Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (320)Книжкові видання та компакт-диски (171)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.661.210.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якубова І.І. 
Ефективність профілактики карієсу зубів у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Якубова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення поширеності серед дітей шкільного віку захворювання карієсу. Наведено результати клінічного обстеження, лабораторних і біохімічних досліджень змішаної слини обстежених дітей. Запропоновано та впроваджено програму гігієнічного виховання дітей і оцінено її найближчий, проміжний і віддалені результати. Опрацьовано комплекс профілактичних заходів, який передбачає застосування кальцію, герметизацію фісур перших молярів і премолярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Штомпель Г. В. 
Обгрунтування застосування біофлавоноїдів в комплексі профілактики карієсу зубів у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Штомпель ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності профілактики карієсу зубів у дітей з використанням лікувально-профілактичного комплексу, який складається з рослинного адаптогену "Софора японська" та препарату кальцію "Кальцію цитрат". Встановлено, що поширеність карієсу зубів у віці від 3 до 6-ти років збільшується в 2,2 рази, а інтенсивність ураження в 2,3 рази. Визначено, що карієсогенний раціон, позбавлений біофлавоноїдів, викликає у експериментальних тварин відповідні обтяження каріозного процесу зубів. Доведено, що комплексне застосування препаратів, які містять біофлавоноїди та кальцій має потужний протикаріозний, антимікробний, антиоксидантний ефект і здатність стимулювати процеси мінералізації в твердих тканинах зубів і кісткових структурах. Проведено оцінювання за клінічних умов структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей 3 - 6-ти років. Встановлено зворотний кореляційний зв'язок між мінеральною щільністю кісткової тканини й інтенсивністю каріозного процесу. Ефективність карієспрофілактичної дії, даного лікувально-профілактичного комплексу, за клінічними показниками карієсу зубів є найвищою у дітей, яким розпочато профілактику з 3-х років. Висока ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей 3 - 6-ти років підтверджується нормалізацією гігієнічних індексів, показників біохімічних та імунологічних досліджень і покращенням структурно-функціонального стану кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА376129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шепеля А. В. 
Карієс тимчасових зубів та його профілактика у дітей молодшого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. В. Шепеля ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено показники карієсу тимчасових зубів у дітей 1 - 3-х років і вплив на них сукупності анте- та постнатальних факторів. Виявлено, що у дітей 2 - 3-х років життя на стан гігієни порожнини рота впливає регулярність чистки зубів і її кратність (1 чи 2 рази на день). Визначено такі постнатальні фактори, що забезпечують найбільшу стійкість тимчасових зубів до розвитку карієсу у дітей молодшого віку, як вигодовування за вимогою дитини, відсутність захворювань на першому році життя, пізній початок (після 1-го року) прорізування зубів, регулярна дворазова чистка зубів. Розроблено та впроваджено схеми проведення профілактичних заходів з метою зниження захворюваності на карієс у дітей від 6 місяців до 3,5 року у віковому аспекті. Доведено позитивний вплив запропонованих схем профілактики карієсу у дітей у різні вікові періоди на стан гігієни порожнини рота, кислотостійкість емалі тимчасових зубів за показником TEPI. Зазначено, що найкращі показники спостерігалися в групі дітей, де профілактичні заходи проводилися з першого року життя. Вивчено позитивний вплив раннього призначення профілактичних заходів на показники кальцію, фосфору, pH ротової рідини та її мінералізуючі здатності. Запропоновано лікувально-профілактичний комплекс для запобігання каріозному процесу у дітей перших років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА380925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шаповалова Г.І. 
Комплексна профілактика захворювань твердих тканин зубів у дітей, які підпали під дію радіації в зв'язку з аварією на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.І. Шаповалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що перебіг карієсу зубів у дітей, які постійно проживають за умов дії малих доз радіації, характеризується високим рівнем інтенсивності та поширеності захворювання. Виявлені ознаки корелюють із рівнем радіоактивного забруднення території проживання. Особливості хімічного складу емалі зубів у дітей показали достовірне підвищення вмісту хлору та зниження вмісту магнію, кремнію, що обумовлює формування у даних дітей карієслабкої емалі. Розроблено та клінічно апробовано метод профілактики карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА310090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чухрай Н.Л. 
Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей з гемобластозами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Л. Чухрай ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 15 с. — укp.

Виявлено, що у дітей з гемобластозами показники розповсюдженості та інтенсивності карієсу зубів, гігієнічного стану ротової порожнини, а також показники, що характеризують її фізичні, морфологічні та імунологічні властивості, є нижчими від аналогічних у контрольній групі. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, застосування якого дітям з гемобластозами забезпечує редукцію карієсу для молочних зубів у 67,06 % випадків, для постійних зубів - у 66,38 %; зменшення частоти появи карієсу зубів; покращання показників індексу гігієни, кислотостійкості емалі; нормалізацію фізичних, морфологічних та імунологічних параметрів ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА335375

Рубрики:

      
6.

Устименко Ю. Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу лікування карієсу у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ю. Ю. Устименко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив pH ротової рідини на імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу у дітей, а також на вміст та активність гуморальних і клітинних факторів імунітету ротової рідини. Показано, що з збільшенням рН ротової рідини імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу збільшуються, а вміст та активність імунних гуморальних і клітинних факторів ротової рідини зменшуються. Досліджено вміст фтору та кальцію у неуражених та уражених карієсом зонах зубної емалі. Встановлено, що в ураженій карієсом емалі вміст фтору та кальцію суттєво нижчий, ніж у неураженій зоні. Вивчено ефективність використання комбінації препаратів лісо-бакт, вітафтор і кальцію глюконат у разі лікування початкової форми карієсу у дітей 5 - 12-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА379987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Удальцова К.О. 
Структура інтактних і уражених карієсом твердих тканин молочних зубів людини: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / К.О. Удальцова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 17 с. — укp.

Уточнено наукові уявлення про будову молочних зубів людини та морфологічні особливості їх каріозного ураження. Встановлено, що у молочних зубах відсутній чітко виражений бар'єр між дентином та емаллю у вигляді розмежувальної волокнистої пластинки, який має місце у постійних зубах. Уперше показано, що емаль молочних зубів відрізняється спрощеними ознаками будови, що полягають не тільки в меншій товщині, а й у своїй внутрішній структурі. Дані морфологічні особливості молочних зубів зараховано до факторів, що обумовлюють зниження їх стійкості до каріозного ураження. Встановлено, що локальне ушкодження емалі молочних зубів у разі поверхневого карієсу нерозривно пов'язане з альтерацією дентину у вигляді променистих тяжів, які за всіма ознаками відповідають відомому у літературі поняттю "мертвих трактів". Виявлено, що прогресування каріозного процесу та перехід його в ураження твердих тканин середньої тяжкості супроводжується масованою інфільтрацією дентинних канальців "мертвих трактів" клітинними елементами, які за зовнішніми ознаками нагадують імунокомпетентні клітини. Вперше у практиці наукових досліджень вивчено молочні зуби після їх радикально-оперативного лікування з приводу середнього карієсу, що передбачає накладення пломби за збереження життєдіяльної пульпи. Встановлено явні морфологічні ознаки, які свідчать про поновлення каріозного процесу з локальним ушкодженням дентину й емалі в окружності цілісної пломби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Е70*697.13
Шифр НБУВ: РА369925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Трачук Ю.М. 
Прогнозування карієсу постійних зубів та його індивідуальна профілактика у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ю.М. Трачук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності первинної профілактики карієсу постійних зубів шляхом створення комп'ютерної програми для виявлення провідних чинників його ризику. У обстежених дітей установлено високу поширеність й інтенсивність карієсу таких зубів, визначено провідні чинники його ризику залежно від віку. Одержано дані щодо клінічних особливостей захворювань твердих тканин зубів, впливу основних чинників ризику розвитку карієсу в дітей віком 6, 12 і 15 років, що стало підгрунтям для створення комп'ютерної програми "Caries Risk". Розроблена комп'ютерна програма дозволяє визначати у відсотках та представляти наочно у вигляді секторної діаграми вплив кожного чинника ризику розвитку карієсу та відображати схильність до карієсу і можливість запобігати йому. З використанням відсоткових значень індивідуально побудованих діаграм запропоновано профілактичні комплекси для запобігання карієсу постійних зубів у дітей різного віку з урахуванням головних чинників ризику. Визначено кратність їх застосування залежно від групи ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-8
Шифр НБУВ: РА358963

Рубрики:

      
9.

Сороченко Г. В. 
Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних зубних паст у профілактиці карієсу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Сороченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності профілактики карієсу постійних зубів у дітей шляхом клініко-лабораторного обгрунтування вибору протикаріозних лікувально-профілактичних зубних паст для індивідуальної гігієни порожнини рота в період вторинної мінералізації постійних зубів за початкових форм карієсу. З використанням методів вторинної іонної мас-спектрометрії та рентгенфотоелектронної спектроскопії вивчено хімічний склад здорової та штучно демінералізованої емалі постійних зубів, а також зміни, які відбуваються під впливом фторвмісних зубних паст з різними носіями та концентрацією фтору. Проведено клінічний аналіз ефективності та визначено критерії вибору фторвмісних зубних паст для первинної профілактики карієсу у дітей у випадку вогнищевої демінералізації емалі постійних зубів у період вторинної мінералізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р124.42
Шифр НБУВ: РА380931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Скульська С.В. 
Розробка і обгрунтування принципів та методів профілактики карієсу зубів у дітей, що часто хворіють: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Скульська ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у дітей, які часто хворіють, на фоні зниженого імунного статусу спостерігається порушення мінерального обміну в порожнині рота, що супроводжується перевагою процесів демінералізації, і призводить до зниження структурно-функціональної резистентності емалі, та підвищення інтенсивності каріозного процесу. Запропоновано новий метод профілактики карієсу в дітей, що часто хворіють, який включає комплекс заходів: ендогенне вживання полімінерально-вітамінного препарату й адаптогену рослинного походження, використання для догляду за порожниною рота зубних паст направленої лікувально-профілактичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Саккас Хараламбос 
Клініко-морфологічне об|рунтування протравлювання емалі постійних зубів у дітей та оцінка його ефективності: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Хараламбос Саккас ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено та вивчено профілактичну ефективність різних методик герметизації фісур і лікування фісурного карієсу постійних зубів у дітей композиційними матеріалами з різними адгезивними системами. Одержано дані про морфологічні особливості протравлювання емалі постійних зубів у дітей, які знаходяться на різних етапах розвитку кореня. Вивчено ступінь проникнення даних адгезивних систем в емаль фісур. Доведено, що карієспрофілактична ефективність герметика Fissurit FX залежить від методики герметизації. Найвищий показник ефективності одержано за використання адгезивної системи Optibond FL. Встановлено високу клінічну ефективність реставраційного лікування фісурного карієсу у дітей композиційними матеріалами незалежно від використаної адгезивної системи (Optibond FL, Optibond Solo, Prompt-L-Pop) та стадії формування кореня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА376997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Руда І.В. 
Клініко-епідеміологічні та антропогенетичні аспекти карієсу зубів у практично здорових міських підлітків України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Руда ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок особливостей стану зубів, ротової рідини, мікрофлори порожнин рота, антропометричних, соматотипологічних і дерматографічних показників з розвитком карієсу зубів у практично здорових міських підлітків Подільського регіону України. Вивчено показники стоматологічного статусу, фізико-біохімічні властивості ротової рідини, мікрофлору порожнини рота й особливості антропометричних і соматотипологічних показників даних осіб. Розроблено дискримінантні моделі їх схильності до різних рівнів інтенсивності карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 +
Шифр НБУВ: РА343443

Рубрики:

      
13.

Назарян Р.С. 
Розробка та обгрунтування застосування вітчизняного фторвміщуючого герметика "Денталекс-11Ф" (лабораторно-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.С. Назарян ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі профілактики фісурного карієсу зубів. Розроблено новий вітчизняний фторвміщуючий герметик "Денталекс-11Ф" з посиленими міцними характеристиками. Встановлені високі ретенційні властивості зазначеного складу. Після застосування герметика "Денталекс-11Ф" зменшується адсорбція мікроорганізмів на поверхні оброблених зубів. У клініці оцінена ефективність використання герметика "Денталекс-11Ф" щодо збереження та редукції фісурного карієсу. Розроблено новий спосіб профілактики фісурного карієсу та доведено його високу карієспрофілактичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52

Рубрики:

      
14.

Назарук Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при ураженні твердих тканин зубів важкими металами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Назарук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу карієсу зубів у дітей, які проживають на територіях з підвищеним рівнем важких металів у довкіллі, розроблено комплекс засобів лікування та профілактики даної патології. На підставі результатів обстеження 613-ти школярів встановлено, що характерними рисами каріозного процесу у дітей, які проживають в екологічно несприятливих районах, є високий рівень його поширеності та інтенсивності, більша питома вага зубів з ускладненим перебігом захворювання, а також значна кількість видалених постійних зубів. Досліджено елементний склад зразків волосся у обстежуваних дітей і виявлено достовірно вищий рівень важких металів та дисбаланс есенційних елементів у школярів з населених пунктів умовно забрудненої зони. Розроблено й апробовано новий метод профілактики карієсу зубів, що передбачає: корекцію харчування, застосування "Ентеросгеля", "Мульти-табсу Школяр", герметизацію фісур, дотримання гігієнти та полоскання ротової порожнини еліксиром "Colgate Total Plax".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Ніколаєва Г.В. 
Профілактика карієсу зубів у дівчат із порушенням статевого розвитку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.В. Ніколаєва ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що комплексна терапія, що передбачає застосування фітоестрогенного препарату "ЕКСО", з метою профілактики карієсу зубів у дівчат з затримкою статевого розвитку дозволила через 2 роки спостережень зменшити кількість випадків карієсу за індексом КПУз у 4,4 раза, за індексом КПУп - у 4,2 раза, знизити інтенсивність запалення тканин пародонта за індексом кровоточивості у 3 раза. За цього показники рівня гігієни - індекси Грін - Вермільона та Турескі зменшилися у 1,86 і 2,68 раза відповідно. За результатами епідеміологічних спостережень показано, що поширеність та інтенсивність карієсу зубів у дітей вірогідно корелювала з рівнем пестицидного навантаження в районі мешкання. За експериментальної гіпоестрогенії у щурів у разі використання ЕКСЩ за доз 150 мг/кг і 300 мг/кг мала місце компенсація дефіциту ендогенних естрогенів, запобігались порушення мінерального обміну та гальмувався розвиток карієсу зубів. На підставі результатів біохімічних, біофізичних і спектроколориметричних досліджень ротової рідини, твердих зубів, слизової оболонки ясен і клітин букального епітелію (КБЕ) у дівчат з затримкою статевого розвитку показано, що за використання фітоестрогенів нормалізуються порушені у вихідному стані показники мінерального обміну, коливання величини pH, ступінь мінералізації зубів, функціональні реакції мікросудин на жувальне навантаження, зарядовий стан КБЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.712.5 +
Шифр НБУВ: РА355377

Рубрики:

      
16.

Михайлова Т. В. 
Вплив екологічних і соціально-гігієнічних факторів на захворюваність карієсом зубів у дітей та обгрунтування методів профілактики в різних клімато-географічних районах Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Михайлова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено виражені регіональні відмінності показників захворюваності на карієс зубів у 12-річних дітей Криму. Визначено основні карієсогенні фактори ризику - фізико-хімічні показники питної води та геохімічний склад грунту. Виявлено вплив геохімічних умов місцевості на мікроелементний склад твердих тканин зуба. Розроблено алгоритм карієспрофілактичних заходів у дітей різних клімато-географічних районів Криму з урахуванням одержаних даних про вплив чинників навколишнього середовища та місцевих чинників порожнини рота на показники захворюваності на карієс зубів. Доведено ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей за зміною показників інтенсивності карієсу зубів, приросту інтенсивності та редукції карієсу через один і два роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-1
Шифр НБУВ: РА375321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
18.

Курдиш Л. Ф. 
Лікування, профілактика та прогнозування множинного карієсу зубів у підлітків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Ф. Курдиш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено високу поширеність множинного карієсу зубів у підлітків. На підставі аналізу клінічних, біохімічних, лабораторних, функціональних, психологічних і морфологічних досліджень розроблено лікувально-профілактичні заходи, що включали корекцію змін адаптаційного, психовегетативного стану та структурно-функціональної зрілості кісткової тканини у підлітків. На підставі статистичного аналізу виділено 11 місцевих і 10 загальних факторів ризику розвитку множинного карієсу зубів у підлітків і визначено прогностичну вагомість кожного з них. На цій основі розроблено метод комплексної первинної профілактики множинного карієсу зубів у підлітків з їх урахуванням і встановлено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА379126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Крупник Н.М. 
Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Крупник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Узагальнюються результати даних про ураженість зубів карієсом та особливості його перебігу у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва. Наводяться результати біохімічного, морфологічного та імунологічного дослідження змішаної слини обстежених дітей. Встановлено, що екологічна ситуація у регіоні досліджень суттєво впливає на розвиток карієсу зубів у дітей. Запропоновано та впроваджено комплекс профілактичних заходів для дітей, які проживають у сірконосній геопровінції, який включає біогенні стимулятори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

      
20.

Кравець Т.П. 
Підвищення показника редукції карієсу зубів у підлітків препаратами природної дії МІГІ-К та ехінацеї пурпурової: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.П. Кравець ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано препарати природної дії - мідійний гідролізат МІГІ-К, льодяники ехінацеї пурпурової та льодяники ехінацеї пурпурової разом з вітамінно-мінеральним комплексом "Дуовіт", які призначаються один раз на рік упродовж одного місяця. Встановлено, що препарат МІГІ-К має антимікробні властивості. У клініці обгрунтовано високу ефективність препаратів природної дії у досягненні стабілізації карієсу та підвищення показника редукції протягом 1 - 2,5 років. Доведено, що дані препарати нормалізують показники місцевої неспецифічної резистентності, а також підвищують кислотостійкість емалі зубів. Розроблено схеми та обгрунтовано доцільність їх застосування у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА309580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського