Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=В655$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванцов А.В. 
Визначення мас великих астероїдів на основі наземних позиційних спостережень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.01 / А.В. Іванцов ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення мас великих астероїдів динамічним методом. Одержано новий каталог 622-х положень у системі ICRS 24 астероїдів до 13-ї зоряної величини на базі обробки ПЗЗ-спостережень у Миколаєві у період 2000 - 2005 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1-41,022 +
Шифр НБУВ: РА353737

Рубрики:

      
2.

Бельська І.М. 
Оптичні властивості поверхонь астероїдів, кентаврів та тіл поясу Койпера: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / І.М. Бельська ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 30 с. — укp.

Досліджено оптичні властивості поверхонь малих тіл внутрішнього та зовнішнього поясів Сонячної системи. Наведено результати фотометричних і поляриметричних спостережень обраних астероїдів, що наближаються до Землі, астероїдів головного поясу, кентаврів та тіл поясу Койпера, що належать до різних динамічних класів. Запропоновано першу таксономію кентаврів і тіл поясу Койпера за даними показників кольору їх поверхонь у видимій та ближній інфрачервоній ділянках спектра. Встановлено закономірності розподілу різних типів поверхні та орбітальних параметрів, що характеризують сучасну фізико-хімічну структуру внутрішньої частини поясу Койпера. Проведено поляриметричні спостереження більш ніж 100 астероїдів у межах кооперативної міжнародної програми, що практично подвоїло кількість астероїдів, для яких є методи вимірювання ступеня лінійної поляризації світла, відбитого їх поверхнями, та розширено дані щодо поляриметричних властивостей поверхонь астероїдів рідкісних композиційних типів. Виявлено астероїди зі специфічними оптичними властивостями поверхні. Встановлено раніше невідомі особливості перебігу фазових залежностей блиску та поляризації поблизу опозиції низькоальбедних астероїдів та тіл поясу Койпера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.17-41,022 +
Шифр НБУВ: РА353674

Рубрики:

      
3.

Борисенко С.А. 
Швидкі варіації спектру комети Галлея: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / С.А. Борисенко ; НАН України. Голов.астрон. обсерваторія. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено динамічні спектри комети. Виявлено два типи швидких варіацій інтенсивностей кометних спектральних ліній: з короткими та відносно довгими квазіперіодами варіацій. Доведено, що на характер варіацій суттєво впливають потоки високоенергетичних сонячних протонів. Наведено алгоритм обробки нестаціонарних локально-пуассонівських часових рядів, отримання параметрів яких, по-суті, є метою динамічних спектральних спостережень будь-яких небесних тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2,022
Шифр НБУВ: РА318479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Величко С. Ф. 
Поляриметричні та фотометричні характеристики пилу в атмосферах комет, які розпадаються: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.03 / С. Ф. Величко ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вперше зареєстровано різке зростання лінійної поляризації континууму у комети D/1999 S4 (LINEAR) після дезінтеграції її ядра та відмічено зміну спектрального градієнта поляризації. Встановлено, що спектральний градієнт поляризації комети 17P/Holmes після вибухоподібного зростання її яскравості досягає аномального значення. Визначено, що продуктивність пилу комети в червоному континуумі досягає величин, відомих для самих запилених комет. Створено базу даних поляриметрії комет, яка є складовою частиною PLANETARY DATA SYSTEM і доступна через Інтернет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.212-53-42,022 + В6 е(4УКР) л41,022 + В655.2 я26,022 17P/Holmes, Hale-Bopp
Шифр НБУВ: РА375255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Воргуль О.В. 
Підсистема вторинної обробки даних спеціалізованої радіотехнічної системи дослідження розподілу метеорної речовини в навколоземному космічному просторі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.21 / О.В. Воргуль ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

В дисертації розроблено підсистему вторинної обробки даних з метою удосконалення радіотехнічних методів та засобів дослідження розподілу метеорної речовини в Сонячній системі. Запропоновано нову методику визначення швидкості метеора із застосуванням моделювання на ЕОМ. У роботі розв'язано задачу багатоступеневої оптимізації СРТС за критерієм мінімуму похибки вимірювання швидкості. Розроблено та реалізовано програмно методи обробки інформації, у якій вплив факторів виборності зведено до мінімуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.45с,022

      
6.

Гіріч А.Л. 
Особливості структурно-мінералогічної неоднорідності нерівноважних хондритів Кримка (LL3) і Саратов (L4): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / А.Л. Гіріч ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Роботу присвячено пошуку нових типів космічної речовини та з'ясуванню їх природи на основі структурно-мінералогічного дослідження літичних фрагментів у хондритах Кримка та Саратов. Вперше у метеоритах знайдено графіт-вміщуючу речовину, яка містить фрагменти доагломераційних порід у хондриті Кримка і належить до нового різновиду космічної речовини типу вуглистих хондритів. Доведено, що вона утворилася внаслідок метаморфізму первинних вуглець-вміщуючих порід. Встановлено: тонкозернисті фрагменти у метеориті Кримка належать до фрагментів доагломераційних пилевих порід, що утворилися шляхом акреції нерівноважного, головним чином, високотемпературного мінерального пилу. Діагностовано високопористу тонкозернисту силікатну речовину в хондриті Саратов, яка складає матрицю та літичні фрагменти первинних пилевих порід та має різну доагломераційну історію. Результати роботи мають важливе теоретичне значення щодо реконструкції процесів мінералоутворення у Сонячній системі та еволюції космічної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.44,022
Шифр НБУВ: РА308490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гафтонюк Н.М. 
Періоди обертання і подвійність обраних астероїдів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Н.М. Гафтонюк ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами фотометричних спостережень 32-х астероїдів одержано 82 криві блиску. За цього криві блиску 17-ти астероїдів одержано вперше, а для інших астероїдів вони були одержані за кутів аспекту та фази, за яких раніше спостереження не проводились. Уперше визначено періоди обертання 17-ти астероїдів (12-ти, які наближаться до Землі і 5-ти астероїдів головного поясу. Фотомеричні спостереження дозволили знайти та підтвердити фотометричну подвійність астероїдів 1999 KW4 і 65803 Дідімос, а також показати, що астероїд 31345 1998 PG може теж бути подвійною системою. За результатами аналізу даних спостережень астероїда 4197 1982 ТА виявлено три періоди у коливаннях його блиску. Зроблено припущення про його подвійність. Проаналізовано наявні дані про подвійні астероїди з метою перевірки наслідків мікрометеороїдної моделі утворення супутників у астероїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1,022 + В621.211,022 +
Шифр НБУВ: РА342222

Рубрики:

      
8.

Горелов Д.Ю. 
Удосконалення методів обробки та астрономічної інтерпретації результатів радіолокаційних досліджень метеорів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Д.Ю. Горелов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено метод розрахунку фізичного фактора селективності для індивідуальних метеороїдів як функції енергетичних параметрів радіолокаційних систем (РЛС), швидкості та зенітної відстані градієнта метеора з урахуванням відбиття радіохвиль від насичених і ненасичених метеорних слідів. Удосконалено метод розрахунку геометричного фактора селективності для індивідуальних метеоридів як функції діаграми спрямованості антенної системи багатостанційної РЛС та геліоцентричних координат радіантів зареєстрованих метеоридів. Розроблено метод розрахунку астрономічного фактора селективності для індивідуальних метеоридів як функції геліоцентричної швидкості метеоридів, географічних координат РЛС і специфіки радіолокаційного методу спостережень метеорів. Одержано довірчі оцінки розподілів параметрів орбіт спорадничих і потокових метеоридів у Сонячній системі. Проведено астрономічну інтерпретацію одержаних результатів. Розроблено метод порівняння зареєстрованих на комплексі МАРС ХНУРЕ метеорних потоків за інтенсивністю (за величиною просторової густини у фіксованому перерізі середньої орбіти).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.33-55,022 +
Шифр НБУВ: РА360964

Рубрики:

      
9.

Карачкіна Л.Г. 
Фотометричні свідоцтва подвійності обраних астероїдів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Л.Г. Карачкіна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Вперше на основі частотного аналізу тісних рядів спостережень виявлено свідчення наявності одного та декількох дрібних супутників в А33 1 620 Географ. Одержано підтвердження подвійності великих астероїдів головного поясу 87 Сільвія та 423 Діотіма. Уточнено періоди їх процесії на основі оригінальних спостережень із залученням результатів інших дослідників. Виділено сімейство подвійного астероїда 423 Діотіма. Розглянуто зв'язки відомих подвійних астероїдів з сімействами в контексті будови головного поясу астероїдів. Наведено оцінку процентного вмісту складних супутникових систем в різних областях Сонячної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1-53,022 +
Шифр НБУВ: РА328965

Рубрики:

      
10.

Кисельов М.М. 
Розсіяння світла на пилових частинках комет, астероїдів і навколозоряних оболонок: спостереження та інтерпретація: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / М.М. Кисельов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 33 с. — укp.

Досліджено властивості випромінювання, розсіяного на пилових частинках в атмосферах комет, реголіті астероїдів та навколозоряних оболонках молодих Ae/Be зір Хербіга, та вивчено природу цих об'єктів. Показано, що комети діляться на дві групи згідно певних фізичних критеріїв, відношення газ/пил, максимуму ступеня поляризації, кольору пилу та величини кольорової температури та наявності силікатних емісій на 10 та 18 мкм. Визначено, що група газових комет неоднорідна та містить комети з реально відмінними від пилових комет властивостями пилинок та комети, в яких низький ступінь поляризації та синій колір пилу, обумовлені низькою спектральною та просторовою роздільною здатністю використаної апаратури. Уперше одержано повні фазові залежності поляризації випромінювання астероїдів S- та E-типу. Відкрито збільшення ступеня лінійної та кругової поляризації в мінімумах блиску Ae/Be зір Хербіга, що підтвердило теоретичне передбачення цього явища внаслідок розсіяння світла на пилинках навколозоряних дисків під час затемнення зір густими пиловими хмарами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-4,022 + В661-5,022 +
Шифр НБУВ: РА327257

Рубрики:

      
11.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022
Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Козак П.М. 
Фотометрія і кінематика метеорів за телевізійними спостереженнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / П.М. Козак ; Голов. астроном. обсерваторія НАН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Запропоновано методику кінематичної та фотометричної обробки результатів базисних телевізійних спостережень метеорів, представлених у цифровій формі. Розроблено методику визначення зоряної величини метеора (ЗВМ) вздовж його видимої траєкторії та метод переходу від ЗВМ, одержаної у власній фотометричній системі, що відповідає спектральній чутливості спостереженої апаратури. Обгрунтовано методику цифрових вимірів у телевізійних кадрах і наведено комплексне програмне забезпечення. Проведено базисні спостереження метеорного потоку і обробку одержаних даних на підставі методики обчислення параметрів метеора та її програмного забезпечення. Описано ефективний метод визначення похибок обчислень кінематичних параметрів метеора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3-53,022 + В640.3,022 +
Шифр НБУВ: РА342355

Рубрики:

      
13.

Круглий Ю.М. 
Фотометрія астероїдів, що наближаються до Землі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.М. Круглий ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше впроваджено регулярні спостереження астероїдів, що наближаються до Землі (АНЗ) з використанням сучасного ПЗЗ-фотоприймача. Розроблено методику, створено програмне забезпечення та запропоновано алгоритм фотометричних вимірювань швидкорухомих астероїдів для проведення спостережень з ПЗЗ-камерою. За результатами фотометричних спостережень за 90 АНЗ протягом 350 ночей одержано криві блиску АНЗ, яких зведено до банку даних, що містить програмне забезпечення для їх побудови й аналізу. Уперше визначено, а також істотно уточнено періоди осьового обертання 40 АНЗ. На підставі аналізу відомих періодів обертання АНЗ виділено чотири групи об'єктів, які можуть різнитись за своїм походженням. Уперше для АНЗ одержано фазові залежності блиску до межово малих фазових кутів (менше <$E1 symbol Р>) астероїдів 433 Ерос, 4179 Таутатіс і 6489 Голєвка, що дало змогу точно визначити обсолютний блиск цих об'єктів. Виявлено чотири АНЗ з двоперіодичними кривими блиску та показано, що вони можуть бути подвійними системами. Зроблено оцінки параметрів подвійних систем. З метою розв'язання проблеми астероїдної небезпеки зроблено фотометричні оцінки діаметрів і форми для 53-х АНЗ, а також виміряно близько 400 астрометричних положень понад 100 АНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1-53,022 +
Шифр НБУВ: РА329473

Рубрики:

      
14.

Лук'яник І.В. 
Активні процеси в кометах: аналіз кривих блиску та спектрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.В. Лук'яник ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено криві блиску та спектри комет для встановлення певних характерних особливостей, притаманних спалахам і флуктуаціям блиску комет і розвалам їх ядер. Створено каталог фізичних характеристик комет, спостережених у 1990 - 2000 рр. Побудовано та детально охарактеризовано криві блиску двох яскравих комет C/1995 O1 (Hale-Bopp) та C/1996 B2 (Hyakutake), а також встановлено зв'язок флуктуацій блиску даних комет з фізичними умовами у міжпланетному просторі. Отримано розподіл числа спалахів блиску комет у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля та встановлено їх три основні причини. Проаналізовано зв'язок флуктуацій блиску з положенням комети у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля. На підставі спектрального та фотометричного матеріалу про комету C/1999 S4 (LINEAR) наведено результати, що характеризують процес руйнації ядра зазначеної комети та оцінено розміри фрагментів, їх швидкість та енергію розльоту. Виявлено зміщення люмінесцентного континуума стосовно комет C/1999 S4 (LINEAR) та C/2001 A2 (LINEAR), які відносяться до класу комет, ядра яких руйнуються. Обчислено фізичні характеристики нейтральної складової атмосфери комети C/2000 WM1 (LINEAR). Проведено детальне ототожнення спектрів вищезгаданих комет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25
Шифр НБУВ: РА319732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лупішко Д.Ф. 
Фотометрія і поляриметрія астероїдів: результати спостережень та аналіз даних: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Д.Ф. Лупішко ; Голов. астрон. обсерваторія НАН України. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню фізичних властивостей астероїдів методами фотометрії, поляриметрії, лабораторного та чисельного моделювання. Одержано нові дані про форму, розміри, параметри осьового обертання та оптичні властивості багатьох астероїдів, виявлено невідомі раніше поляризаційні ефекти для деяких із них. Вирішено ряд важливих проблем інтерпретації оптичних властивостей астероїдів, визначення складу речовини астероїдів М-типу ("металевих"), поліпшення IRAS-альбедо і діаметрів астероїдів. Створено Поляриметричний банк астероїдних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.1,022

Рубрики:

      
16.

Міщишина І.Г. 
Особливості динаміки крупних пилинок кометних атмосфер: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / І.Г. Міщишина ; НАН України. Головна астрон. обсерваторія. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу релаксації до рівноважного значення температури пилинки, що сублімує і руйнується. Виявлено, що час релаксації має принципово різні залежності від розміру льодяних пилинок у випадку їх забруднення силікатом або вуглецем, досягаючи кількох хвилин на відстані la.o. Розраховано відносні зміни теплового випромінювання пилинок-уламків. Використовуючи метод фазової площини, визначено можливість рівноваги твердих частинок в слабозапиленій кометній атмосфері на основі гідродинамічного моделювання однорідинної сферично симетричної течії газу з приповерхневим шаром. Виявлено, що в атмосфері комети існує дві особливі точки, одна з яких є точкою стійкої рівноваги. Встановлено, що у комети з ядром 2,5 км на геліоцентричній відстані 2 а.о. зона стійкої рівноваги розташована на віддалі 10 - 1 000 км і відповідає фрагментам 4,5 - 0,5 см. З врахуванням особливих точок проведено моделювання траєкторії великих пилових частинок. Розраховано залежності від розміру їх кінцевої швидкості за різних початкових. Визначено параметри частинок, які можуть захоплюватися стійкими точками. Проведено якісний аналіз впливу динаміки атмосфери на траєкторії, під час якого імовірність захоплення зростає у порівнянні з випадком стаціонарної атмосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.2-42,022 + В655.2-42,022
Шифр НБУВ: РА329626

Рубрики:

      
17.

Пількевич І.А. 
Математичне моделювання динамічних характеристик об'ємно-розподілених елементів в спеціальних середовищах: автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.05.02 / І.А. Пількевич ; НАН України; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2009. — 32 с. — укp.

На основі виконаних теоретичних та експериментальних досліджень одержано новий розв'язок науково-прикладної проблеми теоретичного підходу до математичного моделювання динамічних характеристик об'ємно-розподілених елементів на базі використання рівнянь гідродинаміки. Наведено нові математичні моделі просторово-швидкісного розподілу елементів об'ємно-розподілених об'єктів. Розроблено математичний апарат для дослідження поляризаційних характеристик окремих елементів об'ємно-розподіленого об'єкта, а також для оцінки середньої поляризаційної матриці розсіювання сукупності елементів, що знаходяться в імпульсному об'ємі радіолокаційної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3,022 + З841-019.4 +
Шифр НБУВ: РА365208

Рубрики:

      
18.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
19.

Сизоненко Ю.В. 
Дослідження пилового хвоста комети Веста 1976 VI методами поверхневої фотометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.В. Сизоненко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Спостереження комети Веста було використано для одержання розподілу поверхневої яскравості пилового хвоста. Викладено методики поверхневої фотометрії та врахування редукцій фотометрії. Виконано модельні розрахунки розподілу поверхневої яскравості. Результати розрахунків співставлено з розподілом поверхневої яскравості, одержаним по результатам поверхневої фотометрії. Знайдено основні характеристики сукупності кометних пилових часток у хвості комети Веста. Пилоутворення ядер комети під час активних процесів перевищує звичайне в 10 разів. Кращі результати моделювання одержано для анізотропної моделі викиду пилу. Досліджено, що процес підвищеного виділення пилу тривав близько 8 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.211,022

Рубрики:

      
20.

Тарануха Ю.Г. 
Маси та орбіти метеорних тіл за телевізійними спостереженнями: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Г. Тарануха ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено комплекс високочутливої телевізійної апаратури для проведення базисних спостережень метеорних явищ та інших слабких небесних об'єктів. Виконано дослідження спектральної чутливості передавальних телевізійних трубок ЛІ-804 та розподілу фотометричної похибки поля за фотокатодом. Проведено одночасні фотографічні та телевізійні спостереження метеорів з метою апробації методики кінематичної та фотометричної обробки результатів телевізійних спостережень. З використанням даного телевізійного комплексу проведено систематичні базисні телевізійні спостереження метеорів, створено каталоги їх кінематичних і фотометричних характеристик. На підставі матеріалів спостережень оцінено значення коефіцієнта ефективності випромінювання метеорів, показано його залежність від швидкості. Розроблено наближений метод визначення початкових фотометричних мас метеороїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3-4,022 + В621.23-53,022 + В640.3,022 +
Шифр НБУВ: РА362479

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського