Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (378)Книжкові видання та компакт-диски (371)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П382$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гамор А.Ф. 
ICerasus avium (L.) Moench/I в Українських Карпатах: морфолого-біологічні особливості та поширення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Ф. Гамор ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Установлено, що в Українських Карпатах C. avium поширена переважно в лісах на південно-західних мегасхилах. Досліджено початкові етапи її онтоморфогенезу. Розглянуто варіювання основних морфометричних показників. Вивчено вплив вертикальної зональності на ріст і розвиток вегетативних і генеративних органів C. avium. Визначено вплив екологічних факторів на ритми сезонного розвитку рослин. Виявлено, що екологічний оптимум виду реалізується в середньому гірському поясі. Зазначено, що одержані дані про її морфолого-біологічні особливості можуть застосовуватися для відновлення природних популяцій виду та збереження у місцевому генофонді. Запропоновано створити сім генетичних резерватів C. avium у Карпатському регіоні, організувати розсадники та одержати штучні лісові культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.1-28(4УКР3) + П382.9-42(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА325069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яценко С. В. 
Інтенсифікація вирощування садивного матеріалу і створення культур дуба звичайного у Південному Лівобережному Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / С. В. Яценко ; Укр. наук.-дослід. ін-т лісового госп-ва й агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. — Х., 2010. — 19 с.: a-табл. — укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки технології вирощування садивного матеріалу дуба звичайного із застосуванням передвисівної обробки жолудів регуляторами росту рослин нового покоління. Виявлено позитивний вплив внесення в орний шар грунту перегною у різних нормах витрат, а також деревної тирси та дефекату - відходу цукрового виробництва на родючість грунтів розсадників, що сприяє підвищенню інтенсивності росту сіянців дуба звичайного та виходу стандартного садивного матеріалу. Доведено високу ефективність запропонованої технології обробки коріння сіянців дуба звичайного після викопування новими полімерними суперсорбентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382-464.4
Шифр НБУВ: РА374608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Божок В.О. 
Інтродукція видів роду Карія (ICarya Nutt./I) в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.О. Божок ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Виявлено види карії в парках, ботанічних садах і лісових насадженнях України, уточнено їх таксономічну належність і морфологічні особливості. Досліджено розвиток карії у порівнянні з породами з її природного ареалу, що набули поширення в лісових насадженнях, а також особливості плодоношення та якість насіння різних видів карії. Вивчено будову, ріст та фізико-механічні властивості деревини карії стосовно її використання в господарстві України. Розроблено технологію підготовки насіння до сівби та вирощування садивного матеріалу. Узагальнено досвід вирощування лісових культур за участю карії та запропоновано типи їх створення за різних лісорослинних умов. Обгрунтовано варіант догляду за лісовими культурами з урахуванням їх біолого-екологічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-459(4УКР) карія +
Шифр НБУВ: РА324892

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мітіна Л.В. 
Інтродукція селекційних форм IMorus alba/I L. на Південному Сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук / Л.В. Мітіна ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено комплексний інтродукційний аналіз виду M. alba на південному сході України, встановлено відмінності в онтогенезі та морфогенезі інтродуцентів та рослин з місцевих екотопів. Одержано теоретичні дані з цитологічних, палінологічних, морфологічних та петіолярних досліджень, які можна застосовувати у систематиці та під час вивчення впливу адаптації на протікання процесів онтогенезу та морфогенезу. Розроблено оптимальну технологію вегетативного розмноження шовковиці. Створено колекцію плодової шовковиці на південному сході України. Надано рекомендації з вирощування плодовитої шовковиці. За результатом інтродукційного експерименту виявлено високопродуктивні селекційні форми плодової шовковиці M. alba L., адаптовані до місцевих умов. Відібрано та описано перспективні плодові форми M. alba, на основі яких створено крупноплідні сорти з високими смаковими якостями: Білосніжка, Діна, Машенька.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.9-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дідур О.О. 
Біогеоценотичні властивості вільхових лісових екосистем південного сходу України (відновлення, управління, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.О. Дідур ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено рівні залягання грунтових вод різних типів ольсів та їх хімізм. Наведено дані щодо макро- та мікроморфологічних, водно-фізичних і фізико-хімічних властивостей досліджених вільшаників. З'ясовано особливості взаємодії листяного опада вільхових біогеоценозів за умов лабораторного експерименту. Охарактеризовано флору та рослинність, особливості грунтової альгофлори та грунтово-підстилкової фауни вільшнеків. Проведено екоморфічний аналіз рослинності різних типів вільшнеків. Визначено масштаби утворення у вільхових лісах різних типів жовена на коренях вільхи чорної. Наведено список рідких рослин і видів, що зникають. Запропоновано рекомендації щодо відновлення, управління та раціонального використання вільхових лісів у південно-східній частині України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.19-425(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Полякова О.Г. 
Біогеоценотичні особливості дуба червоного (Quercus rubra L.) в штучних насадженнях Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Г. Полякова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено біоекологічним властивостям дуба червоного (Quercus rubra L.) в різних лісорослинних умовах Київського Полісся, питанням його взаємодії з аборигенними дубом звичайним та сосною звичайною. Встановлено, що плодоношення інтродуцента має асинхронний характер. Введення дуба червоного в субори підвищує стійкість соснових лісів без втрати їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q.rubra

Рубрики:

      
7.

Іщук 
Біоекологічні особливості північноамериканських видів роду Juglans L. та перспективи їх використання у правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Галина Петрівна Іщук ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.25-459 + П382.25-2
Шифр НБУВ: РА366749

Рубрики:

      
8.

Шевченко 
Біоекологічні та фітомеліоративні властивості карагани деревовидної (Caragana arborescens Lam.) і перспективи її використання в умовах Центрального Поділля: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Сергій Миколайович Шевченко ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.64 + П382.42-28
Шифр НБУВ: РА362112

Рубрики:

      
9.

Грабовий 
Біологічні основи інтродукції видів роду Platanus L. в Правобережному Лісостепу України та перспективи використання в культурі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Володимир Миколайович Грабовий ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.919-45(4УКР)
Шифр НБУВ: РА327106

Географічні рубрики:

      
10.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фучило Я.Д. 
Біолого-екологічні та технологічні основи плантаційного лісовирощування в Україні: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Я.Д. Фучило ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Розвинуто наукові положення стосовно потенційної та реальної продуктивності деревостанів сосни звичайної, ялини європейської, тополі та верби, а також особливостей формування їх плантаційних деревостанів за умов України. Виділено перспективні форми деревних порід для прискореного вирощування деревини. Удосконалено агротехніку та технологію створення плантацій (вирощування та використання різних видів садивного матеріалу, підготовка лісокультурної площі, обробіток грунту, удобрення, агротехнічні). Одержано математичні моделі взаємозалежностей густоти деревостанів з іншими таксаційними характеристиками. Розроблено програми формування оптимальної густоти плантацій на баланси та пиловник за слабкої та сильної інтенсивності доглядових рубань. Вивчено особливості формування та продуктивність другої (порослевої) генерації плантацій тополь на середню та грубу деревину. Запропоновано ознаки оцінки життєдіяльності дерев у разі визначення доглядових рубань (розміри крони та вологість лубу). Розроблено математичні моделі росту насаджень досліджених порід за запасом і середньою його зміною, що передбачає обгрунтування оптимальних строків головного рубання за максимальною кількістю деревини та її вартістю. Розроблено математичні залежності основних морфометричних характеристик вербового пруту від маси кущів маточної плантації та виходом стандартних живців. Обгрунтовано роль сфери плантаційного вирощування у розв'язанні екологічних проблем. Визначено економічну ефективність створення плантацій сосни з ущільнювачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П381.3-4 + П382.23-4 + П382.24-4 +
Шифр НБУВ: РА336244

Рубрики:

      
12.

Юрків 
Бархат амурський (Phellodendron amurense Rupr.) в лісових культурах Західного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Зіновій Миронович Юрків ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.27(4УКР)
Шифр НБУВ: РА353110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Каганяк Ю.Й. 
Будова та продуктивність мішаних культур дуба червоного (Quercus borealis Michx.) у Західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Ю.Й. Каганяк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Головною метою досліджень за умов вологої грабової діброви є оцінка, моделювання, формалізація показників росту, продуктивності та фітомаси ясенево-дубових та модриново-дубових культур за різним складом у вигляді нормативного матеріалу. Досліджено таксаційну будову за діаметром 1,3 м та висотою стовбурів, а також за довжиною та діаметром крон. Вираховано асиметрію, ексцес, варіацію, ранг розподілів чисельностей, а також змодельовано їх параметри за допомогою двопараметричного рівняння Вейбула. Отримано моделі росту за основними таксаційними показниками у динаміці з часткою дуба червоного 5-9 одиниць. Найпродуктивніші культури дуба червоного є складом 8Дч2Мд і 7Дч3Яс. Змодельовано зміну фітомаси за основними компонентами крони та стовбурів з часткою дуба червоного у культурах 5-9 одиниць. Внаслідок істотних відхилень у рості дуба червоного від дуба звичайного рекомендовано виділити дуб червоний в окрему господарську секцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113 Q. rubra
Шифр НБУВ: РА308625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Роговий В. І. 
Букові ліси Криму та особливості їх формування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Роговий ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан, продуктивність, структуру та рост букових деревостанів Криму, досліджено особливості формування їх природного поновлення залежно від дії природних чинників і господарських заходів. Оцінено розподіл площ букових лісів Криму за категоріями захисності, походженням, типами лісу, класами віку, повнотами та класами бонітету. Визначено продуктивність букових деревостанів різного походження за типами лісу. Розроблено таблиці та моделі ходу росту для модальних і еталонних букових деревостанів. Встановлено, що букняки Криму використовують лісорослинний потенціал лише на 63,7 %, розроблено пропозиції щодо відтворення і формування букових лісів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-29(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА374465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Корінько О.М. 
Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.М. Корінько ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше на ценопопуляційному рівні вивчено Fagus sylvatica в лісах рівнинної частини України. На підставі біометричного аналізу листків бука підтверджено його віднесення до підвиду Fagus sylvatica subsp. moesiaca (Maly) Czeczott. Досліджено динаміку ареалу та встановлено причини острівної локалізації букових лісів на Подільській височині, проведено систематичний, біоморфологічний та географічний аналіз флори букових лісів Поділля. Виявлено еколого-ценотитичні особливості букових лісів за різних фізико-географічних умов Подільської височини. Установлено видовий склад та сучасний стан популяцій рідкісних і зникаючих видів флори даних лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-42(4УКР) + П342.58(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кацуляк Ю.Д. 
Відтворення дубових лісів у Передкарпатті: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Ю.Д. Кацуляк ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше для умов Передкарпаття визначено частку дуба у складі деревостанів 22-х типів лісу 6-ти субформацій дуба звичайного та 8-ми типів лісу у двох субформаціях дуба скельного, які ростуть у суборах, судібровах, дібровах та в інших 52-х типах лісу. Досліджено сучасний стан дубових лісів регіону, наведено оцінку їх генетичних ресурсів, вивчено особливості та запропоновано шляхи оптимізації процесів природного та штучного поновлення на зрубах і під наметом лісу. Виявлено, що мережа генетичних резерватів дубів звичайного та скельного загальною площею 776,7 га є достатньою в усіх лісонасінних районах, окрім Івано-Франківської області. Критичний стан лісівничо-таксаційно-селекційних показників виявлено лише в 10 % ЛГР, а в 10 % він є незадовільним. Науково обгрунтовано шляхи розширення площ дубових лісів. Виявлено, що культивування інтродукованих і місцевих швидкорослих порід (модрин європейської та японської, псевдотсуги тисолистої, ясена звичайного, а також ялини звичайної) є одним з найбільш ефективних шляхів підвищення продуктивності дубових лісів у Передкарпатті. Обгрунтовано доцільність використання дворічних лісових дичок дуба звичайного з-під намету зріджених деревостанів та ефективність люпину багаторічного для догляду за лісовими культурами дуба. Наведено рекомендації щодо удосконалення лісовідновлення в дубових лісах Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-441 + П342.51 +
Шифр НБУВ: РА350807

Рубрики:

      
17.

Кузнєцова 
Внутрішньовидова мінливість Fraxinus excelsior L. у географічних культурах та природних лісах Лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Тетяна Леонідівна Кузнєцова ; Український НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.14-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА368699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Сопушинський І.М. 
Вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на властивості деревини бука лісового (IFagus sylvatica/i L.): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / І.М. Сопушинський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив лісорослинних умов південно-західного мегасхилу Українських Карпат на будову та фізичні властивості деревини бука, та відповідно до них виділено висотно-екологічні пояси. Визначено рівняння регресії залежності показників будови та фізичних властивостей деревини бука лісового від висотно-екологічного градієнта, які підтверджують вплив лісорослинних умов на властивості деревини. Вивчено особливості формування високоякісних (без несправжнього ядра) стовбурів бука лісового, зокрема, вплив віку, висотно-екологічних умов і механічних пошкоджень на утворення несправжнього ядра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-425.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

М'ясоїд М.П. 
Вплив походження живців на плодоношення клонів та ріст саджанців у культурах дуба звичайного в умовах Київського Полісся: Автореф. дис... канд. c.- г. наук: 06.03.01 / М.П. М'ясоїд ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 17 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.113.1-462(2Укр3),022

Рубрики:

      
20.

Самодай В.П. 
Вплив походження насіння сосни звичайної і дуба звичайного на ріст потомств у географічних культурах у Сумській області: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / В.П. Самодай ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень внутрішньовидової мінливості сосни звичайної та дуба звичайного в географічних культурах Сумського Полісся та північного Лівобережного Лісостепу України. Досліджено ступінь успадкування ознак географічних походжень у I - III поколіннях. Досліджено мінливість ознак сосни звичайної у географічних культурах III покоління та дуба звичайного II покоління. Кориговано положення щодо районованого переміщення насіннєвого матеріалу. Рекомендовано перспективні регіони заготівлі насіння для вирощування стійких, продуктивних та високоякісних насаджень за умов Сумського Полісся та Лівобережного Лісостепу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-45(4УКР-4СУМ) + П382.11-45(4УКР-4СУМ) +
Шифр НБУВ: РА360533

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського