Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (274)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф088$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмаков П.П. 
Особливості врегулювання етнополітичних конфліктів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / П.П. Єрмаков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні методи урегулювання етнополітичних конфліктів, зокрема, в Україні. Доведено, що об'єктивне розуміння сутності етноплітичних конфліктів, їх ролі та значення у процесі розвитку суспільства неможливе без визначення конфліктогенних чинників. На підставі конкретних проявів конфліктної поведінки у сфері етнополітичних стосунків у суспільствах з різним рівнем розвитку, узагальнення особливостей конфліктних ситуацій зроблено висновок, що для суспільства з високим рівнем розвитку властиві конфліктогенні чинники етнополітичних конфліктів цивілізаційно-культурного характеру. Показано, що даний аналіз дозволяє виявити певний парадокс, пов'язаний з сучасною практикою толерантності. Проаналізовано особливості форм і методів урегулювання етнополітиних конфліктів в Україні, зокрема, методи уникнення конфліктів, рефлексованої політики, "ситуативної рефлексії" та "ситуативних поступок".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА368395

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Іванов І.Ю. 
Формування української політичної нації в сучасних умовах: проблеми і перспективи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / І.Ю. Іванов ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію формування та консолідації української політичної нації у контексті сучасних політичних процесів. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження етнонаціональних процесів і відродження нації. Здійснено аналіз процесів формування та консолідації нації в єдності економічного розвитку країни, змін у соціальній структурі, функціонування та відродження мови як консолідуючого фактора, національної ідеї - основи державотворення, етнонаціональної ідентичності - передумови формування та консолідації нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340394

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Антонюк О.В. 
Формування етнополітики в Україні: теоретико-методологічні та концептуальні засади: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / О.В. Антонюк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 29 с. — укp.

Досліджено у ретроспективі процес вироблення українською суспільно-політичною думкою ідей, концепцій вирішення національного питання в Україні. Вивчено історичний досвід (позитивний і негативний), його уроки в галузі етнічної політики, здійснюваної на території України. Розглянуто механізм формування міжнародних стандартів захисту прав національних меншин та їх застосування у чинному законодавстві. Визначено взаємовплив етнополітичних процесів, що відбуваються в Україні та країнах, що утворились на пострадянському просторі, зокрема в Російській Федерації. Розкрито рівень правового забезпечення державного регулювання міжетнічними відносинами. Проаналізовано вирішення на законодавчому та політичному рівнях проблем збереження та розвитку культур етнічних груп, які мешкають в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088
Шифр НБУВ: РА316391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бойко С. С. 
Етнократія в сучасному політичному процесі: форми проявів і засоби протидії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. С. Бойко ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблеми етнократії, яка має тенденцію до домінування в сучасному суспільно-політичному житті. Розглянуто її прояви, методи та засоби, що виявляються в ігноруванні прав національних груп інших народів під час вирішення принципових питань суспільного життя. Запропоноввано теоретичне осмислення соціально-політичної сутності етнократії, що супроводжується аналізом її характерних ознак у різних сферах суспільного життя. Здійснено аналіз засад етнократії, які виявляються в суспільстві не відкрито, а камуфлюються під спектр соціально-політичних, культурно-освітніх аспектів суспільного життя, що не завжди відображає сутність етнократії як антидемократичної, антигуманної ідеології. Проаналізовано міжнародно-правові документи щодо запобігання різним формам дискримінації і захисту прав людини ООН, Ради Європи, ЄС та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Вільчинська І.Ю. 
Етнічна та національна ідентичність сучасної української молоді: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / І.Ю. Вільчинська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поняття й особливості прояву в свідомості сучасної української молоді феноменів етнічної та національної ідентичності. Дані поняття розглянуто в контексті демократизації українського суспільства, етнонаціонального відродження, формування нових соціокультурних реалій наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст. На підставі аналізу результатів соціологічних досліджень виокремлено основні проблеми становлення етнічної та національної ідентичності української молоді. З'ясовано напрями формування нової парадигми її життєвих орієнтацій і ціннісних настанов. Визначено роль студентства у процесі набуття етнонаціональної ідентичності. Запропоновано шляхи вдосконалення державної молодіжної політики та її гармонізації з етнонаціональною політикою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088
Шифр НБУВ: РА319135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вітман К.М. 
Політико-правові засади етнонаціональної політики постсоціалістичних країн: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / К.М. Вітман ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено новий етнополітичний феномен - модель етнонаціональної політики на прикладі держав пострадянського та постсоціалістичного простору. Здійснено комплексний політологічний аналіз етнічності у аспекті формування даної політики окремої країни. Наведено визначення поняття етнонаціональної політики як цілеспрямованої діяльності стосовно врегулювання взаємовідносин між націями, етносами, етнічними групами, меншинами, зафіксованої у політичних документах і правових актах. Розкрито її діалектичний взаємозв'язок з етнонаціональними процесами, які коригуються за допомогою етнонаціональної політики, а також впливають на неї та зумовлюють вектор її розвитку. Досліджено особливості формування моделей етнонаціональної політики окремих країн постсоціалістичного простору, зумовлені історичним досвідом. Показано, що більшості з них доводилося розв'язувати аналогічні етнонаціональні завдання за різними шляхами, зумовленими особливостями етнонаціональних процесів. Виявлено подібні/відмінні риси, особливості моделей етнонаціональної політики кожної країни та здійснено їх типологію і класифікацію. Досліджено правову базу такої політики постсоціалістичних країн. Запропоновано політичні та правові шляхи виходу зі складних етнополітичних ситуацій, які гальмують розвиток країни та консервуються наявною моделлю етнонаціональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0) + Ф088 + Х809(4/8)341 +
Шифр НБУВ: РА356752

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Велешко О.М. 
Вплив віктимних чинників на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / О.М. Велешко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження впливу віктимних чинників на політичну поведінку депортованих народів на прикладі кримськотатарських репатріантів. Наведено загальну характеристику віктимних чинників, якими є: наявність ситуації, що провокує поведінку жертви у депортованих етносів; відсутність злочинця, який у свідомості депортованих асоціюється насамперед з тоталітарною державою СРСР; відсутність в українському законодавстві механізмів відшкодування збитків жертвам політичних злочинів. Розглянуто депортацію народів як віктимогенерувальну проблему тоталітарної держави, виявлено вплив факту депортації на політичну поведінку кримськотатарських репатріантів та її віктимні наслідки. Зроблено висновок, що віктимність стає ресурсом, який етнічна еліта використовує у політичній боротьбі. Проаналізовано вплив віктимних чинників на процес прийняття політичних рішень у кримськотатарських репатріантів. Досліджено основні способи маніпулювання представниками кримськотатарського етносу, які формуються під впливом віктимної складової: консолідація етносу навколо ідеї національної державності та відновлення прав, втрачених внаслідок депортації 1944 р., надання соціальним проблемам національного забарвлення. В аспекті трансактного аналізу розглянуто специфіку механізмів прояву комплексу жертви у депортованих народів, з'ясовано причини виникнення радикальних настроїв у етнічному середовищі. Встановлено особливості розвитку феномену етнічного лобізму. Досліджено вплив віктимної складової на конструювання способів етнічного лобіювання у кримському соціумі та політикумі й обгрунтовано шляхи подолання етнічної віктимності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР-6КРИ) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА358841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гама Алі Кадер Макван 
Курдська проблема в контексті врегулювання іракської кризи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Гама Алі Кадер Макван ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив іракської кризи та процесу її урегулювання на курдську проблему в контексті етнополітичного конфлікту. Проаналізовано політику режиму С.Хусейна щодо курдів в 1990-х рр., діяльність основних політичних партій Іракського Курдистану за умов процесу трансформації системи міжнародних відносин на Близькому та Середньому Сході, еволюцію позицій Ірану, Сирії та Туреччини з даної проблеми. Висвітлено процес державотворення в Іраку після падіння режиму С.Хусейна та визначено позицію курдів з ключових проблем політичного врегулювання іракської кризи. Розглянуто політику США в Іраку та розкрито роль курдського чинника в процесі її формування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф4(53)64 + Ф06 + Ф3(5ІРК)12 +
Шифр НБУВ: РА350718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Голос 
Державний механізм етнонаціональної інтеграції суспільства: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ігор Ілліч Голос ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф038.5 + С5*328.941
Шифр НБУВ: РА348664

Рубрики:

      
10.

Горенкин В.А. 
Сепаратизм як соціально-політичне явище: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Горенкин ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості виникнення та проявів сепаратизму в історико-політичному аспекті. Запропоновано визначення даного поняття як обумовленого етнічними, політичними, соціально-економічними та культурними протиріччями прагнення регіону до політичного відділення від решти території держави або підвищення свого правового статусу у межах країни. Праналізовано мету сепаратистського руху, спрямовану на реалізацію двох видів сепаратизму - регіонального та етнічного. Охарактеризовано соціальну базу сепаратистського руху, який передбачає участь політичної еліти, середніх і нижчих верств населення. Виявлено специфіку проявів сепаратизму в різних країнах світу, зокрема на пострадянському просторі. Розроблено класифікацію сепаратистських рухів за різними критеріями: визначенням мети та сутності, соціальної бази, методів та форм проведення, організацією та характерними проявами. Наведено рекомендації щодо запобігання виникненню сепаратизму шляхом надання широких повноважень місцевим органам влади, розвитку федералізму або регіоналізму, забезпечення економічних і політичних можливостей для регіональних груп поза межами їх власних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф031.1 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА332900

Рубрики:

      
11.

Дацюк А.В. 
Збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / А.В. Дацюк ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен збройних етнополітичних конфліктів і здійснено системний аналіз їх впливу на національну безпеку держави, яку розглянуто як взаємопов'язані види безпеки. Досліджено вплив збройних етнополітичних конфліктів на політичну, економічну, інформаційну, екологічну, гуманітарну, соціальну, демографічну сфери національної безпеки. Зроблено висновок, що зазначені конфлікти становлять загрозу не лише національній безпеці держав, на території яких вони відбуваються, а й національній безпеці інших держав, реалізації національних інтересів яких перешкоджають ці конфлікти. З урахуванням цього врегулювання збройних етнополітичних конфліктів розглянуто як складову внутрішньої та зовнішньої політики національної безпеки. Визначено роль України у врегулюванні збройних етнополітичних конфліктів сучасності, що є умовою захисту її національної безпеки від загрози цих конфліктів і важливим кроком на шляху забезпечення її зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР) + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА348585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Дегтеренко А.М. 
Етнонаціональний аспект життєдіяльності територіальних громад Українського Північного Приазов'я (політологічний вимір): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / А.М. Дегтеренко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження етнонаціонального аспекту життєдіяльності територіальних громад України на прикладі Північного Приазов'я. До наукового обігу введено термін "Українське північне Приазов'я" для позначення регіону, в етнонаціональних аспектах життєдіяльності територіальних громад якого виявляються відповідні загальноукраїнські тенденції. Визначено кількісні параметри та тенденції розвитку етнонаціонального чинника в життєдіяльності територіальних громад Українського Північного Приазов'я. Наведено рекомендації щодо удосконалення державної етнополітики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР75) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА352795

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дирун А.В. 
Динаміка суспільно-політичного розвитку республіки Молдова в контексті етнополітичного конфлікту: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Дирун ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено методи дослідження формування політичних партій і суспільно-політичних рухів у контексті розвитку кожного етапу етнополітичного конфлікту. Доведено, що взаємовплив електоральних циклів у Молдові та Придністров'ї на ступінь інтенсивності етнополітичного конфлікту. Досліджено прояви даного процесу в динаміці партійного будівництва та електорального успіху політичних сил, які виступають за різні варіанти та методи вирішення Придністровського конфлікту. Проаналізовано місце та роль України у вирішенні Придністровського конфлікту та вперше визначено етапи посередницької діяльності Києва. Аргументовано, що динаміка розвитку Придніпровського конфлікту свідчить про відмову від застосування насильства як методу його вирішення. Обгрунтовано тезу про доцільність використання аналізу формування політичних інститутів як інструментарію моніторингу міжнаціональних протистоянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф69(4МОЛ)28 + Ф052 +
Шифр НБУВ: РА336890

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Дністрянський М.С. 
Етнополітична географія України: проблеми теорії, методології, практики: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / М.С. Дністрянський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 33 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади нового напряму суспільної географії, етнополітичної географії, а саме: концепцію географічних засад життєдіяльності та політичної активності етнонаціональних спільнот і груп, а також концепцію структурної зрівноваженості геоетнополітичних процесів як передумови їх безконфліктного розвитку. Виявлено закономірності розвитку територіально-етнополітичних процесів на глобальному та регіональному рівнях. Розроблено модель методології дослідження територіально-етнополітичних взаємин у державі. Проаналізовано історико-географічні передумови і виявлено закономірності та наслідки розвитку взаємозв'язаних етногеографічних і територіально-політичних процесів в Україні упродовж XX ст. Визначено основні параметри та співвідношення у сучасній етногеографічній структурі населення України. Показано їх геополітичні функції. Проаналізовано структурно-функціональні особливості державно-територіального устрою України у геоетнополітичному контексті. Виявлено суспільно-географічні відмінності електоральної активності етнонаціональних спільнот і груп. Обгрунтовано концептуальні засади державної геоетнополітики з метою збалансування загальнодержавних і регіональних етнополітичних орієнтацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + У049(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА341038

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Долженков О.О. 
Трансформація політичних систем України та Білорусі: порівняльний аналіз: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.О. Долженков ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Систематизовано здобутки й аналітичні можливості порівняльної політології, проаналізовано основні параметри бінарного аналізу політичної ситуації в Україні та Білорусі. Розкрито характерні ознаки системної політичної трансформації в контексті сучасної демократизації та за умов перехідного політичного розвитку двох посткомуністичних країн. Встановлено загальне та особливе, спільне та відмінне у трансформаційних процесах, які відбуваються в Україні та Білорусі. Розглянуто особливості політичних режимів за умов посткомуністичного політичного розвитку. На основі порівняння процесів трансформації політичних систем України та Білорусі виділено позитивні та негативні аспекти політичного досвіду Білорусі з метою оптимізації державотворення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф036 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА339335

Рубрики:

      
16.

Кіссе А.І. 
Політико-правові засади управління етнічним конфліктом: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / А.І. Кіссе ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розглянуто методлогічні засади дослідження етнічних конфліктів у сучасному світі. Проаналізовано основні концепції етнічного конфлікту, сформовані на підставі застосування сучасних підходів до розуміння поняття етнічності. Здійснено типологію етнічних конфліктів за різними критеріями та підставами. З'ясовано причини виникнення й охарактеризовано стадії розвитку етнічних конфліктів, запропоновано правові методи запобігання. Показано ефективність використання макрополітичних методів управління етнічним конфліктом. Проаналізовано вплив виборчої та партійної систем, територіальної організації держави, типу політичного режиму на розвиток етнічного конфлікту, показано значення демократичних процедур у процесі його вирішення. Розглянуто механізми та форми ескалації конфлікту, а також методи, чинники та види переговорів щодо його врегулювання. Проаналізовано основні сценарії розвитку етнічних конфліктів у посттоталітарних країнах. Визначено основні умови та складові постконфліктної відбудови. Показано роль превентивної діяльності, зокрема дипломатії, а також неурядових організацій у розв'язанні етнічних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА346224

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Калиновський Ю.Ю. 
Вибір та реалізація етнонаціональної моделі в процесі державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Калиновський ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються різнопланові етнонаціональні моделі, їх сутність та зміст, шляхом порівняння визначаються характерні риси демократичних, тоталітарних та перехідних конструкцій. Робиться спроба встановити загальні етапи формування етнонаціональних моделей, а саме: політизація етнічності, утворення нації, побудова незалежної держави. Встановлено, що тоталітарні режими активно практикують наступні етностратегії: депортації, насильницької асиміляції, фізичне знищення етноструктури. Для демократичних конструкцій типовими є етностратегії акомодації (або коренізації), природної асиміляції, "збереження етноструктури". У перехідних етнонаціональних моделях застосовуються різноманітні етностратегії в залежності від обраної парадигми державотворення. В Україні достатньо органічно запроваджуються такі етностратегії: "приймаючої сторони" до депортованих народів (кримських татар, греків, болгар), акомодації (або коренізації), інтеграції. Аналізуючи українську етнонаціональну модель необхідно підкреслити її демократичний характер щодо вирішення міжнаціональних конфліктів та наявність елементів "кланової" та "корпоративної" конструкцій. Розглядаються конфліктологічні аспекти української етнонаціональної моделі у декількох ракурсах: легітимація демократичного політичного режиму в Україні, особливості етнокультурної маргінальності в нашій країні та національна безпека української держави з точки зору етнополітичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф023

Рубрики:

      
18.

Кирилич В.П. 
Українці в Польщі: проблема збереження етнонаціональної ідентичності як чинник українсько-польських відносин: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.П. Кирилич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено внутрішні та зовнішні чинники збереження національної самобутності української спільноти в Польщі та розкрито діалектику їх взаємозв'язку. Проаналізовано державну етнополітику Республіки Польща та напрямки акцептації України й українця польською спільнотою. Висвітлено головні проблеми польського українства й окреслено шляхи їх можливого розв'язання, охарактеризовано особливості впливу української меншини в Польщі на формування українсько-польських взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ=9УКР)6 + Ф088 + Ф51(4ПОЛ=9УКР)
Шифр НБУВ: РА315431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Конопельський В.Я. 
Конституювання української політичної нації у перехідному суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Я. Конопельський ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено генезу поняття та концептуального осмислення феномену нації у вітчизняній та зарубіжній політичній науці. Визначено сутність, основні чинники, характеристики політичної нації, виокремлено парадигму громадянсько-територіальної спільності як основу української політичної нації. Проаналізовано етнічний склад населення України та доведено поліетнічність як засадничу конституанту української нації. Виявлено діалектику етнічної та національної свідомості в процесі конституювання української нації. Визначено основні параметри і характеристики перехідного суспільства в Україні, функціонування політичної нації за нових умов. З'ясовано сутність та основні функції національного інтересу в національній державі, проблеми утвердження національного суверенітету та політичної суб'єктності української нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088
Шифр НБУВ: РА317691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Котелянець О. О. 
Врегулювання етнополітичних конфліктів на Південному Кавказі як чинник формування регіональної системи безпеки: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.03.02 / О. О. Котелянець ; Рада нац. безпеки і оборони України ; Нац.ін-т проблем міжнар. безпеки. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проаналізовано безпекову політику геополітичних акторів у контексті врегулювання конфліктів на Південному Кавказі. Доведено вкорінення практики застосування провідними суб'єктами міжнародних відносин принципів подвійних стандартів до врегулювання регіональних етнополітичних конфліктів, що створює передумови для їх ескалації та поглиблення міжетнічного протистояння. Запропоновано комплексний підхід до вивчення історичних передумов виникнення етнополітичних конфліктів. Показано, що в основу еволюції південно-кавказьких конфліктів закладено процес політичного дозрівання залежних націй з перспективою їх державотворення. Вдосконалено наукове тлумачення феномену етнополітичного конфлікту та його впливу на формування регіональної системи безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(53) + Ф4(922.8/961)64
Шифр НБУВ: РА374186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського