Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (279)Тематичний інтернет-навігатор (28)Наукова електронна бібліотека (251)Реферативна база даних (4575)Книжкові видання та компакт-диски (1498)Журнали та продовжувані видання (131)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕХНІЧНА$<.>+<.>K=ІНФОРМАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 271
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Субіна Т. В. 
Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки в органах державної податкової служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. В. Субіна ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття "інформація", "захист інформації", "інформаційна безпека", що дозволяє сформувати визначення "інформаційна безпека в органах ДПС України". Проаналізовано суб'єкти, які забезпечують реалізацію завдань Національної програми інформатизації. Розкрито рівень застосування технічних засобів і стан здійснення документообігу використанням мережі Інтернет в органах ДПС України. Наведено рекомендації та пропозиції, які повинні певною мірою сприяти підвищенню оперативності й ефективності адміністрування податків, зборів та інших обов'язкових платежів у діяльності органів ДПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х849(4УКР)042
Шифр НБУВ: РА372186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Алабужев К.В. 
Актуалізація естетичного потенціалу лексичних одиниць у російській рок-поезії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / К.В. Алабужев ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "естетичне значення слова", притаманне лексичним одиницям у поетичному тексті. Показано роль естетичного значення у формуванні образу. Класифіковано характерні для російської рок-поезії лексеми в образні поля та мікрополя. Виявлено, що центром образного мікрополя є лексична одиниця з прямим значенням, на периферії мікрополя актуалізуються образні семантичні ознаки, які визначаються контекстом. За результатами дослідження показано, що актуалізаторами естетичних значень лексичних одиниць у текстах російської рок-поезії є стилістичні засоби, інформація інтертекстуального характеру, конвергенція тропів, а також контекстуальне оточнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-335 +
Шифр НБУВ: РА361585

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Райтер Р.І. 
Базова технічна підготовка гімнастів на перекладині: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Р.І. Райтер ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано досвід теорії та практики юнацького спорту з питань підвищення ефективності процесу навчання та вдосконалення техніки сучасних складних махових вправ на перекладині. Шляхом біохімічного та системно-структурного аналізу кіноматеріалів махових вправ на перекладині досліджено їх розповсюджені форми та з'ясовано раціональні варіанти. Розкрито основні механізми згинально-розгинальних рухів у плечових і кульшових суглобах і виявлено їх оптимальні варіанти. Визначено універсально-видові та індивідуально-видові локальні компоненти махових вправ, які складають базову технічну підготовку гімнастів на перекладині. Розроблено та обгрунтовано методику навчання маховим вправам, сконструйовано тренажерні пристрої, підібрано комплекс спеціальних підготовчих вправ для правильного формування рухових навичок і прискорення процесу оволодіння базовими вправами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.611.521 + Ч516.85
Шифр НБУВ: РА317793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гончарова Д.М. 
Використання електрофізичних властивостей молока для визначення вмісту жиру та білка при первинній обробці молока на тваринницьких фермах і комплексах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Д.М. Гончарова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між швидкістю ультразвуку в молоці і його фізико-хімічними властивостями. За результатами досліджень розроблений електроакустичний метод визначення вмісту жиру та білка в молоці. Вперше отримані аналітичні та номографічні залежності, які дозволяють визначати концентрації жиру та білка в молоці. Здійснена технічна реалізація розробленого методу в пристрої та його впровадження у виробництво. Економічна ефективність пристрою обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с

Рубрики:

      
5.

Михальчук Т.В. 
Використання інформації, отриманої телекомунікаційним шляхом, у розслідуванні злочинів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Михальчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено визначення понять "інформація", "телекомунікації", "телекомунікаційні технології", "телеконференція", "відеоконференцзв'язок". Наведено розгорнуту класифікацію та характеристику найбільш розповсюджених телекомунікаційних систем. Зазначено роль телекомунікаційних технологій (ТКТ) у розслідуванні хлочинів. Виокремлено потенційні можливості застосування телекомунікаційної передачі інформації під час розслідування злочинів. Розглянуто питання правового регулювання використання інформації, одержаної телекомунікаційним шляхом. Увагу приділено досягненню світового науково-технічного прогресу та позитивному досвіду зарубіжних країн. Досліджено практику зарубіжних країн щодо використання телекомунікаційної передачі інформації у розслідуванні злочинів. Показано необхідність впровадження у кримінальне судочинство сучасних технологій, а також використання їх на окремих стадіях розслідування та судового розгляду кримінальних справ. Розглянуто характеристику напрямів (можливостей) затосування ТКТ у розслідуванні злочинів, а також можливості їх використання для доказування у кримінальному процесі. Зазначено переваги проведення окремих слідчих дій з використанням ТКТ. Розглянуто питання підвищення ефективності використання криміналістичних обліків на базі впровадження ТКТ. Увагу приділено особливостям процесуальної фіксації інформації, одержаної телекомунікаційним шляхом, та її доказовому значенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)140 + Х894.9(4УКР)с2ф + Х849(4УКР)112.22 +
Шифр НБУВ: РА362235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Політова О.А. 
Вторинна документальна інформація з історії України в бібліографічних посібниках і архівних довідниках 90-х рр. ХХ ст. - поч. ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Політова ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито усталену в Україні систему бібліографічного відображення вторинної документальної інформації, вивчено динаміку та сучасні тенденції в процесі поточного та ретроспективного висвітлення документального потоку з історії України, стан формування системи архівної інформації. На основі самостійно створеної бази даних про бібліографічні посібники та архівні довідники періоду 1990-х рр. - початку ХХІ ст. проаналізовано внесок бібліотек, архівів, музеїв, наукових і науково-дослідних установ історичної галузі у формування жанрово-видового та тематичного спектру вторинної документальної інформації з вітчизняної історії. Визначено сучасні тенденції в удосконаленні вторинної документальної інформації з історії України в бібліографічних посібниках та архівних довідниках, запропоновано модель її функціонування у даному джерельному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр)64 + Ч811.4 +
Шифр НБУВ: РА368674

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Гнатушенко В.В. 
Геометричні моделі формування та попередньої обробки цифрових фотограмметричних зображень високого просторового розрізнення: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.В. Гнатушенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 43 с. — укp.

Запропоновано й обгрунтовано застосування паралельного проекціювання для моделювання процесів формування цифрових аерокосмічних сцен високого просторового розрізнення. Розроблено нелінійну та лінійну моделі. Одержано співвідношення між відповідними цим моделям наборами параметрів. Розроблено загальну проекційну геометричну модель формування цифрових фотограмметричних зображень, розглянуто її окремі випадки, зокрема, для моделювання стереопари, багатоспектральних зображень і пари знімків, які належать одній площині. Запропоновано методику епілярної передискретизації сканерних зображень. На підставі запропонованних геометричних моделей розроблено прикладні методики, алгоритми та програмне забезпечення ректифікації, реєстрації та подальшого суміщення зображень з можливістю контролю якості відповідних перетворень і зміни інформативності одержаних зображень. Наведені методи передбачають застосування інформаційно-теоретичного підходу на підставі поняття "взаємна інформація", а також певних інформаційних критеріїв. Результати дослідження дозволяють вирішувати проблему розпізнаванння й інтерпретації цифрових видових даних, одержаних дистанційними засобами, а також суттєво збільшувати інформативність растрових зображень, алгоритмічною базою якого є розроблені геометричні моделі формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131в641.8 +
Шифр НБУВ: РА364140

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Житльонок Д.М. 
Геомеханічне обгрунтування способу управління станом гірничого масиву при щитовій відробці крутих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Д.М. Житльонок ; НАН України. Від-ня фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Вирішена актуальна науково-технічна задача - обгрунтований та розроблений спосіб охорони печей щитових агрегатів, який базується на урахуванні процесів, що відбуваються біля виробки при відробці пласта, а також зміні властивостей пласта та тиску газу в ньому при відробці суміжних пластів. В основі способу полягає активне управління станом гірничого масиву при відробці вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР). Експериментальна перевірка способу дозволила підтвердити його ефективність та відповідність його параметрів гірничогіологічним умовам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.120.9

Рубрики:

      
9.

Моргачов І.В. 
Державна науково-технічна політика розвитку проектних організацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.В. Моргачов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретико-методичні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення державної науково-технічної політики розвитку проектних організацій. Розкрито суть відповідної політики та механізму її реалізації, впливу проектних організацій на рівень розвитку та використання науки та техніки у країні. Виявлено, що дані організації практично не розглядаються як об'єкти впливу під час реалізації державної науково-технічної політики. Доведено, що рівень економічного стану цих організацій взаємопов'язаний з рівнем їх науково-технічного потенціалу. Розкрито роль вітчизняних проектних організацій у науково-технічному розвитку країни, а також взаємозалежність цих організацій і національного господарства України. Досліджено особливості вітчизняних проектних організацій та їх державного регулювання, а також чинники, що впливають на їх діяльність і характер відповідного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА361712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Пурченошвілі Т.А. 
Дослідження та розробка базових конструкцій корсетних виробів з урахуванням морфологічних та фізіологічних чинників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Т.А. Пурченошвілі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 13 с. — укp.

Містяться теоретичні та експериментальні дослідження по удосконаленню процесу проектування корсетних виробів. Визначено, що урахування ергономічних вимог до корсетних виробів є пріоритетним та передбачає контроль величин питомого тиску на поверхню тіла. Характеристика форм поверхонь грудних залоз та їх пружних властивостей, що є на теперішній час, не формалізована та не може бути використана як вихідна інформація для задання рівня ергономічності конструкції корсетного виробу, що проектується. Запропоновано принцип параметричного задання форми грудних залоз. Застосовано показник модуля пружної основи для характеристики фізико-механічних властивостей грудних залоз. Встановлено рівень ергономічності бюстгальтерів у вигляді допустимих величин деформації грудних залоз, перевищення яких робить конструкцію бюстгальтера неергономічною. Розроблено класифікації форм грудних залоз та базових конструкцій бюстгальтерів. Запропоновано манекен для оцінювання якості посадки корсетних виробів. Встановлено принцип трансформування конструкції бюстгальтерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М424-02

Рубрики:

      
11.

Дзик Р.Й. 
Економічна ефективність застосування рідких мінеральних добрив: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.Й. Дзик ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації розглянуто питання розробки ресурсозберігаючої технології виготовлення і внесення мінеральних добрив у вигляді розчинів і суспензій. Пропонується пристосована до ринкових умов методика визначення економічної ефективності застосування рідких мінеральних добрив. Розробляється науково-технічна програма використання рідких мінеральних добрив на сучасному етапі внаслідок створення мережі пунктів рідкого тукозмішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Семенова О.О. 
Елементи фазі-логіки з імпульсним представленням інформації та пристрої на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.О. Семенова ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 17 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну задачу підвищення завадостійкості та розширення функціональних можливостей пристроїв автоматичного керування на базі фазі-логіки. Розроблено метод структурного синтезу елементів фазі-логіки, а також методи частотно-імпульсного, широтно-імпульсного та фазо-імпульсного кодування фазі-величин, які дозволяють досить точно представити значення функції належності. Запропоновано математичні моделі базових елементів фазі-логіки, застосування яких дозволить синтезувати імпульсні елементи та пристрої, які характеризуються високою завадостійкістю. Створено математичні моделі елементів фазі-логіки типу "добуток", а також математичні моделі блоків фазі-контролерів, які відрізняються тим, що інформація у них представляється частотно-, широтно- і фазо-імпульсними сигналами, що дозволяє підвищити завадостійкість і розширити їх функціональні можливості. Синтезовано структурні схеми частотно-імпульсних і широтно-імпульсних елементів фазі-логіки. Побудовано структурні схеми частотно-імпульсних і широтно-імпульсних фазі-нейронів для фазі-нейронних мереж. Наведено функціональні схеми широтно-імпульсних елементів, які здійснюють операції мінімуму та максимуму. Роботоздатність розроблених широтно-імпульсних елементів фазі-логіки перевірено за допомогою програмного пакету Micro-Cap.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.96-01 + З965.96-048.9 +
Шифр НБУВ: РА345942

Рубрики:

      
13.

Нагорна О.О. 
Етнокультурні особливості семантики англійських фразеологізмів (на матеріалі британського варіанту англійської мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Нагорна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Запропоновано когнітивно-семасіологічний підхід до вивчення семантичних особливостей фразеологічних одиниць сучасної англійської мови, які опосередковано відображають систему знань і цінностей британської лінгвокультурної спільноти, а також фізичне життєве середовище британців. Згідно з настановами цього підходу, інформація, що міститься у внутрішній формі фразеологічної одиниці, - це фрагмент значення, який активує у свідомості носіїв мови більш широку розумову суть. До останньої, зокрема, належить етнокультурний семантичний компонент. Формування значення етномаркованих фразеологічних одиниць британського походження відбувається шляхом концептуального мапування, різновидами якого є концептуальна метафора, метонімія та метафтонімія. Класифіковано денотативну сферу етномаркованих фразеологізмів британського походження та виявлено джерела етноспецифічних образів, на підгрунті яких формується семантика цих одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33 +
Шифр НБУВ: РА360865

Рубрики:

      
14.

Кошкіна Н.В. 
Ефективні спектральні алгоритми для вирішення задач цифрової стеганографії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Н.В. Кошкіна ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

З'ясовано основні характеристики, що впливають на ефективність функціонування стенографічних алгоритмів. Досліджено математичні моделі стійкості стенографічних систем. Розроблено алгоритми, що приховують інформацію у дробовій частині дійсного сигналу-контейнера. Запропоновано клас спектральних стенографічних алгоритмів, що базуються на теорії перетворення Фур'є з подвійним захистом приховуваної інформації. За цього інформація "вкрапляється" у шум сигналу-контейнера (перший рівень приховування) на рівні похибки заокруглення, що виникає за умов переходу від просторового представлення сигналу до частотного (другий рівень). Залежно від умов функціонування стегосистеми може бути використана модифікація алгоритму з довгим або коротким ключем. Запропоновано клас спектральних стенографічних алгоритмів (на базі теореми про згортку), пропускна здатність стегоканалу для яких може бути співрозмірною з пропускною здатністю каналу, що дає метод найменшого значущого біта. Здійснено оптимізацію запропонованих алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403 +
Шифр НБУВ: РА335963

Рубрики:

      
15.

Бобко В.В. 
Закономірності розвитку інформаційного ринку в сучасних умовах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.В. Бобко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади виникнення закономірностей та суперечностей у процесі становлення інформаційно-економічних відносин. Розроблено теоретичні та концептуальні підходи щодо вивчення ринку інформаційних послуг в Україні, а також його подальшого удосконалення. Встановлено закономірності та специфіку ринку інформаційних послуг. Визначено місце та роль інформаційної послуги в системі ринкової економіки та макроекономічній політиці держави. Розкрито зміст економічної категорії "інформація" як особливого виду товару та ресурсу, в якого відсутня адекватна форма доходу. Запропоновано сегментацію ринку інформаційних продуктів та послуг. Досліджено світовий досвід забезпечення потреб в інформаційному продукті за ринкових умов його реалізації. Наведено класифікацію поширених у світовій практиці моделей інформаційних ринків та механізмів їх функціонування. Вперше розроблено модель ціноутворення на продукт інформаційного ринку, а також моделі інтеграції інформаційного ринку в управлінський процес на мікроекономічному рівні. Узагальнено європейський досвід правового регулювання інформаційного ринку й обгрунтовано можливості його використання в Україні. Визначено соціальні чинники виникнення інформаційної нерівності в суспільстві, обгрунтовано шляхи та механізми її подолання. Розроблено пропозиції щодо удосконалення механізму формування ринку інформаційних послуг в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.242.4 + У010.295.323 +
Шифр НБУВ: РА353834

Рубрики:

      
16.

Подолкова С.В. 
Засоби реалізації комунікативності у науково-технічних текстах (на матеріалі текстів технічної реклами і анотацій науково-експериментальних статей): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.В. Подолкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено лексичні, синтаксичні та структурні засоби реалізації комунікативності у текстах технічної реклами та анотацій науково-експериментальних статей. Комунікативність трактовано як здатність тексту передавати інформацію, що забезпечує найефективнішу реалізацію комунікативного наміру автора. Характер мовних одиниць та структурно-композиційна організація текстів, зазначених жанрів, обумовлені їх комунікативними функціями. Домінуюча комунікативна функція текстів технічної реклами - вплив на цільового читача і переконання його в перевагах рекламованого об'єкта - реалізується за допомогою епістемічних та лінгвістичних засобів, що одночасно впливають на інтелект і почуття адресата. Експресивно-емоціонально-оцінні засоби у текстах технічної реклами допомагають передати технічну інформацію з максимальною ефективністю. Вплив анотацій до текстів науково-експериментальних статей здійснюється фактичною стороною інформації та її вірогідністю, що обумовлено провідною комунікативною функцією текстів даного жанру - функцією повідомлення. Домінуюча експліцитна фактична інформація є засобом реалізації комунікативності на рівні змісту. Кожний елемент композиції текстів технічної реклами має конкретну прагматичну задачу, виконання якої забезпечило реалізацію прагматичної настанови тексту. Принцип подання інформації у текстах (переважно дедуктивний) має на меті реалізацію прагматичної спрямованості. Лексичні, синтаксичні, структурно-композиційні особливості досліджуваних текстів є засобами реалізації їх комунікативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА313170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Таценко 
Засоби реалізації мегаконцептів простір, час, інформація в сучасній англійській мові (на матеріалі інновацій віртуальної реальності): автореф. дис... канд. філол. наук.: 10.02.04 / Наталія Віталіївна Таценко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-310
Шифр НБУВ: РА362246

Рубрики:

      
18.

Ткачук-Мірошниченко О.Є. 
Імплікація в рекламному дискурсі (на матеріалі англомовної комерційної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Ткачук-Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Б.м., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто імплікацію як особливий спосіб передачі інформації, яка не отримує прямої вербалізації, але індикується експліцитними вербальним та невербальними елементами - маркерами. Імпліцитною є оцінна й асоціативна інформація. Імплікація є дискурсивно обумовленою. У дискурсі англомовної комерційної реклами імплікацію простежено на дискурсивному, лексичному, граматичному та невербальному рівнях. Індикаторами імпліцитної інформації є дискурсивний, лексичні, граматичні та невербальні маркери. Вирішальну роль у декодуванні імпліцитної інформації належить когнітивному змісту дискурсу. Імпліцитними елементами, які маркуються вербальними та невербальними засобами реклами, є складові когнітивної моделі, оцінний компонент, прагматичне значення слова та тексту. Мовна реалізація когнітивної моделі може бути повною та неповною, що відображається в її трьох варіантах. До лексичних маркерів імпліцитної інформації належать топонімічна, темпоральна лексика, засоби вираження категорії компаративності, частки, інтертекстуальний компонент, до граматичних - непрямі способи передачі ілокутивної сили спонукання, а до невербальних маркерів - пікторальні, параграфічні маркери та колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716
Шифр НБУВ: РА316999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Симоненко І. В. 
Інженерно-технічна інтелігенція в розвитку важкої промисловості Півдня України (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. В. Симоненко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено роль інженерно-технічної інтелігенції (ІТІ) в розвитку промисловості на Півдні України в другій половині XIX - на початку XX ст. Виявлено причини кількісного зростання кадрів ІТІ, проаналізовано їх кількісний і якісний склад. Увагу приділено проблемам становлення та формування системи вищої та середньої технічної школи з підготовки ІТІ. Розкрито й оцінено внесок інженерно-технічних працівників у розвиток залізорудної та металургійної промисловості Півдня України. Подано інформацію про участь ІТІ в науково-технічних товариствах, висвітлено роль цих товариств у модернізації важкої промисловості українського Півдня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-231 + Т3(4УКР7)5-231
Шифр НБУВ: РА380904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Струченков О.В. 
Інженерно-технічна інтелігенція Донбасу (кінець 1920-х - 1930-і роки): формування, умови життя, діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Струченков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано формування, умови життя та діяльність інженерно-технічної інтелігенції Донбасу наприкінці 1920-х - 1930-х рр. Визначено стан наукової розробки цієї теми. До наукового обігу введено значний масив архівних першоджерел. Висвітлено основні форми та методи підготовки молодих спеціалістів. Проаналізовано кількісний і якісний склад технічної інтелігенції у 1928 - 1940 рр. Наголошено на цілеспрямованій політиці Комуністичної партії щодо творення принципово нової генерації технічної інтелігенції. На підставі результатів вивчення матеріального становища, умов праці та побуту визначено рівень і якість їх життя. Проаналізовано основні форми та види виробничої та громадської діяльності спеціалістів. Зауважено, що інженери та техніки зробили значний внесок у здійснення індустріалізації. Визначено причини та наслідки політичних репресій проти інтелігенції. Усі аспекти досліджено з метою виявлення регіональної специфіки та формування у технічної інтелігенції нових соціально-психологічних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-293 + Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА360789

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського