Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (1411)Книжкові видання та компакт-диски (358)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=РОБІТНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 208
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Теличко Г.О. 
Автоматизована система обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору і розподілу персоналу підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Г.О. Теличко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено автоматизовану систему обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства. Сформульовано нову математичну постановку задачі пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства. Запропоновано модифікацію генетичного алгоритму, яка підвищує ймовірність пошуку глобального екстремуму. Здійснено реалізацію пошуку оптимального розподілу завантаження робітників підприємства на базі модифікованого генетичного алгоритму. Вперше формалізовано апарат генетичного алгоритму за принципами формальної математичної теорії. У межах семіотичної моделі задачі добору та розподілу персоналу підприємства розроблено механізм взаємопов'язаних правил змін елементів формальної моделі. Програмне забезпечення автоматизованої системи обробки інформації для підтримки прийняття рішення добору та розподілу персоналу підприємства розроблено за принципами семіотичної моделі, що дозволяє здійснювати управління динамічним об'єктом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-210.302 +
Шифр НБУВ: РА352934

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лі Хай Лінь 
Бідність як об'єкт соціально-економічної політики: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Лі Хай Лінь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Подано варіант комплексного дослідження бідності як соціально-економічної категорії, виявлено основні форми та причини, які її породжують. Визначено зміст багатоаспектної категорії "бідність". Охарактеризовано основні особливості бідності у країнах з перехідною економікою: велика питома вага бідного населення серед працюючих, високий рівень збіднілих - серед молоді, жінок, освічених і кваліфікованих робітників та ін. Спираючись на світовий досвід боротьби з бідністю, країни з економікою, що трансформується, впроваджують засоби подолання бідності, адекватні умовам даних країн. Запропоновано засоби боротьби з бідністю, запобігання перетворенню її на масову та хронічну - державний контроль за найважливішими соціальними індикаторами: відповідністю мінімальних розмірів заробітної плати, пенсії, стипендії, що відповідають рівню прожиткового мінімуму; доступністю безкоштовних медичних і загальноосвітніх послуг на мінімально визначеному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + У9(5КИТ)0-94
Шифр НБУВ: РА313030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лапан Т.Д. 
Вербування і депортація населення України до Німеччини та умови його праці і побуту у неволі (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Д. Лапан ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше виділено й комлексно проаналізовано проблему вербування та депортації українців з різних частин окупованої території УРСР до Німеччини у період Другої світової війни. Досліджено питання соціальної адаптації українських робітників до умов праці та суспільного проживання на території країни-окупанта. Показано різні методи та форми мобілізації, вербування та вивезення українського населення з генерал-губернаторства (дистрикту Галичина) та райхскомісаріату Україна та прифронтової смуги. Розглянуто умови праці та побуту українських робітників з різних регіонів України у німецькій промисловості та сільському господарстві. З'ясовано специфіку у ставленні місцевої влади та населення до українських остербайтерів і робітників з дистрикту Галичина. Проаналізовано ефективність діяльності спеціально створених систем мобілізації та депортації (переважно на окупованих територіях УРСР), а також наглядово-каральної системи III Райху стосовно експлуатації праці українських робітників. Показано неоднозначне ставлення уряду СРСР, учасників українського національно-визвольного руху, радянського підпілля та церковних організацій до вивезення українських робітників на роботи до нацистської Німеччини. Досліджено роль і значення громадських організацій галицьких українців, створених у дискрикті Галичина та в Німеччині під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-2 +
Шифр НБУВ: РА336658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Козак М.С. 
Взаємозв'язок між станом периферійного та центральних відділів слухового аналізатора і даними електроенцефалографії при дії екзогенних факторів (шум, радіація): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / М.С. Козак ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід щодо розгляду функціонального стану периферійного та центрального відділів слухового аналізатора у взаємозв'язку з біоелектричною активністю головного мозку та даними психофізіологічних досліджень за дії екзогенних факторів (шуму та радіації), що сприяло розширенню діагностичних і лікувально-профілактичних можливостей під час вирішення проблеми сенсоневральної приглухуватості. За допомогою сучасних клініко-електрофізіологічних методів дослідження встановлено характерні закономірності та особливості за нормальної та порушеної функцій звукосприйняття шумового та радіаційного генезу. Уточнено уявлення про нейрофізіологічні механізми дії шуму та радіації на орган слуху. На підставі вивчення структурно-функціональної організації головного мозку та формування корково-підкоркових взаємозв'зків за дії шуму та радіації показано значення фонової та локальної його біоелектричної активності (ЕЕГ та СВП) щодо розкриття механізмів розвитку сенсоневральної приглухуватості за дії екзогенних факторів. Виявлено диференціально-діагностичні топічні ознаки порушень слуху на ранніх страдіях розвитку захворювання. Визначено кількісні характеристики найбільш інформативних електроакустичних показників електрофізіологічних досліджень, характерних для хворих з сенсоневральною приглухуватістю шумового та радіаційного генезу.Показано, що індивідуально-типологічний підхід, який базується на нейрофізіологічних засадах з урахуванням властивостей нервової системи відкриває принципово нові напрямки щодо вивчення механізмів розвитку резистентності до шуму та радіації, а також їх практичного використання під час проведення профвідбору та лікувально-профілактичних заходів. На підставі результатів експериментальних патоморфологічних і біохімічних досліджень встановлено значні порушення в системі кровообігу головного мозку та в елементах його нервової тканини під впливом іонізуючого опромінення та шумового навантаження. Розроблено рекомендації щодо практичного використання одержаних результатів для вирішення питань профвідбору робітників шумових професій і трудової експертизи осіб, які мали контакт з іонізуючою радіацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2-5 + Р627.7-433.75 +
Шифр НБУВ: РА343324

Рубрики:

      
5.

Петров С.С. 
Видавнича справа в Києві (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / С.С. Петров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку книговидання в Києві як значному економічному, політичному та національному центрі Східної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Розглянуто процес становлення різних галузей друкарства та книговидання у місті від фактично мануфактурних підприємств, в яких використовувалася переважно ручна праця, до розвиненої системи виробництва з усіма властивими йому елементами: використанням найсучасніших технологічних засобів, конкуренцією, підвищенням рівня експлуатації робітників, розподілом та перерозподілом ринку, витісненням дрібного виробника. Значну увагу приділено дослідженню участі робітників-друкарів у визвольному русі. Встановлено суттєвий внесок у розвиток галузі книговидання її провідних діячів - видавців, друкарів, власників книгарень. З урахуванням суспільно-політичних умов досліджуваного періоду (політики російського самодержавства, спрямованої на знищення українського друкованого слова та репресій щодо національної культури) проаналізовано розвиток російськомовного й українськомовного книговидання. Досліджено роль українськомовної книги в підвищенні освітнього рівня населення, формуванні громадської думки та ствердженні суспільних політичних поглядів. Охарактеризовано основні види видань за цільовим призначенням і тематикою. Висвітлено історію створення та напрямки діяльності провідних київських видавництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(4УКР-2К)5 +
Шифр НБУВ: РА334134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гнидюк О.В. 
Вібраційна хвороба у підземних гірничих робітників після припинення контакту з вібрацією (клініка, діагностика, реабілітація): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.В. Гнидюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості проявів вібраційної хвороби у підземних гірничих виробників залежно від терміну припинення впливу вібрації, а також ефективність реабілітаційних заходів на різних етапах постконтактного періоду. Визначено схему діагностики ступеня вираженості захворювання. Встановлено, що ступінь відновлення постраждалих функцій залежить від стадії захворювання на момент припинення дії вібрації, активності реабілітаційної терапії впродовж трьох років після припинення цієї дії, раціонального працевлаштування та наявності супутньої патології. Доведено існування "межі відновлення" втрачених функцій, після якої ефективність реабілітаційного лікування дуже низька, що дозволяє переглянути правові аспекти диспансерного нагляду за даною категорією робітників щодо періодичності та обсягу медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.11 + Р628.07-3 +
Шифр НБУВ: РА321119

Рубрики:

      
7.

Єрьоменко Д.О. 
Віброакустика овочерізальних машин підприємств харчування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Д.О. Єрьоменко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження віброакустичних характеристик (ВАХ) овочерізальних машин підприємств харчування. На основі синтезу динамічних та акустичних моделей виконано математичний опис віброакустичних процесів в овочерізальних машинах. Теоретично обгрунтовано й одержано формулу розрахунку дійсного коефіцієнта створення шуму його внутрішніми джерелами, яка дозволяє підвищити точність визначення ВАХ овочерізальних машин підприємств харчування на стадії проектування. Експериментально підтверджено залежності коригованого рівня звукової потужності та віброшвидкості корпуса досліджуваних овочерізальних машин від експлуатаційних і конструктивних параметрів, а також властивостей оброблюваного продукту. Встановлено суттєвий вплив на ВАХ процесу взаємодії робочого органу та сировини. Розроблено методику розрахунку ВАХ овочерізальних машин підприємств харчування для їх оптимального обгрунтування на стадії проектування. Відзначено, що застосування результатів наукового дослідження дозволить суттєво покращити екологічну безпеку експлуатації овочерізальних машин підприємств харчування та санітарно-гігієнічні умови праці робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л990.3-5-02 +
Шифр НБУВ: РА336312

Рубрики:

      
8.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

П'ятниця-Горпинченко Н.К. 
Гігієна праці в азбестоцементному виробництві: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.К. П'ятниця-Горпинченко ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано профілактичні заходи щодо оптимізації умов праці робітників основних професій шиферних заводів. Досліджено умови праці, розраховано стажові експозиційні дози пилових навантажень (ЕДП) та контрольні пилові навантаження, допустимий стаж роботи та визначено темпи старіння робітників. Відзначено, що головним виробничим фактором є азбестовмісний пил, робота за шкідливих умов спричиняє їх прискорене постаріння. На підставі розрахованих ЕДП (групи ризику виникнення азбестозумовлених захворювань) і функціональних класів біологічного віку зроблено висновок, що робітники мають певний ризик виникнення патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.515-4 + Р124.511-4 +
Шифр НБУВ: РА363498

Рубрики:

      
10.

Гапон В.О. 
Гігієнічна діагностика впливу хімічних факторів на робітників та населення металургійного регіону: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.О. Гапон ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб оцінки пилогазового забруднення повітря та грунту, який дозволяє інтегрувати значення декількох показників в один. Установлено основні патогномонічні симптоми ускладнення вагітності та пологів у жінок - жительок металургійного регіону. Знайдено один із способів визначення наявності серед дітей 6 - 10-річного віку характерного для металургічного регіону симптомокомплексу відхилень у стані здоров'я, що свідчить про дезаптацію окремих систем організму. Запропоновано концептуальні та методичні підходи до визначення медико-екологічного ризику для здоров'я населення щодо техногенних хімічних чинників металургійного виробництва. Розроблено концептуальну модель гігієнічної діагностики та оцінки впливу даних чинників на організм жителів металургійного регіону. Відзначено, що запропонована модель дає змогу об'єктивізувати відносну стохастичну суб'єктивність висновків щодо впливу комплексу чинників виробничого та навколишнього середовища на показники чутливих до дії хімічних речовин систем організму та захворюваність населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505 +
Шифр НБУВ: РА325628

Рубрики:

      
11.

Голубятников М.І. 
Гігієнічна оцінка навколишнього середовища при роботах із насипними вантажами в портах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.І. Голубятников ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проведено еколого-гігієнічну оцінку впливу забруднень, які утворюються під час перевантаження небезпечних насипних вантажів у морських портах на атмосферне повітря, морське середовище, повітря робочої зони та здоров'я робітників порту. Науково обгрунтовано та розроблено комрлекс заходів щодо оздоровлення навколишнього природного середовища та покращання умов праці. Вперше на підставі експериментальних і натурних досліджень вивчено особливості забруднення довкілля компонентами хімічних вантажів у сучасних морських портах і процеси самоочищення водного середовища. Запропоновано алгоритм оцінки стану здоров'я робітників спеціалізованих терміналів, зайнятих на переробленні небезпечних вантажів. Наведено рекомендації з оптимізації заходів санітарної охорони морського середовища під час роботи з насипними вантажами, які знайшли відображення в нормативно-методичних документах державного та галузевого рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.524-2 +
Шифр НБУВ: РА348386

Рубрики:

      
12.

Стусь В.П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.П. Стусь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4 +
Шифр НБУВ: РА368237

Рубрики:

      
13.

Вертеленко М.В. 
Гігієнічна оцінка ризику впливу виробничого шуму на здоров'я працівників авіаційного машинобудування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / М.В. Вертеленко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності впливу провідного шкідливого фактора - виробничого шуму на здоров'я та стан слухового аналізатора працівників основних професій авіаційного машинобудування. У аспекті гігієни оцінено умови праці робітників підприємства авіаційного машинобудування. Встановлено, що на робочих місцях більшості працівників (67 %) основних професій рівень шуму перевищує припустимий на 1 - 28 дБА. Виявлено закономірності впливу виробничого шуму на рівень захворюваності, біологічний вік і стан слухового аналізатора працівників "шумових" професій. Установлено, що середнє значення показника біологічного віку у цих працівників перевищує показник у працівників контрольної групи на 3,74 роки. На підставі комплексного гігієнічного оцінювання умов праці, вивчення стану здоров'я, біологічного віку, особливостей змін у слуховому аналізаторі працівників основних професій і визначення за цими данними остаточної оцінки професійного ризику науково обгрунтовано та практично впроваджено медико-біологічні, санітарно-технічні й індивідуальні гігієнічні рекомендації щодо покращання умов праці та профілактики розвитку сенсоневральної приглухуватості працівників авіаційного машинобудування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.1 + Р124.508-4 +
Шифр НБУВ: РА365484

Рубрики:

      
14.

Перцев Д.П. 
Гігієнічне обгрунтування профілактичних та оздоровчих заходів при литті металів у постійні металеві форми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Д.П. Перцев ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Одержано дані щодо технолого-гігієнічних чинників формування виробничого середовища й особливості впливу факторів трудового процесу на стан організму ливарників. Доведено, що залежно від професійної групи мають місце різні механізми реагування на стан виробничого середовища за умов лиття у постійні металеві форми. Системно досліджено показники стану здоров'я робітників основних професійних груп з комплексним урахуванням результатів медичного огляду, рівні та структури захворюваності з тимчасовою втратою працездатності та динаміки стану фізіологічних систем організму продовж робочого дня і тижня. Визначено спектр та особливості дії виробничих чинників за різних технологій лиття у постійні металеві форми. Надано градацію різних видів лиття за показниками небезпечної їх дії на здоров'я працівників. Обгрунтовано нову методику інтегральної оцінки якості виробничого середовища та комплекс профілактичних заходів з оздоровлення умов праці з урахуванням специфіки виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505-4 +
Шифр НБУВ: РА348112

Рубрики:

      
15.

Чудновець А.Я. 
Гігієнічні особливості та основні закономірності формування мікробного забруднення виробничого середовища підприємств комбікормової промисловості: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / А.Я. Чудновець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні гігієнічні дослідження, спрямовані на вивчення біологічних шкідливостей у комбікормовому виробництві, а саме: контамінацію виробничого середовища, кормів та їх інгредієнтів мікроорганізмами; особливостей формування мікробного пейзажу у виробничих приміщеннях залежно від потужності підприємства, технологічного обладнання, сировинного матеріалу, пори року, а також дослідження в установленні спектра токсиноутворювальних мікроміцетів у повітрі виробничого середовища, в сировині та готовій продукції. Вивчено продукування мікотоксинів найбільш поширеними штамами грибів. Визначено роль мікроорганізмів та їх токсинів у формуванні професійних захворювань. Встановлено, що мікроорганізми, їх спори та токсини, які широко контамінують виробниче середовище комбікормових підприємств, можуть негативно впливати на здоров`я та самопочуття працівників даної галузі, а також служити ризиком у виникненні професійних захворювань робітників. Розроблено та запропоновано санітарно-гігієнічні заходи щодо зниження мікробного забруднення виробничого середовища комбікормових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183-28 + Р11(4УКР)71
Шифр НБУВ: РА314628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ігнатенко Г.А. 
Дегенеративно-запальні захворювання суглобів у шахтарів (розповсюдженість, особливості перебігу, діагностика, питання патогенезу, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Г.А. Ігнатенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.191-43

      
17.

Горецький 
Динаміка реактивності організму при дії несприятливих факторів виробничого середовища у робітників фізичної та операторської праці вугільної і металургійної промисловості: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / Олег Степанович Горецький ; Інститут медицини праці АМН України. — К., 2006. — 37 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505 + Р124.506.1
Шифр НБУВ: РА348776

Рубрики:

      
18.

Бовт Ю.В. 
Дисциркуляторна енцефалопатія у робітників сільськогосподарського виробництва (особливості формування, клініки та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Бовт ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 150-ти хворих на дисциркуляторну енцефалопатію віком 30 - 50 років. Встановлено, що у сільських механізаторів, рільників і тваринників дисциркуляторна енцефалопатія формується в середньому протягом 10-ти років роботи за умов специфіки їх виробництва, тоді як у міських мешканців - протягом 15-ти років. Вивчено комплекси факторів впливу на механізаторів, рільників і тваринників, обумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. За умов моделювання звукових факторів, що імітують роботу сільгосптехніки, виявлено особливості змін функціонального стану нервової системи у даної категорії фахівців. Визначено клініко-фізіологічні особливості та деякі механізми формування та перебігу дисциркуляторної енцефалопатії, які вказують на активацію симпато-адреналової системи у робітників сільськогосподарського виробництва. Показано роль вертеброгенної патології шийного відділу хребта, що впливає на стан церебральної гемодинаміки, а також імунних та аутоімунних змін, спричинених інфекційним та токсичним впливом, обумовленим контактом з отрутохімікатами (зокрема, з інсектицидами та пестицидами) й збудниками інфекційних захворювань сільськогосподраських тварин. Встановлено, що у працівників сільськогосподарського виробництва достовірно частіше переважають порушення кровотоку у вертебро-базилярній системі, ніж у каротидній, та значно рідше, ніж у міських жителів, відмічається неврозоподібна симптоматика. Виявлено високий ступінь залежності самопочуття даних працівників від метеофакторів. Розроблено комплексну систему профілактики дисциркуляторних енцефалопатій у працівників сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52 +
Шифр НБУВ: РА344087

Рубрики:

      
19.

Мельничук О.А. 
Діяльність органів соціального страхування в Україні у 20 - 30-х рр. XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О.А. Мельничук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Комплексно проаналізовано систему загальнодержавного соціального страхування як основну організаційно-правову форму соціального захисту робітників і службовців у радянській Україні в 1920 - 1930-ті рр. Висвітлено теоретико-правові засади радянського соціального страхування, визначено його роль і місце у більшовицькій доктрині суспільного розвитку. Досліджено організаційну структуру, стан і соціальний склад органів соцстраху та контингенту застрахованих. Розкрито джерела фінансового забезпечення системи соціального страхування, фінансове становище страхових фондів, фінансову спроможність страхових органів з забезпечення застрахованих пенсіями та допомогами. Вивчено практику діяльності страхових органів у сфері захисту від безробіття, тимчасової непрацездатності. Проаналізовано способи запровадження медичного страхування через обслуговування застрахованих у лікарнях і санаторно-профілактичних установах соцстраху. Розглянуто організаційно-правові засади становлення та розвитку пенсійного страхування, висвітлено процедуру призначення та надання державних пенсій за рахунок коштів соціального страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + У03(4УКР)610.271
Шифр НБУВ: РА372487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ель-Хатіб А.І. 
Еволюційні методи побудови перевіряючих тестів цифрових систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / А.І. Ель-Хатіб ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено модифікації генетичних алгоритмів і проблемно-орієнтованих генетичних операторів кросінговера та мутації для двійкових таблиць, використання яких сприяє підвищенню ефективності побудови перевіряючих тестів. Створено генетичний алгоритм генерації вхідних підпослідовностей, які ініціалізують послідовнісні цифрові схеми та використовуються у дворівневому ієрархічному методі побудови тестів. Запропоновано метод розподіленого моделювання несправностей і еволюційної генерації тестів на базі моделі "робітник - хазяїн", який забезпечує одночасне рівномірне завантаження процесорів клієнтів, що сприяє істотному прискоренню рішення поставлених завдань. Експериментально показано майже лінійне прискорення швидкодії для невеликого числа процесорів і логічних схем великої розмірності. Розроблено розподілений генетичний алгоритм генерації тестів на базі "моделі островів", що дозволяє підвищити якість тестів, які перевіряють пошкодження. Створено алгоритмічне й програмне забезпечення для генерації тестів, що перевіряють пошкодження цифрових логічних схем, яке дозволяє підвищити швидкість генерації тестових послідовностей і їх повноту на базі використання еволюційних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-07-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352815

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського