Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (743)Книжкові видання та компакт-диски (473)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)0-94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мандибура В.О. 
Рівень життя населення та механізми його регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / В.О. Мандибура ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 1999. — 36 с. — укp.

В роботі висвітлено теоретичні та методологічні питання аналізу категорії "рівень життя", особливості соціально-економічного забезпечення життєдіяльності населення в умовах кризового стану економіки; досліджено прояви деструктивного впливу інфляції на рівень життя, основні соціальні компенсатори та латентні механізми зупинення поширення бідності в умовах кризової ринкової кон'юнктури, а також питання впливу "тіньової" економіки на розподіл доходів і стан майнового розшарування громадян; розкрито специфічні особливості проявів маргіналізації населення України. Проаналізовано також актуальні проблеми реформування ринкових механізмів суспільного регулювання рівня життя населення в умовах перехідного періоду. Основна увага приділена системному аналізу шляхів реформування ринкових механізмів, що регулюють рівень життя населення. До цих механізмів відносяться: механізм податкового регулювання особистих доходів, консюмеризм, соціальний захист населення, регулювання мінімальних державних соціальних гарантій, обмеження пільг та ліквідація привілеїв, відновлення знецінених заощаджень громадян та стимулювання залучення заощаджень громадян до інвестиційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 + У9(4УКР)0-942.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Черенько Л.М. 
Проблеми бідності в Україні: методи визначення та напрями подолання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.М. Черенько ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади визначення масштабів і рівня бідності в Україні, а також наведено практичні рекомендації щодо пом'якшення наслідків її поширення. Значну увагу приділено вибору критеріїв для оцінки бідності та підходів щодо визначення її межі. Обгрунтовано необхідність поєднання у методичній схемі дослідження показників бідності за доходами та можливостями. Зроблено оцінку дієвості державної соціальної політики стосовно соціально незахищених верств населення, наведено пропозиції щодо її вдосконалення у законодавчій та практичній діяльності державних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА309386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гордієнко Т.М. 
Організаційно-економічний механізм продовольчого комплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.М. Гордієнко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи функціонування та розвитку продовольчого комплексу регіону. Вироблено та вдосконалено механізм регулювання продовольчого комплексу регіону, який базується на аналізі динаміки процесів у сільському господарстві, як базовій галузі, та на продовольчому ринку загальнодержавного та регіонального рівнів. Виявлено спільні та територіально специфічні чинники соціально-економічного розвитку регіонів, які впливають на рівень ефективної діяльності суб'єктів господарювання та забезпеченість населення продуктами харчування. Акцентовано увагу на формуванні нових підходів до регіонального управління продовольчим комплексом, які базуються на плануванні економічних процесів з урахуванням факторів перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-945
Шифр НБУВ: РА311662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ноздріна Л. В. 
Якість життя населення в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л. В. Ноздріна ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено суть поняття "якість життя" населення, наукові принципи та інструментарій дослідження. Наведено ретроспективний аналіз поглядів на якість життя, узагальнено досвід оцінки якості життя за умов командно-адміністративної та ринкової економіки, а також з'ясовано фактори й чинники якості життя у період перехідної економіки України. Проаналізовано динаміку показників якості життя населення за сучасних умов, розроблено теоретичні та методологічні засади побудови системи моніторингу якості життя населення: визначено сукупність показників, способи їх збору та підтримки інформаційної бази, методи обробки та інтерпретації результатів. Проведено класифікацію районів Львівщини за якістю життя населення з виявленням репрезентантів груп районів як основи для моніторингу і прогнозування. Запропоновано шляхи покращання якості життя населення як умови сталого розвитку вітчизняної економіки. Досліджено якість життя населення районів Львівщини за допомогою кластерного (класифікація районів області) та факторного аналізів (визначено найсуттєвіші показники для інтегрального показника якості життя населення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА312749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кощій О.В. 
Прогнозування та регулювання індивідуального споживання продовольчих товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Кощій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано удосконалений статистично-поведінковий метод прогнозування індивідуального споживання на підставі результатів вивчення потреб споживачів у продовольчих товарах. Удосконалено методику територіального розміщення підприємств і розроблено мережу оптимального розташування молокопереробних підприємств на території Волинщини, Львівщини та Тернопільщини, що забезпечує зниження витрат на постачання готової продукції споживачам та її ціну, та, як наслідок, підвищення рівня задоволення індивідуальних потреб споживачів у молочних продуктах харчування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-945-230.38
Шифр НБУВ: РА318120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Проніна І.І. 
Рівень життя населення України: методи аналізу та напрями підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.І. Проніна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано накопичений міжнародний досвід аналізу життєвого рівня населення. Запропоновано ієрархічну систему показників рівня життя, методику їх розрахунку та побудови інтегрального індикатора. Представлено результати визначення рівня життя окремих соціально-демографічних груп населення України. Наведено рекомендації щодо коригування державної соціально-економічної стратегії з метою забезпечення максимально можливого підвищення життєвого рівня населення, а також попередження надмірного майнового розшарування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА320466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чудновець І.Б. 
Організаційно-економічний механізм формування життєзабезпечення населення в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Чудновець ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено, вдосконалено та систематизовано методологічні засади життєзабезпечення населення. Розроблено організаційно-економічний механізм життєзабезпечення в регіоні та визначено його головні соціально-економічні індикатори. Комплексно оцінено продуктивні сили Чернігівщини, їх потенційні можливості та перспективи розвитку. Запропоновано узагальнюючий показник, з використанням якого диференційовано структурні підрозділи регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94 + У9(4Укр-4Чер)0-94
Шифр НБУВ: РА317781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Савенко О.Л. 
Економічний механізм державного регулювання доходів населення в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.Л. Савенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні засади формування державної політики доходів. Проаналізовано головні тенденції у сфері доходів населення за умов становлення ринкових відносин в Україні. Визначено категорії доходів населення та їх місце у системі соціально-економічних відносин. Оцінено розвиток номінальних і реальних доходів та іх складових у взаємозв'язку із станом економіки. Розглянуто систему сучасних індикаторів доходів, з врахуванням їх структури та порівняння з індексами споживчих цін, межею малозабезпеченості, прожитковим мінімумом тощо. Надано оцінку купівельної спроможності грошових доходів у середньому на душу населення, середньомісячної заробітної плати та середньої пенсії за групами продовольчих та непродовольчих товарів. Визначено регіональні особливості, фактори формування та розподілу доходів у перехідній економікі, а також динаміку питомої ваги кожного регіону у загальних обсягах грошових доходів і витрат населення України. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму державного регулювання оплати праці, а саме встановлено економічно та соціально обгрунтований рівень мінімальної заробітної плати, запроваджено систему оплати праці працівників бюджетної сфери, контроль за проведенням індексації доходів громадян. Розроблено механізм оподаткування доходів фізичних осіб. Розглянуто механізм пенсійного забезпечення шляхом впровадження трирівневої системи, в якій більша частина пенсійних виплат формується за рахунок заощаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21 +
Шифр НБУВ: РА322106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Редька Л.М. 
Підприємництво: роль у системі зайнятості і доходів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.М. Редька ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий методологічний підхід до вирішення актуальної наукової та практичної задачі взаємозв'язку підприємництва з зайнятістю та доходами населення України. З політекономічних позицій визначено сферу підприємництва як сектора економіки, який забезпечує зайнятість і самозайнятість населення, його доходи (підприємницький дохід і заробітну плату найманим працівникам, доходи посередників), розширює попит на кваліфіковану робочу силу, сприяє розвитку сфери освіти і науки, правоохоронних органів, органів контролю. Висвітлено новий підхід до визначення функцій підприємництва - без урахування здібностей підприємця та грунтуючись на конкретних напрямках підприємницької діяльності, мотивація якої обгрунтовується саме функціями, що являє собою певну новизну. Підкреслено, що цільове спрямування підприємницької діяльності не може бути обмежено тільки метою забезпечення прибутку, а у перехідний період особливе значення набуває й мета адаптації до ринкових умов господарювання. Запропоновано власну структуризацію зайнятості (сім груп) і доходів (чотири групи) з метою вирахування підприємницьких доходів у статистичному обліку і звітах, прискорення переходу на міжнародну систему національних рахунків. Досліджено проблему соціального партнерства і шляхи його створення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1 + У9(4Укр)0-94 + У9(4Укр)240.5
Шифр НБУВ: РА319326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Новак А.Я. 
Взаємозв'язок податково-бюджетних та грошово-кредитних важелів в стратегії економічного зростання України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.Я. Новак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано взаємну причинно-наслідкову залежність зміни параметрів податково-бюджетної та грошово-кредитної політики, що відображається у загальноекономічних змінах у країні, а також необхідність урахування цієї взаємозалежності під час проведення економічної політики державними органами влади для забезпечення єдиної цілеспрямованості макроекономічного регулювання. Запропоновано шляхи використання взаємозв'язку податково-бюджетних і грошово-кредитних важелів економічної політики для забезпечення фінансової безпеки держави, розвитку фінансових ринків країни та реалізації стратегії економічного зростання України. Наведено практичні рекомендації щодо запровадження взаємоузгодженого використання податково-бюджетних і грошово-кредитних важелів економічної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)26 + У9(4Укр)0-94
Шифр НБУВ: РА319599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тимченко Б.П. 
Вплив тіньової економіки на формування доходів населення в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.П. Тимченко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що за умов ринкової трансформації економіки формується нова модель доходів населення - факторна, основні доходи створюються за чинниками виробництва: працею, власністю, землею, підприємницькими здібностями. Виявлено, що створення, розподіл і перерозподіл доходів знаходиться під впливом тіньової економіки, яка набула в Україні масштабно-вибухового характеру. Тому саме потенціал факторних складових не одержав свого розвитку. Зазначено, що тіньові процеси стали невід'ємною рисою способу життя населення країни. Сформовано нові моделі поведінки - тіньові практики як стійкі та масові взаємодії суб'єктів різного рівня (макро-, мезо-, мікро-), спрямовані на одержання прихованого доходу та пов'язані з порушенням законів та інших формально-правових норм. Виявлено основні причини поглиблення та розширення тіньової економіки у перехідній економіці, де головними чинниками є тривала криза доходів, інституціональна несформованість факторних доходів, неефективність державного регулювання доходів. Показано, що серед тіньових доходів населення переважають такі, які сформувалися у сфері розподілу та перерозподілу, а не у сфері виробництва. Систематизовано основні методи оцінки масштабів тіньової економіки. Виявлено основні напрямки її впливу на доходи населення. Надано пропозиції стосовно мінімізації цього впливу на сукупні доходи населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.336 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА326256

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гордей О.Д. 
Фінансове забезпечення суспільного добробуту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Д. Гордей ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено концептуальні засади, а також досліджено фінансові методи забезпечення добробуту населення, визначальними в яких є державні. Розглянуто структуру фінансових ресурсів та бюджетний механізм у реалізації цілей суспільного добробуту. Висвітлено поняття та складові елементи бюджету добробуту та соціального бюджету. Теоретично обгрунтовано важливість функціонування фінансових інститутів, за допомогою яких здійснюється перерозподіл доходів населення, забезпечується ефективний шлях до економічного зростання та досягнення зростання суспільного добробуту. Розроблено графічну та економіко-математичну моделі оперативного регулювання суспільного добробуту та напрями удосконалення фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА326163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сисак Л.І. 
Моделювання рівня життя населення в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.І. Сисак ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено системний підхід щодо моделювання показників рівня життя населення за умов нестабільного економічного середовища, що грунтується на механізмах аналізу та попередження змін динамічних характеристик системи, а також забезпечує підвищення рівня життя населення та зниження соціальної напруги у суспільстві. Вперше апробовано прогнозну модель формування та розподілу доходів і витрат населення на основі методів нелінійної оптимізації та динамічного програмування, що дозволяє провадити імітаційні експерименти з метою визначення рівня життя населення загалом, а також за соціально-економічними групами за нестабільних економічних умов. Представлено модель розвитку споживчого ринку, яка дозволяє на основі моделювання розподілу доходів і витрат населення оцінювати та прогнозувати стан рівня життя населення за соціально-економічними групами на регіональному та державному рівнях. Наведено модель інтегрованих характеристик рівня життя населення, яка базується на застосуванні індексного методу, що дозволяє визначити місце рівня життя населення регіону у державі. Значну увагу приділено моделі прогнозу вартості заходів стосовно соціального захисту населення, розроблену на основі експертних оцінок, що розподіляє фінансові ресурси з метою соціальної підтримки населення у відповідності з принципом диференційованості й адресності соціальної допомоги. Удосконалено механізм прогнозування зайнятості населення, в основі якого лежить балансовий метод моделювання, що дозволяє визначити реальний обсяг безробіття і на основі цього прийняти соціальні заходи щодо підтримки даної категорії населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 в611 +
Шифр НБУВ: РА326045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Полякова С.В. 
Формування доходів населення в період становлення ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.В. Полякова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади вивчення процесу формування та розподілу доходів у суспільстві. Наведено практичні рекомендації, спрямовані на підвищення рівня добробуту населення. Висвітлено сутність та зміст категорії "доходи населення", описано систему критеріїв та елементів системи сукупних доходів, особливості формування кожної доходної складової. Проаналізовано накопичений міжнародний досвід функціонування ринкових механізмів перерозподілу суспільних благ, визначено напрями його застосування в Україні. Здійснено оцінку регіональних тенденцій формування найважливіших доходів населення. Розглянуто метод індексно-матричного моделювання. Обгрунтовано пріоритетні напрямки державної політики у сфері доходів. Запропоновано шляхи удосконалення механізму надання допомоги на започаткування власної справи, розроблено показники для оцінки ефективності його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА329554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пікалова Г.А. 
Управління системою соціального захисту населення в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Г.А. Пікалова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

З позицій системного комплексного підходу досліджено методологічні засади реформування системи соціального захисту населення. Визначено поняття соціального захисту населення як складової соціальної політики держави у контексті побудови його на страхових засадах, у тісному зв'язку з видами, важкістю, частотою та кількістю страхових ризиків. Наведено напрямки та шляхи вдосконалення організаційно-правових аспектів механізму соціального захисту. Обгрунтовано необхідність відповідності програм соціального розвитку до територіально-виробничої специфіки регіонів. Запропоновано концептуальні основи та модель оптимізації ресурсозабезпечення соціального захисту, а також напрями забезпечення ефективності функціонування його системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА325549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Стожок О.З. 
Формування і розподіл доходів населення в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.З. Стожок ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано сучасний стан рівня життя населення України та Житомирської області, розроблено пропозиції щодо удосконалення регулювання його доходів. Надано оцінку методики Державного комітету статистики щодо визначення життєвого рівня населення, виявлено недоліки існуючої системи показників соціально-економічного розвитку. Побудовано ієрархічну систему показників рівня життя. Визначено основні фактори впливу на подальше економічне розшарування населення України, встановлено їх значення у формуванні рівня доходів. Розроблено економетричну модель прогнозування значень доходів на перспективу. Наведено практичні рекомендації щодо коригування державної соціально-економічної стратегії з метою забезпечення максимально можливого підвищення рівня життя населення в цілому, попередження надмірного майнового розшарування і формування економічних нерівностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА329726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гут І.О. 
Ірраціональність поведінки домашніх господарств як споживачів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Гут ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження явища ірраціональності як антиподу "економічного розуму", що виникає під впливом почуттів і є проявом емоцій. Побудовано модель процесу споживацього вибору домогосподарства за ринкових умов, охарактеризовано її основні складові (доход, ринкові комунікації та способи стимулювання збуту) як базові фактори впливу, а також чинники-"фільтри" (пізнавальні здібності, соціальне середовище та психологічні особливості індивіду). Запропоновано поділ ринкової ірраціональності споживача на усвідомлену та неусвідомлену. Досліджено економічні, часові та пізнавальні ресурси споживачів-домогосподарств та їх вплив на ринкові рішення. Проаналізовано фактори, що визначають специфіку поведінки споживачів в Україні: рівень доходів домогосподарств, особливості їх диференціації та національного менталітету. Показано зележність між рівнем доходу, пізнавальними здібностями споживачів-домогосподарств та часткою ірраціональної складової у ринкових рішеннях. Визначено головні функції комунікаційної підсистеми підприємства - інформаційну та спонукальну. Встановлено значення якості товару та запропоновано новий підхід щодо врахування впливу даного чинника на споживацький вибір та ринкову привабливість. Встановлено перевагу якості маркетингових комунікацій над якістю товару у формуванні первинного вибору споживача. Проведено дослідження суспільного феномену моди як комунікаційного елементу, який використовується у системах маркетингових комунікацій. Запропоновано їх проекти синтезованого типу, орієнтовані на реалізацію синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА334176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Марець О.Р. 
Домогосподарство в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.Р. Марець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості діяльності домогосподарства як економічного суб'єкта у перехідній економіці України. З'ясовано сутність, види та функції домогосподарств. Проаналізовано сучасний інструментарій його дослідження, розглянуто показники діяльності домогосподарств у системі національних рахунків. Виявлено особливості інституційного середовища домогосподарств у командній системі та зміну їх функцій у перехідній економіці. Здійснено макроекономічний аналіз домогосподарства у перехідній економіці України в аспекті розгляду його найважливіших функцій. Оцінено нерівність розподілу складових доходів та видатків між домогосподарствами різних типів. Відповідно до здійснених обчислень з'ясовано значення складників грошового доходу у нерівності розподілу грошового доходу домогосподарств. Проаналізовано ефективність державного регулювання доходів домогосподарств, запропоновано заходи щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА331239

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бідак В.Я. 
Соціальний захист населення та вдосконалення державних механізмів його регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.Я. Бідак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади соціального захисту населення як складової соціальної політики в контексті розкриття концепції її захисної функції. Проаналізовано рівень та динаміку соціально-економічних індикаторів, що відображають рівень життя та соціальну захищеність населення в загальнодержавному та регіональному аспекті. Розроблено організаційно-економічну модель функціонального узгодження та системної взаємодії соціального розвитку та соціального захисту. Запропоновано методичний підхід до соціальної діагностики захищеності окремих категорій населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА330953

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського