Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2353)Журнали та продовжувані видання (2791)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7КАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Марисюк К.Б. 
Виникнення, розвиток та функціонування парламенту Канади (1647 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.Б. Марисюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення інституту парламентаризму на території сучасної Канади. Проаналізовано етапи розвитку представницьких інституцій, окреслено функції палат парламенту. Охарактеризовано правовий статус основних посадових осіб і комісій парламенту Канади. Надано рекомендації щодо використання досвіду функціонування канадського парламенту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-1
Шифр НБУВ: РА315497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Василенко І.В. 
Виховання громадянськості студентів засобами самоврядування у вищих навчальних закладах Канади: автореф. дис ... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.В. Василенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено місце та роль студентського самоврядування у ВНЗ Канади. Відзначено, що основна мета виховання громадянських якостей засобами самоврядування полягає у формуванні та розвитку громадянськості як соціальної цінності, інтегративної якості особистості, переконаної у непорушності конституційних прав і свобод. Проведено ретроспективний аналіз генезису поняття "громадянськість", здійснено систематизацію теорій щодо виховної потенціальності студентського самоврядування як невід'ємної складової демократизації вищої школи Канади. Висвітлено історичний аспект феномену громадянськості у зарубіжних і вітчизняних дослідженнях. Досліджено генезу виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади. Виявлено особливості сучасного стану даного виховання засобами самоврядування за умов глобалізації та мультикультуралізму. Розкрито основні етапи становлення системи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади зазначеними засобами. У порівняльному аспекті проаналізовано зміст, форми те методи виховання громадянськості студентів ВНЗ Канади й України засобами самоврядування. Узагальнено позитивні здобутки канадського науково-практичного досвіду та можливості їх творчого застосування в системі ВНЗ України з виховання громадянськості студентів даними засобами. Доведено, що така система у ВНЗ Канади є оригінальним утворенням з притаманними їй змістом, формами та методами. Вона базується на певних цінностях, якими є права людини, власна гідність, базові людські свободи, демократична законність, мирне співіснування, ненасильницькі способи вирішення конфліктів, неупереджений, національний світогляд, рівність шансів, індивідуальна відповідальність, бережливе ставлення до природи. За результатами проведеного дослідження доведено доцільність впровадження канадського досвіду у виховну практику ВНЗ України з метою посилення ефективності громадянського виховання студентів засобами самоврядування з одночасним урахуванням національних і світових здобутків у цій галузі педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН) + Ч481.352.13 + Ч481.431 +
Шифр НБУВ: РА366567

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Кучинська І.О. 
Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Кучинська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано і розкрито духовний досвід творчої спадщини великого українця, богослова і педагога І.І.Огієнка. На базі архівних матеріалів показано світоглядну позицію вченого стосовно духовної сутності особистості. Розкрито теоретичне обгрунтування духовних принципів виховання. Визначено мету та розроблено зміст духовності у вихованні. Проаналізовано шляхи та засоби виховання духовних цінностей дітей та молоді; розуміння І.Огієнком комплексності духовного виховання особистості; форми та методи забезпечення комплексного підходу до виховання молоді; засоби розвитку духовної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.І.
Шифр НБУВ: РА310561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ляхоцька Л.Л. 
Виховний потенціал рідної мови в творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Л. Ляхоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми національно-мовного виховання особистості в процесі вивчення творчої спадщини українського вченого та педагога Івана Огієнка. На підставі дослідження маловідомих архівних джерел, історико-педагогічної літератури першої третини XX ст. та сьогодення, раритетних мовно-освітніх видань розглянуто суспільно-політичні та соціально-педагогічні умови становлення І.Огієнка як педагога-мовознавця, визначено провідні напрями культурно-освітньої діяльності науковця, здійснено ретроспективний аналіз його поглядів на розвиток національної освіти, одним із шляхів реформування якої є рідномовне виховання українського шкільництва. На прикладі підручників і методик ученого проаналізовано виховний вплив лінгвістичних знань на формування високоосвіченої культурної особистості та розкрито пріоритетні напрями рідномовного виховання учнівської молоді. Висвітлено педагогічну спадщину І.Огієнка в аспекті рідномовного виховання: з погляду вивчення української мови як навчального предмета, у контексті аналізу його підручників і посібників з метою визначення ефективності виховного впливу на вияв національно-мовних почуттів і свідомості, визначення інноваційної технології навчання рідної мови за підручником; виявлення конкретних рекомендацій вченого щодо використання та посилення виховного потенціалу рідної мови як навчального предмета. Зважаючи на фундаментальну працю І. Огієнка "Наука про рідномовні обов'язки" проаналізовано погляди вченого на сутність людини та вплив на її формування рідномовного виховання, визначено принципи, методи та форми впливу на особистість у процесі засвоєння знань з рідної мови та обов'язків щодо її збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д Огієнко І. + Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.
Шифр НБУВ: РА312091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Жив'юк А.А. 
Вплив громадсько-політичної та літературної діяльності Уласа Самчука на розвиток української національної свідомості (1920-і - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / А.А. Жив'юк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних поглядів У.Самчука, що відобразили еволюцію суспільно-політичних поглядів української політичної еміграції між- і повоєнного періодів. Розглянуто сформульовану ним концепцію "синтези", яка стала ідейною складовою державницького чину української діаспори у ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну діяльність У.Самчука, включно з періодом захоплення ідеологією українського націоналізму, спробами практичного втілення у політичній площині її засадничих постулатів, переходом до демократичного табору з толеруванням різних ідеологічних і політичних платформ. Розкрито специфіку громадсько-політичної діяльності У.Самчука, її вплив на становлення і розвиток української національної свідомості опосередковано через літературну творчість. На підставі аналізу джерел, що стосуються громадсько-політичної діяльності У.Самчука, спростовано заідеологізовану оцінку його літературної і громадсько-політичної діяльності, в тому числі звинувачення в колабораціонізмі під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Самчук,Улас3 + Ш5(7КАН=УК)-4Самчук,У.3 + Т3(9=УКР)6-7
Шифр НБУВ: РА320301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гордієнко О. В. 
Генеза канадської англомовної лексикографії в етнолінгвістичному аспекті: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Гордієнко ; Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше виявлено умови та хід генези канадської англомовної лексикографії в загальному контексті національної лексикографії. Розроблено базу даних англомовних лінгвістичних та енциклопедичних словників. Обгрунтовано методику етнолінгвістичного аналізу національної лексикографії в контексті мовної ситуації. Визначено характеристики мовної ситуації в Канаді та встановлено напрями їх трансформації. З'ясовано особливості розвитку англомовної перекладної, тлумачної й енциклопедичної лексикографії в їх кореляції зі змінами мовної ситуації. Розроблено класифікації англомовних лінгвістичних словників у цілому, перекладних і тлумачних словників, а також енциклопедій. Виявлено динаміку формування типологічної різноманітності англомовної лінгвістичної лексикографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-4 г(7КАН)
Шифр НБУВ: РА373743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Стасик М.В. 
Епічні стильові домінанти художньої прози Уласа Самчука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.В. Стасик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено характерні риси ідіостилю У.Самчука, вперше виконано аналіз романістики письменника на підставі епічних стильових домінант (епічності та властивостей хронотопу), що дає можливість охарактеризувати його творчість у традиції українських і світових літературних джерел, визначити оригінальність індивідуальної творчої манери, місце та роль його художньої спадщини в історії вітчизняної літератури ХХ ст. Проаналізовано твори митця, зокрема, "Волинь", "Кулак", "Марія", "Гори говорять!", "Ост", "Юність Василя Шеремети", "Чого не гоїть огонь", "На твердій землі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7КАН)-4 Самчук,У. 534 + Ш5(7КАН=Ук)-4 Самчук,У. 534 +
Шифр НБУВ: РА342768

Рубрики:

      
8.

Бородіца С.В. 
Жанрова структура романів Уласа Самчука в контексті західноукраїнської романної прози 30 - 40-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Бородіца ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

У контексті західноукраїнської романістики доби У.Самчука проаналізовано художні шукання митця у жанрі роману, з'ясовано новаторство письменника у творенні наративної моделі, хронотопу, структури образу персонажа, а також розкрито майстерність психологічного аналізу романіста. Особливу увагу зосереджено на осмисленні генези та розвитку жанру роману-епопеї як особливого синтетичного утворення із складною внутрішньою організацією у творчому доробку прозаїка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук У. 534 + Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)5-379 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У. 534
Шифр НБУВ: РА308735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Кизилова В.В. 
Жанрово-стильова своєрідність трилогії У.Самчука "Ост": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.В. Кизилова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено змістовиражальні особливості романів У.Самчука "Морозів хутір", "Темнота", "Втеча від себе". Основним їх продуцентом є обраний тип нарації, що належить до "редакторського всезнання", яке передбачає пряму авторську присутність на всіх змістових рівнях твору. Наслідком наголошеної присутності є різновид прозописьма, у якому опис превалює над зображенням, а виголошена думка про героя - над самим цим героєм як повнокровним художнім характером. Несподіваність колізій оповіді є причиною психологічної непідтверджуваності ідейних авторських настанов, серед яких найголовнішими для У.Самчука були ті, що містили роздуми про Україну майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У.534 + Ш141.4-72 Самчук, У. + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У.534
Шифр НБУВ: РА315137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Богатирець В.В. 
Канадська багатокультурність: політичний досвід і суспільна практика (національний і глобальний виміри): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.В. Богатирець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Вперше в українській політичній науці здійснено комплексний аналіз особливостей формування та реалізації політики багатокультурності у Канаді. Висвітлено політичний досвід і суспільну практику держави у даній сфері в національному та глобальному вимірах. Систематизовано основні підходи щодо явища багатокультурності, визначено закономірності його розвитку й основні завдання. Розглянуто етапи формування концепту багатокультурності, виявлено його характерні риси та варіативність у Канаді. Виявлено основні чинники, що вплинули на еволюцію канадської політики багатокультурності. Доведено визначальний вплив квебекської проблеми на формування політики держави. Висвітлено позитивні сторони канадської національної ідеї "єдності у розмаїтті", проаналізовано її реалізацію у складних етнополітичних процесах об'єднаної Європи. Виявлено зростання етнокультурної "мозаїчності" й інтенсифікацію процесу "канадизації" населення, а також усвідомлення ним своєї етнокультурної єдності за сучасних умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(7КАН=9) + Ф054.3 +
Шифр НБУВ: РА355036

Рубрики:

      
11.

Коваленко В.Г. 
Квебекське національне питання у 80 - 90- ті роки XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Г. Коваленко ; Донец. держ. ун-т. — Донецк, 2000. — 20 с. — укp.

Робота є історичним дослідженням квебекського національного питання у 80 - 90-ті рр. ХХ ст., коли загострення проблеми, пов'язаної з існуванням франкомовної спільності, здебільшого у межах однієї провінції - Квебеку, призвело до виникнення конституційної кризи у канадській федерації. Визначено чинники зростання сепаратизму у Квебеку та з'ясовано причини невдачі конституційних угод, метою яких було надання провінції статусу "особливого суспільства". Це обумовлено процесом децентралізації федерації та непідписанням Квебеком конституції 1982 р. Розглянуто зіткнення сил націонал-сепаратизму та федералізму за наявності економічної інтеграції на континенті, а укладення угоди про вільну торговлю призвело до багатоваріантності розвитку ситуації у Квебеку, внаслідок чого постала проблема розвитку багатонаціональних федерацій у наш час. Вперше квебекську проблему проаналізовано як багатоаспектне явище, що синтезує традиції та новації квебекського суспільства. Увагу приділено особливостям мовного й освітнього статусу, ментальності франкоканадців. Релігія, французька мова та колективістський дух є ознаками франко-канадської національної ідентичності. Розкрито причини зросту та основні риси сучасного націоналізму у Квебеку. За умов глобалізації та інтеграції, на засаді загальнодемократичних цінностей має місце зіткнення з традиційними цінностями, що призводить до етнічних конфліктів і суверенізації та регіоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7Кан)63-56
Шифр НБУВ: РА308226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черченко І.Л. 
Конституційно-правовий механізм зовнішніх відносин Канади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Л. Черченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено конституційно-правовий механізм зовнішніх відносин (зовнішньополітичний механізм) Канади, який є багатокомпонентною системою у конституційно-правових відносинах між органами державної влади з приводу виконання зовнішніх функцій держави. Проаналізовано норми законодавства Канади та правових звичаїв - конституційних конвенцій, що регулюють правовідносини у даній царині. Значну увагу приділено аналізові функцій федеральної законодавчої та виконавчої влади, а також владних структур суб'єктів федерації - провінцій - у розробці та реалізації зовнішньополітичного курсу Канади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-95 + Х809(7КАН)75-95 +
Шифр НБУВ: РА340051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Козачук О. О. 
Корінне населення в державній політиці Канади: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. О. Козачук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено ретельний аналіз еволюції державної політики Канади щодо корінного населення (КН) та з'ясовано, що більший час остання мала на меті інтегрувати індіанців, метисів та інтуїтів у поліетнічне середовище Канадської Федерації. Доведено, що КН країни кленового листка вдалося зберегти свою ідентичність за умов канадської багатокультурності. Визначено, що КН Канади успішно перейняло досвід європейських переселенців і тепер користується всіма наявними у чинному канадському законодавстві засобами для просування і захисту своїх прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(7КАН=9)
Шифр НБУВ: РА374710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Каленюк С.О. 
Лексика творів Уласа Самчука: народнорозмовні джерела, семантична структура та стилістичні функції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.О. Каленюк ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано лексику романів "Волинь", "Дермань", "Марія" Уласа Самчука щодо особливостей слововживання. Досліджено специфіку використання народнорозмовних джерел розмовної лексики, діалектизмів, актуалізації загальновживаних лексичних номінацій як засобів зображення українського селянства, його праці, побуту, висвітлення проблем народного світогляду та психології. Встановлено особливості функціонування власних назв у творах письменника. Визначено й охарактризовано тематичні групи усно-розмовної лексики, предствлено лексико-семантичні моделі порівнянь у творах Уласа Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук, У. 457 + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У. 457 +
Шифр НБУВ: РА350808

Рубрики:

      
15.

Стецій В.Ф. 
Мовна особистість Уласа Самчука (світоглядна орієнтація і мовотворчість): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Ф. Стецій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

На основі аналізу роману "Волинь" з'ясовано принципи ідейно-естетичного освоєння Уласом Самчуком української державності, вказано на своєрідність мовної особистості письменника, яка виявилася в романтично-художньому осмисленні національних суспільно-вагомих ідей, що відображаються в семантиці та функціонуванні відповідних ключових слів, слів-символів, сакральної лексики та художніх тропів. Запропоновано модель дослідження мовної особистості письменника, суть якої полягає у встановленні безпосереднього зв'язку між його мовотворчістю та світоглядом. Зроблено спробу створити мовний портрет письменника - політичного емігранта, класика української літератури У.Самчука, виявити закономірності формування його ідіостилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Самчук,У. + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук,У. 457 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук,У. 457
Шифр НБУВ: РА326513

Рубрики:

      
16.

Полякова Т.В. 
Мовні традиції неокласиків у поетичній спадщині Яра Славутича : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.В. Полякова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=411.4)-4 Славутич Я. 535 + Ш5(411.4=7КАН)-4 Славутич Я. 535
Шифр НБУВ: РА372080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Михайленко Т.В. 
Національне виховання молоді української діаспори в Канаді (кінець XIX - XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз історично зумовленої системи національного виховання молоді української діаспори у Канаді періоду кінця XIX - XX ст. Розкрито мету, зміст, форми та засоби національного виховання молоді української діаспори в Канаді у досліджений період. Визначено особливості різних складових національного виховання як головних чинників збереження національної свідомості молоді української діаспори на теренах Канади. Здійснено цілісний аналіз особливостей родинно-сімейного національного виховання молоді української діаспори в даній країні. Розкрито роль і значення молодіжних, громадських і релігійних організацій у вихованні цієї молоді, що сприяли вихованню в молодих українців канадського походження любові до українського народу, їх історичної батьківщини, рідної мови, традицій і обрядів рідного народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352.13 + Ч491,01 + Ч33(7КАН=УК)52 +
Шифр НБУВ: РА355777

Рубрики:

      
18.

Заячук Ю.Д. 
Організаційно-педагогічні основи діяльності українознавчих інституцій у системі вищої освіти Канади (40 - 90-і рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ю.Д. Заячук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано діяльність вищих українознавчих інституцій Канади. Розглянуто передумови їх виникнення та особливості функціонування, висвітлено еволюційний шлях розвитку даних навчальних закладів. Досліджено педагогічну, науково-методичну діяльність українознавчих інституцій та організаційно-дидактичні засади викладання українознавчих дисциплін. Визначено роль та місце українознавчих програм спеціалізацій і курсів у навчальній структурі канадських університетів. Встановлено значення діяльності вищих українознавчих інституцій у методичному забезпеченні двомовної українсько-англійської освіти в Канаді. Охарактеризовано найбільш вагомі новаторські розробки канадських науковців-україністів у галузі методики викладання української мови як другої. Встановлено можливості використання досвіду діяльності вищих українських канадських інституцій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН)48 + Ч484(7КАН=Ук) +
Шифр НБУВ: РА333654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Запаранюк В.В. 
Партійно-політична система сучасної Канади: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.В. Запаранюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено сучасний стан партійно-політичної системи Канади. Визначено передумови й етапи її становлення. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадської партійної системи. Обгрунтовано визначальний вплив протестних політичних рухів на трансформацію цієї системи у минулому та квебекської проблеми в сучасний період. Охарактеризовано основні політичні партії Канади згідно з критеріями, на підставі яких прийнято порівнювати політичні партії. Проаналізовано вплив законодавства та традицій на діяльність канадських політичних партій. Доведено визначальний вплив політичних партій на формування системи виконавчої влади в країні та на федерально-провінційні відносини. Спрогнозовано перспективи подальшого розвитку партійної системи канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(7КАН)12 + Ф69(7КАН) +
Шифр НБУВ: РА363978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Романюк С.З. 
Педагогічна діяльність Івана Боднарчука в контексті розвитку українського шкільництва в Канаді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.З. Романюк ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

На основі ретроспективного аналізу епістолярної спадщини, літературних джерел досліджено соціально-політичні, економічні, культурологічні передумови і чинники формування світогляду та педагогічних поглядів українсько-канадського педагога Івана Боднарчука. Визначено основні періоди його життя та педагогічної діяльності. Висвітлено стан громадського життя. Охарактеризовано форми та методи культурно-просвітницької праці української спільноти у Канаді. Проаналізовано організаційно-педагогічну діяльність І.Боднарчука в розвитку укрїнського шкільництва. Виявлено провідні положення теорії та практики національного шкільництва в діаспорі. Розкрито дидактичні можливості та виховний потенціал написаних І.Боднарчуком підручників для початкової ланки української освіти у Канаді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)6-8 Боднарчук І.
Шифр НБУВ: РА314611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського