Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (995)Книжкові видання та компакт-диски (498)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=РИБН$<.>+<.>K=ДОЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 158
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
2.

Гудима Б.І. 
Ампулярія як новий нетрадиційний об'єкт тепловодного рибництва в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Б.І. Гудима ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вирощування слимака ампулярія, виходця тропічного пояса. Запропоновано використання нового нетрадиційного об'єкта у тепловодному рибництві. Визначена принципова можливість культивування ампулярій у тепловодних господарствах індустріального типу. Встановлені оптимальні щільності посадки плідників, методи одержання кладок та молоді, підрощування та вирощування товарної маси, отримані нові дані щодо використання м'яса та ікри ампулярій як делікатесної продукції та сировини для виготовлення харчових добавок лікувально-профілактичного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.9 ампулярія

Рубрики:

      
3.

Мисковець І.Я. 
Антропогенні зміни в басейнах малих річок (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Я. Мисковець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання аналізу та оцінки різних видів антропогенних навантажень на басейни малих річок. Розроблено інтегральні індекси оцінки антропогенних змін у басейнах, які дають можливість встановити ступінь трансформації природного їх середовища. Проведено районування даних басейнів Волині щодо їх екологічного стану для розробки заходів, які сприятимуть покращанню їх довкілля. Удосконалено формулу сталої інтенсивності дощового стоку СНиП 2.01.14-83 із врахуванням зазначених змін у басейнах малих річок, що впливають на процес формування в них паводкового стоку. Запропоновано алгоритм і програму розрахунку дощового стоку на ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В229(45УКР-4ВОН)5 + Б1(4УКР-4ВОН) +
Шифр НБУВ: РА325716

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Островський Я.П. 
Багатопараметричні алгоритми виявлення зон небезпечної турбулентності в дощі: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.17 / Я.П. Островський ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Запропоновано нові методи одержання інформації про наявність і ступінь небезпеки турбулентності в зоні дощу з застосуванням доплерівсько-поляриметричного радіолокатора, а також метод оцінювання внеску турбулентності у вимірюваний доплерівський спектр. Запропоновано використання сукупності класичних доплерівських, а також поляриметричних і доплерівсько-поляриметричних параметрів для одночасного аналізу та виявлення турбулентних осередків у зоні дощу. Встановлено зв'язок між наявністю турбулетного руху і спотворенням форми доплерівського спектра. Запропоновано методику оцінювання зон турбулентності шляхом проведення аналізу форми доплерівського спектра без врахування статистичних моментів. Створено автоматизовану систему обробки даних доплерівсько-поляриметричного радіолокатора. Розроблено статистичний алгоритм виявлення турбулентності, що дозволяє розв'язати двохальтернативну задачу виявлення турбулентності. Створено алгоритми класифікації типу опадів і ступеня небезпеки турбулентності на базі нейронних мереж і механізму нечіткої логіки. Створено алгоритм виявлення та класифікації ступеня небезпеки турбулентності на підставі проведення нейромережевого аналізу форми доплерівського спектра. Проведено експериментальне випробування створених алгоритмів на базі нейромережевого аналізу форми доплерівського спектра. Проведено експериментальне випробування створених алгоритмів з використанням даних існуючої доплерівсько-поляриметричної метереологічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28 + Д242.147 +
Шифр НБУВ: РА365800

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Захарченко 
Біологічна характеристика популяції судака (Stizostedion lucioperca L.) Каховського водосховища та його промислове значення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ірина Леонідівна Захарченко ; УААН ; Інститут рибного господарства. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.111-81 + П729.8
Шифр НБУВ: РА346317

Рубрики:

      
6.

Гоч І.В. 
Біологічні особливості та видове різноманіття річкової іхтіофауни Центрально-Подільського Придністров'я України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / І.В. Гоч ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто сучасний видовий склад та співвідношення компонентів іхтіофауни за чисельністю природних гідроекосистем Центрально-Подільського Придністров'я. Вивчено розподіл на групи іхтіофауни річкових гідроекосистем. Охарактеризовано представників інтродукованого інвазивного компонента іхтіофауни: ротана, чебачка амурського та колючку триголкову, які адаптувалися до гідрологічних умов водойм-реципієнтів. Висвітлено сучасний стан забезпеченості нерестовищами та зимувальними ямами. Встановлено ступінь схожості угруповань за коефіцієнтом Серенсона та показник типовості іхтіофауни за багатством. Показано залежність строків та екологічних особливостей нересту основних аборигенних видів риб від абіотичних факторів. Проаналізовано вплив основних антропогенних факторів: аматорського та спортивного рибальства, браконьєрства, рибогосподарського комплексу, забруднення стоками. Запропоновано заходи охорони та раціонального використання рибних запасів у річкових гідроекосистемах регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-2(4УКР) + Е623.33*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Христенко 
Біологічні особливості та промислове вилучення ляща (Abramis brama Linneus, 1758) Кременчуцького водосховища: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Дмитро Сергійович Христенко ; УААН ; Інститут рибного господарства УААН. — К., 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.13(4УКР-4КИЇ)
Шифр НБУВ: РА361186

Рубрики:
 Лящ 

Географічні рубрики:

      
8.

Тучапський Я.В. 
Біолого-господарча оцінка коропа любінського типу української рамчастої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Я.В. Тучапський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Оцінено біолого-господарчі показники любінського рамчастого коропа на завершальному етапі його виведення. На підставі рибницько-біологічних досліджень за умов інтенсивного промислового вирощування виявлено значну перевагу любінського рамчастого коропа у порівнянні з існуючими нормативно-технологічними показниками у коропівництві, що забезпечило успішну апробацію та визнання його новим селекційним досягненням України. Установлено основні біологічні та фізіолого-біохімічні показники та споживні якості даних риб. Запропоновано для виробництва новий внутрішньопорідний тип української рамчастої породи коропа, який успішно використовується в рибній галузі за умов чистопородного розведення та для одержання промислових помісей і гібридів, а також у виконанні селекційних програм зі створення нових масивів українських рамчастих коропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 + Е623.334.252.53
Шифр НБУВ: РА326718

Рубрики:

      
9.

Радчук О. М. 
Вплив мультипробіотиків на стан слизової оболонки товстої кишки щурів за умов тривалої гіпергастринемії: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / О. М. Радчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено роль мультипробіотиків як засобів профілактики розвитку гіперпластичних змін у слизовій оболонці товстої кишки щурів, а також висунуто можливе обгрунтування механізму їх дії. Виявлено розвиток змін у мікробіоценозі товстої кишки за наявності тривалої гіпергастринемії. Вперше показано зміни розподілу вуглеводних рецепторів поверхні клітин, які виявляються за допомогою лектину виноградного слимака, арахісу, золотого дощу звичайного, зародків пшениці, бузини чорної, насіння сої та рицини звичайної у слизовій оболонці товстої кишки за наявності гіпоацидності та введення мультипробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.33-29
Шифр НБУВ: РА379835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Світовий В.М. 
Вплив тривалого удобрення на агрохімічні властивості, біологічну активність чорнозему опідзоленого та продуктивність культур польової сівозміни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.М. Світовий ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено рівень, на якому стабілізується загальний вміст органічної речовини в чорноземі опідзоленому, коли культури польової сівозміни тривалий час не удобрюються та доведено досить значний вплив кислотності грунту на кількісні зміни лабільних власне гумусових речовин. Вперше, з використанням розчину NaI, вивчено кількісні характеристики негуміфікованих органічних решіток та уточнено особливості трансформації фракційних складових органічної речовини чорнозему опідзоленого після тривалого застосування добрив у польовій сівозміні. З'ясовано вплив систематичного застосування добрив на засміченість чорнозему опідзоленого насінням бур'янів і забур'яненість посівів озимої пшениці. Вивчено стан заселеності чорнозему опідзоленого дощовими черв'яками й уточнено характер змін окремих показників біологічної активності грунту під впливом тривалого застосування добрив. Уточнено закономірності зміни кислотності та поживного режиму чорнозему опідзоленого й урожайності та якості продукції культур польової сівозміни під дією різних систем удобрення та насиченості добривами в сівозміні. Визначено дози й обгрунтовано систему застосування добрив, які забезпечують стабільні, економічно виправдані врожаї сільськогосподарських культур для даного регіону та типу грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.173
Шифр НБУВ: РА318544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пілярський В.Г. 
Вплив умов зволоження, добрив та густоти стояння рослин на продуктивність буряку цукрового в умовах півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Пілярський ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 17 с. — укp.

Для умов південного Степу розкрито вплив диференціації умов зволоження та фонового внесення добрив за методом оптимальних параметрів сумісно з позакореневими підживленнями комплексними добривами на врожайні та якісні показники цукрових буряків. Розглянуто положення щодо впливу на показники сумарного водоспоживання та середньодобового випаровування, динаміку вмісту макроелементів у грунті, ростові й продукційні процеси рослин, природних та агротехнологічних чинників за поверхневого способу поливу, а також за умов оптимального режиму зрошення дощуванням. Охарактеризовано елементи технології вирощування буряку цукрового на зрошуваних землях південної частини Степової зони України, заходи ресурсозбереження, а також реакцію нових гібридів інтенсивного типу на збільшення густоти стояння рослин. Наведено комплексну економічну й енергетичну оцінки розробленим елементам технології вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-47
Шифр НБУВ: РА370710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Іванов В.С. 
Гідравлічні аспекти розрахунку замкнутих систем ємностей для перевезення плідників риби в період нересту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.С. Іванов ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальне питання збереження та відновлення рибних запасів України. Запропоновано доставляти плідників риби до місць нересту за допомогою ємностей, обладнаних циркуляційною гідравлічною системою життєзабезпечення. Здійснено теоретичні й експерментальні дослідження циркуляційної системи рибовозного контейнера в цілому, а також окремих її елементів. Одержано основне рівняння руху води у такому контейнері. Наведено методику розрахунку ємності для перевезення плідників живої риби та розроблено її конструкцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-47 +
Шифр НБУВ: РА335983

Рубрики:

      
13.

Качний О. С. 
Державне регулювання розвитку рибного господарства України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. С. Качний ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль держави у розвитку рибного господарства. Розвинено підходи до державного регулювання рибного господарства. Вдосконалено процес прийняття ефективних управлінських рішень щодо розвитку рибного господарства. Визначено недоліки системи даного господарства України. Проаналізовано сучасний стан державної політики розвитку рибного господарства України за ринкових умов. Вдосконалено систему інструментів даного господарства. Наведено концесійний механізм приватно-державного партнерства у рибному господарстві. Обгрунтовано стратегію розвитку рибного господарства України та розроблено практичні рекомендації щодо розвитку системи державного регулювання ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.0-21,01
Шифр НБУВ: РА371968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Корбан О.В. 
Динаміка конвективних хмарних систем і небезпечних явищ погоди на півдні України по даним радіолокаційних спостережень: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / О.В. Корбан ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше отримані просторово-часові характеристики конвективних хмарних систем і виявлена роль мезоциклонів в утворенні небезпечних явищ погоди, установлений зв'язок поля вітру з динамічними процесами в конвективних хмарах. Розроблені гідродинамічна і поляризаційна моделі купчасто-дощових хмар, за допомогою яких ідентифіковані небезпечні явища погоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Марчук В.В. 
Допплерівсько-поляриметрична радіолокаційна система для оцінки турбулентності в опадах: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.12.17 / В.В. Марчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему з покращаними можливостями виявлення турбулентності. Проаналізовано методи та засоби одержання метереологічної інформації з застосуванням існуючих засобів дистанційного зондування атмосфери. Обгрунтовано необхідність дослідження та впровадження метереологічних параметрів. Розроблено математичну модель, яка моделює сигнал, відбитий від зони опадів з урахуванням поляризації, орієнтації частин у просторі та впливу турбулентності. Ця модель дозволяє досліджувати доплерівсько-поляриметричні параметри у зоні дощу. Адекватність модельіпідтверджено експериментально. Досліджено новий параметр - спектральну диференціальну відбиваність, характеристикою якої є кут нахилу лінійної частини. Його врахування уможливлює оцінювання інтенсивності турбулентності. Відзначено, що використання цієї характеристики у комплексі з існуючими метереологічними параметрами дозволяє покращити показники вивлення турбулентності. Розроблено доплерівсько-поляриметричну радіолокаційну систему, яка передбачає використання спектральної диференціальної відбиваності як додаткового інформаційного параметра під час визначення інтенсивності турбулентності, а також рекомендації щодо створення вузлів цифрового обробника перспективних радіолокаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28 +
Шифр НБУВ: РА365799

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Попов В.В. 
Дощові черви (Oligochaeta, Lumbricidae) Лівобережної України: фауна, таксономія, екологія: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / В.В. Попов ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено видовий склад дощових червів Лівобережної України. Виявлено 25 видів, серед яких 3 представлено 7-ма підвидами. Дані види віднесено до 8-ми родів родини Lumbricidae, наведено їх морфологічну характеристику з використанням нової видової систематичної ознаки - форми та відносної площі тифлозолю. Розроблено визначальні таблиці дощових червів Лівобережної України. Виявлено фауністичні комплекси дощових червів в основних біотопах у всіх природно-кліматичних зонах, встановлено їх подібність за допомогою індексів подібності та кластерного аналізу. Визначено ступінь розповсюдження на території Лівобережної України усіх виявлених видів і підвидів дощових червів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.144.3Lum(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360026

Географічні рубрики:

      
17.

Сендецький В. М. 
Еколого-агрохімічне обгрунтування переробки органічних відходів агропромислового комплексу в добрива нового покоління: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. М. Сендецький ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Створено технологію переробки органічних відходів агропромислового комплексу методом вермикультивування в біодобриво нового покоління біогумус, яка передбачає правильний підбір компонентів та їх складу для підготовки субстрату до вермикультивування. Шляхом підбору різних варіантів кількості компонентів для підготовки субстрату й оптимізації технологічних режимів вермикультивування обрано варіанти, в яких спостерігається максимальна інтенсивність розмноження червоних каліфорнійських дощових черв'яків, швидкість переробки субстрату та досягається висока якість одержаного органічного добрива біогумус. Наведено результати досліджень щодо його впливу на урожайність та якість кукурудзи. Розроблено технологію одержання біостимулятора вермийодіс, досліджено його вплив на урожайність та якість капусти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + Л328-37 + Л337.4-37
Шифр НБУВ: РА380184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Лобойко Ю.В. 
Еколого-цитогенетичний моніторінг при вирощуванні коропа в рибницьких ставах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Ю.В. Лобойко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни цитогенетичних, гематологічних та біохімічних показників соматичних клітин органів та крові у коропа різних вікових груп під впливом гідрохімічних чинників водного середовища. Розроблено методи еколого-цитогенетичного моніторингу водних екосистем та цитогенетичних порушень в організмі коропа. За результатами дослідження одержано дані про мітотичну активність та аномальні відхилення соматичних клітин нирок, селезінки, кишечника та зябер коропа залежно від умов вирощування, встановлено каріотип коропа в різних господарствах. Вперше одержано дані про цитогенетичні порушення еритроцитів крові риб під впливом гідрохімічних чинників, а за допомогою мікроядерного тесту встановлено вірогідні зміни рівня еритроцитів з мікроядрами. Досліджено загальні закономірності вікових змін гематологічних показників та змін вмісту загального білка й окремих білкових фракцій у сироватці крові коропа. Встановлено корелятивні зв'язки між цитогенетичними, гідрохімічними та гематологічними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2
Шифр НБУВ: РА320130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Стасишен М. С. 
Економіко-екологічні проблеми розвитку рибогосподарського комплексу України: теорія і практика: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / М. С. Стасишен ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Одержано сукупність результатів теоретичної, методологічної та практичної спрямованості. Розкрито наукові основи функціонально-галузевого підходу, включаючи концептуальну ідею та різні погляди щодо формування економіко-екологічного рибогосподарського комплексу, з орієнтацією на забезпечення системного гомеостазу між шляхами досягнення економічних та екологічних цілей. Послідовно розкрито шляхи вирішення проблеми попиту та пропозицій рибної продукції з використанням рибних ресурсів як внутрішніх штучних і природних водойм та Азово-Чорноморського басейну, так і Світового океану. Обгрунтовано напрями національної політики відродження та подальшого зростання економіко-екологічної ефективності рибогосподарського виробництва країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(УКР)351
Шифр НБУВ: РА374482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Пшеничний Д.Р. 
Ефективність вирощування товарних дволіток коропово-сазанових гібридів в полікультурі з трилітками рослиноїдних риб за інтенсивною технологією: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Д.Р. Пшеничний ; Ін-т рибн. гос-ва УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між щільністю посадки, впливом гідрохімічних і гідробіологічних параметрів вирощувальних і нагульних ставів, впливом годівлі на рибницько-біологічні характеристики цьоголіток і дволіток коропово-сазанових гібридів. Визначено особливості впливу технологічних чинників на ефективність вирощування риби різного віку та маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729-44 +
Шифр НБУВ: РА368867

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського