Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (46)Реферативна база даних (224)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ШОУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крамаренко М.Л. 
Аксіологічна прагмасемантика англомовного рекламного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Л. Крамаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено, що комунікативно-прагматичною основою для реалізації оцінки у текстах побутової, науково-технічної, фінансової реклами, реклами у сфері шоу-бізнесу є психологічні пресупозиції, які співвідносяться з прагмарелевантними оцінними концептами рекламного повідомлення та детермінують його оцінний поняттєвий зміст. Виявлено та проаналізовано прагмарелевантні словотвірні, лексико-граматичні та синтаксичні оцінні засоби, а також стилістичні прийоми вираження оцінки у текстах англомовної комерційної реклами. Здійснено тематичну стратифікацію оцінних засобів залежно від прагмарелевантних оцінних концептів. З'ясовано типові позиції оцінки у структурно-композиційній моделі рекламного тексту. Розглянуто співвідношення вербальних оцінок і паралінгвістичних компонентів рекламного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716 +
Шифр НБУВ: РА341193

Рубрики:

      
2.

Петрова О.В. 
Англійська комічна опера середини ХХ століття в контексті національної художньої традиції: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Петрова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено оперні твори провідних англійських композиторів XX ст. Б.Брітгена, М.Тіппена й Х.Бертвістла, що належать до комічного жанру з метою виявлення в них специфіки комічного та з'ясування ролі національного фактора. В "Альберт Херінзі" Б.Брітгена висвітлено взаємозв'язок з сатиричною лінією англійського мистецтва, традиціями "Опери жебраків", образами англійського соціально-побутового та моралістичного роману, творчістю У.Хогарта, Р.Шерідана, Ч.Діккенса. У "Весіллі в Іванів день" М.Тіппета виявлено глибоке шекспіровське коріння (завдяки порівнянню зі "Сном літньої ночі") та його вплив на трактування комічного в опері, а також зв'язок творчістю представників національної літературної школи XX ст. (Т.Еліота, Б.Шоу, Д.Джойса, У.Б.Йейтса). У "Панчі та Джуді" Х.Бертвістла висвітлено роль традицій народного англійського театру, що зумовило втілення комічного у гострогротесковій модифікації. Проаналізовано опери у контексті національної музичної традиції, зокрема творчості Г.Персела, інструментальної та музичної культури єлизаветської епохи, жанру "маски", паралельних у часі та стилі культурно-мистецьких явищ середини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(4ВЕЛ)62 +
Шифр НБУВ: РА344746

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Соловейко О. М. 
Граничні теореми для цін похідних цінних паперів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.05 / О. М. Соловейко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто моделі, які узагальнюють класичні моделі Блека -Шоулса та Мертона. Ропозділено задачі на дві групи: дослідження стійкості, робастності справедливих цін опціонів відносно зміни чи неточності вимірювання параметрів ринку, таких як відсоткова ставка, знос, волатильність, та умови збіжності справедливих цін опціонів за граничного переходу в моделі ринку з дискретним часом до моделі з неперервним часом. Доведено збіжність за параметром справедливої ціни платіжного зобов'язання на ринку зі стрибками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2В611.311
Шифр НБУВ: РА374676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Бідненко Н.П. 
Драма в аспекті художнього перекладу (на матеріалі українських і російських перекладів п'єси Б.Шоу "Учень Диявола": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.П. Бідненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено специфіку перекладу драми, літературний текст якої розглянуто у функціональному та комунікативному аспектах у системі "автор - художня дійсність - твір - реципієнт", зважаючи на особистість перекладача і процес трансформації художнього тексту засобами іноземної мови. Визначено фактори, що впливають на процес перекладу драматичних творів, а також закономірності, що виникають за даних умов. Теоретичне дослідження підтверджено аналізом українських та російських варіантів перекладів драми Б.Шоу "Учень диявола". Дослідження виконано на стику порівняльного літературознавства та теорії перекладу. Здійснено спробу синтезувати літературознавчі та перекладознавчі ідеї систематизувати специфіку перекладу драматичного тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ВЕЛ)-4Шоу Б.418.7
Шифр НБУВ: РА314375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Говорухіна Н.О. 
Еволюція вокального циклу та закономірності циклоутворення (на прикладі творів Р. Шумана, Х. Вольфа, А. Шенберга): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Говорухіна ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено питання еволюції вокального циклу австро-німецької традиції та закономірностей циклоутворення на прикладі творів пізнього Р. Шумана, Х. Вольфа та раннього А. Шенберга. Обгрунтовано місце вокального циклу у контексті теорій про жанро- та формоутворення у вокальній музиці. До наукового обігу введено поняття "музично-поетична строфа". Доведено, що ідея вокально-пісенної циклізації базується на діалектиці цілісності відмінностей, яка керує процесом музичного формування. Запропоновано поняття "художньо-концептуальний простір-час вокального циклу", яке відображає загальні властивості циклічності (кругове замикання, ланцюги повторів) та її специфіку на рівні синтезу музики та слова, за якого взаємодіють обидві циклічності - музична та словесна. Розроблено оригінальну дефініцію вокального циклу як сюжетоподібної музично-поетної композиції. Відзначено, що головні тенденції еволюції австро-німецького вокально-фортепіанного циклу після його фундаторів - Л. ван Бетховена, Ф. Шуберта, були наявні, зокрема, у творчості пізнього Р. Шумана, Х. Вольфа та раннього А. Шенберга. На підставі проведеного аналізу їх творів доведено, що за збереження відносної "чистоти" жанру циклу композиторами були намічені його різноспрямовані модифікації - шляхи до моноопери (Р. Шумана), вокально-фортепіанної поеми (Х. Вольфа), мелодрами на основі "вінка-попурі" за мотивами естрадно-кабаретного шоу (А. Шенберга).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.043 + Щ314-03(4)5/6 +
Шифр НБУВ: РА363647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Іващук Н.Л. 
Економіко-математичне моделювання процесів ціноутворення нестандартних опціонів: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.11 / Н.Л. Іващук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методологічні положення моделювання на сучасному ринку деривативів. Розроблено нові економіко-математичні моделі процесів ціноутворення нестандартних опціонів із урахуванням стохастичного характеру їх параметрів. За допомогою математичного інструментарію та сучасних засобів програмування розроблено ефективні методи практичного обчислення цін нестандартних опціонів із стохастично змінними параметрами. Запропоновано нові підходи до моделювання на безарбітражних ринках динаміки цін нестандартних опціонів з метою вирішення проблеми врахування стохастичного характеру їх параметрів, які базуються на послабленні ряду обмежень в класичних моделях типу Блека - Шоулса та нових способах обчислення умовного математичного сподівання від мартингалів, які описують такі процеси ціноутворення. З'ясовано, що, на відміну від відомих моделей із фіксованими параметрами, нові підходи дозволяють суттєвим чином підвищувати точність прогнозованих цін опціонів. Розроблено економіко-математичні моделі ціноутворення: стандартних і нестандартних опціонів європейского стилю виконання із урахуванням стохастичних стрибкоподібних змін відсоткової ставки без ризику; нестандартних опціонів європейського стилю виконання із урахуванням стохастичного стрибкоподібного характеру дохідності базового активу; нестандартних опціонів європейського стилю виконання з урахуванням стохастичного характеру параметрів змінності цін інвестиційного портфеля декількох базових активів. У межах розроблених моделей виведено формули для визначення цін широкого класу нестандартних опціонів, на базі яких проведено експериментальні розрахунки із використанням сучасних засобів математичного програмування, зокрема, на реальних даних ряду суб'єктів господарювання під час побудови їх інвестиційних стратегій і стратегій хеджування, за допомогою портфелів активів із нестандартних опціонів, що дозволило більш точно прогнозувати ціни таких деривативів у разі раптових випадкових змін ринкової кон'юнктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292-861в611 + У9(4УКР)262.292-861в611
Шифр НБУВ: РА362727

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Летнянчин П.П. 
Концепція особистості у драмах Б. Шоу, І. Франка, В. Винниченка: компаративний дискурс: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / П.П. Летнянчин ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті порівняльного літературознавства системно досліджено концепцію особистості у драмах Б. Шоу, І. Франка, В. Винниченка. На підставі системного аналізу проблемно-тематичних рівнів образу людини у художньому мисленні письменників розглянуто їх естетичні прерогативи, прийоми та засоби художньої реалізації їх світобачення та світовідчуття. Узагальнено морально-етичні домінанти характеротворення, їх концептуальний зміст у драматичній творчості митців, з'ясовано основні, домінантні особливості образів-характерів у п'єсах Б. Шоу "Учень диявола", І. Франка "Кам'яна душа", В. Винниченка "Гріх". Обгрунтовано етичне самовизначення героїв у зазначених творах. Доведено, що інтерпретації особистості Б. Шоу, І. Франком, В. Винниченком характеризуються рядом збігів і відмінностей. Вони увиразнюються реалістичним підгрунтям художнього мислення драматургів, що у п'єсах "Будинки вдівця", "Професія місіс Уоррен", "Учень диявола", "Пігмаліон", "Украдене щастя", "Учитель", "Кам'яна душа", "Memento", "Брехня", "Гріх" має безпосередній вплив на окреслення літературного характеру. Висвітлено художнє новаторство Б. Шоу та І. Франка під час змалювання характерів інтелігентів у п'єсах "Пігмаліон" і "Учитель", специфіку феміністичного дискурсу у драмах Б. Шоу "Професія місіс Уоррен" та І. Франка "Украдене щастя", особливості естетичної концепції особистості антигероя у п'єсах Б. Шоу "Будинки вдівця" та В. Винниченка "Memento".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-336 +
Шифр НБУВ: РА364051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Купрій Н.А. 
Математичні моделі оцінювання опціонних стратегій за умов невизначеності фондового ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Н.А. Купрій ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено найбільш перспективні напрями використання математичного інструментарію для аналізу поведінки фінансових інструментів і аргументовано необхідність застосування теорії нечітких множин, мір і інтегралів для врахування чинника ринкової невизначеності. Модифіковано класичну модель Блека-Шоулса визначення премії опціонів купівлі та продажу європейського стилю на акції для випадку нечітких вхідних даних. Виведено аналітичні вирази інтервалів оцінювання доходу базових опціонних комбінацій і проведено вибір оптимальної опціонної стратегії на підставі критерію максимізації очікуваного доходу із застосуванням принципів теорії нечіткого інтеграла Сугено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 в611
Шифр НБУВ: РА372340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Крижановська М.В. 
Мовленнєві чинники формування дискурсивного простору телевізійного ток-шоу (на матеріалі сучасної італійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / М.В. Крижановська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено мовленнєві чинники формування дискурсивного простору (ДП) інформаційно-популярних і розважальних італійських ток-шоу. Розглянуто ДП ток-шоу як систему його динамічних структурно-смислових компонентів - інформаційно-презентативного, аксіологічного, аргументативного та компоненту лідерства, розкрито їх національно-специфічні характеристики. Описано дискурсоформувальні механізми та проаналізовано роль дискурсивних особистостей в їх активації. Вивчено концепти-валоративи CASA і FAMIGLIA та маркери комунікативної синхронії та асинхронії. Визначено стратегії і тактики дискурсу італійських ток-шоу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.31-715
Шифр НБУВ: РА372555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Андрощук Т.О. 
Моделі в фінансовій математиці та математичній статистиці із залученням дробового броунівського руху: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Т.О. Андрощук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено три моделі, що стосуються фінансової математики, математичної статистики й економетрики, побудовані за допомогою процесу дробового броунівського руху (ДБР). Для змішаної моделі Блека - Шоулса фондового ринку встановлено безарбітражність ринку у класі самофінансованих стратегій марковського типу, а також одержано зображення процесу самофінансованого капіталу інвестора у вигляді межі послідовності семімартингалів. З використанням динамічної системи з малим дробово-броунівським шумом знайдено достатні умови, за яких оцінка максимальної вірогідності невідомого параметра буде консистентною та асимптотично нормальною. Для білінійної "unit root" моделі з дробовим гауссовим шумом знайдено асимптотичну поведінку білінійного процесу у межовій схемі з "малим" білінійним коефіцієнтом. Одержано результати стосовно побудови абсолютно неперервних процесів, які збігаються у певному смислі до процесу ДБР. Доведено збіжність схеми Ейлера з малими відхиленнями стохастичного диференціального рівняння з ДБР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.521 + У.в611.3 +
Шифр НБУВ: РА335290

Рубрики:

      
11.

Семенов Ю. А. 
Нелінійні нестаціонарні задачі плоских течій з вільними межами: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.02.05 / Ю. А. Семенов ; НАН України, Ін-т гідромеханіки. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Розроблено методологію знаходження аналітичного виразу для комплексного потенціалу течії, що дозволяє враховувати нелінійні граничні умови, нестаціонарність течії, сили поверхневого натягу та гравітацію. Вивчено взаємодію рідини та клину, що виникає під час входу клину в рідину, з урахуванням нелінійності граничних умов, довільної орієнтації клину та напряму вектора швидкості входу по відношенню до вільної поверхні. Визначено гідродинамічні параметри течії в кінцевих струменях, умови безвідривного обтікання та положення точки гальмування потоку на одній зі щік клину. Досліджено вплив поверхневого натягу на динаміку вільної межі в комірки Хеле--Шоу з кутовою геометрією. Вивчено умови стійкості вільної межі та механізм пальцестворення. Встановлено вплив гравітації на параметри кавітаційних і струминних течій. Показано, що за урахування гравітації та за нульового числа кавітації каверна має скінченну довжину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.57,022 + В253.320.45,022
Шифр НБУВ: РА380206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Калениченко П.А. 
Охорона авторського і суміжних прав у музичному шоу-бізнесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.А. Калениченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми цивільно-правової охорони авторського та суміжних прав у сфері музичного шоу-бізнесу України. Визначено музичний шоу-бізнес як сферу авторсько-правового регулювання. Розглянуто проблеми правового статусу суб'єктів, а також правовий режим використання об'єктів авторського та суміжних прав у сфері музичного шоу-бізнесу України. Досліджено питання реалізації даних прав у музичному шоу-бізнесі України. Проаналізовано проблеми обігу майнових прав, колективного управління майновими авторськими та суміжними правами, питання їх захисту. На підставі аналізу чинного вітчизняного й іноземного законодавства, вітчизняної та іноземної судової практики, юридичної літератури обгрунтовано певні висновки та сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення чинного законодавства України щодо охорони авторського права та суміжних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:Щ31 +
Шифр НБУВ: РА360903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мирошниченко В.І. 
Підготовка вчителів до естетичного виховання школярів у сучасному інформаційному просторі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.І. Мирошниченко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально перевірено модель підготовки вчителів гуманітарного профілю до естетичного виховання школярів у сучасному інформаційному просторі. Визначено умови ефективної підготовки вчителів до естетичного виховання, зокрема: оволодіння інформаційною грамотністю, усвідомлення творчого характеру інформаційної продукції та суб'єктивного підходу до оцінювання її естетичних якостей; формування вмінь реалізувати дієвий естетико-педагогічний вплив завуальованого характеру (педагогічні технології формування естетично грамотної особистості: "виховання сумнівів", "пошук множинних розв'язань проблеми", "розкриття комерційної природи шоу-бізнесу"). Розроблено авторський курс "Естетично грамотна особистість у сучасному інформаційному просторі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 687
Шифр НБУВ: РА312868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Захарова Ю.М. 
Просодична інтерференція в англомовному дискурсі (експериментально-фонетичне дослідження мовлення арабо-англійських білінгвів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Ю.М. Захарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано просодичні характеристики спонтанного англійського мовлення арабо-англійських білінгвів як територіально-варіантної групи неносіїв англійської мови. Виявлено ідентифікаційні просодичні ознаки їх мовлення, а також інтерферентні особливості та гендерні диференційні характеристики у реальних комунікативних ситуаціях політичного телеінтерв'ю і ток-шоу. За допомогою сучасних поліфункціональних комп'ютерних програм проведено електроакустичний аналіз різних комунікативних типів фраз носіїв і неносіїв англійської мови. У мовленні арабо-англійських білінгвів виділено інтерферентні ознаки та особливості вимовного акценту, не зумовлені інтерференцією. Інтерфереми зареєстровано на рівні мелодики, гучності, темпу та акустичних корелятів - частоти основного тону, інтенсивності, тривалості. Доведено можливість ідентифікації соціально-територіальної та соціально-культурної належності неносія англійської мови за сукупністю просодичних ознак його мовлення (мелодичних, динамічних і темпоральних). Обгрунтовано необхідність урахування виявлених особливостей у процесі міжкультурної комунікації для запобігання непорозуміння та конфліктних ситуацій під час спілкування представників англомовного й арабського світів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА334572

Рубрики:

      
15.

Барська Л.Я. 
Рання діагностика та особливості корекції остеопенічних порушень у дітей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л.Я. Барська ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу поєднаних хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту(ШКТ) у дітей, вивчено особливості клініко-анамнестичних даних та результати об'єктивного та інструментальних досліджень. На підставі результатів ультразвукової денситомерії вивчено зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини(КТ) у дітей на фоні хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту(ХЗ ШКТ). З'ясовано, що у дітей з ураженням тільки верхніх відділів ШКТ відбувається зниження показника кісткової тканини(КТ), у той час, як у дітей з хронічним неспецифічним невиразковим колітом(ХННК) зниження показника широкосмугового ослаблення ультразвуку(ШОУ) свідчить про значні зміни з боку трабекулярних компонентів КТ. Аналіз біохімічних маркерів кісткового ремоделювання показав, що у дітей з хронічно поєднаною патологією ШКТ гальмування темпів мінералізації та прискорення кісткової резорбції взаємопов'язане з наявністю ХННК та залежить від тривалості захворювання та ступеня ОП, а під час ХН НК пояснюється наявністю хронічного запального процесу та підтверджується підвищеним вмістом протизапальних та прозапальних інтерлейкінів (Іл-6) та ФНО-alpha сироватки крові. Виявлено, що під час проведення комплексної корекції ОП порушень з використанням комбінованих препаратів кальцію та вітаміну Д, виявлено доцільність застосування в комплексній терапії ХЗ ШКТ препараті з Ca після закінчення терапії основного захворювання, що дозволить підвищити ефективність лікувальних заходів щодо ОП порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3 + Р733.418-5 +
Шифр НБУВ: РА364930

Рубрики:

      
16.

Оборська А.В. 
Розвиток художніх жанрів на сучасному українському телебаченні: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / А.В. Оборська ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розглянуто мистецтвознавчі проблеми поетики, естетики та комунікації у сучасному телебаченні (ТБ) України. Проаналізовано літературу з питань філософських, естетичних, культурологічних і публіцистичних проблем вітчизняного ТБ. Досліджено проблеми корелятивних відносин поетики постмодерну та поетики ТБ у відповідних жанрових форматах. Визначено провідні категорії мистецтвознавчого аналізу поетики ТБ, а саме: "телеподія", "жанровий формат", "шоу", "інформаційний простір", "комунікація". Проаналізовано трансформаційні процеси, які відбулися в ТБ, зокрема, вплив віртуальної реальності, мас-медіа та політизованих шоу на естетику екранного образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ382.3(4УКР)6 + Щ382.04 +
Шифр НБУВ: РА367591

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Галас О.С. 
Розробка методів аналізу та гасіння нелінійних коливань стрижневих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.С. Галас ; НАН України. Ін-т пробл. машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Одержано рівняння нелінійних згинно-крутильних коливань стрижня довільного поперечного перерізу з урахуванням депланації. Зроблено припущення, що центри тяжіння та згину поперечного перерізу знаходяться у різних точках. Обгрунтовано дискретну модель стрижня з шістнадцятьма ступенями свободи. Дискретизацію проведено за методом Бубнова - Гальоркіна. Для дослідження нелінійних коливань лопаті вертольота використано метод нелінійних нормальних форм Шоу - П'єра у поєднанні з методом багатьох масштабів. Побудовано скелетні криві вільних коливань лопаті та поверхні нелінійних нормальних форм. Встановлено, що урахування депланації призводить до збільшення впливу нелінійної інерційності на коливання стрижня. З'ясовано, що у разі відсутності врахування депланації пріоритетного значення у коливному процесі набуває геометрична нелінійність. Досліджено нелінійні коливання руки маніпулятора як пружного стрижня. Одержано рівняння нелінійних просторових коливань стрижня з урахуванням умови нерозтяжності нейтральної лінії. Доведено, що скелетні криві вільних коливань є жорсткими, оскільки внесок геометричної нелінійності у коливання більший. Обгрунтовано можливість гасіння згинних коливань стрижня за допомогою ферми Мізеса. Розглянуто два види руху в нелінійній системі, які реалізують ефективне гасіння коливань. Виявлено можливість гасіння згинних коливань стрижня за допомогою суттєво нелінійного гасителя, який є окремим випадком ферми Мізеса. Для розрахунку рухів, які реалізують ефективне гасіння, застосовано метод нелінійних нормальних форм коливань Розенберга - Каудерера. Знайдено локалізовану форму нормальних коливань в конфігураційному просторі. Виявлено, що у даному режимі відбувається найбільш ефективне гасіння коливань. Розроблено метод напівактивного гасіння коливань. Одержано амплітудно-частотні характеристики систем з напівактивним гасителем, які свідчать про суттєве зниження амплітуд коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 +
Шифр НБУВ: РА358423

Рубрики:

      
18.

Мележик К. О. 
Соціолінгвістична варіативність дискурсу англійського "реального" телебачення (на матеріалі реаліті шоу "Великий Брат"): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / К. О. Мележик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 21 с. — укp.

Доведено, що мова "реального" телебачення являє собою соціолект, який поєднує окремі морфосинтаксичні, лексико-семантичні та фонетичні характеристики Кокні та діалекту Гирла - нового англійського територіально-соціального діалекту, який склався в регіоні Великого Лондона. Виокремлено 28 типів нестандартних морфосинтаксичних форм, об'єднаних у шість груп згідно із зафіксованими відхиленнями від норм. Встановлено варіативність лексичних одиниць у стійких моделях комунікативної поведінки учасників реаліті шоу, яка регулюється механізмом їх ціннісної орієнтації. Встановлено особливості вимови в даному соціолекті за головними соціофонетичними змінними. Обгрунтовано появу нової некодифікованої норми мовленнєвої поведінки в англійському мовному континуумі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА371252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шевченко О.Г. 
Українська популярна музика: витоки та проблематика (1920 - 1990 рр.): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О.Г. Шевченко ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено джерела української популярної музики, зокрема, джаз, масова пісня й українська естрадна пісня. Зазначено, що витоки та стильова специфіка української популярної музики, що синтезують ознаки інших пластів музичного мистецтва в цілому разом утворюють нову якість як основу формування комплексу художніх прийомів і обумовлюють його подальший розвиток. Проаналізовано, що історія розвитку української популярної музики за умов шоу-бізнесу свідчить про пошуки провідних музикантів в напрямку стилю, стилістики, якості звуку, синтезу різноманітних музичних напрямків, впровадження фольклору в сучасну популярну музику. Встановлено, що використання даного методу в аналізі стану української популярної музики дає змогу окреслити широкий діапазон перспективних напрямків в майбутньому та спрогнозувати динаміку її розвитку, що відбувається за умов переходу України до ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313.(4УКР)6 + Щ318.5(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА371692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Скрипка А.О. 
Шоу-технології як форма соціальної комунікації: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / А.О. Скрипка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження шоу-технологій як форми соціальних комунікацій сучасного суспільства. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до соціологічного вивчення шоу як соціокомунікативного феномену. Із використанням міждисциплінарного підходу обгрунтовано концептуальні засади наукового дослідження шоу-технологій як форми соціальної комунікації. Запропоновано соціологічну інтерпретацію понять "шоу" та "шоу-технології", обгрунтовано доцільність їх використання у дослідженні сучасних соціокомунікативних процесів. Доведено, що основною метою використання шоу-технологій як форми соціальної комунікації є зміна стану об'єктів комунікативного процесу та перетворення соціальної реальності. Обгрунтовано універсальну схему практичної реалізації шоу-технологій у соціальних комунікаціях. Проведено апробацію нової методики дослідження шоу-технологій, принципів їх конструювання та функціонування на прикладі телевізійної комунікації. Зроблено висновок щодо формування у сучасному суспільстві масштабної індустрії з виробництва шоу, що впливає на характер багатьох соціокомунікативних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*685*148:С5*333.4
Шифр НБУВ: РА372520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського