Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (734)Книжкові видання та компакт-диски (418)Журнали та продовжувані видання (239)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Івашків Л.Я. 
Часова організація біоелектричних і метаболічних процесів у ранньому ембріогенезі в'юна та шпорцевої жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.Я. Івашків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нові дані про принципи часової організації клітинних процесів у період дроблення зародків холоднокровних тварин. Вперше у порівняльному плані проаналізовано часові залежості між змінами біоелекричних і метаболічних процесів на стадії дроблення зародків в'юна та шпорцевої жаби. Установлено подібність часових залежностей зазначених процесів у ранньому ембріогенезі тварин різних систематичних груп та її незалежність від типу дроблення та побудови зародків цих тварин. Виявлено достовірні часові причинно-наслідкові зв'язки між динамікою біоелектричних характеристик та інтенсивністю енергетичного метаболізму, зокрема - їх зв'язок з динамікою вмісту серотоніну в зародках в'юна у період дроблення. Уперше з'ясовано особливості часових залежностей між біоелектричними та метаболічними процесами за дії екстремальних чинників на ранній ембріогенез в'юна та запропоновано критерії оцінки динаміки біоелектричних і метаболічних показників за нормальних умов розвитку та у випадку дії негативних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*333*715.3 + Е623.341*333*715.3 +
Шифр НБУВ: РА325354

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Басова М.М. 
Функціональні особливості хімічного складу печінки, м'язів і гонад самців та самок чорноморської камбали: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.М. Басова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено хімічний склад печінки, червоних і білих м'язів, а також гонад самців і самок чорноморського калкана. Доведено, що вміст тотальних ліпідів у печінці, червоних і білих м'язах нетипово низький. Виявлено високу метаболічну активність печінки та червоних м'язів калкана та функціональну спорідненість тканин. Описано жирнокислотний склад тріацилгліцеринів і фосфоліпідів тканин калкана, що характеризуються високим вмістом поліненасичених жирних кислот і, насамперед, докозагексаєнової кислоти. Встановлено, що печінка та червоні м'язи самців калкана, що дозрівають, функціонально більш пов'язані з гондалами, ніж білі м'язи. Виявлено статеві розходження в хімічному складі тканин самців і самок калкана. Розглянуто динаміку основних енерговмісних речовин у печінці, м'язових тканинах, гонадах самців і самок калкана перед, під час і після нересту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.42*669*725
Шифр НБУВ: РА317742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Бойко 
Вплив іонів важких металів на електричні параметри мембран зародків в'юна Misgurnus fossilis L: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Наталія Миколаївна Бойко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-641
Шифр НБУВ: РА323555

Рубрики:

      
4.

Буллі 
Морфологічні та фізіолого-біохімічні особливості раннього онтогенезу кефалей (род.Mugilidae) Азово-Чорноморського басейну: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.10 / Любов Іванівна Буллі ; УААН; Інститут рибного господарства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.8 кефаль + Е623.334.254.52*33
Шифр НБУВ: РА368866

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Верголяс М.Р. 
Морфофункціональні зміни клітин крові, зябер і хвостового плавця риб при оцінці якості водного середовища і дії токсичних чинників: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.11 / М.Р. Верголяс ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*732.2 + Е60*827.51 +
Шифр НБУВ: РА369615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гідулянов А.О. 
Порівняльна характеристика структурних властивостей гемоглобінів та показників еритроцитарного метаболізму у представників класу ссавців і класу риб: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.О. Гідулянов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз параметрів внутрішньомолекулярної структури головних і мінорних фракцій гемоглобінів окремих представників класу ссавців і риб, що характеризують рівень гідрофобності та щільності упакування білкових макромолекул. Встановлено рівень продуктів окислювальної модифікації в головних фракціях гемоглобінів досліджених видів хребетних, стійкість головних фракцій гемоглобінів до окислювальної модифікації за умов її ініціації in vitro. Виявлено зв'язок окислювальної модифікації гемоглобінів з характером їх внутрішньомолекулярної структури. Здійснено порівняльний аналіз стану процесів пероксидації ліпідів у плазмі крові, мембранах і гемолізаті еритроцитів окремих представників пойкілотермних і гомойотермних хребетних. Досліджено стан антиоксидантної системи в гемолізаті еритроцитів. Наведено порівняльну оцінку окремих показників обміну глюкози в еритроцитах представників класу ссавців і класу риб. Встановлено зв'язок обміну глюкози з перекисним окисленням ліпідів в еритроцитах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*725.151.2 + Е623.36*725.151.2 + Е60*732.241*723 +
Шифр НБУВ: РА328293

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гейна К.М. 
Харчові взаємовідносини тюльки та товстолобів Каховського водосховища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / К.М. Гейна ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено харчові взаємовідносини найбільш чисельних споживачів зоопланктону Каховського водосховища - тюльки та товстолобів (білих, строкатих та їх гібридів). Визначено рівень використання планктофагами біопродукційного потенціалу зоопланктону водойми. Простежено динаміку основних біологічних характеристик, чисельності й іхтіомаси тюльки та різних видів товстолобів. Доведено, що запаси тюльки Каховського водосховища експлуатуються дуже неефективно. Встановлено, що частка промислових уловів не перевищує 5,9 % від загальної іхтіомаси, що є одним з чинників збільшення трофічного навантаження на зоопланктон. Виявлено, що у разі сталого зниження чисельності товстолобів їх іхтіомаса збільшується внаслідок зменшення обсягів інтродукції та неповного використання старших вікових груп вселенців, а у структурі стада зростає частка гібридних товстолобів. З'ясовано, що основне перетинання спектрів живлення тюльки та товстолобів припадає на фітопланктон і детрит. Виявлено, що за зоопланктоном спільними об'єктами були гіллястовусі ракоподібні, особливо зі строкатими та гібридними товстолобами. З'ясовано, що накопичення у водосховищі значної кількості інтродуцентів старшого віку обумовлює виникнення ситуації, коли частка спожитого сумісно з тюлькою зоопланктону досягає рівня 94,9 - 96,2 % від його загальної продукції, що призвело до значного зниження рівня розвитку зоопланктону у 2004 р. Запропоновано напрями раціонального використання біопродукційного потенціалу зоопланктону Каховського водосховища, основними з яких є збільшення обсягів зариблення з відповідною оптимізацією видового складу інтродукованої молоді шляхом виключення гібридних особин. Доведено, що обов'язковою умовою впровадження даних заходів є регулювання чисельності тюльки методом меліоративних відловів у поєднанні з інтенсивним промисловим вилученням старших вікових груп вселених товстолобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*805.7*803.13 + П729.199-28 +
Шифр НБУВ: РА354952

Рубрики:

      
8.

Гоч І.В. 
Біологічні особливості та видове різноманіття річкової іхтіофауни Центрально-Подільського Придністров'я України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / І.В. Гоч ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто сучасний видовий склад та співвідношення компонентів іхтіофауни за чисельністю природних гідроекосистем Центрально-Подільського Придністров'я. Вивчено розподіл на групи іхтіофауни річкових гідроекосистем. Охарактеризовано представників інтродукованого інвазивного компонента іхтіофауни: ротана, чебачка амурського та колючку триголкову, які адаптувалися до гідрологічних умов водойм-реципієнтів. Висвітлено сучасний стан забезпеченості нерестовищами та зимувальними ямами. Встановлено ступінь схожості угруповань за коефіцієнтом Серенсона та показник типовості іхтіофауни за багатством. Показано залежність строків та екологічних особливостей нересту основних аборигенних видів риб від абіотичних факторів. Проаналізовано вплив основних антропогенних факторів: аматорського та спортивного рибальства, браконьєрства, рибогосподарського комплексу, забруднення стоками. Запропоновано заходи охорони та раціонального використання рибних запасів у річкових гідроекосистемах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-2(4УКР) + Е623.33*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Діденко О.В. 
Моделювання змін популяцій та запасів основних промислових видів риб Канівського та Кременчуцького водосховищ: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / О.В. Діденко ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розглянуто можливості застосування демографічних підходів, заснованих на віртуально-популяційному аналізі (ВПА), для оцінки чисельності і стану запасів основних промислових видів риб дніпровських водосховищ на прикладі ляща, плітки та плоскирки Кременчуцького водосховища, а також ляща та плітки Канівського водосховища. Проаналізовано ряд методик визначення параметрів рівняння росту Берталанфі, природної та промислової смертності. Визначено чисельність та біомасу промислового стада даних видів риб за допомогою ВПА, когортного аналізу Поупа та псевдокогортного аналізу. На підставі моделі типу Томпсона і Бела, яка показує, наскільки раціонально ведеться промисел даних видів, змодельовано улови на одиницю поповнення. Розглянуто фактори, які впливають на динаміку чисельності ляща та плітки дніпровських водосховищ. Зазначено, що промислові стада ляща Кременчуцького та Канівського водосховищ експлуатуються раціонально, в той час як плітка знаходиться в стані "перелову". Основним фактором, що впливає на динаміку чисельності даних видів риб є інтенсивність промислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-28 в641.0 + Е623.33*822.222.9 Канівського +
Шифр НБУВ: РА361235

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Демченко В.О. 
Іхтіофауна та показники якості води Молочного лиману в зв'язку з рибогосподарським використанням водойми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / В.О. Демченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено аналіз іхтіофауни Молочного лиману. Досліджено динаміку різноманіття риб у зв'язку з коливаннями показників якості води, зумовлених природною та штучною реорганізацією водойми. Вивчено основні популяційні показники рибного населення водойми з урахуванням абіотичних (гідрологічних, гідрохімічних та інших) і антропогенних чинників (інтенсивності штучної підтримки гідрологічного режиму, промислу). Простежено зміни рибогосподарського значення водойми. Встановлено корелятивний зв'язок між кількістю видів риб та солоністю води в лимані. Проведено детальне узагальнення та виявлено закономірності формування окремих складових частин екосистеми досліджуваної водойми, що дозволяє окреслити напрямки збереження, раціонального використання та відтворення рибних ресурсів не тільки Молочного лиману, а й інших подібних екотонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*80 + П728.53 +
Шифр НБУВ: РА328762

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Жиденко 
Морфофізіологічні адаптації різновікових груп Cyprinus carpio L. за несприятливої дії екологічних факторів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / Алла Олександрівна Жиденко ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*827.51 + Е60*827.51
Шифр НБУВ: РА364146

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Зіньковська Н.Г. 
Функціонування антиоксидантних систем у крові риб при інтоксикації йонами міді, цинку, марганцю і свинцю: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Г. Зіньковська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що концентрація кожного з металів, яка є близькою до його природного вмісту, викликає в крові коропа суперкомпенсаторні зміни стану антиоксидантних факторів. За вищих концентрацій металів спостерігаються індивідуальні особливості дії кожного з них. Здатність активувати прооксидантні процеси зменшується серед досліджуваних металів у ряді мідь - цинк - свинець - марганець. Для дії міді та цинку характерне зменшення активності СОД еритроцитів і збільшення вмісту церулоплазміну в плазмі. За впливу марганцю та свинцю найбільш виражені зміни стану гемових білків. Дія суміші металів за комплексом ознак найбільш подібна до дії свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.1-641.1 + Е623.33*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА327833

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Захарченко 
Біологічна характеристика популяції судака (Stizostedion lucioperca L.) Каховського водосховища та його промислове значення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ірина Леонідівна Захарченко ; УААН ; Інститут рибного господарства. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.111-81 + П729.8
Шифр НБУВ: РА346317

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Кривопиша В.В. 
Вплив стрес-факторів водного середовища на адаптивні функції нервової системи коропа: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.17 / В.В. Кривопиша ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання комплексного вивчення процесів, які відбуваються в мозку коропа під впливом сезонних змін температур і токсикантів: аміаку, катіонів, важких металів, фенолу та у разі зміни pH водного середовища. Показано значення гамма-амінобутиратного (ГАМК)- шунта та глутамат-глутамінової системи у підтримці енергетичного та метаболічного гомеостазів: формування пулу нейромедіаторів, детоксикація аміаку, забезпечення функціонування адаптивних енергетичних гілок ГАМК-шунта (у зимові місяці активніша нейромедіаторна гілка, весною - енергетична). Виявлено ефект підтримання гомеостазу в мозку коропа за рахунок синтезу кетонових тіл, внаслідок впливу гіпотермії та токсикантів (аміаку, іонів, свинцю, фенолу, за політоксичної дії стічних вод).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*730*112.4
Шифр НБУВ: РА315147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Кружиліна 
Трофічні взаємовідносини білого (Hypophthalmichthys molitrix Val.) і строкатого (Ariatichthys nobilis Rich.) товстолобів та молоді промислових видів риб Кременчуцького водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Світлана Володимирівна Кружиліна ; УААН ; Інститут рибного господарства. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*81 + П729.199
Шифр НБУВ: РА346316

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Куцоконь Ю.К. 
Сучасний стан рибного населення басейну річки Рось: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ю.К. Куцоконь ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено сучасний стан рибного населення басейну річки Рось. Виявлено 33 види риб для басейну Росі, 8 з яких адвентивні (інтродуценти та саморозселенці). Встановлено, що кількість чужорідних видів протягом ста років поступово зросла за умов зменшення кількості аборигенних видів у таких екологічних групах, як придонні, реофіли, одноразово-нерестуючі. Виявлено збільшення числа видів, що проявляють активну турботу про потомство. На підставі аналізу даних перетворення встановлено, що найвагомішим фактором антропогенного навантаження на іхтіофауну Росі є гідробудівництво, а саме: зарегулювання стоку. Доведено, що найбільшим видовим різноманіттям в басейні характеризуються нижня та середня течія Росі, верхня течія та крупні притоки (Роська, Роставиця, Росава) нараховують менше видів риб. З'ясовано, що невеликі притоки верхньої Росі (Горіхова, Коса, верхів'я Кам'янки) мають найменшу кількість видів. На підставі порівняння п'яти аборигенних видів з басейну Росі та Дніпра виявлено відмінність ряду пластичних і меристичних ознак, що свідчить про наявність локальних популяцій риб басейну Росі. У 17-ти видів риб встановлено невеликі відхилення у будові, в основному в бічній лінії та плавцях. Доведено, що аборигенне рибне населення басейну Росі потребує більшої охорони, насамперед за рахунок збереження біотопів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*820*804 + П722.1 +
Шифр НБУВ: РА354894

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Леконцева Т.І. 
Трансформація азотвмісних сполук та їх вплив на життєдіяльність гідробіонтів в штучних системах: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Т.І. Леконцева ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Визначено особливості трансформації сполук азоту в штучних системах культивування гідробіонтів, розкрито роль даних процесів у структурі взаємовідносин організмів з водним середовищем. Встановлено основні закономірності формування якості водного середовища у системах культивування безхребетних (Moina macrocopa Straus, Cladocera) та риб (Cyprinus carpio L.) під впливом продуктів метаболізму та кормового навантаження. Показано провідну роль кормового навантаження у визначенні характеру біотичних процесів у середовищі, обумовлену надходженням до системи значної кількості біодосяжної органічної речовини, що призводить до інтенсивного розвитку гетеротрофних бактерій і негативно впливає на кисневий режим середовища та процеси нітрифікації. Виявлено прискорення процесів трансформації сполук азоту під впливом M. macrocopa та C. carpio в результаті підвищення активності мінералізації органічної речовини. Встановлено, що загальна спрямованість процесів, яка визначається гетеротрофною мікрофлорою, не змінюється. Визначено найбільш сприятливі якісні характеристики водного середовища для росту та розвитку досліджуваних гідробіонтів (для C. carpio - етап стабілізації процесів амоніфікації та нітритоутворення; для M. macrocopa - етап амоніфікації - першої фази нітрифікації). Доведено, що виявлені особливості трансформації сполук азоту у водному середовищі та їх взаємозв'язок з процесами росту та розвитку безхребетних і риб мають важливе значення для розуміння механізмів функціонування штучних систем культивування. Наведено рекомендації щодо їх використання для розробки способів оптимізації умов життєдіяльності об'єктів вирощування та підвищення продуктивності систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*820*801.1-64 + Е621.155*820*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА359551

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Лисецька Т.Ю. 
Структура комплексу щипівок родів ICobitis/I i ISabanejewia/I (Cypriniformes: Cobitidae) басейну Середнього Дніпра та р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Т.Ю. Лисецька ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше з використанням методу молекулярно-генетичного аналізу здійснено дослідження диплоїдно-поліплоїдного комплексу щипівок за змістом: генетичне маркування, цитометричний аналіз та детальна морфологічна характеристика. Уперше для України, на підставі даних одномірної та багатомірної статистики у порівнянні за морфологічними ознаками диплоїдних та поліплоїдних особин виділено сукупності діагностичних ознак зовнішньої морфології, що є необхідні для визначення щипівок досліджених регіонів. Проаналізовано колекцію зоологічного музею ННПМ НАНУ, на базі якої для родини Cobitidae охарактеризовано динаміку становлення комплексу щипівок України у часі. Уперше для фауни України виявлено міжвидові гібриди C. taenia-S. aurata і C. taenia-C. velanoleuca - нового виду для іхтіофауни України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53 +
Шифр НБУВ: РА333496

Рубрики:

      
19.

Лобанов І. А. 
Морфобіологічна характеристика стада ляща Дніпровсько-Бузької гирлової області у зв'язку з оптимізацією промислу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.10 / І. А. Лобанов ; НААН України ; Ін-т риб. госп-ва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне порівняльне оцінювання морфобіологічних показників стада ляща Дніпровсько-Бузької гирлової області за умов зростаючого промислового навантаження. Одержано нові дані щодо статево-вікового складу стада ляща, його репродуктивного й іхтіопатологічного стану, якості рибопродукції. Встановлено факт міжвидової симпатричної гібридизації в межах естуарної гідроекосистеми. Вдосконалено положення щодо оптимізації промислової експлуатації сировинних ресурсів естуарної гідроекосистеми за рахунок регулювання промислового навантаження, запровадження системи іхтіологічного моніторингу з використанням геоінформаційної системи, яку вперше створено для Дніпровсько-Бузької гирлової області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13-2 + Е623.334.252.53*804
Шифр НБУВ: РА382913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 Лящ 

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Мандзинець С.М. 
Вплив івермектину та його аналогів на функціональні властивості мембран зародків в'юна: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.М. Мандзинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено залежність ступеня інгібувального впливу авермектинів від стадії розвитку зародка, структури авермектину та чутливості ензиму до дії антипаразитарних речовин. Результати інгібування АТФаз значною мірою підтверджено на підставі змін трансмембранного потенціалу, ультраструктури бластомерів і морфології зародків і личинок. Виявлено певні пошкодження органел, а саме: гіпертрофію, набряк каналів гранулярного ендоплазматичного ретикулуму та агранулярного ендоплазматичного ретикулуму, збільшення лізосом і травних вакуоль, руйнування ПМ, що призводить до метаболічнмх порушень і розвитку некрозу в бластомерах, який спричиняє загибель зародків. Установлено можливі причини виникнення токсичних ефектів, зумовлених дією авермектинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-64 + Е60*333.44-64 +
Шифр НБУВ: РА364600

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського