Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (144)Реферативна база даних (808)Книжкові видання та компакт-диски (338)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>K=ФЛОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Демчук О.В. 
Удосконалення керування капіталом підприємств рибної промисловості України (на прикладі об'єднань "Керчрибпром" і "Югрибпошук"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Демчук ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації досліджуються методичні і прикладні питання рибного господарства України. Розроблено рекомендації з акціонування риболовних океанічних флотилій, уточнено методи прогнозування розвитку рибного господарства, обгрунтовано багатофакторні моделі фінансового менеджменту для рибної промисловості. Запропоновані шляхи підвищення ефективності керування основним, зворотним і людським капіталом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)352.10-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бобрик Л.М. 
Діагностична роль метаболічних продуктів оксиду азоту видихуваного повітря при бронхітах у моряків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / Л.М. Бобрик ; Держ. п-во "Укр. НДІ мор. медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням визначення діагностичних можливостей метаболічних продуктів оксиду азоту конденсату видихуваного повітря при різних формах бронхіту в моряків. Проведено аналіз соціально-епідеміологічних особливостей у моряків, хворих на хронічний бронхіт. Показано, що у структурі первинної та загальної захворюваності плавскладу захворювання органів дихання посідають 1-2 місце, а в останні роки відзначається стійка тенденція зростання питомої ваги хронічного бронхіту (ХБ). Розповсюдженість ХБ у моряків залежить від виду флоту, професії, віку та статі, стажу роботи на флоті, паління та ін. ХБ найбільш виражений серед стажованих судномехаників та судноводіїв, які працюють на суднах суховантажного флоту. Вивчено метаболізм неорганічних окислів азоту шляхом визначення нітратів, нітрітів та їх суми у конденсаті видихуваного повітря (КВП). В організмі здорових осіб виведення нітратів з експіратом у 3 рази вище, ніж нітрітів. Серед хворих на хронічний обструктивний бронхіт виведення з експіратом окислів азоту у 2 рази нижче, ніж у хворих на хронічний необструктивний бронхіт та здорових осіб. Визначена більша інтенсивність виділення нітратів та нітрітів легенями, ніж нирками у 8 разів у здорових осіб, та у 4 рази у хворих на ХБ. Обгрунтована доцільність розрахунку концентраційних показників екскреторних продуктів на одиницю креатинину в експіраті як нового для КВП діагностичного критерію, що дозволяє чітко розмежовувати групи хворих за виведенням окислених та неокислених сполук азоту. Розроблений нітрогліцериновий тест з оцінкою експірату може бути використано для контролю за ефективністю лікування хворих на ХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-434

Рубрики:

      
3.

Малик А.О. 
Мемуари як джерело до історії української революції (березень 1917-квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.О. Малик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу мемуарів про українську національно-демократичну революцію (березень 1917-квітень 1918 рр.). Досліджено процес збирання та публікації мемуарів, встановлено роль та участь їх авторів в описуваних подіях. Висвітлено значення мемуарної літератури для вивчення основних проблем державного будівництва та суспільно-політичного життя в Україні у період діяльності Центральної Ради, процесу формування збройних сил Української Народної Республіки (українізація російської армії, створення регулярної армії УНР та Чорноморского флоту, формування загонів Січових Стрільців, Вільного козацтва, Синьої та Сірої дивізій). Приділено увагу дослідженню ролі та значеня мемуарів у висвітленні міжнародного становища України та її зовнішної політики в період Центральної Ради. Велике значення приділено методиці джерелознавчого аналізу мемуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)611 + Т3(4УКР)611,01

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Одарюк П.В. 
Розробка ресурсозаощадної технології промивання нейтралізованих жирів на основі методу електрофлотокоагуляції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.06 / П.В. Одарюк ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.320.9

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Грегірчак Н.М. 
Розробка та впровадження способу одержання нейстонних біопрепаратів за допомогою флотації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / Н.М. Грегірчак ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки способу одержання і застосування біотехнології нейстонних біопрепаратів. Основою таких біопрепаратів є клітини з підвищеною гідрофобністю поверхні. Ця властивість дозволяє клітинам концентруватися в поверхневому шарі води та інтенсифікувати її очищення. Розроблено новий флотаційний метод селекції клітин бактерій з підвищеними гідрофобними властивостями. Флотація дозволяє відбирати фракції клітин, які відрізняються за своїми морфологічними та біохімічними властивостями. Запропоновано використання нейстонного препарату на основі Bacillus spp. з широким спектром антимікробної активності для обеззараження поверхневого шару води. Нейстонну форму Bacillus megaterium 1БД доцільно використовувати для очищення води від нафтових забруднень. Застосування такого біопрепарату в природних умовах показало значне збільшення біоочищення води від забруднення нафтопродуктами і дозволило зменшити суму збитку, завданого навколишньому середовищу, в 40 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871,022 + Д220,8

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Кізєєв М.Д. 
Оптимізація процесу очистки стічних вод в мікрофлотаційних установках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / М.Д. Кізєєв ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню питання оптимального проектування ефективних споруд для очистки стічних вод - мікрофлотаційних установок. Розроблено математичну модель процесу очистки стічних вод в мікрофлотаторах і методику оптимізації процесу на її основі. Досліджено процеси гідродинаміки і кінетики флотації. Розроблено нову конструкцію мікрофлотатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.3-5

Рубрики:

      
7.

Тимчук А.Ф. 
Фізико-хімічні основи флотоекстракційного виділення ПАР: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / А.Ф. Тимчук ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Містяться результати теоретичних та експериментальних досліджень процесу флотоекстракційного виділення поверхнево-активних речовин (ПАР). Були встановлені основні фізико-хімічні закономірності флотоекстракційного виділення ПАР, розроблені теоретичні основи очистки стічних вод цим методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г582

Рубрики:

      
8.

Сокульський А.Л. 
Флот Запорозької Січі в XVI-XVIII ст.: структурна організація, технологія та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Сокульський ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядається виникнення, розвиток та дії флоту Запорозької Січі у XVI-XVIII ст. Досліджується місце козацького флоту у розвитку структури збройних сил Війська Запорозького Низового, характер стратегії й тактики українських козаків у морських війнах. З'ясовані шляхи використання досвіду геополітичних "сусідів" у розвитку морського мистецтва козаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ярова Л.В. 
Російська морська термінологія судноводіння (лінгвістичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Ярова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено росйську термінологію морського судноводіння як цілісну систему (ТСМС). Визначено закономірності її структурної, семантичної та функціональної організації, шляхи й спроби її формування. На відміну від багатьох сучасних терміносистем, ТСМС містить рівну кількість однослівних та складених термінів, крім непредикативних, у сферах функціонування та фіксації знайдено напіпредикативні та предикативні одиниці. Доведено, що 2/3 інвентаря однослівних термінів морського судноводіння (МС) - автохтонні терміни, 1/3 - містять терміноелементи, запозичені на різних етапах розвитку вітчизняного флоту з голландської, італійської, англійської, німецької, грецької, сербської, хорватської та інших мов. В процесі аналізу парадигматичних відношень (гіпонімія, синонімія, полісемія, антонімія, тематична та функціонально-семантична організація) і синтагматичних відношень (лексична й синтаксична сполучність термінів) визначено шляхи організації ТСМС. Основні семасіологічні характеристики терміна - моносемія, відсутність синонімії та омонімії, експресивна й стилістична нейтральність - в ТСМС є провідними тенденціями, які функціонують як закономірності лише у сфері фіксації, а у сфері функціонування порушуються. Причини асиметрії - екстралінгвальні (історичні, географічні, соціальні, психологічні) та внутрішньомовні (використання різних словотвірних та синтаксичних моделей). Визначено продуктивні та непродуктивні способи утворення й моделі термінів МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:0 + О471в4
Шифр НБУВ: РА311027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Поярков С.О. 
Клініко-імунологічна характеристика виразкової хвороби та особливості її лікування у працівників річкового флоту - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.О. Поярков ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вдосконалення діагностики, прогнозування перебігу та підвищення ефективності лікування виразкової хвороби у працівників річкового флоту (ПРФ) - ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ЛНА на ЧАЕС) шляхом вивчення клініко-імунологічних особливостей даного захворювання. Встановлено, що більш важкий перебіг виразкової хвороби з частими ускладненнями у ПРФ - ЛНА на ЧАЕС спостерігається на фоні високого рівня інфікованості Helicobacter pylori, значних імунологічних порушень та змін вільнорадикальних процесів. Запропоновано алгоритм здійснення імунологічного моніторингу хворих на виразкову хворобу та оцінено ефективність застосування препарату ербісол в комплексному лікуванні даного захворювання у ПРФ - ЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3
Шифр НБУВ: РА308793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Олійник Т.А. 
Підвищення селективності розділення комплексних флюоритових руд на основі особливостей структури мінералів та адсорбції реагентів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / Т.А. Олійник ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2000. — 19 с. — укp.

Внесено пропозиції щодо розробки технології збагачення комплексних флюоритових руд двох родовищ України на основі встановлення закономірностей та залежностей селективності розділення мінералів від їх структури й адсорбції поверхнево-активних речовин. Визначено основні показники, що впливають на процеси флотації флюориту, кварцу, польових шпатів. Вперше сформульовано механізм дії талактаму як колектора длязбагачення комплексних флюоритових руд, а також модель флотації кварцу, польових шпатів на підставі визначення енергії нижчих вільних та вищих зайнятих молекулярних орбіталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-3
Шифр НБУВ: РА309832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Гарковенко Є.Є. 
Обгрунтування параметрів процесів зневоднення кеку тонких вугільних шламів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Є.Є. Гарковенко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

За допомогою фізичного і комп'ютерного моделювання, а також натурних спостережень за лабораторних умов досліджено мікроструктуру кеку флотоконцентрату та її вплив на показники вакуумного зневоднення. Експериментально встановлено, що незначна кількість великих каналів у мікроструктурі кеку визначає його проникність і фільтрувальну здатність. Відзначено, що на стадії набору осаду пори мають переважно круглу форму, а на стадії просушування - витягнуту. Визначено експериментальну залежність проникності осаду від структури порового середовища. Досліджено та вдосконалено технологічні параметри фільтрування вугільних суспензій на безперервно діючих фільтрах. Проведено промислові випробування рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.14 + И417.1
Шифр НБУВ: РА313075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / В.В. Зайцев ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2001. — 36 с. — укp.

Створено теоретичні засади проектування та розрахунку систем морського транспортування газів різних конфігурацій. На підставі конструктивних і експлуатаційних особливостей розглянуто головні її елементи (берегові сховища газу, газовози з різними типами вкладних танків, морські заводи збору та первинного підготування газу до транспортування, їх пристрої, спеціальні пристрої суден обслуговування морських трубопроводів. Враховано особливості транспортованих газів. Показано вплив випару газу та використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів і параметри систем. Досліджено диференційний метод оцінки економічної ефективності суден-газовозів у системі морського транспортування газів. Розроблено та науково обгрунтовано метод оптимізації параметрів флоту газовозів з урахуванням специфіки його експлуатації та метод оптимізаційних розрахунків головних елементів суден-газовозів у системі морського транспортування для замовників з різними формами власності. Удосконалено математичні моделі, методи проектування та розрахунку швартовних пристроїв і пристроїв захисту корпусів газовозів і морського заводу від ушкоджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.144.2-02
Шифр НБУВ: РА315603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шумлянська О.І. 
Економіко-математичні моделі планування основної виробничої діяльності судноплавних компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.І. Шумлянська ; Одес. держ. морс. ун-т. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності виробничо-господарської діяльності вітчизняних судноплавних компаній шляхом удосконалення планування роботи флоту на основі методології бізнес-планування. До процесу планування здійснено комплексний підхід, що сполучає маркетингові дослідження з векторною оптимізацією. Це дозволяє обгрунтовано визначати цілі судноплавної компанії та будувати економіко-математичні моделі багатокритеріальних оптимізаційних задач планування виробничої діяльності, адекватні маркетинговим позиціям, які займає компанія на ринку транспортних послуг. Визначено та розв'язано задачі з лінійними та нелінійними критеріями оптимізації, виражені кількісними та якісними показниками, особливо важливими під час планування за ринкових умов. Розроблено методику оцінки ризику планових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.1-230.301 + У9(4УКР)374.1-230.301
Шифр НБУВ: РА314595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Єрмакова О.П. 
Ежекційно-циклонний флотаційний пристрій для очищення води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.П. Єрмакова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено дисипативно-сорбційну модель масопереносу розчинних забруднень з об'єму рідини до поверхні бульбашок у прямоточному змішувачі та гідродинамічну модель циклонного флотатора. Виконано теоретичні розрахунки, які дозволяють встановити основні закономірності проведення процесів масопереносу та гідродинаміки у флотаторі. Теоретичні розрахунки підтверджено експериментальними дослідженнями. Час перебування води в запропонованому флотаторі на 1 - 2 порядки менше, ніж у відомих барботажних флотаторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Н761.204.3
Шифр НБУВ: РА313302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Ле Мінь Фионг 
Адаптивна система автоматичного керування флотаційним процесом з істотним запізнюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ле Мінь Фионг ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Синтезовано оптимальну структуру електромеханічної адаптивної системи автоматичного керування процесом флотації на вуглезбагачувальній фабриці. Розроблено математичну модель процесу. Визначено критерій ефективності процесу керування розділовим апаратом. Запропоновано алгоритм одноканального екстремального регулятора, який мінімізував затрати на рискання під час дрейфу статичної характеристики об'єкта керування. Викладено алгоритм двоканального екстремального крокового регулятора, який грунтується на послідовному симплексному методі пошуку оптимуму критеріальної функції. Для досягнення розрахункового значення за наявності істотного запізнювання виконано його компенсацію шляхом прогнозування показників датчиків на один цикл виміру вперед. Відзначено, що для прогнозування якості кінцевих продуктів найбільш придатною є прогнозна модель експонентного згладжування з адаптацією трекінг-сигналом. Визначено кількісні оцінки ефективності функціонування систем автоматичного керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-5-05
Шифр НБУВ: РА312766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Пащенко Ю.В. 
Методи структуризації предметного середовища для комп'ютерної системи сертифікації плавскладу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Пащенко ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено шляхи підвищення ступеня автоматизації процесів підготовки, перепідготовки, атестації та сертифікації фахівців, що експлуатують судна цивільного флоту, професійна діяльність яких повинна забезпечувати безпеку життя на морі, збереження майна та захист моря від забруднень. Розроблено методику структуризації керівних і навчальних документів для визначення необхідного обсягу та рівня знань плавскладу. Визначено систему базових кваліфікаційних ознак для розробки структури бази даних інтегрованої комп'ютерної системи навчання та атестації. Запропоновано спосіб побудови багаторівневих меню бази даних системи навчання та контролю знань плавскладу. Обгрунтовано структуру даних для побудови сценаріїв комп'ютерного контролю знань, планів дій. Розроблено методику побудови математичних моделей для аналізу планів дій у вигляді інтерпретації мережі Петрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О4р(4УКР)-366
Шифр НБУВ: РА313955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Козак С.В. 
Формування іномовної комунікативної компетенції майбутніх фахівців морського флоту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Козак ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності формування іншомовної комунікативної компетенції майбутніх фахівців морського флоту в процесі навчання іноземної мови. Теоретично обгрунтовано сутність і конкретизовано структуру феномена іншомовної комунікативної компетенції як професійно важливої якості фахівця. Виявлено рівні іншомовної комунікативної компетенції та розроблено методику їх діагностики. Визначено дидактичне забезпечення базового етапу навчання іноземної мови у вищому морському навчальному закладі на засадах комунікативного, контекстного й особистісно-орієнтованого підходів. З'ясовано умови та експериментально апробовано ефективність технології формування іншомовної комунікативної компетенції курсантів морської академії, спроектованої на засадах принципу рольової перспективи у навчанні іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.33
Шифр НБУВ: РА313346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Небеснова Т.В. 
Колоїдно-хімічні закономірності флотації тонкоемульгованих органічних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Небеснова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено колоїдно-хімічні основи флотаційного процесу з метою підвищення ефективності виділення токоемульгованих органічних речовин (рослинних і мінеральних олій, нафти, трибутилфосфату). Виявлено найбільш ефективні способи колоїдно-хімічного впливу на зазначений процес, які дозволяють підвищити його ефективність та керувати ним. Установлено, що максимум флотаційного виділення тонкоемульгованих органічних речовин збігається з областю, що лежить між ізоелектричними точками крапель емульсії та бульбашок повітря. Обгрунтовано можливість використання гетерокоагуляційної моделі для опису процесу флотаційного виділення тонкоемульгованих органічних речовин і визначено область її застосування. На основі знайдених закономірностей флотаційного виділення тонкоемульгованих органічних речовин наведено дані для проектування, за якими збудовано мобільну флотаційну установку для очищення стічних вод, забруднених нафтою, мазутом, рослинними та мінеральними оліями, трибутилфосфатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г662
Шифр НБУВ: РА317756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лубенець А.В. 
Творення українського військового флоту в добу Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Лубенець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Виявлено історичні передумови, що сприяли творенню українського військового флоту. Простежено активізацію діяльності політичних партій та громадських об'єднань у Причорномор'ї навесні 1917 р. Проаналізовано політичну конфронтацію російського Раднаркому та Української Центральної Ради щодо Чорноморського флоту. Висвітлено основні напрями військово-морської політики Центральної Ради й організаційно-правові заходи українського уряду стосовно розбудови національного флоту. Наведено практичні рекомендації щодо використання досвіду військового створення українських державних структур на чолі з Центральною Радою за сучасних умов під час вирішення проблем формування Військово-Морських Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц66,8(4УКР)-1:611/612 + Т3(4УКР)611-32
Шифр НБУВ: РА320961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського