Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (1754)Книжкові видання та компакт-диски (1015)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р282.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Адель Ахмад Халіль Абуюсеф 
Фармакогностичне вивчення листя деяких йорданських (палестинських) сортів винограду культурного: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Адель Ахмад Халіль Абуюсеф ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше проведено фітохімічне дослідження листя винограду культурного сортів Шамі, Бейруті та Дабугі. З листя винограду культурного сорту Дабугі виділено та встановлено будову 20-ти індивідуальних сполук: 4 оксикоричних кислоти, 3 оксикумарина, 11 флавоноїдів, 1 фосфоліпід і 1 стероїд. Вперше розроблено технологію одержання сумарного поліфенольного комплексу з листя винограду культурного сорту Дабугі (умовна назва "Флавініт"), який має противиразкову, протизапальну, анальгетичну та антиоксидантну дії. Вперше проведено кількісне визначення флавоноїдів, оксикоричних кислот, аскорбінової кислоти, дубильних речовин, амінокислот, макро- та мікроелементів у листі винограду даного сорту, а також каротиноїдів, хлорофілів, жирних кислот у ліпофільному екстракті. Вивчено анатомічну будову листя та черешків і встановлено головні діагностичні ознаки сировини. За допомогою гістохімічних реакцій виявлено локалізацію біологічно активних речовин у різних анатомічних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 виноград + П214.39 виноград +
Шифр НБУВ: РА323338

Рубрики:

      
3.

Ахов Л.С. 
Стероїдні сапоніни цибулі пониклої (Allium nutans L.) та їх біологічна активність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Л.С. Ахов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.113
Шифр НБУВ: РА308624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Барна О.М. 
Розробка складу, технології та дослідження ліофілізованого порошку плодів аронії та гранул на його основі: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О.М. Барна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію ліофілізованого порошку плодів аронії чорноплідної (ЛПА) та нового лікарського засобу у формі гранул на його основі. Із використанням результатів кристалографічних, технологічних, фізико-хімічних і фармакологічних досліжень обгрунтовано можливість використання сублімаційної сушки для одержання ліофілізованого порошку, підтверджено доцільність введення структуроутворювача, розроблено склад і технологію гранул на основі ЛПА. Вивчено фармако-технологічні та фізико-хімічні властивості досліджуваних гранул, запропоновано методики аналізу їх якості, визначно умови та терміни зберігання. Проведено експериментальне вивчення мікробіологічної чистоти та фармакології дії препарату "Ароніягран".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 плоди аронії + Л663.350.82
Шифр НБУВ: РА372807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бойко М. М. 
Застосування ультразвуку у виробництві настойок з деяких видів рослинної сировини: автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / М. М. Бойко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено проект технології одержання настойок із листя берези бородавчастої, трави кропиви собачої та хвоща польового за допомогою ультразвукового екстрагування. Обрано комплекс показників контролю якості та розроблено методики аналізу настойок, які використано у розробці проектів АНД на настойки. Наведено математичні моделі, які описують насипну щільність суміші частинок рослинної сировини, кінетику поглинання екстрагенту рослинною сировиною та кінетику накопичення біологічно активних речовин у настойках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р282.522
Шифр НБУВ: РА374517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Болоховець Г.С. 
Фармакогностичне вивчення розторопші плямистої: автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.02 / Г.С. Болоховець ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне фаркогностичне вивчення вегетативних і генеративних органів розторопші плямистої флори України. Досліджено якісний склад і кількісний вміст різних груп біологічно активних речовин у сировині й ліпофільних фракціях, одержаних з неї. З коренів і трави розторопші виділено та встановлено структуру 26-ти індивідуальних речовин, а саме: одного простого фенолу, двох гідроксикоричних кислот, п'ятнадцяти флавоноїдів, чотирьох флаволігнанів, однієї органічної кислоти, двох сесквітерпенових лактонів і одного стероїду, а також 15-ти амінокислот, 22-х макро- та мікроелементів. Одержано ліпофільні фракції з трави, коренів і плодів розторопші. Визначено їх якісний склад і кількісний вміст 11-ти жирних ислот, хлорофілів і каротиноїдів. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації щодо трави розторопші плямистої, її коренів і плодів, а також олії з плодів розторопші та цукрознижувального збору "Фітоглюнор". Установлено виражену гепатопротекторну, антиоксидантну, імуностимулювальну активність олії та плодів розторопші. Розроблено новий збір для лікування цукрового діабету на основі плодів розторопші, установлено його фармакологічну ативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 розторопша плямиста + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА358193

Рубрики:

      
7.

Бондаренко О.В. 
Розробка і стандартизація промислових технологій виробництва твердих лікарських форм на основі валеріани лікарської, м'яти перцевої і меліси: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.05 / О.В. Бондаренко ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено та стандартизовано промислові технології виробництва твердих лікарських форм седативної дії у вигляді капсул на основі гідрофільного комплексу валеріани лікарської (капсули Валевігран); суміші ліпофільних комплексів валеріани лікарської та м'яти перцевої зі співвідношенням 2:1 (капсули Меновален); сухих екстрактів валеріани лікарської, м'яти перцевої та меліси (капсули Релаксил - аналогу капсул Персен-форте). Зроблено економічне оцінювання доцільності розробки твердих лікарських форм рослинного походження, доведено технологічні й економічні переваги капсульованої форми у порівнянні з таблетованою. Досліджено вплив складу та вмісту допоміжних речовин на властивості гранулятів для наповнення твердих желатинових капсул Меновален і Валевігран. Встановлено, що процес одержання маси для наповнення капсул залежить від вмісту сухого залишку у густих екстрактах і має бути не більше 80 %. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональний склад двох нових капсульованих препаратів рослинного походження для лікування захворювань нервової системи. На підставі комплексних досліджень розроблено склад і технології виробництва трьох препаратів у формі капсул, які стандартизовано у відповідних аналітичних і технологічних нормативних документах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л663.3 +
Шифр НБУВ: РА360201

Рубрики:

      
8.

Бурд Н.Б. 
Фармакогностичне вивчення деяких представників роду амарант: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.Б. Бурд ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено систематичне фітохімічне, фармакологічне та анатомічне вивчення деяких представників роду амарант флори України. Визначено якісний склад і кількісний вміст вуглеводів, амінокислот, стероїдів, фенольних сполук: гідроксикоричних кислот, гідроксикумаринів, флавоноїдів, ліпофільних речовин (хлорофілів, каротиноїдів, жирних кислот, стеринів). З надземної частини амаранту виділено та ідентифіковано 23 сполуки, серед яких астрагалін, нікотифлорин, кверцитрин, ізокверцитрин, умбеліферон, герніарин астрагалін, виділені вперше для досліджуваних видів роду амарант. Визначено наявність 20-ти мікро- та макроелементів, 16-ти амінокислот, ідентифіковано 15 жирних кислот. Обгрунтовано оптимальні умови одержання комплексу ліпофільних речовин з надземної частини амаранту. Встановлено, що ліпофільна фракція амаранту та крем на її основі мають протизапальну та ранозагоювальну дію. Запропоновано спосіб аналізу одержаного крему. На розроблений склад крему подано заявку на патент України N u 200510012 від 24.10.2005. Вперше визначено анатомічні ознаки сировини амаранту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 амарант +
Шифр НБУВ: РА344272

Рубрики:

      
9.

Вельма 
Фітохімічне вивчення представників роду Sambucus і розробка на їх основі лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Вікторія Володимирівна Вельма ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 бузина
Шифр НБУВ: РА356518

Рубрики:

      
10.

Владимирова І.М. 
Фармакогностичне вивчення капусти брокколі та створення на її основі лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.М. Владимирова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Зроблено порівняльне фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин (БАР) трави брокколі сортів Тонус, Калабрайзе, Вітамінна, Романеска та Лінда. Визначено якісний склад і кількісний вміст груп БАР у траві даних сортів. З використанням методів колонкової та препаративної хроматографії виділено в індивідуальному стані 27 речовин. Винну кислоту, умбеліферон, скополетин, дафноретин, лютеолін, астрагалін, кемпферол, кверцетин, мірицетин, азулен, 3-меркаптобензиловий ефір пропіонової кислоти та метиловий ефір 2,6-нонадієнової кислоти вперше виділено з трави брокколі. Визначено оптимальні умови та розроблено способи одержання сухих екстрактів, біологічно активної рідини з трави брокколі та таблеток з екстрактом капусти брокколі, для яких визначено гостру токсичність, антимікробну, протизапальну, мембраностабілізувальну, противиразкову та перистальтичну активність кишечнику. Розроблено проекти аналітично-нормативної документації "Трава брокколі", "Сухий екстракт спиртовий з трави брокколі", "Сухий екстракт водний з трави брокколі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 капуста брокколі + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА357247

Рубрики:

      
11.

Гісцева О.А. 
Фармакогностичне вивчення пагонів ожини сизої та створення на її основі лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.А. Гісцева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше проведено систематичне фітохімічне та фармакологічне вивчення пагонів ожини сизої флори України. Визначено присутність вуглеводів, амінокислот, аскорбінової кислоти, фенольних сполук: гідроксикоричних і фенолкарбонових кислот, флавоноїдів, дубильних речовин. З вегетативних органів ожини сизої виділено 16 речовин, які відносяться до похідних гідроксибензойної кислоти, гідроксикоричних кислот, флавоноїдів. Уперше визначено кількісний вміст ВПСК, хлорофілів, амінокислот, жирних кислот, аскорбінової кислоти, мікро- та макроелементів, гідроксикоричних гідроксибензойних кислот, суми проліфенолів, що окиснюються, флавоноїдів у пагонах ожини сизої. Уперше проведено вивчення вмісту основних груп біологічно активних речовин пагонів ожини сизої залежно від строку заготівлі та місця зростання рослини. Установлено основні анатомо-діагностичні ознаки пагонів ожини сизої. Розроблено технологію одержання фармакологічних комплексів з пагонів ожини сизої - сухого екстракту та кровоспинного збору, визначено в них капілярозміцнювальну, мембраностабілізувальну та гемостатичну дію in vitro водних витягів сировини та збору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 пагони ожини сизої +
Шифр НБУВ: РА340112

Рубрики:

      
12.

Галузінська Л.В. 
Експериментальне вивчення протизапальної активності поліфенольного екстракту з надземної частини Лядвенцю рогатого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Галузінська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено протизапальні властивості поліфенольного екстракту "Локорин". На підставі результатів скринінгових досліджень підтверджено високу протизапальну, анальгетичну та жарознижувальну активність даного препарату. Доведено, що протизапальний ефект на моделі зимозанового набряку обумовлений домінувальним впливом на пригнічення синтезу лейкотриєнів і помірним - на утворення простагландинів. Доведено здатність екстракту "Локорин" на модельних патологіях "трафаретної рани", спиртово-преднізолонової й індометацинової виразок шлунка виявляти потужну антиальтеративну дію. Показано виразну антиокиснювальну активність екстракту "Локарин" у системі in vitro та in vivo. Встановлено, що мембраностабілізувальна, капілярозміцнювальна, гепатопротекторна та кардіопротекторна активність препарату обумовлена його антиоксидантною дією. З'ясовано, що екстракт "Локорин" за внутрішньошлункового введення є відносно нешкідливою речовиною, не чинить місцевоподразнювальної дії та не впливає на функціональну активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Лядвенець рогатий + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА355681

Рубрики:

      
13.

Гладух Є.В. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування складу і технології таблеток і мазі з поліфенольними сполуками рослин роду вільха: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Є.В. Гладух ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

На підставі вивчення фізико-хімічних, кристалографічних та технологічних властивостей поліфенольних комплексів рослинного походження обгрунтовано теоретичні та експериментальні підходи щодо створення оптимальних складів та технологій твердих та м'яких лікарських форм. Досліджено вплив допоміжних речовин на технологічні властивості субстанції та таблеток-ядер, виявлено залежність якості таблеток від застосованого зволожувача. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано вплив концентрації та природи емульгаторів, природи та кількості масляної фази, домішок неводних гідрофільних розчинників, швидкості змішування та кількості мазі на формування стабільності, дисперсності та структурно-механічних властивостей емульсій типу м/в. Створено та впроваджено технології виробництва таблеток альтану, покритих оболонкою, та мазі альтанової 2 %-ї. Розроблено аналітично-нормовану документацію та технологічні промислові регламенти виробництва на запропоновані препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 вільха
Шифр НБУВ: РА330834

Рубрики:

      
14.

Гречана О.В. 
Фармакогностичне дослідження азуленвміщуючих рослин роду Artemisia L. флори України з метою одержання лікарських засобів протизапальної дії: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.В. Гречана ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Вперше проведено комплексне морфолого-анатомічне та фітохімічне вивчення трьох азуленвмісних видів родини айстрові флори південного сходу України. Методами УФ-, ІЧ-, ПМР-спектроскопії, капілярної газорідинної та високоефективної рідинної хроматографії встановлено склад компонентів ефірної олії, флавоноїдів та амінокислот у досліджуваних видах. Вперше методом атомно-абсорбційного спектрального анлізу проведено вивчення вмісту макро- та мікроелементів у рослинній сировині полинів: гіркого, звичайного, австрійського. Розроблено способи одержання індивідуальних флавоноїдів, фенолкарбонових та урсолової кислот, виділено й ідентифіковано 19 сполук. Розроблено спектрофотометричний метод кількісного визначення флавоноїдів у траві полину гіркого та її настоянці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 полин +
Шифр НБУВ: РА356636

Рубрики:

      
15.

Грицик 
Фармакогностичне дослідження рослин родин Тирличеві і Гречкові як перспективних джерел лікувальних і профілактичних засобів: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / Андрій Романович Грицик ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11
Шифр НБУВ: РА351654

Рубрики:

      
16.

Грицик 
Фармакогностичне дослідження видів роду кремена флори України: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Любов Миколаївна Грицик ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 кремена
Шифр НБУВ: РА352528

Рубрики:

      
17.

Губченко Т.Д. 
Розробка складу та технології лікувально-косметичного крему з густим екстрактом листя горіха грецького: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Т.Д. Губченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено технологічні властивості біологічно активної речовини - густого екстракту листя горіха грецького (ГЕЛІТ) й обгрунтовано можливість його використання у складі лікувально-косметичних засобів. Вперше на підставі результатів фізико-хімічних, реологічних, мікробіологічних і біологічних досліджень теоретично й експериментально обгрунтовано оптимальний склад і технологію виготовлення лікувально-косметичного крему на емульсійній основі з ГЕЛІТ, призначеного для догляду за сухою змарнілою шкірою з метою запобігання та сповільнення її вікових змін. Запропоновано методику якісного та кількісного визначення ГЕЛІТ у новому лікувально-косметичному препараті, досліджено його стабільність та ефективність, створено й апробовано за промислових умов технологію виготовлення, обгрунтовано оптимальні умови зберігання та встановлено термін придатності. Еспериментально доведено, що за рівнем специфічної дії новий лікувально-косметичний засіб перевищує препарат порівняння, призначений для догляду за сухою шкірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 горіх грецький + Р282.523 + Л686.23-3 +
Шифр НБУВ: РА355983

Рубрики:

      
18.

Гудзенко А.В. 
Фармакогностичне дослідження надземної частини кульбаби лікарської (Taraxacum officinale Wigg.) та розробка способів аналізу біологічно активних речовин: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / А.В. Гудзенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Проведено фармакогностичне вивчення надземної частини кульбаби лікарської та розроблено способи проведення аналізу біологічно активних речовин (БАР) цієї рослини. Досліджено якісний склад і кількісний вміст основних БАР у квітках та листі кульбаби лікарської. У квітках ідентифіковано 45 біологічно активних речовин, 7 з яких виділено в індивідуальному стані, а саме: 3 флавоноїди та 4 гідроксикоричних кислоти. У листі ідентифіковано 35 біологічно активних речовин, 7 з яких виділено в індвідуальному стані: 3 флавоноїди та 4 гідроксикоричних кислоти. З застосуванням сучасних методів аналізу розроблено методики аналізу БАР та проведено порівняльний аналіз їх вмісту в листі, квітках і коренях кульбаби лікарської. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації АНД "Кульбаби лікарської листя", "Кульбаби лікарської квітки", "Кульбаби лікарської корені" та на фітокомпозицію "Кардіосед". Установлено, що за параметрами гострої токсичності водно-спиртові екстракти листя та квіток кульбаби лікарської відносяться до IV класу токсичності - практично нетоксичних речовин і мають прояв у протизапальній, антиоксидантній та геномозахисній активності. Показано можливість використання цикорієвої кислоти, що міститься в усіх органах кульбаби лікарської як маркера кульбаби лікарської за умов аналізу фітокомпозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 + Е522.927.22*752.3 +
Шифр НБУВ: РА358897

Рубрики:

      
19.

Демидяк О.Л. 
Фармакогностичне дослідження трави арніки гірської та трави арніки листяної: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.Л. Демидяк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

У порівняльному аспекті проведено фармакогностичний аналіз двох видів рослин роду Арніка, а саме: дикорослого - арніки гірської та культивованого - арніки листяної. Досліджено якісний і кількісний склад основних груп біологічно активних речовин двох видів арніки. Встановлено, що трава арніки гірської та арніки листяної містить фенольні сполуки, а саме: дубильні речовини, флавоноїди, гідроксикоричні кислоти, полісахариди, амінокислоти, ефірні олії, органічні кислоти й аскорбінову кислоту. У ліпофільній форакції виявлено жирні кислоти, каротиноїди та хлорофіли. У дослідженій сировині визначено чотири макро- і два мікроелементи. З трави арніки гірської та арніки листяної виділено вісім речовин фенольної природи. Проведено морфолого-анатомічне вивчення двох видів арніки та розроблено проект аналітично-нормативної документації "Трава арніки гірської" та "Трава арніки листяної". Розроблено оптимальні технологічні умови одержання екстракту з трави арніки гірської та арніки листяної, досліджено їх протизапальну й антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 арніка + Р282.112 трава арніки +
Шифр НБУВ: РА365874

Рубрики:

      
20.

Деркач Н.В. 
Протизапальна активність водного екстракту з кори осики: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Деркач ; Ін-т фармакології та токсикології НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано антиексудативну, анальгезуючу, жарознижувальну дії водного екстракту з кори осики. Вивчено протизапальну активність водного екстракту з кори осики на органи та системи тварин у гострому та хронічному експериментах. Розглянуто ймовірний механізм протизапальної дії водного екстракту з кори осики, який обумовлений антиоксидантною, мембраностабілізувальною, капілярозміцнювальною активністю. Доведено, внаслідок лікування водним екстрактом з кори осики значно зменшується набряк і клітинна інфільтрація в осередку запалення, нормалізується морфологічна структура суглобів, серця, очеревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 +
Шифр НБУВ: РА341704

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського