Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (213)
Пошуковий запит: (<.>U=Р542-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванкова О.В. 
Антимікобактеріальна терапія хворих на хронічний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.В. Іванкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності антимікобактеріальної хіміотерапії хворих на хронічний туберкульоз легень. Проведено рандомізоване дослідження хворих, які виділяли чутливі, монорезистентні, полірезистентні та мультирезистентні мікобактерії туберкульозу (МБТ). Вивчено частоту та профіль медикаментозної резистентності МБТ. Відзначено, ща у хворих дана резистентність до протитуберкульозних препаратів першого ряду становить 79,7 % до етіонаміду, канаміцину та фторхінолонів - відповідно у 26,4, 30,8 та 25,1 % хворих, що значно обмежує їх використання в режимах хіміотерапії та є підставою до удосконалення зазначених режимів з включенням циклосерину, клартитроміцину, капреоміцину та фторхінолону. Доведено, що вдосконалені режими антимікобактеріальної терапії підвищили на 20,8 % ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 22,4 % зменшили частоту побічних реакцій від фторхінолонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350723

Рубрики:

      
2.

Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман 
Порівняльний фармакологічний аналіз імунотропних властивостей ряду антибактеріальних препаратів, які застосовуються при туберкульозі легенів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз впливу протитуберкульозних препаратів (канаміцину, рифампіцину, рифабутину, офлоксацину, ізоніазиду) на імунну систему експериментальних тварин (морських свинок, щурів) і людей з інфільтративною формою туберкульозу. Проведено імунологічні тести: визначення рівнів люмінолзалежної хемілюмінесценції, B- і T-лімфоцитів, CD-маркерів. Показано, що у експериментальних тварин найменший пригнічувальний влив на імунітет здійснюють рифабутин і офлоксацин. На підставі даних, одержаних завдяки здійсненим клінічним дослідженням на людях, хворих на інфільтративну форму туберкульозу підтверджено результати, одержані у дослідах на тваринах. Проведено експериментальні дослідження на морських свинках, яким було введено комбінації зазначених препаратів, і показано, що імунотропна активність наявна у разі застосування ізоніазиду з офлоксацином та рифабутином. Зроблено висновок, що використання даних препаратів під час лікування хворих на туберкульоз легенів сприяє збереженю імунних властивостей організму людей і тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА356517

Рубрики:

      
3.

Амер А.Р. Ал-Омарі 
Протимікробна активність і біологічні властивості нового антисептика туберкулоциду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Амер А.Р. Ал-Омарі ; АМН України; Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА311713

Рубрики:

      
4.

Бєгоулєв О.Є. 
Віддалені результати лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.Є. Бєгоулєв ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень шляхом удосконалення стандартних режимів хіміотерапії (ХТ) на підставі вивчення віддалених результатів лікування у 1 549-ти хворих на вперше діагностований туберкульоз легень залежно від тривалості інтенсивної фази й основного курсу ХТ, терміну перебування у стаціонарі. Установлено, що у разі застосування 4-компонентних стандартних режимів ХТ припинення бактеріовиділення відбувається у більш пізні терміни, ніж триває інтенсивна фаза у 46,3 % хворих, що зумовлено високою частотою первинної медикаментозної резистентності (27,0 %) і поширеними деструктивними процесами. Показник загоєння каверн є важливим критерієм оцінювання результатів лікування хворих на деструктивний туберкульоз легень навіть за умови припинення бактеріовиділення та завершення основного курсу хіміотерапії. У хворих з незагоєними кавернами рецидиви туберкульозу виникають у 5,2 раза частіше. Подовження основного курсу ХТ понад 8 місяців за таких випадків забезпечує зменшення частоти рецидивів туберкульозу у 4 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА354071

Рубрики:

      
5.

Бойко 
Ефективність комплексного лікування із застосуванням інтерферону альфа-2 бета у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень із бактеріовиділенням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Анна Вікторівна Бойко ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА365959

Рубрики:

      
6.

Бутов Д.О. 
Ефективність комплексного лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень із використанням кверцетину з полівінілпіролідоном: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Д.О. Бутов ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На моделі експериментального туберкульозу на мишах доведено відмежування казеозного некрозу гранульоми від неушкоджених ділянок сполучною тканиною за допомогою кварцетину з полівінілпіролідоном (КП). Виявлено, що КП забезпечує запобігання розвитку казеозного некрозу, гепатопротекторну дію, стимуляцію утворення клітин Пирогова - Лангханса та лімфоцитів. Доведено, що КП у хворих на туберкульоз легень проявляє гепатопротекторний, антиагрегаційний, імуномоделювальний та антиоксидантний ефект, завдяки чому полегшується перебіг специфічного процесу на тлі лікування, скорочуються терміни досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки на 12,9 % у пацієнтів на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень, та посилюються репаративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА375654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Валецький Ю.М. 
Ефективність ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ю.М. Валецький ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень шляхом застосування Ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії. Доведено, що Ліпостабіл проявляє бронхолітичний, гіполіпідемічний, антиагрегаційний ефект, прискорює детоксикацію організму, інволюцію специфічного процесу, зменшує частоту побічної дії антимікобактеріальних препаратів. Це скорочує термін досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки у хворих та на 5,97% збільшує частоту загоєння порожнин розпаду, а також скорочує терміни припинення бактеріовиділення на (1,0+-0,3) міс., загоєння порожнин розпаду - на (1,3+-0,3) міс., тривалість стаціонарного лікування - на (1,3+-0,4) міс., основного курсу антимікобактеріальної терапії - на (2,3+-0,4) міс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА308521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Валецький Ю.М. 
Якість життя і психологічні особливості хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів, медико-економічні наслідки захворювання та шляхи їх поліпшення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / Ю.М. Валецький ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено частоту та наслідки відсутнього, ефективного та неефективного лікування хворих на туберкульоз, причини їх смерті, відмов від лікування та формування вперше діагностованого, затяжного, занедбаного, нелікованого туберкульозу в умовах епідемії. Доведено, що стандартизовані режими антимікобактеріальної терапії на 12,58 % ефективніші від нестандартного лікування. Розроблено технологію попередження відмов від лікування та його неефективності у хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів, покращання якості їх життя, стану здоров'я, реадаптації членів їх родини. Показано, що дана технологія на 5,52 % підвищила загальну якість життя та стан здоров'я хворих на туберкульоз легенів, привела до зростання економічного ефекту одного хворого в 2,74 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА348766

Рубрики:

      
9.

Василенко С. П. 
Ефективність антимікобактеріальної хіміотерапії із застосуванням ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів у хворих на мультирезистентний тубуркульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / С. П. Василенко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто задачу фтизіатрії - підвищення ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз легень (ТЛ) шляхом застосування ін'єкційних форм протитуберкульозних препаратів в індивідуалізованих схемах хіміотерапії. В контрольованому рандомізованому дослідженні вивчено ефективність ін'єкційних форм ПАСК, етамбутолу, левофлоксацину й їх поєднання в 240-ка хворих на мультирезистентний ТЛ, розраховано вартість такого лікування. Встановлено, що включення будь-якого з перерахованих препаратів в режим інтенсивної фази хіміотерапії дозволяє підвищити ефективність лікування за термінами зникнення клінічних симптомів і припинення бактеріовиділення. Застосування сполучення даних препаратів в ін'єкційній формі дозволяє більш суттєво підвищити ефективність лікування за рахунок збільшення частоти та прискорення темпів припинення бактеріовиділення відповідно на 28 % та 33 % та заощадити на лікуванні одного хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА382882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Волошина В.В. 
Ефективність лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень та анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.В. Волошина ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено, що анемія несприятливо відбивається на проявах туберкульозу легень за наявності в хворих виражених клініко-лабораторних та рентгенологічних змін. Встановлено, що розміри специфічної деструкції у легеневій тканині знаходяться у прямій залежності від ступеня дефіциту заліза сироватки крові. Виявлено істотне зниження ефективності лікування хворих на тлі анемії та науково обгрунтовано необхідність її корекції. Доведено, що призначення даним хворим антиоксидантів (токоферолу ацетату, аскорбінової кислоти) й антигіпоксанту (рибоксину) протягом перших трьох місяців лікування сприяє появі тенденції до скорочення термінів припинення бактеріовиділення - на 0,65 місяця, загоєння порожнин розпаду легеневої тканини - на 0,82 місяця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р411.033-52 +
Шифр НБУВ: РА323789

Рубрики:

      
11.

Вольський Я.В. 
Ефективність стандартних та емпіричних режимів хіміотерапії у хворих на туберкульоз легень, які потребують повторного лікування: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.26 / Я.В. Вольський ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено симптоми туберкульозу, характер туберкульозного процесу в 507-ми хворих на вперше діагностований раніше лікований туберкульоз легень та рецедиви захворювання. Визначено високий рівень медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу до протитуберкульозних препаратів I ряду (74,9 %). Розроблені стандартні режими хіміотерапії для IV категорії дозволили на 27,9 % підвищити ефективність лікування туберкульозу за показником припинення бактеріовиділення та на 15,7 % зменшити частоту побічних реакцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА366807

Рубрики:

      
12.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
13.

Гончар К.Є. 
Вплив нового лікарського препарату "Теком" на перебіг запального процесу і показники імунологічної реактивності при туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.Є. Гончар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52#
Шифр НБУВ: РА311702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Грищук Л.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування та профілактики легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / Л.А. Грищук ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2007. — 33 с. — укp.

На підставі даних аналізу частоти, характеру та причин легеневих кровохаркань і кровотеч у хворих на туберкульоз легень установлено найбільш значущі фактори, які впливають на виникнення геморагічних ускладнень, а саме: поширені прогресуючі форми туберкульозу, наявність і вираженість деструкцій легеневої тканини, гіпертензію у малому колі кровообігу, супутні захворювання печінки, остеопенічний синдром, несприятливі метеорологічні фактори. Доведено ефективність комплексної антибактеріальної та патогенетичної терапії для запобігання та боротьби з легеневими геморагічними ускладненнями. Установлено, що диференційоване застосування запропонованих лікувальних і профілактичних програм дозволяє покращити результати терапії хворих на туберкульоз з легеневими кровохарканнями та кровотечами, а також запобігти їх подальшого виникнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА350016

Рубрики:

      
15.

Громова К.В. 
Особливості формування деструктивного туберкульозу легень та методики корекції виникаючих порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.В. Громова ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що основними рисами патоморфозу туберкульозу в Донецькій області за період 2000 - 2006 рр. було збільшення деструктивних та поширених форм туберкульозу легень. Проаналізовано, що формування інфільтративного деструктивного туберкульозу легень проходило на фоні переважання ексудативного компоненту запалення та відкладення фібрину у зону специфічного ураження з подальшим лізисом переважно фібринних мас в результаті активації фібринолітичних процесів і виділення нейтрофілами протеолітичних ферментів. Доведено ефективність застосування в інтенсивну фазу хіміотерапії хворих на деструктивний інфільтративний туберкульоз легень препарату з розторопші плямистої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА365960

Рубрики:

      
16.

Гулевич О.П. 
Порушення мікроциркуляції та способи її корекції у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.П. Гулевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою методу мікроскопії бульбарної кон'юнктиви проведено порівняльні дослідження стану мікроциркуляторного русла (МЦР) у практично здорових осіб та хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з різними клінічними формами. Виявлено порушення МЦР у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень. Досліджено ефективність комплексного лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень за різного стану порушень МЦР. Встановлено, що з протитуберкульозних препаратів вплив на МЦР за одноразового введення хворим здійснює лише ізоніазид, а найбільший вплив його на МЦР досягається у разі внутрішньовенного та внутрішньом'язевого його введення. Обгрунтовано диференційований підхід у комплексному лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень за різного стану порушень всіх ланок МЦР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА327113

Рубрики:

      
17.

Гульчук Н.М. 
Ефективність препарату ізофон в комплексному лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Н.М. Гульчук ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив ізофону - імуномодулятора з антимікобактеріальною дією на стан системного імунітету та перебіг специфічного процесу за умов експерименту й у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень. Доведено, що у разі застосування ізофону, зменшується індекс ураження внутрішніх органів, з'ясовано його стимулювальний вплив на лімфоїдні органи, рівень фагоцитозу та розеткотвірних клітин. Доведено, що у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень застосування ізофону в комплексному лікуванні зумовлює вірогідне підвищення функціональної активності реакції бласної трансформації лімфоцитів (РБТЛ) з фітогемаглютиніном (ФГА), позитивних змін у рівні циркулюючих комплексів (ЦІК), зменшує кількість хворих з негативними змінами РБТЛ з туберкуліном (PPD), сприяє підвищенню частоти та скороченню строків загоєння порожнини розпаду, забезпечує покращання переносимості хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА364356

Рубрики:

      
18.

Гусарова А.Ю. 
Особливості порушень деяких факторів місцевого захисту та їх корекція при лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / А.Ю. Гусарова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

Вивчено стан місцевого захисту у хворих на туберкульоз легень з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Досліджено проблему підвищення ефективності лікування цієї категорії пацієнтів. Виявлено особливості змін показників місцевого імунітету та сурфактантної системи легень у таких хворих. Установлено позитивний вплив препарату "Фенспірид" у разі визначених порушень. Доведено, що застосування цього препарату на фоні комплексної терапії у хворих на туберкульоз легень у поєднанні з ХОЗЛ сприяє вірогідному підвищенню ефективності лікування за рахунок виразної позитивної динаміки стосовно основних клінічних симптомів, бронхоскопічних проявів і даних, одержаних за результатами рентгенографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА356120

Рубрики:

      
19.

Гутинська Л.В. 
Вплив антиретровірусної терапії на клінічний перебіг та результати лікування хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Л.В. Гутинська ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Встановлено оптимальний період призначення антиретровірусної терапії (АРТ) залежно від рівня CD4+ лімфоцитів і фази проведення протитуберкульозної хіміотерапії та розроблено методи хіміопрофілактики рецидивів туберкульозу на початку АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії, що дозволило на 7,7 % зменшити летальні випадки серед хворих і в 8,0 % разів знизити кількість рецидивів захворювання під час проведення АРТ у пацієнтів, що завершили основний курс хіміотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.81-52 + Р542-52 + Р514.0-52 +
Шифр НБУВ: РА368748

Рубрики:

      
20.

Калениченко М. І. 
Ефективність кріохірургічного лікування хворих на поширений туберкульоз легень, пухлини межистіння та гнійні захворювання грудної стінки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. І. Калениченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження 204-х хворих. 108 хворих було оперовано із застосуванням кріовпливу, а 96 хворих - без застосування кріовпливу. Досліджено дві групи по 20 лабораторних пацюків, тканини легень однієї з яких піддавалися кріовпливу. Встановлено, що під час кріовпливу на легеню існує можливість одержання стабільно відтворюваних ефектів - гемостатичного та герметизуючого. Застосування кріовпливу під час хірургічного лікування хворих з новоутвореннями межистіння забезпечило зменшення загальної операційної крововтрати на 24,2 %, скорочення об'єму плевральної ексудації на 62 %. Хірургічне лікування хворих на гнійні захворювання грудної стінки із застосуванням кріовпливу забезпечило скорочення терміну фебрильної температури на 56,5 %, відсутність рецидивів остеомієліту ребер. Застосування кріоаналгезії сприяє скороченню термінів активізації хворих і виразності післяопераційних ускладнень, а застосування кріовпливу за розширених пневмонектоміях з приводу раку легень забезпечило зменшення інтраопераційної крововтрати на 32,6 %, скорочення терміну перебування в стаціонарі на 37,6 %. Застосування кріовпливу за екстраплевральних торакопластиках забезпечило покращання загальних результатів лікування за рахунок зниження післяопераційної ексудації на 81,3 %, зменшення кількості місцевих гнійних ускладнень на 18,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59 + Р569.42-59 + Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА378166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського