Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (506)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОКСИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пасічна Ю.Я. 
Адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей за дії аліментарних чинників: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.Я. Пасічна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей у разі впливу раціонів, відмінних за складом кормових інгредієнтів і біологічно-активних речовин, але ідентичних за поживністю, а також за умов дії Т-2 токсину. Встановлено на 3-, 10- та 20-ту добу після зміни корму адаптивний характер активності гідролаз органів травлення, що відповідає стадіям годівельного стресу (за Сельє). Показано, що адаптивні зміни гідролаз у тонких кишках курей залежать від включення домішок DL-метіоніну, сульфату натрію та йодистого калію а також ферментних препаратів Ревабіо та Натуфос у склад ячмінно-бобово-ріпакового комбікорму, а також біомаси дріжджів Phaffia rhodizyma у склад стандартного комбікорму. Проаналізовано динаміку активності гідролітичних ферментів органів травлення курей на 10-, 20- та 30-ту добу за експериментального Т-2 токсикозу. Виявлено, що гідролази тканини печінки реагують на дію токсину більше, ніж ферменти тонких кишок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45 + П872.763-961 +
Шифр НБУВ: РА358494

Рубрики:

      
2.

Романюк С.І. 
Антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / С.І. Романюк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено антигенні властивості дифтерійного токсину (ДТ) та його субодиниць у дітей з різними формами дифтерійної інфекції та після вакцинації, а також імунобіологічної активності ДТ, яка дозволяє йому протидіяти імунній системі. Розроблено імуноферментні методи виявлення ДТ й антитіл проти нього, які можуть бути використано з метою вдосконалення діагностики дифтерії. Створено комп'ютерну програму щодо кількісної оцінки результатів імуноблотингу. Проаналізовано сироватки крові дітей різних діагностичних груп стосовно вмісту ДТ, антитоксичних антитіл та їх специфічності до субодиниць ДТ. Встановлено, що антитіла хворих на дифтерію та носіїв відрізняються за специфічністю до субодиниць А та В ДТ. Запропоновано математичну модель дифтерійної інфекції для розрахунку терапевтичних доз антитоксичної сироватки коня. Вперше встановлено, що ДТ здатен проникати у фагоцити та специфічні до нього В-лімфоцити навіть за відсутності класичного рецептора для ДТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7
Шифр НБУВ: РА320327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Курченко А.І. 
Атопічний дерматит: характеристика змін системного та локального імунітету: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / А.І. Курченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 36 с. — укp.

На підставі результатів зіставлення імунологічних показників периферичної крові та запаленої шкіри у 160-ти хворих на різні форми атопічного дерматиту (АД) з'ясовано, що для гострого періоду IgE-незалежної форми АД на відміну від IgE-залежної форми був характерний малий ступінь активації імунітету на системному рівні. На локальному рівні, в ураженій шкірі відмінності між формами АД виявилися у зменшенні вмісту в запальних інфільтратах IgE-незалежного АД CD80+, CD86, HLA-DR+ і CD25+ клітин. З'ясовано, що виділені лімфоцити запаленої шкіри хворих на IgE-залежну форму АД за умов in vitro здійснювали прояв значно більшого рівня проліферативної активності у відповідь на дію стафілококового токсину-1. Під час дослідження антигістамінних препаратів з'ясовано, що ефект препарату "Цитиризин" виявився у стимуляції продукції клітинами периферичної крові хворих IgE-залежним АД IFN-gamma та IL-10, а також у зниженні запальної реакції, взаємопов'язаної зі зменшенням в епідермісі кількості кератиноцитів, що експресують міжклітинну молекулу адгезії-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.3-2 +
Шифр НБУВ: РА355064

Рубрики:

      
4.

Васянович О.М. 
Біотехнологія Т-2 токсину та обгрунтування максимально допустимого рівня його в кормах для молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.М. Васянович ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено біотехнологію виробництва T-2 токсину й обгрунтовано максимально допустимий рівень (МДР) у кормах для молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) для умов відгодівлі. Удосконалено методику очищення, кристалізації та ідентифікації T-2 токсину. Досліджено чутливість телят до цього токсину за умов гострого та хронічного перебігу експериментального T-2 токсикозу. Визначено коефіцієнт кумуляції T-2 токсину в організмі тварин. Максимально недіюча, підпорогова та порогова концентрації T-2 токсину в кормах для молодняку ВРХ відповідно мають значення у межах: 0,53 - 0,8; 1,07 - 1,6; 2,13 - 3,2 мг/кг. Допустима добова доза очищеного T-2 токсину у кормах для телят становить і,53 мг/кг. Теоретично й експериментально обгрунтовано МДР T-2 токсину у кормах для молодняку ВРХ за умов відгодівлі. Розроблено науково-технічну документацію стосовно виробництва токсину, що дозволяє забезпечувати лабораторії різних профілів T-2 токсином для мікологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П60-44 + П60-451.1 +
Шифр НБУВ: РА354234

Рубрики:

      
5.

Тугай Т.І. 
Вивчення механізму дії макроциклічних трихотеценів із Dendrodochium toxicum Pidopl. et Bilai: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.І. Тугай ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто деякі аспекти механізму дії макроциклічних трихотеценів (МЦТЦ), які синтезовано Dendrodochium toxicum, щодо тест-культур і модельних систем. Проаналізовано вплив на синтез білка і нуклеїнових кислот у тест-організмі. З'ясовано, що досліджувані токсини у залежності від концентрації спричиняють інгибуючу і активуючу дію на їх синтез у найпростішого представника прокаріот Acholeplasma laidlawii й інгибуючу дію на синтез даних сполук у представників еукаріот Saccharomyces cerevisiae та Chlorella vulgaris. Вперше виявлено, що досліджувані МЦТЦ впливають на синтез білка дріжджів на етапі транскрипції, з порушенням функціонування основного ферменту даного етапу ДНК-залежної РНК-полімерази. Проаналізовано дії досліджуваних токсинів щодо росту і синтезу пігментів у хлорели за різних умов культивування. Виявлено зниження сумарного вмісту АТФ у клітинах хлорели за умов освітлення під дією досліджуваних МЦТЦ. Встановлено здатність досліджуваних токсинів підвищувати проникність мембран саркоплазматичного ретикулуму щодо іонів кальцію з порушенням його градієнт на мембрані, аналогічно з метою впливу відомого кальцієвого іонофору А 23187.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.91
Шифр НБУВ: РА308612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ждамарова Л.А. 
Вплив біотичних та абіотичних факторів на персистенцію та біологічні властивості збудника дифтерії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.А. Ждамарова ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено представників мікробіоценозів, що впливають на тривалість перебування збудника дифтерії на слизових оболонках мигдаликів. Установлено режими опромінення лазерним та ультрафіолетовим променями, за яких відбувається стимуляція чи пригнічення токсиносинтезуючої функції <$Eroman tox sup +> штамів C. diphtheriae і спостерігається зміна чутливості патогенних коринебактерій до протимікробних препаратів. Показано, що електронний пучок у порівнянні з іншими досліджуваними фізичними чинниками спричинює найбільш виражене пригнічення продукції дифтерійного екзотоксину. Доведено залежність між дозою опромінення та ступенем токсиноутворення; визначено режими дії електронного пучка в процесі вилучення соматичних антигенів патогенетичних коринебактерій, за яких знижується кількість екзотоксину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-7 +
Шифр НБУВ: РА328696

Рубрики:

      
7.

Головчак Н.П. 
Вплив гіпохлориду натрію на перекисне окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту головного мозку тварин за експериментального Т-2 токсикозу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.П. Головчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у тканині головного мозку за умов дії Т-2 токсину та розчину гіпохлориту натрію (ГХН). Вперше проаналізовано вплив Т-2 токсину (з групи мікотоксинів) на систему проокидантно-антиоксиданого гомеостазу нервової тканини. Встановлено, що дія Т-2 токсину реалізується на мембранному рівні шляхом активування інтенсивності вільнорадикальних реакцій і зміни ензиматичної активності антиоксидантної системи. Доведено, що систематичне введення Т-2 токсину призводить до пошкодження мембранної структури клітини, про що свідчить аналіз гістопрепаратів і посилення процесів ПОЛ. Виявлено, що використання розчину ГХН як детоксикувальної речовини сприяє зниженню інтенсивності процесів ліпопероксидації у разі підвищення активності ферментів системи антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази). Встановлено, що дія ГХН сприяє відновленню структури клітин нервої тканини, що супроводжується збільшенням кількості ядерець, частинок хроматофільної речовини, відновленням структури ядра та чітким окресленням контурів мембрани. Доведено, що в результаті дії ГХН нервові клітини стають функціонально активними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА358420

Рубрики:

      
8.

Калініченко С.В. 
Вплив електромагнітних полів на біологічні властивості токсиноутворюючих коринебактерій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / С.В. Калініченко ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено вплив міліметрових хвиль в частотних діапазонах 40 ГГц; 42,2 ГГц; 50,3 ГГц; 58 ГГц; 61 ГГц; 64,5 ГГц на біологічні властивості токсиноутворювальних коринобактерій (кінетику росту, ферментативну та адгезивну активність, токсиноутворення, мікроорганізми, фактори інвазії). Встановлено режими та частотні діапазони опромінення міліметровими хвилями, що впливають на біологічні властивості патогенних коринебактерій. Показано, що фізичні чинники викликають зміну показників адгезивного процесу, швидкості розщеплення глюкози, ферментації гіалуронової та сіалових кислот, активності цитратсинтетази та протикомплементарної дії. Встановлено, що міліметрові хвилі усіх досліджених діапазонів мають виражений захисний ефект, в частотному діапазоні 61,0 ГГц стимулюють відновлення втрачених за роки зберігання біологічних ознак токсиноутворювальних коринобактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.936-8 + Е422.272.3*716-633.4 +
Шифр НБУВ: РА344964

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Коваленко О.І. 
Вплив низькоінтенсивних електромагнітних полів на насіння рослин і мікроорганізми: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Коваленко ; Ін-т радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив низькоінтенсивного електромагнітного поля (ЕМП) на насіння рослин і мікроорганізми для цілеспрямованої зміни їх функціональних властивостей. Опромінення біологічних об'єктів (БО) проведено безпосередньо й опосередковано, через воду та середовища, що містять воду. Біологічний відгук на зовнішній електромагнітний вплив оцінено за зміною функціональних показників БО (для насіння рослин - за показниками енергії проростання насіння та довжини коренів, для коринебактерій - на підставі вивчення кінетики зросту, ферментативної активності, токсиноутворення, адгезивної активності, факторів інвазії, захисних процесів, антибіотикочутливості). Розкрито можливість шляхом безпосереднього й опосередкованого через воду впливу ЕМП на БО цілеспрямовано модифікувати біологічні показники насіння рослин і мікроорганізмів залежно від їх вихідного стану, зокрема, частково відновлювати втрачені раніше якості та збільшувати стійкість насіння до зовнішнього пригнічення. Виявлено загальні тенденції та відмінності прямого й опосередкованого через воду опромінення. Встановлено залежність біологічного відгуку від частоти та спектральних характеристик сигналу. Показано немонотонну залежність зміни стану БО від часу експозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-633.4 + П127.122 +
Шифр НБУВ: РА360280

Рубрики:

      
10.

Білокобильський С. А. 
Вплив пептидогліканів, ліпополісахаридів та екзотоксинів бактерій на метаболізм та антитілопродукуючу активність B-лімфоцитів in vitro: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. А. Білокобильський ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с.: табл. — укp.

Проаналізовано вплив пептидогліканів, ліполісахаридів і екзотоксинів бактерій на метаболізм і антитілопродукуючу активність B-лімфоцитів периферійної крові людини in vitro. Вперше вивчено in vitro вплив стафілококового, дифтерійного та правцевого токсинів, а також пептидогліканів і ліпополісахаридів стафілококів, стрептококів, ешерихій, клебасієл, псевдомонад і шигел на стан процесів перекисного окиснення ліпідів, активність ферментів системи антиокиснювального захисту, систему циклічних і аденілових нуклеотидів і антитілопродукцію B-лімфоцитів периферійної крові людини in vitro. Показано, що бактеріальні похідні мають видо- та дозозалежний проокиснювальний, дизметаболічний і імуносупресивний вплив на B-лімфоцити під час безпосереднього контакту in vitro. Встановлено, що найбільш негативно на B-лімфоцити впливають бактеріальні екзотоксини, а найменш негативно - пептидоглікани. Негативний вплив пептидогліканів, ліпополісахаридів і бактеріальних екзотоксинів на метаболічний статус і антитілопродукцію B-лімфоцитів збільшується у разі зростання діючих концентрацій даних бактеріальних похідних. Невеликі (5 мг/л) і середні (25 мг/л) концентрації бактеріальних пептидогліканів і ліпополісахаридів активують утворення B-лімфоцитами імуноглобулінів класів M, G, A.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 + Е70*743.324
Шифр НБУВ: РА382161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шабельник 
Вплив різних методів інактивації токсинів сальмонел на продукцію цитокінів і циклічних нуклеотидів моноцитами, нейтрофілами та ентероцитами in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Олег Іванович Шабельник ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.927.2 + П873.361.1
Шифр НБУВ: РА339067

Рубрики:

      
12.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бойко Г.В. 
Гемосорбція в терапії поросят при гострому експериментальному Т-2 токсикозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Бойко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в експериментах in vitro та in vovo на поросятах визначено поглинальну ефективність гемосорбентів СКН-1К (сферичного карбоніту) та ГСГД-4 (гемосорбенту гранульованого делігандизуючого) по відношенню до Т-2 токсину. Розроблено та апробовано технологію гемосорбції у поросят (без спеціальної фіксації тварин) з використанням ГСГД-4, яка сприяє попередженню їх загибелі у разі гострого отруєння Т-2 токсином навіть в абсолютно смертельних дозах. На підставі результатів клінічних, гематологічних, біохімічних і патоморфологічних досліджень доповнено існуючі уявлення щодо патогенезу Т-2 токсикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7-925-7 +
Шифр НБУВ: РА333183

Рубрики:

      
14.

Чудновець А.Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.Я. Чудновець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження в установленні спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров`я та самопочуття працівників даної галузі, а також служити ризиком у виникненні професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Новіцький К.М. 
Ефективність адсорбентів при Т-2 токсикозі свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / К.М. Новіцький ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що для послаблення токсичного впливу Т-2 токсину на організм доцільно використовувати вугільні адсорбенти. З урахуванням ефективності та вартості адсорбентів визначено, що перспективним для використання у тваринницві є березове активоване вугілля марки А. Відзначено, що гострий Т-2 токсикоз поросят супроводжувався блювотою пригніченням, анорексією, тахікардією та прискоренням дихання, еритроцитозом, зменшенням середнього об'єму еритроцитів та вмісту в них гемоглобіну. Біохімічно виявлено гіперпротеїнемію, зниження коефіцієнту співвідношення альбумінів до альфа-глобулінів, рівня сечовини та креатиніну, підвищення активності аспартатамінотрансферази, гіперглікемію та підвищення рівня піровиноградної кислоти, фосфору з одночасним зниженням концентрації кальцію у плазмі крові дослідних тварин. Зауважено, що введення всередину березового активованого вугілля марки А (БАВ-А), за результатами клініко-гематологічних та біохімічних результатів дозволяє знизити негативну дію Т-2 токсину на організм свиней. Згодовування даного токсину протягом 48 діб разом з кормом викликало в свиней хронічний токсикоз без виражених клінічних ознак. В крові тварин виявляли еритроцитоз, зменшення вмісту гемоглобіну в еритроциті, гіперглобулінемію, підвищення концентрації сечовини, піровиноградної кислоти та фосфору та зниження активності гама-глутаміл- та аспартатамінотрансфераз і концентрації кальцію та магнію. Зроблено висновок, що застосування БАВ-А дозволяє послябляти токсичну дію Т-2 токсину на організм тварин, що проявляється нормалізацією досліджуваних гематологічних і біохімічних показників крові та покращанням загального стану тварини. Виявлено, що використання для супоросних свиноматок та їх приплоду березового активованого вугілля марки А сприяє зниженню токсичного впливу уражених мікроміцетами кормів на організм поросят і дозволяє одержати вищі середньодобові прирости маси тіла поросят на 14,3 %. Установлені патологічні зміни в організмі дослідних тварин під час експериментального хронічного Т-2 токсикозу свідчать про необхідність зниження максимально допустимого рівня даного токсину у фуражному зерні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7 + П871.25 +
Шифр НБУВ: РА325639

Рубрики:

      
16.

Яненко У.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування діагностики пастерельозу великої рогатої худоби і свиней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / У.М. Яненко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект застосування та науково-експериментального обгрунтування методу полімеразної ланцюгової реакції для діагностування пастерельозу сільськогосподарських тварин. Визначено діагностичну значущість цього методу. Вивчено етологічні структури респіраторних захворювань великої рогатої худоби (ВРХ) і свиней, а також домінуючу роль пастерел як другорядного чинника у разі інфекційного ринотрахеїту ВРХ та інфекційну атрофічного риніту свиней. Показано роль P. multocida, сероварів A і D у цих захворюваннях. Розроблено "Настанову з лабораторної діагностики пастерельозу тварин та птиці". У процесі культивування пастерел використано очищену сироватку крові ВРХ замість дефіцитної сироватки крові коня. Цей компонент звільнений від імуноглобулінів, токсинів, інгібіторів, мікоплазм і стимулює ріст пастерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-6 + П873.220-911-6 +
Шифр НБУВ: РА365306

Рубрики:

      
17.

Іщенко В.Д. 
Методи прискорення біотрансформації Т-2 токсину в організмі тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / В.Д. Іщенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано основні механізми токсичного впливу T-2 токсину на організм тварин різних видів, зокрема на активність ферментних систем детоксикації мікросом печінки, з метою експериментального обгрунтування застосування індукторів ферментної активності для лікування та профілактики T-2 токсикозу поросят. Вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин у котів у разі експериментального T-2 токсикозу та за сім діб після припинення задавання їм токсину. Встановлено розвиток анемічних явищ, тромбоцито- та лейкоцитопенію, порушення обміну білків і вуглеводів, а також активності ферментів плазми крові. Характер змін досліджених показників у разі токсикозу та після тижневої перерви свідчать про наявність функціональної кумуляції за умов T-2 токсикозу. Установлено, що пероральне введення котам унітіолу за експериментального T-2 токсикозу зменшує негативний вплив T-2 токсину на організм. Виявлено, що токсична дія T-2 токсину на організм щурів зумовлює зниження майже удвічі активності цитохрому P-450 глутатіонредуктази та глутатіонпероксидази та зниження вмісту відновленого глутатіону в гомогенаті печінки досліджених тварин. У крові поросят за умов T-2 токсикозу різко збільшується концентрація метгемоглобіну. Унітіол і нукливет у разі їх введення тваринам різних видів за експериментального T-2 токсикозу зменшують негативний вплив токсину на організм. За цього покращується клінічний стан тварин, нормалізуються гематологічні показники та показники обміну білків і вуглеводів. Обидва препарати здійснюють стимулювальний вплив на активність ферментних систем обох фаз біотрансформації T-2 токсину в організмі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА363810

Рубрики:

      
18.

Осадча О.І. 
Механізми ушкодження еритроцитів у дітей з опіками: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.31 / О.І. Осадча ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено ушкодження еритроцитів у гострому періоді опікової хвороби як однієї з головних причин розвитку анемії в дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками. Найбільш виражене зниження вмісту еритроцитів і гемоглобіну спостерігається на 7 - 8 добу з моменту травми, в стадії опікової токсемії. Дані зміни корелюють зі значним підвищенням вмісту лейкоцитів і лімфоцитів. Встановлено, що ушкодження еритроцитів у дітей з тяжкими та вкрай тяжкими опіками зумовлено двома механізмами залежно від стадії опікової хвороби: у ранньому післяшоковому періоді, яка зумовлена дією токсинів середніх і низьких розмірів, що знаходяться в незв'язаному з білками стані; в стадії токсемії та септикотоксемії ушкодження еритроцитів зумовлено антитілозалежною кілерною активністю лімфоцитів стосовно аутологічних еритроцитів. Розроблено систему діагностики анемії, пов'язаної з аутоімунним ушкодженням еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.154.1-3 + Р733.411.033-37
Шифр НБУВ: РА318806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шейман Б.С. 
Механізми формування токсикозу у дітей з поліорганною недостатністю та вибір методів еферентної детоксикації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Б.С. Шейман ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 39 с. — укp.

Комплексно вивчено механізми формування та реалізації ендотоксикозу в дітей на рівні кров'яного русла у висхідному ієрархічному ряді: механізми продукції та розподіл токсинів у кров'яному руслі, їх накопичення та міцність зв'язків з токсиннесучими фракціями крові, стан антитоксичних адаптаційних систем плазми крові, клінічні прояви токсемії. Вивчено розмір молекул токсинів. Розроблено комп'ютерну експертну систему оцінки ендотоксикозу в дітей з поліорганною недостатністю, призначену для вибору методів еферентної детоксикації. Запропоновано способи діагностики та досліджено ефективність диференційованого використання методів еферентної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3
Шифр НБУВ: РА317612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського