Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (126)Книжкові видання та компакт-диски (144)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П241.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Зубок Т.О. 
Агрохімічна оцінка застосування добрив під огірок на темно-сірому опідзоленому грунті північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Т.О. Зубок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Установлено позитивні зміни поживного режиму темно-сірого опідзоленого легкосуглинкового грунту за умов застосування цих добрив разом з мінеральними. Виявлено їх ефективний вплив на фізіологічні та біохімічні показники рослин огірка. Визначено врожайність та якість даної продукції за використання ВАС та суспендованого добрива "Ріверм" для підживлення. Розраховано показники економічної й енергетичної ефективності цих добрив для огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чабанов А.С. 
Антракноз кавуна та розробка методів створення стійких сортів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 16.01.11 / А.С. Чабанов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.1-5(4Укр) + П241.76-31(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Марютін О.Ф. 
Аскохітоз огірка і агробіологічне обгрунтування заходів обмеження його розвитку у закритому грунті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.Ф. Марютін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено етіологію аскохітозу огірка, визначено поширеність, розвиток, механізм та потенційну шкодочинність даної хвороби, притаманної для умов зимових блокових теплиць і представлену та домінуючу в змішаному фітопатокомплексі. Досліджено форми прояву зазначеної хвороби, зокрема, листкову, стеблову, прикореневу, ураження генеративних органів, які передчасно відмирають і ламаються стебла, розкрито негативний вплив хвороби на кількісні та якісні показники врожаю. Проаналізовано епіфітотійну особливість розвитку хвороби на основі біологічного циклу розвитку ендогенного міцелію, нестатевого пікнідіального Ascochyta cucumeris Fautr. et Roum і статевого плодоношення (Didymella bryoniae (Pass.) Rehm, що формуються епізодично. Розглянуто основне джерело інфекції - уражені рослинні рештки. Доведено, що поширеність і розвиток хвороби залежать від гідротермічного режиму у тепличних спорудах, хімічна дезінфекція рослин та культиваційних споруд і термічне знезараження грунту знижує життєздатність пікнідіального плодоношення збудника аскохітозу на рослинах на 55,3 - 66,6 %. Висвітлено особливості застосування фунгіцидів способами обприскування рослин, унесення їх у тепличний грунт та баковими сумішами з мінеральними добривами, а також виготовлення на їх основі пасти для терапії аскохітозних стеблових некрозів. Визначено напрями боротьби з аскохітозом за допомогою гриба-антагоніста Trichoderma harzianum Rifai способом обприскування рослин огірка та в формі пасти для терапії стеблових некрозів, економічну доцільність застосування фунгіцидів і гриба-антагоніста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-45 + П491.417.1 + П478.139аскохітоз +
Шифр НБУВ: РА343010

Рубрики:

      
4.

Ільїнова Є.М. 
Енергозберігаючі елементи технології виробництва кавуна на продовольчі та насіннєві цілі в лівобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Є.М. Ільїнова ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

З'ясовано закономірності дії добрив як фактора оптимізації мінерального живлення рослин кавуна з урахуванням забезпеченості грунту рухомими поживними елементами для лівобережного Лісостепу України. Обгрунтовано доцільність локального застосування органічних і мінеральних добрив під час вирощування кавуна на чорноземі типовому малогумусовому важкосуглинковому. Виявлено позитивний вплив нових стимуляторів росту "Росток 2МЄ" та "Росток МЄ" на урожайність плодів і насіння. Установлено оптимальну схему розміщення рослин кавуна з урахуванням цілей їх вирощування. Показано позитивну роль дозарювання плодів кавуна стосовно посівних якостей насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.76-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Костанецький П.П. 
Комплекс технологічних елементів і прийомів вирощування дині в степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / П.П. Костанецький ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано комплекс технологічних елементів і прийомів вирощування дині в степу України. Проведено господарсько-біологічну оцінку рослин і плодів різних продовольчих сортів та виділено найбільш урожайні з них (Самарську та Голянку). Визначено необхідні параметри та найбільш придатні сорти до механізованого збирання на насіннєві цілі за фізико-механічними властивостями (Голянку та Інею). Здійснено порівняльний аналіз біоенергетичних показників та економічної ефективності виробнитцва дині залежно від сорту та схем розміщення рослин. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.77-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бритік О.А. 
Метод і результати селекції гетерозисних гібридів кавуна столового: автореф. дис.... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.А. Бритік ; Селекційно-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 16 с. — укp.

Удосконалено метод селекції гетерозисних гібридів кавуна столового на фертильній основі, який передбачає використання материнських форм моноеційного типу, що вільно запилюються з батьківськими формами. Вивчено колекцію та підібрано моноеційні форми, придатні для використання в гетерозисній селекції. Виконано оцінку комбінаційної здатності вихідних форм за урожайністю, скоростиглістю та смаковими якостями плодів. Розроблено оптимальну схему розміщення батьківських форм у насінницькому посіві за умов вільного запилення для одержання високоякісного та недорогого гібридного насіня. Одержано цінну в селекційному відношенні моноеційну лінію МЛК, яку зареєстровано в Національному центрі генетичних ресурсів рослин України Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.76-314 +
Шифр НБУВ: РА366306

Рубрики:

      
7.

Войтович П.С. 
Наукове обгрунтування еколого-гігієнічних вимог до технології вирощування баштанних культур в умовах півдня України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / П.С. Войтович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано нове розв'язання наукової проблеми вирощування екологічно чистої для навколишнього середовища та безпечної для людини продукції баштанних культур. Розроблено еколого-гігієнічні вимоги до технології їх вирощування за умов півдня України. Визначено закономірності формування максимального врожаю високої якості залежно від технології вирощування, внесення добрив різної кількості та їх збалансованості за наявності раціонального поливу. З'ясовано особливості впливу цих технологічних прийомів на біологічну цінність (сухі речовини, цукри, пектини, вітамін C, каротин) і безпеку баштанних культур (вміст нітратів, пестицидів, солей важких металів). Установлено, що запропонована технологія вирощування баштанних культур (кавуна, гарбуза) не впливає на хімічний склад грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.7-4(4УКР) + Р123.813.3 +
Шифр НБУВ: РА329830

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Пузік Л. М. 
Наукове обгрунтування та розробка заходів подовження строків споживання плодів гарбузових рослин: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.15 / Л. М. Пузік ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію розширення періоду споживання плодів гарбузових овочів, основними елементами якої є прийоми одержання раннього врожаю, строки збирання плодів для зберігання, дозарювання плодів дині ендогенним етиленом, зберігання продукції у поліетиленових упаковках, надходження продукції з зони Степу України. Проведено вибір сорту дині та кабачка методом багатокритеріальної оптимізації. Обгрунтовано закономірності нагромадження поживних речовин і зміна їх під час зберігання у плодах гарбузових рослин залежно від особливостей сорту та погодних умов вегетаційного періоду, умов зберігання. Поглиблено комплексні дослідження теплофізичних, фізичних, фізіологічних, структурно-механічних властивостей, морфологічних показників плодів дині, кабачка, огірка. Удосконалено способи зберігання дині, кабачка. Охарактеризовано конкурентоспроможність плодів гарбузових рослин за комплексним показником.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.75-275.6 + Л912.41
Шифр НБУВ: РА375433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Никифорова Л.Є. 
Обгрунтування енергозберігаючих режимів електричного опромінення рослин огірків в умовах захищеного грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Л.Є. Никифорова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способів і пристроїв для підвищення ефективності використання енергоресурсів при вирощуванні рослин огірків в спорудах захищеного грунту. Дослідження впливу світлових режимів показало, що ритмічна світлова дія на резонансній частоті коливань біоелектричної активності рослин стимулює темпи їх росту, процеси коренеутворення і поглинання елементів мінерального живлення. На цій основі розроблені алгоритми і пристрої енергозберігаючого резонансно-періодичного регулювання електричного опромінення рослин в спорудах захищеного грунту з використанням інформації від рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-455,022

Рубрики:

      
10.

Тернавський А.Г. 
Обгрунтування прийомів технології вирощування огірка на вертикальній шпалері у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. нак: 06.01.06 / А.Г. Тернавський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Доведено перевагу строку сівби насіння 25 квітня. Приріст урожайності товарних плодів від застосування раннього строку сівби у порівнянні зі строком 5 травня становив 4,8 - 11,8 т/га. Доведено, що найбільш ефективним мульчуючим матеріалом є чорна поліетиленова плівка, яка створює сприятливі температурні умови у грунті, внаслідок чого у фазу плодоношення рослини вступають раніше та забезпечується більш високий ранній врожай, а також врожайність товарних плодів. Основні результати досліджень пройшли виробниче випробування та рекомендовані для застосування у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356251

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хареба О. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування огірка в плівкових теплицях: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. В. Хареба ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2010. — 22 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено питання овочівництва захищеного грунту. Досліджено біологічні особливості рослин нового сортименту огірка, визначено ефективні способи обробки й оптимальну концентрацію нового комплексного мікродобрива Міком для змочування насіння, обприскування розсади та вегетуючих рослин. Обгрунтовано ефективність застосування біологічного захисту рослин проти хвороб за вирощування гібрідів огірка у зимово-весняній культурозміні. Зазначено, що комплексне застосування біопрепарату та регулятора росту позитивно впливає на розвиток рослин, сприяє зменшенню поширення кореневих гнилей та зниженню інтенсивності їх розвитку, що забезпечує збереження урожаю та покращує якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 + П240.2
Шифр НБУВ: РА377707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Андрощук О.О. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка в зимових гідропонних ангарних теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.О. Андрощук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-314.8-455-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шеметун О.В. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка у плівкових теплицях на соломі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Шеметун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження біологічних особливостей рослин нового сортименту бджолозапильних гібридів <$Eroman F sub 1> огірка вітчизняної селекції для вирощування у плівкових теплицях на соломі. Визначено оптимальний спосіб формування рослин огірка за різних площ живлення у процесі вирощування на соломі. Охарактеризовано питання ефективності використання регуляторів росту рослин для плівкових теплиць на соломі та їх впливу на ріст, розвиток і врожайність огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 +
Шифр НБУВ: РА339023

Рубрики:

      
14.

Бобось І.М. 
Підбір сортименту та агробіологічне обгрунтування елементів технології вирощування кавуна і дині в плівкових теплицях: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.М. Бобось ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень сортименту кавуна та дині й агробіологічно обгрунтовано способи їх вирощування в плівкових теплицях на сонячному обігріві в правобережному Лісостепу України. Виділено цінні сорти та гібриди за господарсько-біологічними ознаками. Відібрано новий матеріал перспективних сортозразків кавуна та дині за скоростиглістю, врожайністю, вмістом сухої розчинної речовини, стійкістю до хвороб і шкідників. Установлено тісні кореляційні зв'язки між ознаками кавуна та дині та їх інформаційну цінність. Визначено рівень економічної ефективності способів вирощування та сортів даних фруктів в плівкових теплицях. Установлено, що у дині та кавуна фенологічні фази розвитку та закладання зародкових органів проходять інтенсивно, на 5 - 6-му етапі органогенезу в розсадний період закладаються майже всі вегетативні органи майбутніх дорослих рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.76-4 + П241.77-4 +
Шифр НБУВ: РА327316

Рубрики:

      
15.

Добрицький О. О. 
Підвищення ефективності технологічного процесу сушіння та розробка конструкції сушарки високовологого насіння баштанних культур: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / О. О. Добрицький ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено розрахункову модель функціонування сушарки високовологого насіння баштанних культур (ВНБК) безперервної дії з диференційованим підведенням тепла до матеріалу, що примусово переміщується. Створено математичну модель процесу сушіння насіння гарбуза в протитечії, яка вперше зв'язує перерозподіл вологи в насінні під дією поступового прогріву внутрішніх шарів насіння до максімально припустимої температури нагріву білкової частки зародка. Встановлено нові закономірності впливу конструктивно-технологічних параметрів такої сушарки ВНБК на ефективність технологічного процесу сушіння насіння гарбуза. Вперше обгрунтовано конструктивно-технологічні параметри запропонованої сушарки з урахуванням енергетичних та якісних показників технологічного процесу сушіння насіння гарбуза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.7-38 + П072.86
Шифр НБУВ: РА385806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Кирюхін С.О. 
Прийоми та елементи ресурсозберігаючої технології вирощування огірків за краплинного зрошення у лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.О. Кирюхін ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Для умов лівобережного лісостепу України виявлено позитивний вплив гідросівби пророщеного насіння, обробленого гумісолом, та некореневих підживлень цим препаратом, поєднання краплинного зрощення з локальним внесенням добрив і проведення фертигацій для формування високого рівня врожайності та якості плодів огірка. Досліджено будову кореневої системи рослин огірка за різних способів зрошення, визначено контур зволоження грунту за умов краплинного зрошення. Визначено кореляційний зв'язок між урожайністю та коефіцієнтами водоспоживання, індексом форми плоду та об'ємом його насіннєвої камери. Розроблено оптимальну схему розміщення та густоти рослин огірка сорту "Джерело" (сортотип Ніжинський) для вирощування за умов краплинного зрошення. Розраховано економічну та біоенергетичну ефективність запропонованих прийомів та елементів технології у порівнянні з базовими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352706

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Томасон Я.Р. 
Селекція ліній дині з маркерними ознаками, жіночим статевим типом та отримання на їх основі гетерозисних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Я.Р. Томасон ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Створено материнські лінії дині з жіночою статтю (Л.20/1,Л.22/1) та маркерними ознаками (кущова жіночого типу, розрізанолистовна лінія, лінія з жовтозеленим листям, кущова розрізанолистовна), які є перспективними для гетерозисної селекції. Проведено їх дослідження за основними селекційно-цінними ознаками. Вивчено чоловічі самозапильні лінії, створені з сортозразків різних еколого-географічних груп. Проведено дослідження перехресного запилення материнських ліній з різними статевими типами. Зазначено, що найбільш перспективними є лінії з жіночою статтю, бо їх перехресне запилення становить більше, ніж 90 %. Доведено можливість використання ліній з маркерними ознаками та моноеційною статтю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.77-314.8
Шифр НБУВ: РА317494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кубрак С.М. 
Удосконалення елементів технології вирощування дині в плівкових теплицях на сонячному обігріві: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.М. Кубрак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень прийомів вирощування дині у плівкових теплицях за умов сонячного обігріву для зони Лісостепу України. Виділено цінні сорти та гібриди за тривалістю вегетаційного періоду, кількістю продукції, урожайністю, стійкістю проти аскохітозу, масою, хімічним складом і дегустаційною оцінкою плодів. Розроблено техніку щеплення та підібрано перспективні підщепи. Установлено кореляційні зв'язки між ознаками дині. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування кращих сортів і гібридів, оптимальних схем розміщення, підщеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.77-455 +
Шифр НБУВ: РА361854

Рубрики:

      
19.

Лавська Н. В. 
Удосконалення елементів технології вирощування огірка в Поліссі України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / Н. В. Лавська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше для сортотипу Ніжинський у Поліссі України досліджено й обгрунтовано ефективність окремих елементів технології вирощування огірка. Встановлено закономірності формування високого рівня врожайності залежно від норм внесення перегною, розміру насіння та прийомів формування та підгортання рослин. Проведено економічне та біоенергетичне оцінювання досліджених елементів технології виробництва огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА374703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського