Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (252)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (207)
Пошуковий запит: (<.>U=П00$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Вдовиченко А.В. 
Агроекологічне обгрунтування створення та експлуатації спеціальних сировинних зон: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / А.В. Вдовиченко ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему одержання високоякісних екологічно безпечних продуктів дитячого та дієтичного харчування. Розроблено методику визначення відповідності сільськогосподарських угідь вимогам спеціальних сированних зон (ССЗ) для вирощування сировини, придатної для виготовлення продуктів дитячого харчування на регіональному та локальному рівнях. Визначено території, придатні для створення ССЗ у Київській області. Проведено оцінювання сільськогосподарських підприємств щодо відповідності статусу ССЗ. Розроблено структуру екологічного паспорта ССЗ. З метою проведення контролю за експлуатацією ССЗ розроблено процедуру екологічного аудиту. З використанням даної процедури проведено екологічний аудит сільськогосподарських підприємств Київщини. Відповідно до визначених вимог щодо експлуатації ССЗ встановлено вимоги до технологій виробництва сільськогосподарської продукції в ССЗ. Створено електронну базу технологій виробництва сільськогосподарської продукції у ССЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360278

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Матвійчук Л. А. 
Екологічна оцінка осушених біогеоценозів Західного Полісся України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. А. Матвійчук ; НАН України, Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в регіоні Західного Полісся України проведено комплексне екологічне обстеженя постмеліорованих природних біогеоценозів і агрокомплексів. Встановлено процеси деградації в структурі біогеоценозів, зміни складу й продуктивності рослинних угруповань регіону. Досліджено типи деградації грунтів на осушених територіях, у т.ч. переосушення, декальцинація, дегуміфікація, окарбоначення, озалізнення, вторинне заболочення, радіаційне забруднення, ерозія. Аналіз росту деревних порід засвідчив різке зниження приростів головних лісотвірних порід та виникнення малопродуктивних похідних угруповань на осушених площах. Доведено, що осушення р.Прип'ять негативно вплинуло на Шацький національний природний парк. Встановлено закономірності виникнення та поширення деградаційних процесів на осушених площах. Запропоновано нові методи оцінювання стану деградації та забрудненості агрокомплексів, що є науковою основою проведення моніторингу постмеліоративних територій. Установлено взаємозв'язок між показниками деградації грунтів і продуктивністю сільськогосподарських культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.3(4УКР) + П063(4УКР3) + П00(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА380620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Гриник І.В. 
Збалансований розвиток агроекосистем на прикладі Чернігівської області: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Гриник ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розроблено методику створення стійких агроекосистем на базі використання природоохоронної концепції та методів біологічного (органічного) землеробства на прикладі Чернівецької області. Відзначено, що впровадження нових екологобезпечних заходів ведення сільського господарства забезпечує стійке виробництво якісної продукції рослинництва та тваринництва за мінімальних витрат енергетичних і матеріальних ресурсів. Встановлено основні напрямки екологобезпечного використання землі, впровадження яких срияє призупиненню деградаційних процесів у грунті. Розроблено рекомендації щодо екологобезпечних сівозмін, що сприяють підвищенню більш як на 10 % продуктивності картоплярської, льонарської та зернової галузей, а також покращенню кормовиробництва. Показано, що використання екологобезпечних технологій сприяє оптимізації росту та розвитку рослин, покращенню їх якості за рахунок утворення сприятливих умов живлення, знищення бур'янів і активізації життєдіяльності біоти грунту. Розроблено еколого-економічні заходи розвитку та підвищення ефективності переробної галузі. Наведено економічну оцінку ведення фермерського господарства на Чернігівщині та розроблено рекомендації щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4(4УКР-4ЧЕР) + П00(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА339400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тараріко Ю.О. 
Наукові основи формування моделей сталого розвитку агроекосистем в Лісостепу та Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.О. Тараріко ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано напрямки інтенсифікації сільськогосподарського виробництва на засадах біологізації агротехнологій, оптимізації кругообігу біогенних елементів, регулювання трансформації органічної речовини, відтворення родючості та енергетичного стану грунтів в агроекосистемах. Визначено фактори керування родючістю дерново-підзолистого грунту, чорнозему опідзоленого та чорнозему типового у разі тривалого застосування органічних, мінеральних та органічно-мінеральних систем удобрення. Розкрито закономірності трансформації органічної речовини, напрямки біологічних процесів і динаміки вмісту гумусу у грунті залежно від співвідношення вуглецю й азоту за різних систем удобрення у зерно-картопляних і зерно-бурякових сівозмінах. Встановлено енергетичну компоненту грунтів у загальному балансі енергії за мінеральних, органічних та органо-мінеральних систем удобрення. Висвітлено умови ефективного використання антропогенної енергії та підвищення окупності ресурсів промислового походження в агроекосистемах. Наведено інтегровані критерії та показники оцінки енергетичної ефективності та сталості агроекосистем з метою запобігання непродуктивним втратам енергії, органічної речовини та біогенних елементів. Формалізовано виявлені закономірності, технологічні процеси та окремі блоки агроекоситеми, розроблено алгоритми та комп'ютерний інформаційно-обчислювальний комплекс "Агроекосистема" для розробки екологічно збалансованих моделей агроекосистем із заданим рівнем продуктивності, енергетичної та економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Борщевська І. М. 
Оцінка екологічного стану агроекосистем у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент": автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. М. Борщевська ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичні підходи до оцінювання екологічного стану агроекосистем у зоні впливу підприємства ВАТ "Волинь-Цемент" шляхом визначення рівнів забруднення важких металевих грунтів, рослинницької, тваринницької продукції та питної води. Досліджено ушкодження рослин 30-ти видів за тест-системою "Стерильність пилку рослин-біоівдикаторів" у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент" і проаналізовано рівні захворюваності населення. Вдосконалено процес формування геохімічної аномалії за розою вітрів і системи локального моніторингу агросфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00 + Л455 н63
Шифр НБУВ: РА380934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Люльчик В.О. 
Оцінювання стану агросфери за індикаторами соціоекологічного розвитку (на прикладі Рівненської області): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.О. Люльчик ; УААН, Ін-т агроекології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стан соціоекологічного розвитку агросфери Рівненщини на основі індикаторів сталого розвитку. Формалізовано підходи до розрахунку інтегральних показників соціоекологічного розвитку районів і регіону методом багаторівневого агрегування базових позитивних і негативних індикаторів у показники вищого ієрархічного рівня. Удосконалено методологію розрахунку індексів розвитку соціальної й екологічної підсистем району та регіону з застосуванням як орієнтирів сталості розвитку максимальних і мінімальних величин відповідних індикаторів регіонального рівня та нормативних величин. Вперше розроблено систему вивчення динаміки та прогнозування інтегрального індексу сталого розвиту агросфери районів і регіону з використанням принципів статистичного аналізу. Удосконалено наукові основи розробки картосхем за інтегральними показниками, які використовуються для візуального визначення соціального й екологічного стану, а також для показника сталості розвитку будь-якого району та області в цілому, прийняття необхідних управлінських рішень з метою покращання ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР-4РІВ) + Е0*801.4(4УКР-4РІВ) +
Шифр НБУВ: РА362464

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нагорнюк О.М. 
Соціально-екологічні фактори та їх роль у формуванні збалансованого розвитку агросфери (на прикладі Житомирської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.М. Нагорнюк ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано необхідність проведення соціально-екологічних досліджень у сфері АПК України як важливого фактора його гармонійного розвитку, встановлено доцільність включення підсистеми соціально-економічного моніторингу до системи комплексного державного екологічного моніторингу. Проведено аналіз рівня екологічноі освіти та культури сільського населення у Житомирській області, визначено нові підходи та шляхи його підвищення з урахуванням регіональних умов. Розроблено схему та методику проведення соціально-екологічного моніторингу агросфери. Запропоновано методи та засоби удосконалення процесу екологізації сільськогосподарської діяльності та підвищення ефективності аграрної екологічної політики на Житомирщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00(4УКР) + С5*63*333.641 +
Шифр НБУВ: РА331652

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Онопрієнко В. П. 
Теоретико-методичні засади екологічної підготовки фахівців сільського господарства: автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / В. П. Онопрієнко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 44 с. — укp.

Розглянуто питання оновлення змісту екологічної освіти, наведено методику формування екологічних цінностей, їх локалізація в свідомості та поведінці студентів аграрних університетів. Розроблено технологію екологічної підготовки фахівців сільського господарства у процесі вивчення дисциплін екологічного спрямування та модель екологічної підготовки фахівців сільського господарства у процесі вивчення дисциплін екологічного спрямування. Проведено дослідження та прогнозування особливостей здійснення екологічної освіти в аграрних університетах, показано реалізацію компетентнісного підходу до екологічної підготовки фахівців сільського господарства. Розглянуто проблему управління якістю екологічної підготовки фахівців сільськогосподарського профілю, висвітлено компетентність керівництва й участь студентського самоуправління. Показано місце та роль професійної практики в навчальному плані аграрного університету та статус в ній екологічної складової. Розкрито мету, основні завдання та методи забезпечення екологічної складової практичної підготовки студентів аграрних університетів. Розглянуто поняття "андрагогікаФ (освіта дорослих) у сучасній філософській та педагогічній літературі, розкрито функції андрагогіки та наведено її структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського