Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (1816)Книжкові видання та компакт-диски (656)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.45$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Проняєв Д.В. 
Анатомічні особливості клубово-сліпокишкового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Д.В. Проняєв ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 16 с. — укp.

З застосуванням сучасних методів анатомічного дослідження вивчено послідовність макромікроскопічних і просторово-часових анатомічних перетворень клубово-сліпокишкового сегмента у ранньому плодовому (4 - 5 місяців) і перинатальному періодах онтогенезу. Визначено стадійність формоутворення клубового сосочка, особливості синтопічного впливу на становлення будови клубово-сліпокишкового сегмента, зумовленого правою ниркою, процесами фіксації ободової кишки та ступенем накопичення меконія, динамікою його скелетотопії та формуванням міжартеріальних анастомозів. Обгрунтовано анатомічний чинник можливого розвитку рефлюкс-ілеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Р733.457.465.305.0 +
Шифр НБУВ: РА356397

Рубрики:

      
3.

Іващенко О.В. 
Анестезіологічне забезпечення екстрених оперативних втручань у новонароджених з проявами перинатального гіпоксично-ішемічного ураження центральної нервової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.В. Іващенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено частоту гіпоксично-ішемічного ураження (ГІУ) центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених з вродженою хірургічною патологією. Розроблено метод визначення ступеня операційно-анестезіологічного ризику (ОАР) у новонароджених з хірургічною патологією та ГІУ ЦНС. Обгрунтовано недоцільність нейровегетативного захисту для анестезії у новонароджених з ГІУ ЦНС, яким проводились оперативні втручання з приводу екстреної хірургічної патології. Обгрунтовано можливість використання комбінованого внутрішньовенного кетамін-фентанілового наркозу з ШВЛ у новонароджених з екстреною хірургічною патологією і ГІУ ЦНС. Розроблено комплекс інтенсивної терапії для лікування ГІУ ЦНС у таких новонароджених на всіх етапах лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.451 + Р733.638.7-1 +
Шифр НБУВ: РА345438

Рубрики:

      
4.

Міщук В. Р. 
Антибіотикопрофілактика гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку при абдомінальних операційних втручаннях: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. Р. Міщук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Подано комплексне оцінювання факторів, що впливають на частоту виникнення гнійно-септичних ускладнень у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій, і вивчено їх прогностичну цінність. Доведено важливість факторів ризику, пов'язаних з соматичним станом дитини й анестезіологічним забезпеченням, їх вплив на частоту розвитку післяопераційних інфекційних ускладнень. Запропоновано шкалу прогнозування гнійно-септичних ускладнень та розроблено схему й алгоритм антибіотикопрофілактики в дітей раннього віку під час абдомінальних операцій втручань. Показано ефективність антибіотикопрофілактики як методу запобігання гнійно-септичним ускладненням у дітей раннього віку під час абдомінальних операцій. Засвідчено домінування в дітей раннього віку системних гнійно-септичних ускладнень над локальними, на відміну від ускладнень у пацієнтів дорослої вікової категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-52 + Р733.457.4-387
Шифр НБУВ: РА382930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Руденко Є.О. 
Аортопексія, трахеопластика та транслокація діафрагми при хірургічному лікуванні обструкції дихальних шляхів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Є.О. Руденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 99-ти дітей з обструкцією дихальних шляхів різного походження віком від 2-х тижнів до 14-ти років. На підставі даних комплексного обстеження вивчено механізми обструкції, а також патогенез дихальних розладів у разі аплазії однієї легені. Систематизовано патогенетичні чинники та клінічні ознаки синдрому нестабільної трахеї. Патогенетично обгрунтовано показання до операції та вибір методу втручання за умов обструкції крупних дихальних шляхів різного походження. Прооперовано 77 пацієнтів з використанням зазначених втручань. Розроблено нові способи лігаментної аортопексії за допомогою двох армованих перикардіальних клаптів, трахеопластики клаптем аутоперикарду, комбінації аортопексії та трахеопластики. Запропоновано застосування транслокації куполу діафрагми для корекції дихальних розладів у випадку аплазії легені. Відзначено, що використання розроблених і впроваджених методів корекції обструкції дихальних шляхів з урахуванням патогенетичних чинників дозволило одержати позитивний результат у 96,1 % оперованих пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.2 +
Шифр НБУВ: РА341360

Рубрики:

      
6.

Жиліцин Є. В. 
Біомеханічне обгрунтування тактики консервативного лікування дітей з розгинальними черезвиростковими переломами плечової кістки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / Є. В. Жиліцин ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні причини й умови виникнення вторинного зміщення відламків. Вперше для даного типу пошкоджень запропоновано й описано такий механізм вторинного зміщення, як "феномен неушкоджених структур". Надано експериментально-теоретичне обгрунтування згинально-розгинального та просупінаційного положення передпліччя за закритій репозиції кісткових відламків і за післярепозиційній іммобілізації. Розрахунковим шляхом встановлено, що оптимальним положенням за репозиції розгинального черезвиросткового перелому плечової кістки є максимальне згинання у ліктьовому суглобі, а за іммобілізації - згинання передпліччя до кута 110-115 ° та положення супінації під кутом 70-75 °. Розроблено нову пов'язку-ортез для функціонального лікування дітей з розгинальними черезвиростковими переломами плечової кістки, ефективність використання якої доведено позитивними результатами клінічної апробації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.198.43-5
Шифр НБУВ: РА379683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шрим 
Вплив кінезітерапії на серцево- судинну систему та функціональні можливості опірно- рухового апарату дітей зі сколіотичною хворобою: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Мурад Алі Шрим ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1 + Р733.458.250.533-541
Шифр НБУВ: РА306187

Рубрики:

      
8.

Стельмах В. В. 
Вроджена ламкість кісток (діагностика, клініка, лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / В. В. Стельмах ; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". — К., 2011. — 23 с. — укp.

Висвітлено актуальні проблеми оптимізації функції опорно-рухового апарата та покращання результатів лікування хворих на вроджену ламкість кісток (ВЛК). За результатами дослідження 107-ми ортопедичних хворих на ВЛК одержано дані про частоту виникнення й особливості клінічих ознак ВЛК, а також характерні особливості клініко-рентгенологічної картини перебігу хвороби. З використанням рентген-денситометрії досліджено структурно-функціональний стан кісткової тканини у хворих на ВЛК, що характеризується розвитком помірно вираженого та значного остеопорозу. За результатами клініко-морфологічного дослідження кісткової тканини біоптатів довгих кісток хворих на різні типи ВЛК виявило значну неоднорідність будови уражених кісток, що реєструється на різних структурних рівнях: органному, тканинному, клітинному. Зазначено, що найбільш глибокі зміни, що обумовлюють зниження механічної міцності за звичайних навантажень на кістку, виявлено у діафізарних відділах кісток. Доведено доцільність застосування бісфосфонатів, як препаратів патогенетичної консервативної терапії, з метою підвищення щільності кісткової тканини та запобігання великій кількості переломів у хворих на ВЛК. Показано можливості використання метода блокувального інтрамедулярного остеосинтезу у випадках переломів і деформації довгих кісток кінцівок у хворих на ВЛК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.148 + Р251.262.4
Шифр НБУВ: РА384514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Притуло Л. Ф. 
Гнійно-септичні захворювання в дітей: прогноз клінічного перебігу, хірургічна і медикаментозна корекція: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.09 / Л. Ф. Притуло ; Держ. установа "Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К. Гусака НАМН України". — Донецьк, 2011. — 40 с.: табл., рис. — укp.

Запропоновано новий підхід для виділення прогностичних критеріїв ранньої діагностики сепсису у дітей, хворих на гнійно-септичні захворювання (ГСЗ), на підставі фундаментальних клініко-імунологічних досліджень. Вивчено експресію CD68 позитивних тканинних макрофагів in locus morbi, рівень зниження яких пов'язаний з трансформацією системної запальної відповіді в сепсис, що є додатковим критерієм його ранньої діагностики. Встановлено, що ГСЗ у дітей призводять до вторинного комбінованого імунодефіциту та підвищеної секреції прозапальних медіаторів і цитокінів I типу. Вивчено вплив ендоксину на різних стадіях септичного процесу на 1, 7, 14-ту добу, що призводить до гіперсекреції протизапальних медіаторів. Це пов'язано з пригніченням цитокінів гуморального профілю (ІЛ-4) і активацією клітинних (ІЛ-2, ІФ-gamma) з дефіцитом специфічного, адаптивного (низькі рівні анти-ЕТ-IgG) в асоціації з активацією неспецифічного, природженого (високі рівні LBP і sCD14, анти-ЕТ-IgM) антиендотоксинового імунітету. На підставі вивчення кореляційних зв'язків вперше встановлено прогностичні критерії ранньої діагностики сепсису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.14-25
Шифр НБУВ: РА384940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Коротич Н.М. 
Гомеостаз порожнини рота та його корекція у дітей з диспластичним сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Коротич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень доведено високу розповсюдженість карієсу, хронічного катарального гінгівіту, зубощелепних аномалій у дітей з диспластичним сколіозом. Установлено взаємозалежність між віком дитини, тяжкістю сколіозу, розповсюдженістю основних стоматологічних хвороб. З'ясовано, що перебіг карієсу та гінгівіту супроводжується зниженням кислотостійкості емалі, мінералізувального потенціалу ротової рідини, зниженням умісту в ній кальцію, магнію, підвищенням рівня загального білка та екскреції оксипроліну. Виявлено достовірне зменшення відсоткової кількості кальцію, зростання вмісту калію, фосфору, сірки загалом в емалі на різних ділянках зуба незалежно від глибини й анатомічної ділянки, що сприяло формуванню карієслабільної емалі. Визначено значну інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні зниження активності антиоксидантних ферментів. Відзначено, що з застосуванням лікувально-профілактичного комплексу ("Біотрит-С", "Кальцит", "ЕКСО") забезпечили через 2 роки зменшення приросту інтенсивності карієсу на 43,75 % та поширеності запальних явищ у тканинах пародонта, про що свідчить зниження через рік індексу ПМА на 39,06 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533 + Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА340036

Рубрики:

      
11.

Шестобуз С.В. 
Гострий брижовий лімфаденіт у дітей, удосконалення діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / С.В. Шестобуз ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та лікування гострого брижового лімфаденіту у дітей. Розроблено й апробовано диференційно-діагностичний алгоритм із використанням дистанційної динамічної теплометрії у дітей, який підвищує об'єктивність та наочність обстеження та зменшує кількість діагностичних помилок, запобігає невиправданим операціям. Визначено точки та відповідні їх ділянки дослідження на передній черевній стінці у хворих з гострими запальними процесами черевної порожнини. На підставі визначення інтенсивності теплового випромінювання запропоновано спосіб диференційної діагностики гострого брижового лімфаденіту та гострого апендициту. Розглянуто особливості змін імунологічної реактивності організму, досліджено зміни гемостазу, протеолізу та функціонального стану нирок. Клінічно обгрунтовано ефективність застосування у комплексному лікуванні гострого брижового лімфаденіту поєднаної дії ентеросорбції та внутрішньотканинного електрофорезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.147.5
Шифр НБУВ: РА316744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Зубанова Т.Є. 
Дермотензія у відновній хірургії опіків у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Т.Є. Зубанова ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз клінічної ефективності дермотензії та традиційних методів дермопластики для лікування післяопікових деформацій у дітей. На підставі морфологічних досліджень вивчено будову дермотензійного клаптя під час проведення розтягнення та з'ясовано морфологічний стан шкіри, пересадженої за класичними методами дермопластики та дермотензії. Обгрунтовано переваги застосування методу дермотензії для реабілітації обпечених дітей. За методом комп'ютерної томографії вивчено вплив імплантованих експандерів на оточуючі м'які та кісткову тканини, а також адекватність проведення тканинного розтягнення. З використанням рентгенологічного методу дослідженням вивчено вплив ендоекспандерів на структуру кісток. Встановлено, що імплантовані пристрої для розтягнення не спричинюють розвитку патологічних процесів у оточуючих м'якій та кістковій тканинах. Застосування дермотензії дозволило одержати позитивні функціональні результати в 92,5 % хворих, кількість ускладнень складала 5,6 %. Розроблено програму хірургічного лікування дітей з рубцевими наслідками опіків за методом дермотензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1
Шифр НБУВ: РА321683

Рубрики:

      
13.

Волосюк Ан.Є. 
Дистальний спленоренальний анастомоз в поєднанні з прошиванням шлунково-стравохідного переходу при лікуванні синдрому портальної гіпертензії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Ан.Є. Волосюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплекс діагностичних методів для раннього виявлення синдрому портальної гіпертензії, вирішено питання проведення передопераційної підготовки хворих дітей та профілактики післяопераційних ускладнень. Запропоновано 4 варіанти операцій. На основі проведених досліджень розроблено підхід до вибору методу та призначення обсягу оперативного втручання у дітей із врахуванням провідних механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч у випадку портальної гіпертензії. Запропоновано і впроваджено новий метод оперативного втручання: селективна декомпресія гастроезофагеальної зони шляхом дистального спленоренального анастомозу в поєднанні з роз'єднанням гастроезофагеального колатерального венозного кровотоку без видалення селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30
Шифр НБУВ: РА308051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грубар І.Я. 
Дитячий травматизм: профілактика та реабілітація засобами фізичного виховання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання та спорту: 24.00.02 / І.Я. Грубар ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено та проаналізовано статистичні дані про види, частоту та локалізацію травматичних ушкоджень дітей в Україні, Західному регіоні та Тернопільській області. Визначено морфофункціональні показники травмованих і нетравмованих дітей, властивості їх центральної нервової системи та психологічні особливості, встановлено соціально-побутові чинники травматизму. Розроблено спосіб визначення адаптаційної здатності людини до ймовірної дії екстремального фактору. Створено технологічну схему кінезотерапії у процесі фізичної реабілітації дітей на прикладі переломів кісток нижньої третини передпліччя. Запропоновано бальну систему оцінки ефективності фізичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.917 + Р733.458-541 +
Шифр НБУВ: РА331562

Рубрики:

      
15.

Балашова І.В. 
Диференційоване використання кінезо- та електротерапії в комплексному лікуванні дітей з диспластичним сколіозом І - ІІ ступеня: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Балашова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування дітей, хворих на диспластичний сколіоз (ДС) I - II ступеня, шляхом розробки системи етапного диференційованого застосування кінезо- й електротерапії за умов поліклініки та санаторію. На підставі комплексного обстеження 164-х дітей віком від 7-ми до 16-ти років з ДС І - ІІ ступеня розроблено алгоритм комплексної оцінки ортопедичного та функціонального стану дітей з даною патологією. Показано ефективність використання комбінованої кінезотерапії (ККТ) як монотерапії на амбулаторно-поліклінічному етапі та у комплексному санаторно-курортному лікуванні (кліматотерапія, хлоридно-натрієві ванни, масаж, електротерапія). Зазначено, що TENS-терапія у складі комплексного санаторно-курортного лікування дітей з ДС І - ІІ ступеня, якою впливали на контраговані паравертебральні м'язи, мала суттєвий міорелаксуючий вплив. Диференційована білатеральна електротерапія (TENS-терапія в поєднанні з синусоїдальними модульованими струмами) сприяла симетризації паравертебрального м'язового тонусу. Застосування ККТ на амбулаторно-поліклінічному етапі та ККТ і диференційованої електротерапії - на санаторно-курортному забезпечило досягнення добрих віддалених результатів в 84,4 % спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533-54 +
Шифр НБУВ: РА367587

Рубрики:

      
16.

Гуда Б.Б. 
Дифузний токсичний зоб у дітей та підлітків: особливості клінічного перебігу, хірургічне лікування та морфологічна характеристика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Б.Б. Гуда ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

На підставі аналізу клінічних даних і перебігу дифузного токсичного зоба (ДТЗ) установлено, що в осіб дитячого та підліткового віку наявна певна залежність розмірів щитовидної залози (ЩЗ) від ступеня тяжкості перебігу тиреотоксикозу. З'ясовано, що значно рідше, ніж у дорослих, мають місце супутні вогнищеві ураження, важкі ураження органів зору. У дітей виявлено переважну кількість випадків гістологічної будови зоба, а саме: мікрофолікулярного - 24,2 % випадків, нормофолікулярного - 19,5 % та змішаного мікрофолікулярно-солідного - 16,8 %. У понад 50 % прооперованих дітей і підлітків виявлено папілярну гіперплазію тиреоїдного епітелію (54,4 %), що переважно була локальною (43,6 %), а також у 26,8 % випадків - ознаки локального тиреоїдиту. Визначено можливі чинники ризику розвитку гіпотиреозу після хірургічного лікування ДТЗ, а саме: чоловіча стать, тривалість консервативного лікування, наявність морфологічних ознак вираженого хронічного тиреоїдиту та фіброзних змін строми залози, маса тиреоїдного залишку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 + Р733.457.202.6 +
Шифр НБУВ: РА354513

Рубрики:

      
17.

Спузяк С.М. 
Діагностика і лікування неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.М. Спузяк ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення особливостей клінічних і рентгенологічних ознак неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей. Оцінено абсолютні та відносні рентгенограметричні показники хребтово-рухових сегментів у разі переломів і забоїв грудного відділу хребта. З використанням комп'ютерної математичної моделі напружено-деформованого стану (НДС) середньогрудних хребців обгрунтовано рентгенологічні ознаки компресійних переломів тіл грудних хребців, розглянуто механізм передачі зусиль у хребті у різні фази руху, з'ясовано функціональну значущість різних елементів хребтового комплексу та їх вплив на виникнення компресійного перелому. За методом скінченних елементів, який є найбільш поширеним кількісним методом аналізу НДС біомеханічних систем, проаналізовано НДС блоку хребців. Оцінено прогностичну значущість структурно-функціонального стану хребтово-рухових сегментів грудного відділу хребта в дітей з використанням рентгенограмометричних показників і даних ультразвукової денситометрії у виникненні компресійних переломів. На підставі оцінки фізичного розвитку дитини та структурно-функціонального стану хребців запропоновано модифікацію функціонального лікування неускладнених компресійних переломів тіл грудних хребців у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.195.5 +
Шифр НБУВ: РА363004

Рубрики:

      
18.

Буригін В.М. 
Діагностика і хірургічне лікування ізольованого та сполученого ехінококозу легень у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В.М. Буригін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Завдяки проведеному дослідженню виявлено, що за період 1997 - 2004 рр. захворюваність на ехінококоз серед дітей на Одещині зросла втричі. У 65-ти випадках виявлено ураження легень, характерними ознаками якого у дітей були неспецифічність перших скарг, висока частота ускладнень (26,2 %), вірогідна втрата ваги у хворих дітей, зростання ШЗЕ й еозинофілії. Для виявлення хворих на ехінококоз на його ранньому етапі запропоновано проведення ультразвукового скринінг-обстеження в ендемічних районах, за цього кількість таких хворих становила 34,2 %. Комплексне обстеження з використанням комп'ютерної томографії, реакції ІФА відповідно до запропонованого алгоритму дозволило встановити правильний діагноз та виконати оперативне лікування, яке у пацієнтів основної групи було проведене з використанням розробленого диференційованого підходу до вибору методики хірургічного втручання залежно від розмірів і локалізації кіст у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.230.17 +
Шифр НБУВ: РА351798

Рубрики:

      
19.

Щербак М.Л. 
Діагностика та консервативне лікування травматичної спонділопатії в дітей: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / М.Л. Щербак ; Держ. устан. "Ін-т травматології та ортопедії АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено додаткові фактори ризику розвитку травматичної спондіології в дітей. Досліджено динаміку змін клініко-лабораторних показників біологічних рідин та оцінено порушення різних ланок гомеостазу у дітей з травматичною спонділопатією. Встановлено діагностичне значення показників хондроїтинсульфату та мікроелементів у разі травматичної спонділопатії. Доведено, що у хворих з дисплазією сполучної тканини прискорюється розвиток дегенеративного-дистрофічного процесу в хребті після перенесеної травми. Вперше розроблено комплекс фізичних методів реабілітації для нормалізації тонусу м'язів спини та черевного пресу в дітей з травматичною спонділопатією. Запропоновано метод комплексного медикаментозного лікування та кінезотерапії. Проаналізовано результати рентгенологічних досліджень у встановленні діагнозу та стану дегенеративних змін хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.25 + Р733.458.195 +
Шифр НБУВ: РА365219

Рубрики:

      
20.

Бушанська Н.А. 
Діагностика та лікування гострого гематогенного остеомієліту у дітей з урахуванням рН-метрії внутрішньокісткового осередку запалення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Н.А. Бушанська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу результатів діагностики та лікування 275-ти дітей віком до 15-ти років, хворих на гострий гематогенний остеомієліт, розроблено метод ранньої діагностики на підставі визначення pH внутрішньокісткового осередку запалення. Відзначено, що pH-метричні дослідження вмісту внутрішньокісткового осередку відтворювали динаміку кістково-гнійної рани, супроводжувались алкалозом, а також довели тісний зв'язок між pH, відсотковим вмістом нейтрофільних гранулоцитів та фазою патологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.456.148.2-5 +
Шифр НБУВ: РА323447

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського