Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (1358)Книжкові видання та компакт-диски (587)Журнали та продовжувані видання (290)
Пошуковий запит: (<.>U=Р54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клочков 
Клініко- патогенетична характеристика та лікування хронічного гепатиту на тлі туберкульозу легенів і хронічної алкогольної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Клочков ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р542-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА296251

Рубрики:

      
2.

Валецький Ю.М. 
Ефективність ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ю.М. Валецький ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень шляхом застосування Ліпостабілу на тлі антимікобактеріальної терапії. Доведено, що Ліпостабіл проявляє бронхолітичний, гіполіпідемічний, антиагрегаційний ефект, прискорює детоксикацію організму, інволюцію специфічного процесу, зменшує частоту побічної дії антимікобактеріальних препаратів. Це скорочує термін досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки у хворих та на 5,97% збільшує частоту загоєння порожнин розпаду, а також скорочує терміни припинення бактеріовиділення на (1,0+-0,3) міс., загоєння порожнин розпаду - на (1,3+-0,3) міс., тривалість стаціонарного лікування - на (1,3+-0,4) міс., основного курсу антимікобактеріальної терапії - на (2,3+-0,4) міс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА308521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гончар К.Є. 
Вплив нового лікарського препарату "Теком" на перебіг запального процесу і показники імунологічної реактивності при туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.Є. Гончар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52#
Шифр НБУВ: РА311702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Корнага С.І. 
Функція зовнішнього дихання при хіміотерапії хворих на інфільтративний турберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / С.І. Корнага ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості вперше діагностованого інфільтративного туберкульозу легень та функцію зовнішнього дихання (ФЗД) в процесі тривалої хіміотерапії. До лікування порушення ФЗД виявлено у 67,4% випадків. За 2 - 3 місяці хіміотерапії настало покращання і нормалізація ФЗД, а ще 4 - 6 місяців потому - їх зниження та погіршання, що зумовлено негативним впливом антимікобактеріальних препаратів, особливо стрептоміцину сульфату та вираженими залишковими змінами в легенях. Доведено недоцільність щоденного застосування стрептоміцину сульфату строком більш ніж 2 - 3 місяці у хворих із зазначеною патологією. Комбінована хіміотерапія із застосуванням преднізолону та "Поліфітолу-1" позитивно впливає на клініко-рентгенологічну динаміку та сприяє підвищенню ефективності лікування на 16,2% та стійкому покращанню ФЗД хворих на вперше діагностований інфільтративний туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА308265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Амер А.Р. Ал-Омарі 
Протимікробна активність і біологічні властивості нового антисептика туберкулоциду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Амер А.Р. Ал-Омарі ; АМН України; Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА311713

Рубрики:

      
6.

Клименко І.В. 
Комплексне лікування хворих на вперше виявлений туберкульоз легень з застосуванням ультразвуку на етапі інтенсивної хіміотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / І.В. Клименко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню питанню лікування туберкульозу легень шляхом використання патогенетичних засобів терапії. Розроблено новий метод лікування туберкульозу легень, який грунтується на використанні у комплексній терапії ультразвуку низькочастотного діапазону. Встановлено, що застосування низькочастотної ультразвукової терапії дозволяє прискорити процеси розсмоктування вогнищево-інфільтративних змін, загоєння порожнин розпаду в легеневій тканині, припинення бактеріовиділення та зменшення частоти утворення великих залишкових змін. Запропоновано теоретично обгрунтовану методику низькочастотної ультразвукової терапії, ефективність якої підтверджено практично. Доведено, що під впливом низькочастотного ультразвуку відбувається незначне підсилення процесів ліпопероксидації, пригнічення системи антирадикального захисту та підвищення рівня ендогенної інтоксикації. Метод низькочастотної ультразвукової терапії рекомендовано для використання у стаціонарах протитуберкульозних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-542#
Шифр НБУВ: РА311865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Растворов О.А. 
Екстракорпоральні методи терапії в комплексному лікуванні хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.А. Растворов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльної оцінки ефективності лікування 110 хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду з використанням у комплексі лікувальних заходів екстракорпоральних методів терапії (ультрафіолетового опромінювання крові в сполученні з плазмаферезом, комбінованої лазеротерапії) та без їх використання.Встановлено, що застосування екстракорпоральних методів терапії зменшує інтенсивність і рівень процесів перекисного окиснення ліпідів, коригує системи антиоксидантного захисту та згортання крові, поліпшує показники функції зовнішнього дихання та легеневого кровообігу. Ультрафіолетове опромінювання крові спільно з плазмаферезом більш істотно впливає на перебіг процесу у хворих на інфільтративний туберкульоз легенів у фазі розпаду, ніж комбінована лазеротерапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА314992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Солдатенко О.Я. 
Особливості діагностики туберкульозу, пневмонії та раку легені при профілактичних оглядах населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.Я. Солдатенко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено алгоритм лікарської тактики етапної диференційної діагностики туберкульозу, пневмонії та раку легень у хворих, виявлених під час профілактичних оглядів населення. Комплексне обстеження включає централізований контрольний перегляд флюорограм легень, попередньо інтерпретованих як "норма" на базі рентгенофлюорографічних відділень фтизіопульмонологічних центрів з подальшим дообстеженням виявлених хворих з підозрою на туберкульоз, пневмонію та рак легень на базі диференційно-діагностичних відділень даних центрів. Дообстеження включає рентгенотомографічне обстеження, туберкулінодіагностику, дистанційну термографію, бронхологічне, цитологічне, мікробіологічне, гістологічне, імунологічне та радіоімунологічне (визначення раково-ембріонального антигену, паратгормону та кальцитоніну) дослідження. Застосування даного алгоритму дозволило підвищити ефективність діагностики легеневої патології у 2,12 рази (з 43,4 % до 91,8 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р542-4 + Р542-4
Шифр НБУВ: РА313117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кучеренко О.В. 
Ефективність застосування гелів ізоніазиду та апілаку в комплексному лікуванні туберкульозних увеїтів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Кучеренко ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що гель ізоніазиду має бактеріостатичну активність, діє пролонговано протягом чотирьох годин і може використовуватися замість ін'єкцій водних розчинів ізоніазиду. Одночасне застосування аплікацій гелю ізоніазиду та низькоенергетичного гелій-неонового лазерного випромінювання у комплексному методі лікування туберкульозних увеїтів ефективніше за традиційну терапію. Вперше до комплексного методу лікування передніх туберкульозних увеїтів залучено аплікації 1 %-го гелю апілаку, це сприяло підвищенню функціональних наслідків і скороченню термінів лікування. Розроблений спосіб лікування дозволяє запобігти рецидивам туберкульозного процесу у 81,5 % випадків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.601.1-52 + Р542-52
Шифр НБУВ: РА313759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Погребна М.В. 
Ефективність антимікобактеріальної терапії у різних категорій хворих з рецидивами туберкульозу легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / М.В. Погребна ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження хворих з рецидивами туберкульозу легень в динаміці на протязі 4-х років, що мешкають у Києві, встановлено межі поширеності, структуру, ефективність лікування рецидивів теберкульозу легень і виявлено основні впливові фактори. Обстежено 258 хворих з рецидивами туберкульозу легень та встановлено, що ефективність сучасних режимів хіміотерапії із 4, 5 і 5 - 6 препаратів за термінами та частотою загоєння порожнин розпаду вірогідно не відрізняється і є недостатньою, тому для підвищення ефективності лікування необхідно розподіляти хворих із рецидивами туберкульозу легень на категорії залежно від основних факторів, які впливають на результати лікування: з недеструктивними (обмеженими та поширеними), деструктивними процесами (усіма формами, без фіброзно-кавернозної, яка виділяється у окрему групу) та з полірезистентними МБТ. Для кожної групи хворих призначається адекватний (стандартний) режим антимікобактеріальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА313538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Потайчук В.І. 
Гемокоагуляція і фібриноліз у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Потайчук ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено корекцію патогенетичної терапії за допомогою вивчення гемокоагуляції та фібринолізу в процесі комплексного лікування хворих на туберкульоз легень, які страждають хронічним алкоголізмом. Підвищено ефективність лікування даної категорії хворих шляхом застосування ендолімфатичного введення протитуберкульозних препаратів. Встановлено значні порушення гемостазу у хворих із вперше виявленим туберкульозом і у разі загострення його хронічних деструктивних форм, особливо у тих, хто страждає на хронічний алкоголізм II - III стадії. У випадку кровохаркань і легеневих кровотечах на фоні гіперкоагуляції спостерігається посилення фібринолітичної активності плазми крові (ФА), зниження активності фібринази, накопичення в крові продуктів деградації фібриногену та фібрину (ПДФ), зниження функціональної активності тромбоцитів. Проведення інтенсивної гемостатичної терапії протягом 5 - 7 днів, направленої на зниження ФА з застосуванням інгібіторів фібринолізу, дозволило досягти припинення кровохаркань і кровотеч у 96,2 % хворих. У процесі ефективного лікування антимікобактеріальними препаратами на 3 - 4 місяці відмічається нормалізація рівня фібриногену, ФА, зниження концентрації ПДФ, що є лабораторним симптомокомплексом сприятливого перебігу туберкульозного процесу. Застосування ендолімфатичного введення рифампіцину, ізоніазиду та канаміцину в комплексі з інгібіторами фібринолізу і гепарином у більшості випадків дозволило досягти не тільки стабілізації туберкульозного процесу, його регресу, а й призводило до позитивних змін у системі гемостазу хворих на туберкульоз, які страждають на хронічний алкоголізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-37 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА313164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Черенько С.О. 
Антибактеріальна терапія хворих на туберкульоз легень з мультирезистентними мікобактеріями туберкульозу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / С.О. Черенько ; АМН України; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2001. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА314016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Султанов М.П. 
Медичні фактори ризику та їх значення в розвитку туберкульозу у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / М.П. Султанов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Зазначено, що залишкові зміни в легенях, плеврі та внутрішньогрудних лімфатичних вузлах після спонтанно вилікуваного туберкульозу виявлено у 4,04 % здорових і у 71,57 % хворих на туберкульоз військовослужбовців. Доведено, що ці зміни у 8,51 рази частіше призводять до туберкульозу, аніж у разі їх відсутності. Встановлено, що частота контактів з хворими на туберкульоз серед призовників становить 0,14 %, військовослужбовців - 0,49 % і хворих на туберкульоз - 89,11 %. Контактні військовослужбовці захворюють на туберкульоз у 26,05 разів частіше, аніж ті, в кого контакт відсутній. Гіперчутливість до туберкуліну в 6,56 разів частіше, а поєднані фактори ризику в 4,49 разів вища сприяють розвитку туберкульозу, аніж у випадку їх відсутності. Зроблено висновок, що молодь, в якої прогнозується туберкульоз, недоцільно призивати до армії, бо лікування одного хворого на туберкульоз в 1,88 разів дородче, ніж річне утримання боєздатного віськовослужбовця. Щорічні економічні затрати на лікування та профілактику туберкульозу військовослужбовців у країні становлять 2542584 грн. Розроблено систему заходів, яка в 1,97 разів знижує рівень данного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3
Шифр НБУВ: РА317480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кривошапова О.І. 
Ефективність комплексного лікування деструктивних форм інфільтративного та дисемінованого туберкульозу легень у хворих, які зловживають алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.І. Кривошапова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення методики лікування деструктивного туберкульозу легень у хворих, які зловживають алкоголем, шляхом використання патогенетичних засобів терапії. Розроблено ефективний метод лікування, що базується на використанні в комплексній терапії нашкірного лазерного випромінювання низької інтенсивності і магнітотерапії на рефлексогенні зони. Доведено, що застосування комбінованої магнітолазеротерапії (МЛТ) зменшує інтоксикацію, прискорює процеси розсмоктування інфільтрації, збільшує частоту припинення бактеріовиділення та скорочує його термін у середньому на 1,3 міс., а також збільшує частоту закриття порожнин розпаду та зменшує його термін на 1,1 міс. Крім того, МЛТ позитивно впливає на імунну систему та нормалізує склад мікрофлори кишечника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА318174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сливка В.І. 
Патогенетична роль і клінічне значення тахікінінів, ейкозаноїдів, локального протеолізу і фібринолізу в порушенні функції зовнішнього дихання при інфільтративному і дисемінованому туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Сливка ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Встановлено вміст бомбезину, вазоактивного інтестинального пептиду (VIP) та субстанції P (SP) у конденсаті повітря, що вдихається, та у плазмі крові хворих на інфільтративний та дисемінований туберкульоз легень у разі дихальної недостатності. Досліджено, що у хворих на дисемінований туберкульоз легень пригнічення процесів тромбіно- та фібриногенезу, гіпофібриногенемії та зменшення протизгортаючого потенціалу крові супроводується збільшенням функціональної активності тромбоцитів та інтенсивністю неферментативного фібринолізу. Доведено, що вітамінно-мініральні комплекси поліпшують бронхіальну прохідність та зменшують ступінь порушення еластичності легеневої тканини у разі нормалізації тахікінінової рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА321990

Рубрики:

      
16.

Калабуха О.А. 
Особливості перебігу та диференційної діагностики ексудативних плевритів туберкульозного, неспецифічного та пухлинного походження у хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.А. Калабуха ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу та диференційної діагностики ексудативних плевритів туберкульозного, неспецифічного та пухлинного походження у хворих різних вікових груп. Виявлено відмінності в тривалості, клінічному перебігу та даних лабораторних досліджень у хворих залежно від етіології процесу. Статистично доведено, що найбільш інформативними методами загальноклінічного обстеження для встановлення етіологічного діагнозу ексудативного плевриту є показники загального аналізу крові, коагулограми, а також дані цитологічного дослідження плевральної рідини. Для диференційної діагностики плевральних випотів з урахуванням кореляційного зв'язку з даними морфологічного дослідження обгрунтовано комплекс з 27 показників. Розроблено алгоритм диференційної діагностики плевральних випотів, наведено схему організації лікувально-діагностичного процесу у хворих з синдромом плеврального випоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542.4-3
Шифр НБУВ: РА317809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кузовкова С.Д. 
Гістологічні зміни легень людини при розвитку мікотичної інвазії на тлі туберкульозного запального процесу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / С.Д. Кузовкова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено гістологічні зміни у тканинах легень, які спостерігаються у разі поєднаного перебігу мікотичного ураження з туберкульозними запальними процесами у легенях людини. Встановлено, що за умов присутності кожного роду мікроміцетів у легенях виникає певна тканинна реакція, яка відображає інвазивні властивості збудника. З'ясовано, що поєднання специфічного туберкульозного процесу з мікотичною інвазією створює новий тип перебігу запального процесу, за якого різко зменшуються морфологічні ознаки активності специфічного процесу, а збільшення запальних змін і некротичних перетворень відбувається за рахунок мікотичної інвазії. Показано, що у разі нетуберкульозних запальних процесів мікотичне ураження легень має власні ознаки запалення, характеризується розвитком інтерстиціального запалення, некротичним перетворенням тканин, ураженням усіх оболонок бронхів, судин, що поглиблює патологічні зміни, а зрілі темнопігментовані мікроміцети частіше зустрічаються у запальних процесах, які супроводжуються деструктивно-некротичними змінами. Відзначено, що мікроміцети, які викликають мікотичні ураження легень, не завжди визначаються у мікробіологічних дослідженнях, а у значної кількості випадків - тільки гістохімічними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-355
Шифр НБУВ: РА320998

Рубрики:

      
18.

Савицька А.В. 
Комплексне лікування хворих на вперше виявлений туберкульоз легень із застосуванням лазеропунктури: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / А.В. Савицька ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність лазеропунктури як патогенетичного методу лікування. Установлено, що її застосування показано всім хворим на туберкульоз легень, у тому числі з резистентністю мікобактерій до антимікобактеріальних препаратів, починаючи з першого місяця лікування. Зазначено, що протипоказань для даного методу не виявлено. Доведено, що включення лазеропунктури в комплексне лікування хворих на вперше виявлений туберкульоз легень дозволяє підвищити ефективність проведеного лікування, покращати переносимість хіміотерапії та скоротити термін стаціонарного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА325719

Рубрики:

      
19.

Волошина В.В. 
Ефективність лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень та анемію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.В. Волошина ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено, що анемія несприятливо відбивається на проявах туберкульозу легень за наявності в хворих виражених клініко-лабораторних та рентгенологічних змін. Встановлено, що розміри специфічної деструкції у легеневій тканині знаходяться у прямій залежності від ступеня дефіциту заліза сироватки крові. Виявлено істотне зниження ефективності лікування хворих на тлі анемії та науково обгрунтовано необхідність її корекції. Доведено, що призначення даним хворим антиоксидантів (токоферолу ацетату, аскорбінової кислоти) й антигіпоксанту (рибоксину) протягом перших трьох місяців лікування сприяє появі тенденції до скорочення термінів припинення бактеріовиділення - на 0,65 місяця, загоєння порожнин розпаду легеневої тканини - на 0,82 місяця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р411.033-52 +
Шифр НБУВ: РА323789

Рубрики:

      
20.

В'ялих Ж.Е. 
Бактеріостатична активність крові вперше виявлених хворих на деструктивний туберкульоз легень при різних режимах поліхіміотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Ж.Е. В'ялих ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено бактеріостатичну активність (БАК) крові у раніше нелікованих хворих на деструктивний туберкульоз легень, що отримували лікування з застосуванням поліхіміотерапії (ПХТ) з 5 - 6-ти протитуберкульозних препаратів у разі щоденного та переважно щоденного їх застосування, тобто за умов прийому за один день 5-ти препаратів на всьому або майже всьому протязі лікування. Установлено, що така інтенсивна ПХТ забезпечує у 100 % осіб високий максимальний рівень (пік) БАК і значні, як правило, рівні БАК протягом усієї доби. За різних режимів ПХТ зіставлено рівень і характер БАК та установлено прямий взаємозв'язок між БАК і динамікою бактеріовиділення та регресії каверн. За цих режимів проведено дослідження БАК за допомогою не тільки стандартного лабораторного штаму, а і виділених від хворих штамів мікобактеріального туберкульозу. Показано, що розроблені високоефективні інтенсивні режими ПХТ вперше виявлених хворих на деструктивний туберкульоз легень із застосуванням за один день 5-ти основних протитуберкульозних препаратів майже на всьому протязі лікування, спроможні суттєво скоротити (до 5-ти міс.) загальні строки хіміотерапії цього контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-46
Шифр НБУВ: РА326606

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського