Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (349)Журнали та продовжувані видання (1496)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7КАН=УК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучинська І.О. 
Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Кучинська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано і розкрито духовний досвід творчої спадщини великого українця, богослова і педагога І.І.Огієнка. На базі архівних матеріалів показано світоглядну позицію вченого стосовно духовної сутності особистості. Розкрито теоретичне обгрунтування духовних принципів виховання. Визначено мету та розроблено зміст духовності у вихованні. Проаналізовано шляхи та засоби виховання духовних цінностей дітей та молоді; розуміння І.Огієнком комплексності духовного виховання особистості; форми та методи забезпечення комплексного підходу до виховання молоді; засоби розвитку духовної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.І.
Шифр НБУВ: РА310561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ляхоцька Л.Л. 
Виховний потенціал рідної мови в творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Л. Ляхоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми національно-мовного виховання особистості в процесі вивчення творчої спадщини українського вченого та педагога Івана Огієнка. На підставі дослідження маловідомих архівних джерел, історико-педагогічної літератури першої третини XX ст. та сьогодення, раритетних мовно-освітніх видань розглянуто суспільно-політичні та соціально-педагогічні умови становлення І.Огієнка як педагога-мовознавця, визначено провідні напрями культурно-освітньої діяльності науковця, здійснено ретроспективний аналіз його поглядів на розвиток національної освіти, одним із шляхів реформування якої є рідномовне виховання українського шкільництва. На прикладі підручників і методик ученого проаналізовано виховний вплив лінгвістичних знань на формування високоосвіченої культурної особистості та розкрито пріоритетні напрями рідномовного виховання учнівської молоді. Висвітлено педагогічну спадщину І.Огієнка в аспекті рідномовного виховання: з погляду вивчення української мови як навчального предмета, у контексті аналізу його підручників і посібників з метою визначення ефективності виховного впливу на вияв національно-мовних почуттів і свідомості, визначення інноваційної технології навчання рідної мови за підручником; виявлення конкретних рекомендацій вченого щодо використання та посилення виховного потенціалу рідної мови як навчального предмета. Зважаючи на фундаментальну працю І. Огієнка "Наука про рідномовні обов'язки" проаналізовано погляди вченого на сутність людини та вплив на її формування рідномовного виховання, визначено принципи, методи та форми впливу на особистість у процесі засвоєння знань з рідної мови та обов'язків щодо її збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д Огієнко І. + Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.
Шифр НБУВ: РА312091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Жив'юк А.А. 
Вплив громадсько-політичної та літературної діяльності Уласа Самчука на розвиток української національної свідомості (1920-і - 1990-і роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / А.А. Жив'юк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних поглядів У.Самчука, що відобразили еволюцію суспільно-політичних поглядів української політичної еміграції між- і повоєнного періодів. Розглянуто сформульовану ним концепцію "синтези", яка стала ідейною складовою державницького чину української діаспори у ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну діяльність У.Самчука, включно з періодом захоплення ідеологією українського націоналізму, спробами практичного втілення у політичній площині її засадничих постулатів, переходом до демократичного табору з толеруванням різних ідеологічних і політичних платформ. Розкрито специфіку громадсько-політичної діяльності У.Самчука, її вплив на становлення і розвиток української національної свідомості опосередковано через літературну творчість. На підставі аналізу джерел, що стосуються громадсько-політичної діяльності У.Самчука, спростовано заідеологізовану оцінку його літературної і громадсько-політичної діяльності, в тому числі звинувачення в колабораціонізмі під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Самчук,Улас3 + Ш5(7КАН=УК)-4Самчук,У.3 + Т3(9=УКР)6-7
Шифр НБУВ: РА320301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Стасик М.В. 
Епічні стильові домінанти художньої прози Уласа Самчука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.В. Стасик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено характерні риси ідіостилю У.Самчука, вперше виконано аналіз романістики письменника на підставі епічних стильових домінант (епічності та властивостей хронотопу), що дає можливість охарактеризувати його творчість у традиції українських і світових літературних джерел, визначити оригінальність індивідуальної творчої манери, місце та роль його художньої спадщини в історії вітчизняної літератури ХХ ст. Проаналізовано твори митця, зокрема, "Волинь", "Кулак", "Марія", "Гори говорять!", "Ост", "Юність Василя Шеремети", "Чого не гоїть огонь", "На твердій землі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7КАН)-4 Самчук,У. 534 + Ш5(7КАН=Ук)-4 Самчук,У. 534 +
Шифр НБУВ: РА342768

Рубрики:

      
5.

Бородіца С.В. 
Жанрова структура романів Уласа Самчука в контексті західноукраїнської романної прози 30 - 40-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Бородіца ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

У контексті західноукраїнської романістики доби У.Самчука проаналізовано художні шукання митця у жанрі роману, з'ясовано новаторство письменника у творенні наративної моделі, хронотопу, структури образу персонажа, а також розкрито майстерність психологічного аналізу романіста. Особливу увагу зосереджено на осмисленні генези та розвитку жанру роману-епопеї як особливого синтетичного утворення із складною внутрішньою організацією у творчому доробку прозаїка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук У. 534 + Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)5-379 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У. 534
Шифр НБУВ: РА308735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Кизилова В.В. 
Жанрово-стильова своєрідність трилогії У.Самчука "Ост": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.В. Кизилова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено змістовиражальні особливості романів У.Самчука "Морозів хутір", "Темнота", "Втеча від себе". Основним їх продуцентом є обраний тип нарації, що належить до "редакторського всезнання", яке передбачає пряму авторську присутність на всіх змістових рівнях твору. Наслідком наголошеної присутності є різновид прозописьма, у якому опис превалює над зображенням, а виголошена думка про героя - над самим цим героєм як повнокровним художнім характером. Несподіваність колізій оповіді є причиною психологічної непідтверджуваності ідейних авторських настанов, серед яких найголовнішими для У.Самчука були ті, що містили роздуми про Україну майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У.534 + Ш141.4-72 Самчук, У. + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У.534
Шифр НБУВ: РА315137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Каленюк С.О. 
Лексика творів Уласа Самчука: народнорозмовні джерела, семантична структура та стилістичні функції: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.О. Каленюк ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано лексику романів "Волинь", "Дермань", "Марія" Уласа Самчука щодо особливостей слововживання. Досліджено специфіку використання народнорозмовних джерел розмовної лексики, діалектизмів, актуалізації загальновживаних лексичних номінацій як засобів зображення українського селянства, його праці, побуту, висвітлення проблем народного світогляду та психології. Встановлено особливості функціонування власних назв у творах письменника. Визначено й охарактризовано тематичні групи усно-розмовної лексики, предствлено лексико-семантичні моделі порівнянь у творах Уласа Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук, У. 457 + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук, У. 457 +
Шифр НБУВ: РА350808

Рубрики:

      
8.

Стецій В.Ф. 
Мовна особистість Уласа Самчука (світоглядна орієнтація і мовотворчість): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Ф. Стецій ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

На основі аналізу роману "Волинь" з'ясовано принципи ідейно-естетичного освоєння Уласом Самчуком української державності, вказано на своєрідність мовної особистості письменника, яка виявилася в романтично-художньому осмисленні національних суспільно-вагомих ідей, що відображаються в семантиці та функціонуванні відповідних ключових слів, слів-символів, сакральної лексики та художніх тропів. Запропоновано модель дослідження мовної особистості письменника, суть якої полягає у встановленні безпосереднього зв'язку між його мовотворчістю та світоглядом. Зроблено спробу створити мовний портрет письменника - політичного емігранта, класика української літератури У.Самчука, виявити закономірності формування його ідіостилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Самчук,У. + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук,У. 457 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук,У. 457
Шифр НБУВ: РА326513

Рубрики:

      
9.

Михайленко Т.В. 
Національне виховання молоді української діаспори в Канаді (кінець XIX - XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.В. Михайленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз історично зумовленої системи національного виховання молоді української діаспори у Канаді періоду кінця XIX - XX ст. Розкрито мету, зміст, форми та засоби національного виховання молоді української діаспори в Канаді у досліджений період. Визначено особливості різних складових національного виховання як головних чинників збереження національної свідомості молоді української діаспори на теренах Канади. Здійснено цілісний аналіз особливостей родинно-сімейного національного виховання молоді української діаспори в даній країні. Розкрито роль і значення молодіжних, громадських і релігійних організацій у вихованні цієї молоді, що сприяли вихованню в молодих українців канадського походження любові до українського народу, їх історичної батьківщини, рідної мови, традицій і обрядів рідного народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352.13 + Ч491,01 + Ч33(7КАН=УК)52 +
Шифр НБУВ: РА355777

Рубрики:

      
10.

Заячук Ю.Д. 
Організаційно-педагогічні основи діяльності українознавчих інституцій у системі вищої освіти Канади (40 - 90-і рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Ю.Д. Заячук ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано діяльність вищих українознавчих інституцій Канади. Розглянуто передумови їх виникнення та особливості функціонування, висвітлено еволюційний шлях розвитку даних навчальних закладів. Досліджено педагогічну, науково-методичну діяльність українознавчих інституцій та організаційно-дидактичні засади викладання українознавчих дисциплін. Визначено роль та місце українознавчих програм спеціалізацій і курсів у навчальній структурі канадських університетів. Встановлено значення діяльності вищих українознавчих інституцій у методичному забезпеченні двомовної українсько-англійської освіти в Канаді. Охарактеризовано найбільш вагомі новаторські розробки канадських науковців-україністів у галузі методики викладання української мови як другої. Встановлено можливості використання досвіду діяльності вищих українських канадських інституцій в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7КАН)48 + Ч484(7КАН=Ук) +
Шифр НБУВ: РА333654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Романюк С.З. 
Педагогічна діяльність Івана Боднарчука в контексті розвитку українського шкільництва в Канаді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.З. Романюк ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

На основі ретроспективного аналізу епістолярної спадщини, літературних джерел досліджено соціально-політичні, економічні, культурологічні передумови і чинники формування світогляду та педагогічних поглядів українсько-канадського педагога Івана Боднарчука. Визначено основні періоди його життя та педагогічної діяльності. Висвітлено стан громадського життя. Охарактеризовано форми та методи культурно-просвітницької праці української спільноти у Канаді. Проаналізовано організаційно-педагогічну діяльність І.Боднарчука в розвитку укрїнського шкільництва. Виявлено провідні положення теорії та практики національного шкільництва в діаспорі. Розкрито дидактичні можливості та виховний потенціал написаних І.Боднарчуком підручників для початкової ланки української освіти у Канаді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)6-8 Боднарчук І.
Шифр НБУВ: РА314611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Палійчук О.М. 
Педагогічні ідеї та освітня діяльність Антоніни Горохович (1913 - 1997): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.М. Палійчук ; Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено аналіз педагогічних поглядів, літературно-освітньої та громадсько-просвітницької діяльності А.Горохович (1913 - 1997) в Україні та діаспорі, висвітлено її внесок у розвиток української національної освіти та формування системи національного виховання зарубіжних українців. До наукового обігу введено невідомі та маловідомі документи й матеріали, пов'язані з педагогічною та громадсько-просвітницькою діяльністю А.Горохович. Розглянуто основні ідеї А.Горохович щодо формування української національної системи виховання. Визначено основні напрями педагогічної діяльності А.Горохович, якими є: навчально-виховна, методична, науково-педагогічна, висвітлено її погляди на родинне виховання, роль рідної мови у розвитку та вихованні дитини, виховний потенціал дитячої літератури. Проаналізовано літературну спадщину А.Гороховищ в аспекті її педагогічної спрямованості. Досліджено громадсько-просвітницьку діяльність А.Горохович у "Пласті", "Союзі українок", а також на ниві української журналістики та літературної критики в діаспорі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР/)6-8 Горохович, А. + Ч33(7КАН=УК)6-8 Горохович, А. +
Шифр НБУВ: РА353088

Рубрики:

      
13.

Стражнікова І.В. 
Педагогічні погляди та освітні діяльність Іванни Петрів (1892 - 1971 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.В. Стражнікова ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні надбання та освітню діяльність І.Петрів - українського педагога, громадсько-просвітницької діячки, яка жила та творила в Галичині й еміграції у XX ст. З'ясовано значення персоналій в історії української педагогічної думки, історичні, соціокультурні, родинні, духовні передумови становлення та розвитку світогляду І.Петрів. Визначено провідні напрями її діяльності: педагогічний, науково-методичний, громадсько-просвітницький, журналістський, літературно-публіцистичний. Оцінено внесок І.Петрів у теорію і практику навчання, розробку шкільних підручників, методику викладання різних дисциплін, розвиток і збереження національної школи та національного виховання, зокрема родинного. Розкрито позицію педагога щодо виховання дітей та молоді в патріотичному дусі на рідних теренах та в еміграції. Доведено актуальність наукової та педагогічної спадщини І.Петрів для виховання молоді в сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8Петрів,І. +
Шифр НБУВ: РА345756

Рубрики:

      
14.

Плетенчук Н.С. 
Поетика світомислення Уласа Самчука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.10.01 / Н.С. Плетенчук ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено творчість Уласа Самчука як філософсько-аналітичне явище з погляду "синтези мислення". Обгрунтовано амбівалентну (теоретичну і ментальну) природу художньо-філософського синтезу. Розглянуто поліаспектну семантику Самчукової "синтези мислення". Проаналізовано системотвірні чинники і світоглядні константи філософсько-естетичної концепції У.Самчука. Визначено засадничі принципи віталізму та екзистенціалізму, а також висвітлено особливості їх художнього вираження. Досліджено на підставі мікро- та макроаналізу модель просторової картини світу. Розкрито онтологічну природу авторської риторики, на базі якої простежено еволюцію епічного бачення Уласа Самчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7КАН)-4Самчук,Улас33 + Ш5(7КАН=Ук)-4Самчук,Улас33
Шифр НБУВ: РА320883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Приймас Н.В. 
Просвітницька діяльність та педагогічні погляди Уласа Самчука (1905 - 1987 рр.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Приймас ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено виховні аспекти творчості У. Самчука, його педагогічні погляди та просвітницьку діяльність. Проаналізовано становлення У. Самчука як просвітителя, громадського діяча. З'ясовано умови й особливості формування його світогляду. На підставі аналізу творів письменника розкрито проблему взаємозв'язку національного виховання та мети життєдіяльності, свободи та відповідальності особистості, патріотичного виховання та розвитку національної свідомості. Досліджено вплив української етнопедагогіки на творчість У. Самчука. Обгрунтовано значення його педагогічної спадщини для сучасності. Проаналізовано проблему виховного, духовного та гуманістичного потенціалу творчості У. Самчука для формування та розвитку особистості та духовності нації, її роль і місце у навчально-виховному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=411.4)-4 Самчук У.3 + Ч33(7КАН=УК)6 э Самчук, У. + Ш5(411.4=7КАН)-4 Самчук У.3 +
Шифр НБУВ: РА361821

Рубрики:

      
16.

Біла О.М. 
Реалізація "рідномовних обов'язків" Івана Огієнка в позакласній роботі з учнями 5 - 7 класів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Біла ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку українського літературного мовлення в позакласній роботі з учнями 5 - 7-х класів на підставі реалізації "рідномовних обов'язків" І.Огієнка. Здійснено комплексний, багатоаспектний аналіз лінгвістичної та лінгводидактичної спадщини вченого. Вивчено та визначено фактори, що мали найбільший вплив на становлення І.Огієнка як ученого. Розкрито основні положення концепції мовної освіти педагога та сутність його "рідномовних обов'язків". На підставі виокремлених І.Огієнком ознак літературного мовлення, детерміновано критерії, показники та рівні розвитку українського літературного мовлення учнів 5 - 7-х класів. Запропоновано лінгводидактичну модель розвитку українського літературного мовлення учнів середньої шкільної ланки у позакласній роботі, визначено педагогічні умови, за яких робота ефективніша, а також виявлено послідовні стадії та тенденції розвитку українського літературного мовлення учнів у позакласній роботі на основі "рідномовних обов'язків" І.Огієнка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912 + Ш1г(7КАН=Ук)дОгієнко,І.
Шифр НБУВ: РА318215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Руснак І.С. 
Розвиток українського шкільництва в Канаді (кінець ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / І.С. Руснак ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 39 с. — укp.

Здійснено комплексний історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку системи українського шкільництва в Канаді (кінець ХІХ - ХХ ст.). Вперше відтворено цілісну картину діяльності українських культурно-просвітницьких, церковних і педагогічних організацій і товариств, а також державних органів Канади щодо розвитку національної освіти та виховання канадських українців. Показано структуру, основні тенденції та напрямки еволюції рідномовного шкільництва, його роль у збереженні української етнічної спільноти в цій країні. Основні результати, положення та висновки дослідження можна використати для викладання педагогіки та історії педагогіки України, розробки наукових основ здійснення національної освіти та виховання, освіти національних меншин у поліетнічній державі, що сприятиме збереженню та передачі педагогічного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)
Шифр НБУВ: РА312052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Василенко А. М. 
Українська діаспора в державі Канада: історико-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. М. Василенко ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Доведено, що основою створення української діаспори були еміграційні процеси, що виникли в різні часи та за різних обставин. Розглянуто правові питання діаспор взагалі та української - в Канаді. Досліджено еволюцію правових взаємовідносин української діаспори та канадської влади протягом їх співіснування, в якій виявлено кореляцію між демократизмом держави та законодавчою реалізацією прав національних меншин. Обговорено роль української діаспори в розвитку прав етнічних меншин у Канаді та їх закріплення у законодавстві. Досліджено процес правового визнання проблеми інтернованих осіб українського походження в Канаді у роки Першої світової війни та внесок у вшанування пам'яті жертв і відповідні компенсації на законодавчому рівні. Обгрунтовано правове бачення розв'язання протиріч імміграції та громадянства українців Канади в її законотворчому просторі протягом уснування українства в Канаді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН=9УКР)6-5 + Х809(7КАН=УКР)34
Шифр НБУВ: РА381663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бигар Г.П. 
Українська педагогічна преса Канади як фактор розвитку рідномовного шкільництва в діаспорі (друга половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.П. Бигар ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне історико-педагогічне дослідження становлення та розвитку української педагогічної преси в Канаді, показано її місце і роль у формуванні системи рідномовної освіти й виховання канадських українців у другій половині XX ст. Проаналізовано публікації, в яких висвітлено значення рідної мови в житті людини, суспільства, нації та обгрунтовано її функції у життєдіяльності етнічної спільноти в діаспорі. Досліджено погляди українсько-канадських педагогів на форми, методи та засоби навчання рідної мови в полікультурному соціумі Канади та удосконалення навчально-виховного процесу в системі українського шкільництва. Розкрито передовий педагогічний досвід викладання українознавчих дисциплін, вимоги до особистості рідномовного вчителя, шляхи її формування та підвищення професійної компетентності за умов діаспори. Визначено можливості використання ідей педагогів українського зарубіжжя в сучасному освітньому просторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК) + Ч612.4(7КАН=УК)713.2:Ч +
Шифр НБУВ: РА343371

Рубрики:

      
20.

Руснак І.Є. 
Художня модифікація національної історіософії в прозі У.Самчука: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / І.Є. Руснак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві в аспекті світоглядного традиціоналізму й естетичного консерватизму досліджено художню історіософію у творчій спадщині У.Самчука як специфічне літературне явище, виникнення якого обумовлено соціально-історичними, індивідуально-авторськими чинниками. Розкрито глибинні зв'язки художньої історіософії У.Самчука з націоналістичною ідеологією Д.Донцова й вісниківців - письменників, об'єднаних журналом "Вісник" (в 1922 - 1932 рр. - "Літературно-науковий вісник"). Вперше цілісно систематизовано й прокоментовано естетичні, культурологічні переконання прозаїка, розкрито сутність його концепції філософії культури й мистецтва. Показано специфіку функціонування історіософських ідей у художній прозі, публіцистиці, мемуаристиці У.Самчука. Зроблено висновок, що історіософічність є одним із засобів інтелектуалізації та модернізації прози письменника. Доведено, що художня історіософія У.Самчука має націоохоронну природу, оскільки осмислення історичного й геоетнічного вкорінення сприяє збереженню української ідентичності, показано її колосальний потенціал для розвитку незалежної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук,У.534 + Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук,У.534 +
Шифр НБУВ: РА351962

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського