Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (641)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РІЧКИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Рубан 
Принципи містобудівного використання територій в умовах деградації річки: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / Людмила Іванівна Рубан ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-027
Шифр НБУВ: РА310910

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Коваленко Л.Б. 
Динаміка гідрологічного і гідрохімічного режимів на ділянці середнього та нижнього Дністра: Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.07 / Л.Б. Коваленко ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

На основі натурних даних розроблено методику дослідження коливань полів швидкості та каламутності у широкому діапазоні періодів, а також встановлено причини даних коливань. Виявлено динамічні та кінематичні умови транспорту наносів на ділянках річки з русловиправними спорудами та русловими кар'єрами. Досліджено особливості гідрохімічного режиму на ділянках річки з активними інженерними спорудами та вплив мулових відкладень на якість води нижнього Дністра (на ділянці Одеського водозабору).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.4 + Д229.5 Дністер
Шифр НБУВ: РА310450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Тімченко З.В. 
Оцінка геоекологічного стану водних ресурсів малих річок (на прикладі малих річок північного макросхилу Кримських гір): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / З.В. Тімченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто малі річки як геосистеми з порушеною здатністю до самовідновлення, використовуючи системно-синергетичний підхід. Водні ресурси даних річок оцінено за допомогою комплексних показників геоекологічного стану, сукупність яких дозволяє розрахувати геоекологічну надійність. Аналіз ландшафтів водозбірних басейнів 33-х малих річок північного макросхилу Кримських гір, відносного антропогенного навантаження в їх межах, характеристик геоекологічної стійкості водних ресурсів дозволив виділити три типи території: стійку, у середньому стійку з осередками нестійкості, нестійку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225(45КР3)2
Шифр НБУВ: РА312038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Безроднова О.В. 
Антропогенна трансформація трав'яної рослинності долини р. Самари в межах Західного Донбасу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Безроднова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано деякі аспекти просторової організації рослинного покриву долини річки Самари. Надано екологічну характеристику степових, лучних, солонцевих і солончакових біогеоценозів. Наведено оцінку стану рослинності та грунтів. Встановлено, що одним з головних факторів, який призводить до кардинальних змін фізико-хімічних, морфологічних властивостей грунтів і продуктивності, структурної організації рослинності, є антропогенне пошкодження ландшафтів. Запропоновано схему трансформації деяких одиниць рослинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.4(45УКР5,5),022 + Е50*801.4(45УКР5,5),022
Шифр НБУВ: РА309929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Яцюк М.В. 
Оцінка, прогнозування та оптимізація гідрохімічного режиму в умовах техногенезу (на прикладі басейну р.Самари): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / М.В. Яцюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Геогр. ф-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено фактори і закономірності формування гідрохімічного режиму, його зміни у просторово-часових координатах. Встановлено зв'язки якісних характеристик поверхневих вод басейну Самари з режимом господарської діяльності. Оцінено якість поверхневих вод басейну Самари (1994 - 1998 рр.) та проведено прогнозування її на найближчу перспективу. Запропоновано нові методичні підходи до гідрохімічних досліджень у басейні середньої річки, що знаходиться в промислово насиченому (екологічно напруженому) регіоні. Вперше комплексно проаналізовано природні та антропогенні фактори, що впливають на формування гідрохімічного режиму в басейні Самари. Досліджено вміст головних іонів та основних забруднюючих речовин у річкових водах у межах басейну. Вивчено особливості просторово-часової динаміки розподілу забруднюючих речовин у басейні Самари, проведено його прогнозування. Вперше розраховано гідрохімічний баланс басейну Самари з визначенням усіх його складових на базі створеної моделі. Розроблено високочутливу модель оперативного та довгострокового прогнозування з урахуванням головних природних та антропогенних факторів, що впливають на формування гідрохімічного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Самара
Шифр НБУВ: РА313353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Огородник І.М. 
Фізико-географічне обгрунтування локальної системи моніторингу несприятливих природних процесів (на прикладі південно-східного Криму): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / І.М. Огородник ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи фізико-географічного обгрунтування локальної системи моніторингу несприятливих природно-антропогенних процесів, апробованої в південно-східному Криму. Як методологічну основу системи моніторингу запропоновано використовувати сукупність наукових підходів - ландшафтного та басейново-територіального. Розроблено проект і запропоновано структуру локальної системи моніторингу для ключової ділянки - басейну річки Ворон - типової у дослідженому районі. Оцінено ефективність системи спостережень і розроблено рекомендації щодо її удосконалення, зважаючи на ландшафтні особливості та антропогенне навантаження. Визначено особливості формування та розвитку несприятливих природно-антропогенних процесів, надано рекомендації щодо їх прогнозу, засобів боротьби на базі прикладних комп'ютерних програм і ГІС-технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР7-6КРМ)0
Шифр НБУВ: РА315113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванченко А.М. 
Еколого-економічні проблеми будівництва та експлуатації водогосподарських об'єктів (на прикладі басейну річки Горинь): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / А.М. Іванченко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічні підходи експлуатації водогосподарських об'єктів. Визначено еколого-економічні шляхи раціонального використання водних ресурсів на рівні регіону, в яких на відміну від існуючих враховується вплив експлуатації осушувальних систем та водозбірних споруд. Доведено доцільність запровадження системного підходу будівництва та експлуатації водогосподарських об'єктів з урахуванням дії антропогенних факторів та порушення природних умов на прикладі Рівненщини. Наведено оцінку стану, динаміки та тенденцій розвитку об'єктів з урахуванням розміщення, екогідрогеологічного районування басейну р. Горинь. Розглянуто шляхи підвищення ефективності використання, відтворення та охорони навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4РІВ)452.55 +
Шифр НБУВ: РА321957

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Романюк Н.В. 
Фразеологія верхньонаддністрянських говірок нижньої течії річки Бистриці: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Романюк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено фразеологічну систему верхньонаддністрянських говірок південно-західного наріччя української мови на одному із хронологічних відрізків - останніх років ХІХ - ХХ ст. Визначено основні особливості говіркових фразеологічних одиниць (ФО), причини і способи їх структурних і семантичних трансформацій у живому (усному) та в писемному (художньому) мовленні. Виділено способи модифікації зовнішньої форми стійких виразів: субституція, редукція, розширення структури ФО, натяк і контамінація, а також дві групи фразеологізмів залежно від характеру їх семантичної трансформації: ФО, значення яких звузилося або змінилося; ФО із розширеною внутрішньою формою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш141.4-671
Шифр НБУВ: РА319449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Гроховська Ю.Р. 
Фітоіндикація антропогенного забруднення водних екосистем: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.Р. Гроховська ; УААН. Ін-т агроекології і біотехнології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Оцінено рівень антропогенного забруднення водних екосистем річок Устя, Замчисько та Іква за нормативами комплексної екологічної класифікації стану поверхневих вод. Запропоновано методику оцінки екологічного стану водних екосистем та якості води за видовою різноманітністю угроповань вищих водних рослин. Методику апробовано на малих (Устя, Замчисько) та середній (Іква) річках басейну Прип'яті, порівняння отриманих даних з результатами комплексного гідрохімічного аналізу довело достатньо високу надійність запропонованої методики. За результатами комплексного інструментального аналізу якості води встановлено, що першочергових природоохоронних заходів потребує екосистема р.Устя у межах Здолбунівсько-Рівненської промислової агломерації. Для покращання якості води річки найдоцільнішим є створення системи біологічних ставків - біоплато: з використанням стійких до забруднення водних рослин, виявлених у процесі дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8*820*806*801.4 + Д225,8
Шифр НБУВ: РА317680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Чугай А.В. 
Екологічний стан пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / А.В. Чугай ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто екологічні особливості гирлових ділянок річок, прилеглих територій пригирлового узмор'я північно-західної частини Чорного моря, що дозволило вивчити міжливість різних показників з віддаленням від гирла річки. Використано ГІС-технології з метою виявлення кореляційних зв'язків у розподілі забруднюючих речовин на різних горизонтах у воді, дні та донних відкладеннях, що дає можливість оцінити додаткові джерела забруднення морського середовища. Розроблено математичну модель розповсюдження нафтопродуктів у поверхневому шарі пригирлових зон північно-західної частини Чорного моря. Проведено кількісну оцінку виносу окремих забруднюючих речовин з річковим стоком. Визначено найважливіші показники якості морського середовища в окремих пригирлових зонах і наведено їх порівняльну характеристику. Досліджено найбільш екологічно небезпечні пригирлові зони північно-західної частини Чорного моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8(4УКР) + Б1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Довгаль Л.І. 
Геоекологічні основи зниження впливу зворотних вод шахт при їх скиданні в річкові басейни (на прикладі р.Самари): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.І. Довгаль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено геоекологічні засади мінімізації впливу мінералізованих вод техноакваландшафту на природні аквальні ландшафти на прикладі басейну р. Самара. Наведено порівняльну характеристку існуючих геотехнологій з охорони поверхневих вод від забруднення мінеральними солями у разі їх відведення. Вивчено особливості просторово-часової динаміки гідрологічного та гідрохімічного режимів акваландшафтів даної річки. Розроблено критеріальну шкалу сольового навантаження на біотичну складову акваландшафту. Виявлено, що мінералізація води в межах 3,1 - 3,5 г/л є зоною дуже небезпечною стосовно якісних та кількісних змін живої складової природних акваландшафтів. Доведено, що мінімізація впливу техноакваландшафту є складним багатоступеневим завданням, розв'язання якого доцільно здійснювати поетапно: I етап - природничо-географічний; II - хіміко-технічний. Шляхом обмеження завдання розроблено перший географо-природничий етап. Доведено, що в межах географічної науки зменшення впливу антропогенно-природного утворення можливо шляхом утворення регулювання об'ємів випуску мінералізованих вод в межі природного акваландшафту відповідно з особливостями його гідролого-гідрохімічного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-1 + Д225.1
Шифр НБУВ: РА326822

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Вишневський В.І. 
Антропогенний вплив на річки України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.І. Вишневський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 35 с. — укp.

Здійснено класифікацію чинників антропогенного впливу на річки. Оцінено здатність річок реагувати на антропогенний вплив. Досліджено зміни метеореологічних величин, які найбільше впливають на стан річок. Показано вплив кліматичних змін на середній річний стік води та його внутрішньорічний розподіл. Подано характеристику галузей господарського комплексу України, що найбільше впливають на стан річок. Визначено вплив антропогенної діяльності на стік найбільших річок та визначено стік, який би спостерігався за відсутності господарської діяльності. Здійснено районування території України за особливостями використання річок. Визначено вплив зарегулювання стоку на режим річок і гідроекологічну ситуацію. Розроблено параметри екологічних попусків з Дністровського водосховища. Установлено закономірності стоку завислих і тягнених наносів, а також вплив антропогенного чинника. Оцінено зміни, які сталися в результаті антропогенного впливу на температуру води, льодовий режим і гідрохімічні характеристики. Визначено очікуваний та ймовірний вплив на річки споруджуваних енергетичних об'єктів. Уточнено метод розрахунку внутрішньорічного розподілу стоку. Здійснено оцінювання ймовірного нафтового забруднення водних об'єктів у разі аварії на трубопровідному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.2
Шифр НБУВ: РА326720

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Статник І.І. 
Оцінка екологічного стану та розробка природоохоронних заходів для басейну річки Горинь: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.І. Статник ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Проведено загальну екологічну оцінку стану басейну р.Горинь. Запропоновано та апробовано методики визначення екологічного стану басейнів малих річок. За кількісними та якісними показниками проведено розрахунки рівня антропогенного навантаження на екосистеми їх басейнів - на приток р.Горинь. На підставі проведених розрахунків здійснено районування території її басейну, створено карто-схеми, виділено басейни річок, які зазнали найбільшого антропогенного впливу. Здійснено екологічну оцінку якості поверхневих вод басейну даної річки, розроблено рекомендації щодо природоохоронних заходів стосовно покращання екологічного стану басейну р.Горинь та здійснено оцінку ефективності впровадження природоохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Горинь + Е0*822.21(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Майстрова Н.В. 
Сукцесія фітопланктону Канівського водосховища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.В. Майстрова ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Встановлено основні етапи сукцесії фітопланктону Канівського водосховища. На сучасному етапі сукцесії виділено три ділянки водосховища з сукцесійними відмінностями просторово-часового розподілу видового та кількісного різноманіття та структурної характеристики домінуючого комплексу фітопланктону. Виявлено зменшення кількості таксонів нижче виду та зростання флористичного індексу вид - внутрішньовидовий таксон. Доведено, що притоки річки Десна, Красна, Стугна, Либідь - є джерелом підвищення різноманіття фітопланктону водосховища. Перелік водоростей водосховища поповнено 196-ма видами (205-ма внутрішньовидовими таксонами, включно з тими, що містять номенклатурний тип виду), 16 з них - нові для Дніпра та дніпровських водосховищ. Вивчено вплив конкретних антропогенних критеріїв на природну сукцесію фітопланктону. Досліджено, що гідротехнічні роботи (видобуток піску) та підігріті скидні води (Трипільська ДРЕС) мають локальний вплив на його розвиток. На прилеглих до Києва ділянках водосховища встановлено зниження видового, кількісного, інформаційного різноманіття фітопланктону та інтенсивності первинної продукції у порівнянні з ділянками водосхоивща, де сукцесія протікає під впливом природних критеріїв. Створено базу даних (Microsoft Access 97) фітопланктону Канівського водосховища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 +
Шифр НБУВ: РА324542

Рубрики:

      
15.

Танцюра О.А. 
Світовий досвід і особливості його застосування в розвитку спеціальних (вільних) економічних зон України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Танцюра ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено проблеми взаємодії вільних економічних зон з навколишнім середовищем, уточнено формулювання поняття еколого-економічних зон. Запропоновано методики розробки техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) зовнішньоторговельних зон на базі річкових і морських портів та еколого-економічних зон. На підставі вивчення вихідного рівня економічного розвитку регіону розташування та основних проблем виробничої діяльності базового підприємства зони обгрунтовано доцільність, ефективність та ключові напрямки розбудови точкової зовнішньоторговельної та еколого-економічної зон на території Черкащини, а також міжнародної еколого-економічної зони на базі господарського комплексу річки Дніпро.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА324401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Куземко А.А. 
Рослинність долини річки Рось: синтаксономія, антропогенна динаміка, охорона: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.А. Куземко ; НАН України. Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан, закономірності антропогенної трансформації рослинного покриву долини р.Рось та розроблено стратегії його оптимізації. Проведено порівняльно-структурний аналіз флори, яка представлена 1034-ма видами вищих судинних рослин. Розглянуто систематичну, біоморфологічну, еколого-ценотичну, географічну, а також господарську структуру флори та з'ясовано їх особливості. Проаналізовано стан антропогенної трансформації. Розроблено типологічну схему річково-долинного ландшафту Росі та його структурно-просторову модель, на основі якої визначено закономірності територіальної диференціації рослинного покриву. Встановлено синтаксономічний склад рослинності, класифікацію якої проведено на еколого-флористичній основі. Визначено основні напрямки та тенденції змін рослинного покриву. Охарактеризовано провідну роль антропогенного гейтогенезу й антропогенного гологенезу у формуванні рослинного покриву за сучасних умов. Виявлено 127 видів та 24 синтаксони, що потребують охорони. Відмічено незадовільний стан охорони флористичного та фітоценотичного різноманіття. Розроблено стратегічні напрямки оптимізації рослинного покриву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР) + Е50*805.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324252

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Казюта О.М. 
Особливості розвитку та використання заплавних лісових грунтів р.Сіверський Донець у лісостепових умовах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / О.М. Казюта ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На основі дослідження водно-фізичних, фізичних, фізико-хімічних, хімічних, біологічних показників алювіальних грунтів під лісом і лучними травами встановлено, що грунти заплави Сіверського Дінця за умов лісостепу України розвиваються за гідроморфно-алювіально-гумусово-акумулятивним типом грунтотворення. Виявлено, що завдяки геологічним, гідро-геохімічним особливостям будови долини цієї річки переважання кальцію у складі поглинутих катіонів, його біогенною та гідрогенною акумуляцією в гумусовому горизонті підзолистий процес під широколистими лісами не розвивається. Визначено, що заплавні грунти - гарно оструктурені, з високим вмістом гумусу, середніми та високими його запасами в метровій товщі, доброю забезпеченістю рухомими формами фосфору та калію, з середньою - лужногідролізованим азотом. Встановлено, що високий запас біомаси та підстилки свідчить про те, що родючість заплавних грунтів не деградує, а підвищується. Розглянуто шляхи раціонального використання цих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.135-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Соловей Т.В. 
Оцінка впливу гідрологічних чинників на якість води річок басейну верхнього Пруту в маловодний період року: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Т.В. Соловей ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено основні чинники формування якості річкових вод у маловодний період року (гідрологічні, гідрохімічні, гідробіологічні, фізико-географічні, антропогенні) та закономірності їх прояву у річках досліджуваної території. Запропоновано алгоритм оцінки впливу гідрологічних факторів на якість води річки. Розглянуто головні гідрологічні процеси й особливості формування гідрохімічного режиму та якості води річок басейну верхнього Пруту, виявлено закономірності залежності якості води від мінливості водного стоку. Досліджено вплив локальних умов турбулентного обміну на розподіл розчинених речовин у районах скидання стічних вод. Розглянуто окремі аспекти практичного використання результатів виконаного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА330895

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Бабельчус Н.В. 
Максимальний стік весняного водопілля в басейні річки Нямунас (Неман) і розрахунок його характеристик: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Н.В. Бабельчус ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано методику розрахунку характеристик весняного стоку у басейні р.Нямунас. У процесі побудови розрахункової схеми використано теоретичну модель А.М.Бефані (в модифікації Є.Д.Гопченка), визначену як формулу сталої інтенсивності. На відміну від дещо формального підходу до застосування у розрахункових схемах сталої інтенсивності редукційних кривих опадів у запропонованій методиці введено поняття редукційних кривих середньої інтенсивності припливу води зі схилів до руслової мережі. Для реалізації розрахункової схеми використано методи математичної статистики, числового визначення деяких невідомих і фактично невимірюваних параметрів (коефіцієнтів русло-заплавного регулювання, розрахункової тривалості припливу води зі схилів до руслової мережі), а також географічне узагальнення (максимальних запасів води у снігу до початку весняного водопілля, тривалості припливу води зі схилів до руслової мережі та коефіцієнтів стоку за період весняного водопілля).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.235 +
Шифр НБУВ: РА333410

Рубрики:

      
20.

Труфан І.В. 
Правовий режим малих річок в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / І.В. Труфан ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання у сфері використання, управління та охорони малих річок в Україні. Сформульовано визначення малої річки як постійно діючих водотоків, що мають протяжність до 200 км, площу водозбору до 2 тис. кв. км., протікають на території одного або декількох районів та наділені певними естетичними й економічними властивостями. Досліджено особливості правового регулювання їх використання, зокрема на умовах оренди. Визначено й охарактеризовано органи державного управління у сфері використання та охорони малих річок і проаналізовано особливості їх діяльності. Висвітлено деякі аспекти юридичної відповідальності за порушення водного законодавства. Проведено комплексне дослідження нормативно-правових актів, сформульовано концептуальні положення й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового режиму використання малих річок в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА339583

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського