Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (1159)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=УКЛАДАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Адах Н.А. 
Авторські лексичні новотвори в поезії Василя Барки: семантика, функції, прагматика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.А. Адах ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз понад 1 300 одиниць оказіональної лексичної номінації, зафіксованих у поетичному лексиконі В. Барки. Уперше досліджено семантику та текстове призначення авторських новотворів як характерних ознак ідіостилю поета - одного з найпродуктивніших українських експериментаторів у галузі індивідуально-авторського словотвору. Визначено специфіку лексичних інновацій В. Барки. Досліджено ключові поняття та слова-символи у поетичній картині світу поета. Розкрито прагматичний потенціал новотворів, проаналізовано його вплив на створення та розуміння значень інновацій. Висвітлено номінативну, стилістичну, експресивну та текстотвірні функції новотворів. Проаналізовано основні здобутки української письменницької лексикографії XX - XXI ст. Уперше з використанням методів математичної статистики виявлено основні тенденції у словотворчій практиці В. Барки. Розроблено теоретичні засади укладання різножанрових словників авторських лексичних новотворів поета.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)=411.4)-4 Барка В.535 + Ш5(411.4=7СПО)-4 Барка В.535 +
Шифр НБУВ: РА362674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дрішлюк А.І. 
Агентський договір: цивільно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.І. Дрішлюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено характерні ознаки та особливості агентського договору в чинному законодавстві України, теоретично проаналізовано зобов'язання, які виникають у процесі укладання, зміни або припинення даного договору. Досліджено генезу інституту представництва, його застосування в цивільному обігу, юридичну природу агентського договору, його цивільно-правову характеристику, співвідношення із суміжними цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості їх змісту, укладання та виконання, відповідальності, сформульовано істотні умови договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.83 +
Шифр НБУВ: РА326020

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Біла В. Р. 
Адміністративний договір в діяльності органів державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Р. Біла ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття, сутність та організаційні ознаки договірних форм управлінської діяльності органів державної податкової служби (ДПС) України. Визначено особливості адміністративно-договірних відносин за участю органів ДПС України. Проаналізовано концептуальні підходи щодо розуміння сутності адміністративного договору, здійснено їх класифікацію відповідно до специфіки їх застосування органами ДПС України. Досліджено підстави укладення, зміст адміністративного договору, вимоги до нього та теоретивні положення правового статусу органів ДПС України як учасників адміністративних договорів. Проаналізовано процедуру укладання нормативних та індивідуальних адміністративних договорів органами ДПС України та заходи забезпечення виконання зобов'язань, що виникають з адміністративних договорів, укладених органами ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03 + Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА381188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зарума-Панських О.Р. 
Англійська лексика міжнародних договорів: структурні, семантичні та дискурсні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Р. Зарума-Панських ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Лінгвостилістично вивчено англомовні тексти міжнародних договорів на лексико-семантичному та синтаксичному рівнях та у лексикографічній, когнітивній і функціональній площинах опису. З'ясовано характерні риси мови міжнародних документів. Виділено пласт лексики, використаної для укладання текстів міжнародних договорів. Описано лексичні одиниці, що сприяють реалізації теми домовленості, встановлено продуктивні структурні моделі синтагматичної дистрибуції. Визначено рекурентність виділених моделей. Розглянуто особливості семантики власних та запозичених з інших галузей термінологічних лексем і словосполучень. Проаналізовано визначальні дискурсні риси цих документів у їх частинах, зокрема когнітивне структурування основних положень міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА315614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бобух Н.М. 
Антоніми в українській поетичній мові ХХ ст.: структурно-семантичний, функціонально-стилістичний і лексикографічний аспекти: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / Н.М. Бобух ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше в українській лінгвістиці зроблено комплексний структурно-семантичний і функціонально-стилістичний аналіз антонімічного слововживання в поезії XX ст. Обгрунтовано теоретичні засади антонімії, запропоновано визначення поетичних антонімів, антонімічних біномів, антонімічно-синонімічних парадигм. Виявлено ключові опозиції в поетичному дискурсі з урахуванням позитивної та негативної маркованості їх конституентів. Розглянуто симетричні й асиметричні антонімічні пари, запропоновно структурну, морфологічну та функціонально-семантичну класифікації опозицій. Проаналізовано зв'язок антонімії з полісемією та синонімією. Встановлено парадигматичні та синтагматичні властивості лексем із протилежними значеннями. Досліджено функції антонімів у семантичній організації речення, виділено синтаксичні моделі, в яких функціонують лексичні опозиції у мові української поезії XX ст. Визначено особливості структурно-семантичної організації оксиморонних синтагм. Запропоновано функціонально-семантичну класифікацію оксиморонів. Проаналізовано стилістичні функції художніх засобів, утворених на базі антонімічних пар. Обгрунтовано принципи укладання "Словника антонімів поетичної мови" як одного з можливих підходів до лексикографічного опрацювання мови української поезії. Уперше укладено словник антонімів української поетичної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА362688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шиманська К.В. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з виконання колективного договору: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / К.В. Шиманська ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено рекомендації щодо удосконалення бухгалтерського обліку та контролю господарських операцій з виконання колективного договору, що сприяє соціальному захисту працівників. Проаналізовано зв'язок колективного договору як локального нормативно-правового документа з системою бухгалтерського обліку. Удосконалено організацію бухгалтерського обліку щодо впливу на неї юридичної форми колективного договору, а також систему аналітичного обліку на підставі класифікації положень колективного договору. Теоретично обгрунтовано комплексне облікове забезпечення процесу колективно-договірного регулювання на всіх його стадіях із залученням облікового персоналу на стадії укладання договору. Запропоновано методичне забезпечення бухгалтерського обліку операцій зі створення та використання фонду оплати праці на підставі нормативних показників, що залежать від результатів господарської діяльності підприємства, а також відображення у бухгалтерському обліку витрат на забезпечення працівників підприємства соціальним пакетом. Розроблено систему внутрішнього контролю за дотриманням положень колективного договору, в якій враховано інформаційні запити суб'єктів контролю та ступінь довіри профспілкової організації до керівництва підприємства. Обгрунтовано доцільність формування абсолютних і відносних показників, які необхідно документально оформити, а також складання облікових реєстрів та внутрішньої звітності за господарськими операціями з виконання колективного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-14 + У052.9(4УКР)80-14 +
Шифр НБУВ: РА369888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Перебийніс М.Г. 
Валютний контроль в системі економічних відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М.Г. Перебийніс ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію валютних відносин в Україні та їх стан в розвинених країнах світу, на основі якого визначено, що існуюча національна модель валютного контролю потребує суттєвого коригування з позицій вирішення проблем конвертованості гривні, інтеграційних процесів і чіткого визначення місця та ролі України у світовій економіці, поступової відмови від практики жорстокого обмеження валютних операцій з одночасним його збереженням для операцій, пов'язаних з вивозом валюти за кордон та інших незаконних дій суб'єктів економічних відносин, доцільність укладання багатосторонніх узгоджень між банками й органами валютного контролю, доцільність вступу України до міжнародних органів контролю за валютними операціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-218 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА372051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Круглова О.А. 
Вдосконалення нормативної бази фасованих мінеральних і питних вод: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.А. Круглова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено нормативне забезпечення якості фасованих мінеральних і питних вод. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну нормативну документацію щодо якості фасованих вод. Запропоновано зміни та доповнення до чинних в Україні вимог. Розроблено класифікацію фасованих питних вод, на підставі якої розроблено проект стандарту. Доведено необхідність поділу сфери регламентування ДСТУ 878:2006 "Води мінеральні природні фасовані. Технічні умови" (проект) і укладання на його підставі нових стандартів для нормування вимог до мінеральної води, яка є харчовим продуктом і мінеральної води - лікарського засобу. Запропоновано для визначення органолептичних показників і об'єму у пляшках мінеральної води використовувати термостатування. Розроблено алгоритм для програмного моделювання та створено базову програму для комплексного оцінювання якості фасованих вод. Розглянуто основні принципи реалізації міжрегіонального обліку якості фасованих вод. Запропоновано математичну модель, яка описує систему взаємодії тари - захисного покриття - води та дозволяє визначати залежність міграції шкідливих домішок з тари у воду від зовнішніх умов і властивостей захисного покриття тари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л886я86 +
Шифр НБУВ: РА365008

      
9.

Тимченко Р. В. 
Взаємовідносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки (листопад 1918 - квітень 1920 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Р. В. Тимченко ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918 - 1920 рр., визначено передумови та причини об'єднавчого процесу, охарактеризовано події, пов'язані з умовами укладання Акту злуки, проведено їх оцінювання. Розкрито основні організаційні заходи з втілення ідей соборної єдності України в економічній, політичній і військовій сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Проаналізовано спільну боротьбу українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви та наслідки укладання договорів лідерами УНР і ЗУНР з Добрармією та Польщею. На підставі відомостей, одержаних у ході дослідження, з'ясовано причини та наслідки нереалізованості об'єднавчих зусиль УНР і ЗУНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(4УКР3)612-32
Шифр НБУВ: РА377747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Нямещук Г.В. 
Вплив іноземних інвестицій на формування економічного потенціалу підприємств космічної галузі України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Г.В. Нямещук ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи сутності та природи категорії "іноземні інвестиції" в контексті впливу її на формування економічного потенціалу високотехнологічних підприємств (ВТП). Розроблено концептуальні основи складу та структури економічного потенціалу як цілісної системи взаємодії інтелектуального, інноваційного та експортного потенціалів, сутнісно об'єднаних зовнішніми та внутрішніми механізмами іноземного інвестування. На підставі аналізу ролі та особливостей потенціалу ВТП космічної галузі України визначено ВТП як інтегральну взаємодію можливостей, які проектуються в інноваційну та експортну складові, спрямовані на залучення іноземних інвестицій у ході реалізації міжнародних космічних проектів. Вперше визначено науково-методичні засади та емпірично обгрунтовано доцільність формування галузевого інноваційного кластера, який є вертикально-горизонтальною структурою, що поєднує стратегічні пріоритети розвитку держави, фінансові ресурси та інноваційні потенціали вітчизняних виробників космічних технологій; систематизовано у цьому контексті стимулювальні ефекти іноземних інвестицій внаслідок створення спільних підприємств, започаткування міжнародних комерційних проектів та укладання контрактів для розробки та виготовлення космічних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.058.515.275.1-56 + У9(4Укр)305,851,527,51-56 +
Шифр НБУВ: РА368683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Балог В.О. 
Галузева лексика в словнику української мови в 11-ти томах (1970 - 1980 рр.) (семантичний та стилістичний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.О. Балог ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу семантико-стилістичної інтерпретації галузевої лексики в Словнику української мови в 11-ти томах (1970 - 1980 рр.) здійснено грунтовний опис фактів, які слід вважати недоліками цього словника. За часовою ознакою всі виявлені недоліки поділяються на допущені в процесі укладання словника, що характеризуються непослідовністю й неточністю використання засобів семантико-стилістичного опису, а також виявлені з часом у зв'язку зі змінами в лексичній системі мови, що зводяться до неповноти відповідної інформації. Зазначено, що удосконалення методики семантичної та функціонально-стильової характеристики галузевої лексики в словнику можливе шляхом послідовного використання повної системи ремаркування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Ш141.4-4 +
Шифр НБУВ: РА322903

      
Категорія: Релігія   
12.

Шевченко Р.Ю. 
Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.12 / Р.Ю. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади географо-картографічного моніторингу культових споруд м. Києва. Обгрунтовано термінологічний апарат моніторингу, а саме: поняття "географо-картографічний моніторинг культових споруд", "релігійно-паломницьке середовище", "карта культових споруд", "культова споруда". Визначено основні методи реалізації наукових досліджень, етапами яких є збір інформаційної бази даних, що містять матеріали польових краєзнавчих досліджень культових споруд м.Києва, проведених протягом жовтня 2004 - жовтня 2007 рр., аналізу картографічних творів Києва. Географічна інформаційна система "Культові споруди Києва" є засобом реалізації та проведення географо-картографічного моніторингу культових споруд м.Києва, функціональними складовими якої є створення реєстру культових споруд і модулів укладання системи карт культових споруд м.Києва. Карти як результат географо-картографічного моніторингу даних споруд можуть бути використані у системі релігійного паломництва, рекреації, туризмі, педагогіці та інженерній справі відновлення та відтворення втраченої культової спадщини м.Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-2КИЇ)-65,4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА354823

Рубрики:

      
13.

Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Широков К.В. 
Граматична ідентифікація та класифікаційні аспекти іменної словозмінної парадигми у сучасній турецькій мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / К.В. Широков ; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено лексико-граматичну систему турецької мови, побудовано теоретичні схеми для словозмінних класифікацій турецької лексики та їх реалізації для лексико-граматичного класу турецького іменника. Проаналізовано ефекти нечіткості, які виникають у процесі визначення окремих лексико-граматичних класів турецької мови. Запропоновано використовувати формалізм теорії нечітких множин для побудови нечітких граматичних станів, що дозволяє враховувати виявлені неоднозначності. До наукового обігу введено поняття А-еквівалентності на множині турецьких слів, за допомогою якого інваріантним способом розроблено словозмінну класифікацію лексики. Систематизовано морфологічні процеси словозміни, виведено повний набір словозмінних формул, за допомогою яких побудовано замкнену словозмінну класифікацію турецького іменника, у межах якої виділено тринадцять словозмінних класів. Для кожного класу побудовано відповідні афіксальні комплекси, на базі яких створено лінгвістичні алгоритми словозміни турецького іменника. На підставі вивчення морфонологічних процесів в основі слів удосконалено словозмінну класифікацію шляхом виділення 31-го підкласу у восьми словозмінних класах. Для верифікації авторської теорії створено два комп'ютерних інструментальних лексикографічних комплекси - тлумачного та граматичного словників турецької мови, які рекомендовано використовувати для проведення досліджень, укладання нових словників, а також у навчальних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш163.12-121.1*20 +
Шифр НБУВ: РА368051

Рубрики:

      
15.

Клименко Н.Г. 
Державне регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Клименко ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми удосконалення механізмів державного регулювання інноваційно-інвестиційного розвитку регіону. Визначено, що найбільш ефективними з них є фінансово-економічний, нормативно-правовий, інституційно-організаційний, інформаційно-ресурсний і мотиваційний. Проведено системний аналіз управлінських аспектів інноваційно-інвестиційної політики та розроблено адекватні заходи та інституціональні засади програмно-цільового управління. Проаналізовано основні форми та дієві інструменти державно-управлінського стимулювання інноваційно-інвестиційної діяльності, зокрема застосування фінансово-кредитних стимулів (безпроцентних і пільгових кредитів, інвестиційних гарантій) та забезпечення умов для стабільного соціально-економічного зростання (досягнення європейських стандартів якості життя, забезпечення зайнятості населення, розвиток соціальної інфраструктури, високий індекс людського розвитку). Розглянуто питання податкового стимулювання засобами зменшення ставки податку до оптимальних розмірів, укладання податкових угод з іншими країнами, зняття податків на реінвестиції, безмитного імпорту обладнання й сировини та прискореної амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА336660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Легун Ю.В. 
Джерела з генеалогії селян Подільської губернії: стан, збереження, інформативне наповнення, класифікація (1793 - 1917 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / Ю.В. Легун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Уперше в українській історіографії досліджено джерельну базу генеалогії селян Подільської губернії за значний історичний період. Установлено, що попри розпорошеність і значні матеріальні витрати, у сучасних архівних установах України, Росії та Польщі збережено джерела, які дають змогу реконструювати родоводи непривілейованого населення Поділля до кінця XVIII ст. Архівні колекції документів однорідні за своїм значенням, але за комплексного використання дозволяють одержати позитивний результат. Висвітлено коло державних і церковних установ і посадовців, які укладали документи з персональними відомостями щодо селян регіону. З'ясовано особливості формування окремих складових загального масиву генеалогічних матеріалів. Проаналізовано біля ста видів різних архівних документів, які містять родознавчу інформацію. Зокрема, конкретизовано час їх створення, термін використання, окреслено межі територіального поширення. З'ясовано сучасний стан збереження. Визначено методику розробки даних документів, яка дозволяє одержати оптимальні результати у справі укладання селянських родоводів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА348188

Рубрики:

      
17.

Григор'єва Т. Ю. 
Дипломатичні зносини Речі Посполитої з Османською імперією: посольства та дипломатичний церемоніал: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Ю. Григор'єва ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено дипломатичні зносини, зокрема, посольства з Речі Посполитої до Османської імперії протягом 1622 -1678 рр. Розглянуто процедуру укладання миру після Хотинської війни як першого повномасштабного миротворчого прецеденту в історії взаємин між двома державами. Визначено фактори, що підштовхували до збереження мирних взаємин упродовж 1624 -1667 рр. Встановлено причини та наслідки польсько-турецької війни 1672-1676 рр. Оцінено ефективність організації дипломатичних місій Речі Посполитої щодо Стамбула. Охарактеризовано дипломатичний церемоніал та наведено польські описи посольського прийому у порівнянні із результатами сучасних дослідницьких реконструкцій османського палацового порядку. Запропоновано інтерпретацію суперечливої інформації, наявної в даних описах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)43-6 + Т3(5ТУР)42-6
Шифр НБУВ: РА369842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Карманов Є.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Карманов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено договір банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, необхідність в якому викликано, в першу чергу, перетвореннями, що відбулися в банківській сфері, і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення чинної нормативної бази у відповідність до світової практики розвитку розглянутих договірних відносин. Проналізовано етапи розвитку, процес становлення законодавства, що регулює банківські валютні цивільно-правові відносини. Досліджено юридичну природу валюти та валютних операцій, їх функцій, а також наукові проблеми договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті, проблеми його законодавчого врегулювання, співвідношення з іншими цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості укладання, змісту та виконання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті. Сформульовано наукові висновки та пропозиції щодо вдосконалення Цивільного кодексу України з питання, що стосується регулювання договору банківського вкладу (депозиту) в іноземній валюті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА314657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Спіжов В.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Спіжов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний теоретичний і практичний аналіз договору банківського вкладу (депозиту). Досліджено історико-правові витоки виникнення та формування, наведено правову характеристику даного типу договору. Проаналізовано його умови та правовий режим залучених коштів на депозит, охарактеризовано правове становище сторін, розглянуто спосіб повідомлення вкладників. Розкрито особливості укладання, зміни та розірвання договору банківського вкладу (депозиту). Описано правовий механізм відповідальності сторін за невиконання або неналежне виконання договору банківського вкладу (депозиту). Наведено пропозиції щодо удосконалення положень цивільного законодавства України про регулювання договору банківського вкладу (депозиту) з урахуванням сучасних тенденцій розвитку договірного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА363198

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Федорченко Н.В. 
Договір доручення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Федорченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Виявлено характерні ознаки та особливості договору доручення в чинному законодавстві України, розглянуто зобов'язання, які виникають у процесі укладання, виконання або припинення договору доручення. Здійснено теоретичний та науковий аналіз природи договорів про надання послуг. Наведено цивільно-правову характеристику договору доручення, визначено його співвідношення з суміжними цивільно-правовими договорами. Проаналізовано особливості змісту, укладання та виконання договору доручення. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання договорів доручення в цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.81 +
Шифр НБУВ: РА330487

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського