Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (127)Реферативна база даних (2124)Книжкові видання та компакт-диски (1045)Журнали та продовжувані видання (91)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЗИЧНА$<.>+<.>K=КІНЕМАТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 193
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полтавцева О.М. 
Антропологія музичної тілесності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.М. Полтавцева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Показано доцільність застосування до музики сучасної феноменологічної інтерпретації тіла як не протипокладеного душі/духу, що полягає у можливості легітимізації тілесної компоненти у філософії музичної культури. Запропоновано тезу про античну предуготовленість людського тіла до мистецтва, яка є необхідною передумовою існування мистецтва взагалі та музики зокрема. Виявлено, що "потяг" до "замовчування" тіла в музиці зумовлений онтологічною розбіжністю між раціональним і чуттєвим, духовним і тілесним, іманентною всій європейській метафізичній традиції, і позначився на концептуальному баченні музики. Проаналізовано філософські тексти про музику Шеллінга та піфагорійців, Гегеля та Шопенгауера, Аристотеля, Платона та Канта та показано наявність стійких опозицій "душа/дух - тіло", "раціональне - чуттєве", "розумне задоволення - фізична насолода", де слабкий термін піддавався систематичному витісненню. Розкрито тенденції позитивної інтерпретації тілесного аспекту музичної реальності в текстах С.К'єркегора, Ф.Ніцше, Т.Адорно, що вказує на деструкцію опозиційних структур і дозволяє розглядати філософські передумови "музичної тілесності". Висвітлено генеалогічний зв'язок між тілесним досвідом освоєння світу й "антропоморфними" властивостями музичної мови. Запропоновано положення про темпоральну естетизацію слухацької тілесності у процесі музичного сприйняття, а також ідею про те, що в музичному творі містяться метазвукові перцептивно-афективні структури, які означують "позамузичні" смисли музичного дискурсу (наведено "робоче" визначення музичного перцепту й афекту), - в чому набули розвитку ідея Р.Інгардена про іманентність "емоційних якостей" музичного твору, а також ідеї Ж.Дельоза і Ф.Гватарі про "перцепт і афект" як "Форми думки" мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.26 + Ю812.453.1 +
Шифр НБУВ: РА337934

Рубрики:

      
2.

Попович О. П. 
Виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. П. Попович ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше розкрито сутність виховання фізичних якостей старшокласників у дитячо-юнацьких спортивних школах. Виокремлено критерії, показники й охарактеризовано рівні виховання фізичних якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах. Розроблено педагогічні умови виховання цих якостей старшокласників у навчально-тренувальних групах дитячо-юнацьких спортивних шкіл (створення єдиного виховного простору в НТГ ДЮСШ; педагогічна майстерність тренера-викладача; методика виховання фізичних якостей старшокласників-гандболістів різних ігрових амплуа тощо. Уточнено та розширено принципи виховання фізичних якостей старшокласників, уведено до наукового обігу поняття "фізична вихованість", "фізична виховуваність", "фізична вихованість за ігровим амплуа", розкрито їх зміст, визначено сферу застосування. Набуло подальшого розвитку трактування сутності поняття "навчально-тренувальна група" у контексті діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.387 + Ч421.385.5
Шифр НБУВ: РА384168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Логвиненко О.Б. 
Виховання фізичної культури учнів 5 - 9 класів у позакласній діяльності загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Б. Логвиненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Уперше визначено суть культурологічного підходу у фізичному вихованні учнів. Розроблено теоретичну модель фізичної культури учня, запропоновано визначення поняття "фізична культура учня" як інтегрованого, виділено її компоненти, розкрито зміст та визначено рівні. Обгрунтовано критерії рівнів і методику вивчення вихованості фізичної культури учнів. Розвинуто принципи її виховання у позакласній діяльності. Визначено функції, розроблено зміст і методику діяльності класного керівника з виховання фізичної культури підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.5 +
Шифр НБУВ: РА334892

Рубрики:

      
4.

Тимчак Я.В. 
Військово- фізична підготовка в Україні (IX-XVIII ст.): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Я.В. Тимчак ; Волинський держ. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)36-1 + Т3(4УКР)4-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чорнобай І.М. 
Вплив валеологічних знань і вмінь на якісні показники фізичної культури молодших школярів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / І.М. Чорнобай ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2000. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено вплив авторської програми "охорона життя і здоров'я" та навчальних програм з валеології на якісні показники фізичної культури молодших школярів. Запропоновано рекомендації щодо покращання змісту освіти з питань фізичної культури у предметах "валеологія", "охорона життя і здоров'я", "фізична культура", підготовки вчителів з валеології, проведення фізкультурно-оздоровчих заходів за народним християнським календарем. Вдосконалено контрольні якісні показники фізичної культури молодших школярів, паспорт здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА310022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Андрющенко В.А. 
Вплив особливостей будови IК/I-фази на структуру і властивості високовуглецевих Fe - Al-сплавів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В.А. Андрющенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К233.104.3
Шифр НБУВ: РА316171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Швидкий О.В. 
Гігієнічна оптимізація навчання і заходи щодо охорони здоров'я студентів медичних училищ в умовах реформованої освіти: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Швидкий ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено, що під час навчання у студентів медичних училищ знижуються розумова та фізична працездатність, функціональний стан центральної нервової та серцево-судинної систем, фізичний розвиток і здоров'я. Відзначено, що у студентів, які ведуть нездоровий образ життя - висока хронічна захворюваність, її частота, а також низький індекс здоров'я. Розроблено заходи щодо гігієнічної оптимізації режиму та умов навчання, формування здорового способу життя, а також удосконалювання медичного обслуговування. Висвітлено високу валеологічну ефективність гігієнічної оптимізації навчання, яка виявляється в нормалізації денної, тижневої та семестрової працездатності студентів, покращенні деяких показників їх здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-38 +
Шифр НБУВ: РА328129

Рубрики:

      
9.

Коржик О. В. 
Гідроакустичні пристрої на основі багатомодових п'єзокерамічних перетворювачів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.08 / О. В. Коржик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 35 с. — укp.

Розглянуто теоретичні методи розрахунку та визначено фізичні процеси зв'язаності коливань в багатомодових перетворювачах. Досліджено найбільш широко застосовані типи електропружних циліндричних та стержньових тіл, які є основою відповідних акустичних перетворювачів гідроакустичних пристроїв різного призначення. Для вказаних електропружних об'єктів розв'язано задачі гідроелектропружності з використанням "функцій включення електродів". Визначено вплив зв'язаності та багатомодовості на дифракційну взаємодію прийомних і випромінювальних перетворювачів. Аналіз теоретичних результатів та їх фізична інтерпретація забезпечили формулювання пропозицій щодо технічної реалізації гідроакустичних пристроїв з використанням багатомодових перетворювачів і систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В321,022 + З843.413
Шифр НБУВ: РА381066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Сич В.А. 
Грунтово-географічні основи екологічної експертизи земель (на прикладі Задністров'я України): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / В.А. Сич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено просторово-часові закономірності та масштаби деградації грунтів і антропогенного забруднення земель Задністров'я України. Розроблено й обгрунтовано методику грунтово-екологічної експертизи земель різного використання, а також критерії оцінки ступеня деградації грунтів та їх антропогенного забруднення за бальною системою. Запропоновано автоматизовану картографічну інформаційну систему з метою виявлення, оцінки та організації моніторингу кризових зон. Апробовано методику грунтово-екологічної експертизи на основній ділянці дослідженого регіону з використанням технологій, яких передбачає географічна інформаційна система. На підставі інтеграційної оцінки деградації виявлено незадовільний стан незрошуваних земель щодо забруднення грунтів, а щодо зрошуваних - відзначено їх кризовий стан. З'ясовано, що домінуючими типами деградації є фізична (землеробська), агровиснаження та осолонцювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331552

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коваленко Н. С. 
Динамічна та фізична еволюція комети 95Р/ Хірон (2060) та обраних Кентаврів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / Н. С. Коваленко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено орбітальну еволюцію комети 95Р/Хірон та інших об'єктів групи Кентаврів методами числового інтегрування систем диференціальних рівнянь руху. Для Хірона побудовано криву блиску, а також розглянуто фізичні особливості цього першого з відомих Кентаврів із кометною активністю. Динамічну еволюцію 33-х Кентаврів, комет 95/Р Хірон (2060), 39Р/Отерма та 29Р/Швассмана-Вахмана 1 було промодельовано засобами чиселового інтегрування орбіт. Інтегрування було проведено на проміжки часу в 1 мільйон років у минуле та майбутнє від сучасної епохи, з використанням неявних одношагових алгоритмів Еверхарта. Досліджено характер змін орбітальних елементів та особливості близьких зближень з планетами-гігантами. Показано, що орбітальна еволюція Кентаврів дуже хаотична, і характеризується відносно частими тісними зближеннями з планетами-гігантами. У деяких випадках серед Кентаврів трапляються процеси, у яких частинки передаються з-під гравітаційного впливу однієї планети до іншої. Деякі Кентаври перебувають у чисельних різних резонансах, тоді як інші зовсім уникають резонансів. Випадки викиду з сонячної системи, так само як і перехід на орбіти з меншими, а також не рідкісні. Числове інтегрування орбітальної еволюції 2060 Хірона показує, що цей об'єкт може розглядатися як типовий представник Кентаврів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.253, 022 + В655.27, 022
Шифр НБУВ: РА379704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Люгайло С. С. 
Диференційована фізична реабілітація при стоматологічних захворюваннях у спортсменів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / С. С. Люгайло ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше визначено взаємозв'язок функціонального стану спортсменів з особливостями структури стоматологічної патології. Вперше запропоновано комплексні заходи диференційованої фізичної реабілітації для спортсменів із захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту, які об'єднали класичні схеми відновлення фізичної працездатності та методи фізичної реабілітації, застосовані в стоматологічній практиці. Вперше використано диференційований підхід до проведення заходів фізичної реабілітації спортсменів з цією паталогією з урахуванням статі, віку, спортивної кваліфікації та спеціалізації. Висвітлено можливість використання даних експрес-тестування резистентності емалі зубів і забарвлення глікогену ясен для оцінювання ефективності впливу заходів диференційованої фізичної реабілітації на функціональний стан зубощелепної системи й організм спортсменів в цілому. Удосконалено класичні схеми фізичної реабілітації пацієнтів з захворюваннями твердих тканин зубів і пародонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.91
Шифр НБУВ: РА381291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Малімон О.О. 
Диференційований підхід у процесі фізичного виховання студентів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.О. Малімон ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Конкін В.В. 
Ідентифікація штормових зон по акваторії Чорного та Азовського морів: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / В.В. Конкін ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці принципово нової фізичної моделі штормових зон. В роботі вперше запропонована фізична модель штормових зон, яка основана на ланцюжках Кармана. Розроблено методику діагнозу морських штормів, що базується на новій фізико-математичній концепції, сучасній методиці Аракави з використанням інформації зі штучних супутників Землі. Основні результати роботи знайшли використання в оперативній прогностичній діяльності метеорологічних підрозділів, можуть стати основою для розробки більш досконалих гідродинамічних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.260

Рубрики:

      
15.

Макаренко Р.О. 
Кінематика течії у тупикових зонах вихрових камер: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / Р.О. Макаренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено фізичну модель кінематики тупикових течій у камерах зі зосередженим тангенціальним підведенням газу. На підставі експериментального вивчення механізму підтягування рідини (газу) до глухого торця дозволило розроблено фізичну модель "торцевого ефекту". Вперше отримано дослідні дані про багатошарову структуру осередненої течії в тупиковій частині вихрової камери за різних глибин розташування торця щодо одиночного впускного сопла. Встановлено закономірності та запропоновано емпіричні формули, що описують залежність геометрії та кінематики тупикової течії від вхідних параметрів: геометрії вихрової камери, сопла та режимів роботи. Для розрахунку вихрових камер запропоновано спеціально складену програму. Надано рекомендації щодо використання отриманих даних про особливості тупикових течій під час проектування вихрових камер з зосередженим тангенціальним підведенням робочого середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.5
Шифр НБУВ: РА316059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Толкачова О.В. 
Комплексна фізична реабілітація дітей 9 - 10 років, які часто хворіють, із застосуванням одорантів: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / О.В. Толкачова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості показників фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи й адаптивних можливостей хлопчиків і дівчаток молодшого шкільного віку під впливом традиційних і реабілітаційних заходів. Наведено авторську програму фізичної реабілітації, яка складається з загартовування, щіткового масажу, динамічних перерв, лікувальної фізичної культури з застосуванням одорантів. Розроблено програму реабілітаційних заходів для дітей молодшого шкільного віком 9 - 10-ти років, які часто хворіють, з застосуванням одорантів, що сприяє підвищенню ефективності процесу фізичної реабілітації цієї категорії школярів. Зазначено, що використання у реабілітаційному процесі даних дітей програми реабілітації сприяє оптимізації фізичного здоров'я, фізичної працездатності, функціонального стану кардіореспіраторної системи, адаптивних можливостей їх організму та суттєвому зниженню рівня функціональної напруги регуляторних механізмів системи кровообігу. Встановлено, що після проведення реабілітації у хлопчиків основної групи спостерігається помітніше, ніж у контрольній групі, зменшення кількості пропущених занять з причин захворювання на 17,3 % , а у дівчаток основної групи - на 21,2 %. Розширено теоретичні відомості щодо оцінки фізичного здоров'я та функціонального стану цих дітей в процесі їх фізичної реабілітації на основі використання сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "Оберіг".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-54 +
Шифр НБУВ: РА369695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Калмикова Ю. С. 
Комплексна фізична реабілітація осіб зрілого віку, хворих на інфільтративну форму туберкульозу легенів, на стаціонарному етапі: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Ю. С. Калмикова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено фізичну реабілітацію осіб зрілого віку, хворих на інфільтративну форму туберкульозу легенів, на стаціонарному етапі. Вперше розроблено та науково обгрунтовано програму фізичної реабілітації для хворих на інфільтративну форму туберкульозу легенів, яка включає фізичні вправи, дихальну гімнастику з використанням нетрадиційних дихальних вправ, дозовану ходьбу, елементи психокорекції, для застосування на стаціонарному етапі. Зазначено, що програму фізичної реабілітації для хворих на інфільтративну форму туберкульозу легенів, впроваджено у роботу закладів охорони здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-54
Шифр НБУВ: РА376013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гузій О.В. 
Комплексна фізична реабілітація учнів 13 - 15 років з церебральним паралічем другої групи важкості захворювання: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / О.В. Гузій ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасні погляди щодо патогенезу дитячого церебрального паралічу, наведено клініко-психологічну характеристику дітей з церебральним паралічем, висвітлено досвід використання засобів фізичного виховання у фізичній реабілітації дітей з церебральним паралічем. Визначено морфофункціональний стан, рівень соматичного здоров'я і показників рухової функції, особливості психічного стану школярів з обмеженою руховою активністю. Розроблено й експериментально обгрунтовано комплексну програму фізичної реабілітації школярів з церебральним паралічем. Досліджено межі дозування фізичних навантажень залежно від вихідного стану серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-541
Шифр НБУВ: РА319931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мосаб С.Х. Амуді 
Комплексна фізична реабілітація хворих після хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис... канд. наук з фіз. вих. і спорту: 24.00.03 / Мосаб С.Х. Амуді ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено науково-обгрунтовану програму фізичної реабілітації хворих на остеоартроз колінного суглоба після хірургічного лікування, що складається з шести періодів, для кожного з яких визначено часові параметри. Уточнено наукові уявлення про дію запропонованих засобів фізичної реабілітації на стан нижніх кінцівок після хірургічного лікування гонартрозу на стаціонарному та амбулаторному етапах відновної терапії на підставі оцінювання їх ефективності. Експериментально доведено необхідність послідовного застосування засобів фізичної реабілітації хворих на остеоартроз колінного суглоба після хірургічного лікування на етапах відновного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.4-5 +
Шифр НБУВ: РА370073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Осіпов В. М. 
Комплексна фізична реабілітація чоловіків зрілого віку з міофасціальним больовим синдромом: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.03 / В. М. Осіпов ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено програму комплексної фізичної реабілітації чоловіків зрілого віку з міофасціальним больовим синдромом, яка дозволяє ефективно усунути больові міофасціальні тригерні пункти, зняти м'язовий спазм, збільшити об'єм рухів і силу м'язів уражених ділянок опорно-рухового апарату та покращити рівень якості життя хворих. Досліджено вплив запропонованої програми фізичної реабілітації, яка, окрім лікувальної фізкультури, передбачає психорелаксаційні заходи, методику ішемічної компресії, спрямовану на інактивацію міофасціальних тригерних пунктів, корекцію положенням, мануальний масаж з елементами постізометричної релаксації для спазмованих м'язів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.44
Шифр НБУВ: РА377398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського