Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (197)Книжкові видання та компакт-диски (316)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю6*333$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванова Л.С. 
Гуманізація суб'єкт-суб'єктних відносин в економічних структурах технократичного суспільства: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Л.С. Іванова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми суб'єкт-суб'єктних відносин в економічних структурах за умов кризи техногенної цивілізації. На засадах філософської антропології вивчено феномен відчуження людини та запропоновано шляхи його подолання. Зроблено висновок про необхідність пошуку нових підходів до питань стосовно людини. Стверджено, що нові підходи вимагають розширення філософського інструментарію за рахунок включення у філософсько-антропологічний дискурс понять і концептів суміжних галузей знань, зокрема психології соціології та теорії управління. Проаналізовано діалектично протилежні тенденції технократичного та гуманістичного підходів до людини у процесі виробництва матеріальних благ. Показано перевагу технократизму в суб'єкт-суб'єктних відносинах в економічних структурах. Доведено, що побудова постіндустріального інформаційного суспільства має здійснюватися за умов гармонізації гуманістичної та технократичної складових у сфері виробництва матеріальних благ і надання послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*665*333 + Ю6*333.122 + Ю6*18:Ж +
Шифр НБУВ: РА357729

Рубрики:

      
2.

Арсентьєва Г.О. 
Спілкування як сумісна діяльність людей: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.О. Арсентьєва ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність, специфіку, типи спілкування людей, його генезу. Виявлено основні шляхи запровадження конструктивного спілкування у напрямку оптимізації трансформації сучасного українського суспільства. Спілкування розглянуто як засіб консенсусної форми соціальної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*31
Шифр НБУВ: РА314385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Біленко Т.І. 
Феномен слова в духовному житті українського суспільства: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Т.І. Біленко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 44 с. — укp.

Досліджено феномен слова у складній взаємодії об'єктивного та суб'єктивного чинників соціальних процесів шляхом екзистенційної маніфестації особистісного начала, в чому виявляється діалектика загального та одиничного. Висвітлено важливі загальнотеоретичні та прикладні проблеми функціонування слова (і мови загалом) у цілісності духовного комплексу. Зауважено, що суспільство не може існувати без мови, але суспільство є не лише мова, існує значущий корпус символічних форм, які окрім матеріального фундаменту як основи історичної генези, допомагають суспільству гармонізувати соціальну практику. За результатами дослідження зроблено висновок, що складна структурованість суспільства породжує структурованість тезаурусу різних його верств. Змістове наповнення слова залежить від соціального статусу верстви суспільства, культурно-освітнього рівня, світоглядово-моральних засад і сумлінності індивіда. Розроблено гносеологічну концепцію соціально-філософського аналізу раціонального та нераціонального наповнення слова. Проаналізовано залежність прагматики слова від екзистенційності суб'єкта, включеного до сукупності мовних ігор суспільної практики. Віздначено, що символіка слова по-різному онтологізується у різні соціально значущі період. Але стосовно духовної спадщини, об'єднання людей у культурному та цивілізаційному плані, неприпустимо використовувати рольову функцію мови лише як засіб спілкування та не брати до уваги її здатність втілювати у собі своєрідність народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622*31 + Ю6*333.4 + Ш100.0 + Ш100.3 +
Шифр НБУВ: РА337509

Рубрики:

      
4.

Білоус А. А. 
Соціально-філософські виміри громадянського суспільства: Центральноєвропейська версія: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / А. А. Білоус ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Акцентовано увагу на детермінантах центральноєвропейської версії громадянського суспільства, її становлення та функціонування в контексті європейського теоретичного поля, соціально-філософській концептуалізації та ціннісному спрямуванні. Синтезовано базові теоретичні підходи до проблематики громадянського суспільства, історії формування та розвитку даного феномена в Центральній Європі й Україні. Висвітлено ціннісно-раціональний фундамент громадянського суспільства, підгрунтя та практичне значенні даного феномена для соціальної інтеграції суспільства, утворення вимірів солідарності та довіри. Проаналізовано субсидіарність секулярних і сакральних основ громадянського суспільства, їх вплив на відтворення горизонтальних соціальних зв'язків, моральне оновлення та "духовне зростання" різноманітних спільнот і груп. Зазначено, що процеси суспільної самоорганізації та соціального оновлення в Центральній Європі засвідчили щільну взаємопов'язаність феномена громадянського суспільства із життєвим світом конкретної людини, яка виявилася спроможною опанувати викривленій тоталітарній системі й усім формам бюрократичного адміністрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 + С5*328.93
Шифр НБУВ: РА375801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білянська О.Ю. 
Соціально-філософський зміст бердяєвської концепції подолання відчуження людини від суспільства: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Ю. Білянська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше проаналізовано філософську концепцію подолання відчуження людини від суспільства у творчості М.О.Бердяєва - засновника персоналізму та екзистенціалізму. Показано, що основними шляхами подолання відчуження людини від суспільства є особистісна реалізація та духовне вдосконалення особистості. Проаналізовано концепцію нової релігійної свідомості М.О.Бердяєва як принципової основи оновленої форми існування суспільства, що має велике значення на сучасному етапі становлення української національної ідеї. Проведено дослідження синтези екзистенціалізму та персоналізму у вченні М.О.Бердяєва про Боголюдину. Доведено, що дана теорія може позитивно впливати на розвиток самосвідомості сучасного українського соціуму та бути засобом подолання зовнішніх і внутрішніх суспільних проблем. Розкрито сутність бердяєвської концепції свободи як основного принципу сутнісної ознаки людської особистості, яка реалізується в ідеї первинності особистісного начала по відношенню до соціально-комунікаційного у людському бутті та обумовлює формування нових духовних потреб, ціннісних орієнтацій та очікувань особистості. Вперше бердяєвську концепцію творчості як шляху подолання відчуження людини від суспільства використано в процесі дослідження сучасного стану соціальних інститутів за умов глобальних релігійних і політичних криз та духовної синтези, спрямованої на їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663 + Ю6*333.122 +
Шифр НБУВ: РА345725

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Балінченко С.П. 
Комунікативні засади інтеграційних процесів у сучасному суспільстві: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.П. Балінченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено засади та механізми інтеграційних процесів, що відбуваються у контексті міжсуспільної комунікації. Визначено, що об'єднання суспільства залежить від рівня сформованості їх Я-концепцій, а також від сумісності, здатності до адаптації у спільному соціокультурному середовищі та стратегій прямого та прихованого впливу, вжитих стосовно учасників взаємодії. Запропоновано визначення соціокультурної кодової системи суспільства, яка уособлює ознаки зазначеного суспільства як актора міжсуспільної взаємодії. Виділено соціокультурні коди "прийнятого" (визначення інформації зовні як сумісної) та "чужорідного" (спрямовні на збереження унікальних рис), а також зазначено стратегії моделювання їх складу шляхом використання імпліцитних чи відвертих інтенцій за умов розгортання інтеграційних процесів. На прикладах сучасних суспільств проілюстровано різні стадії сформованості Я-концепції суспільства, а також визначено засади комунікативної, стратегічної чи фатичної взаємодії між ними. Виокремлення з інтеграційних процесів коагуляції (стихійного об'єднання за умов загрози) та ітерації (утворення спільного середовища шляхом урегулювання протиріч) дозволяє висвітлити перспективи подальшого дослідження механізмів і наслідків утворення суспільних об'єднань в інформативну епоху сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.941 +
Шифр НБУВ: РА339526

Рубрики:

      
7.

Балашенко І.В. 
Мовний простір в контексті міжнаціональних відносин: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.В. Балашенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше у соціально-філософському контексті розглянуто мовний простір за умов міжнаціональних відносин. Створено концепцію стосовно системи "площинних" розподілів мови, обумовлених дією суспільства, висвітлено їх вплив на різні сфери життя та дільності людини. Висвітлено питання продукування мовним простором подвійної ідентифікації носіїв мови, що призводить до створення нової надетнічної спільноти. Розглянуто мовний простір у контексті його генезису й бази спілкування носіїв різної історичної пам'яті, яка впливає на простір культури та створює просторові системи, що реалізуються в мовно-культурних ситуаціях і визначають умови розвитку національної культури. Зазначено, що мовний простір є інтегральним феноменом, що відображає комунікативні відносини соціуму. Обгрунтовано, що розвиток мови титульної нації відбувається шляхом зв'язку соціальної трансформації суспільства та мовного простору. Запропоновано положення, що його інтеграційні процеси в поліетнічному соціумі продукують міжкультурну та міжмовну комунікації в регіональному просторі, що сприяють розвитку загальнодержавного мовно-культурного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*425 + С5*425*333 + С5*681.*333.64 +
Шифр НБУВ: РА329258

Рубрики:

      
8.

Балута Г.А. 
Онтологічні засади мови в комунікативному просторі суспільства: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Г.А. Балута ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Структуру "мова-комунікація" розглянуто як взаємозалежний і взаємоутворювальний зв'язок субстанції мови і комунікативного простору, що вирізняється як просторово-часова організація феномена інтерсуб'єктивності. До основи запропонованої концепції покладено філософські ідеї феномена інтерсуб'єктивності, просторових форм комунікації, субстанційності мови, трансформацій онтологічної категорії мови. Висвітлено фундаментальні проблеми філософії мови і комунікації, розроблено характеристики комунікативного простору в мовнофункціональних вимірах, здійснено описовий аналіз субстанції мови. Розглянуто суттєві характеристики субстації мови і комунікативного простору крізь призму мовно-філософської концепції істини. Дійсність абсолютної істини, що утримується в мові, виступає як можливість соціальної істини (консенсусу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ю6*333.4 + Ш100.0
Шифр НБУВ: РА314381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бойко Т.І. 
Етнонаціональний чинник становлення громадянського суспільства (соціально-філософський аспект): автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Т.І. Бойко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано взаємозв'язок громадянського суспільства й етнонаціональних феноменів. Досліджено соціально-філософський аспект поєднання етнічної спільноти та раціонального характеру громадянського суспільства у процесі національної інтеграції. Розглянуто зв'язок між реалізацією механізмів громадянського суспільства (комунікативно-дискурсивної практики, взаємодії на горизонтальному рівні, соціальної солідарності) та гармонізацією міжетнічних відносин. Визначено, що досягнення взаємопорозуміння між різними за етнічними та культурними орієнтаціями індивідів передбачає активну соціальну взаємодію та повагу до свободи і цінностей кожної особистості. Досліджено місце та роль громадянського суспільства у процесі творення європейських і української націй. Обгрунтовано, що усвідомлення цінності свободи, формування громадських інституцій, досвіду всезагального волевиявлення доповнює етнокультурні зв'язки спільноти у ході утвердження нації. Відзначено необхідність залучення громадянського суспільства до вирішення міжнаціональних проблем на глобальному рівні. Доведено, що дотримання правових відносин у національній сфері є важливою засадою оптимізації розвитку громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 + Ю6*425 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА361408

Рубрики:

      
10.

Вєдров О. І. 
Обгрунтування соціального знання в парадигмі філософії комунікації: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. І. Вєдров ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній філософії систематично представлено трансцендентально-прагматичну теорію соціальних наук. Показано, що інтерсуб'єктивно чинне знання про суспільство уможливлене віртуальною чи актуальною участю дослідника в мовній грі досліджуваного об'єкта, де в методичний спосіб (за допомогою комбінації методів розуміння та пояснення) виявлено та перевірено домагання значущості в прагненні досягнути віртуального чи актуального порозуміння з об'єктом дослідження. Доведено, що трансцендентально-прагматичне граничне обгрунтування можливе тільки завдяки розкриттю апріорі аргументації в феноменологічному дослідженні домагань значущості й їх етичного змісту, що дозволяє одержати стійкі до перегляду моральні норми та масштаби критики. Розкрито ряд невирішених проблем, залишених по собі класичними теоріями соціальних наук періоду формування методологічної свідомості цих дисциплін, а також необхідність застосування для їх вирішення мовно прагматичного підходу, який покладено в основу запропонованого обгрунтування знання про суспільство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + С5*676
Шифр НБУВ: РА384718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Васильєва Л.А. 
Соціально-філософська концептуалізація реклами: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.А. Васильєва ; Харк. ун-т повітр. сил. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз загальних, фундаментальних характеристик реклами як феномена суспільної діяльності людей. Висвітлено проблеми, що стосуються логіко-лінгвістичного розгляду терміна та поняття "реклама", осмислення природи, суті та сенсу реклами як стійкої системи соціальної взаємодії людей. На підставі порівняльного аналізу праць провідних вітчизняних і зарубіжних філософів, соціологів і психологів виокремлено та проаналізовано особливості сучасної реклами (соціальні, інформаційні, прагматичні) та її вплив (позитивного та негативного характеру) на супільство та свідомість людини. Здійснено концептуально-аналітичне дослідження реклами та запропоновано її визначення як багатовимірного соціального явища. Розкрито структурні складові реклами, її функціональну заданість в організації й упорядкуванні соціальних зв'язків, уточнено зміст понять "рекламна творчість", "рекламна комунікація", "рекламний продукт" та їх значення в осмисленні феномену реклами в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*671.1*46 +
Шифр НБУВ: РА337948

Рубрики:

      
12.

Васильєва Т.В. 
Сучасне інтерактивне мистецтво як універсальна модель полістилістичної культури: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 26.00.01 / Т.В. Васильєва ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні аспекти формування інтерактивного мистецтва в полістилістичній культурі сучасності. Доведено, що мистецтво в епоху інтерактивних комунікацій може бути розцінене як модель полістилістичної культури інформаційного суспільства, а осмислення універсальної картини світу здійснюється через інформаційну підсистему "мистецтво" як культурного інтерфейсу. З'ясовано, що характерні ознаки сучасного мистецтва, такі як колективна співтворчість, поліваріантність, плинність, анонімність і відсутність претензій на авторство, беруть початок у фольклорі й усній культурі традиційного суспільства. Визначено, що інтерактивності сучасного мистецтва, як наслідку впровадження новітніх комунікативних технологій, притаманна власна комунікативна риторика, яка використовується в традиційних жанрах мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю6*328.933*31-725 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА374891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Волков О.Г. 
Прагматика політичного тексту: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Г. Волков ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми прагматики мови на рівні соціальної філософії. Виділено такі прояви політичного тексту, як інститутивний та акафістичний, що надає можливість детального аналізу дослідження структури комунікативного впливу. Показано своєрідність залежності зміни комунікативного значення від чинника: є індивид одержувачем чи відправником повідомлення. Виявлено вплив на продуктивність дескрипції виділення об'єкта в фокусуванні та фокалізації, його визначення в номінації, приписування йому властивостей, своєрідності авторизації в прозиціональному акті. Визначено залежність результативності з'ясування реальності в політичному тексті від семантики: теоретико-модальна призводить до виникнення заідеологізованої свідомості; теоретико-істинна дозволяє об'єктивно виявити своєрідність реальності; теоретико-ігрова припускає зміну трактувань залежно від правил соціальної гри; інтенціональну обумовлено пануванням суб'єктивних інтересів; ситуаційна залежить від змін соціальної ситуації. Розкрито обумовленість впливу тексту від своєрідності ілокутивних характеристик та їх здійснення в перлокутивному ефекті, а також обумовленість перлокутивного ефекту його положенням у структурі політичного гіпертексту, вплив якого є наслідком того, що вердикативні, комісивні, ексерситивні, експозитивні та бехавітивні тексти взаємодоповнюють один одного, утворюють цілісність. Визначено своєрідність комунікативного акту від якісних особливостей модусу соціальної свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ф082 +
Шифр НБУВ: РА321720

Рубрики:

      
14.

Вязова Р. В. 
Етнічний фактор у системі комунікативних відносин: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Р. В. Вязова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз сутності, атрибутів, форми прояву, розглянуто особливості детермінації етнічного фактора в системі комунікативних відносин, спрямованості його впливу на суспільні процеси. Досліджено генезис етнічних відносин. Визначено поглиблене розуміння природи етнічного феномена. Виявлено "больові точки" міжетнічних комунікацій у сучасному українському суспільстві. Висвітлено напрями модернізації державної етнополітики в Україні в політико-правовій, соціально-економічній і культурній площинах з метою досягнення діалогу між громадянським суспільством і державою у вирішенні міжетнічних протиріч і встановлення суспільної злагоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*333.4
Шифр НБУВ: РА374765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гарас Л.М. 
Вплив релігійного фактору на становлення громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.М. Гарас ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Встановлено, що громадянське суспільство не може елімінувати зі сфери своїх інтересів впливовість релігії як однієї з форм суспільної свідомості та церкви як специфічного соціального інституту, з яким змушене постійно шукати шляхи оптимізації відносин засобами державно-правового регулювання та соціокультурного компромісу. Доведено, що у XXI ст. за умов глобалізації та прискорення світових інтеграційних процесів роль релігії як універсального світогляду неухильно зростатиме. Обгрунтовано твердження про суттєвий вплив релігії на всі сфери життєдіяльності світової цивілізації взагалі та українського суспільства зокрема. Показано позитивний вплив релігії на розвиток духовної сфери, економіки та соціально-політичних відносин. Встановлено, що релігія сприяє підтримці стабільності та духовно-морального клімату, утвердженню духовної самобутності народу, формуванню трудової етики громадян та активно взаємодіє з політикою на рівні інституціональних і правових відносин. Розкрито значення релігійного фактора у вирішенні міжетнічних проблем на державному та регіональному рівнях. З'ясовано, що толерантність і діалог є основою взаємодії й інституціонального співробітництва представників різних релігій, а також віруючих і невіруючих громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА354962

Рубрики:

      
16.

Гордієнко-Митрофанова І.В. 
Інваріанти аксіосфери маргінального (на прикладі пенітенціарних установ): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / І.В. Гордієнко-Митрофанова ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню аксосфери маргінального - виявленню аксіологічних інваріантів маргінального суб'єкта. За вихідний принцип розуміння діяльності ціннісного осмислення дійсності з урахувнням діяльнісного підходу до вивчення культури прийнято опозицію "традиції-інновації", яка дозволяє інтерпретувати маргінальність як поняття, що висловлює діалектику розвитку культури - заперечення однієї (старої) та самоствердження другої (нової) системи способів реалізації цінностей та форм їх подання у соціокультурній реальності. Використовуючи методологічні принципи "поетапної" соціальної інженерії, автор аналізує аксіосферу маргінального через ціннісний диспозитив (систему суб'єктно-об'єктних відношень) на основі ілюстративного матеріалу пенітенціарних установ. В аксіосфері маргінального "суб'єкта-суспільства" виділено суб'єкт аксіосфери маргінального - суб'єкт модернізації, його типи; форми діяльності суб'єкта модернізації, її види; цінності, їх спектр; аксіологічні інваріанти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.123 + Ю217.0

Рубрики:

      
17.

Давиденко В.О. 
Трансформація маргінальних спільнот в умовах глобалізації: соціально-філософський аналіз: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В.О. Давиденко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості феномену маргінесу спільнот за сучасних умов. Уточнено природу, сутність, зміст і форми маргінесу. Виявлено соціально-економічні й інституціональні чинники маргінесу спільнот на етапі соціокультурних інтеграцій у суспільстві. Обгрунтовано, що синергетичний контекст сучасних соціальних трансформацій створює умови для "маргінального стрибка" специфічних спільнот як форми їх переходу до нового соціального порядку (демаргіналізації). Показано, що "маргінальний перехід" спільноти неможливий без діалогу між елітами суспільства щодо визначення вектору соціокультурного транзиту, а також трансформації соціальних норм та аксіологічних орієнтирів всередині соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.123 + С5*422.7
Шифр НБУВ: РА374412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Деменко А.М. 
Феномен тероризму в умовах глобалізаційної динаміки (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.М. Деменко ; Харк. ун-т Повітр. Сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості утворення та розвитку феномену тероризму за умов глобалізаційної динаміки. На підставі соціально-філософського аналізу здійснено комплексне дослідження теоретико-методологічних підходів, що існують у світовій соціально-філософській думці щодо поняття "тероризм" як суспільного явища. Охарактеризовано різні види тероризму в сучасному світі. Здійснено компаративний аналіз співвідношення тероризму з іншими формами насильства та розкрито його основні ознаки. Визначено передумови та причини активізації тероризму у світі, що глобалізується. Розкрито сутність і зміст домінантних форм сучасного тероризму. Розглянуто систему й основні принципи антитерористичної боротьби. Обгрунтовано пропозиції щодо визначення шляхів і способів протидії тероризму за умов глобалізаційної динаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.73 + Х916.881.4 + Ф015.24 + С5*666*333.732 +
Шифр НБУВ: РА357035

Рубрики:

      
19.

Денисенко І.Д. 
Еволюція теорії конфлікту в сучасній західній соціальній філософії: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / І.Д. Денисенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — Х., 2005. — 40 с. — укp.

Проаналізовано питання формування сучасної західної теорії конфлікту як найбільш розвиненої форми знання цього елемента соціальної діяльності. Систематизовано методологічні передумови дослідження проблем конфлікту в західній системі соціально-гуманітарних знань. Обгрунтовано передумови виникнення та особливості формування конкретно-історичних форм теоретичних побудов аналізу та розв'язання конфлікту, що претендують на статус його шуканої теорії, а також висвітлено критерії оцінки її еволюції. В результаті аналізу змін, що відбуваються з основними конструктами (вихідними поняттями та моделями) теорії конфлікту за умов побудови кожного з її варіантів, визначено її основні тенденції та перспективні напрямки розвитку як цілісного елемента соціально-філософського пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.7 +
Шифр НБУВ: РА339019

Рубрики:

      
20.

Дмитренко М.Й. 
Ділове спілкування як феномен соціальної дійсності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.Й. Дмитренко ; Харк. ун-т повітр. сил. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено питання соціально-філософского аналізу ділового спілкування як відносно самостійного явища громадського життя. Значну увагу приділено зівставленню спілкування та ділового спілкування у контексті категорій загального й особливого, що дозволяє виявити якісні характеристики й особливості функціональної спрямованості ділового спілкування. Представлено ділове спілкування у своїй якісній визначеності. Виявлено характерні риси, що дозволяють інтерпретувати його як факт історичних змін соціальної дійсності, культурних і цивілізаційних перетворень, які відбуваються у суспільстві, як модифікацію спілкування й одиницю видового різноманіття у системі соціальної взаємодії. Розглянуто аспект ділового спілкування як феномену соціальної дійсності та його системотвірні детермінанти, серед яких визначено морально-етичну імперативність, знаково-символічне поле та координати динаміки (конфлікт, співробітництво).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю953.41 + Ю704.8 +
Шифр НБУВ: РА341392

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського