Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (3531)Книжкові видання та компакт-диски (1299)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 262
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ємельянова Н. Ю. 
Первинна та вторинна профілактика уражень твердих тканин зубів та тканин пародонта у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Ю. Ємельянова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, лікування та профілактики змін твердих тканин зубів і тканин пародонта у хворих на гастроезофагенальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) на підставі обгрунтування механізмів їх виникнення та розвитку. За результатами проведених епідеміологічних, клінічних, лабораторних, функціональних методів дослідження обгрунтовано первинну та вторинну профілактику змін твердих зубів і тканин пародонта у хворих на ГЕРХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-2 + Р413.1-37
Шифр НБУВ: РА382421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Єрмакова Л. Г. 
Клініко-лабораторна характеристика основних стоматологічних захворювань та мікробної колонізації порожнини рота у хворих на туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Г. Єрмакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вивчено структуру, поширеність, інтенсивність та особливості клінічного перебігу основних стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від туберкульозного процесу. Визначено рівень стоматологічної допомоги й обгрунтовано обсяг лікувально-профілактичних заходів таким хворим залежно від типу туберкульозного процесу. З'ясовано особливості мікробіоценозу порожнини рота з урахуванням кількісних показників обсіменіння різних біотипів порожнини рота. Встановлено наявність Mycobacterium tuberculosis у біотопів порожнини рота у хворих на туберкульоз легень, що свідчить про постійну небезпеку інфікування лікаря-стоматолога в процесі надання стоматологічної допомоги. Доведено наявність порушень властивостей ротової рідини у хворих залежно від типу туберкульозного процесу та значимість виявлених порушень у формуванні основних стоматологічних захворювань. На підставі результатів клініко-лабораторних досліджень обгрунтовано обсяг необхідних лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню та прогресуванню стоматологічних захворювань у хворих на туберкульоз легень залежно від типу туберкульозного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-3 + Р542-37
Шифр НБУВ: РА385799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іваницький І. О. 
Порівняльна характеристика ефективності лікування гіперчутливості зубів із використанням сучасних препаратів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / І. О. Іваницький ; Укр. мед. стомат. акад. ВДНЗ України. — Полтава, 2010. — 18 с. — укp.

Вперше вивчено розповсюдженість серед жителів Полтавщини гіперчутливості зубів і визначено її зв'язок з іншими нозологічними формами їх некаріозних уражень. Вперше здійснено вітальне вивчення структурних особливостей поверхні твердих тканин зубів із ознаками гіперчутливості до лікування та після застосування різних за складом десенситайзерів: белак F, глуфторед і десенсил. Вперше досліджено особливості психоемоційного стану пацієнтів із гіперчутливістю зубів і простежено його динаміку в процесі лікування. Вперше запропоновано спосіб комплексного лікування гіперчутливості зубів шляхом поєднаного застосування препаратів місцевої дії та засобу для нормалізації обміну кальцію в організмі, що підтверджено патентом України на корисну модель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.21-5
Шифр НБУВ: РА376867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Іванова Н. С. 
Шляхи оптимізації діагностики та лікування дефектів кореня: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. С. Іванова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено випробування альгінатно-целюлозної композиції як безпечного для періодонту відбиткового матеріалу для здійснення точної діагностики кореневого отвору на відбитку - тривимірному зображенні кореневого каналу. Одержано та вивчено хіміко-фізичні властивості сольової матриці поліакрилової кислоти у вигляді поліакрилат-металевої плівки, яка утворюється під час контакту свіжо приготовлених лужних кальцієвмісних і полікарбонокислотних матеріалів, і забезпечує захист контактуючих замісів від взаємодії до кінцевого твердіння. Розроблено спосіб діагностики кореневого отвору за допомогою альгінатно-целюлозної композиції у вигляді кореневої турунди, а на заключному етапі лікування зуба вдосконалено методику одночасного проведення герметизації кореневого отвору мінеральним триоксидним агрегатом і пломбування кореневого каналу склоіономерним цементом або іншими матеріалами з вмістом полікарбонових кислот. Доведено ефективність розроблених заходів щодо діагностики кореневих отворів і лікування кореневого каналу на завершальному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА378840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іващенко О.Л. 
Патогенетичне обгрунтування лікування хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Л. Іващенко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено показники кількості та якості аеробної та анаеробної мікрофлори протоків великих слинних залоз у хворих на різні форми сіалоаденітів у порівнянні зі здоровими пацієнтами. Установлено взаємозв'язок кількісно-якісних показників мікробної мікрофлори у зазначених хворих з рівнем імунорезистентності на тлі персистування тропної до залозистої тканини вірусів мумпус та цитомегалії. Уперше досліджено взаємозв'язок зміни показників лізоциму слини з характером перебігу запального процесу у слинних залозах, ступенем розповсюдженості патологічного процесу - ізольованого сіалоаденіту чи поєднаного з синдромом Шегрена. Проаналізовано можливу активацію факторів запрограмованої загибелі клітини у хворих на різні форми хронічних сіалоаденітів з урахуванням особливостей мікробного фактора на тлі вірусної персистенції. Удосконалено лікувальний комплекс для хворих на хронічні запальні захворювання слинних залоз, який передбачає застосування медичного озону як киснево-озонової суміші та препарату "Лісобакт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25-52 +
Шифр НБУВ: РА337336

Рубрики:

      
6.

Ільницька О. М. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів патології тканин пародонта у працівників скляної промисловості: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Ільницька ; МОЗ України, ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено поширеність, інтенсивність, особливості перебігу та динаміку розвитку захворювань тканин пародонта в працівників скляного виробництва залежно від стажу роботи. Встановлено, що у досліджуваного контингенту залежно від стажу роботи та протягом робочого дня істотно зменшується швидкість секреції змішаної слини, підвищується її в'язкість і знижується рівень pH. Новими є дані щодо видового складу мікрофлори пародонтальних кишень, характер змін місцевої резистентності ротової порожнини та стану системи імунного захисту ротової рідини за генералізованого пародонтиту у працівників скляного виробництва. Вперше розроблено та запропоновано методику лікування захворювань тканин пародонта з використанням озонотерапії за допомогою апарату OzoneMed. Розроблено й апробовано новий комплекс лікувально-профілактичних заходів для лікування хворих на генералізований пародонтит працівників скляного виробництва, а також пародонтальну пов'язку на основі тіотриазоліну для місцевого лікування генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.516-4
Шифр НБУВ: РА384533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Інкелевич М.Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту в осіб, хворих на цукровий діабет першого типу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / М.Ю. Інкелевич ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та апробації способу імуномодулюючої терапії хронічного пародонтиту на основі вивчення його етіологічних та патогенетичних особливостей під час інсулінової недостатності. Проаналізовано роль анаеробних бактерій як етіологічних агентів захворювання, їх здатність руйнувати комплемент, лізоцим та імуноглобуліни. Відзначено, що включення в терапію хронічного пародонтиту під час інсулінової недостатності лісобакту та амізону позитивно впливає на імунні, метаболічні та клінічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА342253

Рубрики:

      
8.

Ісакова Н.О. 
Клінічне обгрунтування апікальної межі інструментальної обробки кореневого каналу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.О. Ісакова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльне вивчення відповідності показників робочої довжини зубів, визначених різними методами (тактильним, електронним і рентгенологічним), анатомічній робочій довжині у зубах з різним початковим клінічним станом. Доведено, що збіг електронного та ренгенологічного показників робочої довжини залежить від діагнозу та достовірно частіше зустрічається у разі пульпіту. Встановлено, що найбільш сприятливий результат ендодонтичного лікування у зубах з життєздатною пульпою спостерігається у разі препарування на робочу довжину, визначену тактильним методом. Виявлено, що препарування на електронну робочу довжину частіше призводить до найближчих ускладеннь і гірших віддалених результатів. Вперше виявлено, що невідповідність показників робочої довжини зуба, визначеною тактильним, рентгенологічним та електронним методами, у зубах з життєздатною або некротизованою пульпою, визначається станом апікальної констрикції. Встановлено, що у разі зруйнованої апікальної констрикції електронна робоча довжина істотно менше рентгенологічної, а в зубах з життєздатною пульпою й у разі періодонтитів зі збереженою апікальною констрикцією має місце практичного повний збіг цих діагностичних показників. Вперше виявлено, що у зубах, в яких апікальна констрикція визначається, співвідношення електронної та рентгенологічної робочої довжини має різний характер. Запропоновано апікальну констрикцію розглядати як частково зруйновану, якщо електронна робоча довжина менше рентгенології. Вперше встановлено, що препарування кореневих каналів на робочу довжину, визначену електронним методом, у зубах зі зруйнованою апікальною констрикцією призводить до гірших віддалених результатів лікування. Розроблено комбінований метод визначення апікальної межі препарування кореневих каналів з використанням різних способів визначення робочої довжини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 +
Шифр НБУВ: РА369163

Рубрики:

      
9.

Азаров О.В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування використання ацетонвмісних та етанолвмісних адгезивних систем при реставраціях зубів у різних вікових групах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Азаров ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання ацетонвмісних адгезивних систем у процесі реставрації уражених карієсом зубів у пацієнтів віком до 25 років та 26 - 30 років залежно від структурно-функціональної резистетності твердих тканин зуба. Встановлено, що реставрацію зубів у пацієнтів 41 - 50 та більше 50 років доцільно виконувати з використанням етанолвмісних адгезивних систем. Доведено, що для осіб віком 31 - 40 років вид адгезивної системи (етанол- або ацетонвмісна) не впливає на якість адгезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА320255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Аль-Алавні С.В. 
Лікування супутньої патології органів порожнини рота в хворих із щелепно-черепно-мозковою травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Аль-Алавні ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України ". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено лікувально-профілактичні ефекти адаптогенів, застосованих у період лікування та реабілітації хворих з щелепно-черепно-мозковою травмою (ЩЧМТ). У хворих з переломами нижньої щелепи, закритою черепно-мозковою травмою та поєднаною щелепно-черепно-мозковою травмою вивчено функціональний стан порожнини рота у ранній термін після травми за характером змін клінічних, біохімічних та імунологічних показників. Установлено погіршення гігієни порожнини рота, стану тканин пародонта, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів на тлі виснаження антиоксидантної системи, значні порушення у протеазно-інгібіторній системі - посилення протеолітичної активності, зокрема еластазної, на тлі зниження вмісту інгібітору трипсину, неспроможність місцевого антимікробного захисту та напруженість гуморального системного імунітету, що потребує обов'язкової корекції з метою профілактики розвитку ускладнень. Запропоновано й обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих на ЩЧМТ препаратів адаптогенної дії - харчового концентрату поліфенолів винограду "Еноант" і препарату біотрит-дента. Доведено їх здатність здійснювати виразний антиоксидантний, протизапальний, імуномоделювальний, антистресовий вплив, що запобігає виникненню ускладнень, суттєво покращує стан органів порожнини рота, скорочує термін лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.2-5 + Р665.8-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА361314

Рубрики:

      
11.

Аншукова О.І. 
Обгрунтування принципів гігієни порожнини рота в комплексі остеотропної терапії у хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Аншукова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичне й експериметальне обгрунтування нового методу лікувально-профілактичної гігієни порожнини рота у хворих з різними клінічними варіантами перебігу генералізованого пародонтиту, що передбачає використання зубної пасти протизапальної дії серії "Восход" у період основного курсу лікування та зубної пасти "Гарант", що має остеотропні властивості у період ремісії захворювання. Показано, що проведення запропонованої раціональної гігієни порожнини рота закріплює досягнутий ефект основного курсу лікування пародонтиту, сприяє більш тривалій стабілізації патологічного процесу у тканинах пародонта та запобігає подальшому прогресуванню резорбції альвеолярної кістки. У хворих на генералізований пародонтит з супутньою системною патологією, а також у жінок з гіпоестрогенією обгрунтовано доповнення до запропонованого комплексу тривалого застосування полімінерального комплексу Кальцид - Магній. Обгрунтовано використання остеопатиту біологічного у складі зубної пасти. На моделі експериментального остеопорозу в щурів доведено виражену пародонтопротекторну дію зубної пасти "Гарант", зумовлену її остеотропними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 +
Шифр НБУВ: РА344767

Рубрики:

      
12.

Асмолова А.О. 
Обгрунтування методів хірургічного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на туберкульоз легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Асмолова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на туберкульоз легенів з захворюваннями пародонту за методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) встановлено наявність у пародонтальних карманах мікобактерій туберкульозу, за цього виявлення збудника не залежить від клінічної форми та ступеня розвитку генералізованого пародонтиту (ГП). Показано, що загальновідомі консервативні методи лікування ГП на фоні специфічної протитуберкульозної терапії з використанням антибіотиків не ліквідують мікобактерії у пародонтальних карманах. Виявлено, що пародонтальні клаптеві операції з використанням остеозаміщувальних композицій у таких хворих остаточно не усувають пародонтальний карман, тобто не сприяють ліквідації осередку інфекції. Установлено, що найбільш ефективним методом лікування ГП у хворих на туберкульоз легенів є хірургічний, зокрема, гінгівектомія та гінгівотомія, які остаточно ліквідують пародонтальний карман, що є джерелом і резервуаром туберкульозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р542-37 +
Шифр НБУВ: РА349518

Рубрики:

      
13.

Білоус С. В. 
Оптимізація лікування хворих з ендодонтичною патологією із застосуванням мінерал триоксид агрегатних матеріалів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / С. В. Білоус ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Проведено поглиблене вивчення фізико-математичних властивостей реставраційного ендодонтичного матеріалу Триоксидент в експерименті на видалених зубах. Проведено вивчення лінійного розширення, оцінювання сили адгезивного з'єднання матеріалу з дентином кореня зуба. Вивчено мікропроникність і рентгеноконтрастність щодо об'єму матеріалу в кореневому каналі. Вперше експериментально визначено об'єм матеріалу в кореневому каналі, що визначає найкращі лабораторні показники. Вперше ендодонтичні дефекти систематизовано в єдину класифікацію та на підставі вивчення біомеханічних характеристик зубів з внутрішньокореневою резорбцією прогнозовано їх лікування, розроблено рекомендації до вибору методу лікування. Удосконалено алгоритм застосування Мінерал Триоксид Агрегатних матеріалів залежно від етілогії, давності процесу, об'єму дефекту, його локалізації та клінічного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 с03
Шифр НБУВ: РА380758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бірюкова М. М. 
Оцінка клініко-технологічної якості та клінічної ефективності нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / М. М. Бірюкова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено клінічну ефективність нового мікрогібридного фотополімерного матеріалу для реставрації зубів та оцінювання його клініко-технологічної якості. Запропоновано нове рішення наукового завдання, яке полягає в оптимізації якості реставрації зубів. Забезпечення структурно-функціональної єдності до розробки нових пломбувальних матеріалів досягає "більшої пружності" матеріалу "Latelux", що важливо на етапі "притирання" його до твердих тканин зуба. Проведено клініко-лабораторне обстеження та пломбування 134-х реставрації зубів у 104-х осіб віком від 26 до 65-ти років, які розподілені на п'ять груп залежно від класу каріозних порожнин за Блеком і показано високу клінічну ефективність матеріалу "Latelux". Довгострокові клінічні спостереження свідчать, що даний новий мікрогібридний фотополімерний матеріал "Latelux" знижує кількість ускладнень та оптимізує якість реставрацій та рекомендовано до застосування в практиці лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03
Шифр НБУВ: РА377364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бабій Р.І. 
Корекція функціональної активності слинних залоз при зубному протезуванні хворих з гіпосалівацією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.І. Бабій ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності ортопедичного лікування та прискорення адаптації до знімних зубних протезів хворих з гіпосальвацією розроблено й апробовано новий гель, що коригує слиновиділення. Виявлено, що протезування пацієнтів з гіпосальвацією повними знімними протезами сприяє розвитку ксеростомії та подовжує період адаптації до протеза. Розроблено рецептуру гелю для порожнини рота "Мальцит", призначений для корекції слиновиділення, основою якого є натрій карбоксиметілцелюлоза. До складу гелю як біологічно активні компоненти включено мальтозу кристалічну, цітрат натрію й екстракт подорожника. Доведено, що застосування коригувального гелю "Мальцит" для лікування протезоносіїв з гіпосальвацією сприяє посиленню функціональної активності слинних залоз, знижує запальні явища у порожнині рота, зменшує дратівливий вплив протеза на слизову оболонку протезного ложа, прискорює звикання та процеси адаптації до знімних зубних протезів з акриловим базисом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25 + Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА355791

Рубрики:

      
16.

Бабенко В. М. 
Особливості клінічного перебігу та превентивне лікування генералізованого пародонтиту у хворих на бронхіальну астму на тлі глюкокортикостероїдної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. М. Бабенко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу та превентивного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) у хворих на бронхіальну астму (БА) на тлі глюкокортикостероїдної (ГКС) терапії на підставі вивчення особливостей клінічного перебігу захворювання, імунологічних, метаболічних, цитологічних і морфологічних змін і порівняльної ефективності використання ультрафонофорезу мірамістину й аплікаційного шляху введення препарату. Встановлено, що БА та ГКС-терапія негативно впливають на перебіг ГП у вигляді пригнічення тяжкості запальної реакції та більш значущих порушень імунологічних, метаболічних процесів і морфологічних змін у тканинах пародонта. Обгрунтовано необхідність превентивного лікування хворих на ГП, які страждають на БА та застосовують ГКС згідно з розробленим алгоритмом. Вперше проведено порівняльний аналіз ефективності застосування мірамістину за превентивного лікування хворих на ГП на тлі ГКС-терапії БА. Показано, що курсове призначення ультрафонофорезу мірамістину викликає більш швидкий та пролонгований ефект у порівнянні з аплікаційним шляхом введення мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р412.202-52
Шифр НБУВ: РА376661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бадалов Р. М. 
Профілактика протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет при користуванні знімними акриловими зубними протезами (клініко-експериментальне обгрунтування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Р. М. Бадалов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено, що препарати ехінацеї мають виражену протекторну властивість, нівелюючи дію мономера акрилової пластмаси на слизову оболонку порожнини рота щурів на моделі цукрового діабету. Мікробіологічними дослідженнями визначено домінуючий мікологічний чинник у виникненні протезних стоматитів у разі ортопедичного лікування хворих на цукровий діабет II типу знімними пластинковими протезами з пластмас акрилового ряду, що обгрунтувало доцільність включення в комплекс профілактичних заходів місцевого застосування 1 % крему Клотримазол. Удосконалено конструкції часткових пластинкових знімних протезів під час протезування хворих на цукровий діабет II типу, що дозволяє зменшити ускладнення. Розроблено й обгрунтовано метод профілактики протезних стоматитів у хворих на цукровий діабет II типу з застосуванням удосконалених конструкцій часткових знімних пластинкових протезів з призначенням курсу препарату Echinacea Compositum S і місцевого застосування 1 % крему Клотримазол, що підтверджено позитивною динамікою клінічних, мікробіологічних, морфологічних і лабораторних показників в найближчі та віддалені терміни лікування. На підставі морфологічних досліджень виявлено, що реактивні процеси у слизовій оболонці протезного ложа після використання знімних пластинкових протезів з акрилатів у хворих на цукровий діабет II типу виражені значно сильніше, переходячи на рівень патологічної регенерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р661.220.111 + Р668.62
Шифр НБУВ: РА384779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Базунова І.В. 
Вплив стану присінку порожнини рота в осіб молодого віку на вибір тактики стоматологічних втручань: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Базунова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено проліферативну активність фібробластів прикріпленої частини слизової оболонки ясен нижнього склепіння присінку порожнини рота залежно від його глибини в осіб молодого віку. Пояснено виникнення рубців після вестибулопластики. Науково обгрунтовано та практично підтверджено доцільність застосування запропонованого комплексного методу лікування даних осіб з мілким присінком порожнини рота. Розроблено метод прогнозування розвитку ускладнень у вигляді рубців після вестибулопластики у разі лікування хвороб пародонта та зубощелепних аномалій за мілкого присінку порожнини рота в цих осіб. Розроблено, обгрунтовано та впроваджено метод профілактики виникнення рубців після вестибулопластики в осіб молодого віку з використанням медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.605.0 + Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА349835

Рубрики:

      
19.

Балак О. К. 
Ефективність мультипробіотику "Симбітер-2" при дисбактеріозі ротової порожнини у хворих на вторинну адентію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / О. К. Балак ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 24 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності терапії пацієнтів з вторинною адентією та вдосконалено мікробіоценозну реабілітацію пацієнтів із вторинною адентією, які потребують ортопедичного лікування знімними протезами з урахуванням мікробіологічного моніторингу й імунологічних, біологічних показників. Досліджено вплив пробіотичної мікрофлори на реабілітацію, загальну резистентність організму, показники імунітету у пацієнтів з частковою вторинною адентією різного генезу. Визначено особливості імунного та цитокінового стану за комбінованої терапії пацієнтів із вторинною адентією та показано вплив схем терапії: із застосуванням пробіотику "А-бактерину" й із застосуванням симбіотику "Симбітер-2" у комбінації з "Імудоном" і "Метрогіл-Дента" та "Хілак-Форте" на динаміку клініко-лабораторних пиказників. Вперше розроблено спосіб застосування адекватних схем терапії пацієнтів з частковою вторинною адентією та запропоновано вдосконалену терапію пацієнтів із вторинною адентією різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52
Шифр НБУВ: РА377365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Баля Г.М. 
Ортопедична реабілітація хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.М. Баля ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено питання діагностування й ортопедичного лікування хворих з генералізованою формою патологічного стирання твердих тканин зубів. Розроблено нові підходи до вибору конструкції зубного протеза залежно від прояву патологічного процесу. Визначено поширеність зазначеної патології серед населення Полтавщини, яка перевищує середньостатистичний показник в Україні. Виділено різновиди форм патологічного стирання зубів, не відображені в існуючих класифікаціях, але які мають суттєве значення під час складання плану ортопедичного лікування. На підставі результатів електроміографічних досліджень установлено ступінь функціональних порушень у жувальному апараті за наявності зазначеної патології. Розроблено методики ортопедичного лікування за допомогою покривних протезів за типом повних знімних, з додатковими елементами фіксації. Визначено косметичну та функціональну ефективність запропонованих конструкцій, підтверджену суб'єктивними й об'єктивними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5 + Р661.210.223-5
Шифр НБУВ: РА363002

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського