Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (765)Книжкові видання та компакт-диски (235)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ломакіна О.В. 
Диференційоване призначення інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів рецепторів ангіотензина II при різних стадіях есенціальної гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Ломакіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Проведені дослідження присвячені впливу терапії еналаприлом і лозартаном на функцію ендотелія, електро- та ехокардіографічні показники у хворих з артеріальною гіпертензією (АГ), а також клінічній ефективності і безпечності терапії, яка проводилась. При зпівставній клінічній ефективності, безпечність терапії лозартаном була вищою. На ранніх стадіях АГ відношення вазоконстриктори/вазодилататори (ЕТ-1/цГМФ) за рахунок компенсаторного підвищення рівня цГМФ знаходиться в рамках нормальних значень, тоді як прогресування АГ супроводжується підвищенням даного співвідношення. Терапія еналаприла малеатом і лозартаном приводить до вірогідного зменшення відношення ЕТ-1/цГМФ, як за рахунок зниження рівня ЕТ-1, так і за рахунок підвищення вмісту цГМФ. Зниження ризику несприятливого виходу за даними електрокардіографічного прогностичного індекса вірогідно вище на фоні терапії лозартаном. Терапія блокаторами ренін-ангіотензинової системи позитивно впливає на гемодинамічні показники вже в перші тижні лікування і приводить до зменшення перед- і післянавантаження, причому терапія еналаприлом супроводжується більш вираженим зниженням загального периферичного опору в порівнянні з терапією лозартаном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
2.

Семикопна Т.В. 
Антигіпертензивна ефективність антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду пролонгованої дії у співставленні зі станом клітинної мембрани еритроцитів та NO-системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Семикопна ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
3.

Бурдейна Л.В. 
Корекція порушень гемодинаміки, добового ритму артеріального тиску та стану перекисного окислення ліпідів у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Бурдейна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу порушень гемодинаміки, структурно-функціонального стану серця, добового ритму артеріального тиску, процесів ліпопероксидації та рівня пептидів середньої молекулярної маси у хворих на гіпертонічну хворобу із різною стадією захворювання, ступенем та типом гіпертрофії лівого шлуночка. Встановлено, що прогресування гіпертонічної хвороби супроводжується ремоделюванням серця, змінами добового профілю артеріального тиску, накопиченням у плазмі продуктів перекисного окислення ліпідів та пептидів середньої молекулярної маси. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (каптоприл та еналаприл) і антагоніст рецепторів ангіотензину II (лозартан) мають нормалізуючий вплив на гемодинаміку, скорочувальну здатність міокарда, добовий ритм артеріального тиску, ліпідний склад крові, знижують активність ліпопероксидації та рівень пептидів середньої молекулярної маси, мають антиоксидантний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
4.

Божко В.В. 
Ендотеліальні і тромбоцитарні фактори у хворих на гіпертонічну хворобу в динаміці моно- та комбінованої терапії з використанням інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Божко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено нові схеми лікування гіпертонічної хвороби (ГХ) з використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено можливості використання ІАПФ у монотерапії та в комбінації з діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами у лікуванні хворих на ГХ, зокрема її резистентного перебігу, вплив даної терапії на ендотеліальні та тромбоцитарні фактори патогенезу захворювання. Встановлено, що комбінована антигіпертензивна терапія з використанням сучасних препаратів дозволила суттєво покращити стан ендотеліальних систем, тромбоцитарних факторів прогресування ГХ. Запропоновано раціональні комбінації ІАПФ із тиазідовими діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами для лікування хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА312365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ванджура В.М. 
Порівняння антиангінальної та антигіпертензивної ефективності фелодипіну та амлодипіну у хворих на хронічну ішемічну хворобу серця із супутньою артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.М. Ванджура ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що фелодипін і амлодипін поліпшують толерантність до фізичного навантаження (за даними велоергометрії) після 3 тижнів лікування. За результатами холтерівського моніторування ЕКГ, проведеного протягом доби, виявлено, що фелодипін та амлодипін суттєво зменшують кількість і тривалість больових ішемічних епізодів. Встановлено, що амлодипін зменшує асимптомну ішемію міокарда, а фелодипін знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск (АТ); амлодипін також зменшує варіабельність АТ хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА316834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Валітова І.А. 
Ефективність і безпечність комбінованого застосування ірбесартану та еналаприлу при артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / І.А. Валітова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність комбінованого застосування блокаторів ангіотензину 1-Р та інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту у разі артеріальної гіпертензії (АГ). Запропоновано дозовий режим комбінованого застосування ірбесартану та еналаприлу за АГ - 75 - 150 мг/добу і 5 - 10 мг/добу відповідно. Показано, що комбінована терапія у розробленому дозовому режимі більш ефективна та безпечна, ніж монотерапія цими препаратами в дозах 150 - 300 мг/добу (ірбесартан) і 5 - 40 мг/добу (еналаприл). Комбінована терапія ірбесартаном та еналаприлом за АГ у запропонованому дозовому режимі знижує активність ренін-ангіотензинової системи, зменшує активність реніну і рівень альдостерону в крові та зменшує рівень холестерину і тригліцеридів у плазмі крові, усуває дисліпопротеідемію, що свідчить про зменшення ризику атерогенного ушкодження судин у хворих на АГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА314269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сидорова Н.Ю. 
Виявлення та медикаментозна корекція діастолічної дисфункції лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Ю. Сидорова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено діастолічну дисфункцію лівого шлуночка (ЛШ) у хворих на гіпертонічну хворобу. Встановлено, що у хворих з різними типами діастолічної дисфункції домінують різні напрямки ремоделювання ЛШ. Доведено існування у хворих на гіпертонічну хворобу прихованої у стані спокою діастолічної дисфункції лівого шлуночка, яку можна виявити за допомогою проби з ізометричним фізичним навантаженням на великі м'язові масиви. Визначено, що у хворих на гіпертонічну хворобу І стадії та нейроциркуляторну дистонію існують суттєві відмінності в стані діастолічної функції лівого шлуночка. На основі аналізу впливу антигіпертензивних препаратів еналаприлу, ніфедипіну-ретард та атенололу на стан діастолічної функції лівого шлуночка з різними типами порушень розроблено критерії диференціального застосування цих препаратів для лікування гіпертонічної хвороби з діастолічною дисфункцією лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА313961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Каушанська О.В. 
Особливості стану системи гемостазу, морфофункціональні зміни еритроцитів, порушення толерантності до глюкози при гіпертонічній хворобі у хворих різного віку, шляхи корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Каушанська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язки між показниками системи гемостазу, ліпопероксидації, показниками спектру ліпопротеїнів у хворих з різним станом толерантності до глюкози. Доведено, що приєднання сорбогелю до монотерапії еналаприлом малеатом (еднітом) сприяє швидкій нормалізації процесів ліпопероксидації та ліпідного спектру крові. Удосконалено діагностичний алгоритм метаболічного синдрому. Показано, що за порушеної толерантності до глюкози вміст інсуліну в еритроцитах досягає максимальних величин і не змінюється після цукрового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА321288

Рубрики:

      
9.

Саламатіна М.В. 
Інтра-екстракорпоральна гемокорекція в лікуванні гіпертонічної хвороби, асоційованої з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.В. Саламатіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено, що висока активність імуно-запального процесу є однією з причин фармакорезистентності. Доведено, що перебіг ГХ, асоційований з ІХС, проявляється формуванням синдрому ендогенної інтоксикації, яке пов'язано з появою нефізіологічних концентрацій регуляторних речовин, в результаті чого порушується функція еритроцитів, як і фізіологічних адсорбентів-переносників медикаментів. Вперше вивчено особливості лікувального впливу еферентних методів на гемодинамічні, електрокардіографічні, біохімічні, імунологічні показники в хворих на ГХ, асоційовану з ІХС. Встановлено підвищення ефективності лікування за умов проведення медикаментозної терапії у комплексі з інтра-екстракорпоральною гемокорекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52
Шифр НБУВ: РА321739

Рубрики:

      
10.

Клименко В.І. 
Діастолічна функція міокарда та особливості гемодинаміки малого кола кровообігу у хворих на гіпертонічну хворобу і їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.І. Клименко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З урахуванням активності симпатико-адреналової та ренін-ангіотензинальдостеронової систем досліджено залежності показників легеневої гемодинаміки від вираженості діастолічної дисфункції лівого шлуночка. Наведено оцінку стану легеневої гемодинаміки в процесі еволюції гіпертонічної хвороби. На підставі комплексного обстеження хворих на гіпертонічну хворобу встановлено, що ступінь легеневої гіпертензії залежить від рівня системного артеріального тиску та вираженості діастолічної дисфункції лівого шлуночка. Підтверджено існування загальних взаєморегулювальних механізмів розвитку та становлення порушень у малому та великому колах кровообігу за допомогою кореляційних зв'язків між основними показниками діастолічної та систолічної функцій лівого шлуночка, системної та легеневої гемодинамік, а також пресорних нейро-гуморальних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА318677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Кондратюк В.Є. 
Особливості біоелектричної активності серця, системної та інтракардіальної гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу старшого віку: вплив тривалої антигіпертензивної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Є. Кондратюк ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) домінують ексцентричні типи гіпертрофії лівого шлуночка (ГЛШ), під час якої у пацієнтів літнього віку зростає частота ексцентричної ГЛШ із дилятацією лівого шлуночка (ЛШ). Показано, що векторелектрокардіограма (ВКГ) є чутливим методом, на відміну від електрокардіограми (ЕКГ), який дозволяє адекватно оцінювати гіперфункцію та гіпертрофію лівого передсердя (ЛП) і ЛШ, а також їх динаміку на фоні терапії. З віком зростання розмірів ЛП і ЛШ поєднується зі зниженням електричної активності передсердь. Доведено, що зменшення електричної активності ЛП на фоні збільшення розміру ЛШ асоціювало з більшою частотою виявлення пізніх потенціалів шлуночків. Виявлені патологічні зміни показників ЕКГ високого розрішування (ВР) вказують на наявність передумов для розвитку електричної нестабільності серця у хворих на ГХ. Встановлено вікову різницю в частоті виявлення пізніх потенціалів передсердь і шлуночків залежно від типів ГЛШ. На основі комплексного аналізу впливу антигіпертензивної терапії фозиноприлом, лізиноприлом і карведілолом на параметри ехокардіографії, ВКГ і ЕКГ ВР розроблено рекомендації для диференційованого їх застосування у хворих залежно від тяжкості хвороби, типу ГЛШ і характеру порушень його біоелектричної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА326682

Рубрики:

      
12.

Зейдан І.З. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень натрійуретичної функції нирок в терапії артеріальної гіпертензії у хворих на остеоартроз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.З. Зейдан ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні та терапевтичні аспекти особливостей перебігу есенціальної гіпертензії на тлі остеоартрозу та прийому нестероїдних протизапальних препаратів, що проявляються порушеннями добового ритму артеріального тиску та центральної гемодинаміки. Установлено, що у частини хворих на есенціальну гіпертензію функція нирок є простагландинзалежною. Показано, що призначення цим хворих неселективного інгібітора циклооксигенази диклофенаку натрію, на відміну від німесуліду, погіршує ниркову гемодинаміку, натрійуретичну функцію нирок, добовий ритм артеріального тиску та знижує антигіпертензивну ефективність еналаприлу. Виявлено, що різнорівнева блокада ренін-ангіотензинової системи еналаприлом і лозартаном попереджує ці зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА326363

Рубрики:

      
13.

Прихода І.В. 
Ефективність антигіпертензивної терапії у хворих на метаболічний синдром Х за даними добового моніторингу артеріального тиску та електрокардіограми: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Прихода ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Показано необхідність широкого впровадження в клінічну практику АДМАТ та ЕКГ з метою виявлення особливостей добового профілю артеріального тиску та ішемії міокарда у хворих на МСХ, адекватного вибору антигіпертензивних препаратів. Встановлено особливості впливу антигіпертензивної терапії на показники АДМАТ та ЕКГ, ліпідного та вуглеводного обміну. Опрацьовано найбільш оптимальні схеми антигіпертензивної терапії у хворих на МСХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА327975

Рубрики:

      
14.

Іманова Н.І. 
Порівняльна ефективність тривалого лікування хворих на гіпертонічну хворобу фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Іманова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено порівняльну оцінку фіксованих комбінацій антигіпертензивних препаратів на підставі результатів комплексного клініко-інструментального обстеження. Встановлено більшу ефективність фіксованих комбінацій препаратів "Тенорик" та "Енафрил" стосовно ступеня зниження артеріального тиску, зменшення індексу маси міокарда та проявів ремоделювання лівого шлуночка. Вперше отримано дані щодо впливу фіксованими комбінаціями препаратів "Адельфан", "Тенорик", "Енафрил" на варіабельність серцевого ритму (ВСР) у хворих гіпертонічною хворобою І - ІІ стадії. За допомогою методу аналізу ВСР встановлено три типи відповіді на активну ортостатичну пробу залежно від базального стану симпато-парасимпатичного балансу у хворих артеріальною гіпертензією. Показано залежність підвищення загальної потужності спектра та витривалості фізичних навантажень внаслідок тривалої терапії фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА327253

Рубрики:

      
15.

Дерпак Ю.Ю. 
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії у поєднанні з альфа-токоферолом у хворих на ожиріння з супутньою артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.Ю. Дерпак ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до вирішення науково-практичного завдання підвищення ефективності лікування хворих на аліментарно-конституційне ожиріння (АКО) із супутньою артеріальною гіпертензією (АГ) шляхом призначення розвантажувально-дієтичної терапії (РТД) у поєднанні з вітаміном Е. Досліджено клінічну ефективність та вплив даного методу на ліпідні параметри крові, показники перекисного окиснення ліпідів, системи антиоксидантного захисту, гемостаз та морфофункціональну структуру тромбоцитів. Доведено доцільність застосування РТД у поєднанні з вітаміном Е у комплексному лікуванні хворих на АКО та АГ, що сприяє усуненню клініко-лабораторних проявів хвороби, нормалізує показники ліпідного обміну, коагуляційний і фібринолітичний потенціал крові, усуває дисбаланс оксидантно-антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА328841

Рубрики:

      
16.

Колотвіна Л.І. 
Комплексна терапія гіпертонічної хвороби у жінок з клімактеричним синдромом в практиці сімейного лікаря: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.І. Колотвіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — О., 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано методи комплексної терапії гіпертонічної хвороби в жінок з клімактеричним синдромом з використанням еналаприлу, соєвих фітоестрогенів препарату "ЕКСО". Оцінено ефективність цього лікувального комплексу у порівнянні з монотерапією еналаприлом за основними показниками біоелектричної активності міокарда, внутрішньосерцевої та центральної гемодинаміки, добового моніторування артеріального тиску (АТ). Установлено, що за більш важких проявів клімактеричного синдрому виявляються більш значні коливання АТ протягом доби та у разі кліно-ортостатичної проби спостерігається його недостатнє зниження в нічні години, виявлено наявність збільшення частоти реєстрації порушень ритму та провідності, а також процесів реполяризації. Застосування комплексної терапії призводить до покращання адаптації до фізіологічних навантажень за даними добового моніторування АТ. Установлено, що монотерапія еналаприлом супроводжується зниженням його середньодобового рівня, але не впливає на прояви клімактеричного синдрому. У разі комплексного застосування еналаприлу та ЕКСО, крім зниження АТ, відзначено регресію прояв клімактеричного синдрому. Проаналізовано показання до диференційованого застосування ЕКСО у комплексі з еналаприлом залежно від ступеня важкості синдрому, рівня АТ, клінічного перебігу артеріальної гіпертензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р712.59-52 +
Шифр НБУВ: РА328528

Рубрики:

      
17.

Вівчар Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування моексиприлу та емоксипіну в комплексній терапії хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію в поєднанні з остеоартрозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.М. Вівчар ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено різноспрямовані якісні та кількісні зміни мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з остеоартрозом (ОА), доведено можливість використання параметрів МЩКТ як критерію важкості перебігу мікст-патології та резистентності до терапії. Встановлено, що вираженість клінічних проявів АГ, ОА та ступінь демінералізації осьового скелету взаємопов'язані з порушенням периферичної гемомікроциркуляції та розладами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів і знаходяться у прямопропорційній залежності від біологічного віку пацієнтів, тяжкості перебігу АГ, ступеня гіпертрофії лівого шлуночка та його систоло-діастолічної дисфункції, наявності супутніх реактивного синовіту та аліментарно-конституційного ожиріння. Виявлено, що порушення периферичної гемомікроциркуляції, кисневого режиму у тканинах нижніх кінцівок, зокрема у кістковій, підвищення активності перекисного окиснення ліпідів у разі зниження функціональної здатності антиоксидантних систем, супроводжується розвитком синдрому капіляротрофічної недостатності та є спільними і взаємообтяжуючими факторами прогресування АГ та ОА у даної категорії хворих. Вперше встановлено, що тривале комплексне застосування інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту моексиприлу та синтетичного антиоксиданту емоксипіну у хворих на АГ у поєднанні з ОА, забезпечує позитивний гемодинамічний та метаболічний ефекти та відсутність прогресування демінералізації кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА331764

Рубрики:

      
18.

Чернобривенко О.О. 
Організаційно-методичні аспекти оптимізації вторинної амбулаторної профілактики артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця в умовах міської поліклініки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / О.О. Чернобривенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення вторинної амбулаторної профілактики основних серцево-судинних захворювань з метою зменшення частоти ускладнень, потреб у високовартісних видах медичної допомоги та рівня смертності населення. Виявлено особливості динаміки та статево-вікової структури захворюваності та поширеності артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця у типовому міському районі. Розроблено методику розрахунку основних потреб у ресурсах для адекватного забезпечення заходів щодо впровадження сучасних технологій вторинної профілактики. Створено нову організаційну структуру - Центр амбулаторної кардіології. Проведено медико-соціологічне дослідження серед пацієнтів кардіологічної групи, спрямоване на вивчення рівня їх знань основних заходів вторинної профілактики. Проаналізовано інфраструктуру та кадровий потенціал кардіологічної служби міського району з метою визначення його відповідності епідеміологічній ситуації щодо артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця. Створено оригінальну комп'ютерну базу даних "DATACARD 1.0" пацієнтів з даними патологіями як основу планування, моніторингу й аналізу ефективності медичних втручань та їх ресурсного забезпечення з метою зниження частоти основних серцево-судинних ускладнень та потреби щодо спеціалізованої стаціонарної та невідкладної медичної допомоги у зоні обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА333813

Рубрики:

      
19.

Ісаєва Г.С. 
Зміни вегетативної регуляції серцевої діяльності та результати терапії артеріальної гіпертензії блокаторами бета-адренергічних рецепторів на поліклінічному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.С. Ісаєва ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено, що ступінь нормалізації гемодинамічних параметрів та підвищення показників якості життя пацієнтів під впливом терапії метопрололом, небівололом та карведилолом залежить від первинної реакції загальної потужності спектра серцевого ритму у гострій фармакологічній пробі. Встановлено, що метопролол і небіволол більше впливають на гемодинамічні показники та показники якості життя пацієнтів з підвищенням загальної потужності спектра серцевого ритму, а карведилол - на дані показники у хворих зі зниженням загальної потужності спектра серцевого ритму у гострій фармакологічній пробі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА331774

Рубрики:

      
20.

Лейн 
Особливості жирнокислотного складу ліпідів сироватки крові та поту в залежності від типу реакції на психоемоційний стрес у хворих на ішемічну хворобу серця з гіпертонічною хворобою та можливості їх медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Леся Юріївна Лейн ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА329776

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського