Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (989)Книжкові видання та компакт-диски (653)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=П213$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трунов О.П. 
Агробіологічне обгрунтування вирощування високоякісного насіння гороху при збиранні методом прямого комбайнування: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.П. Трунов ; Селекц.-генет. ін-т - нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2003. — 17 с. — укp.

За умов Степу України визначено оптимальні терміни збирання методом прямого комбайнування сортів гороху з вусатим типом листка. Досліджено вплив різних термінів їх збирання, десикацію та післядію цих заходів на урожайність, втрати та якість насіння. Вивчено динаміку визрівання насіння сортів гороху з вусатим типом листка. Проведено виробничу перевірку оптимальних термінів прямого комбайнування гороху за умов Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-37 +
Шифр НБУВ: РА325564

Рубрики:

      
2.

Калініченко В.М. 
Агроекологічне обгрунтування впливу кліматичних умов на урожайність та якість зерна сої в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Калініченко ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів системного дослідження впливу агроекологічних факторів на урожайність та якість зерна сої у зоні Центрального Лісостепу України вперше теоретично обгрунтовано доцільність проведення оптимізаційних агротехнічних заходів з урахуванням впливу гідротермічних чинників у процесі вирощування сої різних груп стиглості. Проаналізовано вплив агрокліматичних умов на урожайність та якість зерна сортів сільськогосподарської культури з різною тривалістю вегетаційного періоду та адаптивним властивостями. Визначено сорти сої, оптимальні для вирощування у зоні Центрального Лісостепу за показниками стабільності урожаю, а також кількості та якості зерна. На базі використання методу регресійного аналізу багаторічних даних щодо урожайності сої та якості зерна створено прогнозну модель визначення впливу агрокліматичних умов на біологічний розвиток сортів сої різних груп стиглості з різними періодами вегетації. Створено схему взаємодії основних складових біологічного розвитку сільськогосподарської культури. Вперше з застосуванням методу математичної статистики для обробки результатів довго- та середньотривалих метеорологічних прогнозів побудовано прогнозну модель урожайності та якості різних сортів сої залежно від погодних умов у різні періоди вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-28(4УКР) + П213.6-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337642

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
3.

Худяков О.І. 
Агроекологічне обгрунтування застосування рідких комплексних добрив "Віталист" та "Оазис" при вирощуванні кукурудзи та сої: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.І. Худяков ; Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що РКД Віталист і Оазис виявляють фунгіцидні властивості, істотно впливають на зниження поширення та розвиток хвороб у посівах кукурудзи та сої. Виявлено, що хвороби поширились лише у деяких варіантах, а інтенсивність розвитку є значно меншою, ніж у контрольному варіанті. Доведено зростання врожайності та покращання фізичних, біохімічних і санітарно-гігієнічних показників якості зерна кукурудзи та сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-434 + П213.6-434 +
Шифр НБУВ: РА370966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Москалець В.В. 
Агроекологічні аспекти використання мікробіологічних препаратів на посівах сої: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.В. Москалець ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено можливості застосування мікробних препаратів і мікроелементів на посівах сої та встановлено важливу екологічну роль даних засобів у формуванні сталих агроекосистем. Підтверджено здатність біоагентів біопрепаратів адаптуватися до несприятливих умов навколишнього середовища (за pH грунту дослідної ділянки - 5,0 - 5,5). Обгрунтовано можливість їх використання як альтернативної заміни мінеральних добрив і здатність щодо симбіотичної взаємодії з рослинами сої та позитивно впливати на формування високопродуктивних симбіотичних систем за наявності спонтанної інокуляції грунтових популяцій бульбочкових бактерій за умов північної частини Лісостепу України. Показано, що поєднане застосування ризобофіту та альбобактерину підвищує сумарну кількість зафіксованого протягом вегетації сої молекулярного азоту атмосфери з 66 до 47 кг/га, сприяє збільшенню надземної фітомаси рослин на 49 %, площі листової поверхні на 21 %, урожайності зерна на 8 - 11 %, а вмісту протеїну в ньому на 1,7 - 3,3 %. Виявлено позитивний вплив позакореневого внесення мікроелементів на підвищення урожайності зерна, більш вірогідний приріст якої відбувся у разі застосування біопрепаратів. Мікробні препарати комплексної дії рекомендовано використовувати для створення екологічно безпечних технологій вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 + П213.6-434 +
Шифр НБУВ: РА336219

Рубрики:
 Соя 

      
5.

Ніколаєнко І.В. 
Агроекологічні аспекти вирощування гороху в умовах Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Ніколаєнко ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо повного використання потенційних можливостей симбіотичної системи горох - бульбочкові бактерії. Доведено доцільність застосування для передпосівної обробки насіння гороху високоефективними екологічно безпечними регуляторами росту рослин ДГ-482, бактозолем на фоні інокуляції комплементарним штамом Rhizobium legumiosarum 263 б. Зазначено, що одночасна стимуляція макро- та мікросимбіотів позитивно впливає на ріст, розвиток рослин гороху, процеси фотосинтезу, формування та розвиток симбіотичного апарату. Встановлено, що нітрогеназна активність на дослідних варіантах більш, ніж удвічі перевищувала нітрогеназну активність на контролі. Зроблено висновок, що стимулятори росту в комплексі з бактеріями підвищують вміст відновленого азоту, а співвідношення вуглецю та азоту підтримується на рівні, оптимальному для азотфіксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Овчарук О. В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / О. В. Овчарук ; Подільський державний аграрно-технічний університет. — Кам'янець-Подільський, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Овчарук О.В. 
Агроекологічні заходи реалізації потенціалу продуктивності сортів квасолі звичайної на зерно в умовах південної частини західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.В. Овчарук ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7(4УКР) + П241.17(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шевніков М. Я. 
Агроекологічні основи застосування біологічних, фізичних та хімічних засобів у технологіях вирощування сої в Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.09 / М. Я. Шевніков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми з обгрунтування агроекологічних основ використання біологічних, фізичних і хімічних засобів у технологіях вирощування сої в Лісостепу України. Розглянуту проблему вирішено шляхом застосовування передпосівної обробки насіння сої холодопротектором фумараном. Встановлено, що для одержання врожаю сої на середньо-суглинкових чорноземних і темно-сірих опідзолених грунтах потрібно вносити азотно-фосфорні добрива, проводити обов'язкову інокуляцію насіння ризоторфіном з мікроелементами бором і молібденом. Зазначено, що для підвищення продуктивності сої потрібно застосовувати систему смугового вирощування з кукурудзою. Доведено, що для підвищення продуктивності сої висівати її ранньо- або середньостиглі сорти необхідно із середньостиглими гібридами кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
9.

Бахмат О.М. 
Агротехнічне і екологічне обгрунтування сортової технології вирощування сої в умовах південної частини Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Бахмат ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних способів сівби, удобрення та інокуляції насіння на ріст, розвиток та продуктивність сої. Встановлено оптимальну дозу застосування екограну та мінеральних добрив у припосівному удобренні сої. Проведено порівняльний аналіз ефективності обробки насіння сої ризоторфіном і вермистимом та використання визначених норм мінеральних добрив та екограну. Виявлено сортові особливості рослин сої за динамікою формування фотосинтетичних показників і коефіцієнтів використання фотосинтетично активної радіації за умов південної частини Західного Лісостепу України. Оптимізовано сортову технологію вирощування сої, використання якої забезпечує одержання стабільної врожайності та підвищення якості насіння сої. Встановлено енергетично-економічну доцільність використання удосконаленої технології вирощування сої. Впроваджено у виробництво нові елементи сортової технології вирощування сої сортів Київська 27 та Подільська 1 для господарств різної форми власності, що суттєво підвищує продуктивність сільськогосподарської культури за умов південної частини Західного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337177

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
10.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Грищенко О.В. 
Агрохімічна оцінка довготривалого використання добрив та ризогуміну при вирощуванні гороху в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.04 / О.В. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого застосування мінеральних добрив і комплексного мікробіологічного препарату ризогуміну на показники родючості, мікробіологічний стан грунту, продуктивність і якість зерна гороху інтенсивних сортів. З'ясовано, що тривале застосування мінеральних добрив під горох інтенсивних сортів Мадонна та Інтенсивний 92 у сівозміні забезпечує одержання у зоні Правобережного Лісостепу України 5,0 - 6,0 т/га зерна гороху вищої якості. Встановлено, що тривале використання добрив під інтенсивні сорти гороху у сівозміні збільшує біологічну азотфіксацію. Виявлено, що обробка насіння гороху комплексним мікробіологічним препаратом ризогумін без та з використанням добрив підвищує азотфіксацію гороху. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив і ризогуміну під інтенсивні сорти гороху на лучно-чорноземному карбонатному легкосуглинковому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-434(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кобилецька М.С. 
Адаптація рослин кукурудзи та сої до токсичної дії іонів кадмію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / М.С. Кобилецька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-275.9 + П213.6-275.9 +
Шифр НБУВ: РА325560

Рубрики:
 Соя 

      
13.

Булавенко Л.В. 
Біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.В. Булавенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено біологічні властивості фосфатмобілізуючих бактерій і їх вплив на формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. Виділено та відібрано перспективні штами фосфатмобілізуючих бактерій, які запропоновано для виготовлення бактеріальних препаратів комплексної дії. Досліджено здатність виділених бактерій мінералізувати органічні та розчиняти важкорозчинні неорганічні сполуки фосфору. Вивчено залежність фосфатазної активності B.subtilis 5 від температури, pH середовища, стадії розвитку культури, вмісту катіонів деяких металів та неорганічного фосфату. Виявлено стимулюючий вплив на фосфатазну активність B.subtilis 5 природних глинистих мінералів монтморилоніту і палигорськіту, які є компонентами багатьох типів грунтів. У вегетаційних дослідах встановлено, що бактеризація насіння сої штамами Bradyrhizobium japanicum, фосфатмобілізуючими бактеріями роду Bacillus, а також бактеріями роду Azotobacter, супроводжується збільшенням кількості нормально сформованих проростків, а також значним стимулюванням формування бобово-ризобіального симбіозу у рослин сої. На підставі одержаних результатів відібрано нові мікробні композиції, перспективні для вирощування сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П058.1 + Е422.25 + П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА329735

Рубрики:
 Соя 

      
14.

Неїлик М.М. 
Біологічні особливості амброзії полинолистої та хімічні заходи її знищення в агроценозах сої Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.13 / М.М. Неїлик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористув. України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України встановлено особливості росту амброзії полинолистої в агроценозах культур з різною фітоценотичною конкурентною здатністю, формування її насіннєвої продуктивності, негативний вплив кореневих виділень на проростання насіння культурних рослин. Визначено позитивну роль теплої та холодної стратифікації під час виведення насіння амброзії із фізіологічного стану спокою. Розроблено й екологічно обгрунтовано заходи хімічного контролювання амброзії в агроценозах сої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.789.9 амброзія полинолиста + П213.6-467 +
Шифр НБУВ: РА364640

Рубрики:

      
15.

Гойсюк Ю.В. 
Вдосконалення агротехнічних заходів вирощування кормових бобів в умовах південно-західної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.В. Гойсюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень розроблено нову енергоощадну технологію вирощування кормових бобів, яка грунтується на біоенергетичному аналізі ефективності виробництва. Встановлено оптимальні строки сівби, норми висіву насіння та дози мінеральних добрив з метою формування максимально можливого врожаю даної сільськогосподарської культури. Розроблено ефективні заходи щодо захисту рослин від шкідників. Запропоновано агротехнічні заходи, що дозволили підвищити якісні показники та енергетичну поживність зерна кормових бобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.2-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
17.

Ситніков Д.М. 
Взаємозв'язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Д.М. Ситніков ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що за умов ефективної взаємодії макро- та мікросимбіотиків існує прямий взаємозв'язок між азотфіксацією кореневих бульбочок сої та лектиновою активністю виділених з них білків, що доводить важливу роль гемаглютинувальних білків у функціонуванні симбіотичного апарата. За неефективного симбіозу незначному рівні азотфіксації відповідає низька або така, що знижується в онтогенезі, лектинова активність у больбочках. Уперше показано, що зміна показників інтенсивності фотосинтезу за умов різного забезпечення рослин сої мінеральним і біологічним азотом супроводжується зміною гемаглютинувальної активності білків у листках. З'ясовано, що ефективна робота симбіотичного апарата більшою мірою стимулює інтенсивність фотосинтезу листків сої, ніж внесення в субстрат вирощування рослин повної норми мінерального азоту. На підставі одержаних даних доведено наявність не лише трофічних, але й регуляторних властивостей взаємозв'язків між азотфіксацією та фотосинтезом. Виявлено, що інкубація бульбочокових бактерій з гомологічним лектином позитивно впливає на симбіотичні властивості активного штаму Bradyrhizobium japonnicum 634б, а також фізіологічний стан рослини-хазяїна і, навпаки, виявляє супресорну дію на симбіотичні системи, утворені за участі неактивного штаму ризобій B. japonicum 604б. Уперше показано, що стимулювальний вплив рослинного лектину на симбіотичні властивості ризобій і ефективність симбіозу обмежується кількістю мінерального азоту у середовищі вирощування рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА350451

Рубрики:
 Соя 

      
18.

Коруняк О.П. 
Вихідний матеріал для селекції сортів сої харчового напряму для умов лісостепової та степової зон України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.П. Коруняк ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Вивчено існуючий та охарактеризовано новий вихідний матеріал для використання у селекції сортів сої харчового напряму, придатних для вирощування за умов Лісостепу та Степу України. Наведено результати трирічного (2001 - 2003 рр.) вивчення колекційних сортозразків даної культури у даному регіоні за тривалістю вегетаційного періоду та його залежністю від місця вирощування. Виділено форми з низькою реакцією на тривалість світлового періоду. Установлено кореляційні зв'язки тривалості періодів вегетаційного та "сходи - цвітіння" з продуктивністю й ознаками, що її визначають. Проаналізовано мінливість основних господарсько-цінних ознак. Вивчено біохімічний склад насіння колекційних сортозразків сої, виділено форми, що рекомендуються для використання у її селекції з метою одержання покращеного біохімічного складу насіння. За методом штучної гібридизації створено цінний вихідний матеріал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341262

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
19.

Скоромний С.В. 
Вплив біотичних факторів і технологічних прийомів на формування різноякісного насіння сої в умовах північно-східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.В. Скоромний ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Вперше для умов північно-східного Лісостепу України встановлено закономірності формування різноякісного насіння сої. Визначено ступінь різноякісності насіння за розмірами та масою. Виявлено зв'язок лінійних параметрів насіння з його продуктивністю. Встановлено залежність формування різноякісного насіння сої від комплексу погодних умов, властивостей сорту, а також технологічних факторів. Визначено вплив зменшення ширини міжрядь у разі стільникового та рядкового способів сівби сої на продуктивність рослин. Вперше запропоновано проводити сортування насіння за пружністю, а також здійснювати його вогневу й озонову обробку з метою підвищення врожайних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-374(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351044

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
20.

Квасніцька Л.С. 
Вплив бобових культур на продуктивність короткоротаційних сівозмін та родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.01 / Л.С. Квасніцька ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірність впливу бобових культур на продуктивність сівозмін, наведено оцінку родючості грунту залежно від сівозмінного чинника, встановлено параметри надходження біологічного азоту у системі сівозмін за рахунок азотфіксації. Проведено порівняльну економіко-енергетичну оцінку сівозмін. Встановлено, що серед короткоротаційних сівозмін найпродуктивнішою на чорноземах опідзолених є зерно-просапна з 80 % зернових, з них 20 % сої, та 40 % просапних, де вихід кормових одиниць з 1 га ріллі становив 11 т, а зернових - 8,66 т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-41 + П141.8 + П032.62
Шифр НБУВ: РА374301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського