Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (215)Реферативна база даних (1759)Книжкові видання та компакт-диски (561)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ФУНКЦІОНАЛЬНА$<.>+<.>K=ЛІНГВІСТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 215
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кацадзе Т.Л. 
Аналіз функціонування електричних систем на основі структурної зв'язності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / Т.Л. Кацадзе ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с. — укp.

Запропоновано загальну математичну модель електричної системи (ЕС), основною структурною частиною якої є ядро, функціональна цілісність якого визначає нормальне функціонування ЕС. Розроблено метод, математичні моделі, алгоритм аналізу структурної зв'язності ЕС на базі математичного апарату q-зв'язності, загальну структуру та математичні моделі блоків матриці чутливості, яка відбиває взаємний вплив режимних параметрів об'єктів ЕС і призначена для здійснення на її основі аналізу структурної зв'язності системи, а також новий модельний базис експертної системи EXSYLEN+, призначений для здійснення аналізу рівня функціонування ЕС стосовно її спроможності поглинати зовнішні несприятливі збурення. До складу модельного базису включено модуль оцінювання режимних параметрів ЕС, модуль збору, аналізу, архівування та передачі на верхній ієрархічний рівень керування ЕС даних про поточний стан і режимні параметри об'єктів контрольованої ЕС S+. Розроблено модуль дослідження основних напрямків поширення зовнішніх збурень і вибору можливих керуючих впливів, спрямованих на покращання рівня функціонування системи стосовно адаптованості ЕС до умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-01 +
Шифр НБУВ: РА322919

Рубрики:

      
2.

Чекаліна Н.І. 
Ангіопротекторні властивості пептидної фракції аорти при експериментальному атеросклеротичному та аутоімунному ураженні судин: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.І. Чекаліна ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Експериментально вивчено ангіопротекторні властивості регуляторного пептиду, одержаного з аорт великої рогатої худоби - пептидної фракції аорти - за умов моделювання різних видів атероартеріосклерозу та аутоімунного васкуліту. Визначено, що пептидна фракція аорти (ПФА) являє собою комплекс водорозчинних поліпептидів з молекулярною вагою до 10 кДа, вона відноситься до класу цитомедінів та реалізує процеси саморегуляції клітинних популяцій у тканинах, з яких її виділено. Встановлено, що застосування ПФА в дозі 0,12 мг/кг за експериментального перекисного атеросклерозу призводить до нормалізації ліпідного спектру крові, перекисних процесів, коагуляційного гемостазу, відновлення еластичного каркасу та стану клітинних елементів стінки аорти. У разі експериментального холестеринового атероартеріосклерозу введення ПФА в дозі 0,2 мг/кг викликає подібні ефекти. У стінці аорти відбувається зменшення накопичення холестерину. Відзначено, що за умов експериментального аутоімунного васкуліту застосування ПФА в дозі 0,2 мг/кг викликає нормалізацію вищезазначених показників крові та морфофункціонального стану стінки аорти, а також відновлюються функціональна активність і кількісне співвідношення лейкоцитів крові та відбувається зменшення гематогенної клітинної інфільтрації стінки аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52
Шифр НБУВ: РА321442

Рубрики:

      
3.

Ільєнко 
Апоптоз, імунофенотип та функціональна активність елементів гемопоезу у хворих на мієлодиспластичний синдром у віддалений період після опромінення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Ірина Миколаївна Ільєнко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.41-3
Шифр НБУВ: РА353424

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ерстенюк Г.М. 
Біохімічні механізми пошкодження еритроцитів за умов експериментальної інтоксикації кадмієм: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.32 / Г.М. Ерстенюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: рис., табл. — укp.

За результатами досліджень уперше експериментально встановлено, що надходження іонів кадмію в організм тварин зумовлює виникнення вільнорадикальної патології, спричиненої порушенням структурно-функціонального стану еритроцитів і гемоглобіну. Виявлено, що за умов кадмієвої інтоксикації відбуваються зміни жирнокислотного складу ліпідів і мають місце окиснювальні модифікації білків еритроцитів, що призводить до порушення структури біомембран. Показано, що інтоксикація іонами кадмію спричинює порушення в середовищі існування еритроцитів, які проявляються цими змінами та порушенням прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в еритроцитах та плазмі крові. Розроблено концепцію біохімічних механізмів токсичної дії іонів кадмію на еритроцити, провідним з яких є оксидативний стрес, спричинений змінами лігандних форм гемоглобіну, порушенням процесів оксигенації тканин і розвитком гіпоксії, що призводить до морфологічних змін. Це визначено на підставі результатів цитологічних і електронномікроскопічних досліджень тканин нирок і печінки. Установлено, що у разі введення унітіолу та селеніту натрію зменшується токсична дія іонів кадмію на еритроцити, покращується функціональна здатність гемоглобіну, активізуються біохімічні реакції антоксидантного захисту, відбувається стабілізувальний вплив на структуру тканин печінки та нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*72*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА334294

Рубрики:

      
5.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
6.

Колодій Б.М. 
Відтворення функціональної семантики українських часток у перекладах англійською та французькою мовами: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Б.М. Колодій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні прийоми перекладу найуживаніших українських часток англійською та французькою мовами. Визначено, що функціональна семантика аналізованих українських часток у більшості випадків відтворена в перекладі цільовими мовами належним чином, але внаслідок застосування варіантних відповідників українських часток у перекладі англійською та французькою мовами в окремих випадках з'являються семи, нехарактерні для даних часток в оригіналі, що призовдить до неповного перекладу та необхідності використання додаткової інформації, відсутньої в оригіналі. Виявлено узуальні та суб'єктивні причини вибору перекладних відповідників досліджуваних українських часток. Проаналізовано специфіку відтворення в перекладі цільовими мовами такої характеристики українських часток, як виокремлення певного елемента та комунікативного типу та ступеня емоційного забарвлення речення, в якому вжито частку. Здійснено контрастивне дослідження прийомів перекладу українських часток і встановлено причини застосування схожих і відмінних способів перекладу аналізованих часток цільовими мовами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-77 + Ш143.21-77 + Ш147.11-77 +
Шифр НБУВ: РА337693

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Наливайко 
Властивості і функціональна роль систем Na+-залежного і Na+-незалежного виходу Ca2+ з мітохондрій печінки і міокарда: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Наталія Володимирівна Наливайко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Е60*551.7*731.2
Шифр НБУВ: РА352058

Рубрики:

      
8.

Троян О.І. 
Вплив трансплантації фетальної нервової тканини на динаміку перекисного окислення ліпідів, антиоксидантний статус, окисне фосфорилювання при експериментальній тяжкій черепно-мозковій травмі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.І. Троян ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 22 с.: рис. — укp.

За результатам експерименту на моделі тяжкої черепно-мозкової травми встановлено, що трансплантація фетальної нервової тканини в ділянку травматичного ушкодження мозку призводить до нормалізації вільнорадикальних реакцій, відновлення окисного гомеостазу та стабілізації перекисного окиснення ліпідів у мозку та крові у віддалений післятравматичний період, а також значно покращується функціональна активність антиоксидантної системи. Встановлено, що нормалізація енергетичного обміну в мозку відбувається в більш віддалені терміни - на 30 - 60 добу після травми. Виявлений позитивний вплив трансплантації фетальної нервової тканини на активність метаболічних процесів обумовлює більш сприятливий перебіг віддаленого періоду тяжкої черепно-мозкової травми, дозволяє обгрунтувати можливість використання цього методу в комплексному лікування черепно-мозкової травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА322172

Рубрики:

      
9.

Канцер О.В. 
Гемомікроциркуляторне русло жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Канцер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ультраструктурних механізмів первинного і вторинного ангіогенезу жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що судини гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура людини в пренатальному періоді онтогенезу утворюються за рахунок первинного та вторинного ангіогенезу. Первинний ангіогенез проходить в мезенхімі зачатка жовчного міхура людини тільки в ембріональному періоді. Протягом пренатального періоду онтогенезу людини виділені такі етапи розвитку ендотелію судин гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура: мезенхімні "берегові" клітини - ендотеліоцити протокапілярів (примордіальні ендотеліоцити) - ендотелій соматичного типу кровоносних капілярів, артеріол та венул. Вторинний ангіогенез проходить в стінці жовчного міхура плодів людини на протязі 3-9 місяців і полягає в утворенні з "бруньок росту" передіснуючих мікросудин вторинних (знову народжених) кровоносних капілярів, розвитку м'язової оболонки артеріол, що формуються, розвитку посткапілярних і збиральних венул. Капілярно-тканинні співвідношення в жовчному міхурі ембріонів і плодів людини опосередковані певною формою організації мікросудинних сіток, регламентуючих шлях тканинної гемомікроциркуляції. В свою чергу, організація і функціональна геометрія гемомікроциркуляторного русла жовчного міхура, топологічні зв'язки і гістотопографічні взаємовідносини його ланок визначаються особливостями структурних механізмів ангіогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

      
10.

Рамі Салех Мохд Халаве 
Динаміка функціональної підготовленості бігунів на середні дистанції віком 13-14 років з прискореним біологічним розвитком у річному циклі підготовки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Рамі Салех Мохд Халаве ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена визначенню особливостей функціональної підготовленості підлітків 13-14 років - бігунів на середні дистанції - у процесі річного циклу підготовки та орієнтована на формування критеріїв оптимізації керування цим процесом з урахуванням темпів біологічного розвитку. Вперше виявлено ряд особливостей рівнів та динаміки таких факторів функціональної підготовленості підлітків з прискореним біологічним розвитком, як аеробна та анаеробна потужність, функціональна та метаболічна економічність, стійкість, рухливість та реалізація аеробного потенціалу. Врахування цих особливостей є однією з важливих умов запобігання надмірному напруженню адаптаційних процесів у цієї категорії підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.561.521

      
11.

Бесєдін А.А. 
Дисфункціональна сім'я як чинник девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бесєдін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні функції сім'ї. Запропоновано класифікацію сімей за критерієм "благополуччя - неблагополуччя", визначено суть понять "ідеальна сім'я", "нормальна сім'я", "маргінально-функціональна сім'я", "дисфункціональна сім'я". Проаналізовано основні типи неблагополучних сімей. Виявлено зв'язок сімейних дисфункцій та девіантної поведінки підлітків. Вивчено вплив сімейної атмосфери в сім'ї на прояв зазначеної поведінки. Систематизовано чинники, що обумовлюють сімейні дисфункції. Визначено характерні стратегії виховання делінквентних і законослухняних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю620.2-81 + С5*644
Шифр НБУВ: РА317798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Губані Г.Г. 
Діагностика й прогнозування розвитку продуктивних сил регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.Г. Губані ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні засади здійснення діагностики розвитку продуктивних сил регіону, обгрунтовано методичні положення, спрямовані на підвищення достовірності регіональних прогнозів розвитку економіки, які є базою для формування просторових програм соціально-економічного розвитку. Здійснено структуризацію видів діагностики, найважливішими з яких є: функціональна, структурна, процесуальна, ретроспективна, стратегічна, ексклюзивна, превентивна та комплексна. Проведено ретроспективний аналіз розвитку продуктивних сил Закарпаття, зроблено їх оцінювання за період незалежності України, визначено пріоритетні сфери економіки, здатні забезпечити економічне зростання. На підставі застосування технології Форсайту розроблено прогноз розвитку продуктивних сил Закарпаття до 2025 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)6 +
Шифр НБУВ: РА362009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тріфонова Ю.П. 
Діагностика та корекція порушення чоловічої фертильності в залежності від стану вільнорадикальних процесів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.П. Тріфонова ; Ін-т урології АМН України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Установлено негативний вплив малих довготривалих доз радіаційного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС на сперматогенез чоловіків. Уперше показано лінійну залежність між кількісними та якісними змінами у показниках спермограми та віддаленістю від ЧАЕС. Виявлено, що у неплідних чоловіків і хворих на хронічний простатит рівень активності вільнорадикальних процесів достовірно вищий, ніж у здорових. Показано, що між рівнем активації вільнорадикального окиснення сперми та кількістю лейкоцитів у передміхуровій залозі існує пряма функціональна кореляційна залежність. З'ясовано особливості змін вмісту індивідуальних фосфоліпідів у неплідних чоловіків, на підставі яких зроблено висновок щодо їх участі у біохімічних механізмах розвитку олігозооспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698.024-52 +
Шифр НБУВ: РА340795

Рубрики:

      
14.

Фролов С.С. 
Діагностика, лікування та реабілітація хворих з поєднаною жіночою неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.С. Фролов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню морфо-функціонального методу в діагностиці поєднаної жіночої неплідності та формуванню гомогенних груп хворих за сполуками чинників. Вивчено морфологічні особливості внутрішніх статевих органів під час лапароскопії та біопсіі яєчників, вміст стероїдних і гіпофізарних гормонів, дані тестів функціональної діагностики при різноманітних сполученнях чинників. Показано головну роль перітонеального фактору в патогенезі поєднаної безплідності та послідовність реабілітаційної терапії, що витікає з цього. Виявлені найбільш характерні гормональні порушення: функціональна гіперпролактинемія, латентна гіперандрогенія, нефізіологічні співвідношення лютеінізуючого та фолікулостимулюючого гормонів (ЛГ/ФСГ). Визначено критерії обсягу втручання на яєчниках при пластичних операціях. Розроблено і науково обгрунтовано 2-х етапну реабілітацію, що забезпечує фізіологічні репаративні процеси і корекцію нейро-гормональних порушень із використанням рослинних ноотропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Рудишин М.П. 
Екологія популяцій гризунів західного регіону України: Автореф. дис...д-ра біол. наук: 03.00.16 / М.П. Рудишин ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням структурно-функціональної організації популяцій гризунів західного регіону України (Полісся, Лісостеп, Прикарпаття, Карпати, Закарпаття). На основі багаторічних стаціонарних та експериментальних досліджень встановлені закономірності біотопічного розміщення і чисельності популяцій гризунів, їх динаміка, вікова, статева і просторова структури, функціональна роль у природних й антропогенно змінених екосистемах, консортивні зв'язки, морфофізіологічні адаптації та мікроеволюційні процеси. Запропонований системний підхід щодо управління популяціями шкідливих, корисних та рідкісних видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423*80,022

Рубрики:

      
16.

Шанда Л.В. 
Еколого-біологічні особливості аренних соснових лісів Присамар'я Дніпровського: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.В. Шанда ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні розробки деяких аспектів екології та біогеоценології на прикладі аренних соснових лісів, представлено результати практичних досліджень їх парцелярності. Сформульовано елементи уявлень про стани біогеоценозів і парцел, розроблено схему деталізації компонентів екотопу, уточнено загальну теорію парцел, визначено їх ознаки та властивості. Побудовано альтернативні схеми типології парцел і їх періодичну типологічну екотопічну систему. Виявлено, що аренні соснові ліси є поліпарцелярними системами. Встановлено, що кожний тип аренних лісів характеризується власним специфічним парцелярним фондом, а таксономічна та екоморфічна ємність парцел є неспецифічним і специфічним виразами їх структурованості та змінюється на фоні трофності та зволоженості субстратів. З'ясовано, що таксономічний і екоморфічний склад парцел значною мірою визначається екотопічною адаптованістю видів. Встановлено, що таксономічна та екоморфічна ємність родин вищих рослин залежить від особливостей парцел та екологічних амплітуд складаючих їх видів. Встановлено, що загальна псамофітність родин вищих рослин у парцелах є вищою, ніж у флорі України. Виявлено, що таксономічні фонди екоморф є специфічними виразами особливостей парцел. На підставі ареалового аналізу псамофітів парцел аренних соснових лісів показано переважання видів євразійського та європейського походження, встановлено також наявність ендемів України. Показано, що функціональна роль парцел в аренних соснових лісах є багатоплановою. Обгрунтовано їх значення як осередків натиску зональної степової флори, збереження цінних і зникаючих видів, господарського використання рослинності для кормових, харчових, лікарських і біотехнологічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА348152

Рубрики:

      
17.

Романко С.М. 
Економіко-правовий механізм забезпечення екологічної безпеки сільськогосподарської продукції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / С.М. Романко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми побудови та функціонування економіко-правового механізму забезпечення екологічної безпеки (ЕБ) сільськогосподарської продукції. Досліджено структуру, зміст, основні етапи нормативного закріплення даного механізму як окремого міжгалузевого інституту права та законодавства. Наведено визначення й охарактеризовано головне поняття зазначеного механізму "екологічна безпека сільськогосподарської продукції". Обгрунтовано комплексність економіко-правового механізму забезпечення ЕБ сільськогосподарської продукції як зв'язок між її забезпечення та вимогами раціонального природокористування. Визначено, що складовими структури цього механізму є організаційно-правова, інституційна, функціональна й економічна підсистеми. Обгрунтовано необхідність удосконалення чинного законодавства України у цій сфері. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до існуючих нормативно-правових актів та прийняття Закону України "Про економіко-правовий механізм забезпечення екологічної безпеки сільськогосподарської продукції", Харчового Кодексу України та Довгострокової програми впровадження технологій ведення екологічно безпечного (органічного) сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.11 + У9(4УКР)320-82-280 +
Шифр НБУВ: РА358620

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Трохименко Н.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності комбінованого застосування протипухлинної вакцини з інтерфероном різного походження (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Н.В. Трохименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено значне гальмування пухлинного росту, подовження латентного періоду та збільшення тривалості життя вакцинованих тварин. Зазначено, що дані препарати активують всі типи лімфоцитів-ефекторів, а саме: цитолічну активність лімфоцитів (ЦТЛ), природних кілерних клітин (ПКК) і макрофагів (Мф). Показано, що дані препарати активують ЦТЛ і ПКК, а також активацію Мф. Встановлено, що саме під час комбінованого введення ПВ з alpha-ІФН підвищується функціональна активність ЦТЛ і Мф. Виявлено, що введення ПВ з аміксином у дозі 25 мг/кг супроводжується підвищенням активності Мф і зниженням рівня циркулюючих імунних комплексів (ЦІК), що свідчить про несприятливий прогноз перебігу захворювання. Суттєве підвищення активності ЦТЛ вивлено у разі введення ПВ з пробіотиком субалін, тобто динаміка імунологічних ефектів, викликаних комбінованим застосуванням ПВ з alpha-ІФН, аміксином і субаліном у більшості випадків є односпрямованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-52 +
Шифр НБУВ: РА367679

Рубрики:

      
19.

Бондаренко Л.О. 
Значення взаємодії факторів внутрішнього і зовнішнього середовища в регуляції функціональної активності пінеальної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.14 / Л.О. Бондаренко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано концепцію, згідно з якою функціональна активність пінеальної залози є інтегральним показником, який залежить від спадковості, віку, чинників довкілля, активності ендокринної системи. Доведено, що на процес формування нічного піка в пінеальній залозі впливають зміни світлового та температурного режимів, радіаційного фону. Установлено, що інтенсивність біосинтезу епіфізарного мелатоніну обумовлена генетично, а реалізація програми формування нічного піка мелатоніну суттєво змінюється на різних етапах онтогенезу через переключення шляхів метаболізму серотоніну в пінеалоцитах. Мелатонінутворювальна функція пінеальної залози знаходиться також під контролем гормонів гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної та гіпофізарно-адренокортикальної систем, а порушення гормонального гомеостазу здатне перетворити вплив світлового режиму на біосинтез і секрецію мелатоніну. Охарактеризовано хронобіологічний механізм аутокринної регуляції пінеальної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.14-3 +
Шифр НБУВ: РА325924

Рубрики:

      
20.

Колотницький В.А. 
Імунофізіологічний стан організму птиці у різні вікові періоди та при застосуванні імуномодуляторів: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.А. Колотницький ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження показників, які характеризують стан природньої резистентності й імунологічної реактивності організму курчат у критичні періоди росту, а також вікові особливості формування мікробіоценозу та ферментних процесів у кишечнику птахів за умов вакцинації та у разі введення імунотропних препаратів. Установлено, що ранні стадії росту курчат супроводжуються вірогідним зниженням рівня імуноглобулінів, факторів імунітету та неспецифічної резистентності організму. У більш пізні вікові пероди (60-та - 120-та доба) функціональна активність імунокомпетентної системи та неспецифічна ланка резистентності організму курчат були такими, як у дорослих однорічних курей. Досліджено особливості становлення видового складу мікроорганізмів у тонких і товстих кишках птахів у критичні вікові періоди. Встановлено, що збільшення кількості мікроорганізмів нормальної та умовно патогенної мікрофлори з віком співпадає з підвищеним вмістом імуноглобулінів і рівнем T- і B-лімфоцитів у сироватці крові курчат. Показано імунотропний вплив метіфену й аскорбінової кислоти на формування імунологічної реактивності й активність неспецифічних факторів захисту організму курчат на ранніх і більш пізніх стадіях постнатального онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-273.922 + П855.59 імуномодулятори +
Шифр НБУВ: РА365003

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського