Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (157)Реферативна база даних (5754)Книжкові видання та компакт-диски (7066)Журнали та продовжувані видання (4686)
Пошуковий запит: (<.>U=Р12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 426
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євдошенко К.І. 
Комплексне лікування алергодерматозів у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції шкіри: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / К.І. Євдошенко ; Ін-т дерматології та венерології АМН України. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність лікування алергодермазотів (АД) у робітниць швейного виробництва з урахуванням порушень мікроциркуляції (МЦ). Вивчено особливості МЦ верхніх кінцівок, у робітниць швейного виробництва з АД вивчено рівень молекули міжклітинної адгезії ІСАМ-1. Обгрунтовано застосування препаратів судинної дії в комплексному лікуванні АД. Доведено застосування пентоксифіліну (Трентал) і для корекції порушень ендотеліальної функції - призначення Кораогіну (L-аргінін, інозин). Проаналізовано, що використання розробленої методики дозволило скоротити в 1,4 раза тривалість лікування АД хворих та продовжити тривалість ремісії на 2 місяці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-5 + Р124.517.2-4 +
Шифр НБУВ: РА365974

Рубрики:

      
2.

Єлізаров О.В. 
Оперативне визначення основних характеристик утворення і розповсюдження диму при пожежі у приміщенні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.В. Єлізаров ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

На базі аналізу існуючих методів розрахунку розвитку пожежі, утворення та поширення диму в приміщенні запропоновано феноменологічну модель, що враховує зміну складу газової фази та наявність макрочасток диму в приміщенні. Виконано числову реалізацію алгоритму. Складено комп'ютерну програму розрахунку основних характеристик розвитку пожежі, утворення та поширення диму в приміщенні. Створено оригінальну методику раціонального планування натурного експерименту з вивчення особливостей розвитку пожежі, утворення та поширення диму. Наведено результати експериментів проведення з речовинами та матеріалами, що найбільш часто зустрічаються (деревиною, синтетичними матеріалами, легкозаймистими та горючими рідинами), на базі яких розроблено таблиці та номограми, що дозволяють працівникам пожежної охорони розраховувати основні характеристики пожежі, утворення та поширення диму за бойових умов і під час розробки профілактичних заходів на конкретних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.45
Шифр НБУВ: РА314073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єна А.І. 
Система професійного психофізіологічного відбору працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.І. Єна ; Ін-т медицини пр. АМН України. — К., 2004. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Уперше встановлено, що для ефективної професійної діяльності працівник, що виконує роботи підвищеної небезпеки, повинен мати певний комплекс психофізіологічних гармонійно взаємопов'язаних якостей, що достатньо жорстко забезпечує відповідність його можливостей і вимог трудового середовища. Виявлено комплекси професійно важливих якостей та побудовано розв'язувальні правила для професійного психофізіологічного відбору (ППВ) фахівців 9-ти професій. Сформульовано основні принципи ППВ, запропоновано нормативно-правові та структурно-функціональні засади Системи професійного психофізіологічного відбору даних працівників. Розроблено концептуальну модель Системи психофізіологічних заходів забезпечення діяльності військових фахівців Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.412 +
Шифр НБУВ: РА334361

Рубрики:

      
4.

Єрмакова О. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень у шахтарів вугільних шахт (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Єрмакова ; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". — К., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійного генезу. З'ясовано механізми формування дихальної недостатності у шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Визначено найбільш інформативні критерії діагностики цього захворювання у працівників за впливу вугільно-породного пилу. Вивчено інформативність для діагностики ХОЗЛ професійного генезу методу респіросонографії. З'ясовано ефективність антигомотоксичної терапії у системі лікування таких хворих. Удосконалено систему диспансерного нагляду за пацієнтами з підозрою на ХОЗЛ і груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Єрмаченко А.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у жінок, що працюють і проживають в умовах аерогенного навантаження викидами коксохімічного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.О. Єрмаченко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено патогенез дезадаптаційних зсувів у системі мати - плацента - плід, вивчено взаємозв'язок порушень клініко-функціональних, біохімічних, імунних і гормональних показників гомеостазу вагітних, що контактують зі шкідливими викидами коксохімічного виробництва, а також у порівняльному аспекті розвиток акушерської та перинатальної патології у цих вагітних. Доведено, що метаболічні зсуви у разі мікроінтоксикації ксенобіотиками з'являються у вагітних у ранні терміни, прогресують з розвитком гестаційного процесу та є головною ланкою у складному ланцюгу патогенезу екологічно індукованої фетоплацентарної недостатності (ФНП). Запропоновано науково-обгрунтовану схему профілактики ФНП з метою підвищення адаптаційних резервів системи мати - плацента - плід за умов дії шкідливих викидів коксохімічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р124.505.14-4 +
Шифр НБУВ: РА338284

Рубрики:

      
6.

Єрохіна О.І. 
Клініко-патогенетичні аспекти йододефіцитних захворювань у дітей шкільного віку в умовах легкої йодної ендемії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.І. Єрохіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-патогенетичних особливостей ураження органів і систем організму дітей за умов йодної ендемії на різних етапах формування патологічних станів обгрунтовано новий підхід до вирішення актуальної задачі сучасної педіатрії - підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів у дітей з йододефіцитними захворюваннями. Одержано дані про стан йодної ендемії на Луганщині за критеріями ВООЗ і вивчено структуру йододефіцитних захворювань (ЙДЗ) у дітей. Визначено легкий ступінь тяжкості йодного дефіциту за рівнем йодурії та високий рівень частоти цих захворювань у дітей різних вікових груп, що зумовлено впливом інших зобогенних факторів на формування ендемічного процесу в регіоні. Доведено наявність функціональних змін гіпофізарно-тиреоїдної системи в дітей з різним ступенем структурних змін щитовидної залози (ЩЗ) за умов йододефіциту, визначено їх вікові та статеві особливості. Виявлено взаємозв'язок між розвитком ендемічного зобу та функціональним станом серцево-судинної та вегетативної нервової системи. Установлено, що відсутність компенсації йодного дефіциту в молодшому шкільному віці зумовлює прогресування патології ЩЗ у підлітковому з розвитком субклінічного гіпотиреозу та маніфестацією структурних змін у залозі на фоні підвищення рівня стресового стану та психоемоційних розладів, зростання кількості випадків серцево-судинної патології. Доведено, що тривала наявність йодного дефіциту у харчуванні дітей регіону призводить до порушень інтелектуального розвитку в дітей з ендемічним зобом і в їх однолітків без видимих проявів йододефіцитних захворювань. Одержано та систематизовано прогностично значущі медико-соціальні індикатори розвитку зобу та його ускладнень у дітей за умов легкої йодної ендемії та маркери вузлової патології ЩЗ. На підставі виявлених критеріїв розроблено алгоритм індивідуального прогнозування ймовірності виникнення та прогресування патології ЩЗ у дітей. Розроблено науково обгрунтовану, адаптовану до умов регіону, автоматизовану програму "Система підтримки прийняття лікарських рішень для діагностики, лікування та медико-соціального моніторингу дітей і підлітків з йододефіцитними захворюваннями".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.8 + Р733.415.12-3 + Р120.121.2 +
Шифр НБУВ: РА357295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Єхилевський С.Г. 
Підвищення ресурсу дихальних апаратів на хімічно пов'язаному кисні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.26.01 / С.Г. Єхилевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Розвинено наукові засади підвищення ресурсу дихальних апаратів на хімічно зв'язаному кисні. З метою вирішення цієї проблеми запропоновано математичні моделі робочого та теплофізичного процесів у регенеративних патронах шахтних дихальних апаратів. Обгрунтовано експериментальну методику погодження загальних результатів математичного моделювання з робочим і теплофізичним процесами в конкретних дихальних апаратах заданих режимів їх роботи. Встановлено причини неефективного використання захисного ресурсу продукту, що містить кисень, визначено резерви та шляхи покращання цього показника. Розроблено практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення наявних і створюваних дихальних апаратів. Ефективність нових конструкцій перевірено в числових експериментах, для проведення яких розвинуто метод наближеного розв'язання нестаціонарних задач динаміки сорбції та написано комплект програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504-4 +
Шифр НБУВ: РА321344

Рубрики:

      
8.

Іванов В.В. 
Оцінка і профілактика впливу важкої праці у шкідливих умовах на гірників, зайнятих молотковим вийманням вугілля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Іванов ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Вперше досліджено вплив психовегетативних розбіжностей гірників на ступінь функціонального напруження організму у трудовій діяльності. Встановлено пріоритетну роль потужності резервів регуляції та спроможності до їх ефективного використання, що забезпечується відповідними механізмами психовегетативної організації, на рівень функціонального напруження організму та типовість набутих порушень. Охарактеризовано структуру психологічних особливостей гірників, зайнятих молотковим вийманням вугілля стосовно їх інтроекстравертованості, емоційної стійкості та тривожності. На підставі результатів проведених досліджень вперше виділено комплекс "емоційна вразливість - висока тривожність" як окремий фактор ризику професійного здоров'я гірників, який сприяє розвитку втоми. Удосконалено принципи формування груп ризику порушення здоров'я гірників, обгрунтовано допустимі поєднання рівнів вертированості та емоційної стійкості під час виконання важких робіт. Розроблено фізико-гігієнічні заходи профілактики негативного впливу на гірників важкої праці за шкідливих умов з урахуванням індивідуальної стійкості організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.504-4 +
Шифр НБУВ: РА340418

Рубрики:

      
9.

Іванців-Гріга І. С. 
Фактори ризику і дієтопрофілактика харчової алергії у немовлят: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. С. Іванців-Гріга ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше серед новонароджених Львівської області встановлено частку дітей з підвищеним рівнем загального IgE у пуповинній крові та підвищеним ризиком реалізації атопії за даними алергологічного анамнезу, що дозволяє сформувати групу підвищеного ризику реалізації харчової алергії. Одержано дані про вплив штучного вигодовування, зокрема, використання адаптованих молочних і гіпоалергенних сумішей, на розвиток атопії залежно від часу введення сумішей, їх складу та ступеня ризику реалізації алергії. Обчислено значення відносного ризику розвитку клінічних проявів алергії у дітей віком 6 та 12 міс, підвищення рівня загального у венозній крові та еозинофілії у периферичній крові у дітей віком 12 міс на різних термінах упровадження штучного чи змішаного вигодовування, що дозволило дати рекомендації щодо вигодовування дітей з групи ризику реалізації алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,2-5 + Р128.91-37
Шифр НБУВ: РА379766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Іванюра І.О. 
Адаптаційні можливості функціональних систем організму учнів середнього шкільного віку при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / І.О. Іванюра ; Київ. нац ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено фізіологічні механізми адаптації організму до тривалих фізичних навантажень в онтогенезі. Одержано показники кількісних динамічних характеристик рівня економічності зовнішнього дихання і серцево-судинної системи учнів середнього шкільного віку за різної тривалості фізичних навантажень. Показано, що у процесі фізичних навантажень підвищуються адаптаційні можливості кардіореспіраторної системи, але до певної фізіологічної межі, вище якої можуть виникнути патологічні зміни. Виділено нормативні зони показників, які відображають динаміку адаптації для різних вікових груп. Розроблено кількісні критерії для прогнозування функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем за умов тривалих фізичних навантажень. На підставі аналізу вікової динаміки властивостей основних нервових процесів і деяких психофізіологічних функцій встановлено, що адаптація до тривалих фізичних навантажень супроводжується у дітей і підлітків удосконаленням функціонального стану нервової системи. Доведено, що в обстежених дітей з різним рівнем властивостей функціональної рухливості та сили основних нервових процесів за умов тривалих фізичних навантажень характер і спрямованість онтогенетичних змін вегетативних і психофізіологічних функцій однакові, але ступінь їх різний. Визначено динаміку зв'язків властивостей основних нервових процесів з вегетативними, сенсомоторними та психічними функціями. Адаптація до м'язових навантажень за умов тривалих тренувань забезпечує розвиток властивостей ВНД, які визначають успішність спортивної діяльності учнів середнього шкільного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34 + Ч510.41 + Ч511.52-1
Шифр НБУВ: РА313309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Івахно О.П. 
Наукове обгрунтування профілактичних заходів збереження та зміцнення здоров'я дітей у сучасній системі дошкільної освіти: автореф. дис ... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.П. Івахно ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 39 с. — укp.

Визначено закономірності формування здоров'я організованих колективів дітей дошкільного віку протягом останніх двох десятиліть. Установлено провідні чинники ризику щодо розвитку патологічних процесів у дітей. Обгрунтовано зміст програми з навчально-виховної роботи дошкільного навчального закладу щодо впровадження здоров'яформувальних і здоров'язберігальних технологій. Розроблено програму підвищення фізичної дієздатності, функціонального стану, резистентності організму дітей дошкільного віку, корекції порушень їх здоров'я за умов дошкільного навчального закладу. Запропоновано стандарти моторного розвитку дітей трьох - шестирічного віку. Рекомендовано інноваційний режим навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах за умов впровадження Міжнародної програми "Крок за кроком". Розроблено проект санітарних правил і норм умов перебування дітей у дошкільних навчальних закладах загального типу, прогностичні моделі здоров'я дітей залежно від умов життєдіяльності та дії шкідливих хімічних чинників атмосферного повітря, навчальні програми для студентів і слухачів медичних ВНЗ до- та післядипломної освіти, які передбачають вивчення питань збереження та зміцнення здоров'я вихованців дошкільних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Ч411.354 +
Шифр НБУВ: РА366565

Рубрики:

      
12.

Ігнатенко Г.А. 
Дегенеративно-запальні захворювання суглобів у шахтарів (розповсюдженість, особливості перебігу, діагностика, питання патогенезу, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Г.А. Ігнатенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.191-43

      
13.

Ільницька О. М. 
Розробка лікувально-профілактичних заходів патології тканин пародонта у працівників скляної промисловості: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. М. Ільницька ; МОЗ України, ДВНЗ Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено поширеність, інтенсивність, особливості перебігу та динаміку розвитку захворювань тканин пародонта в працівників скляного виробництва залежно від стажу роботи. Встановлено, що у досліджуваного контингенту залежно від стажу роботи та протягом робочого дня істотно зменшується швидкість секреції змішаної слини, підвищується її в'язкість і знижується рівень pH. Новими є дані щодо видового складу мікрофлори пародонтальних кишень, характер змін місцевої резистентності ротової порожнини та стану системи імунного захисту ротової рідини за генералізованого пародонтиту у працівників скляного виробництва. Вперше розроблено та запропоновано методику лікування захворювань тканин пародонта з використанням озонотерапії за допомогою апарату OzoneMed. Розроблено й апробовано новий комплекс лікувально-профілактичних заходів для лікування хворих на генералізований пародонтит працівників скляного виробництва, а також пародонтальну пов'язку на основі тіотриазоліну для місцевого лікування генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.516-4
Шифр НБУВ: РА384533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691
Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Абунада Абдельхай Юсеф 
Гігієнічні аспекти корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на хронічні соматичні захворювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Абунада Абдельхай Юсеф ; Ін-т медицини пр. АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що наявність хронічної соматичної патології суттєво впливає на процеси формування та розвитку психофізіологічних функцій та особливостей особистості організму дівчат і юнаків, зумовлює необхідність розробки та наукового обгрунтування заходів психогігієнічної корекції функціональних можливостей та адаптаційних ресурсів учнів. Запроваджено розроблений науково-обгрунтований ефективний комплекс заходів психогігієнічної корекції функціонального стану організму підлітків, що страждають на дані захворювання, провідними компонентами якого є корекція основних режимних елементів добової діяльності учнів, урахування віково-статевих тенденцій процесів формування психофізіологічних функцій та особливостей особистості дівчат та юнаків з хронічною патологією за природних умов, оптимізація процесів психічної, психофізіологічної адаптації школярів до умов типової для них діяльності, оптимізація оптимального рухового режиму, використання різноманітних засобів сімейної, групової та індивідуальної психокорекції функціонального стану, а також застосування традиційних і нетрадиційних форм і методів фізичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА314279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Агруч О. В. 
Вплив морських купань та лазерної фотостимуляції на неспецифічну резистентність організму дітей за умов оздоровчого закладу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. В. Агруч ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено закономірності проходження періоду адаптації у дітей, що прибули на оздоровлення в Крим з різних кліматичних регіонів, що полягали у зниженні неспецифічної резистентності організму, напрузі імунної відповіді, підвищенні активності симпато-адреналової ланки, зниженні індексу здоров'я. Вперше обгрунтовано доцільність застосування лазерної фотостимуляції біологічно активних точок в період адаптації як початкового етапу оздоровлення дітей, жителів контрастних кліматичних регіонів проживання, з пониженою неспецифічною резистентністю організму. Вперше розроблено та науково обгрунтовано методику призначення лазерної фотостимуляції в процесі оздоровлення дітей у двох напрямах: з метою оптимізації адаптивного періоду, а також використання морських купань у поєднанні з лазерною фотостимуляцією, що сприяє підвищенню неспецифічної резистентності організму дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7 + Р128.26
Шифр НБУВ: РА380365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Алпатова І.А. 
Інформаційні технології для оцінок впливу зовнішнього середовища на хвороби шкіри населення промислового регіону: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / І.А. Алпатова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми інформаційного моделювання та вивчення характеру впливу різноманітних груп екологічних чинників на стан шкіри та підшкірної клітковини у населення територій промислового регіону. Досліджено вплив забруднення атмосферного повітря, електромагнітного забруднення та радіаційного фону на захворюваність шкіри. Оцінено даний вплив на захворюваність шкіри дітей і дорослих. Запропоновано методику оцінки очікуваного рівня захворюваності населення залежно до прогнозованого рівня екологічного забруднення району проживання. Зазначено, що дана методика може бути застосована під час планування економічного та соціального розвитку промислових мегаполісів. Увагу приділено проблемам розробки методики профілактики для груп ризику та хворих із хронічними захворюваннями шкіри, що піддаються впливу навколишнього середовища. Розроблено медичний модуль автоматизованого робочого місця лікаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60 ф + Р121.2
Шифр НБУВ: РА370741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак 
Фізичний стан дітей молодшого шкільного віку з порушеннями постави: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Аль-Ананзіх Джасер Хосні Метлак ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Р128.94-348
Шифр НБУВ: РА303986

Рубрики:

      
19.

Анашкін В.В. 
Наукове обгрунтування реорганізації санітарно-епідеміологічної служби на залізничному транспорті України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / В.В. Анашкін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено основні характеристики та тенденції змін у роботі відомчої санітарно-епідеміологічної служби залізничного транспорту. Розроблено й обгрунтовано комплекс заходів щодо її реорганізації у державну структуру - санітарно-епідеміологічну службу на залізничному транспорті України. Відмічено витрати робочого часу на основні та допоміжні види діяльності фахівців установ санітарно-епідеміологічної служби на залізничному транспорті України різних рівнів управління. Встановлено комплексний показник раціональності організації роботи спеціалістів і визначено витрати їх робочого часу на окремі елементи праці. Науково обгрунтовано та втілено в практику якісно нові функціонально-організаційні підрозділи - санітарно-контрольні пункти нового типу, як структурні елементи формування системи санепіднагляду на залізничному транспорті України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р122.21к
Шифр НБУВ: РА310551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Андрійчук Л.О. 
Фізіолого-гігієнічне обгрунтування критеріїв регламентації та оцінки шуму побутових електричних машин і приладів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.О. Андрійчук ; АМН України. Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Вперше на базі соціолого-гігієнічного опитування виявлено особливості режиму користування побутовими електричними машинами та приладами (ПЕМП) в побуті. Встановлено залежність оцінки ПЕМП як джерел шуму від характеру діяльності та відпочинку в житлі, віку, статі, стану самопочуття, умов мешкання людини. Вперше визначено добове дозоване акустичне навантаження на користувача від ПЕМП за типових умов експлуатації, еквівалентні рівні звуку від ПЕМП, що впливають на людину в помешканні. Доведено закономірності формування експозиційних рівнів шуму в житловому середовищі. Надано всебічну гігієнічну оцінку ПЕМП як джерелам шуму. Створено акустичну модель шуму середньостатистичного набору ПЕМП для експериментальних досліджень. Удосконалено принципи експериментального дослідження шумових ефектів на організм людини. Простежено закономірності формування біоефектів шуму низької та середньої інтенсивності. Вперше виявлено особливості впливу на організм людини акустичного навантаження від ПЕМП. З використанням системного підходу на базі фізіолого-гігієнічного дослідження, опитування, акустичного та математичного моделювання встановлено пороговий рівень та дозу шуму ПЕМП. Удосконалено психофізіологічні критерії з метою оцінки шуму низької та середньої інтенсивності на організм людини. Проаналізовано принципи, критерії оцінки та регламентації шуму ПЕМП у житловому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.88
Шифр НБУВ: РА311183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського