Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1320)Книжкові видання та компакт-диски (523)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.210.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ярова С.П. 
Оптимізація відновлювального лікування генералізованого пародонтиту з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / С.П. Ярова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

У дисертації відображено відомості про те, що особливості перебігу і відновлення при експериментальному парадонті визначаються реактивністю організму. Низькоінтенсивне лазерне випромінювання змінює динаміку перекисного окислення ліпідів, біологічно активних речовин і ейкозаноїдів в крові in vitro. Його ефекти залежать від частоти і експозиції опромінення. У хворих на генералізований пародонтит після видалення зубного відкладення і грануляцій з пародонтальних кишень на фоні нормореактивності організму спостерігається неускладнене загоєння штучно-раневої поверхні, на фоні гіпореактивності - ускладнене. Запропонована диференційна лазеротерапія у хворих з гіпореактивністю організму призводить до оптимізації відновлення цілісності тканин пародонту, стійкій стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-542

Рубрики:

      
2.

Щербина І.М. 
Особливості перебігу та лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Щербина ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

За результатами стоматологічного обстеження 1440 осіб від 11 до 17 років визначено, що підлітки, інфіковані туберкульозом, мають значно вищий рівень поширеності карієсу та його ускладнень. На фоні інфікування туберкульозом встановлено тенденцію розвитку стану дефіциту загального та місцевого неспецифічного імунітету, який погіршується у підлітків з хронічним періодонтитом. Розроблено та запроваджено спосіб консервативного лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом, з використанням А-бактерину та масляного 3,44% розчину ретінола ацетата, який сприяє зменшенню кількості ускладнень, скороченню строків лікування, розвитку позитивних віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37

Рубрики:

      
3.

Лєснухіна Г.Л. 
Комплексне лікування генералізованого пародонтиту з корекцією порушень перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Л. Лєснухіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

У хворих на генералізований пародонтит з різним характером перебігу та ступенем розвитку проведено комплексне дослідження процесів перекисного окислення ліпідів у слині, крові з ясен та тканинах пародонта. Виявлені порушення даних процесів позитивно корелюють зі ступенем розвитку хвороби та характером перебігу - загостренням дистрофічно-запального процесу. Встановлено пригнічення активності загальної антиокислювальної системи та різноспрямовані зміни активності окремих ферментів, що входять до її складу. Розроблено схему комплексної терапії генералізованого пародонтиту із застосуванням антиоксидантного препарату - кверцетину в гранулах. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують, що використання кверцетину сприяє зниженню ламкості капілярів, медіаторів запалення, продуктів пероксидації у вогнищі дистрофічно-запального процесу пародонту, підвищує показники неспецифічної резистентності та загальної антиокислювальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА310780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фліс О.В. 
Магнітотерапія та альфакальцидол у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Фліс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності лікування генералізованого пародонтиту. Проведено плацебо-контрольне дослідження ефективності магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та їх комбінації щодо ступеня тяжкості і перебігу захворювання, а також об'єктивних пародонтальних індексів, функціональних проб та лабораторних спостережень. Розроблено спосіб оцінки структурно-функціонального стану мікроциркуляторного русла з розрахунком інтегрального показника мікроциркуляторних порушень. Досліджено вплив магнітотерапії з запропонованими фізичними характеристиками магнітного поля на патогенну мікрофлору пародонтальних кишень, фактори захисту порожнини рота, мікроструктуру ясен. Шляхом ультразвукової денситометрії, ехоостеометрії, рентгенографії з визначенням біохімічних маркерів кісткової резорбції у крові та сечі, вивченням динаміки пародонтальних індексів досліджено вплив магнітотерапії, магнітотерапії в комбінації з альфакальцилолом на структурно-функціональний стан кісткової тканини скелета, зокрема альвеолярного паростка, та перебіг генералізованого пародонтиту. Запропоновано диференційований підхід до застосування магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та альфакальцидолу відповідно до ступеня тяжкості та перебігу генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА308526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мохорт О.М. 
Особливості комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Мохорт ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет. Експериментально обгрунтовано доцільність застосування ангіопротектора ізодибуту як одного з патогенетичних засобів комплексної терапії генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет. Запропоновано метод лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет, який включає застосування ангіопротектора ізодибуту в комбінації з ортопедичними методами втручання, передбачає лікування цукрового діабету та диспансерний нагляд у лікаря-ендокринолога. Ефективність лікувальних заходів підтверджено скороченням термінів лікування, збільшенням періоду клінічної ремісії та нормалізацією клініко-лабораторних і рентгенологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА312921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Павлюк Т.Д. 
Особливості клінічного перебігу та лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Павлюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, а також розроблено патогенетичне лікування даної патології. Завдяки епідеміологічним та клініко-мікробіологічним дослідженням встановлено значну поширеність кандидозного обсіменіння пародонтальних кишень в Прикарпатському регіоні, яка складає 62,76 %. За даними клініко-лабораторних досліджень встановлено особливості клінічного перебігу захворювання. Наявність грибів роду Candida у вмісті пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит обумовлює ряд характерних скарг, а клініко-лабораторні показники оцінки стану пародонту вірогідно перевищують аналогічні у разі неускладненого перебігу. На основі результатів клініко-мікробіологічних та імунологічних досліджень розроблено спосіб патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, який включає: дактарин - препарат протигрибкової й антибактеріальної дії, імунал - препарат імунокоригуючої та протизапальної дії та "Силард П" - сорбент із детоксикаційною дією. Високу ефективність запропонованого комплексного лікування підтверджено результатами клініко-лабораторних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА310307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Оконський Е.І. 
Застосування рефлексотерапії в комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.І. Оконський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування та оцінки ефективності рефлексотерапії у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Запропоновано рецептуру ефективних точок акупунктури місцевого та загального впливу під час комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит. Досліджено вплив рефлексотерапії на неспецифічні чинники захисту порожнини рота, бар'єрну функцію тканин пародонта, динаміку електробіопотенціалів шкіри у точках акупунктури. Встановлено, що застосування рефлексотерапії доцільно включати у комплексне лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного та загостреного перебігу початкового - І, І - ІІ ступеня. Доведено, що голковколювання в поєднанні з фармакоакупунктурою вітаміном B12 сприяє активації захисних механізмів порожнини рота, стимулює трофічні та репаративні процеси у тканинах пародонта. Виявлено, що рефлексотерапія поліпшує результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту, підтверджується динамікою, клініко-лабораторними та функціональними показниками, подовженням термінів ремісії, зменшує можливість прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-58
Шифр НБУВ: РА311581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гужевська Н.С. 
Клінічна ефективність застосування фітозасобів багатоспрямованої дії в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Гужевська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування й оцінки ефективності застосування фітозасобів у комплексній терапії генералізованого пародонтиту. Наведено дані про потреби населення у лікуванні захворювань пародонту та зв'язок їх поширеності з сучасними чинниками - зростанням соматичних захворювань, неповноцінним харчуванням. Розроблено й обгрунтовано простий і доступний спосіб комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням фітозасобів "Джерело", "Світанок", "Вітапектин", які мають протизапальну, антимікробну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізуючу, імуномодулюючу, детоксикуючу та стимулюючу репаративну регенераційну дію. Встановлено, що застосування комплексу фітозасобів для лікування генералізованого пародонтиту дає безпосередній клінічний ефект і сприяє довготривалій ремісії, що запобігає прогресуванню захворювання, зменшує медикаментозне навантаження на організм хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА310298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Герелюк В.І. 
Роль ліпідних медіаторів у перебігу генералізованого пародонтиту та ефективність їх корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.І. Герелюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено роль ліпідних медіаторів тканинного (простагландини II-го типу, лейкотрієни IV-го типу, детергентні ліпіди) та бактеріального (легкі жирні кислоти, детергентні ліпіди) походження та фосфоліпаз А, циклооксигенази-2 і ліпоксигеназ у виникненні та перебігу генералізованого пародонтиту. Збільшення синтезу та вмісту ліпідних медіаторів супроводжується вираженою клінічною симптоматикою, порушеннями мікроциркуляції залежно від характеру перебігу та ступенів тяжкості генералізованого пародонтиту. Для лікування запропоновано й апробовано новий комплекс препаратів: інгібітори циклооксигеназних продуктів арахідонової кислоти (месулід, теком) у поєднанні з антисептиком хлоргексидином, мембранопротектором ліпіном і силардом П. Їх застосування у разі генералізованого пародонтиту ліквідує запалення, зменшує вміст ліпідних медіаторів, нормалізує стан мікроциркуляції функціонування гуанілатциклазної системи, призводить до довготривалої ремісії та зменшення частоти рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА313298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Осипенкова Т.С. 
Диференційна корекція перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.С. Осипенкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що динаміка показників ПОЛ і антиоксидантної системи за умов експериментального пародонтиту визначає реактивність організму. Особливості перебігу експериментального пародонтиту пов'язані з приростом продуктів ПОЛ і АО-системи в крові та ротовій рідині на першу добу після кюретажу пародонтальних кишень. Диференційна корекція вільнорадикальних процесів за умов експериментального пародонтиту дозволяє нормалізувати терміни загоєння рани після кюретажу. Доцільно проводити розподіл хворих за групами залежно від приросту показників ПОЛ і АО-системи та інтенсивності загального процесу в пародонті. Запропонований метод диференційної корекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту призводить до стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА315298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Любченко О.В. 
Ретроспективний аналіз дії іонізуючої радіації в малих дозах на зубоальвеолярний комплекс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Любченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі проведених досліджень зроблено висновок, що за спільної дії іонізуючої радіації та стресу в пульпі зуба відбуваються порушення функцій одонтобластів, розвивається склероз пульпи. Встановлено, що вищезазначені чинники призводять до порушення транспорту мінеральних речовин до твердих тканин. Клінічне обстеження осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, виявило у порожнині рота умови, що знижують карієсорезистентність твердих тканин зубів. Проведений біохімічний аналіз крові та сечі довів перевагу процесів резорбування мінералізованих тканин (кісткової та твердих тканин зуба). Зазначено, що порушення мінерального обігу у ліквідаторів розвиваються остеопоротичним і остеосклеротичним шляхами. Ретроспективний аналіз показників пацієнтів довів, що протягом 1990 - 2000 рр. у них відбувалося продовження та посилення процесів руйнування зубів і демінералізації кісткової тканини. Рекомендовано для виявлення порушень Ca - P обігу використовувати комплекс діагностичних заходів, який полягає у дослідженні крові та сечі щодо вмісту кальцію, неорганічного фосфату й оксипроліну сечі, вимірюванні щільності кісткової тканини методом радіовізіографії. У разі знайдення порушень функцій одонтобластів запропоновано призначати препарати остеотропної дії ("Кверцетин", "Магне-B 6", "Біокальцевіт").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА317023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Новікова М.А. 
Діагностика і оцінка ефективності лікування дистрофічно-запальних захворювань пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Новікова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено інформаційну цінність визначення електрокінетичної рухливості ядер клітин буккального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) під час диференційної діагностики катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту, визначення мембранотропних властивостей нових комбінацій препаратів і оцінки їх терапевтичної ефективності у разі дистрофічно-запальних захворювань пародонта. Встановлено, що величина показника електрокінетичної рухливості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) відображає наявність, ступінь важкості та характер перебігу (загострений та хронічний) дистрофічно-запального процесу в тканинах парадонта. Вік і стать обстежених на величині даного показника істотно не впливають. Обгрунтовано можливість оцінки активності вільно радикального окиснення ліпідів і рівня місцевого імунітету в ротовій порожнині за допомогою тесту ЕКРЯ КБЕ. Вивчено клінічну ефективність двох нових засобів місцевого лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням антиоксидантів і естрону, які мають протизапальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, імуномодулювальну дії. Розроблено показання до їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 687
Шифр НБУВ: РА312866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Колесова Н.В. 
Особливості альтерації і репаративної регенерації епітелію ясен при генералізованому пародонтиті та їхня фармакологічна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.В. Колесова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Показано, що в перебігу хронічного запально-дистрофічного процесу в тканинах пародонта доцільно виділяти, окрім доклінічної стадії та стадії клінічних проявів, післяклінічну стадію. Визначено її клінічну, лабораторну та морфологічну характеристики. Виявлено, що у випадках порушення регенерації епітелію ясен у клітинах зберігаються гіпоксія та енергетичні зміни, які гальмують розвиток фази клітинного диференціювання, після проведення курсу протизапального лікування. Це є передумовою недостатності бар'єрної функції епітелію ясен та однією з причин скорочення періодів ремісії генералізованого пародонтиту. Встановлено, що зміни тканин пародонту у післяклінічній стадії генералізованого пародонтита потребують цілеспрямованої фармакологічної корекції. Раціональним є застосування препаратів метаболічного типу дії з антигіпоксичним ефектом, одним з представників яких є цитопротектор "Мілдронат". Зазначено, що у комплексі ці заходи покращують регенерацію тканин пародонта й епітелію ясен, подовжують строки ремісії генералізованого пародонтита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52
Шифр НБУВ: РА318149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Слабухіна В.А. 
Клініка, діагностика і лікування пародонтиту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період (клініко-імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.А. Слабухіна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Вперше доведено наявність порушень інтегративних процесів в організмі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хворих на пародонтит, зокрема між показниками стоматологічного, соматичного, імунологічного, психологічного статусів. У ліквідаторів генералізований пародонтит характеризувався хронічним ареактивним перебігом із вираженими структурними змінами у кістковій тканині пародонта, протікав на фоні тяжкої соматичної патології, підвищеного рівня особистої загальної тривожності, зростання соматичної та нейрогенної напруг. У системі місцевого імунітету виявлено зниження неспецифічної та специфічної резистентності порожнини рота, системний імунітет характеризувався дисбалансом взаємовідносин імунокомпетентних клітин, зниженням функціональної активності імунної системи. Вперше досліджено ефективність використання 2 % альтанової мазі у місцевій терапії хворих на пародонтит. Розроблено спосіб патогенетичного лікування пародонтиту з застосуванням імуномодулюючого, антиоксидантного та ноотропного засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА312558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Завербна Л.В. 
Віддалені радіаційні ефекти в тканинах пародонта у хворих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.В. Завербна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — 19с., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено особливості розвитку хвороб пародонта в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які зазнали впливу високих доз іонізуючого випромінювання, у віддалені терміни та залежно від наявності в них протезних конструкцій. Показано морфологічні особливості слизової оболонки, виявлено різницю перебігу процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у ротовій рідині ліквідаторів, які не користуються незмінними протезами. Описано зміни, що відбуваються в кристалі гідроксиапатиту твердих тканин зуба та кістки. Оцінено патологічні процеси, що відбуваються в ротовій порожнині на фоні загальносоматичної патології у хворих, які зазнали радіаційного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА316932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Фастовець О.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень метаболізму кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Фастовець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини щелеп та опорного скелета у 142 здорових і 152 хворих на генералізований пародонтит, які не підтвердили взаємозумовленості генералізованого пародонтиту та системного остеопорозу. За результатами вивчення кінетичних показників кальцій-фосфорного гомеостазу та маркерів кісткового обміну у відібраних 30 здорових і 84 хворих на генералізований пародонтит, які не мали системних порушень метаболізму кісткової тканини, доведено, що остеопоротичні зміни в альвеолярній кістці відбувається через підвищену резорбцію, яка не компенсується нормальним кісткоутворенням. Запропоновано місцеве застосування остеотропних засобів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Апробовано лікувальну композицію остеогенної дії, що містить хіноксидин, іпріфлавон і гідроксиапатит, та ультрафонофорез препарату-антирезорбенту ксидіфону в якості конкретної терапевтичної схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА313755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Правдін В.В. 
Клініко-імунологічні і морфологічні аспекти пародонтиту у населення промислового регіону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Правдін ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено характерні особливості пародонтиту в населення промислового регіону, а також клініко-імунологічні та морфологічні аспекти захворювання. Вперше вивчено та доведено залежність його характеристики від соціально-гігієнічного стану території, рівня здоров'я та факторів ризику. Розглянуто клінічні, імунологічні та морфологічні особливості пародонту у осіб, що тривалий час перебували під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища та мали супутні захворювання. Розроблено лікувально-профілактичні заходи щодо пародонтиту в населення промислового регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА315042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Зубок Д.І. 
Особливості діагностики, клініки та підходи до хірургічного лікування хронічних періодонтитів та прикореневих кіст у дітей та дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.І. Зубок ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 21 с. — укp.

Обстежено та прооперовано 185 дорослих і 24 дитини з хронічними деструктивними процесами в колокореневій кістці запального походження. Вивчено вікові особливості клінічного перебігу хронічних періодонтитів зубів і одонтогенних кіст щелеп у дорослих і дітей. Досліджено співвідношення клінічних, рентгенологічних і морфологічних ознак патологічного процесу в періапікальних тканинах у хворих з хронічними періодонтитами та прикореневими кістами, що дозволяє об'єктивно оцінювати характер перебігу та розміри зони деструкції кісткової тканини. Визначено оптимальний метод рентгенологічного дослідження для виявлення деструктивних змін кісткової тканини в колокореневій ділянці. Удсконалено метод хірургічного лікування прикореневих кіст, який дозволяє відновити функцію зубів і зберігає їх анатомічну форму. Визначено показання до вибору методу хірургічного лікування прикореневих кіст у хворих різних вікових груп. Обгрунтовано доцільність диференційованого застосування остеопластичних матеріалів на основі гідроксилапатиту та колагену для заповнення кісткових дефектів щелеп під час хірургічного лікування хронічних періодонтитів і прикореневих кіст, включаючи кісти, що проникають у верхньощелепний синус і порожнину носа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА319668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Самойлович В.А. 
Фізичні чинники на курортному етапі відновлювального лікування захворювань пародонту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / В.А. Самойлович ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 38 с. — укp.

Розроблено систему відновлювального лікування хворих з захворюваннями пародонта з використанням лікувальних природних і преформованих фізичних чинників. Для диференційованої терапії 562 досліджених хворих з захворюванням пародонту запропоновано обгрунтовану систему відновлювального лікування з включенням санаторного етапу у разі запальних захворювань пародонта (катаральний гінгівіт і генералізований пародонтит): електрофорезу ксантинолу нікотинату, магнітного поля низької частоти, яке змінюється за часом за законом випадковості, понадвисокочастотних магнітних хвиль, низькоінтенсивного лазерного випромінювання у сполученні з бішофітом, пелоїдотерапією та хлоридно-натрієвими водами. Обгрунтовано застосування змінного пульсуючого магнітного поля низької частоти та зрошень порожнини рота екстрактом слов'янської сульфідної намулової грязі для лікування генералізованого пародонтозу. Доведено, що розроблена система санаторно-курортного лікування хвороб пародонта позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, викликає позитивні зрушення у вивчених патогенетичних ланках захворювання (регіонарну гемодинаміку, протизапальну, знеболювальну, трофікорегенераторну дії), подовжує ремісію, підвищує неспецифічну резистетність у порожнині рота. Запропоновано концепцію, яка враховує адаптогенні можливості фізичних чинників стимулювати механізми саногенезу з захворюваннями пародонту в пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-54
Шифр НБУВ: РА317164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Богдан А.С. 
Структурно-функціональний стан пародонта і опорного скелета у жінок в пре- та постменопаузі та шляхи корекції їх порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.С. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено структурно-функціональний стан пародонта й опорного скелета у жінок у різні вікові періоди залежно від функції яєчників. Визначено взаємозв'язок між розвитком захворювань пародонта та станом кісткової системи опорного скелета у жінок у пре- та постменопаузальний періоди. Проведено порівняльний аналіз стану тканини пародонта у жінок репродуктивного віку в дані періоди - залежно від структурно-функціонального стану кісткової системи. Розглянуто клінічні особливості перебігу захворювань пародонта у пре- та постменопаузі. Досліджено стан тканин пародонта та перебіг даної хвороби у жінок, які отримують остеотропну та замісну гормональну терапію. Розроблено схеми профілактично-лікувальних заходів щодо профілактики та лікування генералізованих захворюваннях пародонта у жінок у зазначені періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37 + Р418.110.40-37 + Р712.59-3
Шифр НБУВ: РА317507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського