Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (526)Книжкові видання та компакт-диски (170)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Трофимова І.М. 
Вивчення балансу протеолітичних ферментів та їх інгібіторів у крові та судинній стінці при порушеннях кислотно-основного стану: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.М. Трофимова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль порушень кислотно-основного стану у виникненні дисбалансу між протеолітичними ферментами та їх білковими інгібіторами в сироватці крові та тканинах аорти. Виявлено, що в тканинах аорти баланс в еластолітичній системі за негазового алкалозу порушується внаслідок підвищення активності еластази, а вміст інгібіторів збільшується. Досліджено патогістологічні зміни в стінці аорти дослідних тварин з різними варіантами підгострих порушень кислотно-основного стану. Доведено, що патологічний процес в артеріальній стінці розвивається за типом артеріосклерозу Менкеберга.порушує баланс між еластазою та її інгібіторами в тканинах аорти і сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.657 +
Шифр НБУВ: РА328128

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Покотило 
Вплив поліненасичених жирних кислот родини w-3 і w-6 на ліпогенез і холестериногенез в організмі морських свинок і білих щурів за нормальних умов і при холестериновому навантаженні: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Олег Степанович Покотило ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.13 + Р252.654
Шифр НБУВ: РА355546

Рубрики:

      
3.

Кремінська І.Б. 
Вплив фізичних навантажень різної інтенсивності на атерогенез у щурів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Б. Кремінська ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження ліпідного спектра, про- та антиоксидантної системи крові, ендотеліальних факторів регуляції судинного тонусу та локальних морфологічних змін у стінці стегнових артерій щурів під впливом атерогенної дієти та фізичних навантажень різної інтенсивності. Виявлено, що фізичні навантаження помірної інтенсивності характеризуються антиатерогенним впливом, забезпечують пригнічення ПОЛ та зміцнення АОС, підтримують ендотеліальну функцію, чинять легкий релаксуючий вплив на стінку судин, попереджують розвиток атеросклерозу. Встановлено, що застосування помірних фізичних навантажень у поєднанні з атерогенною дієтою сприяє зменшенню вмісту у крові загального холестерину та холестерину в складі ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), збільшенню його концентрації у структурі ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), зменшенню вмісту у крові продуктів ПОЛ та підвищенню активності окремих ферментів АОС, зокрема церулоплазміну та трансферину, покращує тонусрегулюючу функцію ендотелію, гальмує атерогенез стегнових артерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.2-29 + Р252.654 +
Шифр НБУВ: РА353916

Рубрики:

      
4.

Постовітенко 
Гіпергомоцистеїнемія у хворих з хронічною нирковою недостатністю: зв'язок з ураженням серцево-судинної системи, вітамінним статусом та дисліпідемією (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Катерина Павлівна Постовітенко ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-323 + Р252.652
Шифр НБУВ: РА347957

Рубрики:

      
5.

Василинчук Н.М. 
Зміни ліпідного складу, вмісту продуктів переокиснення компонентів плазматичних мембран кардіоміоцитів і формених елементів крові за умов експериментальної гіперхолестеринемії та стресу і можливості їх фармакологічної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Н.М. Василинчук ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено стан поверхневого шару плазматичних мембран клітин міокарду (глікокаліксу), вивчено особливості змін ліпідного складу, процеси вільнорадикального окиснення компонентів плазматичних мембран кардіоміоцитів і формених елементів крові за умов експериментальної гіперхолестеринемії (ГХЕ) та больового стресу і висвітлено вплив дилтіазему і каптоприлу на виявлені порушення структурно-функціонального стану сарколеми кардіоміоцитів за умов експериментальної ГХЕ. Показано, що під час формування оксидативного стресу за умов ГХЕ і його поєднання з больовим стресом, окрім ліпідних компонентів, виявлено також білкові компоненти мембран і периферичної крові. Доведено, що больовий статус у інтактних тварин має атерогенний ефект: сприяє збагаченню мембран кардіоміоцитів холестерину, порушуючи молярне співвідношення холестерину та фосфоліпідів. Поєднання ГХЕ і стресової реакції призводить до більш значних у кількісному вираженні змінам показників структурно-функціонального стану мембран клітин у порівнянні з ефектами кожного фактора окремо. Визначено мембранопротекторні ефекти інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту каптоприлу та антагоніста кальцію дилтіазему за умов експериментальної атерогенної ГХЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА350728

Рубрики:

      
6.

Бугера О. П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень мінерального обміну в дітей із дифузним ендемічним зобом на фоні супутньої патології: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. П. Бугера ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Показано, що найбільш часто у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня виявляється патологія травної та кісткової систем. Поєднана патологія призводить до дестабілізації мінерального гомеостазу, дисбалансом в обміні кальцію, фосфору. Порушується гормонопродуктивна функція щитовидної залози (ЩЗ) та гіпофіза. У 61,65 % дівчат та у 16,44 % хлопців виявлено остеопенічні зміни різного ступеня тяжкості. Патогенетично обгрунтовано доцільність і запропоновано схему корекції порушень мінерального обміну у дітей із дифузним ендемічним зобом I ступеня з супутньою патологією мінерально-вітамінним комплексом, що містить в своєму складі, зокрема, вітаміни A, E, C, мінерали йод, селен, кальцій, фосфор, магній, а за виявлення зниження мінеральної щільності кісткової тканини - в комбінації із препаратами кальцію. В динаміці відстежено покращання показників здоров'я дітей, а саме покращання самопочуття, стабілізація рівня гормонів ЩЗ, обмінних процесів кісткової тканини, показників макроелементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3 + Р252.656.2
Шифр НБУВ: РА379666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Качула С.О. 
Метаболізм ксенобіотиків-субстратів цитохрому Р450 в умовах голодування, введення індукторів та інгібіторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / С.О. Качула ; АМН України. Ін-т геронтології. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Доведено, що за умов голодування в печінці, легенях та нирках щурів зростають активності цитохромів P4502D, 2C, 1A2, УДФ-глюкуронілтрансферази, фенолсульфотрансферази та глутатіон-S-трансферази. Установлено, що голодування посилює P4502E1-залежні етапи метаболізму толуолу та індометацину. Виявлено, що ці зміни корелюють з активацією процесів глюконеогенезу, ліполізу та кетогенезу. Показано, що введення ацетону імітує ефекти голодування, а активності, які індукуються ацетоном та голодуванням, не відрізняються за відношенням до інгібіторів ізоферментів цитохрому P450.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659 +
Шифр НБУВ: РА330173

Рубрики:

      
8.

Лучко І.М. 
Механізми порушення функції і структури ендотеліоцитів ендокарда та мікроциркуляторного русла міокарда при емоційному стресі, гіперхолестеринемії і їх поєднанні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.М. Лучко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Відзначено, що вплив гострого стресу на ендотелій ендокарда та мікроциркуляторного русла міокарда характеризується зростанням активності простациклін- і тромбосансинтезувальної систем, збільшенням вмісту в клітинах вільного холестерину та вільних жирних кислот, утворенням ендотеліальних тілець і повною десквамацією окремих ендотеліоцитів. У разі гіперхолестеринемії відбувається нагромадження холестерину у плазматичних мембранах ендотеліоцитів серця. Гіперхолестеринемія потенціює дію емоційно-больового стресу, його проявом є збільшення кількості ендотеліальних тілець, посилення процесу десквамації ендотеліоцитів і зростання вмісту в крові маркерів ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.70 + Р252.654 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА363927

Рубрики:

      
9.

Данилішина М.В. 
Морфогенез та медикаментозна корекція пластичної недостатності міокарда при хронічній гіперхолестеринемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.В. Данилішина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено структурні зміни міокарда за умов моделювання хронічної гіперхолестеринемії. Визначено роль пластичної недостатності як фактора її негативного впливу на морфофункціональний стан кардіоміоцитів. На підставі результатів проведених досліджень показано, що патологічні зміни в міокарді у разі атеросклерозу та хронічної ішемічної хвороби серця є наслідком циркуляторних порушень, зумовлених стенозом атеросклеротично уражених вінцевих судин, а також метаболічних порушень, спричинених хронічною гіперхолестеринемією. Виявлені зміни є результатом модифікувального впливу гіперхолестеринемії на цитомембрани та порушень відновлювальних процесів у міокарді. Це призводить до погіршення енергетичного забезпечення та кальцієвого гомеостазу кардіоміоцитів. Доведено, що активна стимуляція пластичних процесів у міокарді за умов хронічної гіперхолестеринемії завдяки мембраностабілізувальному ефекту має здатність оптимізувати енергетичне забезпечення функції клітин та сприяти нормалізації обміну кальцію в них. Установлено, що використання препаратів з подібними кардіопротекторними властивостями дозволяє знизити інтенсивність катаболічних процесів у кардіоміоцитах та підвищити їх резистентність до дестабілізувального впливу гіперхолестеринемії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-5 + Р252.654 +
Шифр НБУВ: РА353587

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бумейстер В.І. 
Морфофункціональна характеристика кісткового регенерату в умовах дегідратаційних порушень водно-сольового обміну: автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01 / В.І. Бумейстер ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено особливості морфологічних змін посттравматичного регенерату великогомілкових кісток щурів за умов дегідратаційних порушень водно-сольового обміну й обгрунтовано шляхи їх корекції. Із використанням методів остеометрії, гістоморфометрії, ультрамікроскопії, растрової електронної мікроскопії з мікроаналізом, хіміко-аналітичного аналізу регенерату досліджено структурно-метаболічні характеристики кісткового мозоля після нанесення дірчастого дефекту у діафізі великогомілкової кістки, проаналізовано тривкісні показники травмованих кісток і проведено біохімічний аналіз крові. Встановлено, що зневоднення організму призводить до уповільнення формування кісткового регенерату, яке виявляється у клітинному дисбалансі на першій стадії репарації. Порушення клітинних взаємовідношень викликає зміни гістогенезу на наступних стадіях регенерації, про що свідчить збільшення вмісту грубоволокнистої тканини та зменшення рівня пластичної. Остеобласти регенерату зазнають дистрофічних змін, а це свідчить про зниження процесів внутрішньоклітинної регенерації. Доведено, що ці зміни активізуються зі збільшенням ступеня зневоднення, що обумовлює формування незрілого кісткового мозоля. Застосування трималіну прискорює мінеральний обмін і внутрішньоклітинну регенерацію, що сприяє нормалізації утворення кісткового мозоля та його звапнінню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.13 + Р252.656 +
Шифр НБУВ: РА370805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Творко В.М. 
Морфофункціональні особливості міокарда при адаптації організму до загального зневоднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.М. Творко ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено морфофункціональні особливості міокарда щурів за різних ступенів загального зневоднення організму в неадаптованих і адаптованих до дегідратації тварин, а також у період реабілітації після сублетального ексикозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.656
Шифр НБУВ: РА317032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Яремій І.М. 
Оксидантно-антиоксидантний стан організму щурів за умов оксидантного стресу та дії настоянки арніки гірської: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Яремій ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації містяться дані про оксидантний (пероксидне окислення ліпідів) та антиоксидантний (вміст церулоплазміну, відновленого глутатіону, активність супероксиддисмутази, каталази, глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази та глутатіон-S-трансферази) стан організму щурів за умов оксидантного стресу: дії низьких доз радіації (одноразове опромінення в дозі 0,5 Гр), експериментального ерозивно-виразкового ураження гастродуоденальної зони, токсичного гепатиту та дії настоянки арніки гірської. За умов оксидантного стресу показано суттєві порушення оксидантно-антиоксидантного гомеостазу (посилення процесів пероксидного окислення ліпідів, порушення функціонування систем антиоксидантного захисту) та антиоксидантні властивості настоянки арніки гірської.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65

Рубрики:

      
13.

Недобой А.М. 
Особливості біохімічних змін та молекулярно-генетичний аналіз в сім'ях з високим ризиком хвороби Гоше: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.М. Недобой ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Вперше визначено рівні нормальної глюкоцереброзидазної та хітотриозидазної активності для населення України. Встановлено сумарні частоти мажорних алелей, знайдених в українських пацієнтів із хворобою Гоше. На підставі результатів біохімічних досліджень виявлено, що хітотриозидазна активність є надійним маркером для підтвердження діагнозу хвороби Гоше навіть у разі достатньо високої залишкової активності глюкоцереброзидази. Показано неможливість використання біохімічних методів для встановлення гетерозиготного носійства ХГ. Результати біохімічного обстеження у більшості випадків підтверджено молекулярно-генетичними методами. Проведено скринінг мажорних мутацій у гені GBA серед 27-ми пацієнтів з 26-ти родин. Визначено поширення мажорних мутацій N37OS та L44P у гені глюкоцереброзидази серед української популяції пацієнтів з хворобою Гоше. Встановлено, що сумарна частота мажорних мутацій у гені GBA у групі пацієнтів з ХГ складає майже 58 %, водночас як середня по європейським країнам - 65,1 %. Проаналізовано генотип-фенотипової кореляції у пацієнтів з хворобою Гоше. Розроблено та впроваджено у практику новий спосіб діагностики хвороби Гоше. Запропоновано алгоритм лабораторного обстеження для проведення верифікації діагнозу хвороби Гоше за допомогою малозатратних і високоінформативних біохімічних методів, який має велике практичне значення для проведення ретро- та проспективного медико-генетичного консультування обтяжених даною патологією родин. Новий алгоритм впроваджено у практику в медико-генетичному центрі УДСЛ "ОХМАТДИТ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Р252.65 +
Шифр НБУВ: РА350566

Рубрики:

      
14.

Лебединський О.С. 
Особливості ліпідного обміну у кролів з експериментальною гіперхолестеринемією при алотрансплантації кріоконсервованих гепатоцитів та клітин плодової печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.С. Лебединський ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив кріоконсервованих гепатоцитів та клітин плодової печінки на перекисне окиснення та обмін ліпідів за умов алогенної трансплантації кролям з експериментальною гіперхолестеринемією. Встановлено, що одно-, двократне температурне циклування у діапазоні температур від 77 (рідкий азот) до 194,5 К (сухий лід) не призводить до достовірного зниження життєздатності кріоконсервованих гепатоцитів, що свідчить про можливіть їх транспортування з використанням сухого льоду. Встановлено гіполіпідемічну дію кріоконсервованих гепатоцитів та кріоконсервованих клітин плодової печінки протягом першого тижня після алогенної трансплантації кролям з експериментальною гіперхолестеринемією. Зазначено, що у випадку плодових клітин на третьому-четвертому тижнях також спостерігаються віддалені, більш виражені, ефекти, а дія кріоконсервованих клітин плодової печінки не обмежується гіполіпідемічними ефектами. Встановлено, що через чотири тижні після трансплантації спостерігається також значна стимуляція ферментативної системи антиоксидантного захисту у печінці реципієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 + Е60*336.9*55 +
Шифр НБУВ: РА331401

Рубрики:

      
15.

Гуща С. Г. 
Патофізіологічні зміни водно-електролітного балансу при початкових порушеннях вуглеводного обміну та принципи їх корекції мінеральними водами в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. Г. Гуща ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено зміни вуглеводного, водно-електролітного обмінів і функції нирок білих щурів у разі моделювання початкової стадії цукрового діабету та можливості корекції виявлених порушень введенням тваринам мінеральних вод протягом 14-ти діб. Показано, що під впливом малих доз алоксану порушується толерантність до глюкози за збереження нормальної її концентрації у крові натще. З'ясовано, що у цьому разі у тварин змінюється водно-електролітний баланс. Порушення функціонального стану нирок виявляється у гіперфільтрації первинної сечі. Встановлено, що профілактичний та лікувальний режим введення тваринам протягом 14-ти діб мінеральних вод нормалізує зсуви вуглеводного та водно-електролітного обмінів і порушення функції нирок. В ефекті корекції експериментальних порушень патогенетичне значення мають: рівень загальної мінералізації вод, кількість біологічно активних сполук в їх складі, у разі застосування мінеральних вод у профілактичному режимі - фон, який виникає під їх впливом до введення діабетогенного фактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.653 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА371037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Зенін В. В. 
Прогностичне значення параметрів метаболізму ліпідів та показників функції нирок у хворих з хронічною серцевою недостатністю та анемічним синдромом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. В. Зенін ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено частоту, ступінь важкості та характеру анемічного синдрому у хворих з хронічною серцевою недостатністю (ХСН), а також особливість перебігу та важкості цієї хвороби за умов різних типів неспецифічних адаптаційних реакцій, різного рівня холестерину, еритропоетину та функції нирок. Встановлено, що наявність анемії у таких хворих супроводжується погіршенням якості життя, перевагою несприятливих (дистрес) адаптаційних реакцій над сприятливими еустрес-реакціями, істотно вищими рівнями креатиніну, сечовини та нижчою швидкістю клубочкової фільтрації, більшою втратою білка та клітин крові з сечею, несприятливим прогнозом щодо безподійного виживання впродовж 1,5 року. У хворих з ХСН на фоні анемії вперше виявлено асоціацію гіпохолестеринемії зі зниженою швидкістю клубочкової фільтрації та перевагою дистрес-реакції над еустресом. Виявлено кореляцію між низьким рівнем холестерину та високим функціональним класом ХСН, зниженою скоротливою здатністю міокарда та розширенням лівих камер серця, підвищенням гострофазових показників запалення на фоні анемії. Вперше встановлено, що холестерин крові прямо пов'язаний з гемоглобіном та обернено з еритропоетином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р411.033 + Р252.653
Шифр НБУВ: РА385658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ляшенко В.П. 
Роль кальцію в структурно-функціональних змінах тканин за умов гіперхолестеринемії: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / В.П. Ляшенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 +
Шифр НБУВ: РА336777

Рубрики:

      
18.

Маргітич В.М. 
Склад жирних кислот за умов патологічних станів та можливість його корекції під впливом N-ацилетаноламінів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.04 / В.М. Маргітич ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Наведено нові дані стосовно біохімічних особливостей порушення складу жирних кислот за умов гострих і хронічних патологічних станів. Установлено, що за умов хронічних патологічних станів у людини (ішемічної хвороби серця, артеріальної гіпертензії, раку щитовидної залози) та щурів (морфінної залежності) зміни у складі жирних кислот відбуваються за певними закономірностями, що інтерпретовано згідно з засадами теорії гомовіскозної адаптації, зокрема, підвищення вмісту поліненасичених жирних кислот PUFA) компенсується зростанням рівня загального / вільного холестеролу, а зниження вмісту моноєнових жирних кислот (MUFA) та PUFA - зниженням рівня загального / вільного холестеролу. Виявлено, що гострі патологічні стани супроводжуються підвищенням рівня вільних і естерифікованих у фосфоліпіди MUFA і PUFA, а також лізо-фосфатидилхоліну, яке однак не компенсується підвищенням рівня загального або вільного холестеролу. Базуючись на результатах дослідження з використанням моделей патологічних станів визначено можливість застосування N-ацилеатаноламінів (NAE) для корекції дисбалансу ліпідів за умов гострої ішемії / реперфузії та морфінної залежності. За цього NAE обумовлює перерозподіл MUFA та PUFA між різними класами ліпідів, а також запобігає деацилюванню фосфатидилхоліну з утворенням лізофосфатидилхоліну та вільних PUFA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 +
Шифр НБУВ: РА338023

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Болотна І.В. 
Структурні перетворення печінки тварин в умовах гіпергідратаційних порушень водно-сольового обміну організму (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / І.В. Болотна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито основні особливості структурної перебудови та порушень вмісту хімічних елементів печінки щурів молодого, зрілого та старечого віку за умов гіпергідратації організму легкого, середнього та тяжкого ступенів, які полягають у зміні морфофункціонального стану гепатоцитів і зниженні їх метаболічної активності. Виявлено залежність структурних змін від ступеня гіпергідратації, яка у тварин різних вікових груп має лінійний характер. Вивчено порушення на органному, клітинному та субклітинному рівнях у печінці щурів за дії змодельованої гіпергідрії. Досліджено можливість застосування мексидолу для корекції структурно-функціональних порушень печінки, спричинених гіпергідратацією організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*334.6 + Е60*731.2 + Р252.656 + Р413.5-29
Шифр НБУВ: РА375621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського