Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (70)Реферативна база даних (2603)Книжкові видання та компакт-диски (804)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ПІДТРИМКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 314
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нодзельська А.С. 
Взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та їх корекція: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.С. Нодзельська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок інфантилізму з психологічною імпотенцією та розроблено методи їх корекції. Розкрито психологічний зміст інфантилізму та психологічної імпотенції, виявлено джерела їх формування, пов'язані з едіпальними залежностями. Доведено особливу роль у даному процесі періоду розвитку від 2-х до 6-ти років, в якому дитина особливо гостро преживає табу на вільне виявлення енергії лібідо, що призводить до її блокування й імпортування. З'ясовано, що інфантилізм і психологічна імпотенція деструктують поведінку суб'єкта, зумовлють ригідність вчинків, пасивність, несамостійність, депресивність. Виявлено глибинні детермінанти формування інфантилізму та тенденцію до психологічної смерті, встановлено їх взаємозв'язок з психологічним захистом, регресивними проявами та принципом задоволення. Доведено ефективність використання системно упорядкованих методик активного соціально-психологічного навчання, адекватних поставленій задачі щодо виявлення глибинних детермінант інфантилізму та психологічної імпотенції у їх взаємозв'язках з метою запобігання та нівелювання регресивних наслідків даних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14 + Ю952.17 + Ю949.2 с +
Шифр НБУВ: РА356378

Рубрики:

      
3.

Сирятська Т.О. 
Виконавська інтерпретація в аспекті психології особистості музиканта-артиста: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.О. Сирятська ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено психолого-аналітичний аспект особистості виконавця, який є взірцем артистичної діяльності. Грунтуючись на динамічній концепції особистості (за Е.Фроммом) та концепції іншого М.Бахтіна, екстрапольованих на матеріал виконавського мистецтва, опрацьовано теоретичні положення класичної характерології за документами щодо діяльності видатних музикантів минулого К.М.Вебера, М.Глінки, піаністів А.Рубінштейна, С.Рахманінова, Г.Гульда, В.Софроницького. Це уможливлює моделювання процесів і механізмів психології особистості через визначення її базових концептів ("характер", "темперамент", "артистична енергія"). Запропоновано дефініції понять "інтерпретація", "особистість інтерпретатора", "артистична енергія". Виявилось, що всі творчі особистості мали певний тип акцентуації (за типологією К.Ленгарда), який не лише пояснює особливості його психототипу, але й спрямовує та увиразнює семантику виконавської інтерпретації (через взаємодію рис темпераменту та характеру). Зазначено, що цей процес не є лінійним, спрощеним - він впливає на трактовку авторського тексту та трансформує його зміст опосередковано, але закономірно та на об'єктивному підгрунті. Ідеальним є збіжність "образу автора" з виконавським Я. В інших випадках виконавське мислення виокремлює трансформацію авторського Я, слухач відчуває певні зміни у традиції виконання. Це простежено на чотирьох виконавських версіях Шостої прелюдії Ф.Шопена: А.Корто, С.Ріхтера, В.Софроницького, М.Аргеріх. Психологічна структура особистості є енергетичною системою, що також увиразнює семантичну спрямованість інтерпретації як кінцевого результату діяльності музиканта-артиста. Закон структурної тотожності (конгруентності) між акцентуйованими рисами особистості та типом інтерпретації визначає характер взаємодії та доповнює усталену в інтерпретології типологію виконавців, розвиває існуючі ідеї К.Мартинсена, Е.Кречмера, Д.Рабіновича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА356946

Рубрики:

      
4.

Бедь В.В. 
Використання адвокатом-захисником психологічних знань у кримінальному процесі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / В.В. Бедь ; Нац. акад. внутр. справ МВС України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Висвітлюються теоретичні і прикладні аспекти проблеми використання психологічних знань адвокатом-захисником для підвищення ефективності кримінального процесу. На основі праць юристів, психологів та досліджень автора розкриваються суть психологічного пізнання у кримінальному процесі, його юридичні й психологічні передумови, аналізуються особливості застосування психологічних знань адвокатом. Здійснена психологічна характеристика адвокатської діяльності та її вимог до особистості, на основі проведеного дослідження розроблена психограма адвоката-захисника. Викладено рекомендації і пропозиції щодо психологічного забезпечення адвокатської діяльності, яке повинне здійснюватись по таких напрямах : 1) залучення адвокатом різних форм психологічного пізнання (використання можливостей психологічної консультації, висновків судово-психологічної експертизи, взаємодія з фахівцем-психологом); 2) безпосереднє використання психологічних знань адвокатом, який отримав психологічну підготовку. Остання передбачає розвиток загальної психологічної культури та формування спеціальної психологічної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)16

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Приходько В.Ю. 
Гемодинамічні механізми формування гіпертензивного серця в похилому і старечому віці: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.Ю. Приходько ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Вивчено стан системної, інтракардіальної, церебральної гемодинаміки, функціональний стан серця у здорових людей, а також хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ), осіб з ізольованою систолічною гіпертензією (ІСГ) та хворих, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу різного віку. З'ясовано, що вікові зміни системної гемодинаміки та судинного русла, порушення добового ритму та варіабельності артеріального тиску (АТ) призводять у здорових людей похилого та старечого віку до формування ознак "гіпертензивного" серця, які можна віднести до категорії "старечого" серця. З віком у здорових людей збільшується кількість гіпертрофій лівого шлуночка (ГЛШ), притаманних "гіпертензивному" серцю явищ міокардінальної дисфункції та мають місце взаємозв'язки між мозковим кровопотоком і системною гемодинамікою, які стають більш тісними за умов АГ. Показано, що наявність ГЛШ у разі АГ асоціюється з уповільненням кровопотоку у середній мозковій артерії. Відзначено, що у хворих, які перенесли ішемічний інсульт, спостерігається ще більша залежність мозкового кровопотоку від пропульсивної діяльності серця та гемодинамічної структури АГ, підтримка мозкового кровообігу завдяки гіперкінетичній динаміці супроводжується зростанням кількості ексцентричних ГЛШ і зменшенням скоротливої здатності ЛШ. Запропоновано диференційований підхід до призначення антигіпертензивних препаратів залежно від типу ремоделювання та гіпертрофії ЛШ. Виявлено, що можливості зворотного розвитку ГЛШ з віком зменшуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-92 +
Шифр НБУВ: РА338475

Рубрики:

      
6.

Колбасін Є. С. 
Державна підтримка автомобілебудування в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Є. С. Колбасін ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено основні тенденції та проблеми розвитку автомобілебудування в Україні й інших країнах світу, проаналізовано законодавчу базу й існуючі програмні документи розвитку автомобілебудівної галузі з урахуванням світового досвіду, а також існуючий механізм державної підтримки галузі автомобілебудування. Запропоновано організаційну схему державної підтримки галузі автомобілебудування України на основі програмно-цільового підходу. Проведено сегментування продукції автомобілебудування з урахуванням споживчого попиту та стану платоспроможності основних верств населення, яке дозволяє зробити обгрунтований вибір пріоритетів державної підтримки галузі. Здійснено оцінювання технічного рівня продукції галузі в обраних пріоритетних сегментах, а також її позиціонування в просторі "ціна - технічний рівень", що дозволяє обгрунтувати вибір першочергових заходів підтримки галузі автомобілебудування з боку держави. Вдосконалено механізм державної підтримки галузі шляхом поєднання важелів державного регулювання на макро-, мезо-, та мікрорівнях економіки, що дозволяє упорядкувати програмні заходи, які спрямовані на вихід автомобілебудування з кризового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.31-21,01
Шифр НБУВ: РА380402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Булат М.А. 
Державна підтримка в системі регулювання сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М.А. Булат ; Ін-т аграр. економіки Укр. акад. аграр. наук. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто методику застосування показника ефективності підтримки, що передбачає врахування якісних показників і розроблено модель системи показників ефективності державної підтримки сільського господарства за умов членства України в СОТ. Висвітлено укріплену модель механізму державної підтримки сільського господарства України та концептуальну модель механізму державної підтримки сільського господарства України за кризових умов відповідно до умов СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-21,01
Шифр НБУВ: РА371682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Соляр В. В. 
Державна підтримка і стимулювання розвитку соціальної інфрастурктури регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Соляр ; НАН України, Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено теоретичне та методичне забезпечення державної підтримки та стимулювання розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України. Досліджено сучасні підходи щодо визначення поняття соціальної інфраструктури та запропоновано його вдосконалення шляхом обгрунтування ролі соціальної інфраструктури в забезпеченні суспільного прогресу. Запропоновано вдосконалити базові положення концепції соціальної інфраструктури в постіндустріальній економіці шляхом обгрунтування її ролі та відмінностей за даних умов. Наведено вдосконалений інструментарій державної підтримки розвитку соціальної інфраструктури в регіонах України, який базується на її інтегральній оцінці, визначенні рівня забезпеченості населення об'єктами інфраструктурного комплексу. Надано методичне забезпечення обгрунтування пріоритетних напрямів розвитку соціальної інфраструктури в регіонах країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА380210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Покатаєв П. С. 
Державна підтримка розвитку житлового будівництва в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / П. С. Покатаєв ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні положення та практичні рекомендації щодо формування теоретико-методологічних засад і практичного обгрунтування напрямів державної підтримки розвитку житлового будівництва (ЖБ) в Україні. Вироблено рекомендації з удосконалення механізмів державного регулювання цієї галузі. Запропоновано модель формування прямих і зворотних фінансових потоків за реалізації житлових програм, яка характеризує ступінь впливу держави на виробничі та споживчі показники ЖБ. Удосконалено механізм забезпечення молоді житлом, який включає правові, економічні, соціальні й організаційні засади даного забезпечення шляхом державного фінансування та цільового довгострокового кредитування молодих сімей та одиноких молодих громадян України. Розроблено методичний підхід до стимулювання попиту та пропозиції житла в рамках інституціальної моделі, в якій у частині реорганізації пропозиції на ринку житла запропоновано формування системи місторегулювання та розвитку комунальної інфраструктури, а в частині стимулювання попиту - розвиток банківського сектору, страхування іпотечних кредитів, кредитних бюро, рієлтерів-брокерів. Обгрунтовано теоретичні положення щодо застосування механізмів інвестування та фінансування ЖБ з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб через фонди фінансування будівництва, випуск безпроцентних (цільових) облігацій, інститути спільного інвестування, фонди операцій з нерухомістю, недержавні пенсійні фонди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х839(4УКР)211.321.3
Шифр НБУВ: РА383371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Колісник Г.М. 
Державна підтримка розвитку малого підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Колісник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано економічну суть малого підприємництва та підприємця як суб'єкта господарювання. Досліджено функції малого підприємництва. Розглянуто кількісні та якісні критерії суб'єктів малого підприємництва. З'ясовано необхідність, мету та завдання державної підтримки розвитку малого підприємництва. Досліджено види, форми, методи його державної та недержавної підтримки. Виявлено особливості такої підтримки у різних економічних системах (командно-адміністративний, перехідний і ринковий). Визначено напрями розвитку підтримки малого підприємництва в Україні. Запропоновано показники ефективності надання даної підтримки на фінансово-кредитному, інформаційно-консультативному та законодавчому рівнях. Досліджено інфраструктуру державної підтримки малого підприємництва та запропоновано моделі складників: фінансово-кредитну, інформаційно-аналітичну й організаційно-правову інфраструктуру підтримки малого підприємництва. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду зроблено комплексну науково обгрунтоване оцінювання системи державної підтримки розвитку малого підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА354007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гіндес 
Державна підтримка розвитку підприємництва в аграрній сфері: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Олена Григорівна Гіндес ; Академія муніципального управління. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3 + Х859(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА365845

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кушніренко О.М. 
Державна підтримка розвитку транскордонного співробітництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.М. Кушніренко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади державної підтримки розвитку транскордонного співробітництва у контексті єврорегіонів за участі України. Здійснено оцінювання функціонування європейських єврорегіонів та єврорегіонів за участі України. Визначено та конкретизовано роль держави у процесі розвитку транскордонної співпраці. Розглянуто ймовірні джерела фінансування української частини єврорегіонів та можливості спільного фінансування проектів (програм), спрямованих на їх розвиток. Визначено перспективи подальшого розвитку транскордонного співробітництва в Україні та шляхів його державної підтримки урядом і адміністративно-територіальних одиниць, що здійснюють єврорегіональну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.32 +
Шифр НБУВ: РА352320

Рубрики:

      
13.

Дехтяр Н. А. 
Державна підтримка розвитку туризму у цільових програмах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. А. Дехтяр ; НАН України ; Н.-д. центр індустріал. пробл. розвитку. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичне підгрунтя категорій державної політики. Вдосконалено методику оцінювання впливу туристичної галузі на національну економіку, визначено загрози економічному розвитку держави. Обгрунтовано та розроблено методичне забезпечення вибору найбільш доцільних варіантів реалізації державної політики, яке передбачає врахування потреб окремих адміністративно-територіальних одиниць, органів місцевого самоврядування, обмежень щодо застосування конкретних інструментів, а також ефективності їх використання з позицій держави та споживачів. Запропоновано склад і зміст системи критеріїв оцінювання ефективності регіональних проектів. Розроблено структурну логічно-функціональної схеми діяльності інформаційного туристичного центру на базі інвестиційних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358-21,01
Шифр НБУВ: РА381971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Титарчук І.М. 
Державна підтримка сільського господарства в умовах трансформації економіки АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.М. Титарчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми державної підтримки сільського господарства за умов трансформації економіки АПК. Узагальнено існуючі підходи щодо визначення сутності та механізму реалізації державної підтримки аграрного виробництва, здійснено оцінку її сучасного стану в Україні загалом та в сільськогосподарських підприємствах Сквирського району Київської області. Виявлено зв'язок державної підтримки з фактором виробництва, показано її вплив на фінансову діяльність підприємств. Досліджено рівень забезпечення державної підтримки вітчизняного сільського господарства на основі методик її оцінки, розроблених ОЕСР та СОТ. З метою підвищення ефективності впливу державної підтримки на фінансові результати діяльності підприємств обгрунтовано механізм її розподілу, розроблений на підставі застосування інтегрального коефіцієнта, що враховує сукупність показників, які залежать від ціни, товарності та прибутковості реалізованої продукції. Визначено напрями удосконалення механізму державної підтримки сільського господарства з урахуванням існуючих підходів і досвіду країн з подібними до України умовами сільськогосподарського виробництва, а також вимог міжнародних торгово-економічних організацій, насамперед СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-151 +
Шифр НБУВ: РА344464

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Комарова І.В. 
Державна фінансова підтримка аграрного сектору України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / І.В. Комарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання державної підтримки аграрного сектору України у контексті інтеграції у європейський та світовий економічний простір. На підставі результатів економіко-статистичного аналізу ризикованості сільськогосподарського виробництва в Україні обгрунтовано об'єктивну необхідність державної підтримки аграрного сектору. Оцінено її стан і відповідність сучасним світовим тенденціям. Систематизовано й удосконалено систему показників оцінювання ефективності державної підтримки аграрного сектору Украіни. Обгрунтовано пропозиції щодо форм, методів, обсягів і змін у структурі державної підтримки даного сектору з урахуванням зобов'язань Україною, наданих під час вступу до СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.320 +
Шифр НБУВ: РА362843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Алєксєєва Ю.В. 
Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.В. Алєксєєва ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й практично-організаційні аспекти державного регулювання розвитку туристичної галузі на національному, регіональному та місцевому рівнях. На підставі грунтовного аналізу державної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі, а саме: залучення територіальних громад до створення конкурентоспроможного туристичного продукту в регіоні; використання механізмів партнерства державної влади, територіальних громад та приватного сетору в галузі туризму; соціалізація туристичної сфери та підтримка перспективних видів туризму - сільського, в'їзного, внутрішнього, соціального. Запропоновано механізми створення регіональної туристичної корпорації та туристичного інформаційного центру, що мають сприяти розвитку туризму на регіональному й місцевому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Х819(4ФРА)135 +
Шифр НБУВ: РА335609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Созонюк О.С. 
Детермінанти розвитку психологічної культури вчителя початкової школи: Автореф. дис.... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.С. Созонюк ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні підходи до розуміння детермінації якості особистості вчителя. Розкрито специфіку поняття "психологічна культура вчителя початкової школи", викладено сутнісні характеристики детермінантів її розвитку. Розроблено концептуальну структурно-функціональну модель психологічної культури вчителя початкової школи. Експериментально досліджено особливості сформованості та дії показників екзо-, онто- та ендодетермінантів її розвитку. Описано особистісно детерміновану модель розвитку психологічної культури вчителя початкової школи. Наведено методичні рекомендації щодо цілеспрямованого розвитку психологічної культури вчителя початкової школи як фактора підвищення ефективності його психолого-педагогічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА321558

Рубрики:

      
18.

Дейніченко Т.І. 
Диференціація навчання в процесі групової форми його організації (на прикладі предметів природничо-математичного циклу): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Т.І. Дейніченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Визначено сутність диференціації навчання, її види, особливості надання педагогічної підтримки за умов групової роботи. Уточнено дефініції "педагогічна підтримка", "дозована педагогічна підтримка", "адекватна педагогічна підтримка". Науково обгрунтовано сутність і способи організації диференційованої педагогічної підтримки, конкретизовано види допомоги та прийоми надання адекватної педагогічної підтримки. Уточнено критерії для визначення об'єктивної динаміки сформованості реальних навчальних можливостей школярів. Вперше розроблено й експериментально перевірено варіативну технологію надання педагогічної підтримки з метою диференціації навчання в процесі групової форми його організації (підтримка вчителем, лідерами навчальних мікрогруп, надання алгоритмів самодопомоги). З'ясовано вплив реалізації педагогічної підтримки на якісні показники в навчанні школярів. Виявлено умови ефективності застосування розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Б.р(4УКР)2-36,022 +
Шифр НБУВ: РА343267

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Савчук Н.О. 
Діяльність уряду Ю.Хмельницького в умовах загострення суспільно-політичної ситуації в українській державі (1659 - поч. 1663 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Савчук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію державної структури козацької України, функціонування її владних інститутів. Проаналізовано здобутки, недоліки, прорахунки у внутрішньо- та зовнішньополітичній діяльності уряду. Вивчено вплив егополітичного фактору на загострення соціально-економічної ситуації в державі. Показано прагнення сусідніх країн не допустити незалежності козацької України, перетворити її на складову частину своєї держави (Росія та Польща) чи у васально-підлеглого союзника (Кримське ханство). Їх агресивна політика та підтримка Росією частини сепаратистсько настроєної старшини, постійне ведення військових дій не дозволяли українському уряду зосередити увагу на державо-творчій діяльності та зумовили територіальний розпад держави. З'ясовано, що в роки гетьманування Ю.Хмельницького у козацькій Україні встановлено олігархічно-республіканську форму правління. Її утвердженню сприяли як об'єктивні фактори (обмеження гетьманських прерогатив статтями Переяславського та Чуднівського договорів, зумовило ослаблення владної вертикалі) та суб'єктивні (молодість і відсутність політичного досвіду Ю.Хмельницького). У внутрішній діяльності уряду слід відмітити його виважену соціально-економічну політику, спрямовану на запобігання соціальних вибухів у державі та заходи щодо збереження територіальної цілісної козацької України. Уряд проводив активну діяльність стосовно захисту державних інтересів на міжнародній арені, не зважаючи на заборону зовнішніх відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)442-5
Шифр НБУВ: РА313743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Степаненко В.В. 
Економічна ефективність виробництва м'яса в сільськогосподарських підприємствах та формування його ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Степаненко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади економічної ефективності виробництва м'яса та формування ринку, обгрунтовано перспективні напрями розвитку даного виробництва у сільськогосподарских підприємствах на базі його інтенсифікації. Висвітлено напрями розвитку економіки у контексті трансформації форм власності, економічної доцільності концентрації виробництва та орієнтації споживача на окремі види м'яса з урахуванням попиту. Запропоновано створення механізму формування витрат виробництва м'яса на підставі модифікації закону вартості до закону цін у взаємозв'язку з державними підтримками, інвестуванням, інфляцією, рівнем зайнятості, формами власності, формуванням ресурсів, нормативними витратами у реформованих аграрних структурах. Визначено систему показників економічної ефективності виробництва м'яса на основі їх зіставлення з нормативними показниками, застосування якої дає змогу виявити новітні тенденції розвитку м'ясних галузей і ринку м'яса. Проаналізовано сучасний стан виробництва м'яса у господарствах різних форм власності та виявлено чинники, які її зумовили. Здійснено оцінку формування виробничих витрат у взаємозв'язку з використанням ресурсів і нормативних витрат. Удосконалено механізм функціонування ринку м'яса з урахуванням залежності його розвитку від кон'юнктури, діючих форм торгівлі м'ясом та економічних відносин між агентами ринку. Розроблено рекомендації щодо підвищення економічної ефективності виробництва м'яса в сільськогосподарських підприємствах Київщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07 + У9(4УКР-4КИЇ)325.250-07 +
Шифр НБУВ: РА333590

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського