Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (927)Книжкові видання та компакт-диски (804)Журнали та продовжувані видання (722)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)240.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 109
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дзюба С.Г. 
Регулювання трудової зайнятості населення в умовах реформування економічних відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / С.Г. Дзюба ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1998. — 43 с. — укp.

Розглядаються теоретичні та методологічні питання виникнення та взаємозв'язку зайнятості і різних форм власності на ринку праці, аналізується ситуація, яка склалася за 1991-1997 рр. на ринку праці України та Донецької області, обгрунтовується необхідність розробки й пропонується удосконалена модель механізму регулювання зайнятості економічно активного населення в умовах багатоукладності економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рудченко О.Ю. 
Регулювання відтворення і реформування виробничого апарату: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / О.Ю. Рудченко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 1998. — 32 с. — укp.

В роботі досліджено проблеми регулювання відтворення виробничого апарату з позицій взаємоузгодженого розгляду процесів формування і функціонування системи робочих місць, основних фондів, виробничих потужностей, а також вдосконалення механізму реформування відносин власності для забезпечення ефективного функціонування приватизованих підприємств, підвищення мотивації до праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кучинська О.О. 
Соціальні гарантії зайнятості: методологія та напрями забезпечення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.О. Кучинська ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено методологічним і прикладним проблемам забезпечення соціальних гарантій зайнятості в умовах перехідної економіки. Розкрито соціально-економічну сутність гарантій зайнятості. Розроблені концептуальні основи забезпечення соціальних гарантій. Визначено та обгрунтовано складові механізму соціальних гарантій зайнятості. Розроблено методику і методологію прогнозування вивільнення працівників з економіки України. Оцінено наслідки трансформації економіки для сфери зайнятості та її впливу на соціальну захищеність населення. Обгрунтовано напрями щодо забезпечення соціальних гарантій зайнятості маргінальним групам населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Приходченко Т.А. 
Державне регулювання зайнятості населення в умовах реформування економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.А. Приходченко ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням регулювання зайнятості працездатного населення в умовах реформування економічних відносин. Аналізується сучасний стан ринку праці України та Донецької області, розглядається чинний механізм державного регулювання зайнятості. Розроблено наукові рекомендації й положення щодо формування ефективного механізму регулювання зайнятості працездатного населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гавкалова Н.Л. 
Управління трудовими ресурсами на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Л. Гавкалова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації щодо удосконалювання управління трудовими ресурсами на підприємствах в умовах ринкових перетворень. Розкрито зміст категорії "загальні трудові ресурси" з подальшим уточненням такими категоріями, як "зайняте населення", "безробітні", "непрацюючі особи, що не отримали статусу безробітних"; проаналізовано становище трудових ресурсів підприємств та розроблено рекомендації щодо удосконалювання управління робочою силою з боку держави через місію підприємства; розроблено організаційно-структурну схему інформаційних зв'язків, яка пов'язує роботу відділу кадрів підприємств, Обласну службу зайнятості та навчальні заклади; розроблено методичні рекомендації з підвищення ролі соціальних факторів у процесі управління робочою силою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Коваліско Н.В. 
Трудова мобільність в умовах регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено соціологічні аспекти трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці. Проаналізовано основні механізми та процеси, що супроводжують трудову мобільність в цих умовах. Розглядаються тенденції розвитку регіонального ринку праці у контексті типів мобільної поведінки працездатного населення, реальна та потенційна трудова активність за умов формування ринкової економіки. У дисертації використано результати ряду емпіричних досліджень з проблематики роботи. Розроблено та опрацьовано науково-практичний підхід до проведення порівняльних соціологічних досліджень регіональних ринків праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Меліхов А.А. 
Соціально-економічні аспекти формування регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.А. Меліхов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних основ функціонування і розвитку ринку праці, виробленню та вдосконаленню методики регулювання регіональної сфери зайнятості, заснованої на аналізові динаміки процесів на ринку праці на загальнодержавному та регіональному рівнях і виявленні спільних та територіально-специфічних чинників соціально-економічного розвитку регіонів, які впливають на трудові ресурси, економічну активність населення і пропозицію робочих місць, а також формуванню нових підходів до державної регіональної політики у сфері зайнятості, яка б визначала основні напрямки розвитку ринку праці в регіонах з промисловою спеціалізацією в умовах перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Токарський Т.Б. 
Зайнятість та соціальний захист населення (на матеріалах України та Ізраїлю): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Т.Б. Токарський ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації аналізуються проблеми ефективності функціонування системи зайнятості та соціального захисту населення на сучасному етапі на прикладі України й Ізраїлю. Обгрунтовуються сутність, основні компоненти і фактори зайнятості та соціального захисту населення, з урахуванням особливостей розвитку національних економічних систем. Визначено тенденції, засоби, механізми, напрями, шляхи та методи вдосконалення зайнятості та соціального захисту населення з урахуванням соціального досвіду різних країн. Важливим напрямом удосконалення зайнятості є збільшення інвестицій і створення нових робочих місць, зорієнтованих на динамічні високотехнічні виробництва. Що стосується системи соціального захисту населення, то вона повинна відповідати вимогам ринково-цінових механізмів. Саме це підтверджує дійсність Ізраїлю, досвідом якого доцільно скористатися Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ємельяненко Л.М. 
Удосконалення управління національним ринком праці в умовах трансформації економічної системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.М. Ємельяненко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне обгрунтування концепції управління ринком праці в умовах трансформації економічної системи. Запропоновано шляхи удосконалення організаційно-економічного механізму управління ринком праці та напрями регулювання соціально-трудових відносин на регіональному рівні. Зроблено оцінку процесів формування, функціонування та ефективності впливу сучасних регуляторів на ринок праці. Обгрунтовано класифікаційну систему показників ринку праці на основі розробленої методики оцінки ефективності функціонування ринку трудових послуг. Визначено складові механізму функціонування системи управління ринком праці на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.30-21
Шифр НБУВ: РА307944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Саєнко А.С. 
Регулятивна роль цінностей в адаптації системи зайнятості населення до ринкового середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.С. Саєнко ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок між адаптацією системи зайнятості населення до ринкових умов та трансформацією національної парадигми цінностей, вдосконалено понятійний апарат у сфері трудоресурсної проблематики, визначено місце ціннісних регуляторів зайнятості у структурі державного регулювання економіки та обгрунтовано їх застосування у соціально-економічних сферах праці та власності. Доведено, що формування продуктивних ціннісних орієнтацій є основним важелем ціннісного регулювання національної системи зайнятості. На підставі аналізу соціально-економічної ефективності ціннісних регуляторів зайнятості запропоновано основні шляхи їх впровадження в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жабінець І.М. 
Удосконалення механізму регулювання ринку праці монофункціональних міст України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.М. Жабінець ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні та методичні основи еволюції монофункціональних міст України. Проведено класифікацію та типологію за профілем їх господарської діяльності. Визначено особливості формування ринку праці у монофункціональних містах, причини, що зумовили різке зростання безробіття. Розроблено шляхи та методи удосконалення структури механізму регулювання ринку праці, що містить чотири блоки: соціальний, економічний, законодавчо-нормативний і організаційний. Значну увагу приділено регулюванню ринку праці. Сформульовано шляхи та методи активізації інвестиційної політики як чинника стабілізації ринку праці, розвитку малого бізнесу, що є найголовнішою умовою підвищення рівня зайнятості населення. Запропоновано нову побудову взаємовідносин платника податків і податкового інспектора. Обгрунтовано необхідність побудови партнерських взаємовідносин місцевої влади та керівництва підприємства. Висвітлено можливості використання місцевих резервів підвищення зайнятості населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3
Шифр НБУВ: РА312592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сембер С.В. 
Використання трудового потенціалу в умовах структурної перебудови економіки (на матеріалах міста Ужгорода): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.В. Сембер ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підходи щодо ефективного використання локального трудового потенціалу за умов ринкових економічних трансформаційних процесів. Поглиблено зміст категорій "локальний трудовий потенціал", "трудовий потенціал обласного центру", "соціально-трудовий потенціал". На матеріалах економічного функціонування Ужгорода проаналізовано ефективність використання праці, а також з'ясовано основні тенденції у сфері зайнятості, ситуацію на ринку праці та стан безробіття. Досліджено вплив локальних факторів на трудозайнятість. Обгрунтовано перспективні напрямки зайнятості населення за умов реструктуризації територіального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА309267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Цимбал О.І. 
Незайняте населення України: оцінка та напрями забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.І. Цимбал ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему оцінювання масштабів і структури незайнятого населення України та визначення можливостей і умов забезпечення його конкурентоспроможності на ринку праці. Доведено, що основною характеристикою, яка визначає місце людини у відносинах на ринку праці, є її конкурентоспроможність. Обгрунтовано, що найбільш потужним заходом її забезпечення є професійна перепідготовка. На основі вивчення підходів до визначення незайнятого населення запропоновано методичний підхід, який дозволяє більш точно врахувати специфіку розвитку процесів на українському ринку праці. Розроблено методику оцінки чисельності та структури незайнятого населення на повному ринку праці, яка використовує існуючі статистичні джерела. Запропоновано шляхи удосконалення останньої, які дозволяють вивчати незайняте населення на основі побудови моделі руху його представників між окремими соціально-економічними станами. За допомогою вказаної моделі розроблено методику визначення й оцінки неконкурентоспроможних осіб у складі незайнятого населення. Розраховано кількість тих, чия конкурентоспроможність може бути підвищена за допомогою професійної перепідготовки. На основі аналізу сучасного стану системи професійної перепідготовки незайнятого населення обгрунтовано необхідність розширення її масштабів, запропоновано напрями організаційного, правового, наукового та фінансового удосконалення. Розроблено методичний підхід до прогнозування чисельності та структури незайнятого населення та побудовано прогноз його формування за інерційним і стабілізаційним варіантом перебігу подій. Запропоновано методичний підхід до розрахунку соціально-економічної ефективності запровадження заходів щодо забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА309790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лисенко О.М. 
Соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лисенко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання щодо ринку праці, зайнятості населення в цілому та особливості їх функціонування і розвиток в екстремальних умовах. Визначено та проаналізовано основні методологічні підходи до вивчення зайнятості та екстремальності, здійснено теоретичний пошук взаємозалежності екстремальних характеристик від параметрів, які характеризують ситуацію в сфері зайнятості населення. Розглянуто соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах на мега- і макрорівні їх прояву, проаналізовано зарубіжний досвід в області регулювання зайнятості працездатного населення, запропоновано адекватні практичні заходи щодо зниження безробіття, пом'якшення його наслідків з врахуванням специфіки української ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Щудло С.А. 
Соціальний механізм адаптації молоді до ринкових умов (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / С.А. Щудло ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді до ринкових умов. Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної адаптації. Доведено, що успішність соціальної адаптації залежить від ефективності соціального механізму даного процесу, який є системою зовнішніх та внутрішніх регуляторів поведінки суб'єкта в процесі соціальної адаптації. Проаналізовано структуру регіонального соціального механізму адаптації молоді на основі значного емпіричного матеріалу. Основними елементами даного механізму є культура - суспільні, групові та індивідуальні цінності та норми; агенти адаптації - соціальні інститути (сімейні, освітні, трудові, управлінські тощо), які сприяють включенню молоді у нове соціальне середовище; умови життєдіяльності; поведінка молоді. Регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді сформовано під впливом адаптаційного потенціалу молоді регіону й адаптаційної здатності його соціального середовища. Розглянуто практичні питання регуляції соціальної адаптації молоді, зокрема, запропоновано систему управління даним процесом у регіоні, мета якої полягає у максимальному врегулюванні адаптаційного потенціалу молоді з адаптаційною здатністю соціального середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122.2 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ющенко Н.Л. 
Моделювання системи професійно-кадрового забезпечення малого бізнесу на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.Л. Ющенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі соціально-економічної теорії гнучкого ринку праці та системного підходу запропоновано концепцію раціонального функціонування ринку праці на регіональному рівні, яка пов'язує безробітних, заклади освіти та роботодавців. На базі концепції раціонального функціонування регіонального ринку праці з урахуванням фактора невизначеності сформовано двохетапну стохастичну динамічну модель, яка здійснює детальний аналіз цієї системи взаємодіючих суб'єктів з метою вибору раціональної структури витрат. Побудовано спрощену оптимізаційну лінійну статичну модель здійснення раціональної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та професійно-кадрового забезпечення підприємств на рівні регіону. Сформовано комплекс математичних моделей управління трудовими ресурсами підприємств. Проаналізовано умови впровадження методів економіко-математичного моделювання для Чернігівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3в611 + У9(4Укр-4Чер)240.523.3в611
Шифр НБУВ: РА316910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Близнюк В.В. 
Регіональні особливості ринку праці в Україні: методологія дослідження, аналіз та прогноз: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.В. Близнюк ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади дослідження регіональних ринків праці в Україні. Запропоновано методику районування національного ринку праці та регіоналізації політики зайнятості, яка грунтується на використанні комплексу показників соціально-економічного та демографічного розвитку регіонів, а також характеристик дієвості державної служби зайнятості. Для оцінки стану ринку праці розроблено інтегральний показник його напруженості. Розраховано регіональні індекси напруженості даних ринків. Розроблено аналітичну модель та прогноз розвитку ринку праці України до 2005 р. Сформульовано концепцію трансформації організаційно-функціонального механізму управління регіональними ринками праці та надано пропозиції щодо побудови системи стратегічного управління даними ринками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3
Шифр НБУВ: РА315887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ткаченко Л.Г. 
Зайнятість у неформальному секторі економіки України: методологія, аналіз, напрями регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.Г. Ткаченко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано об'єктивний характер поширення неформального сектора протягом перехідного періоду, виявлено основні чинники та особливості даного процесу. Розроблено універсальну систему робочих критеріїв, придатних для практичного вимірювання, уточнено місце даного сектора у структурі економіки та ринку праці країни. Узагальнено міжнародний досвід спостереження за зазначеним сектором, розроблено методичні засади для вимірювання масштабів і структури зайнятості у неформальному секторі України на базі вибіркових обстежень домашніх господарств. За фактичними даними обстежень економічної активності, умов життя домогосподарств і дитячої праці, проведених Держкомстатом у 1999 - 2000 рр., виявлено особливості та закономірності зайнятості у неформальному секторі України. На підставі одержаних результатів визначено роль і функції зайнятості у неформальному секторі, оцінено її соціальну якість, а також розроблено пропозиції щодо напрямів і механізму державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5
Шифр НБУВ: РА317252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ходакевич С.І. 
Безробіття в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Ходакевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання безробіття в Україні за умов трансформації економіки. Проаналізовано підходи різних економічних шкіл щодо визначення причин даного явища, його видів і форм в економічній системі. Розглянуто основні фактори впливу та закономірності безробіття, встановлено та особливості його прояву за умов ринкових перетворень. Визначено вплив безробіття на загальний відтворювальний процес економіки України. Доведено необхідність комплексного підходу щодо вирішення проблеми безробіття. Запропоновано нові цільові орієнтири економічної політики на основі адекватного державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.58
Шифр НБУВ: РА316557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карпенко О.А. 
Економічний механізм формування ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Карпенко ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розкрито соціально-економічні аспекти функціонування та формування ринку праці. Досліджено механізми вдосконалення системи державного регулювання ринку праці та розглянуто перспективні напрями кадрової стратегії. На підставі одержаних результатів запроваджено ефективний механізм формування ринку праці. Запропоновано методи регулювання ринку праці з метою забезпечення ринкової рівноваги з урахуванням повного задоволення потреб населення в роботі та реалізації права на працю кожного громадянина. Розроблено пропозиції щодо запровадження економічного механізму формування ринку праці, який дозволяє завдяки дії існуючих і введенню у практику нових ринкових механізмів відпрацювати еластичний та чинний механізм досягнення ефективної зайнятості населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР)240.523.3
Шифр НБУВ: РА315136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського