Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (218)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф054$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ходаківський М.Д. 
Суспільство в контексті культури (етнополітологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / М.Д. Ходаківський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація являє собою спробу всебічного комплексного теоретичного аналізу впливу культури на функціонування суспільства в його політичній (етнополітичній) та етнонаціональній сферах. Створена цілісна концепція розгляду етнополітичних процесів у контексті культури. Це, в свою чергу, дозволило виявити основні культурні детермінанти та механізми суспільно-політичного (етнополітичного) поступу суспільства. Культура як спеціальний предмет аналізу чи не вперше досліджується через співставлення з соціальним простором, який розглядається у широкому розумінні слова, як позаприродна, пов'язана з людською діяльністю реальність. Зроблені у процесі дослідження висновки дають можливість розширити теоретико-методологічні знання стосовно політико-культурних проблем існування суспільства, окреслити перспективи подальшого дослідження цієї вкрай важливої проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
2.

Деркач Ж.В. 
Політична культура як інтегральна характеристика процесу формування і розбудови держави: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ж.В. Деркач ; Ун-т внутр. справ України. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі становлення політичного процесу в ході формування і розбудови держави, його взаємообумовленого зв'язку з політичною культурою як інтегральною характеристикою цього процесу. Встановлено, що політична культура визначає рівень розробки і обгрунтованості державотворчих цілей, впливає на залучення громадян держави до політичного процесу, забезпечує розвиток політичної свідомості і її соціальну направленість, прискорює процес входження певної політичної системи в фазу завершення державної структури управління, здатної забезпечити стабільність усіх сфер політичного життя. Дослідження закономірностей формування політичної культури, стабілізації політичних процесів здійснено на матеріалах боротьби українського народу за створення національної держави XVII століття. Цей період в історії української держави має логічну завершеність в системі формування, розбудови, функціонування і руйнації державних структур і дає можливість виявити традиційні ознаки політико-культурного процесу: національна гордість і державотворча активність, демократична направленість державницької політики, конфесійність політичних дій, ознаки політичного компромісу і схиляння до авторитарних методів в управлінні. В дисертації також розкриті особливості розвитку сучасного культурно-політичного процесу, які необхідно врахувати при розробці новітньої стратегії державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
3.

Клименко О.А. 
Трансформація політичної культури перехідних суспільств: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.А. Клименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджується відтворення політичної культури в контексті її впливів на демократизацію суспільних відносин. На основі аналізу і синтезу політичної реальності країн латиноамериканського континенту показані фактори впливу політичної культури в Бразилії, Нікарагуа, Чилі. Проаналізована специфіка адаптивності і взаємозалежності політичної культури на тлі політичного процесу перехідного типу сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054

Рубрики:

      
4.

Москаленко О.М. 
Конфліктно-консенсусна парадигма регулювання суспільно-політичних відносин: Автореф. дис...канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Москаленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано політологічну концепцію синтезу конфліктного та консенсусного підходів до регулювання суспільно-політичних відносин. На основі нової парадигми розкрито внутрішню логіку розвитку суспільно-політичних процесів та узгодження світоглядно-філософського й емпіричного потенціалів конфліктно-консенсусної взаємодії. Визначено роль поняття консенсусу у дискурсі соціально-гуманітарних наук та специфіки його функціонування у політичній науці крізь призму його аксіологічної сутності. Здійснено порівняльний аналіз елементів світового досвіду розгортання конфліктів та механізмів їх розв'язання. Проаналізовано особливості вияву конфліктно-консенсусного потенціалу в суспільстві перехідного типу та систематизовано наукові підходи до "консенсусної моделі демократії" як ціннісної основи демократизації українського суспільства. Розглянуто можливості застосування методу консенсусу у політичних, зокрема, виборчих технологіях та процесі прийняття політичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.3 + Ф043.2
Шифр НБУВ: РА309450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Остапенко М.А. 
Політична культура сучасної студентської молоді в Україні (на прикладі вузів м.Києва): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.А. Остапенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасні концепції політичної культури, вироблені політичною наукою, та визначено теоретико-методологічну основу дослідження політичної культури студентської молоді за умов переходу від авторитарно-тоталітарних до демократичних політичних цінностей, переконань, типів поведінки. Встановлено специфіку та своєрідність політичної культури студентської молоді та визначено її обумовленість соціально-економічними особливостями сучасного суспільства і національними, віковими, регіональними, психологічними чинниками. Досліджено механізм та специфіку політичної соціалізації сучасного українського студенства, визначено основні чинники, канали формування політичних знань, форм політичної участі. Розкрито роль вищої освіти (на прикладі політології) у формуванні демократичної політичної культури студенства активістського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054
Шифр НБУВ: РА309114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Макаренко Е.М. 
Ментальність і формування політичної культури нації (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Е.М. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням генези та функціонування ментальності у феноменах духовного буття нації, зокрема, впливу ментальності на формування політичної культури нації. Розглянуто чинники, які призводять до виникнення певної ментальності - політичні, соціопсихічні, мовні, культурні. Політичну культуру подано як феномен духовного буття, що зумовлений типом пануючої ментальності у даному суспільстві. На підставі аналізу історичних і сучасних поглядів на цю проблему зроблено висновок про необхідність урахування ментальних традицій нації у розбудові демократичної політичної культури заради утвердження громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.13 + Ф054
Шифр НБУВ: РА307755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Візірякіна Н.І. 
Вплив інтелігенції на державотворчі процеси в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03. / Н.І. Візірякіна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено механізм впливу інтелігенції на розвиток державотворчих процесів в Україні. Інтелігенцію розглянуто як духовну частину еліти, силу, яка через безпосередню та опосередковану участь у владних структурах, партіях і рухах та за допомогою впливу на громадську думку завдяки засобам масової інформації має можливість реально, прагматично орієнтовано впливати на розвиток державотворчих процесів в Україні. Обгрунтовано роль і місце української інтелігенції у створенні та реалізації консолідуючої ідеї суспільства, генеруванні індивідуальних цінностей і колективного соціального оптимізму. Визначено місце та роль української інтелігенції у формуванні взаємовідносин з владними структурами, особливості її впливу на студентську молодь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054
Шифр НБУВ: РА313277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Семененко М.І. 
Гуманізація політичної діяльності в концепції ненасильства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.І. Семененко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси гуманізації політики і політичної діяльності крізь призму концепції ненасильства, обгрунтовано переваги еволюційно-реформаторського шляху соціально-політичного розвитку над революційно-насильницьким, недопустимості політичного насильства, яке призводить до дегуманізації суспільних відносин, матеріальних і людських втрат. Висвітлено гуманістичні ідеї Л.Толстого, М.Ганді, М.-Л. Кінга, осмислено історичний досвід їх застосування в політичній практиці України та сучасних міжнародних відносинах. Досліджено взаємозв'язок моралі та політики, роль етики в реформуванні політики, співвідношення загальнолюдського і корпоративного рівнів моралі, обгрунтовано ненасильство як моральний принцип політичної діяльності, реалізація якого забезпечує соціальне наступництво, історичну спадковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ю703.1
Шифр НБУВ: РА317130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Проскуріна О.О. 
Формування політичної культури українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.О. Проскуріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено генезу поняття "політична культура" впродовж історичного розвитку соціально-політичної думки, запропоновано розуміння політичної культури як соціального явища, визначено її сутність і роль у процесі становлення демократичної політичної системи в Україні. Показано специфіку прояву функцій політичної культури, розглянуто її динаміку за перші роки незалежності. Висвітлено можливі шляхи формування та з'ясовано вплив даної культури на політичні процеси, що відбуваються в країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054
Шифр НБУВ: РА316399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Остюченко С.М. 
Модернізація соціал-демократичної парадигми в контексті конвергенції ідеологій: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.М. Остюченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 16 с. — укp.

Виявлено головну особливість нової соціал-демократії - орієнтацію на конвергентну модель суспільного розвитку. Аргументовано тезу, що в майбутньому основною проблемою для лівих партій стане завдання забезпечення рівноваги між соціалістичними та ліберальними цінностями. Обгрунтовано положення, що глобалізація та індивідуалізація є тими основними чинниками, що будуть помітно впливати на всі основні сфери громадського життя. Виявлено, що суттю модернізації сучасної соціальної держави є визнання ринку, захист неринкових соціальних сфер. Зазначено, що західноєвропейський тип соціал-демократії не є універсальним явищем, придатним для всіх країн, оскільки кожна з них має свої особливості. Доведено, що критеріями відповідності політичних програм реальній політиці є зміст бюджету, його орієнтація і, насамперед, його податковий розділ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.22 + Ф62(0),81 + Ф054 +
Шифр НБУВ: РА325306

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Беззуб'як М.Й. 
Дослідження політичних відносин методом контент-аналізу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.Й. Беззуб'як ; Ін-т політ. та етнонац. дослідж. НАН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто умови використання методу контент-аналізу в політології міжнародних відносин. Визначено структурне місце розташування даного методу у предметно-методологічній базі політичної науки. Висвітлено перспективи застосування методу в політико-культурних та ідеологічних студіях. З метою адаптації предметної галузі для подальшого дослідження розроблено п'ятискладову систему конститутивних категорій. Розкрито роль контент-аналізу в системі зовнішньої політики. Визначено політико-культурні детермінанти, організаційні передумови та розглянуто механізми інтеграції методу в зовнішньополітичну практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4 в
Шифр НБУВ: РА326839

Рубрики:

      
12.

Кіянка І.Б. 
Політична стабільність: суть і основні засоби її досягнення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Б. Кіянка ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси у країнах Центрально-Східної Європи, зокрема, Польщі, Чехії, Угорщини та України. Визначено стабільність як вирішальну складову процесу пострадянського державотворення, від наявності якої залежать перспективи демократичної модернізації. Розглянуто питання методологічного визначення головних засобів досягнення політичної стабільності в Україні, зокрема, консенсусу та компромісу. Запропоновано "консенсусну модель" урегулювання конфліктів та досягнення політичної стабільності в українському соціумі на підставі реалізації програмних положень політичних партій за економічними, правовими, соціальними та культурними пріоритетами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф043.2 +
Шифр НБУВ: РА322720

Рубрики:

      
13.

Руденко Ю.Ю. 
Політична свідомість українського суспільства в трансформаційний період: чинники формування (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.Ю. Руденко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні особливості феномену політичної свідомості, його місце в політології та розглянуто проблему її формування крізь призму історичної пам'яті. З'ясовано механізми формування менталітету та національного характеру західного і східного сегментів українського суспільства. Проаналізовано основні особливості сучасного етапу розвитку України, найбільш впливові суб'єкти політичної свідомості українського суспільства. Досліджено політичну ідеологію і масову політичну свідомість як сфери існування сучасної політичної свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф024 + Ф055
Шифр НБУВ: РА326708

Рубрики:

      
14.

Гриценко О.М. 
Мас-медіа в процесах демократичних трансформацій українського суспільства (політико-культурологічний аспект): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.М. Гриценко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 31 с. — укp.

Розглянуто проблему відкритості інформаційних систем як чиyника політичної та соціокультурної інтеграції українського соціуму, а також вплив мас-медіа на формування політичної культури та політичного світогляду. Проаналізовано проблему збереження національно-культурної самобутності українського інформаційного простору за умов впливів глобальної медіакультури. Досліджено роль мас-медіа в процесах державотворення та побудови громадянського суспільства, зокрема проблеми взаємовідносин мас-медіа та політики, а також особливості діяльності журналіста в процесі політичного аналізу та створення політичних портретів. Висвітлено питання впливу мас-медіа на процес політичної комунікації, соціокультурні орієнтації суспільства, специфіку державної інформаційної політики в Україні та забезпечення свободи слова. Зроблено порівняльний аналіз розв'язання цієї проблеми в Україні, США, Росії та Польщі. Комплексно розглянуто проблеми збереження гуманістичних цінностей за умов глобального інформаційного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ф054 + Ч62 в05 +
Шифр НБУВ: РА326417

Рубрики:

      
15.

Дубовик Н.А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.А. Дубовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА327068

Рубрики:

      
16.

Лебединська Г.О. 
Політико-стабілізаційна роль місцевого самоврядування в умовах суспільно-політичнотрансформації сучасної України: Автореф.дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Лебединська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано специфіку проблеми місцевого самоврядування, подано характеристику теоретичних здобутків та практичного розвитку адного інституту враховуючи зарубіжний і вітчизняний досвід його формування та вдосконалення з метою виявлення основних складових моделі місцевого самоврядування, адекватної сучасним українським реаліям. Розкрито суть понять централізації та децентралізації як основи формування вітчизняної моделі місцевого самоврядування. Висвітлено перспективи політичної участі населення та розглянуто чинники, що сприяють розвитку демократичних форм управління. Визначено тенденції формування регіональної еліти й місцевого лідерства, що мало місце останнім часом в Україні, з'ясовано їх роль у розбудові демократії. Проаналізовано досвід формування політичної культури на прикладі Полтавського та інших регіонів України. Доведено, що одним з оптимальних шляхів розвитку демократії в Україні є подальший розвиток місцевого самоврядування з широким залученням громадян до управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф054.1 + Ф031.1 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА333581

Рубрики:

      
17.

Банчук М.В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.В. Банчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються у процесі становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики; демократизація правозахисних органів; грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів; досягнення стабільності правового регулювання; можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозихисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА333775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
18.

Ясинська В.С. 
Особливості трансформації політичної культури в умовах становлення демократичного політичного режиму: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / В.С. Ясинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зв'язок між політичною культурою та політичним режимом, з'ясовано місце політичної культури в структурі режиму. На основі порівняльного аналізу процесів трансформації тоталітарних і авторитарних режимів у демократичні визначено основні напрями, етапи та особливості формування демократичної політичної культури, встановлено позитивний вплив розвиненого громадянського суспільства на процес її становлення. На підставі аналізу тенденцій розвитку українського суспільства визначено особливості формування політичної культури даного типу за умов утвердження демократії в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА329627

Рубрики:

      
19.

Вознюк П.Ф. 
Консенсус як принцип сучасної демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / П.Ф. Вознюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 14 с. — укp.

Досліджено формування ідеї консенсусу та її практичну реалізацію в демократичних державах світу. Установлено спорідненість філософських і політологічних концепцій суспільно-політичної згоди з сучасним політико-правовим принципом консенсусу. Проаналізовано форми та специфіку застосування принципу консенсусу в країнах з різними системами врядування та у сфері міжнародних відносин. Розглянуто консенсусні та антиконсенсусні тенденції в українській політиці. Виявлено перешкоди для впровадження консенсусних механізмів в Україні. Запропоновано шляхи подальшого реформування вітчизняної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА330275

Рубрики:

      
20.

Мовчан М.П. 
Вплив ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції та ФРН у євроатлантичному просторі у 1991 - 2003 рр. (за матеріалами мас-медіа Франції та ФРН): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.П. Мовчан ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості, методи й технології впливу ідеології НАТО на формування зовнішньої та оборонної політики Франції й Німеччини у євроатлантичному просторі та на їх двосторонні відносини. Проаналізовано роль французьких та німецьких мас-медіа як інструментів ідеологічного впливу. На основі вивчення досвіду відносин НАТО - Франція - Німеччина розроблено рекомендації для державних установ України, які формують, реалізують та досліджують зовнішню політику країни щодо перспектив розвитку відносин держави з НАТО, Європейським та Західноєвропейським Союзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ф055.22 + Ф4(4ФРА)64 + Ф4(4НІМ)65 +
Шифр НБУВ: РА329595

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського