Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (73)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.76$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Пасічна Ю.Я. 
Адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей за дії аліментарних чинників: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / Ю.Я. Пасічна ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено адаптивні зміни активності гідролаз органів травлення курей у разі впливу раціонів, відмінних за складом кормових інгредієнтів і біологічно-активних речовин, але ідентичних за поживністю, а також за умов дії Т-2 токсину. Встановлено на 3-, 10- та 20-ту добу після зміни корму адаптивний характер активності гідролаз органів травлення, що відповідає стадіям годівельного стресу (за Сельє). Показано, що адаптивні зміни гідролаз у тонких кишках курей залежать від включення домішок DL-метіоніну, сульфату натрію та йодистого калію а також ферментних препаратів Ревабіо та Натуфос у склад ячмінно-бобово-ріпакового комбікорму, а також біомаси дріжджів Phaffia rhodizyma у склад стандартного комбікорму. Проаналізовано динаміку активності гідролітичних ферментів органів травлення курей на 10-, 20- та 30-ту добу за експериментального Т-2 токсикозу. Виявлено, що гідролази тканини печінки реагують на дію токсину більше, ніж ферменти тонких кишок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-45 + П872.763-961 +
Шифр НБУВ: РА358494

Рубрики:

      
2.

Макаревич Т.В. 
Біогенна міграція сполук ртуті у системі грунт - вода - корми - організм свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Т.В. Макаревич ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено біогенну міграцію сполук ртуті у компонентах екосистеми та вплив на організм тварин, пошук шляхів виведення їх з організму. Встановлено, що сполуки ртуті здатні накопичувати в органах і тканинах у концентраціях, які перевищують гранично допустиму концентрацію, впливають на ріст і розвиток свиней, на якість отриманої продукції (м'яса). Запропоновано метод виведення сполук ртуті з організму з використанням кормової домішки, виготовленої з відходів харчової промисловості. Проаналізовано хімічний склад і комплексно здатну можливість препаратів, що містять пектинові речовини, виготовлених із відходів харчової промисловості яблук та буряків. Висвітлено технологію виготовлення препарату, що виводить сполуки ртуті з організму. Серією дослідів на лабораторних тваринах (білих щурах) доведено ефективність препарату, щодо виведення сполук ртуті з організму. Препарат апробовано в господарстві на свинях віком 2 - 5 місяців. Застосування препарату в якості кормової домішки сприяло покращанню біохімічних показників крові, позитивно вплинуло на ріст і розвиток свиней, біологічну цінність м'яса і морфологічний склад туші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7
Шифр НБУВ: РА312762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Головчак Н.П. 
Вплив гіпохлориду натрію на перекисне окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту головного мозку тварин за експериментального Т-2 токсикозу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.П. Головчак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у тканині головного мозку за умов дії Т-2 токсину та розчину гіпохлориту натрію (ГХН). Вперше проаналізовано вплив Т-2 токсину (з групи мікотоксинів) на систему проокидантно-антиоксиданого гомеостазу нервової тканини. Встановлено, що дія Т-2 токсину реалізується на мембранному рівні шляхом активування інтенсивності вільнорадикальних реакцій і зміни ензиматичної активності антиоксидантної системи. Доведено, що систематичне введення Т-2 токсину призводить до пошкодження мембранної структури клітини, про що свідчить аналіз гістопрепаратів і посилення процесів ПОЛ. Виявлено, що використання розчину ГХН як детоксикувальної речовини сприяє зниженню інтенсивності процесів ліпопероксидації у разі підвищення активності ферментів системи антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази). Встановлено, що дія ГХН сприяє відновленню структури клітин нервої тканини, що супроводжується збільшенням кількості ядерець, частинок хроматофільної речовини, відновленням структури ядра та чітким окресленням контурів мембрани. Доведено, що в результаті дії ГХН нервові клітини стають функціонально активними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА358420

Рубрики:

      
4.

Дворська Ю.Є. 
Вплив сорбентів на прояви аурофузарино- та Т-2 токсикозу у перепелів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.Є. Дворська ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

З'ясовано, що аурофузаринотоксикоз дорослих японських перепелів характеризується зниженням їх яйценоскості (на 6,5 %), незначним зниженням маси інкубаційних яєць (3,6 %), репродуктивних якостей перепелів (заплідненості - 7,2 %, виводимості - 14,15 %), підвищенням ембріональної смертності (1 - 14 доба - на 5,8 %, 15 - 18 доба - 7,2 %), зниженням виводу перепелят (на 19,6 %) та викликає появу патоморфологічних ознак - коричневого забарвлення яєчників та жовтого з крововиливами забарвлення печінки. Колір жовтка яєць змінюється від жовтого до брудно-коричневого з зеленуватим відтінком. Доведено, що аурофузарин накопичується у жовтку та впливає на антиоксидантний та жирнокислотний статуси (концентрації вітамінів Є, А, каротиноїдів і докозагексаєнової жирної кислоти знижуються). Введення до корму сорбентів (природних цеолітів та препарату мананових олігосахаридів - мікосорбу) дозволяє знизити негативний прояв аурофузаринотоксикозу в перепелів біохімічні зрушення в їх організмі, запобігти змінам в якості яєць. Зазначено, що Т-2 токсикоз перепелів характеризується скупченістю, відмовою від корму, затримкою росту, некротичним ураженнями ротової порожини, збільшенням печінки, зміною кольору печінки на жовтий та наявністю дрібних крапкових крововиливів і в'ялою консистенцією. Деструктивні зміни виявлено у верхніх відділах травного тракту - витончення слизової оболонки стравоходу та виразковість слизової оболонки залозистого шлунка. Відносна маса зоба разом зі стравоходом перепелів дослідної групи зменшується. Відзначено вірогідне зниження концентрації природних антиоксидантів у печінці (вітамінів А, Є, С і каротиноїдів). Зазначено, що введення до корму цеолітів не ефективне для запобігання негативного впливу Т-2 токсину в перепелів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.1-96-8
Шифр НБУВ: РА315976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Новіцький К.М. 
Ефективність адсорбентів при Т-2 токсикозі свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / К.М. Новіцький ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що для послаблення токсичного впливу Т-2 токсину на організм доцільно використовувати вугільні адсорбенти. З урахуванням ефективності та вартості адсорбентів визначено, що перспективним для використання у тваринницві є березове активоване вугілля марки А. Відзначено, що гострий Т-2 токсикоз поросят супроводжувався блювотою пригніченням, анорексією, тахікардією та прискоренням дихання, еритроцитозом, зменшенням середнього об'єму еритроцитів та вмісту в них гемоглобіну. Біохімічно виявлено гіперпротеїнемію, зниження коефіцієнту співвідношення альбумінів до альфа-глобулінів, рівня сечовини та креатиніну, підвищення активності аспартатамінотрансферази, гіперглікемію та підвищення рівня піровиноградної кислоти, фосфору з одночасним зниженням концентрації кальцію у плазмі крові дослідних тварин. Зауважено, що введення всередину березового активованого вугілля марки А (БАВ-А), за результатами клініко-гематологічних та біохімічних результатів дозволяє знизити негативну дію Т-2 токсину на організм свиней. Згодовування даного токсину протягом 48 діб разом з кормом викликало в свиней хронічний токсикоз без виражених клінічних ознак. В крові тварин виявляли еритроцитоз, зменшення вмісту гемоглобіну в еритроциті, гіперглобулінемію, підвищення концентрації сечовини, піровиноградної кислоти та фосфору та зниження активності гама-глутаміл- та аспартатамінотрансфераз і концентрації кальцію та магнію. Зроблено висновок, що застосування БАВ-А дозволяє послябляти токсичну дію Т-2 токсину на організм тварин, що проявляється нормалізацією досліджуваних гематологічних і біохімічних показників крові та покращанням загального стану тварини. Виявлено, що використання для супоросних свиноматок та їх приплоду березового активованого вугілля марки А сприяє зниженню токсичного впливу уражених мікроміцетами кормів на організм поросят і дозволяє одержати вищі середньодобові прирости маси тіла поросят на 14,3 %. Установлені патологічні зміни в організмі дослідних тварин під час експериментального хронічного Т-2 токсикозу свідчать про необхідність зниження максимально допустимого рівня даного токсину у фуражному зерні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7 + П871.25 +
Шифр НБУВ: РА325639

Рубрики:

      
6.

Іщенко В.Д. 
Методи прискорення біотрансформації Т-2 токсину в організмі тварин: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / В.Д. Іщенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано основні механізми токсичного впливу T-2 токсину на організм тварин різних видів, зокрема на активність ферментних систем детоксикації мікросом печінки, з метою експериментального обгрунтування застосування індукторів ферментної активності для лікування та профілактики T-2 токсикозу поросят. Вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин у котів у разі експериментального T-2 токсикозу та за сім діб після припинення задавання їм токсину. Встановлено розвиток анемічних явищ, тромбоцито- та лейкоцитопенію, порушення обміну білків і вуглеводів, а також активності ферментів плазми крові. Характер змін досліджених показників у разі токсикозу та після тижневої перерви свідчать про наявність функціональної кумуляції за умов T-2 токсикозу. Установлено, що пероральне введення котам унітіолу за експериментального T-2 токсикозу зменшує негативний вплив T-2 токсину на організм. Виявлено, що токсична дія T-2 токсину на організм щурів зумовлює зниження майже удвічі активності цитохрому P-450 глутатіонредуктази та глутатіонпероксидази та зниження вмісту відновленого глутатіону в гомогенаті печінки досліджених тварин. У крові поросят за умов T-2 токсикозу різко збільшується концентрація метгемоглобіну. Унітіол і нукливет у разі їх введення тваринам різних видів за експериментального T-2 токсикозу зменшують негативний вплив токсину на організм. За цього покращується клінічний стан тварин, нормалізуються гематологічні показники та показники обміну білків і вуглеводів. Обидва препарати здійснюють стимулювальний вплив на активність ферментних систем обох фаз біотрансформації T-2 токсину в організмі тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-38 +
Шифр НБУВ: РА363810

Рубрики:

      
7.

Білан 
Мікроміцети зерна овса, їх токсигенні властивості та вплив фумонізину В1 на курчат: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Андрій Валерійович Білан ; Одеський держ. аграрний ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-961 + П857.8 + Е521.5*72
Шифр НБУВ: РА364777

Рубрики:

      
8.

Коцюмбас Г.І. 
Морфофункціональні зміни у головному мозку щурів, поросят і курей за експериментального Т-2 токсикозу та впливу розчинів натрію гіпохлориту: автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Г.І. Коцюмбас ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 40 с. — укp.

Вивчено морфогенез змін і патогенетичні особливості енцефалопатії, індукованої T-2 токсином у білих щурів, поросят і курей. Досліджено розвиток морфобіотичних змін у різних формаціях головного мозку, а також вплив розчинів натрію гіпохлориту (ГХН) на тлі T-2 токсикозу. Установлено, що основним патогенетичним механізмом дії T-2 токсину на структури головного мозу є інтенсифікація пероксидного окиснення ліпідів, що спричиняє порушення мембранних структур клітин, їх відростків і розвиток дистрофічних і деструктивних змін, але за цього не блокує молекули ДНК нейронів і нейрогліальних елементів. Науково обгрунтовано, що низькі концентрації розчинів ГХН на тлі T-2 токсикозу мають дезінтоксикаційну, нейрометаболічну дію, знижують обтяжливий стан гіпоксії мозку, сприяють репарації гісто- та ультраструктурі нервової тканини, зниженню процесів перекисного окиснення ліпідів і нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту. На підставі результатів досліджень розроблено та рекомендовано до впровадження методи лікування T-2 токсикозу в курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-925 + П872.765-961 + Е60*739.177.52 +
Шифр НБУВ: РА355768

Рубрики:

      
9.

Труфанов 
НТ-2 токсин: мікробіологічний метод визначення, розповсюдженість, токсичність та застосування препаратів Bacillus subtilis при НТ-2 токсикозі курей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Олег Вікторович Труфанов ; НАН України; Інститут біології клітини. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-961
Шифр НБУВ: РА363476

Рубрики:

      
10.

Ситнік О.К. 
Патогенез, діагностика та профілактика отруєння тварин чорнокоренем лікарським: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.К. Ситнік ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенез та узагальнено методи діагностики циноглосотоксикозу у тварин, здійснено систематизацію способів його профілактики. Визначено, що гострий перебіг отруєння у бичків виникає після одноразового згодовування борошна з сухої трави та листя чорнокореня лікарського другого року вегетації у кількості 7,0 та 18,4 г на 1 кг маси тіла відповідно. З'ясовано, що хронічний перебіг отруєння чорнокоренем у коней проявляється пригніченням, атаксією, анорексією, спрагою, гіпотермією, поліурією, гематурією, гіперглікемією (6,4 - 9,2 ммоль/л), гіпоазотемією, гіперпротеїнемією, збільшенням вмісту піровиноградної кислоти (159,04 - 261,28 мкмоль/л) та зменшенням вмісту сечовини у крові. Запропоновано схему діагностики, яка базується на даних анамнезу, аналізі ботанічного складу кормів, оцінці клінічних симптомів, результатах біохімічних досліджень крові стосовно вмісту глюкози та піровиноградної кислоти, а також гістологічних досліджень печінки, селезінки, серця, нирок, головного мозку. Установлено, що остаточний діагноз циноглосотоксикозу підтверджується за умов якісного виявлення алкалоїдів чорнокореня лікарського у кормах за методом тонкошарової хроматографії. Систематизовано заходи щодо профілактики циноглосотоксикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762.9 чорнокорень лікарський +
Шифр НБУВ: РА338084

Рубрики:

      
11.

Ульяницька А.Ю. 
Патоморфологічна характеристика афла (В1)- та Т-2 мікотоксикозної енцефалопатології великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.Ю. Ульяницька ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Визначено патоморфологічну основу та патогенез нервових розладів у хворої на афлатоксикоз та Т-2 токсикоз великої рогатої худоби (ВРХ). Зроблено припущення, що ці розлади можуть бути наслідком дії на мозок печінкових ендопатогенів, які утворюються за зазначених та інших печінкових захворюваннь, а також самих токсинів. На підставі результатів проведеного клініко-патоморфологічного дослідження показано, що у хворої та афлатоксикоз чи Т-2 токсикох ВРХ розвивається патологія, складовими якої є набряк-набухання головного мозку, його оболонок та енцефалопатія, що є наслідком дії відповідних токсинів на судини, які формують хоріоїдальне сплетіння та живлять мозок кров'ю. Субарахноїдальним та інтракаротікоартеріальним введенням мікотоксинів експериментально одержано енцефальні патології, ідентичні до реєстрованих у хворої на афлатоксикоз та Т-2 токсикоз ВРХ. З застосуванням гістокристалооптичного методу, який дозволяє ідентифікувати афлатоксин і Т-2 токсин, досліджено шляхи розподілу цих токсинів у процесі розвитку відповідних енцефальних патологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765.7-911 +
Шифр НБУВ: РА361114

Рубрики:

      
12.

Захар'єв А. В. 
Патоморфологічна характеристика піролізидиноалкалоїдних нефропатологій великої рогатої худоби: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / А. В. Захар'єв ; Харків. держ. зооветерин. акад.. — Х., 2010. — 23 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено результати вивчення нефропатологій у великої рогатої худоби у разі отруєння піролізидиновими алкалоїдами чорнокореня лікарського та жовтозілля лучного. Проведено аналіз польових випадків таких отруєнь та одержано дані експериментів з відтворення нефропатологій. У разі отруєння у нирках розвиваються: функціональна ниркова гіпертрофія, нефротичний гострий некроз канальців, гломерулонефротубулонекроз. Визначено частоту реєстрації цих нефропатологій, подано їх патоморфологічну характеристику. Встановлено, що характер піролізидиногенних нефропатологій залежить від тих процесів, які розвиваються у печінці тварин, які отруїлися піролізидиновими алкалоїдами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762-911 + П872.6-3
Шифр НБУВ: РА377698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Духницький В.Б. 
Т-2 токсикоз тварин (патогенез, діагностика, лікування, профілактика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / В.Б. Духницький ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2006. — 40 с.: рис. — укp.

У порівняльному аспекті вивчено клінічний перебіг, картину крові, лейкограму та стан процесів обміну речовин за хронічної форми Т-2 токсикозу щурів, котів і поросят. Установлено, що хронічна форма Т-2 токсикозу характеризувалась розвитком імунодефіцитного стану, за цього виявлено зміни у клітинній та гуморальній ланках імунітету. На біохімічному рівні встановлено порушення обміну білків, вуглеводів і мінеральних речовин, активності ферментів плазми крові, активацію процесів перекисного окиснення ліпідів, зниженння активності системи антиоксидантного захисту організму, порушення обміну оксиду азоту та циклічних нуклеотидів, вплив Т-2 токсину на обмін аргініну. Застосування нукливету і унітіолу з лікувально-профілактичною метою за хронічної форми Т-2 токсикозу поросят позитивно впливало на окремі показники обміну білків, вуглеводнів, картину крові й активність ферментів. Унітіол проявляв антиоксидантну дію та стимулював систему антиоксидантного захисту організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765 +
Шифр НБУВ: РА343625

Рубрики:

      
14.

Брезвин О.М. 
Токсикодинаміка Т-2 токсину під дією розчину гіпохлориту натрію: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.М. Брезвин ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено токсикодинаміки Т-2 токсикозу за дії розчину гіпохлориту натрію (ГХН) на Т-2 токсин. Проаналізовано дезінтоксикаційний вплив розчину ГХН на токсикологічні параметри та морфо-функціональний стан організму щурів і птиці за умов Т-2 токсикозу. Встановлено динаміку гематологічних, біохімічних, патоморфологічних і гістологічних змін за умов гострого та хронічного Т-2 токсикозу та процесів відновлення під час застосування розчину ГХН. Досліджено та застосовано розчин ГХН, одержаний способом електролізу, вивчено його дезінтоксикаційний вплив на токсикологічні параметри та морфо-функціональний стан організму за умов Т-2 токсикозу. Встановлено динаміку змін гематологічних, патологоанатомічних і гістологічних показників у щурів і птиці за умов виникнення Т-2 токсикозу, охарактеризовано процес регенерації під час застосування розчину ГХН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-7 +
Шифр НБУВ: РА335686

Рубрики:

      
15.

Цибульський Д.В. 
Токсична дія трихотеценових мікотоксинів та застосування сорбенту "Кормосан" для профілактики мікотоксикозів: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Д.В. Цибульський ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи діагностування токсичності мікотоксинів, вивчено їх патогенез на клітини кишечнику свині, а також розроблено та впроваджено новий мікосорбент вітчизняного виробництва "Кормосан". Наведено результати моніторингу мікотоксинів, що вражають комбікорми для птиці за умов північно-східного регіону України, зокрема на Сумщині, Харківщині, Чернігівщині, Донеччині та Луганщині, щодо зеараленонтоксикозу, Т-2 токсикозу й афлатоксикозу. Розроблено метод діагностування токсичності трихотеценових мікротоксинів типу Б на культурі клітин кишечнику свині ІРЕС-1, за допомогою якого вивчено вплив трихотеценів на фізіологічні процеси, що забезпечують бар'єрну функцію кишечнику. Встановлено ефективну дозу препарату "Кормосан" стосовно основних мікотоксинів у комбікормах для птиці й у порівняльному аспекті з мікосорбом з'ясовано доцільність його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.765-8 +
Шифр НБУВ: РА365622

Рубрики:

      
16.

Кушнір Г.В. 
Фармакологічна дія високочистого натрію гіпохлориту на організм тварин за хронічного Т-2 токсикозу: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Кушнір ; Львів. нац. ун-т ветеринар. мед. та біотехнол. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено параметри стабільності і встановлено фармакологічну дію виробництва високочистого розчину натрію гіпохлориту (ВНГХ) на організм лабораторних тварин та поросят за експериментального Т-2 токсикозу. Вивчено токсикологічні параметри, особливості біохімічних, гематологічних, гістологічних та мікробіологічних показників організму тварин у разі застосування розчинів ВНГХ на НГХ. Розроблено метод дезінтоксикації організму тварин з використанням препарату септокс для профілактики та лікування поросят у разі Т-2 токсикозу і встановлено його терапевтичну ефективність. Експериментально апробовано і запропоновано дози та схему застосування ВНГХ у разі Т-2 токсикозу поросят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-925 +
Шифр НБУВ: РА367651

Рубрики:

      
17.

Васерук Н.Я. 
Фізіологічний стан бугайців і ветеринарно-санітарна оцінка яловичини, виробленої в умовах підвищеного вмісту кадмію за корекції метаболізму хелатами мікроелементів та вітамінами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.Я. Васерук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень in vitro та in vivo механізмів реалізації токсичного впливу кадмію, тестування та підбору засобів кадмійпротекторної дії. Вивчено фізіологічний стан, продуктивність бугайців у зонах з різною інтенсивністю техногенного навантаження, проведено ветеринарно-санітарну експертизу одержаної продукції тваринництва. Встановлено, що у разі тривалого надходження невисоких доз кадмію в організмі бугайців змінюється метаболізм мікроелементів, знижується інтенсивність використання поживних речовин, синтез енергетичних запасів і підвищуються процеси катаболізму. Зазначено, що корекцію обміну речовин, нормалізацію функціонування системи антиоксидантного захисту, посилення синтетичних процесів в організмі тварин, та зниження вмісту кадмію у яловичині проведено шляхом включення до раціону металоорганічних сполук мікроелементів з амінокислотою метіоніном у поєднанні з ін'єкціями тривітаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.112.7 + П872.76 +
Шифр НБУВ: РА323961

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського