Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (228)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (57)
Пошуковий запит: (<.>U=Л455$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Наумов О.С. 
Алітосульфоферитні клінкери і спеціальні цементи з їх застосуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.С. Наумов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено кінетику синтезу алітосульфоферитних клінкерів та визначено емпіричні енергії активації різних стадій процесу. Проаналізовано вплив природи залізовмісного компонента на режими випалу алітосульфоферитних сировинних сумішей та фазові співвідношення у продуктах випалу. Обгрунтовано оптимальні співвідношення портландцементного, алітосульфоферитного клінкерів і гіпсу в цементних композиціях, що мають спеціальні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.071 + Л458.3
Шифр НБУВ: РА319721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пєскова Н. П. 
Барієвмісні сульфоферитні клінкери і цементи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / Н. П. Пєскова ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено співіснування мінералів, наявність яких забезпечує одержання в'яжучих композицій з заданими спеціальними властивостями. Розроблено методику розрахунку складу сировинних сумішей для одержання барієвмісних сульфоферитних клінкерів заданого мінералогічною складу, вивчено кінетику та послідовність мінералоутворення у разі їх синтезу. Визначено технологічні параметри випалу сировинних сумішей для одержання барієвмісних сульфоферитних клінкерів заданого мінералогічного складу, а також підібрано склад цементів з використанням барієвмісних сульфоферитних клінкерів з метою одержання радіаційно-захисних безусадочних і розширювальних цементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455
Шифр НБУВ: РА384312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дрималик А.С. 
Безгіпсові портландцементи з органо-мінеральними додатками для сухих будівельних сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / А.С. Дрималик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано та експериментально доведено можливість використання безгіпсових портландцементів з органо-мінеральними додатками для сухих будівельних сумішей різного функціонального призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-35 +
Шифр НБУВ: РА335948

Рубрики:

      
4.

Бугайов В.О. 
Властивості та технологія корозійностійких тампонажних цементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.О. Бугайов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2006. — 17 с. — укp.

Встановлено закономірності направленого формування просторової кристалічної структури цементної матриці тампонажного розчину, що забезпечується за рахунок введення до складу цементу хімічно активних компонентів, які утворюють з клінкерними мінералами важкорозчинні кристалогідрати. Вперше визначено умови забезпечення корозійної стійкості розроблених тампонажних цементів на основі нікелевих шлаків за рахунок виключення впливу сульфатної сірки за умов дії сірководневого середовища й утворення в незначній кількості важкорозчинних сульфідів, які відкладаються в поровому просторі й додатково кольматують та ущільнюють структуру цементного каменю тампонажних розчинів. Доведено, що експлуатаційні характеристики матеріалу забезпечуються комплексом структурних особливостей тампонажної цементної матриці на основі нікелевих шлаків, які полягають в утворенні низькоосновних гідросилікатів кальцію й відсутності вільних оксидів під час твердіння з хімічними активізаторами за умов підвищених температур і тиску, а також у відсутності розчинних гідроалюмінатів кальцію, які призводять до руйнування цементного каменю за сульфатної корозії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.33-3 +
Шифр НБУВ: РА344937

Рубрики:

      
5.

Пузенко Д.М. 
Вплив викидів цементного виробництва на стан агроекосистем Передкарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Д.М. Пузенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

На прикладі агроекосистем Передкарпаття, що знаходяться у зоні впливу підприємства з виробництва цементу проведено комплексну екологічну оцінку забруднення території викидами кальцієвмісного пилу. Досліджено кількісні та якісні особливості викидів підприємства, їх вплив на нагромадження важких металів (Mn Zn Pb, Cd, Ni, Co, Cr) автотрофним компонентом агроекосистем. З'ясовано, що за мірою віддалення від джерела забруднення у рослинах відбувається підвищення нагромадження Mn, Cr, Pb, Zn. Змодельовано вплив цементного пилу на якість і кількість продукції рослинництва. Виявлено, що у разі використання цементного пилу як мінерального добрива відбувається підвищення у бульбах картоплі та коренеплодах буряків вмісту Cd, Cr, Cu, Ni, Zn, Pb у порівнянні з контролем. Вивчено територіальний і профільний розподіл важких металів у грунтовому покриві території індустріального впливу, проаналізовано еколого-геохімічну стійкість грунтів території до техногенного забруднення. Відзначено, що низький вміст фізичної глини й органічної речовини у грунті обумовлюють високу рухомість важких металів (рухомі форми складають 25 - 56 % від валового вмісту). Оцінено вплив промислового підприємства на якість питної води, рослинницької та тваринницької продукції, стан здоров'я населення регіону. Виявлено перевищення ветеринарно-санітарних нормативів вмісту Mn і Cr у кормах, перевищення ГДК вмісту Pb у молоці корів і питній воді. Здійснено комплексну оцінку екологічної ситуації та обгрунтовано критерії якості довкіля у зоні впливу підприємства, що виробляє цемент. Зроблено висновок, що досліджену територію можна розглядати як зону екологічного ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455 н632 +
Шифр НБУВ: РА338214

Рубрики:

      
6.

Алі Ноаман Халід Хуссейн 
Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Алі Ноаман Халід Хуссейн ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фазовий склад продуктів гідратації клінкерних мінералів, що утворюються після конденсаційного зволоження в ущільнених системах у разі подальшого зберігання за нормальних умов. Визначено послідовність перетворення кремнекисневих радикалів гідросилікатів у разі зростання міцності каменя. На підставі результатів експериментальних фізико-хімічних методів досліджень та термодинамічного аналізу одержано кількісні характеристики гідратації портландцементного клінкеру та цементу за умов застосування різних комбінацій конденсаційного зволоження та ущільнення. Розроблено основи двох енергоощадних способів одержання виробів з цементу або бетону, що мають високі показники міцності та витривалості проти сульфатної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5
Шифр НБУВ: РА317464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ісам Абдель Халім Асад Юсеф 
Дослідження зміцнення цементного каменя для прогнозування властивостей в'яжучого: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Ісам Абдель Халім Асад Юсеф ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. табл. — укp.

Визначено математичну модель зміцнення цементного каменя, яка відповідає фізико-хімічному змісту механізмів утворення первинної та вторинної структури тверднення. Досліджено пружні властивості стандартних цементних розчинів під час тужавіння. Установлено кількісний зв'язок між кривими зміцнення стандартних цементних розчинів та мінералогічним складом клінкера. Розроблено новий оперативний спосіб прогнозування активності портландцементного клінкера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5 +
Шифр НБУВ: РА326178

Рубрики:

      
8.

Абдо Ахмед Хамед Алі 
Дослідження клінкероутворення при випалюванні вапняно-полевошпатних сировинних сумішей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Абдо Ахмед Хамед Алі ; Український держ. хіміко-технологічний ун-т. — Д., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.071-1
Шифр НБУВ: РА303693

Рубрики:

      
9.

Врейкат Абдель Кхалех Ібрагім 
Дослідження та розробка засобів обезпилювання на цементних заводах Йорданії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Врейкат Абдель Кхалех Ібрагім ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 1999. — 17 с. — укp.

Містяться теоретичні дослідження інерційного осадження у вихрових пиловловлювачах у залежності від початкової концентрації пилу і його дисперсності, а також результати експериментальних досліджень. Установлено раніше невідомий вплив кута нахилу сопел вторинного газу й лопаток завихрювача, а також відношення вторинного газу (повітря) до первинного на збільшення ефективності пиловловлювання. Здійснено промислове впровадження вихрових пиловловлювачів з кутом установлювання сопел вторинного газу 25-27 градусів, лопаток завихрювача 45 градусів і відношення вторинного газу до первинного 0,6 у цеху готової продукції. Впровадження вихрових пиловловлювачів дозволило нормалізувати умови праці за пиловим чинником у цеху готової продукції і вирішити ресурсозберігаючу задачу шляхом повторного використання зловленого цементного пилу у виробництві. Економічний ефект, отриманий за рахунок цього, склав 13150 доларів США на рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-43

Рубрики:

      
10.

Іванов А.М. 
Наукове обгрунтування та створення високоефективних процесів подрібнення в помольному агрегаті з трубним млином на принципі селективності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / А.М. Іванов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 42 с. — укp.

Досліджено науково-практичну проблему підвищення ефективності роботи помольного агрегата з трубним млином за рахунок теоретичного обгрунтування та створення високоефективних процесів на підставі вивчення головних комплексних факторів: раціонального попереднього подрібнення у різних його видах, енергоадаптованого та пульсуючого режимів роботи молольних тіл та ізошвидкісної структури потоку подріблювального матеріалу з використанням принципу селективності. Визначено максимальний розмір часток матеріалу, що подається в млин, науково обгрунтовано доцільність подачи крупки після сепаратора на визначені ділянки усередині першої камери млина. Уперше розкрито засади енергоадаптованого в подовжньому та пульсуючого в поперечному перерізах млина режиму роботи молольного завантаження, що дозволяє вибирати раціональні схеми футерівок і форму корпуса млинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.074-51 +
Шифр НБУВ: РА342780

Рубрики:

      
11.

Михайленко 
Нечітка система управління процесом виробництва клінкера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Владислав Сергійович Михайленко ; Одеський національний політехнічний ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.071-5-05
Шифр НБУВ: РА348518

Рубрики:

      
12.

Новицький Ю. Л. 
Низькоенергоємні цементи, модифіковані комплексними поліфункціональними добавками: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / Ю. Л. Новицький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено розв'язання актуальних проблем в цементній промисловості, пов'язаних зі зниженням енергоємності цементного виробництва. Розглянуто розробку змішаних цементів з пониженим вмістом клінкерної складової, модифікованих домішками пластифікувально-прискорювальної дії. Встановлено вплив пластифікаторів нового покоління на властивості сировинних цементних шламів. Досліджено властивості портландцементного клінкеру, випаленого на газі й альтернативних паливах. Проведено оптимізацію складів низькоенергоємних модифікованих змішаних цементів. Встановлено закономірності процесів їх гідратації. Розглянуто будівельно-технічні властивості модифікованих змішаних цементів і бетонів на їх основі. Обгрунтовано раціональні області використання та визначено техніко-економічну й екологічну ефективність їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-3
Шифр НБУВ: РА371304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Борщевська І. М. 
Оцінка екологічного стану агроекосистем у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент": автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. М. Борщевська ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано науково-методичні підходи до оцінювання екологічного стану агроекосистем у зоні впливу підприємства ВАТ "Волинь-Цемент" шляхом визначення рівнів забруднення важких металевих грунтів, рослинницької, тваринницької продукції та питної води. Досліджено ушкодження рослин 30-ти видів за тест-системою "Стерильність пилку рослин-біоівдикаторів" у зоні впливу ВАТ "Волинь-Цемент" і проаналізовано рівні захворюваності населення. Вдосконалено процес формування геохімічної аномалії за розою вітрів і системи локального моніторингу агросфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П00 + Л455 н63
Шифр НБУВ: РА380934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гоц 
Підвищення точності вимірювання температури за випроміненням поверхні обертових об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Наталія Євгенівна Гоц ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.5-51-01 + Л455.071-517-01
Шифр НБУВ: РА327886

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Коробко О.О. 
Підвищення тріщиностійкості цементних композицій для ремонту будівельних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.О. Коробко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість керування початковими об'ємними зміненнями під час твердіння, а також початковими об'ємними деформаціями та властивостями цеметного каменю шляхом введення до складу в'яжучого кварцового наповнювача різної кількості та питомої поверхні. Запропоновано механізми початкової організації структури цементних композицій залежно від складу їх вихідних часток. Встановлено кількісні значення та досліджено кінетику виявлення об'ємних змінень твердіючих клінкерних мінералів, штучно синтезованих на їх основі полімінеральних систем різних за складом та цементними композиціями. Розглянуто вплив кількості та питомої поверхні кварцового наповнювача на початкові об'ємні деформації, в'язкість руйнування та міцність цементного каменю. Проаналізовано вплив зниження об'ємних змінень твердіючих цементних композицій на покращання їх властивостей. Визначено оптимальні склади цементного в'яжучого, які забезпечують одержання матеріалів з підвищеною тріщиностійкістю та зниженою матеріалоємністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н325 + Л455-106
Шифр НБУВ: РА320298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Ковальчук О.Ю. 
Пінобетон з підвищеними термомеханічними властивостями на основі лужного портландцементу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Ю. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання пінобетону з підвищеними термомеханічними властивостями на основі лужного портландцементу для теплової ізоляції високотемпературного устаткування. Установлено взаємозв'язок між компонентним складом, умовами твердіння, фазовим складом новоутворень після гідратації та дегідратації та властивостями штучного каменю на основі лужних портландцементів з використанням алюмосилікатних модифікаторів різних видів. Вивчено вплив піноутворювачів різних функціональних груп на експлуатаційні та термомеханічні властивості лужного портландцементу. Досліджено можливість стабілізації усадкових деформацій за рахунок використання жаростійкого наповнювача - меленого шамоту (у вигляді дрібного наповнювача та тонкомеленому). Установлено можливість створення неавтоклавних лужних пінобетонів за "баротехнологією", що уможливлює створення монолітних ізоляційних конструкцій з підвищеними показниками жаро- та вогнестійкості. Досліджено вплив різних технологічних факторів на експлуатаційні та термомеханічні властивості пінобетонів на основі баротехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.7 + Л455-1 +
Шифр НБУВ: РА361608

Рубрики:

      
17.

Марущак У.Д. 
Пластифіковані портландцементи з високою міцністю в ранньому віці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / У.Д. Марущак ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні основи одержання пластифікованих портландцементів (ПП) з високою міцністю в ранньому віці шляхом модифікування комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії на основі поверхнево-активних речовин і високорозчинних електролітів - натрію тіосульфату та роданіду та встановлено закономірності їх структуроутворення та тверднення, в тому числі за понижених умов додатніх і від'ємних температур. Досліджено фізико-хімічні особливості гідратації та тверднення портландцементних систем у присутності додатків-модифікаторів, що вирішує проблему одержання ПП з високою міцністю в ранньому віці завдяки направленому формуванню мікроструктури цементного каменю. Установлено оптимальні склади модифікованих портландцементів з покращеними експлуатаційними властивостями та показано ефективність їх використання у процесі монолітного бетонування, в тому числі за різних температурних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.42 +
Шифр НБУВ: РА325475

Рубрики:

      
18.

Мазурак О.Т. 
Портландцементи з комплексними модифікаторами на основі полікарбоксилатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Т. Мазурак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше показано синергізм дії додатків полікарбоксилатів з високорозчинними електролітами та їх компатибільність у портландцементних системах, а також доцільність їх застосування з метою одержання бетонів з високими експлуатаційними характеристиками. Розкрито закономірності взаємозв'язку між реологічними властивостями та стабільністю цементних систем за присутності полікарбоксилатів. Визначено основні принципи розробки суперпластифікованих портландцементів з комплексними модифікаторами поліфункціональної дії на основі полікарбоксилатів. Установлено область їх оптимальних складів, що забезпечують задану ранню та марочну міцність. Визначено поверхневий натяг і значення електрокінетичного потенціалу портландцементних систем без додатків, з полікарбоксилатами та комплексним модифікатором. Виявлено високу поверхневу активність полікарбоксилатних естерів, що сприяє процесам дефлокуляції у даних системахдля одержання щільної мікроструктури цементного каменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-34 +
Шифр НБУВ: РА341722

Рубрики:

      
19.

Будегдег К. 
Розробка та дослідження фізико-хімічних моделей реакцій клінкероутворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / К. Будегдег ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Одержано та досліджено фізико-хімічні моделі синтезу портландцементного клінкеру з різних мінеральних композицій, що відповідають найбільш поширеним варіантам промислових сировинних сумішей, в складі яких використовують вапняки, глину, пісок, хімічні та металургійні шлаки. Виконано ентальпійний аналіз загальних та базісних реакцій клінкероутворення з сировинних сумішей різного мінерального складу. Побудовано фазові діаграми накопичення та витрачення продуктів синтеза у разі випалювання модельних сировинних сумішей. Розроблено математичну модель для прогнозування стандартної міцності портландцементів за показниками фізичного стану клінкера та визначено, що збільшення потенціалу Гіббса клінкеру пропорційне зростанню міцності відповідного цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.071
Шифр НБУВ: РА318442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Вафа Дердер 
Розробка та дослідження фізико-хімічної моделі синтезу портландцементного клінкеру з полімінеральної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Вафа Дердер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Уперше одержано й експериментально обгрунтовано фізико-хімічну модель синтезу портландцементного клінкеру і полімінеральної сировинної композиції, яка містить магнієвий монтморилоніт, мусковіт, польові шпати та гіпс. Виявлено тепловий ефект клінкероутворення з означених сировинних матеріалів і теплові ефекти базисних хімічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455.071-32 +
Шифр НБУВ: РА334297

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського