Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (101)Тематичний інтернет-навігатор (28)Наукова електронна бібліотека (557)Реферативна база даних (1203)Книжкові видання та компакт-диски (7877)Журнали та продовжувані видання (3616)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Місюн А.В. 
Еволюція індивідуальності в культурі античності (на матеріалі аттичної трагедії): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / А.В. Місюн ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню античної культури епохи класики і, більш спеціально, аттичній трагедії як універсальній моделі культури цієї епохи та соціорегулюючого механізму останньої. Розвивається ідея про те, що головним змістом цього періоду стала послідовна індивідуалізація. Досліджені проблеми еволюції індивідуальності в античній культурі, що відобразилося в виникненні феномену аттичної трагедії; проблеми специфікації античного типу індивідуальності, виявлення характерних рис та діахронічних особливостей останньої. Запропоновані нові підходи до дослідження античного типу культури та аттичного театру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)32-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коппель О.А. 
Проблема безпеки Перської затоки в 70-ті - 90-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О.А. Коппель ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей процесу формування системи безпеки регіону Перської затоки на трьох рівнях (теоретико-концептуальному, доктринальному та практико-політичному) та в двох сферах (військово-політичній та політико-дипломатичній). Розкрито політичні та військово-політичні аспекти розвитку ситуації у сфері безпеки в цьому регіоні в 70-ті - 90-ті роки. Складено науковий прогноз розвитку дестабілізуючих тенденцій на усіх структурних рівнях регіону. Визначено принципи забезпечення, місце і роль безпеки Перської затоки в системі міжнародних відносин. Запропоновано авторську концепцію шляхів забезпечення регіональної безпеки на прикладі Перської затоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 + Т3(53)63-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Аммар Хусні Мехді 
Ліванська проблема в миротворчій діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй (1975-1989 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аммар Хусні Мехді ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу практичної діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй з врегулювання ліванської кризи з моменту її виникнення в квітні 1975 року до підписання Ет-Таїфських угод 1989 року, що заклали основу для припинення громадянської війни і встановлення миру в Лівані. Виявлені внутрішні та зовнішні чинники виникнення ліванської кризи. Показані форми і методи здійснення миротворчої діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй, спрямованої на розв'язання ліванської кризи, припинення громадянської війни в Лівані, досягнення внутрішньоліванського врегулювання. Виявлені основні об'єктивні і суб'єктивні чинники, що сприяли або перешкоджали цьому, а також висвітлена роль, яку зіграли вказані інститути в досягненні поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЛИВ)63-6 + Т3(0)63-611.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Кучменко Е.М. 
Взаємовпливи історико-культурних процесів Заходу і Сходу в XVIII-XX ст. (на прикладах художньої культури): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 17.00.01 / Е.М. Кучменко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Об'єктом дослідження є історіософський діалог з питань взаємовпливу історичних, культурних, зокрема, художніх, процесів Заходу і Сходу на прикладах історіографічного аналізу наукової думки з урахуванням принципу історизму. Хронологічні рамки дослідження охоплюють новий час - XVIII-XX ст. - період, підготовлений Ренесансом та Реформацією. Під впливом зовнішнього фактора на Сході створюється так звана "третинна модель". Традиційний менталітет людини на Сході змінюється, що не могло не відбитися на культурі. Аналізується, як ставилась і вирішувалась проблема діалогу культур Заходу і Сходу науковою думкою XVIII-XX ст.; визначаються методологічні та методичні особливості вивчення культурних процесів із урахуванням художньої культури країн Заходу і Сходу, а також розроблено концепцію дослідження історико-культурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Северин Л.В. 
Проблема моральнісного розвитку людини в епоху Середніх віків (у контексті західноєвропейської культури): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / Л.В. Северин ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На основі аналізу переходу від общинної моралі до моралі індивідуальної, особливостей впливу середньовічної християнської моралі та єретичного руху, як специфічної форми соціального і морального протесту проти офіційної релігійної ідеології, на особистісне самовизначення людини, з'ясування місця і ролі середньовічної моралі в духовній еволюції суспільства, здійснюється спроба доведення існування моральнісного розвитку людини в епоху Середніх віків, а також можливість трактування моралі Середньовіччя як особливого несинкретичного суспільного феномену, що грунтувався на взаємозв'язку різних суспільних класів та соціальних груп, кожна з яких зробила певний внесок у формування моралі епохи взагалі. Ця обставина зумовлювала неповторність моралі Середньовіччя, яка не має аналогів у системі соціокультурної практики людства взагалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю7г(0)4 + Т3(0)4-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Собуцький М.А. 
Мовна ситуація західноєвропейського середньовіччя в аспекті мовно- культурної взаємодії: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / М.А. Собуцький ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.33 + Ш146.13 + Т3(0)4-7

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Аль-Рукібат Хайел М.С. 
Діяльність Ліги арабських держав по врегулюванню палестинської проблеми (80-і - перша половина 90-х років): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Рукібат Хайел М.С. ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено актуальній проблемі розгляду в комплексі характеру, специфіки та еволюції позиції Ліги арабських держав (ЛАД) з палестинської проблеми, основних напрямків діяльності по її врегулюванню, що зумовлено зростанням впливу палестинського чинника на вироблення конкретних напрямів і проведення певних акцій в діяльності ЛАД. Проаналізовано практичну діяльність ЛАД по вирішенню палестинської проблеми в 80-і - першій половині 90-х років, форми і методи здійснення миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Т3(0)63-611.61

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ходоровський М.Д. 
Масонство і Україна (За матеріалами діяльності вільних мулярів XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.Д. Ходоровський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено зв'язкам ордену вільних мулярів з Україною, що встановились протягом XVIII ст. Аналізуються особливості функціонування лож та масонських об'єднань в різних регіонах України. Висвітлюється діяльність адептів ордену українського походження та інших вільних мулярів - учасників масонського руху в українських землях. Визначаються їх політичні орієнтації, ставлення до питань відродження української державності. Простежується вплив української духовної традиції на розвиток окремих напрямів масонства. До наукового обігу введено нові фактичні матеріали щодо масонського руху в Україні XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-727 + Т3(0)52-727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кушнір В.В. 
Ліга Націй та українське питання. 1919 - 1934 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Кушнір ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему відображення українського питання та діяльності Ліги Націй. Проаналізовано міжнародно-правові та міжнародно-політичні обставини української проблеми у міжвоєнний час, зокрема, аспект створення та функціонування системи Ліги Націй із захисту прав меншин, а також пов'язані з нею найважливіші політичні конфлікти. Детально висвітлено історію звернень українських урядів, політичних партій, громадських установ та окремих осіб до Ліги Націй. Особливу увагу приділено питанням діяльності українських товариств Ліги Націй, а також участі українців у європейських конгресах національних меншин. Визначено фактори, що зумовили підсумки українських апеляцій до Ліги Націй, їх значення для українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)61-612.1 + Т3(4УКР)61-6
Шифр НБУВ: РА308186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Романова О.О. 
Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Романова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено місце єгипетського жрецтва в суспільній та адміністративній структурі Єгипту доби Давнього Царства. Розглянуто особливості виникнення, організації та функціонування в суспільній структурі різних видів єгипетських жерців. Доведено, що більшість жерців у Давньому Царстві служили культу царя, який займав чільне місце в релігійній системі. На підставі аналізу чиновницьких титулатур та інших видів джерел охарактеризовано категорії жерців семів, херігебів, гему-нечер, уабів та гему-ка. Показано, що жрецтво Єгипту доби Давнього Царства ще не сформувалось як єдиний суспільний прошарок, кожна з даних категорій мала свою історію походження та займала певну нішу в адміністративній структурі та соціумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)310.2
Шифр НБУВ: РА310272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Захарчук О.М. 
"Силова дипломатія" в зовнішньополітичній діяльності Наполеона Бонапарта: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Захарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено "силову дипломатію" Наполеона, а також проаналізовано головні принципи та напрями її здійснення. Розглянуто еволюцію поглядів Наполеона на силу, як інструмент зовнішньої політики, виявлено компонент невійськових силових методів у загальній системі "силової дипломатії" Наполеона та визначено співвідношення військових та невійськових компонентів у зовнішньополітичній стратегії Наполеона. Продемонстровано форми та методи діяльності французької дипломатії в антикоаліційній боротьбі Наполеона, а також розглянуто методи силового тиску наполеонівської Франції на інші європейські країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)512-681 + Т3(0)52-681
Шифр НБУВ: РА308468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чернікова І.В. 
Історична еволюція багаїзму: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Чернікова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та роглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та в системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13
Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Свідерська Н.Ю. 
Українське питання в політиці держав Європи напередодні Другої світової війни (вересень 1938 - вересень 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Ю. Свідерська ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено політико-правовий статус українських земель напередодні Другої світової війни. Проаналізовано геостратегічне місце України у політиці іноземних держав і передумови актуалізації українського питання. Висвітлено основні аспекти політики країн Європи щодо українського питання. Розглянуто наслідки реалізації німецько-радянських домовленостей стосовно України. Обгрунтовано позицію західноукраїнських політичних партій щодо розв'язання українського питання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-07 + Т3(0)61-07
Шифр НБУВ: РА315571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Аль-Шбуль Алі Мухамед 
Йордано-ізраїльські відносини як фактор формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аль-Шбуль Алі Мухамед ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання становлення та розвитку йордано-ізраїльських відносин та їх вплив на пошук шляхів формування регіональної системи безпеки на Близькому Сході. З'ясовано характер впливу регіонального середовища та внутрішніх процесів у Ізраїлі на еволюцію концептуального забезпечення близькосхідної політики Тель-Авіву. Визначено суть, спрямованість, теоретичні джерела ізраїльської концепції "нового Близького Сходу". Всебічно проалізовано йордано-ізраїльський мирний договір як оптимальну модель нормалізації відносин між арабами та Ізраїлем. Виокремлено етапи розвитку відносин між Амманом і Тель-Авівом. Зроблено висновок, що сучасний стан йордано-ізраїльських відносин не є адекватним моделі "теплого миру", а економічна сфера не стала домінуючою в комплексі двосторонніх відносин і не змогла відіграти провідної ролі у процесі нормалізації відносин між Йорданією та Ізраїлем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611.6 + Т3(5ИЗР)63-6 + Т3(5ЙОР)63-6 + Ф061
Шифр НБУВ: РА313798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Петрова Е.Б. 
Феодосія та Південно-Східний Крим за часів античної доби (середина VI ст. до н.е. - IV ст. н.е.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Е.Б. Петрова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 37 с. — укp.

Висвітлено питання історії та культури античної Феодосії. Вивчено особливості історичного розвитку, а також економічну, політичну та культурну роль міста та прилеглих до нього територій у Південно-Східному Криму в житті народів та держав Північного Понту й еллінського світу в цілому. Виділено три періоди, хронологічні межі яких збігаються з політичними подіями у історії Феодосії та її округів, що вплинули на долю регіону та всього Причорномор'я. Досліджено історію створення Феодосійського музею, формування його колекцій. Відображено багатогранну діяльність істориків, археологів, любителів старовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.945.3 + Т3(4УКР-6КРМ)33
Шифр НБУВ: РА313900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Нефедов К.Ю. 
Культ правителя в епоху раннього еллінізму (323 - 281 рр. до н.е.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / К.Ю. Нефедов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вперше розглянуто історію культу правителів ранньоелліністичної доби як цілісний ідеологічний феномен. Докладно проаналізовано проблему походження античного царського культу. Доведено, що він не мав східного коріння та був породженням греко-македонської ідеології. Культове шанування правителів зародилося в грецькому світі вже наприкінці V - у першій половині IV ст. до н.е. як один з засобів легітимації єдиновладдя. В епоху раннього еллінізму культ правителів вперше в історії античності набув масового характеру. Доведено, що причиною цього була гостра потреба наступників Олександра Македонського, діадохів у обгрунтуванні власної одноособової влади. Докладно розглянуто всі форми та прояви культового шанування ранньоелліністичних монархів, відтворено загальну еволюцію цього феномену, виявлено місце культу правителя в системі легітимації влади кожного з діадохів. За результатами комплексного аналізу існуючих джерел спростовано поширену в історіографії думка про те, що культ правителів ранньоелліністичної доби був обожнюванням людини чи сакралізацією одноособової влади. Культове шанування мало лише надавати діадохам харизматичного статусу, який зрівнював їх з героїчними царями міфічного минулого. Культ правителів як цілісна система виконував роль адаптивного механізму персональної елліністичної монархії, що репрезентував нову авторитарну владу у звичних еллінам і македонянам символах і образах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322
Шифр НБУВ: РА314464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Малиновський Б.В. 
Аграрна політика Австро-Угорщини та Німеччини в Україні, 1918 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Б.В. Малиновський ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто аграрну політику Австро-Угорщини та Німеччини в Україні у 1918 р. в контексті східної політики зазначених держав періоду Першої світової війни. Висвітлено політичні та економічні фактори, які обумовили зацікавленість Центральних держав у вирішенні аграрного питання в Україні. Охарактеризовано взаємовідносини між представниками Німеччини й Австро-Угорщини з одного боку й урядами Української Народної Республіки та української держави - з іншого, які склалися з приводу та в процесі вирішення аграрного питання в Україні. Проаналізовано діяльність австро-угорських і німецьких військ, пов'язану з реалізацією політичних рішень керівництв Центральних держав у галузі земельних відносин в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-2 + Т3(0)61-6
Шифр НБУВ: РА317113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Разумний В.В. 
Історія фідаїзму у новітній час: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Разумний ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що релігійно мотивовані дії мусульманських релігійно мотивованих терористів перестали бути регіональною проблемою арабських країн і представляють собою загрозу безпеці усього світового товариства. Особливу тривогу викликають суїцидні теракти фідаїв - ісламських терористів-смертників, саме тому особливу увагу приділено аналізу їх ідеології. Наголошено, що дії арабських екстремістів не можна ототожнювати з мусульманською релігією, яка засуджує насильство та терор. Розглянуто соціально-економічні чинники, які сприяють розвитку релігійно мотивованого тероризму в ісламських країнах. Запропоновано термін "фідаїзм" на позначення дій ісламських радикалів. Проаналізовано діяльнясть ісламських терористів-смертників в арабських країнах і на Північному Кавказі, узагальнено наявний досвід боротьби проти фідаїзму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-102 + Т3(0)6-7
Шифр НБУВ: РА316770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Лященко О.О. 
Інтеграція України у європейські та євроатлантичні структури (90-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.О. Лященко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі узагальнення даних літературних і наукових джерел розглянуто теоретичні, правові та зовнішньополітичні передумови інтеграційної політики України. Визначено напрямки зовнішньополітичної та внутрішньої діяльності країни, встановлено їх взаємозалежність у процесі її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури. Досліджено історію відносин України з провідними інтеграційними структурами Європи, розглянуто її діяльність у ОБСЄ та Раді Європи. Визначено закономірності становлення партнерства з НАТО. Проаналізовано зміст і характер співпраці між Україною та ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-6 + Т3(0)64-612
Шифр НБУВ: РА318726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського