та гемодинамічні параметри на етапі довготривалого спостереження хворих, що перенесли інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Рябоконь ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Обстежено 118 осіб, з них 93 хворих - після перенесеного інфаркту міокарда (ІМ). Визначено ефекти довготривалого впливу системної ензимотерапії (СЕТ) на етапі відновлювального лікування. Вперше доведено ефективність довготривалого використання СЕТ, як коректора змінених вихідних гемодинамічних, імунозапальних і ліпідемічних факторів. Запропоновано індивідуальні схеми корекції імунного статусу та ліпідного спектра крові, у хворих, що перенесли ІМ з урахуванням вихідного рівня клітинних факторів, ступеня імунозапальних реакцій та дилятацій лівого шлуночка на основі СЕТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА313664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чаплінський Р.Б. 
Гемодинамічні детермінанти оптимізації пролонгованої терапії в умовах формування "післяінфарктного серця": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.Б. Чаплінський ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню коронарного резерву та функціонального стану міокарда у хворих на етапі післягоспітального лікування інфаркту міокарда (ІМ) в умовах формування післяінфарктного кардіосклерозу із застосуванням комплексу обстежень - ехокардіографії (ЕхоКГ), гострих медикаментозних тестів, черезстравохідної електрокардіостимуляції (ЧСЕС), велоергометрії (ВЕМ), Холтерівського моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ) в умовах поліклініки. Запропонована методика індивідуального підбору медикаментозних засобів для пролонгованого лікування за даними гострих медикаментозних тестів. Проаналізовані зміни коронарного резерву і функціонального стану міокарда в умовах тривалого застосування комбінованого медикаментозного лікування з подальшим визначенням порівняльного ефекту комбінації з внутрішньовенним лазерним опроміненням крові (ЛОК).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
5.

Кузьмінова Н.В. 
Гемодинамічні, судинні і нейрогуморальні механізми ремоделювання міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу та можливості їх медикаментозної корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Н.В. Кузьмінова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено основні серцево-судинні, гемодинамічні та нейрогуморальні механізми ремоделювання міокарда у хворих на гіпертонічну хворобу, визначено найбільш вагомі критерії для призначення ефективної комбінованої антигіпертензивної терапії. Проаналізовано результати клініко-інструментально-біохімічного обстеження 381-го хворого на гіпертонічну хворобу II та III стадії з різним ступенем артеріальної гіпертензії та наявністю асоційованих станів. Виявлено предиктори тяжкості структурно-функціональних змін міокарда й екстракраніальних судин у разі гіпертонічної хвороби та предиктори резистентного перебігу артеріальної гіпертензії. Розроблено диференційовані підходи щодо терапії виявлених порушень різними комбінаціями сучасних антигіпертензивних препаратів. Обгрунтовано шляхи оптимізації існуючих методів лікування хворих на гіпертонічну хворобу високого та дуже високого кардіального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА368786

Рубрики:

      
6.

Михайловська Н.С. 
Динаміка порушень структури та функції серця у хворих на великовогнищевий інфаркт міокарда під впливом лікування еналаприлом та симвастатином: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.С. Михайловська ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 19 с. — укp.

Методом доплер-ехокардіографії встановлено, що у хворих на Q-інфаркт міокарда у гострому періоді виникають порушення систолічної функції лівого шлуночка та формується діастолічна дисфункція лівого та правого шлуночків серця. Доведено, що раннє включення еналаприлу до комплексного лікування хворих на Q-інфаркт міокарда попереджує процес патологічного ремоделювання серця. У разі застосування симвастатину у комплексній терапії хворих на Q-інфаркт міокарда спостерігається гіполіпідемічний та антиоксидантний ефекти, відзначається сприятлива дія на показники систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА308561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кисельов С.М. 
Дисфункція ендотелію, зміни добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки у хворих на гострий коронарний синдром без елевації сегмента ST на електрокардіограмі з артеріальною гіпертензією та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Кисельов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування гострого коронарного синдрому без елевації сегмента ST (нестабільної стенокардії та не-Q-інфаркту міокарда) у осіб з артеріальною гіпертензією з урахуванням особливостей порушень добового профілю артеріального тиску, кардіогемодинаміки та функціонального стану судинного ендотелію шляхом диференційованого застосування бета-адреноблокаторів з вазодилатуючими властивостями. Вперше визначено наявність взаємозв'язку між показниками добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію та кардіогемодинаміки. Встановлено, що карведілол і небіводол перевищують метопролол за здатністю покращувати показники діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), добового профілю артеріального тиску, функціонального стану судинного ендотелію, а метопрололу притаманна більш виразна негативна хронотропна дія. Доведено здатність карведілолу покращувати насосну та скоротливу функцію ЛШ у хворих на не-Q-інфаркт міокарда з артеріальною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.140.45-52 + Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА339383

Рубрики:

      
8.

Нечай О.В. 
Ефективність застосування небівололу при гострому інфаркті міокарда з елевацією сегмента ST: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Нечай ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Мета дослідження - покращання ефективності лікування хворих на гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST (ГІМЕST) на основі вивчення впливу небівололу на клінічний перебіг хвороби, показники функції ендотелію та системного запалення, варіабельність ритму серця (ВРС) і гомогенність процесів де- і реполяризації міокарда. Встановлено, що лікування небівололом є ефективним у хорих на ГІМЕST. Уже на стаціонарному етапі лікування середник перевищує ефективність метопрололу за впливом на систолічну функцію лівого шлуночка (ЛШ) та антиаритмічним ефектом, добре переноситься хворими, оптимізує співвідношення між вазоконстрикторними та вазорелаксаційними факторами ендотелію, має біль виражений вплив на динаміку показників системного запалення, що проявляється навіть після прийняття 2,5 мг препарату. Встановлено, що небіволол має переваги над метопрололом щодо нормалізації показників інтервалу QT у пацієнтів вікової групи 45 - 59 років, у хворих з ФВ << 40 % та пацієнтів з гострою лівошлуночковою недостатністю (ГЛШН) I класу. Небіволол суттєво підвищує загальну потужність спектру, у порівнянні з максимально переносимою дозою метопрололу, зокрема у пацієнтів з ГЛШН I класу, ФВ << 40 %, локалізацією ГІМЕST по передній стінці ЛШ, у пацієнтів віком 45 - 59 років з невідкритою інфаркт-залежною коронарною артерією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА368297

Рубрики:

      
9.

Сапатий А.Л. 
Ефективність клінічного застосування корвітину в терапії хворих на гострий інфаркт міокарда на фоні артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / А.Л. Сапатий ; АМН України, ДУ "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Експериментально визначено фармакодинамічні властивості корвітину як стимулятора синтезу оксиду азоту, ендотелійзалежної вазодилятації ізольованих сегментів грудної аорти та коректора ритмічної активності папілярних м'язів серця дорослих щурів. Досліджено вплив комплексної терапії у поєднанні з корвітином на перебіг, гемодинамічні показники та прояви ендотеліальної дисфункції, стан пероксидації ліпідів і системи ендогенного антиоксидантного захисту, активність місцевого запального процесу, прояви депресії та якість життя у хворих на гострий інфаркт міокарда, поєднаного з артеріальною гіпертензією (АГ) і хронічною серцевою недостатністю (ХСН). Патогенетично обгрунтовано та клінічно доведено доцільність застосування корвітину у поєднанні з базовою терапією для лікування таких пацієнтів. Доведено здатність корвітину стимулювати синтез оксиду азоту, викликати ендотелій залежне розслаблення судин, зафіксовано його антиаритмічну дію. Встановлено, що даний препарат сприяє покращанню гемодинамічних характеристик пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, поєднаного з АГ та ХСН, а також нівелюванню проявів ендотеліальної дисфунції, зменшенню перекисного окиснення ліпідів і відновленню системи ендогенного антиоксидантного захисту, а також позитивно впливає на перебіг місцевого запального процесу. Доведено, що комбінована терапія з включенням у схему лікування корвітину сприяє достовірному зменшенню проявів депресії та покращанню якості життя пацієнтів. Розроблено диференційовані показання до комбінованої терапії з включенням корвітину для лікування хворих на гострий інфаркт міокарда у поєднанні з АГ і ХСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 + Р410.030-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА363225

Рубрики:

      
10.

Тофан І.П. 
Зміни імунної реактивності і скоротливої функції серця та їх корекція вобензимом і кандесартаном у хворих на інфаркт міокарда з післяінфарктним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.П. Тофан ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено клініко-патогенетичне обгрунтування ефективності та безпеки застосування комплексної ензимотерапії та блокатора ангіотензину II у лікуванні хворих на інфаркт міокарда з післяінфарктним синдромом. За результатами дослідження встановлено, що автоімунні ускладнення у підгострому періоді захворювання погіршують клінічний перебіг хвороби, модифікують інтракардіальну гемодинаміку, супроводжуються дисбалансом у клітинній і гуморальній ланках імунітету, посиленням процесів перекисного окиснення ліпідів і порушенням систем антиоксидантного захисту організму. Установлено, що у хворих з післяінфарктним синдромом вобензим у добовій дозі 6 драже ефективно корегує порушення імунного статусу та процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, справляючи імуномоделювальний, антиоксидантний і мембраностабілізувальний впливи. За цих умов додаткове включення до комплексної терапії кандесартану по 4 - 8 мг на добу сприяє зворотньому розвитку дилатації порожнини лівого шлуночка, покращує його систолічну та діастолічну функції, а також має позитивний клінічний ефект у 86,7 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА345196

Рубрики:

      
11.

Кожухов С.М. 
Клініко-гемодинамічні та електрофізіологічні ефекти внутрішньовенної форми інгібітора 5-ліпоксигенази кверцетину у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Кожухов ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА311167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Караванська І.Л. 
Клініко-імунологічна оцінка ефективності застосування корвітину у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.Л. Караванська ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення лікування хворих на гострий Q-інфаркт міокарда (IM) без проведення реперфузійної терапії шляхом застосування розчинної форми кверцетину (корвітину) та базисної антитромботичної й антиішемічної терапії. На підставі одержаних клініко-імунологічних та експериментальних даних виявлено новий напрямок дії корвітину на імунні порушення за ІМ. Встановлено, що позитивна клінічна динаміка перебігу захворювання нерозривно пов'язана зі сприятливим імуномодувальним ефектом препарату - зниженням активації основних лейкоцитарних популяцій і нормалізацією їх складу. Обгрунтовано нормалізуючий вплив корвітину на рівень продукції супероксид аніону нейтрофлів і моноцитів зі збереженням функціонального резерву клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА332970

Рубрики:

      
13.

Боднар Р.Я. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії з вобензимом та кандесартаном хворих на гострий інфаркт міокарда поєднаний з гіперурикемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.Я. Боднар ; Івано-франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою вивчення особливостей клінічних проявів інфаркту міокарда (ІМ) залежно від вмісту в крові сечової кислоти. Установлено, що гіперурикемія сприяє розвитку ускладнень ІМ, гіперкоагуляції, сповільненню обмежування некротичного осередку в міокарді. Показано, що гіперурикемія переважно діагностується у хворих на повторний великовогнищевий ІМ у поєднанні з тяжкою артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю, ожирінням і цукровим діабетом на фоні зниженої імунної реактивності. Виявлено, що хворих на ІМ, асоційований з гіперурикемією, притамані значні зміни ліпідної тріади, активації вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, пригнічення антиоксидантних процесів, а також виникає систолічна та діастолічна дисфункція серця. Експериментально доведено, що високий рівень у плазмі крові продуктів пуринового обміну здатний модифікувати морфологічну організацію інтактного серця, що проявляється гіперурикемічною кардіоміопатією. Індивідуальним проявом її розвитку є ушкодження ендотеліоцитів гемокапілярів, енергетичного та скоротливого апаратів кардіоміоцитів з наступним міоцитолізом, гіалінозом артеріол, розвитком неспецифічного проліферативного васкуліту, ендокардиту, міокардиту і в кінцевому результаті - дифузним кардіофіброзом. Морфологічно у померлих від інфаркту міокарда з тривалою урикемією (уратна сечокам'яна хвороба) встановлено більш високий ступінь прояву атеросклерозу коронарних артерій серця, стенозу їх просвіту внаслідок потовщення та мультиплікації еластичних мембран, розвиток переважно трансмурального й обширного ІМ, достовірне переважання відносної кількості лейкоцитів у периінфарктному інфільтраті. З'ясовано, що на госпітальному етапі лікування хворих на ІМ у разі застосування стандартної терапії недостатньою мірою усувається симптом гіперурикемії, дисметаболічні порушення та ремоделювання серця. Результатами клінічних досліджень обгрунтовано диференційований підхід до застосування кандесартану або вобензиму під час лікування хворих на гострий ІМ, поєднаний з гіперурикемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА338794

Рубрики:

      
14.

Ютанова А.В. 
Клінічно-інструментальна оцінка ефективності каптоприлу та еналаприлу під час ранньої реабілітації та проспективного спостереження у хворих на Q-інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.В. Ютанова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 24 с. — укp.

Вивчено вплив каптоприлу та енаприлу на перебіг захворювання, процеси відновлення працездатності та віддалені результати лікування у хворих на неускладнений Q-інфаркт міокарда, що пройшли ранню реабілітацію. Встановлено, що достовірну кореляцію зі зниженням подвійного добутку під час спостереження у 187 хворих мало зменшення об'ємів лівого шлуночка. У хворих, які вживали інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ), через 3 і 12 місяців навантажувальна велоергометрія рідше в 1,8 разів зупинялась внаслідок появи депресії ST сегментів ЕКГ, що свідчить про антиішемічний ефект препаратів даної групи. Встановлений антиаритмічний ефект ІАПФ у вигляді достовірного зниження на тлі їх прийому більш ніж на 1/3 кількості поодиноких шлуночкових екстрасистол і на 50 % пробіжок нестійкої шлуночкової тахікардії. Підтверджено, що призначення ІАПФ з першої доби неускладненого Q-інфаркта міокарда призводить до покращання віддаленого прогнозу, а саме - до зниження частоти виникнення серцево-судинних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52
Шифр НБУВ: РА311151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кіржнер Г.Д. 
Лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда на догоспітальному етапі при використанні системної тромболітичної терапії та негемоглобінового носія кисню: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.Д. Кіржнер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда на доклінічному етапі через догоспітальний початок системної тромболітичної терапії, доповненої інфузією негемоглобінового носія кисню (Перфторану). Доведено, що даний метод лікування хворих полегшує їх больові відчуття, знижує кількість ускладнень, зменшує час перебування на реанімаційному ліжку, прискорює реабілітацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА342255

Рубрики:

      
16.

Звонар П.П. 
Оптимізація відновного лікування хворих на інфаркт міокарда, що виник на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / П.П. Звонар ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено клініко-функціональні характеристики гострого інфаркта міокарда (ІМ) та відновного періоду після ІМ, що виник на фоні ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії (РПАГ). Досліджено стан ендотеліальної функції, ліпідного обміну, перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та системи антиоксидантного захисту (АОЗ), а також їх динаміку внаслідок впливу лікування хворих на ІМ з РПАГ. Уперше показано, що наявність супутньої РПАГ збільшує ризик виникнення у відновному періоді після ІМ повторних гострих коронарних подій, застійної серцевої недостатності та порушень ритму. Доведено, що застосування у комплексі відновного лікування хворих на ІМ з РПАГ антиоксиданту кверцетину забезпечує підвищення ефективності лікування хворих. Установлено, що у хворих на ІМ з РПАГ рівень ендотеліну-I значно підвищений. Виявлено, що в процесі лікування його рівень знижується, особливо за поєднаного застосування кверцетину, бетаксололу та ірбесартану. Обгрунтовано новий патогенетичний підхід до медикаментозного забезпечення відновного лікування зазначених хворих з використанням даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА336974

Рубрики:

      
17.

Черкасова О.Г. 
Особливості перебігу інфаркту міокарда при використанні перфторану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Черкасова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено обгрунтуванню можливості і доцільності застосування в комплексній терапії гострого періоду інфаркту міокарда (ІМ) негемоглобінового переносника кисню - перфторану (фармацевтична фірма "Перфторан", Росія). З цією метою обстежено 82 хворих ІМ, 22 з яких в 1 добу проведена інфузія препарату. Вивчено його вплив на клінічний перебіг гострого ІМ, газовий склад крові і кислотно-основний стан, динаміку електрофізіологічних показників, реакцію симпато-адреналової, гістамінреактивної і серотонінергічної систем, постінфарктне ремоделювання міокарда. Доведено, що перфторан зменшує гіпоксемію і тканинну гіпоксію. Встановлено, що ведучим є вплив препарату на величину кінцевої зони некрозу міокарда. Зменшення розмірів ушкодженого міокарда обумовило більш повне відновлення його функції, що підтверджується меншою тяжкістю серцевої недостатності у цих пацієнтів на всіх етапах спостереження. Запропоновані рекомендації щодо його застосування, які використовуються в клінічній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

      
18.

Титаренко Н.В. 
Особливості терапевтичної ефективності бета-адреноблокаторів в попередженні розвитку та прогресування серцевої недостатності у хворих на гострий інфаркт міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.В. Титаренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові методи підвищення ефективності лікування інфаркту міокарда (ІМ) шляхом раннього диференційованого призначення бета-адреноблокаторів на підставі вивчення гуморальних маркерів серцевої недостатності (СН) для попередження її розвитку, та виявлення чинників, які визначають прогноз розвитку СН. Встановлено, що плазмовий рівень В-типу натрійуретичного пептиду (ВНП) є найбільш раннім і надійним маркером СН у хворих на гострий ІМ. Визначено конкретний граничний рівень ВНП для розмежування хворих з систолічною дисфункцією. Розроблено метод прогнозування розвитку СН до кінця першого місяця ІМ. Вперше показано, що призначення карведилолу з перших годин захворювання, на відміну від метопрололу, супроводжується істотно меншим зростанням ВНП у хворих на ІМ з клінічними ознаками СН на 30-ту добу захворювання та меншою частотою розвитку СН II Б класу за класифікацією Killip на 3 - 5-ту добу ІМ. Запропоновано новий спосіб диференційованого лікування карведилолом і метопрололом хворих на гострий ІМ на підставі даних про наявність клінічних ознак СН, рівня ВНП і систолічної функції лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА333157

Рубрики:

      
19.

Каплан П.О. 
Оцінка ефективності лікування та вторинної профілактики гострого інфаркту міокарда шляхом ранньої корекції неліпідних факторів захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / П.О. Каплан ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 28 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено роль гіпергомоцистеїнемії та інших неліпідних факторів у перебігу гострого інфаркту міокарда та розвитку його ускладнень. Доведено ефективність та безпечність раннього використання фолієвої кислоти, ціанокобаламіну та піридоксину, а також терапевтичних доз симвастатину у пацієнтів з гострим Q-інфарктом міокарда з метою корекції неліпідних факторів прогресування атеротромбозу: гіпергомоцистеїнемії, гострофазового запалення, перекисного окиснення ліпідів та продукції супероксид аніону фагоцитами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА335974

Рубрики:

      
20.

Березнякова М.Є. 
Патогенетичне обгрунтування застосування антигіпоксантів-коректорів енергетичного обміну в комплексній терапії гострого інфаркту міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / М.Є. Березнякова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Наведено результати експериментального дослідження стану кардіогемодинаміки за умов ішемії та реперфузії. Проаналізовано зміни АТФ-азної активності, показників вмісту аденінових нуклеотидів, стану енергетичного обміну, системи ліпопероксидації та тканинного метаболізму за умов гострої регіонарної ішемії та гострого інфаркту міокарда. Встановлено властивість антигіпоксантів-коректорів енергетичного обміну активізувати тканинне дихання та гліколіз, інгібувати накопичення молочної та піровиноградної кислот у разі незначного підвищення гліколізу в перші години ішемії, відновлювати електрофізіологічну функцію серця, здійснювати "утилізацію" енергії АТФ ефекторним апаратом кардіоміоцитів і нормалізувати їх енергозабезпечення. Проаналізовано вихідний стан кардіогемодинаміки (до оклюзії коронарної артерії) у період ішемії та реперфузії. З'ясовано особливості енергетичного та гліколітичного обмінів у випадку ішемії та гострого інфаркту міокарда та вплив на перебіг даних процесів досліджуваних антигіпоксантів. Експериментально встановлено ефективність застосування в комплексному лікуванні гострого інфаркту міокарда антигіпоксантів, що найбільш активно впливають на енергетичний метаболізм серцевого м'яза, особливо у перші шість годин після серцевого нападу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52 +
Шифр НБУВ: РА334691

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського