Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Наукова електронна бібліотека (231)Реферативна база даних (11294)Книжкові видання та компакт-диски (1049)Журнали та продовжувані видання (54)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОГЛЯД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1422
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Корольов Г.О. 
Автономістсько-федералістські погляди Михайла Грушевського: формування, втілення, трансформація: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Корольов ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис автономістсько-федералістських поглядів М. Грушевського в історичному контексті XIX - початку XX ст. Зроблено спробу сформулювати парадигму політичних орієнтацій українських діячів даного періоду та запропоновано нове визначення місця та ролі ідеї федералізму у суспільно-політичному житті України. Показано визначальне значення світоглядних мотивацій, політичних процесів початку XX ст. у Російській імперії та Східній Європі, Української революції 1917 - 1921 рр., продукованих нею форм національної державності й особливостей становлення радянської держави у формуванні концепції федералізму. Проаналізовано становлення історичного та політичного світогляду М. Грушевського, розкрито ідейно-політичний вплив федералізму XIX ст. на формування та розвиток федералістських поглядів ученого. Проаналізовано теоретичні роздуми мислителя щодо "українського питання" та конституційного проекту перебудови Російської імперії як основного шляху його вирішення. Показано вплив М. Грушевського на трансформацію української ідеї у реалістичний проект національного руху. З'ясовано причини переходу від автономізму до ідеї незалежної держави у рецепції політика. Досліджено розвиток дихотомії української ідеї в усвідомленні М. Грушевського, визначено основні риси його конституційного проекту федеративної перебудови Росії. Проаналізовано федералістські погляди ученого (1918 - 1924 рр.) на базі двох головних концептів: розуміння федеративної України поза російським контекстом і трансформації ідеї федерації від європейської до радянської. Зроблено висновок про пріоритетне значення автономістсько-федералістської складової у політичному світогляді М. Грушевського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Грушевський + Ф1(4УКР)608 Грушевський +
Шифр НБУВ: РА367340

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хомчак О.Г. 
Авторська позиція в романах І.О.Гончарова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.Г. Хомчак ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено способи вираження авторської позиції у романах "Звичайна історія", "Обломов", "Обрив" І.О.Гончара. Наголошено на значеннєвому співвідношенні: автор - твір - читач, єдністю якого зумовлений зміст художньої творчості. Проаналізовано романи письменника у контексті проблеми авторської позиції. Показано, що автор-творець даних романів є значеннєвим центром, втіленням активної творчої енергії, що формує ставлення до людини у світі. Сюжетно-композиційна організація романів визначається розвитком думки автора, волею авторської свідомості. Висвітлено еволюцію форм оповіді у творчості І.О.Гончара, яка відбувалась від стилістично не вираженого, але явно присутнього суб'єкта, що оповідає, в романах "Звичайна історія" та "Обломов", до організації оповіді у контексті свідомості духовно близького авторові героя Райського в "Обриві". Естетичні погляди персонажа яскраво проявляються у зіставленні з естетичними поглядами автора-оповідача: їх позиції то наближуються, то розходяться. На підставі проведеного дослідження показано, що своєрідність вираження авторської свідомості у романах І.О.Гончарова полягає у відборі художнього матеріалу, у способах зображення персонажів, в оповідній організації романів, в основних позасюжетних елементах - пейзажі, портреті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гончаров, І.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА350956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дубінський В.А. 
Аграрне питання Наддніпрянської України в українській громадсько-політичній думці у 1890-ті - 1917 роки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Дубінський ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток громадсько-політичної думки з аграрного питання у Наддніпрянській Україні в політичний період українського національного відродження (1890 - 1917 рр.), з'ясовано історичні умови виникнення та становлення у ній аграрних поглядів. Наведено еволюцію та розвиток програм українських соціалістичних партій щодо врегулювання аграрних відносин на початку ХХ ст. Висвітлено ідеологічні засади ліберально-демократичної течії в українському громадсько-політичному русі напередодні та в роки першої російської революції та розкрито зміст аграрних програм її представників. Висвітлено погляди українських націоналістів щодо аграрного питання у даний період і з'ясовано основні чинники, які призвели до незначної підтримки самостійників у середовищі селян. Розкрито ставлення різних політичних партій і об'єднань до аграрних проблем у Наддніпрянщині та висвітлено шляхи щодо їх врегулювання в міжреволюційний період. Проаналізовано роль і значення у вирішенні аграрного питання окремих громадсько-політичних діячів, що перебували поза партіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-21 +
Шифр НБУВ: РА369081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шацька З.Я. 
Адаптивний механізм реалізації стратегії підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / З.Я. Шацька ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення, прикладні рекомендації щодо формування та впровадження адаптивного механізму (АМ) реалізації стратегії на підприємстві. Досліджено розвиток теорії та практики стратегічного управління від зародження наукових шкіл стратегії до сучасних поглядів вітчизняних і зарубіжних науковців. Проаналізовано досвід вітчизняних і зарубіжних підприємств стосовно реалізації даної стратегії. Описано АМ стратегії підприємства з метою забезпечення безперервного процесу прийняття своєчасних управлінських рішень стосовно стратегічних змін відповідно до впливів зовнішнього середовища та протиріч, що виникають між зовнішнім і внутрішнім середовищами у процесі реалізації корпоративної стратегії підприємства. Запропоновано поетапну методику впровадження на підприємстві АМ. Надано оцінку ефективності АМ реалізації стратегії з використанням методів економічної доданої вартості (EVA), SPASE-аналізу. Проведено апробацію АМ реалізації стратегії на підприємствах легкої промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА367802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Приймаченко Д.В. 
Адміністративна діяльність митних органів у сфері реалізації митної політики держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Д.В. Приймаченко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 39 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади формування митної політики держави й аспекти її реалізації митними органами. Вивчено соціальну роль і зміст діяльності митних органів за сучасних умов. Зауважено, що сприяє принципово новий погляд на адміністративну діяльність даних органів, її значення для утвердження державності та засад громадянського суспільства. Висвітлено мету, завдання, функції митних органів, форми та методи їх адміністративної діяльності. Проаналізовано міжнародний досвід реалізації митної політики даними органами. Значну увагу приділено проблемам і перспективам модернізації їх адміністративної діяльності. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення митного законодавства, яке регулює організаційно-правові засади адміністративної діяльності митних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 +
Шифр НБУВ: РА350601

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Омельянчик С. В. 
Адміністративно-деліктологічна характеристика особи правопорушника, що посягає на громадський порядок і громадську безпеку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Омельянчик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові та деліктологічні погляди на особу правопорушника. Сформульовано визначення особи адміністративного правопорушника (АП). Розглянуто класифікацію та типологію особи АП. Визначено структурну характеристику особи АП. Вдосконалено методику вивчення та проведено практичне деліктологічне дослідження особи АП, який посягає на громадський порядок і громадську безпеку. Розкрито зарубіжний досвід запобігання правопорушенням у даній сфері. Запропоновано законодавчі й організаційно-управлінські рекомендації для вдосконалення запобігання адміністративної деліктності в галузі громадського порядку та громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х883.9(4УКР)711.19
Шифр НБУВ: РА374617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Варивода В.І. 
Адміністративно-правова протидія проституції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Варивода ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та концептуальні засади протидії проституції. Проаналізовано інституціональні причини та соціальні явища, породжені існуванням досліджуваного явища. Вивчено правове поле в галузі міжнародного законодавства та досвід зарубіжних країн щодо правового регулювання та протидії проституції. Досліджено розвиток теоретико-правових поглядів існування й соціальну природу даного явища та його наслідки, обгрунтовано можливості врегулювання проблем шляхом декриміналізації проституції та подальшої її правової регламентації. Розроблено та запропоновано дієвий механізм вдосконалення діяльності правоохоронних органів, урядових та неурядових організацій з метою протидії насильницькій проституції та торгівлі людьми в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х881.9(4УКР)113.4 + Х883.9(4УКР)711.14 +
Шифр НБУВ: РА343223

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Князька Л. А. 
Адміністративно-правове регулювання в галузі соціального захисту населення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. А. Князька ; Акад. упр. М-ва внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сутність та специфіку соціальної політики в історичному аспекті й її взаємозв'язок із соціальною державою та соціальним захистом. З'ясовано поняття та визначено принципи соціального захисту, його співвідношення із соціальним забезпеченням і соціальною безпекою, проаналізовано різні наукові погляди та теорії. Висвітлено адміністративно-правовий статус органів управління у сфері соціального захисту, його форми та методи. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на соціальний захист. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень щодо низки нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА373573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дукова Н. М. 
Адміністративно-правовий статус митної варти: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. М. Дукова ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 18 с. — укp.

Уперше запропоновано новий критерій класифікації суб'єктів адміністративного права - в залежності від норм галузі права, що встановлюють обсяг адміністративно-юрисдикційних повноважень суб'єкта. Обгрунтовано пропозиції щодо визначення митного органу як особливого суб'єкта адміністративного права. Визначено адміністративно-правовий статус митної варти. Проаналізовано правові джерела організації та діяльності митної варти і запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення правового регулювання статусу митної варти. Удосконалено визначення місця митної варти у митній системі, погляд на історію створення та на розвиток митної варти в Україні, функції та повноваження митної варти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038
Шифр НБУВ: РА382798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бібік В. В. 
Адміністративно-правовий статус режимів особливих адміністративно-територіальних утворень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Бібік ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано існуючі світоглядні уявлення, погляди та наукове ставлення до режимів особливих (закритих) адміністративно-територіальних утворень (АТУ), узагальнено існуючі в науці їх класифікації та запропоновано нові критерії розмежування. Обгрунтовано визначення поняття "адміністративно-територіальне утворення", наведено його характеристику. Досліджено поняття та зміст загроз національної безпеки України, подано типологічну модель напрямів визначення поняття "безпека". Розглянуто основні підходи до визначення поняття "національна безпека", досліджено її зміст і значення особливих АТУ в забезпеченні національних інтересів. Досліджено проблеми правового регулювання щодо забезпечення режимів закритих АТУ. Проведено аналіз органів державної влади та місцевого самоврядування, які забезпечують режим забороненої та контролюючої зони закритого АТУ, обмеження на в'їзд і постійне перебування, на польоти та ведення будь-якої діяльності на його території. Наведено пропозиції з удосконалення законодавства про правові режими особливих АТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114 + Х809(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА385106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сташко А.І. 
Аеромобільні війська України в історичному контексті: передумови виникнення, становлення та розвиток: автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.І. Сташко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено історію аеромобільних військ (АВ) країни. Проаналізовано стан наукових досліджень і джерельну базу з даної тематики. Розкрито передумови виникнення АВ. У історичому аспекті висвітлено розвиток організаційних структур повітряно-десантних військ СРСР, досвід бойового застосування, специфіку бойової підготовки, еволюцію засобів доставки та висадки десанту. Розглянуто процес становлення даних у військ України з часу проголошення незалежності в 1991 р., а також евоюцію організаційної структури АВ та кожної їх частини. Досліджено розвиток поглядів щодо застосування зазначених військ у мирний та воєнний час, у різних видах бою. Вивчено досвід участі АВ у міжнародній співпраці. Розглянуто процес створення системи підготовки кадрів для АВ. Проаналізовано основні напрямки розвитку матеріально-технічної бази АВ країни, а також заходи з їх професіоналізації. На підставі історичного аналізу сформульовано пропозиції щодо їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц55,8(4УКР)-5 +
Шифр НБУВ: РА364381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дідух Л.В. 
Академік М.Ф.Біляшівський у науковому, культурному та громадському житті України (кінець XIX - перша чверть XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дідух ; Нац. ун-т "Києво-Могил. акад". — К., 2005. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження наукової та громадсько-культурницької діяльності академіка М.Ф.Біляшівського. Розглянуто процес становлення ученого як особистості та формування його наукових поглядів. Проаналізовано дослідження ученого у галузі археології, спеціальних історичних дисциплін, мистецтвознавства, етнографії та музеєзнавства, визначено основні напрямки його наукової діяльності. Охарактеризовано внесок М.Ф.Біляшівського в розширення державної музейної мережі України. Досліджено концепцію ученого про створення місцевого музею, розроблену на базі власного практичного досвіду директора Київського міського художньо-промислового та наукового музею. Висвітлено внесок М.Ф.Біляшівського у формування теоретичних положень вітчизняного музеєзнавства як наукової дисципліни. Значну увагу приділено пам'яткознавчій та пам'яткоохоронній діяльності М.Ф.Біляшівського. З'ясовано, що позитивне вирішення основних проблем збереження вітчизняної історико-культурної спадщини учений вбачав у виведенні їх на загальнодержавний рівень у контексті прийняття національного пам'яткоохоронного законодавства. Висвітлено активну діяльність М.Ф.Біляшівського у різних пам'яткоохоронних інституціях та показано роль наукової інтелігенції в національно-культурному розвитку України кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Біляшівський + Ч773(4УКР)6-8 Біляшевський 4 +
Шифр НБУВ: РА335759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
14.

Кьопке В.А. 
Аксіологічна проблематика в філософсько-релігійних концепціях німецьких мислителів ХХ ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.А. Кьопке ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади дослідження проблеми цінностей, визначено головні підходи щодо неї в німецькій традиції філософування (І. Кант, А. Шопенгауер, Г. Гегель, Л. Фойєрбах). Проаналізовано погляди провідних німецьких мислителів ХХ ст. - В. Вайєра, У. Гоманн, У. Нойєншвандера, А. Гелена, Ю. Габермаса, Г. Рормозера. Проаналізовано існуючі інтерпретації проблеми цінностей і проблеми людини, виявлено рівні функціонування цінностей: індивідуальний, соціальний, теоретичний. Обгрунтовано підходи щодо проблеми цінностей у працях німецьких філософів і теологів, а також диференційований підхід до цієї проблеми в західноєвропейській та російській традиціях філософування. На основі творчої спадщини німецьких мислителів конкретизовано методологічні та загальнотеоретичні положення проблеми цінностей. Визначено основні методологічні підходи, проведено порівняльний аналіз із поглядами вчених з інших країн Західної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.0 + Ю217 + Ю3(4НІМ)6 +
Шифр НБУВ: РА361484

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Родін В.С. 
Активізація інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях спеціальних економічних зон України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.С. Родін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено наукові погляди щодо визначення базових понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Розкрито сутність понять "інвестиції в спеціальних економічних зонах (СЕЗ)" та "інвестиційна діяльність на території СЕЗ". З урахуванням результатів методичних аспектів ефективності інвестицій науково обгрунтовано методичні підходи щодо визначення результативності інвестиційної діяльності загалом з аграрного виробництва на територіях СЕЗ, зокрема, суб'єктів інвестиційної діяльності держави, територіальних громад і приватних інвесторів. Охарактеризовано сучасний стан інвестиційної діяльності, її законодавчо-нормативне забезпечення й ефективність в аграрнопромисловому виробництві на територіях СЕЗ. Виявлено, що після відміни пільг дана діяльність уповільнилася. Доведено, що встановлення спеціального режиму на значній кількості територій сприяє залученню інвестицій і забезпеченню їх окупності. Визначено перспективні напрями інвестиційної діяльності, шляхи підвищення інвестиційної привабливості та комплексного розвитку агропромислового виробництва на території СЕЗ. Обгрунтовано основні напрями активізації інвестиційної діяльності в агропромисловому виробництві на територіях СЕЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)81 +
Шифр НБУВ: РА361946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Лешкова Н.В. 
Актуальне членування детермінантних складнопідрядних речень: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Лешкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу встановити максимально повну парадигму засобів вираження комунікативної мети висловлення, з'ясувати особливості еволюції поглядів на актуальне членування речення, напрацювання його теоретичних і концептуально-засадничих принципів та простеження співвідношення актуального членування складнопідрядного речення з підрядними детермінантними з системою мовленнєвих жанрів й обсягом наявних комунікативних регістрів. Розглянуто специфіку пропозиції теми, комплексної теми, її структурних особливостей і характеристик темоідентифікаторів у структурному та функціонально-навчальному аспектах, закономірності реалізації теми в складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, охарактеризовано тему як носія найменшого ступеня комунікативного динамізму (елемент незалежний від ситуації, контексту, тема може мати відому та нову інформацію). Прокоментовано препозицію теми, яка є більш тематичною, ніж ремантичною. З'ясовано функцію теми у різних типах детермінантних складнопідрядних реченнях. Проаналізовано комунікативні типи складнопідрядних речень з підрядними детермінантними та їх моделі, для кожної з яких наведено особливості тематичної та рематичної частини. Розглянуто позиційні ознаки реми у складнопідрядних реченнях з підрядними детермінантними, зокрема, увагу приділено постпозиції реми, виділено комплексну рему та висвітлено різні типи ускладнень реми (поширення, дієслівні групи, комплекси), установлено систему ремоідентифікаторів, визначено статус і функції дієслова для аналізу тема-рематичних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА345280

      
17.

Гапонова Т.М. 
Актуальне членування складносурядних речень в українській мові: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т.М. Гапонова ; Донецький національний університет. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано актуальне членування складносурядних речень. Розглянуто погляди на природу актуального членування речення та його статусу в лінгвістичній системі. Охарактеризовано співвідношення актуального та граматичного членування речення, граматичної та комунікативної розчленованості складносурядних речень. Проаналізовано комунікативну будову складносурядних речень з лексично вираженою та лексично не вираженою темою. Виділено у складі кожного із семантичних типів складносурядних речень найпоширеніші структурно-семантичні різновиди, акцентовано увагу на розгортанні ярусної структури їх актуального членування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-221
Шифр НБУВ: РА373888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кудин С.І. 
Акціонерна власність в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Кудин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи щодо визначення поняття "власності", а також погляди видатних представників економічних шкіл на соціально-економічну ефективність форм власності, розглянуто особливості становлення акціонерних товариств та основні тенденції їх розвитку у сучасній економіці. З'ясовано причини затяжного трансформаційного спаду у вітчизняній економіці у 1990-х рр. Особливу увагу приділено аналізу впливу акціювання як способу приватизації на ефективність роботи підприємств. Розглянуто можливості активізації процесу залучення додаткових коштів на приватизовані підприємства за допомогою інструментів фондового ринку, та впровадження дієвих засобів корпоративного управління. Здійснено аналіз поведінки акціонерних товариств різних форм власності та виявлено причини нижчої ефективності виробничої діяльності державних акціонерних товариств. Узагальнено світовий досвід реформування власності та обгрунтовано перспективи формування прогресивної структури власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА323562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мошак О.В. 
Альтернативні концепції державності в політичній думці української міжвоєнної еміграції в Європі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Мошак ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 c. — укp.

Висвітлено особливості формування політичної думки української міжвоєнної еміграції в Європі, вплив на даний процес новітніх політичних ідеологій. Обгрунтовано систематизацію політичних поглядів носіїв ідеї державності. Визначено особливі та загальні риси запропонованих моделей державного будівництва. Здійснено порівняльний аналіз концепцій української державності через призму бачення представниками різних ідеологічних напрямків форми майбутньої держави, джерел та сутності розподілу влади. Досліджено зміст пропозицій щодо подолання причин бездержавності української нації, зокрема, ліквідації внутрішніх слабкостей українського визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Ф055.25
Шифр НБУВ: РА320384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Горак Я.Р. 
Анатоль Вахнянин і становлення музичного професіоналізму в Галичині (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Я.Р. Горак ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше подано цілісну характеристику багатогранної діяльності Анатоля Вахнянина - композитора, диригента, співака, громадського діяча, літератора, а також введено в обіг новий архівний матеріал. На його базі систематизовано погляди діяча на різні галузі музичного мистецтва (музичну естетику, фольклор, духовну музику, театр, теорію музики). Розширено обсяг композиторської творчості А.Вахнянина, що дає підстави для характеристики його композиторського стилю, який базується на засадах романтизму. Висвітлено взаємодію його композиторської творчості та музикознавчих зацікавлень. Зазначено, що завдяки плідній громадській, виконавській, диригентській та композиторській діяльності А.Вахнянина музичне життя Галичини того часу збагатилося новими ідеями, зміцніли зв'язки з композиторами Великої України (М.Лисенком, П.Ніщинським). Доведено, що в еволюції музичної культури Галичини його діяльність сприяла переходу від аматорського етапу композиторської творчості до подальшого її розвитку на професійній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)5-81 Вахнянин А. + Щ313(4УКР331)5-6 +
Шифр НБУВ: РА325555

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського